Administration - en to az translation catalogue (2410 entries)

en: "%1$s" by %2$s.
az: %1$s, %2$s.

en: "%1$s" from %2$s by %3$s.
az: "%1$s" üçün %2$s tərəfindən %3$s.

en: "%1$s" from %2$s.
az: "%1$s" üçün %2$s.

en: $image needs to be an WP_Image_Editor object
az: $image bir WP_Image_Editor maddəsi olmalıdır

en: %1$s MB (%2$s%%) Space Used
az: %1$s MB (%2$s%%) İstifadə edilən disk sahəsi

en: %1$s by %2$s.
az: %1$s, %2$s.

en: %1$s rating based on %2$s rating | %1$s rating based on %2$s ratings
az[0]: %1$s reytinqə əsasən %2$s reytinq
az[1]: %1$s reytinqə əsasən %2$s reytinq

en: %1$s updated successfully.
az: %1$s müvəffəqiyyətlə yeniləndi.

en: %d media attachment moved to the trash. | %d media attachments moved to the trash.
az[0]: %d media əlavəsi zibil qutusuna göndərildi.
az[1]: %d media əlavəsi zibil qutusuna göndərildi.

en: %d media attachment permanently deleted. | %d media attachments permanently deleted.
az[0]: %d media əlavəsi birdəfəlik silindi.
az[1]: %d media əlavəsi birdəfəlik silindi.

en: %d media attachment restored from the trash. | %d media attachments restored from the trash.
az[0]: %d media əlavəsi zibil qutusundan bərpa edildi.
az[1]: %d media əlavəsi zibil qutusundan bərpa edildi.

en: %d star | %d stars
az[0]: %d ulduz
az[1]: %d ulduz

en: %s Active Installs
az: %s Aktiv qurulumlar

en: %s MB Space Allowed
az: %s MB İzn verilən disk sahəsi

en: %s Page | %s Pages
az[0]: %s Səhifə
az[1]: %s Səhifə

en: %s Page Template
az: %s Səhifə şablonu

en: %s Post | %s Posts
az[0]: %s Yazı
az[1]: %s Yazı

en: %s ago
az: %s öncə

en: %s approved comment | %s approved comments
az[0]: %s təsdiqlənmiş şərh
az[1]: %s təsdiqlənmiş şərh

en: %s column | %s columns
az[0]: %s sütun
az[1]: %s sütun

en: %s comment | %s comments
az[0]: %s şərh
az[1]: %s şərh

en: %s comment approved | %s comments approved
az[0]: %s şərh təsdiqləndi
az[1]: %s şərh təsdiqləndi

en: %s comment marked as spam. | %s comments marked as spam.
az[0]: %s şərh spam olaraq işarələndi.
az[1]: %s şərh spam olaraq işarələndi.

en: %s comment moved to the Trash. | %s comments moved to the Trash.
az[0]: %s şərh zibil qutusuna göndərildi
az[1]: %s şərh zibil qutusuna göndərildi

en: %s comment permanently deleted | %s comments permanently deleted
az[0]: %s şərh birdəfəlik silindi
az[1]: %s şərh birdəfəlik silindi

en: %s comment restored from the Trash | %s comments restored from the Trash
az[0]: %s şərh zibil qutusundan geri gətirildi
az[1]: %s şərh zibil qutusundan geri gətirildi

en: %s comment restored from the spam | %s comments restored from the spam
az[0]: %s şərh spam siyahısından çıxarıldı
az[1]: %s şərh spam siyahısından çıxarıldı

en: %s failed to embed.
az: %s daxil edilməsi baş tutmadı.

en: %s files
az: %s faylları

en: %s from now
az: %s indiyə

en: %s has been logged out.
az: %s üçün çıxış edildi.

en: %s has been updated.
az: %s yeniləndi.

en: %s has taken over and is currently editing.
az: %s yazıya sahib çıxmış və hazırda redaktə edir .

en: %s is currently editing
az: %s hazırda redaktə edir

en: %s item | %s items
az[0]: %s maddə
az[1]: %s maddə

en: %s link deleted. | %s links deleted
az[0]: %s bağlantı silindi.
az[1]: %s bağlantı silindi.

en: %s or higher
az: %s ya da daha yüksək

en: %s page moved to the Trash. | %s pages moved to the Trash.
az[0]: %s səhifə zibil qutusuna göndərildi.
az[1]: %s səhifə zibil qutusuna göndərildi.

en: %s page not updated, somebody is editing it. | %s pages not updated, somebody is editing them.
az[0]: %s səhifə yenilənmədi, hazırda bir başqası redaktə edilir.
az[1]: %s səhifə yenilənmədi, hazırda bir başqası redaktə edilir.

en: %s page permanently deleted. | %s pages permanently deleted.
az[0]: %s səhifə tamamən silindi.
az[1]: %s səhifə tamamən silindi.

en: %s page restored from the Trash. | %s pages restored from the Trash.
az[0]: %s səhifə zibil qutusundan bərpa edildi.
az[1]: %s səhifə zibil qutusundan bərpa edildi.

en: %s page updated. | %s pages updated.
az[0]: %s səhifə yeniləndi.
az[1]: %s səhifə yeniləndi.

en: %s pending comment | %s pending comments
az[0]: %s gözləyən şərh
az[1]: %s gözləyən şərh

en: %s plugin
az: %s qoşma

en: %s plugins
az: %s qoşmalar

en: %s post by this author | %s posts by this author
az[0]: bu müəllif tərəfindən %s yazı
az[1]: bu müəllif tərəfindən %s yazı

en: %s post moved to the Trash. | %s posts moved to the Trash.
az[0]: %s yazı zibil qutusuna göndərildi
az[1]: %s yazı zibil qutusuna göndərildi

en: %s post not updated, somebody is editing it. | %s posts not updated, somebody is editing them.
az[0]: %s yazı yenilənmədi, hazırda bir başqası redaktə edilir.
az[1]: %s yazı yenilənmədi, hazırda bir başqası redaktə edilir.

en: %s post permanently deleted. | %s posts permanently deleted.
az[0]: %s yazı tamamən silindi.
az[1]: %s yazı tamamən silindi.

en: %s post restored from the Trash. | %s posts restored from the Trash.
az[0]: %s yazı zibil qutusundan bərpa edildi.
az[1]: %s yazı zibil qutusundan bərpa edildi.

en: %s post updated. | %s posts updated.
az[0]: %s yazı yeniləndi.
az[1]: %s yazı yeniləndi.

en: %s queries
az: %s sorğu

en: %s rating
az: %s reytinq

en: %s seconds
az: %s saniyə

en: %s site | %s sites
az[0]: %s sayt
az[1]: %s sayt

en: %s user | %s users
az[0]: %s istifadəçi
az[1]: %s istifadəçi

en: %s user deleted. | %s users deleted.
az[0]: %s istifadəçi silindi
az[1]: %s istifadəçi silindi

en: &hellip;and your MySQL password.
az: &hellip;MySQL parolunuz

en: &larr; Back to Users
az: &larr; İstifadəçilərə geri dön

en: &larr; Return to editor
az: &larr; Yazı redaktoruna geri dön

en: &mdash; No Change &mdash;
az: &mdash; Dəyişiklik yoxdur &mdash;

en: &mdash; No role for this site &mdash;
az: &mdash; Bu bloq üçün heç bir rol yoxdur &mdash;

en: &ndash;OR&ndash;
az: &ndash;ya da&ndash;

en: (Leave at 0 for no rating.)
az: (Səs verməyəcəksinizsə 0 olaraq buraxın.)

en: (Signup has been disabled. Only members of this site can comment.)
az: (Üzvlük alınması bağlanmışdır. Sadəcə saytın üzvləri şərh yaza bilər.)

en: (Unattached)
az: (Əlavə yoxdur)

en: (based on %s rating) | (based on %s ratings)
az[0]: (%s rəyə əsasən)
az[1]: (%s rəyə əsasən)

en: (no parent)
az: (valideyin yoxdur)

en: + Add New Category
az: + Yeni Kateqoriya Əlavə Et

en: .htaccess (for rewrite rules )
az: .htaccess (url ünvanı yenidən yazma qaydaları üçün)

en: 1 page not updated, somebody is editing it.
az: 1 səhifə yenilənmədi, çünki bir başqası tərəfindən redaktə edilir.

en: 1 post not updated, somebody is editing it.
az: 1 yazı yenilənmədi, çünki bir başqası tərəfindən redaktə edilir.

en: 404 Template
az: 404 şablonu

en: <a href="%1$s" class="update-browser-link">Update %2$s</a> or learn how to <a href="%3$s" class="browse-happy-link">browse happy</a>
az: <a href="%1$s" class="update-browser-link">%2$s yeniləyin</a>  ya da necə <a href="%3$s" class="browse-happy-link">xoşbəxt axtarış</a> edə biləcəyinizi öyrənin.

en: <a href="%s">Learn more about WordPress %s</a>.
az: <a href="%s">WordPress %s haqqında daha çox öyrənin</a>.

en: <a href="%s">Links</a> / Add New Link
az: <a href="%s">Bağlantılar</a> / Yeni Bağlantı əlavə et

en: <a href="%s">Links</a> / Edit Link
az: <a href="%s">Bağlantılar</a> / Bağlantını redaktə et

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Administration_Screens#Comments" target="_blank">Documentation on Comments</a>
az: <a href="https://codex.wordpress.org/Administration_Screens#Comments" target="_blank">Şərhlər haqqında sənəd</a>

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Appearance_Background_Screen" target="_blank">Documentation on Custom Background</a>
az: <a href="https://codex.wordpress.org/Appearance_Background_Screen" target="_blank">Özəl arxa fonlar haqqında sənəd</a>

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Appearance_Header_Screen" target="_blank">Documentation on Custom Header</a>
az: <a href="https://codex.wordpress.org/Appearance_Header_Screen" target="_blank">Özəl başlıq haqqında sənəd</a>

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Appearance_Menus_Screen" target="_blank">Documentation on Menus</a>
az: <a href="https://codex.wordpress.org/Appearance_Menus_Screen" target="_blank">Menyular haqqında sənəd</a>

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Appearance_Widgets_Screen" target="_blank">Documentation on Widgets</a>
az: <a href="https://codex.wordpress.org/Appearance_Widgets_Screen" target="_blank">Vidcetlər haqqnda sənəd</a>

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Comment_Spam" target="_blank">Documentation on Comment Spam</a>
az: <a href="https://codex.wordpress.org/Comment_Spam" target="_blank">Spam şərhlər haqqında sənəd</a>

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Dashboard_My_Sites_Screen" target="_blank">Documentation on My Sites</a>
az: <a href="https://codex.wordpress.org/Dashboard_My_Sites_Screen" target="_blank">Saytlarım haqqında sənəd</a>

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Dashboard_Screen" target="_blank">Documentation on Dashboard</a>
az: <a href="https://codex.wordpress.org/Dashboard_Screen" target="_blank">Başlanğıc səhifəsi haqqında sənəd</a>

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Dashboard_Updates_Screen" target="_blank">Documentation on Updating WordPress</a>
az: <a href="https://codex.wordpress.org/Dashboard_Updates_Screen" target="_blank">WordPress yeniləmə sənədi</a>

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Editing_Files" target="_blank">Documentation on Editing Files</a>
az: <a href="https://codex.wordpress.org/Editing_Files" target="_blank">Faylların redaktə edilməsi haqqında sənəd</a>

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Formatting_Date_and_Time">Documentation on date and time formatting</a>.
az: <a href="https://codex.wordpress.org/Formatting_Date_and_Time">Tarix və zaman formatı sənədi</a>.

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Keyboard_Shortcuts" target="_blank">Documentation on Keyboard Shortcuts</a>
az: <a href="https://codex.wordpress.org/Keyboard_Shortcuts" target="_blank">Klaviatura qısa yolları sənədi</a>

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Keyboard_Shortcuts" target="_blank">More information</a>
az: <a href="https://codex.wordpress.org/Keyboard_Shortcuts" target="_blank">Daha ətraflı məlumat</a>

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Links_Add_New_Screen" target="_blank">Documentation on Creating Links</a>
az: <a href="https://codex.wordpress.org/Links_Add_New_Screen" target="_blank">Bağlantı yaratma haqqında sənəd</a>

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Links_Link_Categories_Screen" target="_blank">Documentation on Link Categories</a>
az: <a href="https://codex.wordpress.org/Links_Link_Categories_Screen" target="_blank">Bağlantı kateqoriyaları haqqında sənəd</a>

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Links_Screen" target="_blank">Documentation on Managing Links</a>
az: <a href="https://codex.wordpress.org/Links_Screen" target="_blank">Bağlantıların idarə edilməsi haqqında sənəd</a>

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Managing_Plugins#Plugin_Management" target="_blank">Documentation on Managing Plugins</a>
az: <a href="https://codex.wordpress.org/Managing_Plugins#Plugin_Management" target="_blank">Qoşmaların idarə edilməsi haqqında sənəd</a>

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Media_Add_New_Screen" target="_blank">Documentation on Uploading Media Files</a>
az: <a href="https://codex.wordpress.org/Media_Add_New_Screen" target="_blank">Media faylları yüklənməsi haqqında sənəd</a>

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Media_Add_New_Screen#Edit_Media" target="_blank">Documentation on Edit Media</a>
az: <a href="https://codex.wordpress.org/Media_Add_New_Screen#Edit_Media" target="_blank">Media fayllarını redaktə etmək haqqında sənəd</a>

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Media_Library_Screen" target="_blank">Documentation on Media Library</a>
az: <a href="https://codex.wordpress.org/Media_Library_Screen" target="_blank">Media kitabxanası haqqında sənəd</a>

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Nginx">Documentation on Nginx configuration</a>.
az: <a href="https://codex.wordpress.org/Nginx">Nginx konfiqurasiyaları haqqında sənəd</a>.

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Pages_Add_New_Screen" target="_blank">Documentation on Adding New Pages</a>
az: <a href="https://codex.wordpress.org/Pages_Add_New_Screen" target="_blank">Yeni səhifə əlavə etmə sənədi</a>

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Pages_Screen" target="_blank">Documentation on Managing Pages</a>
az: <a href="https://codex.wordpress.org/Pages_Screen" target="_blank">Səhifələrin idarə olunması haqqında sənəd</a>

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Pages_Screen#Editing_Individual_Pages" target="_blank">Documentation on Editing Pages</a>
az: <a href="https://codex.wordpress.org/Pages_Screen#Editing_Individual_Pages" target="_blank">Səhifələri redaktə etmək haqqında sənəd</a>

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Plugins_Add_New_Screen" target="_blank">Documentation on Installing Plugins</a>
az: <a href="https://codex.wordpress.org/Plugins_Add_New_Screen" target="_blank">Qoşma yükləmə haqqnda sənəd</a>

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Plugins_Editor_Screen" target="_blank">Documentation on Editing Plugins</a>
az: <a href="https://codex.wordpress.org/Plugins_Editor_Screen" target="_blank">Qoşma redaktə etmə haqqında sənəd</a>

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Posts_Add_New_Screen" target="_blank">Documentation on Writing and Editing Posts</a>
az: <a href="https://codex.wordpress.org/Posts_Add_New_Screen" target="_blank">Yazı yazma və redaktə etmə haqqında sənəd</a>

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Posts_Categories_Screen" target="_blank">Documentation on Categories</a>
az: <a href="https://codex.wordpress.org/Posts_Categories_Screen" target="_blank">Kaeqoriyalar haqqında sənəd</a>

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Posts_Screen" target="_blank">Documentation on Managing Posts</a>
az: <a href="https://codex.wordpress.org/Posts_Screen" target="_blank">Yazıların idarə edilməsi haqqında sənəd</a>

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Posts_Tags_Screen" target="_blank">Documentation on Tags</a>
az: <a href="https://codex.wordpress.org/Posts_Tags_Screen" target="_blank">Etiketlər haqqında sənəd</a>

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Revision_Management" target="_blank">Revisions Management</a>
az: <a href="https://codex.wordpress.org/Revision_Management" target="_blank">Versiya meneceri</a>

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Roles_and_Capabilities" target="_blank">Descriptions of Roles and Capabilities</a>
az: <a href="https://codex.wordpress.org/Roles_and_Capabilities" target="_blank">Rollar və bacarıqların açıqlamaları</a>

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Settings_Discussion_Screen" target="_blank">Documentation on Discussion Settings</a>
az: <a href="https://codex.wordpress.org/Settings_Discussion_Screen" target="_blank">Müzakirə parametrləri haqqında sənəd</a>

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Settings_General_Screen" target="_blank">Documentation on General Settings</a>
az: <a href="https://codex.wordpress.org/Settings_General_Screen" target="_blank">Əsas parametrlər haqqında sənəd</a>

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Settings_Media_Screen" target="_blank">Documentation on Media Settings</a>
az: <a href="https://codex.wordpress.org/Settings_Media_Screen" target="_blank">Media parametrləri haqqında sənəd</a>

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Settings_Permalinks_Screen" target="_blank">Documentation on Permalinks Settings</a>
az: <a href="https://codex.wordpress.org/Settings_Permalinks_Screen" target="_blank">Daimi bağlantı parametrləri haqqında sənəd</a>

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Settings_Reading_Screen" target="_blank">Documentation on Reading Settings</a>
az: <a href="https://codex.wordpress.org/Settings_Reading_Screen" target="_blank">Oxuma parametrləri haqqında sənəd</a>

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Settings_Writing_Screen" target="_blank">Documentation on Writing Settings</a>
az: <a href="https://codex.wordpress.org/Settings_Writing_Screen" target="_blank">Yazma parametrləri haqqında sənəd</a>

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Template_Tags" target="_blank">Documentation on Template Tags</a>
az: <a href="https://codex.wordpress.org/Template_Tags" target="_blank">Şablon etiketləri sənədi</a>

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Theme_Development" target="_blank">Documentation on Theme Development</a>
az: <a href="https://codex.wordpress.org/Theme_Development" target="_blank">Mövzu hazırlama haqqında sənəd</a>

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Tools_Export_Screen" target="_blank">Documentation on Export</a>
az: <a href="https://codex.wordpress.org/Tools_Export_Screen" target="_blank">İxrac haqqında sənəd</a>

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Tools_Import_Screen" target="_blank">Documentation on Import</a>
az: <a href="https://codex.wordpress.org/Tools_Import_Screen" target="_blank">İdxal haqqında sənəd</a>

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Tools_Screen" target="_blank">Documentation on Tools</a>
az: <a href="https://codex.wordpress.org/Tools_Screen" target="_blank">Alətlər haqqında sənəd</a>

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Users_Add_New_Screen" target="_blank">Documentation on Adding New Users</a>
az: <a href="https://codex.wordpress.org/Users_Add_New_Screen" target="_blank">Yeni istifadəçilər əlavə etmə haqqında sənəd</a>

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Users_Screen" target="_blank">Documentation on Managing Users</a>
az: <a href="https://codex.wordpress.org/Users_Screen" target="_blank">İstifadəçilərin idarə eidlməsi haqqında sənəd</a>

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Users_Your_Profile_Screen" target="_blank">Documentation on User Profiles</a>
az: <a href="https://codex.wordpress.org/Users_Your_Profile_Screen" target="_blank">İstifadəçi profilləri haqqında sənəd</a>

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Using_Permalinks" target="_blank">Documentation on Using Permalinks</a>
az: <a href="https://codex.wordpress.org/Using_Permalinks" target="_blank">Daimi bağlantı istifadəsi haqqında sənəd</a>

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Using_Themes" target="_blank">Documentation on Using Themes</a>
az: <a href="https://codex.wordpress.org/Using_Themes" target="_blank">Mövzuların istifadə edilməsi haqqında sənəd</a>

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Using_Themes#Adding_New_Themes" target="_blank">Documentation on Adding New Themes</a>
az: <a href="https://codex.wordpress.org/Using_Themes#Adding_New_Themes" target="_blank">Yeni mövzu əlavə etmə haqqında sənəd</a>

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> is available! <a href="%2$s">Please update now</a>.
az: <a href="https://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> versiyası çıxmışdır! <a href="%2$s">Lütfən yeniləyin</a>.

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> is available! Please notify the site administrator.
az: <a href="https://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> versiyası çıxmışdır! Lütfən sayt nəzarətçisinə xəbər verin.

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Writing_a_Plugin" target="_blank">Documentation on Writing Plugins</a>
az: <a href="https://codex.wordpress.org/Writing_a_Plugin" target="_blank">Qoşmaların inkişaf etdirilməsi haqqında sənəd</a>

en: <a href="https://wordpress.org/support/" target="_blank">Support Forums</a>
az: <a href="https://wordpress.org/support/" target="_blank">Dəstək Forumları</a>

en: <abbr title="Coordinated Universal Time">UTC</abbr> time is %s
az: <abbr title="Koordinasiyalı Univrersal Zaman">UTC</abbr> zamanı <code>%s</code>

en: <code>_blank</code> &mdash; new window or tab.
az: <code>_blank</code> &mdash; yeni pəncərə ya da səkmə.

en: <code>_none</code> &mdash; same window or tab.
az: <code>_none</code> &mdash; hazırkı pəncərə ya da səkmə.

en: <code>_top</code> &mdash; current window or tab, with no frames.
az: <code>_top</code> &mdash; çərçivə olmadan, hazırkı pəncərə ya da səkmə.

en: <strong>%1$s</strong> by <em>%2$s</em>
az: <strong>%1$s</strong>, proqramçı: <em>%2$s</em>

en: <strong>%1$s</strong> by <em>%2$s</em> (will also <strong>delete its data</strong>)
az: <strong>%1$s</strong> tərəfindən <em>%2$s</em> (ayrıca <strong>verilənlərini sil</strong>)

en: <strong>%s</strong> &mdash; This allows you to associate an image with your post without inserting it. This is usually useful only if your theme makes use of the image as a post thumbnail on the home page, a custom header, etc.
az: <strong>%s</strong> - Bu sizə təsviri yazıya əlavə etmədən yazıyla əlqələnidrə bilməyinizə imkan yaradar. Bu əsasən mövzunuz özəl təsvirləri dəstəkləyirsə ya da əsas səhifədə kiçik təsvir ya da özəl başlıq vb. istifadə edilərsə işə yarayar.

en: <strong><em>Note that password</em></strong> carefully! It is a <em>random</em> password that was generated just for you.
az: <strong><em>Bu parolu</em></strong> diqqətlə qeyd edin! Bu, sizin üçün yaradılmış <em>təsadüfi</em> bir paroldur.

en: <strong>Activity</strong> &mdash; Shows the upcoming scheduled posts, recently published posts, and the most recent comments on your posts and allows you to moderate them.
az: <strong>Aktivlik</strong> - Gələcəyə planlanan yazıları, son zamanlarda dərc edilən yazıları və yazılara edilən ən son şərhləri göstərir və onları orada moderasiya edər.

en: <strong>Advice:</strong> think very carefully about your site crashing if you are live-editing the theme currently in use.
az: <strong>Məsləhət:</strong> Hazırda istifadə etdiyiniz mövzunu redaktə edərkən saytınızın zərər görmə ehtimalını nəzərdən qaçırmayın.

en: <strong>At A Glance</strong> &mdash; Displays a summary of the content on your site and identifies which theme and version of WordPress you are using.
az: <strong>İlk Baxışda</strong> -  Hansı WordPress versiyasından və hansı mövzudan istifadə etdiyinizi, eləcə də saytınızın mündəricatını göstərir.

en: <strong>Box Controls</strong> &mdash; Click the title bar of the box to expand or collapse it. Some boxes added by plugins may have configurable content, and will show a &#8220;Configure&#8221; link in the title bar if you hover over it.
az: <strong>Qutu Nəzarəti</strong> - Bunu genişlətmək və ya daraltmaq üçün qutunun başlıq çubuğuna tıklayın. Qoşmalar tərəfindən əlavə edilən bəzi qutular konfiqurasiya edilə bilinən xüsusiyyətə sahib ola bilir və bunların üzərində gəzdiyiniz zaman &#8220;Konfiqurasiya&#8221; bağlantısını göstərir.

en: <strong>Caution:</strong> We recommend you back up your existing %1$s and %2$s files.
az: <strong>Diqqət:</strong> Mövcud %1$s və %2$s fayllarınızın ehtiyat variantlarını almağınızı məsləhət görürük.

en: <strong>Caution:</strong> We recommend you back up your existing %s file.
az: <strong>Diqqət:</strong> Mövcud %s faylınızın ehtiyat variantını almağınızı məsləhət görürük.

en: <strong>Clicking the arrow to the right of any menu item</strong> in the editor will reveal a standard group of settings. Additional settings such as link target, CSS classes, link relationships, and link descriptions can be enabled and disabled via the Screen Options tab.
az: <strong>Hər hansı bir menyu elementinin başlığına tıklamaq</strong> standart bir qrup parametrləri ortaya çıxardır. Bağlantı hədəfi, CSS sinifi, bağlantı münasibəti və bağlantı açıqlaması kimi daha çox parametri Ekran parametrləri səkməsindən açıb-bağlaya bilərsiniz.

en: <strong>Compatible</strong> with your version of WordPress
az: Sizin WordPress versiyanız ilə <strong>Uyğundur</strong>

en: <strong>Connection lost.</strong> Saving has been disabled until you&#8217;re reconnected.
az: <strong>Bağlantı qopdu.</strong> Bağlantınız düzələnə qədər qeydiyyat əməliyyatı bağlıdır.

en: <strong>Description</strong> &mdash; The description is not prominent by default; however, some themes may display it.
az: <strong>Açıqlama</strong> - Açıqlama mövcud olan olaraq gərəkli deyildir, yenə də bəzi mövzular açıqlamanı görüntüləyə bilər.

en: <strong>Discussion</strong> &mdash; You can turn comments and pings on or off, and if there are comments on the post, you can see them here and moderate them.
az: <strong>Müzakirə</strong> - Şərhləri və bildirişləri açıb ya da bağlaya bilər və yazılarda şərhlər varsa burada görüb nəzarət edə bilərsiniz.

en: <strong>Drag and Drop</strong> &mdash; To rearrange the boxes, drag and drop by clicking on the title bar of the selected box and releasing when you see a gray dotted-line rectangle appear in the location you want to place the box.
az: <strong>Sürüşdür və burax</strong> - Qutuları yenidən tərtibləmək üçün başlıq sahəsinə tıklayıb sürüşdürün və sonra da istədiyiniz yerdəki kəsikli boz qutuların içinə buraxın.

en: <strong>Drag and drop</strong> your files into the area below. Multiple files are allowed.
az: Faylları aşağıdakı sahəyə <strong>sürüşdürüb buraxın</strong>. Birdən çox fayl yükləyə bilərsiniz.

en: <strong>ERROR:</strong> There was an error connecting to the server, Please verify the settings are correct.
az: <strong>Xəta:</strong> Serverlə əlaqə qurularkən xəta baş verdi, lütfən parametrlərin doğru olduğunu yoxlayın.

en: <strong>ERROR</strong>: Passwords may not contain the character "\".
az: <strong>XƏTA</strong>: Parol "\" simvolundan ibarət olmamalıdır.

en: <strong>ERROR</strong>: Please enter a nickname.
az: <strong>XƏTA</strong>: Lütfən ləqəb ismini daxil edin.

en: <strong>ERROR</strong>: Please enter an email address.
az: <strong>XƏTA</strong>: lütfən bir e-poçt ünvanı daxil edin.

en: <strong>ERROR</strong>: Please enter the same password in both password fields.
az: <strong>XƏTA</strong>: Lütfən eyni parolu hər iki sahəyə də yazın.

en: <strong>ERROR</strong>: The email address is already used.
az: <strong>XƏTA</strong>: Bu e-poçt ünvanı istifadə edilir.

en: <strong>ERROR</strong>: options page not found.
az: <strong>XƏTA</strong>: parametrlər səhifəsi tapılmadı.

en: <strong>Edit</strong> takes you to the editing screen for that post. You can also reach that screen by clicking on the post title.
az: <strong>Redaktə et</strong> sizi əlaqədar yazı üçün redaktə ekranına götürür. Bu ekrana yazı başlığına tıklayaraq da vara bilərsiniz.

en: <strong>Format</strong> &mdash; Post Formats designate how your theme will display a specific post. For example, you could have a <em>standard</em> blog post with a title and paragraphs, or a short <em>aside</em> that omits the title and contains a short text blurb. Please refer to the Codex for <a href="https://codex.wordpress.org/Post_Formats#Supported_Formats">descriptions of each post format</a>. Your theme could enable all or some of 10 possible formats.
az: <strong>Format</strong> - Yazı formatları müəyyən bir yazının necə görünəcəyini təyin edir. Məsələn, başlıq və paraqraflardan ibarət olan <em>standard</em> bir yazınız ola biləcəyi kimi <em>xülasə</em> diyə biləcəyimiz sadəcə başlıq və qısa bir mətndən ibarət olan yazılarınız da ola bilər. Lütfən hər bir yazı formatı üçün <a href="https://codex.wordpress.org/Post_Formats#Supported_Formats">sənədlərinə</a> baxın. Mövzunuzda 10 formatın tamamı ya da bir qismi aktiv ola bilər.

en: <strong>Important:</strong> before updating, please <a href="https://codex.wordpress.org/WordPress_Backups">back up your database and files</a>. For help with updates, visit the <a href="https://codex.wordpress.org/Updating_WordPress">Updating WordPress</a> Codex page.
az: <strong>Önəmli:</strong> yeniləmədən öncə, lütfən <a href="https://codex.wordpress.org/WordPress_Backups">verilənlər bazasını və qovluqlarını yedəkləyin</a>. Yenilənmələr ilə bağlı yardım üçün <a href="https://codex.wordpress.org/Updating_WordPress">WordPress yeniləmə</a> səhifəsinə göz atın.

en: <strong>Incompatible</strong> with your version of WordPress
az: Sizin WordPress versiyanız ilə <strong>Uyğun deyil</strong>

en: <strong>Name</strong> &mdash; The name is how it appears on your site.
az: <strong>İsim</strong> - İsmin saytınızda necə görünəcəyidir.

en: <strong>Order</strong> &mdash; Pages are usually ordered alphabetically, but you can choose your own order by entering a number (1 for first, etc.) in this field.
az: <strong>Sıralama</strong> - Səhifələr əsasən əlifba sırası ilə sıralanır, fəqət istərsəniz bu  sahəyə say daxil edərək (birinci üçün 1 vb.) özünüz də təyin edə bilərsiniz.

en: <strong>Parent</strong> &mdash; Categories, unlike tags, can have a hierarchy. You might have a Jazz category, and under that have child categories for Bebop and Big Band. Totally optional. To create a subcategory, just choose another category from the Parent dropdown.
az: <strong>Üst</strong> - Kateqoriyalar, etiketlərin tərsinə bir iyerarxiyaya sahibdirlər. Jazz isimli bir kateqoriyanın altında Bebop və Big Band isimli alt kateqoriyalarınız ola bilər. Tamamən seçiminizə bağlıdır. Bir alt kateqoriya yaratmaq üçün Üst kateqoriya qutusundan başqa bir kateqoriya seçin.

en: <strong>Parent</strong> &mdash; You can arrange your pages in hierarchies. For example, you could have an &#8220;About&#8221; page that has &#8220;Life Story&#8221; and &#8220;My Dog&#8221; pages under it. There are no limits to how many levels you can nest pages.
az: <strong>Valideyin</strong> - Səhifələrinizi iyerarxik olaraq qura bilərsiniz. Məsələnn altında &#8220;Həyat hekayəm&#8221; və &#8220;Köpəyim&#8221; şəklində iki səhifəyə sahib bir &#8220;Haqqında&#8221; səhifəniz ola bilər. Alt-alta neçə səviyyə yaradacağınız mövzusunda limitsizsiniz.

en: <strong>Please Note:</strong> Any customizations you have made to theme files will be lost. Please consider using <a href="%s">child themes</a> for modifications.
az: <strong>Lütfən diqqət:</strong> Mövzu fayllarında edəcəyiniz  dəyişikliklər yox olacaqdır. Lütfən dəyişiklikləriniz üçün <a href="%s">Alt mövzulardan</a> istifadə edin.

en: <strong>Post editor</strong> &mdash; Enter the text for your post. There are two modes of editing: Visual and Text. Choose the mode by clicking on the appropriate tab.
az: <strong>Yazı redaktoru</strong> - Yazınız üçün mətn daxil edin. İki cür redaktor rejimi vardır: Vizual və mətn. Əlaqədar səkməyə tıklayaraq istədiyinizi seç bilərsiniz.

en: <strong>Preview</strong> will show you what your draft post will look like if you publish it. View will take you to your live site to view the post. Which link is available depends on your post&#8217;s status.
az: <strong>Ön izləmə</strong> yazınızı dərc etdiyinizdə necə görünəcəyinin ön izləməsinə baxmaq üçün şərait yaradar.

en: <strong>Publish</strong> &mdash; You can set the terms of publishing your post in the Publish box. For Status, Visibility, and Publish (immediately), click on the Edit link to reveal more options. Visibility includes options for password-protecting a post or making it stay at the top of your blog indefinitely (sticky). Publish (immediately) allows you to set a future or past date and time, so you can schedule a post to be published in the future or backdate a post. The Password protected option allows you to set an arbitrary password for each post. The Private option hides the post from everyone except editors and administrators.
az: <strong>Yayımla</strong> &mdash; Yazılarınızın yayımlanması ilə əlaqədar qaydaları yayımlama qutusundan təyin edə bilərsiniz. Status, görünüş və yayımla (həmən), redaktə et bağlantısına tıklayaraq daha çox parametr ortaya çıxara bilərsiniz. Görünüş parolla qorumalı yazılar yarada biləcəyiniz kimi, bloqun üstünə sabitləyə biləcəyiniz (yapışqan) yazılar yarada bilməyinizə imkan yardar. Yayımla (həmən) sizə yazının yayım tarixini keçmiş ya da gələcəkdə bir tarix olaraq qurma imkanı verir. Parolla qoruma seçimi hər bir yazı üçün təyin edəcəyiniz bir parol ilə giriş seçimi təmin edər. Özəl seçimi ilə sadəcə nəzarətçilərin və redaktorların görüntüləyə biləcəyi yazılar yarada bilərsiniz.

en: <strong>Quick Draft</strong> &mdash; Allows you to create a new post and save it as a draft. Also displays links to the 5 most recent draft posts you've started.
az: <strong>Çevik Qaralama</strong> - Yeni bir yazı yaratmaq və bir qaralama olaraq saxlamağa imkan yaradar. Həmçinin açmış olduğunuz 5 ən son qaralama yazısının bağlantısını göstərir.

en: <strong>Quick Edit</strong> provides inline access to the metadata of your post, allowing you to update post details without leaving this screen.
az: <strong>Çevik redaktə</strong> ekrandan ayrılmadan yazının əsas məlumatlarını eyni ekran üzərində dəyişdirə bilməyinizə imkan yaradar.

en: <strong>Random:</strong> Show a different image on each page.
az: <strong>Təsadüfi:</strong> Hər səhifədə bir başqa təsvir göstər.

en: <strong>Screen Options</strong> &mdash; Use the Screen Options tab to choose which Dashboard boxes to show.
az: <strong>Ekran Parametrləri</strong> -Ekran Parametrləri səkməsindən istifadə edərək istədiyiniz Başlanğıc qutusunu seçə bilərsiniz.

en: <strong>Send Trackbacks</strong> &mdash; Trackbacks are a way to notify legacy blog systems that you&#8217;ve linked to them. Enter the URL(s) you want to send trackbacks. If you link to other WordPress sites they&#8217;ll be notified automatically using pingbacks, and this field is unnecessary.
az: <strong>Geri izləmələri göndər</strong> - Geri izləmələr bloq sistemləri arasında var olan, bloqlara bağlantı verdiyinizi bildirən bir sistemdir. Geri izləmə göndərmək istədiyiniz ünvan(lar)ı yazın. Əgər başqa WordPress saytlarına bağlantı verəcəksinizsə, avtomatik olaraq geri bildiriş ilə bilgiləndiriləcəklərdir və bu sahə gərəksiz olacqdır.

en: <strong>Slug</strong> &mdash; The &#8220;slug&#8221; is the URL-friendly version of the name. It is usually all lowercase and contains only letters, numbers, and hyphens.
az: <strong>Yarlıq</strong> - &#8220;Yarlıq&#8221; isimlərin veb ünvanlarıyla uyumlu hallarıdır. Əsasən tamamı kiçik hərflərdən ibarətdir və sadəcə hərflər, rəqəmlər və nöqtələmə işarələrini daşıyır.

en: <strong>Template</strong> &mdash; Some themes have custom templates you can use for certain pages that might have additional features or custom layouts. If so, you&#8217;ll see them in this dropdown menu.
az: <strong>Şablon</strong> - Bəzi mövzular əlavə özəllikləri ya da özəl yerləşmlərə sahib bəlli səhifələr üçün özəl şablonlara sahib ola bilir. Əgər varsa bunları açılan menyuda görəcəksiniz.

en: <strong>The parent theme could not be found.</strong> You will need to install the parent theme, <strong>%s</strong>, before you can use this child theme.
az: <strong>Valideyin mövzu tapılmadı.</strong> Bu alt mövzunu işlətmək üçün valideyin mövzunu (<strong>%s</strong>) qurmağınız gərəkdir.

en: <strong>Themes and Plugins</strong> &mdash; To update individual themes or plugins from this screen, use the checkboxes to make your selection, then <strong>click on the appropriate &#8220;Update&#8221; button</strong>. To update all of your themes or plugins at once, you can check the box at the top of the section to select all before clicking the update button.
az: <strong>Mövzular və Qoşmalar</strong> &mdash; Bu ekrandan fərdi olaraq mövzu və qoşma yeniləmək istəsəniz, seçim qutucuqlarından istifadə edin və daha sonra <strong>əlaqədar &#8220;Yenilə&#8221; düyməsi</strong> ilə yenilənməni edin. Bütün mövzu və qoşmalarınızı yeniləmək üçün bu bölmənin başında yer alan qutunu işarələyin və yenilə düyməsindən istifadə edin.

en: <strong>Title</strong> &mdash; Enter a title for your post. After you enter a title, you&#8217;ll see the permalink below, which you can edit.
az: <strong>Başlıq</strong> - Yazınız üçün bir başlıq daxil edin. Başlıq daxil etdikidən sonra aşağıda daimi bağlantını görəcəksiniz, ki istəsəniz dəyişdirə bilərsiniz.

en: <strong>Translations</strong> &mdash; The files translating WordPress into your language are updated for you whenever any other updates occur. But if these files are out of date, you can <strong>click the &#8220;Update Translations&#8221;</strong> button.
az: <strong>Tərcümələr</strong> &mdash; WordPress qurulumunuzu dilinizə çevirən dil faylları hər yenilənmə ilə bərabər yenilənirlər. Amma bu fayllar aktuallığını itirərlərsə <strong>&#8220;Tərcümələri yenilə&#8221; düyməsinə basın</strong>.

en: <strong>Trash</strong> removes your post from this list and places it in the trash, from which you can permanently delete it.
az: <strong>Zibil qutusu</strong> əlaqədar yazını bu siyahıdan silərək zibil qutusuna daşıyar, oradan da birdəfəlik silə bilərsiniz.

en: <strong>Version %1$s</strong> addressed %2$s bug. | <strong>Version %1$s</strong> addressed %2$s bugs.
az[0]: <strong>%1$s versiyası</strong> %2$s xətaya sahibdir.
az[1]: <strong>%1$s versiyası</strong> %2$s xətaya sahibdir.

en: <strong>Version %1$s</strong> addressed a security issue and fixed %2$s bug. | <strong>Version %1$s</strong> addressed a security issue and fixed %2$s bugs.
az[0]: <strong>%1$s versiyası</strong> bəzi təhlükəsizlik xətası üçün təmizləndi və %2$s xəta təmir edildi.
az[1]: <strong>%1$s versiyası</strong> bəzi təhlükəsizlik xətaları üçün təmizləndi və %2$s xəta təmir edildi.

en: <strong>Version %1$s</strong> addressed some security issues and fixed %2$s bug. | <strong>Version %1$s</strong> addressed some security issues and fixed %2$s bugs.
az[0]: <strong>%1$s versiyası</strong> bir təhlükəsizlik xətası üçün təmizləndi və %2$s xəta təmir edildi.
az[1]: <strong>%1$s versiyası</strong> bir təhlükəsizlik xətaları üçün təmizləndi və %2$s xəta təmir edildi.

en: <strong>Version %s</strong> addressed one security issue.
az: <strong>%sVersiyası </strong> bir təhlükəsizlik boşluğunu aradan qaldırır.

en: <strong>Version %s</strong> addressed some security issues.
az: <strong>%1$s versiyasının</strong> buraxılmasında məqsəd bir təhlükəsizlik problemini aradan qaldırmaqdır.

en: <strong>Warning:</strong> Making changes to active plugins is not recommended. If your changes cause a fatal error, the plugin will be automatically deactivated.
az: <strong>Xəbərdarlıq:</strong> Aktiv qoşmalar üzərində dəyişiklik etmək məsləhət edilmir. Etdiyiniz dəyişikliklər bir xətaya səbəb olsa qoşma avtomatik olaraq deaktivasiya ediləcək.

en: <strong>Warning:</strong> This plugin has <strong>not been marked as compatible</strong> with your version of WordPress.
az: <strong>Xəbərdarlıq:</strong> Qoşma müəllifi qoşmanın hazırkı WordPress versiyanıza <strong>uyğun olmasını təsdiq etməyib</strong>.

en: <strong>Warning:</strong> This plugin has <strong>not been tested</strong> with your current version of WordPress.
az: <strong>Xəbərdarlıq:</strong> Bu qoşma hazırkı WordPress versiyası ilə <strong>test edilməyib</strong>.

en: <strong>Warning:</strong> these pages should not be the same!
az: <strong>Xəbərdarlıq:</strong> bu səhifələr eyni olmamalıdır!

en: <strong>Welcome</strong> &mdash; Shows links for some of the most common tasks when setting up a new site.
az: <strong>Xoş gəldiniz</strong> - Yeni bir sayt yaradarkən ən çox istifadə edilən bağlantıları göstərir.

en: <strong>WordPress News</strong> &mdash; Latest news from the official WordPress project, the <a href="https://planet.wordpress.org/">WordPress Planet</a>, and popular and recent plugins.
az: <strong>WordPress Xəbərləri</strong> - Rəsmi WordPress layihəsindən ən yeni xəbərlər, <a href="https://planet.wordpress.org/">WordPress Planeti</a> və ən populyar, ən yeni qoşmalar.

en: <strong>WordPress News</strong> &mdash; Latest news from the official WordPress project, the <a href="https://planet.wordpress.org/">WordPress Planet</a>.
az: <strong>WordPress Xəbərləri</strong> - Rəsmi WordPress layihəsindən ən yeni xəbərlər, <a href="https://planet.wordpress.org/">WordPress Planeti</a>.

en: <strong>WordPress</strong> &mdash; Updating your WordPress installation is a simple one-click procedure: just <strong>click on the &#8220;Update Now&#8221; button</strong> when you are notified that a new version is available.
az: <strong>WordPress</strong> &mdash; WordPress qurulumunuzu yeniləmək  tək tıklamalıq bəsit bir işdir: yeni bir versiya bildirişi olduqda sadəcə <strong>&#8220;İndi yenilə &#8221; düyməsinə tıklayın</strong>.

en: A <a href="%s">static page</a> (select below)
az: <a href="%s">Sabit səhifə</a> (aşağıda seçin)

en: A comment is held for moderation
az: Bir şərh yoxlanmaq üzərə gözləməyə alındığında

en: A red bar on the left means the comment is waiting for you to moderate it.
az: Soldqakı qırmızı çubuq, şərhin sizin moderasiyanızı gözləməsi deməkdir.

en: About
az: Haqqında

en: About Pages
az: Haqqında səhifələri

en: About Yourself
az: Haqqınızda

en: About the user
az: İstifadəçi haqqında

en: Accessibility Ready
az: Əlçatan

en: Account Management
az: Hesab Meneceri

en: Actions
az: Hərəkətlər

en: Activate %s
az: %s aktivləşdir

en: Activate &#8220;%s&#8221;
az: Aktivləşdir: &#8220;%s&#8221;

en: Activate Plugin
az: Qoşmanı aktivləşdir

en: Activate Plugin &amp; Run Importer
az: Qoşmanı aktivləşdir və idxalçını işə sal

en: Activate importer
az: İdxalçını avtivləşdir

en: Active <span class="count">(%s)</span> | Active <span class="count">(%s)</span>
az[0]: Aktiv <span class="count">(%s)</span>
az[1]: Aktiv <span class="count">(%s)</span>

en: Active Installs:
az: Aktiv qurulumlar:

[ctx: Active plugin installs]
en: 1+ Million
az: 1+ milyon

en: Activity
az: Aktivlik

en: Add
az: Əlavə et

en: Add Comment
az: Şərh Əlavə Et

en: Add Custom Field
az: Özəl sahə əlavə et

en: Add Existing User
az: Var olan istifadəçini əlavə et

en: Add New Custom Field:
az: Yeni özəl sahə əlavə et:

en: Add New Link
az: Yeni bağlantı əlavə et

en: Add New Theme
az: Yeni mövzu əlavə et

en: Add New User
az: Yeni istifadəçi əlavə et

en: Add Plugins
az: Qoşmalar əlavə et

en: Add Themes
az: Mövzuları əlavə et

en: Add Widget
az: Vidcet əlavə et

en: Add a blog post
az: Bir bloq yazısı əlavə edin

en: Add additional pages
az: Yeni səhifələr əlavə edin

en: Add an About page
az: Özünüz barədə səhifə əlavə edin

en: Add comment
az: Şərh əlavə et

en: Add media files from your computer
az: Bilgisayarınızdan media faylları əlavə edin

en: Add menu items from the column on the left.
az: Soldakı sütundan menyu elementlərini əlavə edin.

en: Add new Comment
az: Yeni şərh əlavə et

[ctx: Add new theme]
en: Add New
az: Yenisini əlavə et

en: Add one or several items at once by <strong>selecting the checkbox next to each item and clicking Add to Menu</strong>
az: <strong>Sol tərəfdəki qutucuğu işarələyib, menyuya əlavə et tuşuna basaraq</strong> eyni anda birdən çox maddəni menyuya əlavə edə bilərsiniz.

en: Add the following to your %1$s file in %2$s <strong>above</strong> the line reading <code>/* That&#8217;s all, stop editing! Happy blogging. */</code>:
az: %2$s yolundakı %1$s faylınızda <code>/* Tamamı bu qədər, redaktə etməni dayandırın! Xoşbəxt bloqlamalar. */</code> yazan bölmənin <strong>üstünə</strong> aşağıdakıları əlavə edin:

en: Add the following to your %1$s file in %2$s, <strong>replacing</strong> other WordPress rules:
az: %2$s yolundakı %1$s faylınıza aşağıdakı WordPress qaydalarını <strong>mövcud olanlarla dəyişdirərək</strong> əlavə edin:

en: Add the user without sending an email that requires their confirmation.
az: E-poçt vasitəsi ilə təsdiqləmə gərəkdirməyən bir istifadəçi əlavə edin.

en: Add, organize, and modify individual menu items
az: Əlavə etmə, modifikasiya etmə və menyu elementlərini dəyişdirmə

en: Adding Categories
az: Kateqoriya əlavə etmək

en: Adding Plugins
az: Qoşma əlavə etmək

en: Adding Tags
az: Etiket əlavə etmək

en: Adding Themes
az: Mövzu əlavə etmək

en: Additional Capabilities
az: Əlavə bacarıqlar

en: Additional settings
az: Əlavə parametrlər

en: Addresses of Sites in your Network
az: Şəbəkənizdəki Saytların Ünvanları

en: Admin Color Scheme
az: Nəzarətçi Rəng Sxemi

en: Administrators have access to all the administration features.
az: Nəzarətçilər bütün nəzarətçi xüsusiyyətlərinə sahibdirlər.

en: Advanced caching plugin.
az: Təkmilləşdirilmiş qoşmanın keşlənməsi.

en: After typing in your edits, click Update File.
az: Redaktələrinizi bitirdikdən sonra faylı yenilə tuşuna basın.

en: After you&#8217;ve done that, click &#8220;Run the install.&#8221;
az: İşiniz bitdikdən sonra &#8220;Qurulumu başlat&#8221; tuşuna basın.

en: All
az: Tamamı

en: All Comments
az: Bütün şərhlər

en: All Settings
az: Bütün parametrlər

en: All Tabs:
az: Bütün səkmələr:

en: All Types
az: Bütün Növlər

en: All Users
az: Bütün istifadəçilər

en: All categories
az: Bütün kateqoriyalar

en: All comment types
az: Bütün şərh növləri

en: All content
az: Bütün içərik

en: All image sizes
az: Bütün təsvir ölçüləri

en: All right, sparky! You&#8217;ve made it through this part of the installation. WordPress can now communicate with your database. If you are ready, time now to&hellip;
az: Tamamdır! Qurulmanın bu mərhələsini müvəffəqiyyətlə tamamladınız. WordPress bundan sonra verilənlər bazası ilə əlaqə qura bilər. Əgər hazırsınızsa, o zaman başlayaq&hellip;

en: All selected plugins are up to date.
az: Seilmiş bütün qoşmalar aktualdır.

en: All sizes except thumbnail
az: Miniatür təsvir xaric bütün ölçülər

en: All the files you&#8217;ve uploaded are listed in the Media Library, with the most recent uploads listed first.
az: Yüklədiyiniz bütün media faylları, ən yenilər öndə olmaqla, Media Kitabxanasında sıralanırlar.

en: All the files you&#8217;ve uploaded are listed in the Media Library, with the most recent uploads listed first. You can use the Screen Options tab to customize the display of this screen.
az: Yüklədiyiniz bütün fayllar ən aktual olanlar üst sıralarda olacaq şəkildə Media kitabxanasında siyahılanırlar.

en: All updates have been completed.
az: Bütün yenilənmələr tamamlandı.

en: Allow
az: İzn ver

en: Allow <a href="%s" target="_blank">trackbacks and pingbacks</a> on this page.
az: Bu səhifədə <a href="%s" target="_blank">geri izləmələrə və pingləməyə</a> izin ver.

en: Allow Comments
az: Şərhlərə İzin Ver

en: Allow Pings
az: Pinqlərə İzin Ver

en: Allow automatic database repair
az: Verilənlər bazasının avtomatik təmirinə izin ver

en: Allow comments.
az: Şərhlərə izin ver.

en: Allow search engines to index this site
az: Axtarış sistemlərinin bu saytı indeksləməsinə izin ver

en: Already pinged:
az: Artıq pinglənmiş:

en: Alt text for the image, e.g. &#8220;The Mona Lisa&#8221;
az: Təsvir üçün alternativ mətn, məsələn &#8220;Mona Lisa&#8221;

en: Alternately, you can browse the themes that are Featured, Popular, or Latest. When you find a theme you like, you can preview it or install it.
az: Alternativ olaraq xüsusi, populyar ya da ən yeni mövzulara göz ata bilərsiniz. Bəyəndiyiniz bir mövzu tapsanız, önizləmə edə bilər ya da qura bilərsiniz.

en: Always use https when visiting the admin
az: İdarəetmə lövhəsini ziyarət edərkən hər zaman https istifadə et

en: American English
az: Amerikan İngiliscəsi

en: An automated WordPress update has failed to complete - <a href="%s">please attempt the update again now</a>.
az: Avtomatik WordPress yenilənməsi baş tutmadı - <a href="%s">lütfən təkrar yenilənməyi yoxlayın</a>.

en: An automated WordPress update has failed to complete! Please notify the site administrator.
az: Avtomatik WordPress yenilənməsi baş tutmadı! Lütfən sayt nəzarətçisinə xəbər verin.

en: An avatar is an image that follows you from weblog to weblog appearing beside your name when you comment on avatar enabled sites. Here you can enable the display of avatars for people who comment on your site.
az: Bir avatar, sizi bir bloqdan digərinə təqib edər və avatar parametri atkivləşdirilmiş saytlarda şərhlərinizin yanında görünər. Buradan bloqunuza şərh yazan istifadəçilər üçün avatar göstərilməsi parametrini aktivləşdirə bilərsiniz.

en: An error occurred while updating %1$s: %2$s
az: %1$s yenilənərkən bir xəta oldu: %2$s

en: An existing WordPress network was detected.
az: Var olan bir WordPress şəbəkəsi aşkar edildi.

en: An updated version of WordPress is available.
az: WordPress-in yenilənmiş bir versiyası mövcuddur.

en: Any edits to files from this screen will be reflected on all sites in the network.
az: Bu ekran üzərindən fayllarda ediləcək dəyişikliklər şəbəkədəki bütün saytlara təsir edəcəkdir.

en: Anyone can register
az: İstəyən hər kəs qeydiyyatdan keçə bilsin

en: Anyone posts a comment
az: Hər şərh yazıldığında

en: Appearance
az: Görünüş

en: Application Attachment Template
az: Tətbiqetmə əlavəsinin şablonu

en: Apply Filters
az: Filtirləri tətbiq et

en: Apply changes to:
az: Dəyişiklikləri tətbiq et:

en: Approve
az: Təsdiqlə

en: Approve Comment
az: Şərhi təsdiq et

en: Approve this comment
az: Bu şərhi təsdiqlə

en: Archived
az: Arxivlənmiş

en: Are you sure you want to delete this theme?
    
    Click 'Cancel' to go back, 'OK' to confirm the delete.
az: Bu mövzunu silmək istədiyinizdən əminsinizmi?
    
    Ləğv etmək üçün 'İmtina', təsdiqləmək üçün 'OK' düyməsinə tıklayın.

en: Are you sure you wish to delete these files and data?
az: Bu faylları və verilənləri silmək istədiyinizdən əminsinizmi?

en: Are you sure you wish to delete these files?
az: Bu faylları silmək istədiyinizdən əminsinizmi?

en: Ascending
az: Artan

en: Aspect ratio:
az: Asperkt nisbəti:

en: Assigned Menu
az: Təyin edilən menyu

en: At a Glance
az: Ilk Baxışda

en: Attach
az: İlişdir

en: Attaching Files
az: Fayl əlavə etmək

en: Attachment Post URL
az: Əlavəli yazı ünvanı

en: Attachment Template
az: Fayl əlavəsinin şablonu

en: Attempt to notify any blogs linked to from the article
az: Yazıda bağlantı verilən bloqları xəbərdar etməyi yoxla

en: Attempting to roll back to previous version.
az: Əvvəlki versiyaya geri qayıtmaq üçün cəhd edilir.

en: Attribute all content to:
az: İçəriyi aid et:

en: Attributes
az: Atributlar

en: Audio Attachment Template
az: Audio əlavəsinin şablonu

en: Audio Codec:
az: Səs kodeki:

en: Audio Format:
az: Səs formatı:

en: Audio, Video, or Other File
az: Audio, Video və Digər Fayllar

en: Authentication Keys
az: Təsdiqləmə açarları

en: Author Template
az: Müəllif şablonu

en: Authors can publish and manage their own posts, and are able to upload files.
az: Müəlliflər öz yazılarını dərc edə bilər və idarə edə bilərlər, fayl yükləyə bilərlər.

en: Authors:
az: Müəlliflər:

en: Auto Draft
az: Avtomatik qaralama

en: Auto add pages
az: Səhifələri avtomatik əlavə et

en: Automatically close comments on articles older than %s days
az: %s gündən daha əski məqalələri şərh etdirmə

en: Autosave by %s
az: %s tərəfindən avtomatik qeyd edilmiş

en: Available Actions
az: Edilə biləcək hərəkətlər

en: Available Tools
az: Mövcud alətlər

en: Available Widgets
az: Mövcud Vidcetlər

en: Avatar Display
az: Avatar Görünüşü

en: Avatars
az: Avatarlar

en: Average Rating
az: Ortalama rəy

en: BETA TESTERS:
az: BETA TEST EDİCİLƏR:

en: BETA TESTING?
    =============
    
    This debugging email is sent when you are using a development version of WordPress.
    
    If you think these failures might be due to a bug in WordPress, could you report it?
     * Open a thread in the support forums: https://wordpress.org/support/forum/alphabeta
     * Or, if you're comfortable writing a bug report: https://core.trac.wordpress.org/
    
    Thanks! -- The WordPress Team
az: BETA TESTİ?
    ===========
    
    Bu sazlama e-poçtu WordPress test versiyasından istifadə etdiyiniz üçün göndərilir.
    
    Bu problemlərin WordPress nüvəsindəki xətalardan əmələ gəldiyini düşünürsünüzsə, raport edə bilərsinizmi?
    * Dəstək forumlarında bir bəhs aça bilərsiniz: https://wordpress.org/support/forum/alphabeta
    * Ya da xəta raportu yazmaq mövusunda daha rahatsınızsa: https://core.trac.wordpress.org/
    
    Təşəkkürlər! -- WordPress komandası

en: Back to post options
az: Yazı parametrlərinə geri dön

[ctx: Background Attachment]
en: Attachment
az: Əlavə

en: Background updated. <a href="%s">Visit your site</a> to see how it looks.
az: Arxa fon yeniləndi. Necə göründüyünü görmək üçün <a href="%s">saytınızı ziyarət edin</a>.

en: Because this is a multisite installation, you may add accounts that already exist on the Network by specifying a username or email, and defining a role. For more options, such as specifying a password, you have to be a Network Administrator and use the hover link under an existing user&#8217;s name to Edit the user profile under Network Admin > All Users.
az: Çoxlu sayt qurulumu olduğu üçün şəbəkədə var olan digər istifadəçiləri istifadəçi adı ya da e-poçt adı ilə əlavə edə bilər, rollarını təyin edə bilərsiniz. Daha çox variant üçün, parol təyin etmək vb, şəbəkə nəzarətçisi olmalı və Şəbəkə nəzarəti > Bütün istifadəçilər bölməsindən vardığınız istifadəçinin bağlantılarından istifadə edin.

en: Because you are using %1$s, the sites in your WordPress network must use sub-directories. Consider using %2$s if you wish to use sub-domains.
az: %1$s istifadə etdiyiniz üçün WordPress şəbəkənizdəki saytlar alt direktoriya istifadə etməlidir. Alt domen adı istifadə etmək istəyirsinizsə %2$s istifadə etməyi düşünün.

en: Because your install is in a directory, the sites in your WordPress network must use sub-directories.
az: Qurulumunuz bir direktoriyada olduğu üçün WordPress şəbəkəniz də alt direktoriyalar ilə işləməlidir.

en: Because your install is not new, the sites in your WordPress network must use sub-domains.
az: Qurulumunuz yeni olmadığı üçün şəbəkənizdəki WordPress saytları alt domen adları istifadə etməlidirlər.

en: Before a comment appears
az: Bir şərh görünmədən öncə

en: Before getting started
az: Başlamadan öncə

en: Before you can upload your import file, you will need to fix the following error:
az: İdxal etmə faylını yükləmədən öncə bu xətaları düzəltməlisiniz:

en: Begin by choosing a theme to edit from the dropdown menu and clicking Select. A list then appears of the theme's template files. Clicking once on any file name causes the file to appear in the large Editor box.
az: Açılan menyudan bir mövzu seçib seç tuşuna basaraq işə başlayın. Bütün şablon fayllarından əmələ gələn bir siyahı əmələ gələcəkdir. Hər hansı bir fayl isminə bassanız böyük redaktor sahəsində açılacaqdır.

en: Below you should enter your database connection details. If you&#8217;re not sure about these, contact your host.
az: Aşağıya verilənlər bazasının bağlantı məlumatlarını daxil etməlisiniz. Əgər bu məlumatlardan əmin deyilsinizsə provayder firmanız ilə əlaqə qurun.

en: Biographical Info
az: Bioqrafik Məlumat

en: Black
az: Qara

en: Blank
az: Boş

en: Blog pages show at most
az: Ən çox göstəriləcək bloq səhifəsi ədədi

en: Blue
az: Mavi

en: Bookmarklet
az: Aparat

en: Boxes
az: Qutular

en: Break comments into pages with %1$s top level comments per page and the %2$s page displayed by default
az: Hər səhifədə %1$s üst səviyyə şərh olacaq şəkildə və mövcud olan olaraq %2$s səhifə göstəriləcək şəkildə şərhləri səhifələrə böl

en: Bring back this update
az: Bu yenilənməyə geri dön

en: British English
az: Britaniya İngiliscəsi

en: Broken <span class="count">(%s)</span> | Broken <span class="count">(%s)</span>
az[0]: Yararsız <span class="count">(%s)</span>
az[1]: Yararsız <span class="count">(%s)</span>

en: Broken Theme:
az: Zədəli Mövzu:

en: Broken Themes
az: Problemli Mövzular

en: Brown
az: Palıdı

en: Browse revisions
az: Versiyalara bax

en: Browsing %s (active)
az: %s baxılır (aktiv)

en: Browsing %s (inactive)
az: %s baxılır (aktiv deyil)

en: Bulk Actions
az: Kütləvi hərəkətlər

en: Bulk Edit
az: Kütləvi redaktə

[ctx: Button label for a next revision]
en: Next
az: Sonrakı

[ctx: Button label for a previous revision]
en: Previous
az: Öncəki

[ctx: Button label for a theme]
en: Next
az: Sonrakı

[ctx: Button label for a theme]
en: Previous
az: Öncəki

en: By %s.
az: %s tərəfindən.

en: CSS Classes (optional)
az: CSS Sinifləri(istəyə bağlı)

en: Cancel password change
az: Parol dəyişməsini ləğv et

en: Cannot load %s.
az: %s yüklənmir

en: Cannot load image metadata.
az: Təsvirin meta bilgiləri yüklənmədi.

en: Cannot save image metadata.
az: Təsvirin meta bilgiləri qeyd edilmədi.

en: Capabilities
az: Bacarıqlar

en: Categories and Tags Converter
az: Kateqoriya və Etiket Çeviricisi

en: Categories can be selectively converted to tags using the <a href="%s">category to tag converter</a>.
az: Kateqoriyalar seçimə bağlı <a href="%s">kateqoriyadan etiketə çevir</a> istifadə edilərək  həyata keçirilə bilər.

en: Categories deleted.
az: Kateqoriyalar silindi.

en: Categories have hierarchy, meaning that you can nest sub-categories. Tags do not have hierarchy and cannot be nested. Sometimes people start out using one on their posts, then later realize that the other would work better for their content.
az: Kateqoriyalarda bir iyerarxiya vardır, yəni alt kateqoriyalar yarada bilərsiniz. Etiketlərdə isə iyerarxiya yoxdur. Bəzən insanlar yazılarında birini istifadə etməyə başlayırlar amma daha sonra digərinin daha yaxşı olduğunu fərq edirlər.

en: Categories, unlike tags, can have a hierarchy. You might have a Jazz category, and under that have children categories for Bebop and Big Band. Totally optional.
az: Etiketlərin əksinə kateqoriyalar iyerarxik bir struktura sahibdir.Jazz adında bir kateqoriyanız və bu kateqoriyaya bağlı Bebop və BigBand adında alt kateqoriyalarınız ola bilər.Bunlar tamamən sizin seçiminizdən aslıdır.

en: Categories:
az: Kateqoriyalar:

en: Category Template
az: Kateqoriya şablonu

en: Category added.
az: Kateqoriya əlavə edildi.

en: Category base
az: Kateqoriya bazası

en: Category deleted.
az: Kateqoriya silindi.

en: Category not added.
az: Kateqoriya əlavə edilmədi.

en: Category not updated.
az: Kateqoriya yenilənmədi.

en: Category updated.
az: Kateqoriya yeniləndi.

en: Caution:
az: Xəbərdarlıq:

en: Change
az: Dəyişdir

en: Change Permalinks
az: Daimi Bağlantıları Dəyişdir

en: Change role to&hellip;
az: Rolu dəyişdir&hellip;

en: Changed roles.
az: Rollar dəyişdirildi.

en: Changing to %s
az: Buna dönüşdürülür: %s

en: Check Again
az: Təkrar yoxlayın

en: Check secret keys
az: Gizli açarları yoxla

en: Choose a Background Image
az: Bir arxa fon təsviri seçin

en: Choose a Custom Header
az: Özəl bir başlıq seçin

en: Choose a city in the same timezone as you.
az: Sizinlə eyni saat qurşağında olan şəhər seçin.

en: Choose a file from your computer:
az: Bilgisayarınızdan bir fayl seçin:

en: Choose a plugin to edit from the menu in the upper right and click the Select button. Click once on any file name to load it in the editor, and make your changes. Don&#8217;t forget to save your changes (Update File) when you&#8217;re finished.
az: Üst sağ tərəfdən redaktə etmək istədiyiniz qoşmanı seçin və "seç" düyməsinə basın. Redaktorda açıb dəyişiklik etmək üçün hər hansı bir fayl adına bir dəfə tıklayın. İşiniz bitdiyində etdiyiniz dəyişiklikləri qeyd etməyi (Faylı yenilə) unutmayın.

en: Choose an image from your computer:
az: Bilgisayarınızdan bir təsvir seçin:

en: Choose the part of the image you want to use as your header.
az: Üst hissə təsviri olaraq istifadə etmək istədiyiniz təsvirin bir hissəsini seçin.

en: Choose the target frame for your link.
az: Bağlantınız üçün hədəf çərçivəni seçin.

en: Choose what to export
az: İxrac ediləcək maddələri seçin

en: Clear Inactive Widgets
az: Aktiv Olmayan Vidcetləri Təizlə

en: Clear List
az: Siyahını Təmizlə

en: Click Customize for the current theme or Live Preview for any other theme to see a live preview
az: Keçərli mövzu üçün Özəlləşdir düyməsinə basaraq ya da hər hansı bir mövzu üçün Canlı ön izləmə düyməsinə basaraq ön izləmə edə bilərsiniz.

en: Click Save Menu to make pending menu items public.
az: Menyunu qeyd et düyməsinə basaraq gözləyən menyu elementlərini dərc edə bilərsiniz.

en: Click on the theme to see the theme name, version, author, description, tags, and the Delete link
az: Mövzuya tıklayaraq ismini, vesiyasını, proqramçısını, açıqlamasını, etiketlərini və silmə bağlantısını görə bilərsiniz

en: Click to see reviews that provided a rating of %d star | Click to see reviews that provided a rating of %d stars
az[0]: %d ulduz verilmiş ayrıntılara baxın
az[1]: %d ulduz verilmiş ayrıntılara baxın

en: Click to view entire list of files which will be deleted
az: Silinəcək faylların tam siyahısını görmək üçün tıklayın

en: Clicking <strong>Select Files</strong> opens a navigation window showing you files in your operating system. Selecting <strong>Open</strong> after clicking on the file you want activates a progress bar on the uploader screen.
az: <strong>Fayl seç</strong> düyməsinə basdığınızda əməliyyat sisteminizdəki faylları göstərən bir pəncərə açılacaqdır. Faylları seçdikdən sonra <strong>Aç</strong> düyməsinə basdığınızda əməliyyat başlayacaq və yükləmə ekranında irəliləyiş çubuğu görüntülənəcəkdir.

en: Clicking an item will display an Attachment Details dialog, which allows you to preview media and make quick edits. Any changes you make to the attachment details will be automatically saved.
az: Hər hansı bir media faylına tıkladıqda əlavə detallar pəncərəsi açılır, bu pəncərədə media faylını görüntülüyə və çevik redaktələr edə bilərsiniz. Burada edəcəyiniz dəyişikliklər avtomatik olaraq yadda saxlanılır.

en: Close details dialog
az: Detallar pəncərəsini bağla

en: Cofounder, Project Lead
az: Qurucu olaraq layihənin rəhbəri

en: Collapse
az: Gizlət

en: Collapse menu
az: Menyunu daralt

en: Comment
az: Şərh

en: Comment %d does not exist
az: %d şərhi mövcud deyil

en: Comment Blacklist
az: Şərhlərin Qara Siyahısı

en: Comment Moderation
az: Şərhin Moderasiyası

en: Comment author must fill out name and email
az: Şərhin müəllifi isim və e-poçt ünvanlarını doldurmaq məcburiyyətindədir

en: Comment author must have a previously approved comment
az: Şərh müəllifinin öncədən təsdiqlənmiş bir şərhi olmalıdır

en: Comment by %s marked as spam.
az: %s tərəfindən edilən şərh spam olaraq işarələndi.

en: Comment by %s moved to the trash.
az: %s tərəfindən edilən şərh zibil qutusuna göndərildi.

en: Comment must be manually approved
az: Şərh manual olaraq təsdiqlənməlidir

en: Comment queries now have cache handling to improve performance. New arguments in %s make crafting robust comment queries simpler.
az: Şərh sorğuları performansı yaxşılaşdırmaq üçün keşi öncədən bərpa etmə bacarığına qovuşur. %s içindəki yeni arqumentlər qarışıq şərh sorğularını sadələşdirir.

en: Comment query improvements
az: Şərh sorğusu improvizasiyaları

en: Comment status
az: Şərh statusu

en: Comments %s
az: Şərhlər %s

en: Comments (%1$s) on &#8220;%2$s&#8221;
az: &#8220;%2$s&#8221; üçün şərhlər (%1$s)

en: Comments Template
az: Şərh şablonu

en: Comments list
az: Şərh siyahısı

en: Comments list navigation
az: Şərh siyahısı naviqasiyası

en: Comments on &#8220;%s&#8221;
az: &#8220;%s&#8221; üçün şərhlər

en: Comments should be displayed with the %s comments at the top of each page
az: Şərhlər hər səhifənin başında %s şərh olaraq görünməlidir

en: Common Settings
az: Ümumi parametrlər

en: Compare Revisions of &#8220;%1$s&#8221;
az: &#8220;%1$s&#8221; Versiyalarını tutuşdur

en: Compare any two revisions
az: Hər hansı iki versiyanı tutuşdur

en: Compare two different revisions by <strong>selecting the &#8220;Compare any two revisions&#8221; box</strong> to the side.
az: İki fərqli versiyanı <strong>&#8220;Hərhansı iki versiyanı tutuşdur&#8221;</strong> parametri ilə yan-yana tutuşdura bilərsiniz.

en: Compatibility with WordPress %1$s: %2$d%% (%3$d "works" votes out of %4$d total)
az: WordPress %1$s ilə uyğunluq: %2$d%% (toplam %4$d səsdən %3$d dənəsinə görə "çalışır")

en: Compatibility with WordPress %1$s: 100%% (according to its author)
az: WordPress %1$s ilə uyğunluq: 100%% (proqramçıya görə)

en: Compatibility with WordPress %1$s: Unknown
az: WordPress %1$s ilə uyğunluq: Bilinmir

en: Compatible up to:
az: Uyğun olan ən yüksək versiya:

en: Complete the following steps to enable the features for creating a network of sites.
az: Sayt şəbəkəsi yaratma xüsusiyyətlərini aktivləşdirmək üçün aşağıdakı addımları izləyin.

en: Configuration Error
az: Konfiqurasiya xətası

en: Configure
az: Konfiqurasiya

en: Configuring this is optional. By default, it should be blank.
az: Bu parametr tamamən seçimə bağlıdır, normalda boş olmalıdır.

en: Confirm Deletion
az: Silməni təsdiqlə

en: Confirm Password
az: Parolu Təsdiqlə

en: Confirm Removal
az: Silməni təsdiqlə

en: Confirm use of weak password
az: Zəif parol istifadəsini təsdiqlə

en: Connection Information
az: Qoşulma məlumatları

en: Connection Type
az: Qoşulma növü

en: Contact Info
az: Əlaqə məlumatları

en: Content to export
az: İxrac ediləcək içərik

en: Contextual Help Tab
az: Aktual kömək bölməsi

en: Continue
az: Davam

en: Contributing Developers
az: Əməyi keçən proqramçılar

en: Contributors
az: Əmək sərf edənlər

en: Contributors can write and manage their posts but not publish posts or upload media files.
az: Əməkdaşlar yazı yaza bilər və öz yazılarını idarə edə bilərlər, fəqət yazı dərc edə bilməzlər ya da media faylı göndərə bilməzlər.

en: Convert emoticons like <code>:-)</code> and <code>:-P</code> to graphics on display
az: <code>:-)</code> ve <code>:-P</code> kimi ifadələri dərc edərkən grafiklərə çevir.

en: Copy &#8220;Press This&#8221; bookmarklet code
az: &#8220;Press This&#8221; aparatının kodunu köçürün

en: Copying the required files&#8230;
az: Gərəkli fayllar köçürülür&#8230;

en: Core Committer
az: Nüvə yeniləyicisi

en: Core Contributors to WordPress %s
az: WordPress %s üçün nüvə  proqramçıları

en: Core Developer
az: Nüvə proqramçısı

en: Core Developers
az: Nüvə proqramçıları

en: Could not access filesystem.
az: Fayl sistemi ilə əlaqə qurula bilmir.

en: Could not copy file.
az: Fayllar köçürülə bilmir.

en: Could not copy files.
az: Fayllar köçürülmədi.

en: Could not copy files. You may have run out of disk space.
az: Fayllar köçürülmədi. Disk sahəsi tükənmiş ola bilər.

en: Could not create Temporary file.
az: Müvəqqəti fayl yaradıla bilmir.

en: Could not create directory.
az: Direktoriya yaradıla bilmədi.

en: Could not extract file from archive.
az: Arxivdən fayl çıxardıla bilmir.

en: Could not fully remove the plugin(s) %s.
az: Qoşma(lar) tamamıyla silinə bilmir: %s

en: Could not fully remove the theme %s.
az: Mövzu bütünü ilə silinə bilmir: %s.

en: Could not insert link into the database
az: Bağlantı verilənlər bazasına əlavə edilə bilmir

en: Could not log out user sessions. Please try again.
az: İstifadəçi sessiyalarından çıxış edilə bilmədi. Lütfən təkrar yoxlayın.

en: Could not remove the old plugin.
az: Əski qoşma silinə bilmədi.

en: Could not remove the old theme.
az: Əski mövzu silinə bilmədi.

en: Could not retrieve file from archive.
az: Arxivdən fayl gətirilə bilmir.

en: Could not update link in the database
az: Bağlantı verilənlər bazasında yenilənə bilmir

en: Create a New Site
az: Yeni sayt yarat

en: Create a New User
az: Yeni istifadəçi yarat

en: Create a brand new user and add them to this site.
az: Tamamən yeni bir istifadəçi yaradıb bu sayta əlavə edin.

en: Create, edit, and delete menus
az: Menyu yaratma, redaktə etmə və silmə

en: Creating a Page is very similar to creating a Post, and the screens can be customized in the same way using drag and drop, the Screen Options tab, and expanding/collapsing boxes as you choose. This screen also has the distraction-free writing space, available in both the Visual and Text modes via the Fullscreen buttons. The Page editor mostly works the same as the Post editor, but there are some Page-specific features in the Page Attributes box.
az: Bir səhifə yaratmaq yazı yaratmağa bənzəyər. Ekranlar eyni şəkildə sürüşdür burax edilərək ya da Ekran parametrləri səkməsindən özəlləşdirilə bilir. Ayrıca yenə yazı yazma ekranında olduğu kimi tam ekran modu həm vizual redaktorda həm də HTML redaktorunda yer almaqdadır. Böyük ölçüdə yazı yaratma ekranı ile eynidir amma səhifələrə özəl bəzi özəllikləri də vardırır:

en: Credits
az: Əmək sərf edənlər

en: Crop
az: Kəs

en: Crop Aspect Ratio
az: Ən yüksək nisbətdə kəs

en: Crop Header Image
az: Başlıq təsvirini kəs

en: Crop Selection
az: Seçilmiş hissəni kəs

en: Crop and Publish
az: Kəs və dərc et

en: Crop thumbnail to exact dimensions (normally thumbnails are proportional)
az: Miniatür təsviri tam ölçüsünə görə kəs(normalda bu hərəkət mütənasibliyə görə edilir)

en: Current Page
az: Hazırkı Səhifə

en: Current Revision by %s
az: %s tərəfindən yaradılmış mövcud versiya

en: Current Theme
az: İstifadə edilən mövzu

en: Current thumbnail
az: Mövcud miniatür təsvir

en: Custom Background
az: Fərdi arxa fon

en: Custom Colors
az: Özəl rənglər

en: Custom Fields
az: Özəl sahələr

en: Custom Header
az: Özəl Başlıq

en: Custom Structure
az: Özəl Struktur

en: Custom Structures
az: Özəl Strukturlar

en: Custom database class.
az: Özəl verilənlər bazası sinifi.

en: Custom database error message.
az: Özəl verilənlər bazasının xətası mesajı.

en: Custom date format:
az: Xüsusi tarix formatı:

en: Custom field deleted.
az: Özəl sahə silindi.

en: Custom field updated.
az: Özəl sahə yeniləndi.

en: Custom fields can be used to add extra metadata to a post that you can <a href="https://codex.wordpress.org/Using_Custom_Fields" target="_blank">use in your theme</a>.
az: Özəl sahələr yazılarınıza əlavə bölmə əlavə etməyinizə imkan yaradar. <a href="https://codex.wordpress.org/Using_Custom_Fields" target="_blank">Mövzunuz içində istifadə edə bilərsiniz</a>.

en: Custom install script.
az: Özəl qurulma skripti.

en: Custom maintenance message.
az: Özəl xidmət mesajı.

en: Custom site deleted message.
az: Özəl sayt silindi mesajı.

en: Custom site inactive message.
az: Özəl sayt passiv mesajı.

en: Custom site suspended message.
az: Özəl sayt dayandırıldı mesajı.

en: Custom time format:
az: Xüsusi saat formatı:

en: Custom:
az: Fərdi:

en: Customize &#8220;%s&#8221;
az: Özəlləşdir &#8220;%s&#8221;

en: Customize Your Site
az: Saytınızı özəlləşdirin

en: Customizing This Display
az: Görüntünü özəlləşdirmə

en: Dark
az: Qoyu

en: Database Host
az: Verilənlər Bazasının Serveri

en: Database Name
az: Verilənlər Bazasının Adı

en: Database Update Required
az: Verilənlər bazasının yenilənməsi gərəkir

en: Database host
az: Verilənlər bazasının serveri

en: Database name
az: Verilənlər bazasının adı

en: Database password
az: Verilənlər bazasının parolu

en: Database repair results
az: Verilənlər bazasının təmirinin nəticələri

en: Database username
az: Verilənlər bazasının istifadəçi adı

en: Date
az: Tarix

en: Date and time
az: Tarix və saat

en: Date range:
az: Tarix aralığı:

en: Date/Time
az: Tarix/Zaman

en: Day
az: Gün

en: Day and name
az: Gün və ismi

en: Daylight saving time begins on: %s.
az: Gün işığının qənaət vaxtının başlanğıcı: %s.

en: Deactivate
az: Deaktivasiya

en: Deactivate %s
az: %s deaktivasiya et

en: Default Avatar
az: Mövcud Avatar

en: Default Images
az: Mövcud Təsvirlər

en: Default Link Category
az: Mövcud bağlantı kateqoriyası

en: Default Mail Category
az: Mövcud poçt kareqoriyası

en: Default Post Category
az: Mövcud yazı kateqoriyası

en: Default Post Format
az: Mövcud yazı formatı

en: Default Template
az: Mövcud Şablon

en: Default article settings
az: Mövcud məqalə parametrləri

[ctx: Default category slug]
en: Uncategorized
az: Əsas

en: Default is %s
az: Mövcud: %s

[ctx: Default network name]
en: %s Sites
az: %s Saytları

[ctx: Default post slug]
en: hello-world
az: salam-dünya

en: Delete
az: Sil

en: Delete %s
az: %s sil

en: Delete My Site
az: Saytımı sil

en: Delete My Site Permanently
az: Saytımı birdəfəlik sil

en: Delete Plugin
az: Qoşmanı sil

en: Delete Plugins
az: Qoşmaları sil

en: Delete Site
az: Saytı sil

en: Delete Users
az: İstifadəçiləri sil

en: Delete a menu item by <strong>expanding it and clicking the Remove link</strong>
az: Bir menyu elementini <strong>aşağı doğru genişlədib Ləğv et bağlantısından istifadə edərək silə bilərsiniz.</strong>

en: Delete all content.
az: Bütün içəriyi sil.

en: Delete brings you to the Delete Users screen for confirmation, where you can permanently remove a user from your site and delete their content. You can also delete multiple users at once by using Bulk Actions.
az: Silmə əməliyyatı, Sizi İstifadəçilərin Silinməsi bölməsinə götürür və buradan onları yazıları ilə bərabər saytınızdan birdəfəlik olaraq silə bilərsiniz. Ayrıca olaraq, Kütləvi Hərəkətlərdən istifadə edərək bir neçə istifadəçini eyni zamanda silə bilərsiniz.

en: Delete this item permanently
az: Bu elementi birdəfəlik sil

en: Delete this theme
az: Bu mövzunu sil

en: Deleted
az: Silinmiş

en: Deleting Links
az: Bağlantıları sil

en: Deleting a category does not delete the posts in that category. Instead, posts that were only assigned to the deleted category are set to the category %s.
az: Bir kateqoriyanı silmək o kateqoriyadakı yazıların da silindiyi mənasına gəlməz. Bunun yerinə silinən kateqoriyadakı yazılar %s kateqoriyasına təyin edilirlər.

en: Denied: %s
az: Rədd edildi: %s

en: Descending
az: Azalan

en: Designer
az: Dizayner

en: Destination folder already exists.
az: Hədf bölmə artıq var.

en: Detach
az: Ayrışdır

en: Detached %d attachment. | Detached %d attachments.
az[0]: %d əlavəli fayl ayrıldı.
az[1]: %d əlavəli fayl ayrıldı.

en: Details
az: Detallar

en: Developer
az: Proqramçı

en: Did you lose your phone or leave your account logged in at a public computer? You can log out everywhere else, and stay logged in here.
az: Telefonunuzu itirmiş ola bilər ya da ictimai bir yerdə hesabınızı açıq qoymuş ola bilərsiniz. Buradan digər bütün hesabları bağlayıb, bir tək bu hesabı açıq qoya bilərsiniz.

en: Direct link (best for mobile)
az: Birbaşa bağlantı (mobil versiyalar üçün ən yaxşısı)

en: Disable
az: Deaktivasiya et

en: Disable accessibility mode
az: Yetişmə rejimini passivləşdir

en: Disable the visual editor when writing
az: Yazarkən vizual mətn redaktorundan istifadə etmə

en: Disable this theme
az: Bu mövzunu deaktivasiya et

en: Disabled <span class="count">(%s)</span> | Disabled <span class="count">(%s)</span>
az[0]: Aktiv olmayan <span class="count">(%s)</span>
az[1]: Aktiv olmayan <span class="count">(%s)</span>

en: Disabling Maintenance mode&#8230;
az: Xidmət rejimi deaktivasiya edilir&#8230;

en: Discard any changes and restore the original image.
az: Bütün dəyişiklikləri ləğv et və orijinal təsvirə geri dön.

en: Discourage search engines from indexing this site
az: Axtarış sistemlərinin bu saytı indeksləməsinə mane olmağa çalış

en: Discussion
az: Müzakirə

en: Discussion Settings
az: Müzakirə Parametrləri

en: Display Options
az: Göstərmə parametrləri

en: Display name publicly as
az: Hər kəs tərəfindən görüləcək ad

en: Displayed on attachment pages.
az: Əlavə səhifələrində göstərilir.

en: Displaying %s&#8211;%s of %s
az: %s&#8211;%s qeydlər (toplam %s)

en: Do not allow
az: İzn vermə

en: Docs Committer
az: Sənəd göndərici

en: Documentation:
az: Sənədlər:

en: Don&#8217;t forget to click &#8220;Save Changes&#8221; when you&#8217;re done!
az: İşiniz bitdiyində &#8220;Dəyişiklikləri qeyd et&#8221; düyməsinə basmağı unutmayın!

en: Don&#8217;t forget to click on the Save Changes button when you are finished.
az: İşinizi bitirdiyiniz zaman dəyişiklikləri qeyd et düyməsinə basmağı unutmayın.

en: Don&#8217;t you wish all software came with these freedoms? So do we! For more information, check out the <a href="http://www.fsf.org/">Free Software Foundation</a>.
az: Bütün proqramların bu sərbəstliklərlə bərabər yayılmasını istəməzsinizmi? Biz istəyirik! Daha ətraflı məlumat üçün <a href="http://www.fsf.org/">Free Software Foundation (Sərbəst Proqram Fondu)</a> saytına bir göz atın.

en: Donate to this plugin &#187;
az: Bu qoşma üçün maddi yardım edin &#187;

en: Double-check your email address before continuing.
az: Davam etmədən əvvəl e-poçtunuzu iki kərə yoxlayın.

en: Down one
az: Bir pillə aşağı

en: Download %s
az: Endir: %s

en: Download Export File
az: İxrac faylını endir

en: Download failed.
az: Qovluq endirilməsi baş tutmadı.

en: Download nightly build
az: Gecə versiyasını endir

en: Downloading install package from <span class="code">%s</span>&#8230;
az: Qurulma paketi <span class="code">%s</span> direktoriyasından endirilir&#8230;

en: Downloading translation from <span class="code">%s</span>&#8230;
az: <span class="code">%s</span>&#8230;tərcümə endirilir...

en: Downloading update from <span class="code">%s</span>&#8230;
az: <span class="code">%s</span> mövqesindən yenilənmə endirilir&#8230;

en: Draft created on %1$s at %2$s
az: Qaralama %1$s %2$s tarixində yaradıldı

en: Draft saved at %s.
az: Qaralama yaddaşa verildi %s.

en: Drafts
az: Qaralamalar

en: Drag each item into the order you prefer. Click the arrow on the right of the item to reveal additional configuration options.
az: Hər maddəni bəyəndiyiniz sıraya daşıyın. Maddənin sağında yer alan ok düyməsinə basaraq daha çox parametr ortaya çıxara bilərsiniz.

en: Drag the bookmarklet below to your bookmarks bar. Then, when you&#8217;re on a page you want to share, simply &#8220;press&#8221; it.
az: Aparatı sürüşdürüb seçilmişlər çubuğuna buraxın. Paylaşmaq istədiyiniz bir səhifə olduğunda sadəcə &#8220;düyməyə basın&#8221;.

en: Drag widgets here to remove them from the sidebar but keep their settings.
az: Vidcetləri buraya daşıyaraq parametrləri silinmədən yan menyu çubuğundan çıxarılmasını təmin edə bilərsiniz.

en: Drop files here
az: Faylları buraya buraxın

en: Drop-ins <span class="count">(%s)</span> | Drop-ins <span class="count">(%s)</span>
az[0]: Drop-in(lər) <span class="count">(%s)</span>
az[1]: Drop-in(lər) <span class="count">(%s)</span>

en: Drop-ins are advanced plugins in the %s directory that replace WordPress functionality when present.
az: Drop-in deyilən maddələr, <code>%s</code> direktoriyasında yer alan və WordPress funksiyalarını dəyişdirmə bacarıqlarına sahib olan qoşmalardır.

en: Due to an error during updating, WordPress has rolled back to your previous version.
az: Yenilənmə zamanı baş verən xətaya görə, WordPress əvvəlki versiyaya qaytarılır.

en: ERROR:
az: XƏTA:

en: ERROR: %s
az: XƏTA: %s

en: ERROR: The network could not be created.
az: XƏTA: Şəbəkə yaradıla bilmədi.

en: ERROR: please type a comment.
az: XƏTA: lütfən bir şərh yazın.

en: ERROR: you are replying to a comment on a draft post.
az: XƏTA: qaralama halındakı bir şərhə cavab yazırsınız.

en: Each custom menu may contain a mix of links to pages, categories, custom URLs or other content types. Menu links are added by selecting items from the expanding boxes in the left-hand column below.
az: Hər bir özəl menyu səhifələrə ya da yazılara bağlantılar, kateqoriyalar, özəl ünvanlar ya da digər fayl növlərinə sahib ola bilir. Menyu bağlantıları sol tərəfdə yer alan sütundakı qutular ilə əlavə edilə bilir.

en: Edit %s
az: %s redaktə et

en: Edit &#8220;%s&#8221;
az: &#8220;%s&#8221; Redaktə et

en: Edit Comment
az: Şərhi redaktə et

en: Edit Link
az: Bağlantını redaktə et

en: Edit Menu Item
az: Menyu elementini redaktə et

en: Edit Menus
az: Menyuları redaktə etmə

en: Edit Plugins
az: Qoşmaları redaktə et

en: Edit Themes
az: Mövzuları redaktə et

en: Edit User
az: İstifadəçi haqqındakı məlumatları redaktə et

en: Edit comment
az: Şərhi redaktə et

en: Edit date and time
az: Tarixi və saatı redaktə et

en: Edit permalink
az: Daimi bağlantını redaktə et

en: Edit selected menu
az: Seçilmiş menyunu redaktə et

en: Edit status
az: Statusu redaktə et

en: Edit takes you to the editable profile screen for that user. You can also reach that screen by clicking on the username.
az: Redaktə sizi əlaqədar istifadəçini redaktə etmək üçün profil ekranına götürür. Bu ekrana istifadəçinin adına tıklayaraq da vara bilərsiniz.

en: Edit this item
az: Bu elementi redaktə et

en: Edit this item inline
az: Bu elementi yerində redaktə et

en: Edit visibility
az: Görünüşü redaktə et

en: Edit your default menu by adding or removing items. Drag each item into the order you prefer. Click Create Menu to save your changes.
az: Mövcud menyunuzu element əlavə edib ya da çıxardıb redaktə edin. Hər bir elementi istədiyiniz sıraya daşıyın. Menyu yarat düyməsinə basaraq dəyişiklikləri qeyd edin.

en: Edit your front page
az: Ön səhifənizi redaktə edin

en: Edit your menu below, or <a href="%s">create a new menu</a>.
az: Menyunuzu aşağıdan redaktə edin ya da <a href="%s">yeni bir menyu yaradın</a>.

en: Editing %s (active)
az: %s redaktə edilir (aktiv)

en: Editing %s (inactive)
az: %s redaktə edilir (aktiv deyil)

en: Editing Menus
az: Menyuları redaktə etmə

en: Editor Style
az: Redaktor stili

en: Editors can publish posts, manage posts as well as manage other people&#8217;s posts, etc.
az: Redaktorlar yazı dərc edə bilər, yazıları idarə edə bilər və digər şəxslərin yazılarını da idarə edə bilərlər.

en: Email Address
az: E-poçt ünvanı

en: Email me whenever
az: Bu durumlarda mənə e-poçt göndər

en: Email or Username
az: E-poçt ya da istifadəçi adı

en: Email:
az: E-poçt:

en: Embed your WordPress content
az: WordPress içəriyinizi daxil edin

en: Embeds
az: Basdır

en: Empty Spam
az: Spamı boşalt

en: Empty Title filled from filename.
az: Boş olan başlıq faylın adından dolduruldu.

en: Empty Trash
az: Zibil qutusunu boşalt

en: Empty archive.
az: Boş arxiv.

en: Enable
az: Aktivləşdir

en: Enable accessibility mode
az: Yetişmə rejimini aktivləşdir

en: Enable full-height editor and distraction-free functionality.
az: Tam ölçülü redaktoru və diqqət dağıtmama xüsusiyyətlərini aktivləşdirin.

en: Enable keyboard shortcuts for comment moderation.
az: Şərh nəzarəti üçün klaviatura qısa yollarını aktivləşdir.

en: Enable this theme
az: Bu mövzunu aktivləşdir

en: Enable threaded (nested) comments %s levels deep
az: Mərhələli şərhlərə %s səviyyəsinə qədər izin ver

en: Enabled <span class="count">(%s)</span> | Enabled <span class="count">(%s)</span>
az[0]: Aktiv <span class="count">(%s)</span>
az[1]: Aktiv <span class="count">(%s)</span>

en: Enabling Accessibility Mode, via Screen Options, allows you to use Add and Edit buttons instead of using drag and drop.
az: Ekran parametrlərindən yetişəbilmə rejimini açmağınız, sürüşdür burax yerinə əlavə et və redaktə et düyməsindən istifadə edə bilməyinizə imkan yaradar.

en: Enabling Maintenance mode&#8230;
az: Xidmət rejimi akivləşdirilir&#8230;

en: Enabling the Network
az: Şəbəkə Aktivləşməsi

en: Encoding for pages and feeds
az: Səhifələr və qidalandırıcılar üçün xarakter kodlaması

en: End date:
az: Bitmə tarixi:

en: English
az: İngilis

en: Enter a URL to scan
az: Axtarış etmək üçün vir URL daxil edin

en: Enter a link URL or click above for presets.
az: Bu bağlantının URL-nı daxil edin və ya yuxarıdakına tıklayın.

en: Enter menu name here
az: Menyunun adını bura daxil edin

en: Enter new
az: Yenisini daxil edin

en: Enter the address here if you <a href="https://codex.wordpress.org/Giving_WordPress_Its_Own_Directory">want your site home page to be different from your WordPress installation directory.</a>
az: <a href="https://codex.wordpress.org/Giving_WordPress_Its_Own_Directory">Əgər sayt ünvanınızın qurulum etdiyiniz yerdən fərqli olmasını istəyirsinizsə</a> buraya gərəkli ünvanı daxil edin.

en: Enter the email address of an existing user on this network to invite them to this site. That person will be sent an email asking them to confirm the invite.
az: Sayta dəvət etmək üçün var olan bir istifadəçinin e-poçt ünvanını daxil edin. Əlaqədar istifadəçiyə dəvəti təsdiqləməsi üçün bir e-poçt göndəriləcəkdir.

en: Enter the email address or username of an existing user on this network to invite them to this site. That person will be sent an email asking them to confirm the invite.
az: Bu sayta dəvət etmək üçün şəbəkə üzərində var olan bir istifadəçinin e-poçt ünvanını ya da istifadəçi adını daxil edin. Dəvətnaməni təsdiqləməsi üçün əlaqədar istifadəçiyə bir e-poçt göndəriləcəkdir.

en: Enter the location on the server where the public and private keys are located. If a passphrase is needed, enter that in the password field above.
az: Server üzərində özəl və əsas açarların saxlanıldığı mövqeni daxil edin. Əgər bir parola ehtiyac varsa,  aşağıdakı sahəyə daxil edə bilərsiniz.

en: Enter title here
az: Başlığı buraya daxil et

en: Error code: %s
az: Xəta kodu: %s

en: Error in deleting.
az: Silmə əməliyyatında xəta.

en: Error in displaying the widget settings form.
az: Vidcet parametrləri formasını göstərərkən xəta baş verdi.

en: Error in moving to Trash.
az: Zibil qutusuna göndərilərkən xəta baş verdi.

en: Error in restoring from Trash.
az: Zibil qutusundakı maddəni bərpa edərkən xəta baş verdi.

en: Error saving media attachment.
az: Media faylının əlavəsini qeyd etmə sırasında xəta baş verdi.

en: Error while adding the category. Please try again later.
az: Kateqoriya əlavə edilməsi baş tutmadı. Lütfən daha sonra yenidən cəhd edin.

en: Error while saving the scaled image. Please reload the page and try again.
az: Ölçüləndirilən təsvir qeyd edilərkən xəta baş verdi. Lütfən səhifəni yenidən yükləyərək təkrar yoxlayın.

en: Error while saving.
az: Qeyd sırasında xəta oldu.

en: Error: [%1$s] %2$s
az: Xəta: [%1$s] %2$s

en: Even more embed providers
az: Daha çox içərik daxil etmə xidmətləri

en: Every plugin and theme in WordPress.org&#8217;s directory is 100%% GPL or a similarly free and compatible license, so you can feel safe finding <a href="%1$s">plugins</a> and <a href="%2$s">themes</a> there. If you get a plugin or theme from another source, make sure to <a href="%3$s">ask them if it&#8217;s GPL</a> first. If they don&#8217;t respect the WordPress license, we don&#8217;t recommend them.
az: WordPress direktoriyasında yer alan hər qoşma ya da mövzu %%100 GPL uyumlu ya da bənzər bir pulsuz lisenziyaya sahibdir, beləcə  rahatlıqla <a href="%1$s">qoşma</a> və <a href="%2$s">mövzu</a> tapa bilərsiniz. Əgər başqa bir mənbədən qoşma ya da mövzu tapsanız <a href="%3$s">GPL olub-olmadığını</a> soruşun. Əgər WordPress lisenziyasına hörmət göstərmirlərsə, onları heç bir şəkildə məsləhət görmürük.

en: Example: <code>http://wordpress.org/</code> &#8212; don&#8217;t forget the <code>http://</code>
az: Nümunə: <code>http://wordpress.org/</code> &#8212; <code>http://</code> hissəsini yazmağı unutmayın

en: Example: Nifty blogging software
az: Nümunə: Şux bloqlama proqramı

en: Excerpt View
az: Xülasə Görünüşü

en: Excerpts are optional hand-crafted summaries of your content that can be used in your theme. <a href="https://codex.wordpress.org/Excerpt" target="_blank">Learn more about manual excerpts.</a>
az: Xülasələr, mövzunuz içində seçiminizə bağlı olaraq istifadə edəcəyiniz özəl bölmələrdir. <a href="https://codex.wordpress.org/Excerpt" target="_blank">Xülasələr ilə bağlı daha çox məlumat əldə edin.</a>

en: Executed before Multisite is loaded.
az: Çoxlu sayt yüklənmədən öncə işə salınır.

en: Export
az: İxrac

en: Extended Core Team
az: Genişlədilmiş Nüvə Komandası

en: External Libraries
az: Xarici Kitabxanalar

en: External object cache.
az: Xarici maddə keşi.

en: FAILED: %s
az: Baş tutmadı: %s

en: FAILED: WordPress failed to update to %s
az: Xəta: WordPress %s versiyası üçün yenilənmə baş tutmadı

en: FTP Password
az: FTP parolu

en: FTP Username
az: FTP istifadəçi adı

en: FTP hostname is required
az: FTP server adı lazımdır

en: FTP password is required
az: FTP parolu lazımdır

en: FTP username is required
az: FTP istifadəçi adı lazımdır

en: FTP/SSH Password
az: FTP/SSH parolu

en: FTP/SSH Username
az: FTP/SSH istifadəçi adı

en: Failed to connect to FTP Server %s
az: FTP serverinə bağlanmaq mümkün olmadı: %1$s:%2$s

en: Failed to connect to SSH2 Server %s
az: SSH2 serverinə bağlana bilmədi: %1$s:%2$s

en: Failed to initialize a SFTP subsystem session with the SSH2 Server %s
az: %s ünvanındakı SSH2 serveri ilə bir SFTP alt sistem sessiyası yaradıla bilmədi.

en: Failed to optimize the %1$s table. Error: %2$s
az: %1$s lövhəsi düzəldilmədi. Xəta: %2$s

en: Failed to repair the %1$s table. Error: %2$s
az: %1$s lövhəsi təmir edilmədi. Xəta: %2$s

en: Failed to write file to disk.
az: Diskə yazma uğursuz oldu.

en: Feature Filter
az: Xüsusiyyət filtri

en: Featured Image Header
az: Xüsusi Təsvir Başlıqları

en: Featured Images
az: Xüsusi Təsvirlər

en: Features
az: Özəlliklər

en: File URL
az: Fayl Ünvanı

en: File URL:
az: Fayl URL-i:

en: File edited successfully.
az: Fayl müvəffəqiyyətlə redaktə edildi.

en: File is empty. Please upload something more substantial.
az: Fayl boşdur. Lütfən təqdirəlayiq bir şeylər yükləyin.

en: File is empty. Please upload something more substantial. This error could also be caused by uploads being disabled in your php.ini or by post_max_size being defined as smaller than upload_max_filesize in php.ini.
az: Fayl boşdur. Lütfən daha zəngin bir şeylər yükləyin. Bu xəta php.ini faylında yükləmələrin əngəllənmiş olmasından ya da post_max_size dəyərinin upload_max_filesize dəyərindən kiçik olması üzündən də ola bilər.

en: File upload stopped by extension.
az: Fayl yüklənməsi əlavə tərəfindən dayandırıldı.

en: Files in the %s directory are executed automatically.
az: %s direktoriyasındakı fayllar avtomatik olaraq işləyirlər.

en: Files of this type are not editable.
az: Bu növ fayllar redaktə edilə bilməz.

en: Filesystem error.
az: Fayl sistemi xətası.

en: Fill in the information below and you&#8217;ll be on your way to creating a network of WordPress sites. We will create configuration files in the next step.
az: Aşağıdakı bilgiləri daxil edin və WordPress saytlarından ibarət olan şəbəkənizi yaratmaq üçün yolunuza davam edin. Sonrakı addımda konfiqurasiya fayllarını biz yaradacağıq.

en: Filter
az: Filtr

en: Filter &#187;
az: Filtir &#187;

en: Filter by category
az: Kateqoriyaya görə filtr

en: Filter by comment type
az: Şərh növünə görə filtr

en: Filter comments list
az: Şərh siyahısını filtrlə

en: Filter items list
az: Maddə siyahısını filtrlə

en: Filter media items list
az: Media maddəsi siyahısını filtrlə

en: Filter plugins list
az: Qoşma siyahısını filtrlə

en: Filter themes list
az: Mövzu siyahısını filtrlə

en: Filter users list
az: İstifadəçi siyahısını filtrlə

en: Filtering by:
az: Filtrlənmiş:

en: Find Posts or Pages
az: Yazı ya da Səhifə tap

en: Find Themes
az: Mövzu tap

en: Find a theme based on specific features.
az: Müəyyən özəlliklərə sahib olan mövzuları axtar.

en: First Name
az: Adı

en: First page
az: İlk səhifə

en: Fixed Layout
az: Sabit Tərtibat

en: Flexible Header
az: Əsnək başlıq

en: Flip horizontally
az: Üfüqi döndər

en: Flip vertically
az: Şaquli döndər

en: Fluid Layout
az: Axışqan Tərtibat

en: Follow the link to open Press This. Then add it to your device&#8217;s bookmarks or home screen.
az: Press This aparatını açmaq üçün bağlantını izləyin. Daha sonra cihazınızın seçilmişlərinə ya da əsas səhifəsinə əlavə edin.

[ctx: Followed by post revision info]
en: From:
az: Kimdən:

[ctx: Followed by post revision info]
en: To:
az: Kimə:

en: For PHP files, you can use the Documentation dropdown to select from functions recognized in that file. Look Up takes you to a web page with reference material about that particular function.
az: PHP faylları üçün açılan menyudan o faylda tanıdılmış olan funksiyaların sənədlərinə baxa bilərsiniz.

en: For each article in a feed, show
az: Hər məqalə üçün, göstər

en: For images only, you can click on Edit Image under the thumbnail to expand out an inline image editor with icons for cropping, rotating, or flipping the image as well as for undoing and redoing. The boxes on the right give you more options for scaling the image, for cropping it, and for cropping the thumbnail in a different way than you crop the original image. You can click on Help in those boxes to get more information.
az: Sadəcə təsvirlər üşün, kiçik rəsmin həmən altında yer alan təsviri redaktə et düyməsinə basaraq, bəsit redaktə alətlərinə, kəsmə, döndürmə, çevirmə vb. alətlərə vara bilərsiniz. Sağ tərəfdə yer alan qutular təsviri ölçüləndirmə, kəsmə, kiçik təsviri orijinalından daha fərqli kəsmə kimi daha çox parametri mümkün edər. Qutuların içində yer alan yardım düymələri ilə daha çox yardım ala bilərsiniz.

en: For more information, see <a href="%s">the release notes</a>.
az: Daha ətraflı məlumat üçün <a href="%s">reliz qeydlərinə</a> baxın.

en: For more information:
az: Daha çox məlumat:

en: For more on version %s, see the About WordPress screen:
az:  %s versiyasına aid məlumat üçün, WordPress Haqqında ekranına baxın:

en: For most themes, the header text is your Site Title and Tagline, as defined in the <a href="%1$s">General Settings</a> section.
az: Bir çox mövzu üçün başlıq mətni <a href="%1$s">Əsas parametrlər</a> bölməsində tanıtdığınız saytınızın başlığı və şüarıdır.

en: For users without a custom avatar of their own, you can either display a generic logo or a generated one based on their email address.
az: Özəl avatarı olmayan istifadəçilər üçün istərsəniz generik bir loqo göstərə bilər ya da e-poçt ünvanlarını əsas alan bir avatar yarada bilərsiniz.

en: Formatting
az: Formatlama

en: Found %s
az: %s tapıldı

en: Four Columns
az: Dörd sütun

en: Freedoms
az: Azadlıqlar

en: From %1$s %2$s
az: %1$s tərəfindən %2$s

en: From %1$s on %2$s%3$s
az: %2$s%3$s üçün %1$s tərəfindən

en: From Computer
az: Bilgisayardan

en: From URL
az: URL-dən

en: From this screen you can review, compare, and restore revisions:
az: Bu ekrandan versiyaları görüntüləyə bilər, tutuşdura bilər və geri qaytara bilərsiniz:

en: From this screen you can:
az: Bu ekranda edə biləcəkləriniz:

en: Front Page
az: Ön Səhifə

en: Front Page Posting
az: Ön səhifə yazısı

en: Front page: %s
az: Ön səhifə: %s

en: Full URL path to files
az: Fayllar üçün tam ünvan yolu

en: Full Width Template
az: Tam genişli şablon

en: Full text
az: Tam mətn

en: Function Name&hellip;
az: Funksiya ismi&hellip;

en: Future security updates will be applied automatically.
az: Gələcəkdəki təhlükəsizlik yenilənmələri avtomatik olaraq tətbiq ediləcəkdir.

en: G &#8212; Suitable for all audiences
az: G &#8212; Bütün izləyicilər üçün uyğun

en: Gallery
az: Qalereya

en: Gallery (%s)
az: Qalereya (%s)

en: Gallery columns:
az: Qalereya sütunları:

en: General Settings
az: Əsas Parametrlər

en: Generate Password
az: Parol Hazırla

en: Genre: %s.
az: Növ: %s.

en: Get Favorites
az: Favoritləri gətir

en: Get Shortlink
az: Qısa ünvan əldə edin

en: Get Started
az: Başlanğıc

en: Get Version %s
az: %s Versiyasını əldə et

en: Give your menu a name above, then click Create Menu.
az: Menyunuza üst hissədən bir ad verin və Yeni menyu yarat düyməsinə basın.

en: Global Settings
az: Əsas Parametrlər

en: Go back
az: Əvvələ qayıt

en: Go to Dashboard
az: Başlanğıc ekranına get

en: Go to Dashboard &rarr; Home
az: Başlanğıc ekranına get &rarr; Əsas səhifə

en: Grant this user super admin privileges for the Network.
az: Bu isitifadəçiyə bu şəbəkə üçün super nəzarətçi səlahiyyətlərini ver.

en: Gravatar Logo
az: Gravatar Loqosu

en: Gray
az: Boz

en: Green
az: Yaşıl

en: Guest Committer
az: Qonaq proqramçı

en: Header Text
az: Başlıq mətni

en: Header updated. <a href="%s">Visit your site</a> to see how it looks.
az: Başlıq yeniləndi. Necə göründüyünü görmək üçün <a href="%s">saytınızı ziyarət edin</a>.

en: Hello world!
az: Salam dünya!

en: Here is a basic overview of the different user roles and the permissions associated with each one:
az: Burada müxtəlif istifadəçi rolları və hər biri ilə əlaqələndirilmiş izinlər ilə bağlı bəsit bir ön izləmə tapa bilərsiniz:

en: Hi,
    
    You've been invited to join '%1$s' at
    %2$s with the role of %3$s.
    
    Please click the following link to confirm the invite:
    %4$s
az: Salam,\n
    \n
    %2$s içində yer alan'%1$s' saytına qatılmaq\n
    üçün dəvət edildiniz, rolunuz %3$s.\n
    \n
    Lütfən dəvətnaməni təsdiqləmək üçün aşağıdakı bağlantıya tıklayın:\n
    %4$s

en: Hi,
    You've been invited to join '%1$s' at
    %2$s with the role of %3$s.
    If you do not want to join this site please ignore
    this email. This invitation will expire in a few days.
    
    Please click the following link to activate your user account:
    %%s
az: Salam,
    %2$s üzərindəki %1$s saytına
    %3$s rolu ilə qatılmaq üzrə dəvət edildiniz.
    Əgər sayta qatılmaq istəmirsinizsə bu e-poçtu
    gözardı edə bilərsiniz. Bir neçə gün içində dəvətnamənin müddəti dolacaqdır.
    
    Lütfən hesabınızı aktivləşdirmək üçün aşağıdakı bağlantıya tıklayın:
    %%s

en: Hi, this is a comment.
    To delete a comment, just log in and view the post&#039;s comments. There you will have the option to edit or delete them.
az: Salam, bu bir şərhdir.
    Bu şərhi silmək üçün giriş edib yazının şərhlərinə göz atın. Orada redaktə və silmə parametrləriniz sizi gözləyir.

en: Hide Details
az: Detalları gizlət

en: Hide hidden updates
az: Gizli yenilənmələri gizlət.

en: Hide post options
az: Yazı parametrlərini gizlət

en: Hide this update
az: Bu yenilənməni gizlə

en: Hold a comment in the queue if it contains %s or more links. (A common characteristic of comment spam is a large number of hyperlinks.)
az: Əgər bir şərh %s və daha çox bağlantıya sahibdirsə onu gözləməyə al. (spam şərhlərin əsas özəlliyi çoxlu sayda xarici bağlantıya sahib olmasıdır.)

en: Holiday
az: Tətil

en: Hostname
az: Provayder adı

en: Hour
az: Saat

en: Hover or tap to see Activate and Live Preview buttons
az: Aktivləşdirin və canlı ön izləmə düymələri üçün mausunuzu gəzdirin və ya tıklayın

en: Hovering over a row in the posts list will display action links that allow you to manage your post. You can perform the following actions:
az: Bir sətir üzərində maus işarələyicisi ilə gəzdiyinizdə yazını idarə edə biləcəyiniz hərəkət bağlantıları ortaya çıxar. Bu hərəkətləri edə bilərsiniz:

en: Hovering over a row in the users list will display action links that allow you to manage users. You can perform the following actions:
az: Bir sətir üzərində maus işarətçisi ilə gəzdiyinizdə yazını idarə edə biləcəyiniz hərəkət bağlantılarını ortaya çıxardar. Bu əməliyyatları edə bilərsiniz:

en: Hovering over a row reveals action links: Edit, Delete Permanently, and View. Clicking Edit or on the media file&#8217;s name displays a simple screen to edit that individual file&#8217;s metadata. Clicking Delete Permanently will delete the file from the media library (as well as from any posts to which it is currently attached). View will take you to the display page for that file.
az: Bir sətrin üzərinə maus işarələyicisini gətirsəniz hərəkət bağlantıları ortaya çıxar; redaktə et, birdəfəlik sil və görüntülə. Redaktə et düyməsinə basaraq ya da media faylının adına basaraq həmin faylın meta məlumatlarını dəyişdirə bilərsiniz. Birdəfəlik sil düyməsi  faylı media kitabxanasından (və bağlantılı olduğu yazılardan) birdəfəlik siləcəkdir.Görüntülə əlaqədar faylı görüntləyəcəkdir.

en: How to Update
az: Necə Yeniləməli

[ctx: Howdy]
en: Welcome
az: Xoş gəlmisiniz

en: Howdy ###USERNAME###,
    
    You recently clicked the 'Delete Site' link on your site and filled in a
    form on that page.
    
    If you really want to delete your site, click the link below. You will not
    be asked to confirm again so only click this link if you are absolutely certain:
    ###URL_DELETE###
    
    If you delete your site, please consider opening a new site here
    some time in the future! (But remember your current site and username
    are gone forever.)
    
    Thanks for using the site,
    Webmaster
    ###SITE_NAME###
az: Salam ###USERNAME###,
    
    Az əvvəl saytınızdakı bir formanı doldurub 'Saytı sil' düyməsinə tıklamışısınız.
    
    Əgər həqiqətən də saytınızı silmək istəyirsinizsə aşağıdakı bağlantıya tıklayın. İkinci bir dəfə xəbərdar edilməyəcəksiniz, beləliklə də həqiqətən silmək istədiyinizdən əminsinizsə bağlantıya tıklayın:
    ###URL_DELETE###
    
    Saytınızı silərsəniz gələcəkdə yenə də, yeni bir sayt yaratmağı düşünün! (Amma əvvəlki saytınızın və istifadəçi adınızın əbədiyyən yox olduğunu unutmayın.)
    
    Saytınızı istifadə etdiyiniz üçün təşəkkürlər,
    Nəzarətçi
    ###SITE_NAME###

en: Howdy ###USERNAME###,
    
    You recently requested to have the administration email address on
    your site changed.
    
    If this is correct, please click on the following link to change it:
    ###ADMIN_URL###
    
    You can safely ignore and delete this email if you do not want to
    take this action.
    
    This email has been sent to ###EMAIL###
    
    Regards,
    All at ###SITENAME###
    ###SITEURL###
az: Salam ###USERNAME###,
    
    Az əvvəl hesabının e-poçt ünvanını dəyişdirmək istədiniz.
    
    Bu əməliyyatı siz etmisinizsə, aşağıdakı bağlantıya tıklayaraq davam edin.
    ###ADMIN_URL###
    
    Əgər bu əməliyyatı siz etməmisinizsə, bu e-poçtu göz =ardı edə bilər ya da silə bilərsiniz.
    
    Bu e-poçt ###EMAIL### ünvanına göndərilmişdir
    
    Hörmətlə,
    ###SITENAME### əhli
    ###SITEURL###

en: Howdy ###USERNAME###,
    
    You recently requested to have the email address on your account changed.
    
    If this is correct, please click on the following link to change it:
    ###ADMIN_URL###
    
    You can safely ignore and delete this email if you do not want to
    take this action.
    
    This email has been sent to ###EMAIL###
    
    Regards,
    All at ###SITENAME###
    ###SITEURL###
az: Salam ###USERNAME###,
    
    Az əvvəl hesabınıza e-poçt ünvanını dəyişdirmək istədiniz.
    
    Bu əməliyyatı siz etmisinizsə, aşağıdakı bağlantıya tıklayaraq davam edin.
    ###ADMIN_URL###
    
    Əgər bu əməliyyatı siz etməmisinizsə, bu e-poçtu göz =ardı edə bilər ya da silə bilərsiniz.
    
    Bu e-poçt ###EMAIL### ünvanına göndərilmişdir
    
    Hörmətlə,
    ###SITENAME### əhli
    ###SITEURL###

en: Howdy! Your site at %1$s has been updated automatically to WordPress %2$s.
az: Salam! Sizin%1$s saytınız WordPress %2$s versiyasına qədər yeniləndi.

en: I'm sorry, the link you clicked is stale. Please select another option.
az: Bağışlayın tıkladığınız bağlantı köhnədir. Lütfən başqa birini seçin.

en: I'm sure I want to permanently disable my site, and I am aware I can never get it back or use %s again.
az: Saytımı tamamən silmək üçün hazıram və %s saytımın geri qayıtmayacağının fərqindəyəm.

en: ID #%1$s: %2$s
az: No #%1$s: %2$s

en: ID #%1$s: %2$s <strong>The current user will not be deleted.</strong>
az: No #%1$s: %2$s <strong>Mövcud istifadəçi silinməyəcək.</strong>

en: ID #%1$s: %2$s <strong>The current user will not be removed.</strong>
az: No #%1$s: %2$s <strong>Mövcud istifadəçi silinməyəcək</strong>

en: ID #%1$s: %2$s <strong>You don't have permission to remove this user.</strong>
az: No #%1$s: %2$s <strong>Bu istifadəçini silmək üçün yetərli izniniz yoxdur.</strong>

en: Icon Design
az: İkon dizayneri

en: Identicon (Generated)
az: Identicon (Var olan)

en: If %1$s is disabled, ask your administrator to enable that module, or look at the <a href="%2$s">Apache documentation</a> or <a href="%3$s">elsewhere</a> for help setting it up.
az: Əgər %1$s aktiv deyilsə nəzarətiçinizdən bu modulu aktivləşdirməsini istəyin ya da <a href="%2$s">Apache sənədlərinə baxın</a> və ya <a href="%3$s">başqa yerlərdən</a> yardım alın.

en: If a media file has not been attached to any post, you will see that in the Attached To column, and can click on Attach File to launch a small popup that will allow you to search for a post and attach the file.
az: Əgər media faylı hər hansı bir yazıya bağlı deyilsə, bağlantı sütununda bunu görə bilərsiniz və bağla düyməsinə basaraq açılacaq kiçik pəncərədən bağlamaq üzrə bir yazı təyin edə bilərsiniz.

en: If an update is available, you&#8127;ll see a notification appear in the Toolbar and navigation menu.
az: Əgər hər hansı yenilənmə mövcuddursa, alət çubuğunda və naviqasiya menyusunda bildiriş görəcəksiniz.

en: If desired, WordPress will automatically alert various services of your new posts.
az: Əgər arzu edilərsə WordPress bir çox servisi yeni yazılarınız ilə əlaqədar məlumatlandıra bilər.

en: If for any reason this automatic file creation doesn&#8217;t work, don&#8217;t worry. All this does is fill in the database information to a configuration file. You may also simply open %1$s in a text editor, fill in your information, and save it as %2$s.
az: Əgər hər hansı bir səbəbdən avtomatik fayl hazırlama işləməzsə narahat olmayın. Bütün bu əməliyyatlar bir parametr faylıına verilənlər bazası bilgilərini daxil etmək üçündür. İstəsəniz %1$s faylını bir mətn redaktorunda açıb, bilgiləri doldurub %2$s olaraq qeyd edə bilərsiniz.

en: If something goes wrong with a plugin and you can&#8217;t use WordPress, delete or rename that file in the %s directory and it will be automatically deactivated.
az: Əgər bir qoşmada problem yaranar və WordPress-i işlədə bilməzsəniz, <code>%s</code> direktoriyasının altındakı qoşma faylının ismini dəyişdirin ya da onu silin. Qoşma avtomatik olaraq deaktivasya ediləcək.

en: If the importer you need is not listed, <a href="%s">search the plugin directory</a> to see if an importer is available.
az: Əgər ehtiyacınız olan idxalçı siyahıda yoxdursa <a href="%s">qoşma direktoriyası</a>nı araşdıra bilərsiniz.

en: If the link is to a person, you can specify your relationship with them using the above form. If you would like to learn more about the idea check out <a href="http://gmpg.org/xfn/">XFN</a>.
az: Əgər bağlantı bir nəfərə verilirsə aşağıdakı forma yardımı ilə aranızdakı ünsiyyəti bildirə bilərsiniz. Bu fikir haqqında daha ətraflı məlumat almaq istəsəniz <a href="http://gmpg.org/xfn/">XFN</a> veb saytını ziyarət edin.

en: If the root directory of your site were <a href="https://codex.wordpress.org/Changing_File_Permissions">writable</a>, we could do this automatically, but it isn&#8217;t so this is the url rewrite rule you should have in your <code>web.config</code> file. Create a new file, called <code>web.config</code> in the root directory of your site. Click in the field and press <kbd>CTRL + a</kbd> to select all. Then insert this code into the <code>web.config</code> file.
az: Əgər saytınızın kök direktoriyası <a href="https://codex.wordpress.org/Changing_File_Permissions">yazıla bilən</a> olsaydı, bunu atomatik olaraq edərdik, amma belə deyil. <code>web.config</code> faylında olması gərəkən url rewrite qaydaları bunlardır. Saytınızın kök direktoriyasında <code>web.config</code> ismində bir fayl yaradın. Sahəyə tıklayın və tamamını seçmək üçün <kbd>CTRL + a</kbd> düymə kombinasiyasından istifadə edin. Daha sonra köçürdüyünüz kodu <code>web.config</code> faylının içərisinə əlavə edin.

en: If you are looking to use the link manager, please install the <a href="%s">Link Manager</a> plugin.
az: Əgər gözləriniz bağlantı menecerini axtarırsa <a href="%s">Bağlantı meneceri</a> qoşmasını yükləyin.

en: If you can&#8217;t drag the bookmarklet to your bookmarks, copy the following code and create a new bookmark. Paste the code into the new bookmark&#8217;s URL field.
az: Əgər aparatı seçilmişlərə sürüşdürə bilmirsinizsə, aşağıdakı kodu köçürüb yeni bir seçilmiş yarada bilərsiniz. Daha sonra ünvan sahəsinə köçürdüyünüz kodu yapışdırın.

en: If you delete a link, it will be removed permanently, as Links do not have a Trash function yet.
az: Hələ ki bağlantılar üçün zibil qutusu özəlliyi olmadığı üçün, bir bağlantını silsəniz birdəfəlik silinəcəkdir.

en: If you do not remember your credentials, you should contact your web host.
az: Əgər giriş məlumatlarını xatırlamırsınızsa internet provayderi ilə əlaqə qurun.

en: If you do not want to use your %s site any more, you can delete it using the form below. When you click <strong>Delete My Site Permanently</strong> you will be sent an email with a link in it. Click on this link to delete your site.
az: Əgər %s saytınızı artıq istifadə etmək istəmirsinizsə aşağıdakı formanın köməyi ilə saytınızı  silə bilərsiniz. <strong>Saytımı tamamən sil</strong> düyməsinə basdığınızda e-poçt ünvanınıza bir bağlantı göndəriləcəkdir. Silmə əməliyyatı üçün göndərilən bağlantıya tıklayın.

en: If you don&#8217;t want a header image to be displayed on your site at all, click the &#8220;Remove Header Image&#8221; button at the bottom of the Header Image section of this page. If you want to re-enable the header image later, you just have to select one of the other image options and click &#8220;Save Changes&#8221;.
az: Əgər saytınızda bir başlıq təsviri istifadə etmək istəməsəniz Başlıq təsviri bölməsinin altında yer alan &#8220;Başlıq təsvirini sil&#8221; düyməsinə basın. Daha sonra başlıq təsvirindən təkrar istifadə etmək istədiyinizdə digər parametrlərdən birini seçib &#8220;Dəyişiklikləri qeyd et&#8221; düyməsinə basmağınız kifayətdir.

en: If you don&lsquo;t want to upload your own image, you can use one of these cool headers, or show a random one.
az: Əgər öz təsvirlərinizdən birini yükləmək istəmirsinizsə bu havalı rəsmlərin birindən istifadə edə bilər ya da hər səhifədə birini göstərə bilərsiniz.

en: If you experience any issues or need support, the volunteers in the WordPress.org support forums may be able to help.
az: Əgər hər hansı bir problemlə qarşılaşsanız, WordPress.org dəstək forumlarındakı könüllü yardımsevərlərdən dəstək ala bilərsiniz.

en: If you have a plugin in a .zip format, you may install it by uploading it here.
az: Əgər əlinizdə .zip formatında bir qoşma varsa buradan yükləyərək qura bilərsiniz.

en: If you have a theme in a .zip format, you may install it by uploading it here.
az: Əgər əlinizdə .zip formatında bir mövzu varsa buradan yükləyərək qura bilərsiniz.

en: If you have marked plugins as favorites on WordPress.org, you can browse them here.
az: Əgər WordPress.org üzərində favorit olaraq işarələdiyiniz qoşmalar varsa buradan onlara baxa bilərsiniz.

en: If you have marked themes as favorites on WordPress.org, you can browse them here.
az: WordPress.org-da mövzuları favoritlərinizə əlavə etmisinizsə, onları burada görə bilərsiniz.

en: If you have posts or comments in another system, WordPress can import those into this site. To get started, choose a system to import from below:
az: Əgər başqa bir sistemdə yazı ya da şərhləriniz varsa, WordPress onları hazırkı saytınıza idxal edə bilər. Başlamaq üçün idxal ediləcək sistemi aşağıdan seçin:

en: If you haven&#8217;t yet created any menus, <strong>click the &#8217;create a new menu&#8217; link</strong> to get started
az: Əgər heç bir menyu yaratmamısınızsa <strong>&#8217;Yeni menyu yarat&#8217; düyməsinə basaraq</strong> başlaya bilərsiniz

en: If you just want to get an idea of what&#8217;s available, you can browse Featured and Popular plugins by using the links in the upper left of the screen. These sections rotate regularly.
az: Əgər siz Xüsusi və Populyar qoşmalar haqqında sadəcə məlumat əldə etmək istəyirsinizsə, ekranın sol üst küncündə yer alan bağlantılardan faydalana bilərsiniz. Bu bölmələr mütəmadi olaraq yenilənməkdədir.

en: If you know what you&#8217;re looking for, Search is your best bet. The Search screen has options to search the WordPress.org Plugin Directory for a particular Term, Author, or Tag. You can also search the directory by selecting popular tags. Tags in larger type mean more plugins have been labeled with that tag.
az: Əgər nəyə baxacağınızı bilirsinizsə Axtarış sizin ən böyük yardımçınızdır. Axtarış ekranı  WordPress.org qoşma direktoriyasında element, müəllif ya da etiket ilə axtarış etməyinizə yardımçı olar. Ayrıca populyar etiketlərdən istifadə edərək axtarış edə bilərsiniz.

en: If you like, you may enter custom structures for your category and tag <abbr title="Universal Resource Locator">URL</abbr>s here. For example, using <code>topics</code> as your category base would make your category links like <code>%s/topics/uncategorized/</code>. If you leave these blank the defaults will be used.
az: Əgər istəsəniz buradan kateqoriyalar və etiketlər üçün özəl <abbr title="Universal Resource Locator">URL</abbr> strukturları təyin edə bilərsiniz. Məsələn <code>bəhs</code> şəklində bir kateqoriya bazası təyin edə bilərsiniz, beləcə kateoriya bağlantılarınız <code>%s/bəhs/əsas/</code> olaraq görünür. Boş buraxırsanız mövcud olanlar istifadə edilir.

en: If you need to re-install version %s, you can do so here or download the package and re-install manually:
az: Əgər %s versiyasını yenidən qurmağınız gərəkirsə, siz bunu buradan endirə bilər ya da manual olaraq endirib qura bilrsiniz:

en: If you pick an option other than Plain, your general URL path with structure tags (terms surrounded by <code>%</code>) will also appear in the custom structure field and your path can be further modified there.
az: Mövcud olan xaricində bir parametr seçsəniz, etiket strukturu ilə bərabər əsas ünvan yolunuz <code>%</code> ilə əhatələnir və özəl struktur sahəsində görünür, daha sonra da buradan dəyişdirə bilərsiniz.

en: If you reach out to us, we'll also ensure you'll never have this problem again.
az: Əgər bizə müraciət etsəniz, əmin olun ki, siz bir daha bu cür problemlərlə qarşılaşmayacaqsınız.

en: If you reached this screen by accident and meant to visit one of your own sites, here are some shortcuts to help you find your way.
az: Əgər səhifəyə yanlışlıqla gəlmisinizsə və saytlarınızdan birini ziyarət etmək istəyirsinizsə sizə yolunuzu tapmaq üçün bir neçə bağlantı təklif edirik.

en: If you take over, %s will be blocked from continuing to edit.
az: Əgər üzərinə alsanız, %s redaktəni davam etdirmək qadağan ediləcək.

en: If you temporarily make your <code>web.config</code> file writable for us to generate rewrite rules automatically, do not forget to revert the permissions after rule has been saved.
az: Əgər müvəqqəti olaraq bizim daimi bağlantı parametrlərini tətbiq edə bilməyimiz üçün <code>web.config</code> faylını yazıla bilən olaraq qurmusunuzsa, parametrlər tətbiq edildikdən sonra yazma iznini geri qaytarmağı unutmayın.

en: If you temporarily make your site&#8217;s root directory writable for us to generate the <code>web.config</code> file automatically, do not forget to revert the permissions after the file has been created.
az: Əgər <code>web.config</code> faylını avtomatik olaraq yaratmağımız üçün saytınızın kök direktoriyasını müvəqqəti olaraq yazıla bilən etmisinizsə, fayl yaradıldıqdan sonra yazma iznini geri qaytarmağı unutmayın.

en: If you want site visitors to be able to register themselves, as opposed to by the site administrator, check the membership box. A default user role can be set for all new users, whether self-registered or registered by the site admin.
az: Əgər sayt ziyarətçilərinin sayt nəzarətçisi yerinə öz başlarına üzv ola bilmələrini istəyirsinizsə, üzvlük qutusunu işarələyin.Yeni istifadəçilərə istər nəzarətçi tərəfindən olsun, istərsə də özləri tərəfindən qeyd edilmiş olsun, mövcud bir rol veriləcəkdir.

en: If you want to convert your categories to tags (or vice versa), use the <a href="%s">Categories and Tags Converter</a> available from the Import screen.
az: Əgər kateqoriyalarınızı etiketlərə çevirmək (ya da tam tərsini etmək) istəsəniz idxal ekranından <a href="%s">Kateqoriya və etiket konverteri</a>ndən istifadə edin.

en: If you want to install a plugin that you&#8217;ve downloaded elsewhere, click the Upload link in the upper left. You will be prompted to upload the .zip package, and once uploaded, you can activate the new plugin.
az: Başqa bir yerdən endirdiyiniz qoşmanı qurmaq istəsəniz, sol üst tərəfdə yer alan yükləmə keçidindən istifadə edin. Sizdən .zip paketinin yüklənməsi istənəcəkdir. Yüklədikdən sonra qoşmanı aktivləşdirə bilərsiniz.

en: If you want to make changes but don&#8217;t want them to be overwritten when the plugin is updated, you may be ready to think about writing your own plugin. For information on how to edit plugins, write your own from scratch, or just better understand their anatomy, check out the links below.
az: Qoşmaları necə redaktə edə biləcəyinizi, necə sıfırdan qoşma hazırlaya biləcəyinizi öyənmək ya da sadəcə anatomiyalarını anlamaq üçün aşağıdakı bağlantılara bir göz atın.

en: If you want to remove the widget but save its setting for possible future use, just drag it into the Inactive Widgets area. You can add them back anytime from there. This is especially helpful when you switch to a theme with fewer or different widget areas.
az: Əgər bir vidceti silərkən gələcəkdə istifadə etmək niyyəti ilə saxlamaq istəsəniz, vidceti passiv vidcetlər arasına sürüşdürüb buraxın. İstədiyiniz zaman oradan geri ala bilərsiniz. Bu xüsusən daha az ya da daha dəyişik vidcetlərə sahib mövzular arasında keçiş edərkən işinizə yarayacaqdır.

en: If you want to run multiple WordPress installations in a single database, change this.
az: Əgər bir verilənlər bazasında birdən çox WordPress qurulumu istifadə etmək istəyirsinizsə bu dəyəri dəyişdirin.

en: If you would like to see more themes to choose from, click on the &#8220;Add New&#8221; button and you will be able to browse or search for additional themes from the <a href="%s" target="_blank">WordPress.org Theme Directory</a>. Themes in the WordPress.org Theme Directory are designed and developed by third parties, and are compatible with the license WordPress uses. Oh, and they&#8217;re free!
az: Əgər seçmək üçün daha çox mövzu istəyirsinizsə &#8220;Yenisini əlavə et&#8221; düyməsinə basıb, <a href="%s" target="_blank">WordPress.org Mövzu Direktoriyası</a>ndan axtarış edə bilərsiniz. WordPress.org Mövzu Direktoriyasındakı mövzular üçüncü şəxslər tərəfindən hazırlanmış olub, WordPress lisenziyasına tam uyğundurlar. Ayrıca, pulsuzdurlar!

en: If your <code>web.config</code> file were <a href="https://codex.wordpress.org/Changing_File_Permissions">writable</a>, we could do this automatically, but it isn&#8217;t so this is the url rewrite rule you should have in your <code>web.config</code> file. Click in the field and press <kbd>CTRL + a</kbd> to select all. Then insert this rule inside of the <code>/&lt;configuration&gt;/&lt;system.webServer&gt;/&lt;rewrite&gt;/&lt;rules&gt;</code> element in <code>web.config</code> file.
az: Əgər <code>web.config</code> faylınız <a href="https://codex.wordpress.org/Changing_File_Permissions">yazıla bilən</a> olsaydı, bunu atomatik olaraq edərdik, amma belə deyil. <code>web.config</code> faylınızda olması gərəkən qaydalar bunlardır. Sahəyə tıklayın və tamamını seçmək üçün <kbd>CTRL + a</kbd> tuş kombinasiyasından istifadə edin. Daha sonra köçürdüyünüz kodu <code>web.config</code> faylınız içində <code>/&lt;configuration&gt;/&lt;system.webServer&gt;/&lt;rewrite&gt;/&lt;rules&gt;</code> içərisinə əlavə edin.

en: If your theme has more than one default header image, or you have uploaded more than one custom header image, you have the option of having WordPress display a randomly different image on each page of your site. Click the &#8220;Random&#8221; radio button next to the Uploaded Images or Default Images section to enable this feature.
az: Əgər mövzunuzun birdən çox mövcud başlıq təsviri varsa ya da siz birdən çox başlıq təsviri yükləmisinizsə, WordPress təsadüfi bir dənsini göstərəcək şəkildə qurula bilər. Mövcud təsvirlər ya da yüklənən təsvirlər sahəsinin yanında yer alan &#8220;Təsadüfi&#8221; qutusunu seçərək bu xüsusiyyəti aktivləşdirə bilərsiniz.

en: Image Address
az: Təsvir ünvanı

en: Image Attachment Template
az: Təsvir faylı əlavəsinin şablonu

en: Image Caption
az: Təsvir Altyazısı

en: Image Crop
az: Təsviri kəs

en: Image File
az: Təsvir faylı

en: Image Processing Error
az: Təsvir redaksiyasında xəta

en: Image Upload Error
az: Təsvir yükləmə xətası

en: Image could not be processed.
az: Təsvir emal edilə bilməz.

en: Image could not be processed. Please go back and try again.
az: Təsvir redaktə edilmədi. Lütfən geri qayıdaraq yenidən təkrar edin.

en: Image data does not exist. Please re-upload the image.
az: Təsvirə aid məlumat tapılmadı. Lütfən təsviri təkrar yükləyin.

en: Image metadata is inconsistent.
az: Təsvirin meta bilgiləri tutarlı deyil.

en: Image preview
az: Təsvir önizləməsi

en: Image restored successfully.
az: Təsvir uğurla əvvəlki vəziyyətinə qaytarıldı.

en: Image rotation is not supported by your web host.
az: Təsvir döndürmə provayderiniz tərəfindən dəstəklənmir.

en: Image saved
az: Təsvir qeyd edildi.

en: Image sizes
az: Təsvir ölçüləri

en: Images of exactly <strong>%1$d &times; %2$d pixels</strong> will be used as-is.
az: Tam olaraq <strong>%1$d &times; %2$d piksel</strong> olan təsvirlər olduqları kimi istifadə ediləcəklər.

en: Images should be at least <strong>%1$d pixels</strong> tall.
az: Təsvirlər ən az <strong>%1$d piksel</strong> yüksəkliyində olmalıdırlar.

en: Images should be at least <strong>%1$d pixels</strong> wide.
az: Təsvirlər ən az <strong>%1$d piksel</strong> genişliyində olmalıdır.

en: Import
az: İdxal

en: Important:
az: Önəmli:

en: In Response To
az: Cavabən

en: In a few words, explain what this site is about.
az: Qısaca olaraq bu saytın nə haqqında olduğunu açıqlayın.

en: In addition to post embeds, WordPress 4.4 also adds support for five new oEmbed providers: Cloudup, Reddit&nbsp;Comments, ReverbNation, Speaker&nbsp;Deck, and VideoPress.
az: Yazıların daxil edilə bilməsi ilə birlikdə WordPress 4.4 beş yeni oEmbed xüsusiyyəti ilə gəlir: Cloudup, Reddit şərhləri, ReverbNation, Speaker Deck və VideoPress.

en: In all likelihood, these items were supplied to you by your Web Host. If you don&#8217;t have this information, then you will need to contact them before you can continue. If you&#8217;re all ready&hellip;
az: Bu məlumatlar çox yüksək ehtimalla provayder firmanız tərəfındən sizə təqdim olunmuşdur. Əgər bu məlumatlar əlinizdə yoxdursa davam etmədən öncə provayder firmanızla əlaqə qurun. Hazırsınızsa başlayaq&hellip;

en: In most cases, WordPress will automatically apply maintenance and security updates in the background for you.
az: Çox vaxt WordPress xidmət və təhlükəsizlik yeniləmələrini arxa fonda sizin üçün avtomatik olaraq həyata keçirir.

en: In previous versions of WordPress, all importers were built-in. They have been turned into plugins since most people only use them once or infrequently.
az: Daha əvvəlki WordPress versiyalarında bütün idxalçılar proqramın daxilində vardı. Çox nadir hallarda istifadə edildikləri üçün qoşma formasına salındılar.

en: In reply to %s.
az: %s şərhinə cavab olaraq.

en: In reply to: %s
az: %s üçün cavab

en: In response to: %s
az: %s üçün cavab

en: In the <strong>Author</strong> column, in addition to the author&#8217;s name, email address, and blog URL, the commenter&#8217;s IP address is shown. Clicking on this link will show you all the comments made from this IP address.
az: <strong>Müəllif</strong> sütununda, müəllifin isminə əlavə olaraq, e-poçt ünvanı, bloq ünvanı və şərhçinin IP ünvanı da görüntülənir. Bu bğalantıya tıklasanız əlaqədar IP ünvanından edilmiş bütün şərhlərə vara bilərsiniz.

en: In the <strong>Comment</strong> column, hovering over any comment gives you options to approve, reply (and approve), quick edit, edit, spam mark, or trash that comment.
az: <strong>Şərh</strong> sütununda hər hansı bir şərhin üzərinə mausunuzu gətirsəniz, təsdiqlə, cavabla (və təsdiqlə), çevik redaktə, redaktə, spa olaraq işarələ ya da zibil qutusuna göndər variantları çıxar.

en: In the <strong>In Response To</strong> column, there are three elements. The text is the name of the post that inspired the comment, and links to the post editor for that entry. The View Post link leads to that post on your live site. The small bubble with the number in it shows the number of approved comments that post has received. If there are pending comments, a red notification circle with the number of pending comments is displayed. Clicking the notification circle will filter the comments screen to show only pending comments on that post.
az: <strong>Cavab olaraq</strong> sütununda üç element vardır. Mətn, şərhin yazılmasına səbəb olan yazının ismidir və tıkladığınızda redaktə edilməsinə imkan yaradar. Yazıya Bax bağlantısı sizi canlı saytınızdakı maraqlandığınız yazıya yönləndirir. Kiçik şarcıqlar içində yazının neçə dənə təsdiqlənmiş şərhi olduğu göstərilir. Əgər şarcıq boz isə bu yazı ilə əlaqəli bütün şərhləri  yoxlamamısınız deməkdir. Əgər mavi isə gözləyən şərhlər var deməkdir. Şarcığa tıklasanız sadəcə bu yazının şərhləri görüntülənəcək şəkildə filtr tətbiq olunur.

en: In the <strong>Submitted On</strong> column, the date and time the comment was left on your site appears. Clicking on the date/time link will take you to that comment on your live site.
az: <strong>Yayımlanma tarixi</strong> sütununda şərhin saytınızda görüntüləndiyi tarix və saat görünür. Tarix/saat bağlantısına tıklasanız əlaqədar saytda, şərhin özünə yönləndirilərsiniz.

en: In the Header Text section of this page, you can choose whether to display this text or hide it. You can also choose a color for the text by clicking the Select Color button and either typing in a legitimate HTML hex value, e.g. &#8220;#ff0000&#8221; for red, or by choosing a color using the color picker.
az: Bu səhifnin başlıq mətni hissəsində, mətnin görüntülənib görüntülənməyəcəyini seçə bilərsiniz. Mətn rəngini Rəng seç düyməsinə basaraq və keçərli bir HTML kodu, məsələn qırmızı üçün &#8220;#ff0000&#8221; ya da rəng seçici ilə seçə bilərsiniz.

en: In the editing area the Tab key enters a tab character. To move below this area by pressing Tab, press the Esc key followed by the Tab key. In some cases the Esc key will need to be pressed twice before the Tab key will allow you to continue.
az: Redaktə sahəsində Səkmə düyməsi bir səkmə simvolu daxil edər. Bu sahədən kənara çıxa bilmək üçün öncə səkmə düyməsi, ardından Esc düyməsinə basın. Bəzi hallarda davam edə bilmək üçün Esc düyməsinə iki dəfə basmağınız gərəkə bilər.

en: Inactive <span class="count">(%s)</span> | Inactive <span class="count">(%s)</span>
az[0]: Passiv <span class="count">(%s)</span>
az[1]: Passiv <span class="count">(%s)</span>

en: Inactive Sidebar (not used)
az: Passiv yan sütun (istifadə edilməmiş)

en: Inactive Widgets
az: Passiv Vidcetlər

en: Inactive:
az: Aktiv olmayan:

en: Incompatible Archive.
az: Uyğunlaşmayan arxiv.

en: Information needed
az: Məlumat gərəklidir

en: Infrastructure for the REST API has been integrated into core, marking a new era in developing with WordPress. The REST API serves to provide developers with a path forward for building and extending RESTful APIs on top of WordPress.
az: REST API infrastrukturu nüvəyə inteqrasiya edilmiş vəziyyətdədir, ki bu da WordPressin inkişafı xüsusunda yeni bir çağ deməkdir. REST API təkmilləşdiricilər üçün WordPress üzərindən təkmilləşdirəcəkləri RESTful API istifadəsi deməkdir.

en: Infrastructure is the first part of a multi-stage rollout for the REST API. Inclusion of core endpoints is targeted for an upcoming release. To get a sneak peek of the core endpoints, and for more information on extending the REST API, check out the official %s plugin.
az: REST API-nin çoxmərhələli təqdimatı əsnasında alt infrastruktur çox mühüm idi. Nüvənin son nöqtələri yeni çıxacaq versiyaya görə hədəfləndi. Rəsmi %s qoşmasını analiz edərək nüvənin son nöqtələri haqqında və REST API ilə nələr edə biləcəyiniz haqqında məlumat ala bilərsiniz.

en: Insert into Post
az: Yazıya Daxil Et

en: Insert media from another website
az: Başqa bir saytdan media faylı əlavə et

en: Inserting Media
az: Media əlavə etmə

en: Install
az: Qur

en: Install %s
az: Qur %s

en: Install %s now
az: İndi %s qur

en: Install Now
az: Quraşdır

en: Install Parent Theme
az: Valideyin Mövzunu Qur

en: Install Press This
az: Press This-i Qur

en: Install Themes
az: Mövzu qur

en: Install Update Now
az: Yenilənməni indi qur

en: Install WordPress
az: WordPress-i Qur

en: Install importer
az: İdxalçını yüklə

en: Install package not available.
az: Qurulma paketi mövcud deyil.

en: Install the Blogger importer to import posts, comments, and users from a Blogger blog.
az: Blogger bloqundan yazıları, şərhləri və istifadəçiləri idxal etmək üçün Blogger idxalçısını qurun.

en: Install the LiveJournal importer to import posts from LiveJournal using their API.
az: LiveJournal API-sindən istifadə edərək LiveJournal-dan yazıları idxal etmək üçün LiveJournal idxalçısını qurun.

en: Install the Movable Type importer to import posts and comments from a Movable Type or TypePad blog.
az: Movable Type ya da TypePad bloqundan yazıları və şərhləri idxal etmək üçün Movable Type idxalçısını qurun.

en: Install the RSS importer to import posts from an RSS feed.
az: RSS qidalandırıcısından yazıları idxal etmək üçün RSS idxalçısını qurun.

en: Install the Tumblr importer to import posts &amp; media from Tumblr using their API.
az: Tumblr üzərindən API dəstəyi ilə yazı və media fayllarını idxal etmək üçün Tumblr idxalçısını qurun.

en: Install the WordPress importer to import posts, pages, comments, custom fields, categories, and tags from a WordPress export file.
az: Yazıları, səhifələri, şərhləri, özəl sahələri, kateqoriyaları və etiketləri  WordPress idxal fayllarından idxal etmək üçün WordPress idxalçısını qurun.

en: Install the blogroll importer to import links in OPML format.
az: OPML formatındakı bağlantıları idxal etmək üçün blogroll idxalçısını qurun.

en: Install the category/tag converter to convert existing categories to tags or tags to categories, selectively.
az: Kateqoriya/etiket konverterini quraraq seçimə bağlı olaraq kateqoriyaları etiketlərə ya da etiketləri kateqoriyalara çevirə bilərsiniz.

en: Installation Failed
az: Qurulma Baş tutmadı

en: Installed Plugins
az: Qurulmuş Qoşmalar

en: Installing Plugin from uploaded file: %s
az: Yüklənmiş fayldan qoşma qurulur: %s

en: Installing Plugin: %s
az: Qoşma Qurulur: %s

en: Installing Theme from uploaded file: %s
az: Yüklənmiş fayldan mövzu qurulur: %s

en: Installing Theme: %s
az: Mövzu Qurulur: %s

en: Installing the latest version&#8230;
az: Ən son versiya qurulur&#8230;

en: Installing the plugin&#8230;
az: Qoşma qurulur&#8230;

en: Installing the theme&#8230;
az: Mövzu qurulur&#8230;

en: Installing themes on Multisite can only be done from the Network Admin section.
az: Çoxlu saytlara mövzu yükləmə əməliyyatı Şəbəkə nəzarəti səhifəsindən həyata keçirilir.

en: Insufficient Requirements
az: Lazım olanlar əksikdir

en: Internationalization
az: Beynəlmiləlçilik

en: Introducing Twenty Sixteen
az: Twenty Sixteen Təqdimatı

en: Invalid Data provided.
az: Verilən xətası

en: Invalid URL Provided.
az: Keçərsiz URL təqdim olundu.

en: Invalid form submission.
az: Keçərsiz forma göndərişi.

en: Invalid image URL
az: Xətalı təsvir URL

en: Invalid item ID.
az: Xətalı maddə ID.

en: Invalid plugin page
az: Keçərsiz qoşma səhifəsi

en: Invalid plugin path.
az: Keçərsiz qoşma yolu.

en: Invalid translation type.
az: Yanlış tərcümə növü.

en: Invitation email sent to new user. A confirmation link must be clicked before their account is created.
az: Dəvət mesajı yeni istifadəçiyə göndərildi. Hesab yaradılmadan öncə təsdiq bağlantısına tıklanmalıdır.

en: Invitation email sent to user. A confirmation link must be clicked for them to be added to your site.
az: İstifadəçiyə dəvət e-poçtu göndərildi. Saytınıza əlavə edilə bilmələri üçün təsdiq bağlantısına tıklamaları gərəkəcəkdir.

en: It is up to search engines to honor this request.
az: Bu istəyə tabe olmaq axtarış sistemlərinə qalmışdır.

en: It looks like the Apache %s module is not installed.
az: Deyəsən Apache %s modulu qurulmamışdır.

en: It looks like you're using an insecure version of %s. Using an outdated browser makes your computer unsafe. For the best WordPress experience, please update your browser.
az: Deyəsən brauzerinizin (<a href='%s'>%s</a>) etibarlı olmayan bir versiyasından istifadə edirsiniz. Əski bir brauzer bilgisayarınızın təhlükəsizliyini təhlükəyə atar. Ən yaxşı WordPress üçün brauzerinizi yeniləyin.

en: It looks like you're using an old version of %s. For the best WordPress experience, please update your browser.
az: Deyəsən brauzerinizin (<a href='%s'>%s</a>) əski bir versiyasından istifadə edirsiniz. Ən yaxşısı WordPress üçün brauzerinizi yeni versiyasına yeniləyin.

en: Item added.
az: Maddə əlavə edildi.

en: Item deleted.
az: Maddə silindi.

en: Item not added.
az: Maddə əlavə olunmadı.

en: Item not updated.
az: Maddə yenilənmədi.

en: Item updated.
az: Maddə yeniləndi.

en: Items deleted.
az: Maddə silindi.

en: Items list
az: Maddə siyahısı

en: Items list navigation
az: Maddə siyahısı naviqasiyası

en: Just another %s site
az: Başqa bir %s saytı

en: Just another WordPress site
az: Yeni WordPress Saytı

en: Keep this link private
az: Bu bağlantı özəl qalsın

en: Keeping your site updated is important for security. It also makes the internet a safer place for you and your readers.
az: Saytınızın yenilənmələrini aktual tutmaq təhlükəsizliyinizin qarantıdır. Bu həm də sizin oxuyucularınız üçün daha etibarlı bir yerdir.

en: Key
az: Açar

en: Keyboard users: When you&#8217;re working in the visual editor, you can use <kbd>Alt + F10</kbd> to access the toolbar.
az: Klaviatura istifadəçiləri: Vizual redaktorda işləyərkən, alət lövhəsinə keçid edə bilmək üçün <kbd>Alt + F10</kbd> kombinasiyasından istifadə edilə bilər.

en: Keyword
az: Açar kəlmə

en: Large size
az: Böyük ölçü

en: Last Modified
az: Son Dəyişiklik

en: Last Name
az: Soyadı

en: Last Updated
az: Son yenilənmə

en: Last Updated:
az: Son yenilənmə:

en: Last checked on %1$s at %2$s.
az: Son yoxlama %1$s / %2$s.

en: Last edited by %1$s on %2$s at %3$s
az: Ən son %1$s tərəfindən %2$s tarixində saat %3$s ikən redaktə edildi

en: Last edited on %1$s at %2$s
az: Ən son %1$s tarixində, saat %2$s ikən redaktə edildi

en: Last page
az: Sonuncu səhifə

en: Latest
az: Ən Son

en: Latest Version Installed
az: Ən son versiya quruldu

en: Layout
az: Tərtibat

en: Lead Developer
az: Lider  proqramçı

en: Learn more about getting started
az: Başlamaq üçün daha çoxunu öyrənin

en: Left Sidebar
az: Sol yan menyu çubuğu

en: Let&#8217;s go!
az: Başlayaq!

en: Library
az: Media Kitabxanası

en: Light
az: Açıq

en: Likely direct inclusion of wp-admin/includes/template.php in order to use add_meta_box(). This is very wrong. Hook the add_meta_box() call into the add_meta_boxes action instead.
az: add_meta_box() istifadəsi üçün wp-admin/includes/template.php birbaşa olaraq daxil edilmiş kimi görünür. Çox yanlış bir vəziyyətdir. Bunun yerinə add_meta_boxes əməliyyatına qarmaq ataraq add_meta_box() çağrısından istifadə edin.

en: Link Image To:
az: Təsvir Bağlantısı:

en: Link URL
az: Bağlantı URL

en: Link added.
az: Bağlantı əlavə eildi.

en: Link not found.
az: Bağlantı tapılmadı.

en: Link text, e.g. &#8220;Ransom Demands (PDF)&#8221;
az: Bağlantı yazısı, məsələn &#8220;Tələblər (PDF)&#8221;

en: Link thumbnails to:
az: Bağlantı miniatür təsviri:

en: Link to image
az: Təsvirə bağlantı

en: Links Template
az: Bağlantıların şablonu

en: Links in the Toolbar at the top of the screen connect your dashboard and the front end of your site, and provide access to your profile and helpful WordPress information.
az: Ekranın yuxarısında yer alan alət çubuğu başlanğıc ekranınız ilə saytınızın ön üzünü bir-birinə bağlayaraq, profilinizə, WordPress məlumatlarına rahat keçid edə bilməyinizə imkan yaradar.

en: Links list
az: Bağlantı siyahsı

en: Links may be separated into Link Categories; these are different than the categories used on your posts.
az: Bağlantılar yazılarda istifadə etdiyiniz kateqoriyalardan fərqli olaraq bağlantı kateqoriyalarına ayrılmış ola bilər.

en: Live Preview &#8220;%s&#8221;
az: Canlı Önizləmə &#8220;%s&#8221;

en: Loading&#8230;
az: Yüklənir&#8230;

en: Loading&hellip;
az: Yüklənir&hellip;

en: Local time is %s
az: Yerli vaxt : %s

en: Location of the uploaded file.
az: Yüklənmiş faylların yerləşdiyi yer.

en: Log %s out of all locations.
az: Bütün %s hesablardan çıx.

en: Log Out Everywhere
az: Bütün seanslardan çıx

en: Log Out Everywhere Else
az: Başqa hər yerdən çıxış et

en: Login Name
az: Giriş ismi

en: Look Up
az: Yuxarı bax

en: Looking for %1$s in %2$s
az: %1$s üçün %2$s axtarır

en: M j, Y @ H:i
az: j M Y @ H:i

en: M jS
az: j M

en: M jS Y
az: j M Y

en: MB (Leave blank for network default)
az: MB (mövcud şəbəkə üçün boş buraxın)

en: Mail Server
az: Poçt Serveri

en: Main Index Template
az: Ana İndeks Şablonu

en: Main Page (no parent)
az: Əsas Səhifə (üst səhifə yox)

en: Main content
az: Əsas içərik

en: Main menu
az: Əsas menyu

en: Maintenance Release
az: Baxış relizi

en: Maintenance Releases
az: Xidmət Relizləri

en: Maintenance and Security Release | Maintenance and Security Releases
az[0]: Baxış və təhlükəsizlik relizi

en: Maintenance and Security Releases
az: Xidmət və Təhlükəsizlik Relizləri

en: Make this post sticky
az: Bu yazını sabit et

en: Manage <a href="%1$s">widgets</a> or <a href="%2$s">menus</a>
az: <a href="%1$s">Vidcetləri</a> ya da <a href="%2$s">menyuları</a> idarə edin

en: Manage Locations
az: Lokalizasiyaları idarə et

en: Manage Themes
az: Mövzuların idarə olunması

en: Manage Uploads
az: Yenilənmələri idarə et

en: Manage in Customizer
az: Özəlləşdiricidə idarə et

en: Manage menus
az: Menyuların idarə edilməsi

en: Manage widgets
az: Vidcetlərin idarə edilməsi

en: Managing Pages
az: Səhifələri idarə etmək

en: Managing pages is very similar to managing posts, and the screens can be customized in the same way.
az: Səhifələri idarə etmək yazıları idarə etməyə çox bənzəyir və ekranları da eyni şəkildə özəlləşdirilə bilər.

en: Many people take advantage of keyboard shortcuts to moderate their comments more quickly. Use the link to the side to learn more.
az: Bir çox insan klaviatura qısa yollarından istifadə edərək şərhlərə daha çevik bir şəkildə nəzarət edirlər. Yandakı bağlantıdan istifadə edərək daha çox məlumat əldə edə bilərsiniz.

en: Many themes show some sidebar widgets by default until you edit your sidebars, but they are not automatically displayed in your sidebar management tool. After you make your first widget change, you can re-add the default widgets by adding them from the Available Widgets area.
az: Bir çox mövzu mövcud olan olaraq siz redaktə edənə qədər yan sütunlarda vidcetləri göstərir, fəqət avtomatik olaraq yan sütun nəzarət alətində görünməz. İlk vidcet redaktəsini etdiyinizdə uyğyn vəziyyətdəki vidcetlərin arasından mövcud vidcetləri təkrar əlavə edə bilərsiniz.

en: Mark this comment as spam
az: Bu şərhi spam olaraq işarələ

en: Mature
az: Yetişkin

en: Max Height
az: Ən böyük yüksəklik

en: Max Width
az: Ən böyük genişlik

en: Maximum Rating
az: Ən yüksək reytinq

en: Maximum size: %s
az: Maksimum ölçü: %s

en: Media Settings
az: Media parametrləri

en: Media attachment moved to the trash.
az: Media əlavəsi zibil qutusuna göndərildi.

en: Media attachment permanently deleted.
az: Media tamamən silindi.

en: Media attachment restored from the trash.
az: Media əlavəsi zibil qutusundan geri alındı.

en: Media attachment updated.
az: Media əlavəsi faylı yeniləndi.

en: Media items list
az: Media maddəsi siyahısı

en: Media items list navigation
az: Media maddəsi siyahısının naviqasiyası

en: Medium size
az: Orta ölçü

en: Membership
az: Üzvlük

en: Menu 1
az: Menyu 1

en: Menu Item
az: Menyu elementi

en: Menu Management
az: Menyu meneceri

en: Menu Settings
az: Media Parametrləri

en: Menu Structure
az: Menyu Strukturu

en: Menu locations updated.
az: Menyu mövqeləri yeniləndi.

en: Menu order
az: Menyu sıralaması

en: Menus can be displayed in locations defined by your theme, even used in sidebars by adding a &#8220;Custom Menu&#8221; widget on the <a href="%1$s">Widgets</a> screen. If your theme does not support the custom menus feature (the default themes, %2$s and %3$s, do), you can learn about adding this support by following the Documentation link to the side.
az: Menyular mövzunuz tərəfindən təyin edilən sahələrdə görüntülənir və hətta <a href="%1$s">vidcetlər</a> ekranında yer alan &#8220;Özəl menyular&#8221; vidceti ilə yan sütunda belə görüntülənə bilir. Əgər mövzunuz özəl menyuları dəstəkləmirsə (mövcud mövzular %2$s və %3$s dəstəkləyirlər) yandakı bağlantını təqib edərək necə edə biləcəyinizi öyrənə bilərsiniz.

en: Microformats
az: Mikroformat

en: Minute
az: Dəqiqə

en: Missed schedule
az: Ertələnmə qaçırıldı

en: Missing Widgets
az: Əksik vidcetlər

en: Missing a temporary folder.
az: Müvəqqəti fayl itmiş durumdadır.

en: Missing post ID.
az: Əksik yazı ID.

en: Moderate Comment
az: Şərhləri yoxlamadan keçir

en: Moderating Comments
az: Şərhlərin moderasiyası

en: MonsterID (Generated)
az: MonsterID (Var oloan)

en: Month
az: Ay

en: Month and name
az: Ay və ismi

en: More Actions
az: Daha çox hərəkət

en: More Details
az: Ətraflı məlumat

en: More actions
az: Daha çox hərəkət

en: More information about %s
az: %s haqqında daha çox məlumat

en: Most Recent
az: Ən Yeni

en: Most Used
az: Ən çox istifadə edilən

en: Most of the time, plugins play nicely with the core of WordPress and with other plugins. Sometimes, though, a plugin&#8217;s code will get in the way of another plugin, causing compatibility issues. If your site starts doing strange things, this may be the problem. Try deactivating all your plugins and re-activating them in various combinations until you isolate which one(s) caused the issue.
az: Əsasən qoşmalar WordPress nüvəsi ilə qardaşcasına yola gedərlər. Bəzən də qoşmalar digər əlavələr ilə toqquşa bilirlər. Əgər saytınızda qəribə problemlərlə qarşılaşsanız, bunun üçün bütün qoşmalarınızı deaktivasiya edib, sonra çeşidli üsullarla aktivləşdirib problem yaradan qoşmanı izolyasiya edə bilərsiniz.

en: Most themes display the site title at the top of every page, in the title bar of the browser, and as the identifying name for syndicated feeds. The tagline is also displayed by many themes.
az: Bir çox mövzu hər səhifənin başında brauzerin başlıq sahəsində və qidalandırıcılarda tanıdıcı olaraq saytın başlığını göstərir. Bir çox mövzuda şüar da görüntülənir.

en: Movable Type and TypePad
az: Movable Type və TypePad

en: Move
az: Daşı

en: Move this comment to the trash
az: Bu şərhi zibil qutusuna göndər

en: Move this item to the Trash
az: Bu elementi zibil qutusuna göndər

en: Move to Trash
az: Zibil qutusuna göndər

en: Mr WordPress
az: Cənab WordPress

en: Multisite support is not enabled.
az: Şoxlu sayt dəstəyi  aktiv deyil.

en: Must-Use <span class="count">(%s)</span> | Must-Use <span class="count">(%s)</span>
az[0]: Məcburi <span class="count">(%s)</span>
az[1]: Məcburi <span class="count">(%s)</span>

en: My Site
az: Mənim saytım

en: Mystery Person
az: Məchul Adam

en: Name:
az: İsim:

en: Navigation
az: Naviqasiya

en: Need help? Use the Help tab in the upper right of your screen.
az: Yardım lazımdırmı ? Ekranınızın sağ üst küncündəki yardım səkməsindən istifadə edin.

en: Need more help? <a href="%s">We got it</a>.
az: Daha çox yardım lazımdırmı? <a href="%s">Həll edərik</a>.

en: Network Activate
az: Şəbəkəni aktivləşdir

en: Network Activate %s
az: Şəbəkə Aktivasiyası %s

en: Network Active
az: Şəbəkə Aktivdir

en: Network Admin Email
az: Şəbəkə Nəzarətçisinin E-poçtu

en: Network Deactivate
az: Şəbəkəni deaktivasiya et

en: Network Details
az: Şəbəkə Məlumatları

en: Network Disable
az: Şəbəkəni deaktivasiya et

en: Network Enable
az: Şəbəkəni aktivləşdir

en: Network Only
az: Sadəcə Şəbəkə

en: Network Setup
az: Şəbəkənin qurulması

en: Network Title
az: Şəbəkə Başlığı

en: Network deactivate %s
az: Şəbəkə deaktivasiyası %s

en: Never
az: Heç bir zaman

en: New %1$s, %2$s, and %3$s objects make interacting with terms, comments, and networks more predictable and intuitive in code.
az: Yeni %1$s, %2$s və %3$s elementləri, kod içindəki terminləri, şərhləri və şəbəkələri daha intuitiv və hiss edilə bilinən edir.

en: New Password
az: Yeni Parol

en: New User Default Role
az: Yeni istifadəçinin mövcud rolu

en: New WordPress Site
az: Yeni WordPress Saytı

en: New category name
az: Yeni kateqoriya adı

en: New theme activated. <a href="%s">Visit site</a>
az: Yeni mövzu aktivləşdirildi. <a href="%s">Saytı ziyarət et</a>

en: New translations are available.
az: Yeni tərcümələr mövcuddur.

en: New user created.
az: Yeni istifadəçi yaradıldı.

en: New user created. <a href="%s">Edit user</a>
az: Yeni istifadəçi yaradıldı. <a href="%s">İstifadəçini redaktə et</a>

en: New users will receive an email letting them know they&#8217;ve been added as a user for your site. By default, this email will also contain their password. Uncheck the box if you don&#8217;t want the password to be included in the welcome email.
az: Yeni istifadəçilər, saytınıza istifadəçi olaraq əlavə edildiklərini bildirən bir e-poçt alacaqlar. Mövcud olan olaraq bu e-poçt parollarına da sahibdir. Əgər e-poçtun parolları ehtiva etməsini istəmirsinizsə bu qutudakı işarələri ləğv edin.

en: New users will receive an email letting them know they&#8217;ve been added as a user for your site. This email will also contain their password. Check the box if you don&#8217;t want the user to receive a welcome email.
az: Yeni istifadəçilər, saytınıza istifadəçi olaraq əlavə edildiklərini bildirən bir e-poçt alacaqlar. Mövcud olan olaraq bu e-poçt parollarına da sahibdir. Əgər e-poçtun parolları ehtiva etməsini istəmirsinizsə bu qutudakı işarələri ləğv edin.

en: Newer Version (%s) Installed
az: Yeni Versiya (%s) Quruldu

en: Next Steps
az: Sonrakı addımlar

en: Nickname
az: İstifadəçi adı

en: No Update Required
az: Yenilənməyə ehtiyac yoxdur

en: No activity yet!
az: Hələlik heç bir aktivlik yoxdur!

en: No approved comments
az: Təsdiqlənmiş şərh yoxdur

en: No comments
az: Şərh edilməmiş

en: No comments awaiting moderation.
az: Yoxlama gözləyən şərh yoxdur.

en: No comments found.
az: Şərh tapılmadı.

en: No file was uploaded.
az: Heç bir fayl yüklənmədi.

en: No further action is needed on your part.
az: Sizin tərəfinizdən əlavə heç bir hərəkət tələb edilmir.

en: No importers are available.
az: Hər hansı bir idxalçı mövcud deyil.

en: No items.
az: Element yoxdur.

en: No links found.
az: Heç bir bağlantı tapılmadı.

en: No pending comments
az: Gözləyən şərh yoxdur

en: No plugins found.
az: Heç bir qoşma tapılmadı.

en: No plugins match your request.
az: İstəyinizə uyğun qoşma yoxdur.

en: No role
az: Rol yoxdur

en: No sites found.
az: Heç bir sayt tapılmadı.

en: No such file exists! Double check the name and try again.
az: Belə bir fayl yoxdur! İsmini yoxlayıb təkrar nəzərdən keçirin.

en: No thanks, do not remind me again
az: Xeyr təşəkkürlər, bunu mənə bir daha xatırlatma

en: No themes found.
az: Mövzu tapılmadı.

en: No themes found. Try a different search.
az: Heç bir mövzu tapılmadı. Düzgün bir axtarış edin.

en: No themes match your request.
az: İstəyinizə uyğun mövzu tapılmadı.

en: No users found.
az: Heç bir istifadəçi tapılmadı.

en: No valid plugins were found.
az: Keçərli qoşma tapılmadı.

en: No, return me to the plugin list
az: Xeyr, məni qoşma siyahısına götür

en: Not Sticky
az: Sabit Deyil

en: Not enough space to upload. %1$s KB needed.
az: Yükləmə üçün yer yetərsizdir. %1$s KB lazımdır.

en: Note that you crop the image by clicking on it (the Crop icon is already selected) and dragging the cropping frame to select the desired part. Then click Save to retain the cropping.
az: Təsvirin üzərinə tıklayaraq (Kəsmə ikonu seçilmiş vəziyyətdə) və qırpma çərçivəsini istədiyiniz sahəyə daşıyaraq təsviri kəsə bilərsiniz. Kəsmə əməliyyatını bitirmək üçün Qeyd et düyməsinə basın.

en: Note:
az: Qeyd:

en: Note: Neither of these options blocks access to your site &mdash; it is up to search engines to honor your request.
az: Qeyd: Bu parametrlərin heç biri saytınıza daxil olmağa əngəl ola bilməz. İstəyinizə tabe olmaq axtarış sistemlərinə qalmışdır.

en: Notes
az: Qeydlər

en: Nothing to save, the image has not changed.
az: Qeyd ediləcək bir şey yoxdur.Təsvir dəyişdirilməmişdir.

en: Notice:
az: Bildiriş:

en: Now you can embed your posts on other sites, even other WordPress sites. Simply drop a post URL into the editor and see an instant embed preview, complete with the title, excerpt, and featured image if you&#8217;ve set one. We&#8217;ll even include your site icon and links for comments and sharing.
az: Artıq yazılarınızı başqa saytlara daxil edə bilərsiniz, hətta digər WordPress saytlarına belə. Bir yazı bağlantısını redaktorun içinə atın və anında bir daxiletmə önizləməsini izləyin. Başlıq, xülasə və əgər bir ədəd təyin etmisinizsə, xüsusi təsvir. Hətta saytınızın ikonunu, şərhlər və paylaşma üçün bağlantınızı da daxil edirik.

en: Number of Themes found: %d
az: Tapılan mövzu miqdarı: %d

en: Number of items per page:
az: Səhifə başına maddələrin nömrəsi:

[ctx: Number/count of items]
en: Count
az: Miqdar

en: Numeric
az: Rəqəmsal

en: On this screen, you can update to the latest version of WordPress, as well as update your themes, plugins, and translations from the WordPress.org repositories.
az: Bu ekranda ən son WordPress versiysına yeniləmə edə bilər və mövzu və qoşmalarınızı WordPress.org bazasından yeniləyə bilərsiniz.

en: Once generated, your WXR file can be imported by another WordPress site or by another blogging platform able to access this format.
az: WXR faylları bir dəfə yaradıldığında başqa WordPress saytlarında ya da bu formatdan istifadə edə bilən digər platformalarda idxal etmək üçün istifadə edilə bilir.

en: Once the network is created, you may reactivate your plugins.
az: Şəbəkəniz yaradıldıqdan sonra qoşmalarınızı yenidən aktivləşdirə bilərsiniz.

en: Once you complete these steps, your network is enabled and configured. You will have to log in again.
az: Bu addımları tamamladığınızda şəbəkəniz qurulmuş və aktiv olacaq. Təkrar giriş etməyiniz lazım gələcək.

en: Once you have generated a list of themes, you can preview and install any of them. Click on the thumbnail of the theme you&#8217;re interested in previewing. It will open up in a full-screen Preview page to give you a better idea of how that theme will look.
az: Bir mövzu siyahısı yaratdığınızda istədiyiniz mövzunu öncədən canlı izləyə bilər ya da qura bilərsiniz. Maraqlandığınız mövzunun kiçik təsvirinə tıklayaraq ön izləmə edə bilərsiniz. Bir pəncərə açaraq saytınızın bu mövzu ilə necə görünəcəyi ilə bağlı bir fikir sahibi ola bilərsiniz.

en: Once you have made your selection, you can adjust it by entering the size in pixels. The minimum selection size is the thumbnail size as set in the Media settings.
az: Seçiminizi etdikdən sonra, piksel ölçüsü daxil edərək təsvirinizi qura bilərsiniz. Seçiminizin miniatür ölçüsü Media parametrlərinizdə təyin edilmişdir.

en: Once you hit &#8220;Confirm Deletion&#8221;, the user will be permanently removed.
az: &#8220;Silməni təsdiqlə&#8221; düyməsinə tıkladığınızda istifadəçi birdəfəlik olaraq silinəcək.

en: Once you hit &#8220;Confirm Deletion&#8221;, these users will be permanently removed.
az: &#8220;Silməni təsdiqlə&#8221; düyməsinə tıkladığınızda bu istifadəçilər birdəfəlik olaraq silinəcəklər.

en: Once you&#8217;ve saved the download file, you can use the Import function in another WordPress installation to import the content from this site.
az: Yükləmə faylını qeyd etdikdən sonra idxal funksiyalarından istifadə edərək başqa bir WordPress qurulumuna içərik idxal edə bilərsiniz.

en: One Column
az: Bir sütun

en: One of the plugins is invalid.
az: Qoşmalardan bir dənəsi keçərsizdir.

en: One of the selected users is not a member of this site.
az: Seçilmiş istifadəçilərdən biri bu saytın üzvü deyil.

en: One or more database tables are unavailable. To allow WordPress to attempt to repair these tables, press the &#8220;Repair Database&#8221; button. Repairing can take a while, so please be patient.
az: Bir və ya bir neçə verilənlər bazası lövhəsi əlçatmaz vəziyyətdədir. WordPress tərəfindən bu lövhənin təmir edilmələrinin yoxlanılması üçün &#8220;Verilənlər bazasını təmir et&#8221; düyməsinə basın. Bu əməliyyat bir az vaxt aparır, lütfən bir az səbrli olun.

en: Only the current theme is available to you. Contact the %s administrator for information about accessing additional themes.
az: Sadəcə hazırkı mövzu sizin üçün uyğun vəziyyətdədir. %s nəzarətçisi ilə əlaqə quraraq daha çox mövzu haqqında ətraflı məlumat əldə edə bilərsiniz.

en: Oops, no such file exists! Double check the name and try again, merci.
az: Belə bir fayl yoxdur! İsmini nəzərdən keçirib təkrar yoxlayın,təşəkkürlər.

en: Open Press This
az: Press This-i Aç

en: Open this theme in the Theme Editor
az: Bu mövzunu mövzu redaktorunda aç

en: Optional
az: İstəyə Bağlı

en: Or choose an image from your media library:
az: Ya da media kitabxananızdan bir təsvir seçin:

en: Orange
az: Narıncı

en: Order
az: Sıralama

en: Order images by:
az: Təsvirləri sırala:

en: Order:
az: Sıralama:

en: Organize my uploads into month- and year-based folders
az: Yükləmələrimi aylıq -və illik- bölmələrdə saxla.

en: Original dimensions %s
az: Orijinal Ölçü %s

en: Other WordPress News
az: Digər WordPress Xəbərləri

en: Other comment settings
az: Digər şərh parametrləri

en: Other user roles have been changed.
az: Digər istifadəçi rolları dəyişdirildi.

en: Other users have been deleted.
az: Digər istifadəçilər silindi.

en: Other users have been removed.
az: Digər istifadəçilər silindi.

en: Our newest default theme, Twenty Sixteen, is a modern take on a classic blog design.
az: Yeni mövzumuz Twenty Sixteen, klassik bloq dizaynına modern bir nəfəs gətirir.

en: Overview
az: Əsas Görünüş

en: PG &#8212; Possibly offensive, usually for audiences 13 and above
az: G &#8212; 13 yaş və altındakı izləyicilər üçün uyğun deyil

en: Page Attributes
az: Səhifə Atributları

en: Page Template
az: Səhifə şablonu

en: Page draft updated.
az: Səhifə qaralaması yeniləndi.

en: Page published.
az: Səhifə dərc edildi.

en: Page restored to revision from %s.
az: Səhifə %s versiyasından geri gətirildi

en: Page saved.
az: Səhifə qeyd edildi.

en: Page scheduled for: %s.
az: Səhifə planlandı: %s.

en: Page submitted.
az: Səhifə göndərildi.

en: Page updated.
az: Səhifə yeniləndi.

en: Pages are similar to posts in that they have a title, body text, and associated metadata, but they are different in that they are not part of the chronological blog stream, kind of like permanent posts. Pages are not categorized or tagged, but can have a hierarchy. You can nest pages under other pages by making one the &#8220;Parent&#8221; of the other, creating a group of pages.
az: Səhifələr, başlıqları, içərikləri və əlaqəli meta bilgiləri olması baxımından yazılara bənzərlər amma yazılardan fərqli olaraq xronoloji bloq axınına aid deyillər, daimi yazılar kimidirlər. Səhifələr kateqoriyalandırılmaz və etiketlənməz amma bir ierarxiyaya sahib ola bilirlər. Bir yazını &#8220;Valideyin&#8221; edib diğərlərini ona bağlayaraq bir qrup yarada bilərsiniz.

en: Pagination
az: Səhifələmə

en: Parent
az: Valideyin

en: Password protected
az: Parolla qorunur

en: Permalink Settings
az: Daimi Bağlantı Parametrləri

en: Permalink structure updated.
az: Daimi bağlantı tərtibatı yeniləndi.

en: Permalink structure updated. Remove write access on web.config file now!
az: Daimi bağlantı tərtibatı yeniləndi. İndi web.config faylındakı yazma iznini ləğv edin!

en: Permalink:
az: Daimi Bağlantı:

en: Permalinks
az: Daimi bağlantılar

en: Permalinks are the permanent URLs to your individual pages and blog posts, as well as your category and tag archives. A permalink is the web address used to link to your content. The URL to each post should be permanent, and never change &#8212; hence the name permalink.
az: Daimi bağlantılar, yazılarınız, səhifələriniz, etiket və kateqoriyalarınız üçün tanıdıcı veb ünvanlarıdır.

en: Permalinks can contain useful information, such as the post date, title, or other elements. You can choose from any of the suggested permalink formats, or you can craft your own if you select Custom Structure.
az: Daimi bağlantılar yazı tarixi, başlığı və b. işə yarayan bilgilərə sahibdirlər. Məsləhət bilinən daimi bağlantı formatlarından istədiyinizi seçə bilərsiniz ya da öz şəxsi bağlantı strukturunuzu yarada bilərsiniz.

en: Permanently Delete Comment
az: Şərhi birdəfəlik sil

en: Personal Options
az: Fərdi seçimlər

en: Photoblogging
az: Fotobloq

en: Pings
az: Pinqlər

en: Pink
az: Çəhrayı

en: Plain
az: Düz

en: Please <a href="%s">deactivate your plugins</a> before enabling the Network feature.
az: Lütfən şəbəkə özəlliyini aktivləşdirmədən öncə <a href="%s">qoşmalarınızı deaktivasiya edin</a>.

en: Please check out your site now. It's possible that everything is working. If it says you need to update, you should do so:
az: Lütfən, bunu elə indi yoxlayın. Ola bilər ki, hər şey qaydasındadır. Əgər yenilənmə vacib deyildirsə, Siz bunu etməlisiniz:

en: Please choose whether you would like sites in your WordPress network to use sub-domains or sub-directories.
az: Lütfən WordPress şəbəkənizdəki saytların alt domen adımı, yoxsa alt direktoriyamı istifadə edəcəklərini seçin.

en: Please complete the configuration steps. To create a new network, you will need to empty or remove the network database tables.
az: Lütfən konfiqurasiya addımlarını tamamlayın. Bir şəbəkə yaratmaq üçün şəbəkə verilənlər bazasının lövhələrini boşaltmalı ya da təmizləməlisiniz.

en: Please enter a valid menu name.
az: Lütfən keçərli bir menyu ismi daxil edin.

en: Please enter your FTP credentials to proceed.
az: Lütfən davam etmək üçün FTP məlumatlarını daxil edin.

en: Please enter your FTP or SSH credentials to proceed.
az: Lütfən davam etmək üçün FTP ya da SSH məlumatlarını daxil edin.

en: Please make sure the Apache %s module is installed as it will be used at the end of this installation.
az: Lütfən Apache %s modulunun qurulmuş olduğundan əmin olun, bu qurulumun sonunda istifadə ediləcək.

en: Please provide a custom field name.
az: Lütfən özəl bir sahə adı daxil edin.

en: Please provide a custom field value.
az: Lütfən özəl bir sahə adı daxil edin.

en: Please provide a valid username.
az: Lütfən keçərli bir istifadəçi adı daxil edin.

en: Please provide the following information. Don&#8217;t worry, you can always change these settings later.
az: Lütfən aşağıdakı məlumatları doldurun. Narahat olmayın, bu məlumatları daha sonra istədiyiniz zaman dəyişdirə bilərsiniz.

en: Please select a file
az: Lütfən fayl seçin

en: Please select an option.
az: Lütfən bir parametr seçin.

en: Please select one or more plugins to update.
az: Lütfən yeniləmək üçün bir və ya bir neçə qoşma seçin.

en: Please select one or more themes to update.
az: Lütfən yeniləmək üçün bir və ya bir neçə mövzu seçin.

en: Please update your site at %1$s to WordPress %2$s.
az: Lütfən saytınızı %1$s WordPress %2$s versiyasına qədər yeniləyin.

en: Plugin
az: Qoşma

en: Plugin <strong>activated</strong>.
az: Qoşma <strong>aktivləşdirildi</strong>.

en: Plugin <strong>deactivated</strong>.
az: Qoşma <strong>deaktivasiya edildi</strong>.

en: Plugin Files
az: Qoşma faylları

en: Plugin Homepage &#187;
az: Qoşmanın əsas səhifəsi &#187;

en: Plugin Install
az: Qoşma qurulması

[ctx: Plugin Installer]
en: Beta Testing
az: Beta Test

[ctx: Plugin Installer]
en: Favorites
az: Favoritlər

[ctx: Plugin Installer]
en: Featured
az: Xüsusi

[ctx: Plugin Installer]
en: Popular
az: Populyar

[ctx: Plugin Installer]
en: Recommended
az: Məsləhət bilinən

[ctx: Plugin Installer]
en: Tag
az: Etiket

en: Plugin Reactivation
az: Qoşmanı yenidən aktivləşdirmək

en: Plugin could not be activated because it triggered a <strong>fatal error</strong>.
az: Qoşma aktivləşdirilmədi, çünki <strong>önlənə bilməyən bir xətaya</strong> səbəb oldu.

en: Plugin could not be deleted due to an error: %s
az: %s xətası üzündən qoşma silinə bilmir.

en: Plugin failed to reactivate due to a fatal error.
az: Önəmli bir xəta üzündən qoşma yenidən aktivləşdirilə bilmədi.

en: Plugin file does not exist.
az: Qoşma faylı mövcud deyil.

en: Plugin install failed.
az: Qoşma qurulması baş tutmadı.

en: Plugin installed successfully.
az: Qoşma müvəffəqiyyətlə quruldu.

[ctx: Plugin installer group title]
en: Performance
az: Performans

[ctx: Plugin installer group title]
en: Social
az: Sosial

[ctx: Plugin installer group title]
en: Tools
az: Alətlər

[ctx: Plugin installer section title]
en: Changelog
az: Dəyişiklik siyahısı

[ctx: Plugin installer section title]
en: Description
az: Açıqlama

[ctx: Plugin installer section title]
en: FAQ
az: SSS

[ctx: Plugin installer section title]
en: Installation
az: Qurulma

[ctx: Plugin installer section title]
en: Other Notes
az: Digər qeydlər

[ctx: Plugin installer section title]
en: Reviews
az: İncələmələr

[ctx: Plugin installer section title]
en: Screenshots
az: Ekran görüntüləri

en: Plugin reactivated successfully.
az: Qoşma müvəffəqiyyətlə yenidən aktivləşdirildi.

en: Plugin update failed.
az: Qoşma yenilənməsi baş tutmadı.

en: Plugin updated successfully.
az: Qoşma uğurla yeniləndi.

en: Plugin zip file
az: Qoşma zip faylı

en: Plugins %s
az: Qoşmalar %s

en: Plugins extend and expand the functionality of WordPress. Once a plugin is installed, you may activate it or deactivate it here.
az: Qoşmalar WordPress-in iş qabiliyyətini artırır, inkişaf etdirir. Qurduğunuz qoşmaları buradan həm aktivləşdirə, həm də deaktivasiya edə bilərsiniz.

en: Plugins extend and expand the functionality of WordPress. You may automatically install plugins from the <a href="%1$s">WordPress Plugin Directory</a> or upload a plugin in .zip format via <a href="%2$s">this page</a>.
az: Qoşmalar, WordPress-in iş qabiliyyətini artırır. <a href="%1$s">WordPress Qoşma Direktoriyası</a>-ndan qoşmaları avtomatik olaraq qura bilər və ya <a href="%2$s">bu səhifədən</a> qoşmalarınızı .zip formatında yükləyə bilərsiniz.

en: Plugins hook into WordPress to extend its functionality with custom features. Plugins are developed independently from the core WordPress application by thousands of developers all over the world. All plugins in the official <a href="%s" target="_blank">WordPress.org Plugin Directory</a> are compatible with the license WordPress uses. You can find new plugins to install by searching or browsing the Directory right here in your own Plugins section.
az: Qoşmalar WordPress proqramlarına qarmaqlar ataraq proqramı çeşidli xüsusiyyətlər ilə inkişaf etdirirlər. Qoşmalar  WordPress proqramçılarından  nüvə ayrı olaraq dünyanın müxtəlif yerlərindən minlərcə proqramçı tərəfindən hazırlanır. Rəsmi <a href="%s" target="_blank">WordPress.org qoşma direktoriyası</a> içində yer alan bütün qoşmalar WordPress ilə eyni lisenziyadan istifadə edir. Yeni qoşmalar tapmaq üçün direktoriyaya baş vura bilər ya da birbaşa saytınızın qoşmalar bölməsinə baxa bilərsiniz.

en: Plugins list
az: Qoşma siyahısı

en: Plugins list navigation
az: Qoşma siyahısı naviqasiyası

en: Plugins updated successfully.
az: Qoşmalar müvəffəqiyyətlə yeniləndi.

en: Popular Plugin
az: Populyar Qoşma

en: Popular tags
az: Populyar etiketlər

en: Popup Comments
az: Popup pəncərə şərhləri

en: Popup Comments Template
az: Popup şərh şablonu

en: Position
az: Mövqe

en: Post Formats
az: Yazı formatları

en: Post Via Email
az: E-poçt ilə göndər

en: Post draft updated.
az: Yazı qaralaması yeniləndi.

en: Post name
az: Yazının ismi

en: Post published.
az: Yazı dərc edildi.

en: Post restored successfully.
az: Yazı müvəffəqiyyətlə geri qaytarıldı.

en: Post restored to revision from %s.
az: Yazı %s versiyasından geri gətirildi

en: Post saved.
az: Yazı qeyd edildi.

en: Post scheduled for: %s.
az: Yazı planlandı: %s.

en: Post submitted.
az: Yazı göndərildi.

en: Post title
az: Yazı başlığı

en: Post updated.
az: Yazı yeniləndi.

en: Post via email
az: E-poçt ilə göndər

en: Post via email settings allow you to send your WordPress install an email with the content of your post. You must set up a secret email account with POP3 access to use this, and any mail received at this address will be posted, so it&#8217;s a good idea to keep this address very secret.
az: E-poçt ilə göndəriş sayəsində içəriyi WordPress qurulumunuza e-poçt vasitəsi ilə göndərə bilərsiniz. Bunun üçün POP3 qoşulma imkanı olan gizli bir e-poçt hesabından istifadə etməlisiniz, bu hesaba göndəriləcək  hər içərik birbaşa dərc ediləcəyi üçün hesabınızı gizli saxlamağınız məsləhətdir.

en: Posts
az: Yazılar

en: Posts Page
az: Yazı Səhifələri

en: Posts page: %s
az: Yazı səhifəsi: %s

en: Preparing to install <strong>%1$s %2$s</strong>&#8230;
az: Qurulma hazırlanır <strong>%1$s %2$s</strong>&#8230;

en: Preparing to install the latest version&#8230;
az: Ən son versiyanı qurmaq üçün hazırlanır&#8230;

en: Press This is a bookmarklet that makes it easy to blog about something you come across on the web. You can use it to just grab a link, or to post an excerpt. Press This will even allow you to choose from images included on the page and use them in your post. Just drag the Press This link on this screen to your bookmarks bar in your browser, and you&#8217;ll be on your way to easier content creation. Clicking on it while on another website opens a popup window with all these options.
az: Press This, internetdə gəzərkən qarşınıza çıxan şeylər haqqında asan bir şəkildə bloq məlumatları yarada bilməyinizə şərait yaradan bir aparatdır. Bir bağlantını ələ keçirmək ya da qısa bir xülasə yazmaq üçün istifadə edə bilərsiniz. Ayrıca Press This ilə əlaqədar səhifədəki təsvirləri yazınıza daxil edə bilərsiniz. Bu ekranda yer alan Press This bağlantısını sürüyüb brauzerinizin seçilmişlər alət çubuğuna buraxın.

en: Press This is a little tool that lets you grab bits of the web and create new posts with ease.
az: "Press This" internet saytlardan müxtəlif cür məlumatları hazır şəkildə götürüb yazınıza əlavə etmək üçün kiçik və faydalı bir alətdir.

en: Preview %s
az: Ön izləmə %s

en: Preview &#8220;%s&#8221;
az: Ön izləmə: &#8220;%s&#8221;

en: Preview Changes
az: Dəyişikliklərin ön izlənməsi

en: Preview page
az: Öncəki səhifə

en: Preview post
az: Öncəki yazı

en: Previewing and Customizing
az: Ön izləmə və özəlləşdirmə

en: Previewing and Installing
az: Ön izləmə və yükləmə

en: Previously edited copies of the image will not be deleted.
az: Təsvirin daha əvvəl redaktə edilmiş surətləri silinməyəcəkdir.

en: Primary Site
az: Birinci dərəcəli sayt

en: Private Key:
az: Gizli açar:

en: Proceed
az: İrəlilə

en: Profile
az: Profil

en: Profile Picture
az: Profil Fotosu

en: Profile updated.
az: Profil yeniləndi.

en: Project Leaders
az: Layihənin rəhbərləri

en: Public Key:
az: Açıq açar:

en: Public and Private keys incorrect for %s
az: %s üçün Əsas və Özəl açarlar xətalıdır

en: Publish <b>immediately</b>
az: <b>Həmən</b> dərc et

en: Publish Settings
az: Dərcetmə Parametrləri

en: Publish on: <b>%1$s</b>
az: Dərc ediləcəyi tarix: <b>%1$s</b>

en: Published on: <b>%1$s</b>
az: Dərc edildiyi tarix: <b>%1$s</b>

en: Publishing Soon
az: Tezliklə Dərc Ediləcək

en: Purple
az: Tünd qırmızı

en: Quick Draft
az: Çevik Qaralama

en: Quick Edit
az: Çevik redaktə

en: Quick&nbsp;Edit
az: Çevik&nbsp;redaktə et

en: R &#8212; Intended for adult audiences above 17
az: R &#8212; 17 yaş və üzəri yetişgin izləyicilər üçün uyğun

en: REST API infrastructure
az: REST API infrastrukturu

en: RSS Address
az: RSS ünvanı

en: RTL Language Support
az: Sağdan sola dil dəstəyi

en: RTL Stylesheet
az: RTL Stili

en: Random
az: Təsadüfi

en: Rating
az: Reytinq

en: Re-install Now
az: İndi yenidən qur

en: Reading
az: Oxuma

en: Reading Settings
az: Oxuma Parametrləri

en: Reattached %d attachment. | Reattached %d attachments.
az[0]: %d əlavə yenidən əlavə edildi.
az[1]: %d əlavə yenidən əlavə edildi.

en: Recent Rockstars
az: Təzə rok ulduzları

en: Recently Active <span class="count">(%s)</span> | Recently Active <span class="count">(%s)</span>
az[0]: Son zamanlarda aktiv <span class="count">(%s)</span>
az[1]: Son zamanlarda aktiv <span class="count">(%s)</span>

en: Recently Published
az: Son zamanlarda dərc edilmiş

en: Red
az: Qırmızı

en: Relationship
az: Münasibət

en: Release Lead
az: Relizin Rəhbəri

en: Released: %d.
az: Yayım: %d.

en: Remember to click Update Media to save metadata entered or changed.
az: Daxil etdiyiniz məlumatların yenilənməsi üçün Media məlumatlarını yenilə düyməsinə basmağı untmayın.

en: Remember to click the Add New User button at the bottom of this screen when you are finished.
az: İşiniz bitdiyində ekranın altında yer alan yeni istifadəçi əlavə et düyməsinə basmağı unutmayın.

en: Remember to click the Update Profile button when you are finished.
az: İşiniz bitdiyində profili yenilə düyməsinə basmağı unutmayın.

en: Remember, once deleted your site cannot be restored.
az: Unutmayın ki, saytınızı birdəfəlik silirsinizsə onun geri qaytarılması məsələsini tamamən unudun.

en: Remove Background Image
az: Arxa fon təsvirini sil

en: Remove Header Image
az: Başlıq təsvirini sil

en: Remove Image
az: Təsviri Sil

en: Remove Users from Site
az: İstifadəçiləri saytdan sil

en: Remove allows you to remove a user from your site. It does not delete their content. You can also remove multiple users at once by using Bulk Actions.
az: Silmə əmliyyatı bir istifadəçini saytdan silər. Bu silmə onun yazılarına şamil edilməz. Siz eləcə də bir neçə istifadəçini eyni zamanda silə bilərsiniz - bunun üçün Kütləvi Hərəkətlərdən istifadə edin.

en: Removing and Reusing
az: Silmək və təkrar istifadə etmək

en: Removing the old version of the plugin&#8230;
az: Qoşmanın əski versiyası silinir&#8230;

en: Removing the old version of the theme&#8230;
az: Mövzunun əski versiyası silinir&#8230;

en: Repair Database
az: Verilənlər bazasını sil

en: Repair and Optimize Database
az: Verilənlər bazasını təmir et və yaxşılaşdır

en: Repairs complete. Please remove the following line from wp-config.php to prevent this page from being used by unauthorized users.
az: Təmir işləri tamamlandı. Lütfən bəd niyyətli istifadəçilərin bu xüsusiyyəti öz məqsədlərinə uyğun istifadə etməmələri üçün, aşağıdakı sətri wp-config.php faylından silin.

en: Repeat
az: Təkrarla

en: Repeat New Password
az: Yeni parolu təkrar yazın

en: Repeat Password
az: Parolu təkrar yazın

en: Reply to Comment
az: Bu şərhə cavab ver

en: Reply to this comment
az: Bu şərhə cavab yaz

en: Required fields are indicated; the rest are optional. Profile information will only be displayed if your theme is set up to do so.
az: Gərəkli sahələr təyin edilmişdir, sonrası seçiminizə bağlıdır. Profil məlumatları sadəcə mövzunuz münasib şəkildə tərtib edimişdirsə göstərilir.

en: Requires %1$s in %2$s file.
az: %2$s faylında %1$s olması gərəkdir.

en: Requires WordPress Version:
az: Gərəkli WordPress versiyası:

en: Reset Image
az: Təsviri sıfırla

en: Responsive Layout
az: Əlverişli tərtibat

en: Responsive images
az: Responsiv təsvirlər

en: Restore
az: Bərpa et

en: Restore Original Header Image
az: Orjinal Başlıq təsvirini bərpa et

en: Restore Original Image
az: Orjinal təsviri bərpa et

en: Restore This Autosave
az: Bu avtoqeydi bərpa et

en: Restore This Revision
az: Bu versiyanı bərpa et

en: Restore image
az: Təsviri əvvəlki vəziyyətinə qaytar

en: Restore the backup.
az: Ehtiyat surəti bərpa et.

en: Restore this item from the Trash
az: Bu elementi zibil qutusundan geri yüklə

en: Retro (Generated)
az: Retro (Var olan)

en: Return to Dashboard
az: Başlanğıc ekranına geri dön

en: Return to Dashboard &rarr; Updates
az: Başlanğıc ekranına geri dön &rarr; Yenilənmələr

en: Return to Importers
az: İdxalçılara geri dön

en: Return to Plugin Installer
az: Qoşma qurulumuna geri dön

en: Return to Plugins page
az: Qoşmalar səhifəsinə qayıt

en: Return to Theme Installer
az: Mövzu qurulumuna geri dön

en: Return to Themes page
az: Mövzular səhifəsinə qayıt

en: Return to Updates
az: Yenilənmələrə geri dön

en: Return to WordPress Updates page
az: WordPress Yenilənmə səhifəsinə geri dön

en: Revert to the <strong>Browser Uploader</strong> by clicking the link below the drag and drop box.
az: Sürüşdür burax qutusunun altında yer alan bağlantıya tıklayaraq <strong>Brauzer yükləyicisi</strong>nə geri dönə bilərsiniz.

en: Revision by %s
az: %s tərəfindən yaradılmış versiya

en: Revisions are saved copies of your post or page, which are periodically created as you update your content. The red text on the left shows the content that was removed. The green text on the right shows the content that was added.
az: Yoxlama versiyalar siz içəriyi yenilədikcə yazılarınızın ya da səhifələrinizin avtomatik olaraq yaradılan surətləridir. Soldakı qırmızı mətn(lər) çıxardılan içəriyi göstərir. Sağdakı yaşıl mətn(lər) də əlavə edilən içəriyi göstərir.

en: Revisions: %s
az: Versiyalar: %s

en: Right Now
az: Hazırda

en: Right Sidebar
az: Sağ yan menyu çubuğu

en: Role
az: Rol

en: Rollback Error: [%1$s] %2$s
az: İmtina Xətası: [%1$s] %2$s

en: Rotate clockwise
az: Saat yönündə çevir

en: Rotate counter-clockwise
az: Saat yönünün tərsinə çevir

en: Run the install
az: Qurulumu başlat

en: SSH2 hostname is required
az: SSH2 server adı lazımdır

en: SSH2 password is required
az: SSH2 parolu lazımdır

en: SSH2 username is required
az: SSH2 istifadəçi adı lazımdır

en: SUCCESS: %s
az: Müvəffəqiyyətlər: %s

en: SUCCESS: WordPress was successfully updated to %s
az: Əla! WordPress uğurla %s versiyasına yeniləndi

en: Sample Page
az: Nümunə səhifə

en: Save Changes
az: Dəyişiklikləri qeyd et

en: Save Menu
az: Menyunu qeyd et

en: Save Widget
az: Vidceti qeyd et

en: Save all changes
az: Bütün dəyişiklikləri qeyd et

en: Saving is disabled: %s is currently editing this page.
az: Qeyd etmə passiv: %s Hazırda bu səhifəni redaktə edir.

en: Saving is disabled: %s is currently editing this post.
az: Qeyd etmə passiv: %s hazırda bu yazını redaktə edir.

en: Saving revision&hellip;
az: Versiya qeyd edilir&hellip;

en: Saving&hellip;
az: Qeyd edilir&hellip;

en: Scale
az: Miqyas

en: Scale Image
az: Təsviri ölçüləndir

en: Scale images to match the large size selected in %1$simage options%2$s (%3$d &times; %4$d).
az: %1$sTəsvir parametrləri%2$s bölməsində seçilmiş ən böyük boya görə təsvirləri mütənasibləşdir (%3$d &times; %4$d).

en: Scan
az: Axtarış

en: Scan site for content
az: İçərik üçün saytda axtarış et

en: Schedule for: <b>%1$s</b>
az: Ertələ: <b>%1$s</b>

en: Scheduled
az: Ertələndi

en: Scheduled for: <b>%1$s</b>
az: Ertələndi: <b>%1$s</b>

en: Screen Content
az: Ekran içəriyi

en: Screen Display
az: Ekran görünüşü

en: Screen Options
az: Ekran parametrləri

en: Screen Options Tab
az: Ekran parametrləri səkməsi

en: Search Comments
az: Şərhləri axtar

en: Search Engine Visibility
az: Aaxtarış sisteminin görünüşü

en: Search Engines Discouraged
az: Axtarış sistemləri əngəlləndi.

en: Search Form
az: Axtarış forması

en: Search Installed Plugins
az: Qurulmuş qoşmalarda axtar

en: Search Installed Themes
az: Qurulmuş Mövzuları Axtar

en: Search Links
az: Bağlantıları axtar

en: Search Plugins
az: Qoşmaları axtar

en: Search Results
az: Axtarışın Nəticələri

en: Search Sites
az: Saytlarda axtar

en: Search Themes
az: Mövzuları Axtar

en: Search Users
az: İstifadəçi axtar

en: Search by author
az: Müəllifə görə axtar

en: Search by keyword
az: Açar kəlməyə görə axtar

en: Search by tag
az: Etiketə görə axtar

en: Search categories
az: Kateoriyaları axtar

en: Search categories by name
az: Kateoriyaları adlarına görə axtar

en: Search for themes by keyword.
az: Mövzuları açar kəlmələrinə görə axtar.

en: Search installed themes...
az: Qurulmuş mövzularda axtar...

en: Search results for &#8220;%s&#8221;
az: &#8220;%s&#8221; üçün axtarışın nəticələri

en: Search themes...
az: Mövzuları axtar...

en: Seasonal
az: Mövsümi

en: Security Release
az: Təhlükəsizlik relizi

en: Security Releases
az: Təhlükəsizlik Relizləri

en: Select %s
az: Seç %s

en: Select All
az: Tamamını Seç

en: Select a Menu
az: Menyu seçin

en: Select a menu to edit:
az: Redaktə etmək üçün bir menyu seçin:

en: Select a user
az: İstifadəçi seç

en: Select both the sidebar for this widget and the position of the widget in that sidebar.
az: Bu vidcet üçün həm yan menyunu həm də bu yan menyu çubuğunda vidcetin mövqesini seçin.

en: Select bulk action
az: Kütləvi hərəkət seçin

en: Select comment
az: Şərh seç

en: Select plugin to edit:
az: Pedaktə etmək istədiyiniz qoşmanı seçin:

en: Select theme to edit:
az: Redaktə etmək istədiyiniz mövzunu seçin:

en: Selected menus have been successfully deleted.
az: Seçilmiş menyular müvəffəqiyyətlə silindi.

en: Selected plugins <strong>activated</strong>.
az: Seçilən qoşmalar <strong>aktivləşdirildi</strong>.

en: Selected plugins <strong>deactivated</strong>.
az: Seçilən qoşmalar <strong>deaktivasiya edildi</strong>.

en: Selection:
az: Seçim:

en: Send Trackbacks
az: Geri izləmələri göndər

en: Send User Notification
az: İstifadəçi Bildirişini Göndər

en: Send the new user an email about their account.
az: Yeni istifadəçiyə hesabı haqqında bir bildiriş e-poçtu göndərin.

en: Send trackbacks to:
az: Geri izləmələri göndər:

en: Separate multiple URLs with spaces
az: Birdən çox ünvanı boşluqla ayır

en: Server Address
az: Server Ünvanı

en: Sessions
az: Sessiyalar

en: Set as background
az: Arxa fon olaraq təyin et

en: Set as header
az: Başlıq hissə olaraq təyin et

en: Settings saved and theme activated. <a href="%s">Visit site</a>
az: Parametrlər qeyd edildi və mövzu aktivləşdirildi. <a href="%s">Saytı ziyarət et</a>

en: Settings saved.
az: Parametrlər qeyd edildi.

en: Setup your database connection
az: Verilənlər bazası qoşulmasını qurun

en: Several boxes on this screen contain settings for how your content will be published, including:
az: Bu ekrandakı bir çox qutu içəriyinizin necə dərc ediləcəyi ilə bağlı parametrlərə malikdir, məsələn:

en: Share a little biographical information to fill out your profile. This may be shown publicly.
az: Profilinizi yaratmaq üçün bir az özünüz haqqında danışın. Bu sahə hər kəs tərəfindən görülə bilir.

en: Show Avatars
az: Avatarları Göstər

en: Show Details
az: Detalları göstər

en: Show Toolbar when viewing site
az: Saytı görüntüləyərkən alət çubuğunu göstər

en: Show comments
az: Şərhləri göstər

en: Show header text with your image.
az: Başlıq mətnini təsvir ilə bərabər göstərin.

en: Show hidden updates
az: Gizli yenilənmələri göstər.

en: Show more details
az: Daha çox məlumat göstər

en: Show next theme
az: Sonrakı mövzunu göstər

en: Show post options
az: Yazı parametrlərini göstər

en: Show previous theme
az: Öncəki mövzunu göstər

en: Silver
az: Gümüşü

en: Single Post
az: Bir yazı

en: Site Language
az: Saytın dili

en: Site Upload Space Quota
az: Saytı yükləmək üçün disk sahəsi limiti

en: Site Visibility
az: Sayt görünüşü

en: Site: %s
az: Sayt: %s

en: Size in megabytes
az: Meqabayt növündən ölçü

en: Skip Confirmation Email
az: Təsdiqləmə e-poçtunu adla(ötür)

en: Skip Cropping, Publish Image as Is
az: Kəsməkdən vaz keç olduğu kimi dərc et

en: Skip to main content
az: Əsas içəriyə keç

en: Slug
az: Yarlıq

en: Some database problems could not be repaired. Please copy-and-paste the following list of errors to the <a href="%s">WordPress support forums</a> to get additional assistance.
az: Bəzi verilənlər bazası problemləri təmir edilməyə bilər . Daha çox dəstək üçün problem ilə əlaqədar xətaların siyahısını köçürüb <a href="%s">WordPress dəstək forumlarına</a> yapışdırın.

en: Some of your translations need updating. Sit tight for a few more seconds while we update them as well.
az: Tərcümələrin bəzi yenilənmələrə ehtiyacı var. Bizdə yenilənmə bir neçə saniyə ərzində həyata keçirilir.

en: Some themes come with additional header images bundled. If you see multiple images displayed, select the one you&#8217;d like and click the &#8220;Save Changes&#8221; button.
az: Bəzi mövzular əlavə başlıq təsvirləri ilə bərabər gəlirlər. Əgər birdən çox təsvir görərsəniz, bəyəndiyiniz birini seçin və &#8220;Parametrləri qeyd et&#8221; tuşuna basın.

en: Someone
az: Birisi

en: Sorry, I need a wp-config-sample.php file to work from. Please re-upload this file to your WordPress installation.
az: Bağışlayın, çalışa bilməyim üçün wp-config-sample.php faylına ehtiyacım var. Lütfən faylı WordPress quruluma fayllarından təkrar yükləyin.

en: Sorry, but I can&#8217;t write the %s file.
az: Bağışlayın. fəqət %s faylına yaza bilmirəm.

en: Sorry, something went wrong. The requested comparison could not be loaded.
az: Bağışlayın, bir şeylər tərs getdi. İstənən qarşılaşdırma yüklənə bilmədi.

en: Sorry, that isn&#8217;t a valid email address. Email addresses look like <code>username@example.com</code>.
az: Bağışlayın, bu e-poçt ünvanı keçərli deyil. E-poçt ünvanı <code>username@example.com</code> kimi olmalıdır.

en: Sorry, this file type is not permitted for security reasons.
az: Bağışlayın bu fayl növünə gizlilik səbəbilə icazə verilmir.

en: Sorry, you have used all of your storage quota of %s MB.
az: Bağışlayın, %s MB limitinizin tamamını istifadə etmisimiz.

en: Sorry, you have used your space allocation. Please delete some files to upload more files.
az: Bağışlayın sizə ayrılmış sahənin tamamından istifadə etmisiniz.Lütfən bəzi faylları silərək yükləmə üçün daha çox yer ayırın.

en: Sorry, you must be logged in to reply to a comment.
az: Bağışlayın şərh yazmaq üçün giriş etməlisiniz.

en: Sorry, you must delete files before you can upload any more.
az: Bağışlayın, daha çox fayl yükləyə bilmək üçün bəzi faylları silməlisiniz.

en: Sort Order:
az: Sıralama:

en: Specified file failed upload test.
az: Təyin edilən fayl yükləmə testindən keçə bilmədi.

en: Standard Editor
az: Standart Redaktor

en: Standard time begins on: %s.
az: Standart vaxt başlanğıcı: %s.

en: Start date:
az: Başlanğıc tarixi

en: Stick this post to the front page
az: Bu yazını əsas səhifədə sabitlə

en: Sticky
az: Sabit

en: Sticky Post
az: Sabit yazı

en: Storage Space
az: Disk sahəsi

en: Store uploads in this folder
az: Yükləmələri bu bölmədə saxla

en: Sub-directories
az: Alt-direktoriyalar

en: Sub-directory Install
az: Alt-direktoriya qurulumu

en: Sub-domain Install
az: Alt-domen qurulumu

en: Sub-domains
az: Alt-domenlər

en: Subdirectory networks may not be fully compatible with custom wp-content directories.
az: Alt direktoriya şəbəkələri özəl wp-content direktoriyaları ilə tam mənası ilə uyumlu deyil.

en: Subject
az: Mövzu

en: Submit Reply
az: Cavab göndər

en: Submit for Review
az: Baxılmaq üçün göndər

en: Submitted on
az: Göndəriş zamanı

en: Submitted on: %s
az: Göndərilmə tarixi: %s

en: Subscribers can read comments/comment/receive newsletters, etc. but cannot create regular site content.
az: Abonentlər sadəcə şərhləri oxuya bilər, bülleten ala bilər amma sayt mühtəviyyatı yarada bilməzlər.

en: Success!
az: Müvəffəqiyyətlər!

en: Successful database connection
az: Verilənlər bazası qoşulması uğurlu alındı

en: Successfully installed the parent theme, <strong>%1$s %2$s</strong>.
az: Valideyin mövzu müvəffəqiyyətlə quruldu, <strong>%1$s %2$s</strong>.

en: Successfully installed the plugin <strong>%s %s</strong>.
az: <strong>%s %s</strong> qoşması müvəffəqiyyətlə quruldu.

en: Successfully installed the theme <strong>%1$s %2$s</strong>.
az: <strong>%1$s %2$s</strong> mövzusu müvəffəqiyyətlə quruldu.

en: Successfully optimized the %s table.
az: %s lövhəsi müvəffəqiyyətlə yaxşılaşdırıldı.

en: Successfully repaired the %s table.
az: %s lövhəsi müvəffəqiyyətlə təmir edildi.

en: Suggested height is <strong>%1$d pixels</strong>.
az: Tövsiyə edilən yüksəklik <strong>%1$d pikseldir</strong>.

en: Suggested media
az: Məsləhət bilinən media

en: Suggested width is <strong>%1$d pixels</strong>.
az: Tövsiyə edilən genişlik <strong>%1$d pikseldir</strong>.

en: Summary
az: Xülasə

en: Super Admin
az: Super nəzarətiçi

en: Super Admin <span class="count">(%s)</span> | Super Admins <span class="count">(%s)</span>
az[0]: Super nəzarətçi <span class="count">(%s)</span>
az[1]: Super nəzarətçi <span class="count">(%s)</span>

en: Super admin privileges cannot be removed because this user has the network admin email.
az: Super nəzarətçi səlahiyyətləri silinə bilməz, çünki bu istifadəçi şəbəkə nəzarətçisi e-poçtuna sahibdir.

en: Syndication feeds show the most recent
az: Qidalandırıcılarda göstəriləcək ən aktual qeyd ədədi

en: Table Prefix
az: Prefix lövhəsi

en: Table prefix (if you want to run more than one WordPress in a single database)
az: prefix lövhəsi   (əgər tək verilənlər bazasında birdən çox WordPress işlədəcəksinizsə)

en: Tag Template
az: Etiket şablonu

en: Tag added.
az: Etiket əlavə edildi.

en: Tag base
az: Etiket bazası

en: Tag deleted.
az: Etiket silindi.

en: Tag not added.
az: Etiket əlavə edilmədi.

en: Tag not updated.
az: Etiket yenilənmədi.

en: Tag updated.
az: Etiket yeniləndi.

en: Tags can be selectively converted to categories using the <a href="%s">tag to category converter</a>.
az: <a href="%s">Etiket kateqoriya konverteri</a> ilə, seçdiyiniz etiketləri kateqoriyaya çevirə bilərsiniz.

en: Tags deleted.
az: Etiketlər silindi.

en: Tags:
az: Etiketlər:

en: Take over
az: Üzərinə al

en: Tan
az: Əsmər

en: Tap or hover on any theme then click the Live Preview button to see a live preview of that theme and change theme options in a separate, full-screen view. You can also find a Live Preview button at the bottom of the theme details screen. Any installed theme can be previewed and customized in this way.
az: Bir mövzunun üzərinə mausunuzla tıklayıb sonra da canlı ön izləmə düyməsinə basaraq əlaqədar mövzu üçün ön izləməni aça bilər və ayrı bir ekranda parametrlərini dəyişdirə bilərsiniz. Ayrıca olaraq canlı ön izləmə düyməsini mövzu detalları pəncərəsinin ən altında da tapa bilərsiniz. Qurulmuş hər hansısa bir mövzu bu şəkildə izlənə və özəlləşdirilə bilir.

en: Target
az: Hədəf

en: Templates
az: Şablonlar

en: Term meta
az: Termin meta məlumatı

en: Term, comment, and network objects
az: Termin, şərh və şəbəkə obyektləri

en: Terms now support metadata, just like posts. See %1$s, %2$s, and %3$s for more information.
az: Terminlər artıq meta məlumatlarını dəstəkləyir, eynən yazılar kimi. Daha çox məlumat üçün %1$s, %2$s və %3$s sənədləri ilə tanış olun.

en: Text Color
az: Mətnin rəngi

en: Thank you for Updating! Please visit the <a href="%s">Upgrade Network</a> page to update all your sites.
az: Yenilədiyiniz üçün təşəkkürlər! <a href="%s">Şəbəkəni yeniləyin</a> səhifəsini ziyarət edərək bütün saytlarınızı yeniləyin.

en: Thank you for creating with <a href="%s">WordPress</a>.
az: <a href="%s">WordPress</a> -də yaradıcılığınız üçün təşəkkürlər.

en: Thank you for updating! WordPress %s makes your site more connected and responsive.
az: Yenilədiyiniz üçün təşəkkürlər! WordPress %s saytınızı daha bağlantılı və cazibədar edəcək.

en: Thank you for using %s, your site has been deleted. Happy trails to you until we meet again.
az: %s istifadə etdiyiniz üçün təşəkkürlər, saytınız silindi. Bir daha görüşənədək salamat qalın.

en: Thank you. Please check your email for a link to confirm your action. Your site will not be deleted until this link is clicked.
az: Təşəkkürlər. Lütfən adınıza aid təsdiqləmə bağlantısı üçün e-poçtunuzu yoxlayın. Təsdiqləmə bağlantısı tıklanmadığı müddətcə silinməyəcəkdir.

en: That user is already a member of this site.
az: Bu istifadəçi artıq sizin saytın bir üzvüdür.

en: The "%s" options group has been removed. Use another settings group.
az: "%s" parametr qrupu silindi. Başqa bir parametr qrupu seçin.

en: The %1$s plugin header is deprecated. Use %2$s instead.
az: %1$s qoşma başlığı etibarlılığını itirdi. Yerinə %2$s istifadə edin.

en: The %1$s table is not okay. It is reporting the following error: %2$s. WordPress will attempt to repair this table&hellip;
az: %1$s lövhəsi düzgün deyil. Bu xətanı raport edir: %2$s. Wordpress bu lövhəni tamir etməyə çalışacaq.&hellip;

en: The %s constant in your %s file is no longer needed.
az: %s konstantına %s faylında artıq ehtiyac yoxdur.

en: The %s setting is unregistered. Unregistered settings are deprecated. See https://codex.wordpress.org/Settings_API
az: <code>%1$s</code> parametri qeydiyyatlı deyil. Qeydiyyatlı olmayan parametrlər etibarlılığını itirdi. https://codex.wordpress.org/Settings_API ünvanına baxın.

en: The %s stylesheet doesn&#8217;t contain a valid theme header.
az: %s stil faylı keçərli bir mövzu məlumatları sahəsinə sahib deyil.

en: The %s table is already optimized.
az: %s lövhəsi zatən optimallaşdırılmışdır.

en: The %s table is okay.
az: %s lövhəsinin vəziyyəti yaxşıdır.

en: The &#8220;slug&#8221; is the URL-friendly version of the name. It is usually all lowercase and contains only letters, numbers, and hyphens.
az: &#8220;slug&#8221; yazı isminin URL versiyasıdır. Əsasən tamamı kiçik hərflərdən ibarətdir, sadəcə hərf, rəqəm və tire işlədir.

en: The <a href="https://codex.wordpress.org/Glossary#Character_set">character encoding</a> of your site (UTF-8 is recommended)
az: Saytınızın <a href="https://codex.wordpress.org/Glossary#Character_set">xarakter kodlaşması</a> (UTF-8 məsləhət görülür)

en: The <strong>%s</strong> importer is invalid or is not installed.
az: <strong>%s</strong> idxalçı keçərsiz ya da qurulmuş vəziyyətdə deyil.

en: The Available Widgets section contains all the widgets you can choose from. Once you drag a widget into a sidebar, it will open to allow you to configure its settings. When you are happy with the widget settings, click the Save button and the widget will go live on your site. If you click Delete, it will remove the widget.
az: Mövcud vidcetlər bölməsində bütün vidcetlər siyahı formasında yerləşdirilir. Bir vidceti sürüşdürüb yan sütuna buraxdığınızda parametrlərini redaktə edə biləcəyiniz bir sahə açılır. Vidceti istədiyiniz kimi qurduqdan sonra qeyd et tuşuna basın. Sil düyməsinə basdıqda vidcetiniz aktiv sütundan silinəcəkdir.

en: The Categories and Tags Converter link on this screen will take you to the Import screen, where that Converter is one of the plugins you can install. Once that plugin is installed, the Activate Plugin &amp; Run Importer link will take you to a screen where you can choose to convert tags into categories or vice versa.
az: Kateqoriya və etiket konverteri sizi içərik idxalı ekranına götürəcəkdir. Orada istəyinizə uyğun bir idxalçı qoşmanı tərtib edə biləcəksiniz. Qoşma qurulduqdan sonra aktivləşdir və idxalçını işə sal bağlantısı sizi kateqoriyaları etiketlərə ya da tərsini edə biləcəyiniz ekrana götürəcəkdir.

en: The Customizer allows you to preview changes to your site before publishing them. You can also navigate to different pages on your site to preview them.
az: Özəlləşdirici etdiyiniz dəyişiklikləri sistemdə canlı yayımlamadan öncə önizləmə etməyinizə imkan yaradar. Eləcə də saytınızdakı fərqli səhifələrdə gəzinərək, önizləmə edə bilərsiniz.

en: The Documentation menu below the editor lists the PHP functions recognized in the plugin file. Clicking Look Up takes you to a web page about that particular function.
az: Redaktə bölməsinin altında yer alan sənəd menyusu əlavə faylında tanıdılan PHP funksiyanlarıın siyahısıdır. Tanıtıma bax düyməsinə basarsanız əlaqədar funksiya haqqında daha çox məlumat ala biləcəyiniz səhifəyə yönləndiriləcəksiniz.

en: The Optional fields let you customize the &#8220;category&#8221; and &#8220;tag&#8221; base names that will appear in archive URLs. For example, the page listing all posts in the &#8220;Uncategorized&#8221; category could be <code>/topics/uncategorized</code> instead of <code>/category/uncategorized</code>.
az: Seçimə bağlı sahələr arxiv ünvanlarında görünəcək &#8220;kateqoriya&#8221; və &#8220;etiket&#8221; əsaslarını özəlləşdirə bilməyinizə imkan yaradar. Məsələn, &#8220;Kateqoriyasız&#8221; kateqoriyasındakı bütün yazılar <code>/bəhslər/kateqoriyasız</code> yerinə <code>/kateqoriya/kateqoriyasız</code> ola bilər.

en: The Text mode allows you to enter HTML along with your post text. Line breaks will be converted to paragraphs automatically.
az: Mətn rejimi yazı mətninizin içinə HTML əlavə edə bilməyinizə imkan yaradar. Sətr boşluqları avtomatik olaraq paraqraflara dönüşdürüləcəkdir.

en: The Walker class named %s does not exist.
az: %s isimli Walker sinifi tapılmadı.

en: The WordPress Team
az:  WordPress Komandası

en: The WordPress URL and the Site URL can be the same (example.com) or different; for example, having the WordPress core files (example.com/wordpress) in a subdirectory instead of the root directory.
az: WordPress ünvanı və sayt ünvanı eyni də ola bilər (example.com), fərqli də, məsələn WordPress nüvə faylları kök direktoriya yerinə (example.com/wordpress) kimi bir alt direktoriyada da yer ala bilər.

en: The WordPress team is willing to help you. Forward this email to %s and the team will work with you to make sure your site is working.
az: WordPress komandası sizə yardımçı olmaq istəyir. Bu e-poçtu %s ünvanına yönləndirin və komanda saytınızın düzgün şəkildə işləməsi üçün hərəkətə keçəcək.

en: The active theme is broken. Reverting to the default theme.
az: Keçərli mövzunuzda xəta var. Mövcud olan mövzuya geri qayıdılır.

en: The aspect ratio is the relationship between the width and height. You can preserve the aspect ratio by holding down the shift key while resizing your selection. Use the input box to specify the aspect ratio, e.g. 1:1 (square), 4:3, 16:9, etc.
az: Kənarların nisbəti genişlik və yüksəklik arasındaki əlaqədir. Siz seçiminizi yenidən ölçüləndirmə sırasında shift klavişinə basılı tutaraq ölçü nisbətini qoruya bilərsiniz .Ölçü nisbətini təyin etmək üçün giriş qutusundan istifadə edin, məsən, 01:01 (kvadrat), 4:3, 16:9, və b.

en: The backup of this post in your browser is different from the version below.
az: Bu yazının brauzerinizdəki surəti aşağıdakı versiyadan fərqlidir.

en: The boxes for link name, web address, and description have fixed positions, while the others may be repositioned using drag and drop. You can also hide boxes you don&#8217;t use in the Screen Options tab, or minimize boxes by clicking on the title bar of the box.
az: Bağlantı adı, veb ünvanı və açıqlama sahələri sabit vəziyyətdə ikən diğərlərinin vəziyyətləri sürüşdür burax edilərək dəyişdirilə bilir. Ayrıca ekran parametrləri səkməsində istifadə etmədiyiniz qutuları gizləyə bilir ya da başlıq çubuğundakı qutuya tıklayaraq kiçildə bilərsiniz.

en: The boxes on your Dashboard screen are:
az: İdarəetmə ekranınızdakı qutular:

en: The checksum of the file (%1$s) does not match the expected checksum value (%2$s).
az: Faylın əsas nəzarət dəyəri (%1$s) gözlənilən dəyəri ilə uyğun gəlmir (%2$s).

en: The constant DO_NOT_UPGRADE_GLOBAL_TABLES cannot be defined when creating a network.
az: DO_NOT_UPGRADE_GLOBAL_TABLES (Qlobal lövhələri yeniləmə) sabiti şəbəkə yaradılarkən təyin edilə bilməz.

en: The constant DO_NOT_UPGRADE_GLOBAL_TABLES cannot be defined when installing WordPress.
az: DO_NOT_UPGRADE_GLOBAL_TABLES konstantı WordPress qurularkən təyin edilə bilinməz.

en: The current theme does not support a flexible sized header image.
az: Mövcud mövzu əsnək ölçülü başlıq təsvirlərini dəstəkləmir.

en: The current theme does not support uploading a custom header image.
az: Hazırkı mövzu özəl üst bölmə təsviri yükləməsini dəstəkləmir.

en: The current theme is displayed highlighted as the first theme.
az: Hazırkı istifadə etdiyiniz mövzu, mövzuların arasında ilk sırada önə çıxarılmış olaraq göstərilir.

en: The current user&#8217;s role must have user editing capabilities.
az: Daxil edilmiş bu istifadəçinin redaktə etmə səlahiyyətinə sahib bir rolu olması lazımdır.

en: The database update process may take a little while, so please be patient.
az: Yeniləmə müddəti bir az zaman ala bilər, lütfən səbirli olun.

en: The description is not prominent by default; however, some themes may show it.
az: Açıqlama bölməsi mövcud olan olaraq ön planda deyildir,  yenə də bəzi mövzular bu bölməni göstərə bilər.

en: The fields on this screen determine some of the basics of your site setup.
az: Bu ekrandakı sahələr saytınızın bəzi bəsit parametrlərini təyin edir.

en: The file 'wp-config.php' already exists one level above your WordPress installation. If you need to reset any of the configuration items in this file, please delete it first. You may try <a href='%s'>installing now</a>.
az: 'wp-config.php' faylı qurulma edilən direktoriyanın bir üst direktoriyasında mövcuddur. Əgər bu fayldakı parametrləri sıfırlamaq istəyirsinizsə, öncə faylı silin. İndi <a href='install.php'>qurulma prosesinə</a> başlaya bilərsiniz.

en: The file 'wp-config.php' already exists. If you need to reset any of the configuration items in this file, please delete it first. You may try <a href='%s'>installing now</a>.
az: 'wp-config.php' artıq mövcuddur. Əgər bu fayldakı parametrləri sıfırlamaq istəyirsinizsə, öncə faylı silin. İndi <a href='%s'>qurulma prosesinə</a> başlaya bilərsiniz.

en: The following plugins failed to update:
az: Aşağıdakı qoşmalar yenilənmədi:

en: The following plugins have new versions available. Check the ones you want to update and then click &#8220;Update Plugins&#8221;.
az: Aşağıdakı qoşmaların yeni versiyaları çıxmışdır. Yeniləmək istədiklərinizi işarələyin və &#8220;Qoşmaları yenilə&#8221; düyməsinə basın.

en: The following plugins were successfully updated:
az: Aşağıdakı qoşmalar uğurla yeniləndi:

en: The following themes are installed but incomplete. Themes must have a stylesheet and a template.
az: Bu mövzular qurulmuşdur, amma bəzi şeylər əksikdir. Mövzuların stil faylı və bir şablonu olmalıdır.

en: The following themes failed to update:
az: Aşağıdakı mövzular yenilənmədi:

en: The following themes have new versions available. Check the ones you want to update and then click &#8220;Update Themes&#8221;.
az: Aşağıdakı mövzuların yeni versiyası çıxmışdır.Yeniləmək  istədiklərinizi işarələyin və &#8220;Mövzuları yenilə&#8221; düyməsinə basın.

en: The following themes were successfully updated:
az: Aşağıdakı mövzular uğurla yeniləndi:

en: The following translations failed to update:
az: Aşağıdakı tərcümələr yenilənmədi:

en: The following translations were successfully updated:
az: Aşağıdakı tərcümələr uğurla yeniləndi:

en: The ftp PHP extension is not available
az: Ftp PHP əlavəsi əlçatan deyil

en: The grid view for the Media Library requires JavaScript. <a href="upload.php?mode=list">Switch to the list view</a>.
az: Tor görünüşü üçün Media Kitabxanasının JavaScript-ə ehtiyacı var. <a href="upload.php?mode=list">Siyahı görünüşünə keçin</a>.

en: The installer attempted to contact a random hostname (%s) on your domain.
az: Yükləyici təsadüfi bir server adından (<code>%1$s</code>) istifadə etməyə cəhd etdi.

en: The internet address of your network will be %s.
az: Şəbəkənizin internet ünvanı %s olacaq.

en: The item you are trying to move to the Trash no longer exists.
az: Zibil qutusuna göndərməyə çalışdığınız maddə tapılmır.

en: The item you are trying to restore from the Trash no longer exists.
az: Artıq mövcud olmayan bir maddəni zibil qutusundan bərpa etməyə çalışırsınız.

en: The language pack is missing either the %1$s or %2$s files.
az: Dil faylı %1$s ya da %2$s fayllarından birinə sahib deyil.

en: The left-hand navigation menu provides links to all of the WordPress administration screens, with submenu items displayed on hover. You can minimize this menu to a narrow icon strip by clicking on the Collapse Menu arrow at the bottom.
az: Sol tərəfdəki naviqasiya menyusu bütün WordPress idarəetmə ekranlarına rahat keçid etmək üçün bağlantılara sahibdir. Maus işarətləyicisi ilə menyuların üzərinə gəldiyinizdə alt menyular görüntülənir. Alt hissədə yer alan kiçik oxlara basaraq menyuları kiçildə bilərsiniz.

en: The main site in a sub-directory install will need to use a modified permalink structure, potentially breaking existing links.
az: Alt direktoriyaya yüklənmiş bir əsas sayt, dəyişdirilmiş bir daimi bağlantı strukturuna ehtiyaç duyar, ki, bu da var olan bağlantıları böyük ehtmalla pozacaqdır.

en: The menu has been successfully deleted.
az: Menyu müvəffəqiyyətlə silindi.

en: The menu item has been successfully deleted.
az: Menyu elementi müvəffəqiyyətlə silindi.

en: The menu management box at the top of the screen is used to control which menu is opened in the editor below.
az: Ekranın üst hissəsində yer alan menyu meneceri qutusu aşağıdakı redaktə sahəsində hansı menyunun açılacağını təyin edər.

en: The miscellaneous options group has been removed. Use another settings group.
az: Xüsusi parametrlər qrupu silindi. Başqa bir parametr qrupundan istifadə edin.

en: The name is how it appears on your site.
az: Saytınızda necə göstəriləcəyi.

en: The name of the database you want to run WP in.
az: WordPress-i işlədəcəyiniz verilənlər bazasının adı.

en: The network already exists.
az: Şəbəkə zatən var.

en: The original configuration steps are shown here for reference.
az: Orijinal konfiqurasiya addımları referans olması üçün burada göstərilmişdir.

en: The package contains no files.
az: Paket fayla sahib deyil.

en: The package could not be installed.
az: Paket yüklənmədi.

en: The parent theme, <strong>%1$s %2$s</strong>, is currently installed.
az: Valideyin mövzu <strong>%1$s %2$s</strong> qurulmuş vəziyyətdədir.

en: The password you chose during the install.
az: Qurulma sırasında seçmiş olduğunuz parol.

en: The plugin %1$s has been <strong>deactivated</strong> due to an error: %2$s
az: <code>%s</code> qoşması bir xəta üzündən <strong>deaktivasiya edildi</strong>. Xəta: %s

en: The plugin contains no files.
az: Qoşma fayla sahib deyil.

en: The plugin does not have a valid header.
az: Qoşma keçərli bir tanıtma bölməsinə sahib deyil.

en: The plugin generated %d characters of <strong>unexpected output</strong> during activation. If you notice &#8220;headers already sent&#8221; messages, problems with syndication feeds or other issues, try deactivating or removing this plugin.
az: Qoşmanı aktivləşdirmə sırasında %d xarakter uzunluğunda <strong>gözlənilməyən çıxıntı</strong> əmələ gətirdi. Əgər &#8220;başlıqlar daha öncə göndərildi&#8221; (&#8220;headers already sent&#8221;) mesajı, qidalandırıcılarda problemlər ya da digər problemlərlə qarşılaşarsanız, bu qoşmanı deaktivasiya etməyi ya da silməyi yoxlayın.

en: The plugin generated unexpected output.
az: Qoşma gözlənilməz bir şeylər əmələ gətirdi.

en: The plugin is at the latest version.
az: Qoşma ən son versiyadadır.

en: The primary site you chose does not exist.
az: Seçmiş olduğunuiz birinci dərəcəli sayt mövcud deyil.

en: The privacy options group has been removed. Use another settings group.
az: Gizlilik parametri qrupu silindi. Başqa bir parametr qrupundan istifadə edin.

en: The search for installed themes will search for terms in their name, description, author, or tag.
az: Qurulmuş mövzuların içindəki axtarma xüsusiyyəti, ad, açıqlama, müəllif ya da etiketlərdə axtarış edər.

en: The selected plugin has been <strong>deleted</strong>.
az: Seçilmiş qoşma <strong>silindi</strong>.

en: The selected plugins have been <strong>deleted</strong>.
az: Seçilən qoşmalar <strong>silindi</strong>.

en: The sizes listed below determine the maximum dimensions in pixels to use when adding an image to the Media Library.
az: Aşağıda göstərilən ölçülər bir yazıya təsvir əlavə edilərkən əlavə edilən təsvirin ola bilən ən böyük ölçüləridir.

en: The ssh2 PHP extension is available, however, we require the PHP5 function <code>stream_get_contents()</code>
az: ssh2 PHP əlavəsi əlçatan durumdadır fəqət <code>stream_get_contents()</code> funksiyası üçün PHP5 gərəkir

en: The ssh2 PHP extension is not available
az: ssh2 PHP əlavəsi əlçatan deyil

en: The theme being previewed is fully interactive &mdash; navigate to different pages to see how the theme handles posts, archives, and other page templates. The settings may differ depending on what theme features the theme being previewed supports. To accept the new settings and activate the theme all in one step, click the Save &amp; Activate button above the menu.
az: Baxdığınız mövzu sizin saytınız üçün uyğundur &mdash; fərqli səhifələrdə baxış edərək mövzunun yazıları, arxivləri və digər səhifə şablonlarını necə idarə etdiyini görə bilərsiniz. Yeni parametrləri aktivləşdirmək və qeyd etmək üçün Qeyd et və Aktivləşdir düyməsinə basın.

en: The theme contains no files.
az: Mövzu fayla sahib deyil.

en: The theme is at the latest version.
az: Mövzu ən son versiyadadır.

en: The theme is missing the %s file.
az: Mövzu %s faylına sahib deyil.

en: The theme is missing the %s stylesheet.
az: Mövzu %s stil faylına sahib deyil.

en: The theme you are currently using isn&#8217;t widget-aware, meaning that it has no sidebars that you are able to change. For information on making your theme widget-aware, please <a href="https://codex.wordpress.org/Widgetizing_Themes">follow these instructions</a>.
az: Bu mesajı görürsünüzsə, deməli mövzunuz vidcetlər  ilə uyğun deyil. Yəni indiki vəziyyəti ilə mövzunuzun yan menyusunu vidcetlər yardımı ilə dəyişdirə bilməzsiniz. Mövzunuzu vidcetlər ilə uyğun vəziyyətə gətirmək üçün lütfən <a href="https://codex.wordpress.org/Widgetizing_Themes">bu sənədə baxın</a>.

en: The title field and the big Post Editing Area are fixed in place, but you can reposition all the other boxes using drag and drop. You can also minimize or expand them by clicking the title bar of each box. Use the Screen Options tab to unhide more boxes (Excerpt, Send Trackbacks, Custom Fields, Discussion, Slug, Author) or to choose a 1- or 2-column layout for this screen.
az: Başlıq sahəsi və böyük yazı redaktoru sahəsi yerlərinə sabitlənmişdir, geri qalan qutuları sürüşdür burax ilə yerini dəyişdirə bilərsiniz. Ayrıca başlıqlarına tıklayaraq qutuları açıb- bağlaya bilərsiniz. Ekran parametrləri qismindən daha çox qutu (Xülasə, Geri izləmələri göndər, Özəl sahələr, Müzakirə, Yarlıq, Müəllif) aça bilər ya da 1 və ya 2 sütunlu versiyalardan birini seçə bilərsiniz.

en: The translation is up to date.
az: Tərcümə aktual vəziyyətdədir.

en: The update cannot be installed because WordPress %1$s requires MySQL version %2$s or higher. You are running version %3$s.
az: Bu yenilənmə qurula bilməz, çünki WordPress %1$s MySQL versiya %2$s ya da daha üstünü gərəkdirir. Hazırda %3$s versiyasını işlədirsiniz.

en: The update cannot be installed because WordPress %1$s requires PHP version %2$s or higher and MySQL version %3$s or higher. You are running PHP version %4$s and MySQL version %5$s.
az: Bu yeniləmə qurula bilməz, çünki WordPress %1$s PHP versiya %2$s ya da daha yuxarı və MySQL versiya %3$s ya da daha yuxarısına ehtiyac var. Hazırda PHP versiyası olaraq %4$s və MySQL versiyası olaraq %5$s istifadə edirsiniz.

en: The update cannot be installed because WordPress %1$s requires PHP version %2$s or higher. You are running version %3$s.
az: Bu yenilənmə qurula bilməz, çünki WordPress %1$s PHP versiya %2$s ya da daha üstünü gərəkdirir. Hazırda %3$s versiyasını işlədirsiniz.

en: The update cannot be installed because we will be unable to copy some files. This is usually due to inconsistent file permissions.
az: Yenilənmə qurula bilməz, çünki bəzi faylları köçürmək mümkün deyil. Bu əsasən hostinqdə fayllar üzərində yetərincə izn olmayanda baş verir.

en: The update could not be unpacked
az: Yeniləmə faylı açılmadı.

en: The update of %1$s failed.
az: %1$s yenilənməsi baş tutmadı.

en: The update process is starting. This process may take a while on some hosts, so please be patient.
az: Yenilənmə prosesi başlayır. Bu müddət bəzi serverlərdə uzun sürə bilər, lütfən bir az səbrli olun.

en: The uploaded file could not be moved to %s.
az: Yüklənən fayl buraya daşına bilmədi: %s.

en: The uploaded file exceeds the MAX_FILE_SIZE directive that was specified in the HTML form.
az: Yüklənən  fayl HTML formasındakı MAX_FILE_SIZE directive ilə təyin olunan limitini aşır.

en: The uploaded file exceeds the upload_max_filesize directive in php.ini.
az: Yüklənən fayl php.ini faylındakı upload_max_filesize directive ilə təyin olunan limitini aşır.

en: The uploaded file is not a valid image. Please try again.
az: Yüklənən fayl keçərli bir təsvir faylı deyil. Lütfən təkrar yoxlayın.

en: The uploaded file was only partially uploaded.
az: Yüklənəcək faylın sadəcə bir hissəsi yükləndi.

en: The username you provided has invalid characters.
az: Göstərdiyiniz istifadəçi adı keçərsiz simvollardan ibarətdir.

en: Theme
az: Mövzu

en: Theme Footer
az: Mövzu Zirzəmisi

en: Theme Functions
az: Mövzu Funksiyaları

en: Theme Header
az: Mövzu Başlığı

en: Theme Install
az: Mövzu Qurulumu

[ctx: Theme Installer]
en: Tag
az: Etiket

en: Theme Location
az: Mövzu mövqeyi

en: Theme Options
az: Mövzu Parametrləri

en: Theme deleted.
az: Mövzu silindi.

en: Theme install failed.
az: Mövzu qurulması baş tutmadı.

en: Theme installed successfully.
az: Mövzu müvəffəqiyyətlə quruldu.

en: Theme locations
az: Mövzunun yerləşdiyi yerlər

[ctx: Theme stylesheets in theme editor]
en: Styles
az: Stillər

en: Theme update failed.
az: Mövzu yenilənməsi baş tutmadı.

en: Theme updated successfully.
az: Mövzu uğurla yeniləndi.

en: Themes list
az: Mövzu siyahısı

en: There are no valid users selected for deletion.
az: Silmək üçün seçilən keçərli bir istifadəçi yoxdur.

en: There are no valid users selected for removal.
az: Silmək üçün seçilən keçərli bir istifadəçi yoxdur.

en: There are some invalid menu items. Please check or delete them.
az: Bəzi keçərsiz menyu elementləri mövcuddur.Lütfən nəzər yetirin ya da silin.

en: There are unsaved changes that will be lost. 'OK' to continue, 'Cancel' to return to the Image Editor.
az: Hələ ki qeyd edilməmiş dəyişikliklər mövcuddur. Davam etmək üçün 'Tamam' düyməsinə, Təsvir Redaktoru-na dönmək üçün 'Ləğv et' düyməsinə tıklayın.

en: There is a new version of %1$s available. <a href="%2$s" class="thickbox" title="%3$s">View version %4$s details</a> or <a href="%5$s" class="update-link">update now</a>.
az: %1$s üçün yeni bir versiya mövcuddur. <a href="%2$s" class="thickbox" title="%3$s">%4$s versiya detallarına baxın</a> ya da <a href="%5$s" class="update-link">həmən yeniləyin</a>.

en: There is a new version of %1$s available. <a href="%2$s" class="thickbox" title="%3$s">View version %4$s details</a> or <a href="%5$s">update now</a>.
az: %1$s üçün yeni bir versiya mövcuddur. <a href="%2$s" class="thickbox" title="%3$s">%4$s versiyasının detalarına bax</a> ya da <a href="%5$s">avtomatik yenilə</a>.

en: There is a new version of %1$s available. <a href="%2$s" class="thickbox" title="%3$s">View version %4$s details</a>.
az: %1$s üçün yeni bir versiya var. <a href="%2$s" class="thickbox" title="%3$s">Versiya %4$s detallarına baxın</a>.

en: There is a new version of %1$s available. <a href="%2$s" class="thickbox" title="%3$s">View version %4$s details</a>. <em>Automatic update is unavailable for this plugin.</em>
az: %1$s üçün yeni bir versiya var. <a href="%2$s" class="thickbox" title="%3$s">%4$s detallarına bax</a>. <em>Bu qoşma üçün avtomatik yeniləmə mümkün deyil.</em>

en: There is a new version of %1$s available. <a href="%2$s" class="thickbox" title="%3$s">View version %4$s details</a>. <em>Automatic update is unavailable for this theme.</em>
az: %1$s üçün yeni bir versiya mövcuddur. <a href="%2$s" class="thickbox" title="%3$s">%4$s versiyasının detallarına bax</a>. <em>Bu mövzu üçün avtomatik yeniləmə mümkün deyil.</em>

en: There is a pending change of the admin email to %1$s. <a href="%2$s">Cancel</a>
az: Gözləyən bir nəzarətçi e-poçt dəyişdirmə əməliyyatı var <code>%1$s</code>. <a href="%2$s">İmtina</a>

en: There is a pending change of your email to %1$s. <a href="%2$s">Cancel</a>
az: E-poçt ünvanınızın dəyişməsi üçün gözləyir: %1$s. <a href="%2$s">İmtina</a>

en: There is an autosave of this post that is more recent than the version below. <a href="%s">View the autosave</a>
az: Bu yazının mövcud versiyasından daha yeni, avtomatik qeyd edilmiş bir versiyası mövcuddur. <a href="%s">Avtomatik qeyd edilmiş versiyaya bax</a>.

en: There is not enough free disk space to complete the update.
az: Yenilənməni tamamlamaq üçün boş disk sahəsi yoxdur.

en: These plugins may be active on other sites in the network.
az: Bu oşmalar şəbəkədəki digər saytlarda aktiv ola bilər.

en: These settings may be overridden for individual articles.
az: Bu parametrlər istənilən məqalələr üçün gözardı edilə bilər.

en: These suggestions are based on the plugins you and other users have installed.
az: Bu məsləhətlər sizin və digərlərinin qurduğu qoşmalara əsaslanmaqdadır.

en: These unique authentication keys are also missing from your %s file.
az: %s faylınızda bənzərsiz təsdiqləmə açarları da mövcud deyil.

en: This <a href="%1$s">child theme</a> requires its parent theme, %2$s.
az: Bu <a href="%1$s">alt mövzu</a> kök mövzunu axtarır, %2$s.

en: This address is used for admin purposes, like new user notification.
az: Bu ünvan sadəcə nəzarət məqsədi üçün istifadə ediləcəkdir, yeni istifadəçi xəbərdarlığı kimi.

en: This address is used for admin purposes. If you change this we will send you an email at your new address to confirm it. <strong>The new address will not become active until confirmed.</strong>
az: Bu ünvan idarəetmə məqsədi üçün istifadə edilir. Əgər dəyişdirsəniz yeni ünvanı təsdiqləməyiniz üçün sizə e-poçt göndəriləcəkdir. <strong>Yeni ünvan təsdiqlənmədən aktivləşdirilməyəcəkdir.</strong>

en: This category already exists.
az: Bu kateqoriya artıq mövcuddur.

en: This category cannot be added. Please change the name and try again.
az: Bu kateqoriya əlavə edilə bilməz. Lütfən adını dəyişdirin və yenidən cəhd edin.

en: This child theme inherits templates from a parent theme, %s.
az: Bu alt mövzuya bir valideyin mövzudan şablonlar miras qalmışdır, %s.

en: This comment is already approved.
az: Bu şərh artıq təsdiqlənmişdir.

en: This comment is already in the Trash.
az: Bu şərh artıq zibil qutusundadır.

en: This comment is already marked as spam.
az: Bu yazı artıq spam olaraq işarələnmişdir.

en: This comment is currently approved.
az: Bu şərh təsdiqlənmişdir.

en: This comment is currently in the Trash.
az: Bu şərh hazırda zibil qutusundadır.

en: This comment is currently marked as spam.
az: Bu şərh spam olaraq işarələnmişdir.

en: This comment is in the Trash. Please move it out of the Trash if you want to edit it.
az: Bu şərh zibil qutusundadır. Redaktə etmək istəsəniz onu əvvəlcə zibil qutusundan geri qaytarmalısınız.

en: This content is currently locked.
az: Bu içərik hazırda bağlıdır.

en: This file is too big. Files must be less than %1$s KB in size.
az: Fayl çox böyükdür. Fayllar % KB ölçüsündən daha kiçik olmalıdırlar.

en: This format, which we call WordPress eXtended RSS or WXR, will contain your posts, pages, comments, custom fields, categories, and tags.
az: WordPress eXtended RSS və ya WXR dediyimiz bu format, yazılarınızı, səhifələrinizi, şərhlərinizi, özəl sahələrinizi, kateqoriyalarınızı və etiketlərinizi ehtiva edəcək.

en: This importer is not installed. Please install importers from <a href="%s">the main site</a>.
az: Bu idxalçı yüklənməmişdir. Lütfən <a href="%s">əsas saytdakı</a> idxalçılar arasından qurun.

en: This is a child theme of %s.
az: Bu %s mövzusunun alt mövzusudur.

en: This is a file in your current parent theme.
az: Mövcud valideyin mövzunuzda bir fayl.

en: This is an example page. It's different from a blog post because it will stay in one place and will show up in your site navigation (in most themes). Most people start with an About page that introduces them to potential site visitors. It might say something like this:
    
    <blockquote>Hi there! I'm a bike messenger by day, aspiring actor by night, and this is my website. I live in Los Angeles, have a great dog named Jack, and I like pi&#241;a coladas. (And gettin' caught in the rain.)</blockquote>
    
    ...or something like this:
    
    <blockquote>The XYZ Doohickey Company was founded in 1971, and has been providing quality doohickeys to the public ever since. Located in Gotham City, XYZ employs over 2,000 people and does all kinds of awesome things for the Gotham community.</blockquote>
    
    As a new WordPress user, you should go to <a href="%s">your dashboard</a> to delete this page and create new pages for your content. Have fun!
az: Bu səhifə bir nümünədir. Bir bloq yazısından fərqlidir-çünki bəlli bir yerdə sabit olaraq qalır və mövzunuzun naviqasiya menyusunda başlığı görüntülənir(bir çox mövzu bunu dəstəkləyər). Bir çox insan potensial ziyarətçilərini qarşılamaq adına bir Haqqında səhifəsindən istifadə edir. Buna bənzəyən bir səhifə:
    
    <blockquote>Salam! Gündüzləri velosipedli kuryer, gecələri isə həvəskar bir aktyoram, bu da mənim blogum.Bakıda yaşayıram, Toplan adında  bir köpəyim var və ayran içməyi sevirəm. (Və balıq tutmağı da.)</blockquote>
    
    
    ...ya da:
    
    <blockquote>Şərqdə ilk demokratik cümhuriyyət Azərbaycanda, 1918-ci ildə qurulmuşdur. 11-ci Qızıl Ordunun işğalından 70 il sonra, 1991-ci ildə yenidən müstəqilliyinə qovuşmuşdur. Yaşasın Azərbaycan!</blockquote>
    
    Yeni bir WordPress istifadəçisi olaraq öncəliklə <a href="%s">başlanğıc səhifəsinə</a> gedərək bu səhifəni silib öz səhifələrinizi yaratmalısınız. Xoş əyləncələr!

en: This is not just a plugin, it symbolizes the hope and enthusiasm of an entire generation summed up in two words sung most famously by Louis Armstrong: Hello, Dolly. When activated you will randomly see a lyric from <cite>Hello, Dolly</cite> in the upper right of your admin screen on every page.
az: Bu sadəcə bir qoşma deyildir, Louis Armstrong tərəfindən söylənən iki kəlmənin simvoludur: <cite>Hello, Dolly</cite>. Bu qoşmanı aktivləşdirdiyinizdə nəzarət panelinin sağ üst küncündə hər səhifədə təsadüfi sözlər görəcəksiniz. Qeyd: Sözlər İngiliscədir.

en: This item has already been deleted.
az: Bu maddə daha öncə silinmişdir.

en: This localized version contains both the translation and various other localization fixes. You can skip upgrading if you want to keep your current translation.
az: Bu lokallaşdırılmış versiya həm yerli fayllara həm də müxtəlif lokallaşdırma düzəltmələrinə sahibdir. Əgər mövcud lokllaşdırmanı qorumaq istəyirsinizsə yenilənmədən imtina edə bilərsiniz.

en: This means your site may be offline or broken. Don't panic; this can be fixed.
az: Bu o deməkdir ki, saytınız ya avtonom vəziyyətdədir ya da bir şeylər baş vermişdir. Həyəcanlanmağa lüzum yoxdur, bunu həll edə bilərik.

en: This password will not be stored on the server.
az: Bu parol serverdə saxlanıla bilməz.

en: This plugin has been deactivated because your changes resulted in a <strong>fatal error</strong>.
az: Bu qoşma deaktivasiya olundu, çünki etdiyiniz dəyişikliklər nəticəsində <strong>qarşısı alınmaz bir xəta</strong> baş verdi.

en: This plugin is already installed and is up to date
az: Bu versiya qurulmuşdur və aktualdır.

en: This plugin may be active on other sites in the network.
az: Bu qoşma şəbəkədəki digər saytlarda təsirli ola bilər.

en: This preview is unavailable in the editor.
az: Bu ön izləmə redaktor içindən həyata keçirilə bilməz.

en: This resulted in an error message: %s
az: Əməliyyat bir xəta mesajı döndürdü: %s

en: This screen allows you to choose your permalink structure. You can choose from common settings or create custom URL structures.
az: Bu ekran, mövcud daimi bağlantı strukturunu seçməyinizə imkan yaradar. Əsas parametrlədən birini işlədə bilər ya da öz ünvan strukturunuzu yarada bilərsiniz.

en: This screen allows you to edit five fields for metadata in a file within the media library.
az: Bu ekran media kitabxanasındakı bir faylın məlumat sahəsini redaktə etmək imkanını sizə təqdim edər.

en: This screen allows you to edit four fields for metadata in a file within the media library.
az: Bu ekran media kitabxanasındakı bir faylın beş sahəsini redaktə etməyinizə imkan yaradar.

en: This screen contains the settings that affect the display of your content.
az: Bu ekran içəriyinizin görünüşünə təsir edən parametrlərə sahibdir.

en: This screen is used for globally assigning menus to locations defined by your theme.
az: Bu ekran mövzunuz tərəfindən tanıdılmış sahələrə menyu təyin etməyiniz üçün istifadə edilir.

en: This screen is used for managing your content revisions.
az: Bu ekran içəriyin yoxlama versiyalarını idarə etmək üçün istifadə edilir.

en: This screen is used for managing your custom navigation menus.
az: Bu ekran özəl naviqasiya menyularınızı idarə etmək üçün istifadə edilir.

en: This screen is used for managing your installed themes. Aside from the default theme(s) included with your WordPress installation, themes are designed and developed by third parties.
az: Bu ekran qurulmuş mövzularınızın idarə edilməsi üçün istifadə edilir. Mövcud mövzunuzun/mövzularınızın xaricində üçüncü tərəflər tərəfindən hazırlanıb təqdim edilən mövzular da buradadır.

en: This screen is used to customize the header section of your theme.
az: Bu ekran mövzunuzun başlıq bölməsini özəlləşdirmək üçün istifadə edilir.

en: This screen lists all the existing users for your site. Each user has one of five defined roles as set by the site admin: Site Administrator, Editor, Author, Contributor, or Subscriber. Users with roles other than Administrator will see fewer options in the dashboard navigation when they are logged in, based on their role.
az: Bu ekran saytınız üçün var olan bütün istifadəçilərin siyahısını göstərir. Hər istifadəçi  sayt nəzarətçisi tərəfindən ayrılmış beş roldan birinə sahibdir: sayt nəzarətçisi,redaktor,müəllif,abunə və istirakçı. Nəzarətçi roluna sahib olmayan istifadəçilər,rollarına görə daxil olduqlarında çox az parametrlərlə qarşılaşacaqlar.

en: This screen lists links to plugins to import data from blogging/content management platforms. Choose the platform you want to import from, and click Install Now when you are prompted in the popup window. If your platform is not listed, click the link to search the plugin directory for other importer plugins to see if there is one for your platform.
az: Bu ekran bloq tətbiqləri /içərik idarəetmə platformalarından içəri məlumat yükləyən qoşmaları siyahılandırır. İdxal etmək istədiyiniz platformanı seçin və açılan pəncərədə indi yüklə düyməsinə basın. Əgər platformanız yüklənmiş deyilsə, bağlantıya tıklayaraq qoşma direktoriyasında platformanıza uyğun idxalçı varmı deyə axtarış edin.

en: This screen provides access to all of your posts. You can customize the display of this screen to suit your workflow.
az: Bu ekran bütün yazılarınıza nəzarət edə bilmə imkanı yaradır. Ekranı öz iş tempinizə uyğun bir şəkildə özəlləşdirə bilərsiniz.

en: This screen provides many options for controlling the management and display of comments and links to your posts/pages. So many, in fact, they won&#8217;t all fit here! :) Use the documentation links to get information on what each discussion setting does.
az: Bu ekran, yazı və səhifələrinizə aid bağlantı və şərhlərin görüntülənməsi və idarə edilməsi üçün bir çox üstünlüklər təqdim edir. Hətta o qədər çox ki, hamısı buraya yerləşmir! :) Sənədlərdən istifadə edərək hər bir parametrin nə işə yaradığı haqda məlumat əldə edə bilərsiniz.

en: This screen shows an individual user all of their sites in this network, and also allows that user to set a primary site. They can use the links under each site to visit either the frontend or the dashboard for that site.
az: Bu ekran bir istifadəçinin bu şəbəkədəki bütün saytlarını göstərir və istifadəçinin birinci dərəcəli saytını seçməsinə imkan yaradır. Hər bir saytın altındakı bağlantılardan istifadə edərək saytları ziyarət edə bilər ya da idarəetmə lövhəsindən keçid edə bilərlər.

en: This sidebar is no longer available and does not show anywhere on your site. Remove each of the widgets below to fully remove this inactive sidebar.
az: Bu yan sütun artıq aktiv deyil və saytınızın hər hansı bir yerində görüntülənmir. Lütfən bu passiv yan sütunu tamamı ilə yığışdırmaq üçün bütün vidcetləri çıxardın.

en: This site is set up to install updates of future beta versions automatically.
az: Bu sayt gələcəkdəki beta versiya yenilənmələrini avtomatik olaraq quracaq şəkildə tərtib edildi.

en: This theme has not been rated yet.
az: Bu mövzuya hələlik rəy bildirilməmişdir.

en: This theme is already installed and is up to date
az: Bu mövzu artıq quruludur və aktual vəziyyətdədir.

en: This theme is broken.
az: Bu mövzu yararsızdır.

en: This theme requires a parent theme. Checking if it is installed&#8230;
az: Bu mövzunun valideyin mövzuya ehtiyacı var. Qurulmuş olub-olmadığı yoxlanılır&#8230;

en: This timezone does not observe daylight saving time.
az: Bu saat qurşağı yaz saatı tətbiqini istifadə etməməkdədir.

en: This timezone is currently in daylight saving time.
az: Mövcud saat qurşağı yaz saatındadır.

en: This timezone is currently in standard time.
az: Mövcud saat qurşağı standart zamandadır.

en: This unique authentication key is also missing from your %s file.
az: %s faylınızda bənzərsiz təsdiqləmə açarı da mövcud deyil.

en: This user has super admin privileges.
az: Bu istifadəçinin super nəzarətçi səlahiyyəti var.

en: This widget requires JavaScript.
az: Bu vidcet JavaScript ilə işləyir.

en: This will be shown when someone hovers over the link in the blogroll, or optionally below the link.
az: Bu hissə birisi mausu bağlantı üzərinə gətirdiyində seçiminizə bağlı olaraq bağlantının üzərində ya da altında görünəcəkdir.

en: This will clear all items from the inactive widgets list. You will not be able to restore any customizations.
az: Bu aktiv olmayan maddələri vidcet siyahısından siləcəkdir. Etmiş olduğunuz özəlləşdirmələri geri qaytara bilməyəcəksiniz.

en: This will contain all of your posts, pages, comments, custom fields, terms, navigation menus and custom posts.
az: Bu bütün yazılarınızı, səhifələrinizi, şərhlərinizi, özəl sahələrinizi, etiketlərinizi, naviqasiya menyularınızı və özəl yazılarınızı ehtiva edəcəkdir.

en: This will remove the background image. You will not be able to restore any customizations.
az: Bu əməliyyat arxa fon təsvirini siləcəkdir. Bu əməliyyatdan sonra etdiyiniz özəlləşdirmələrin heç birini geri gətirə bilməzsiniz.

en: This will remove the header image. You will not be able to restore any customizations.
az: Bu əməliyyat başlıq təsvirini siləcəkdir. Etdiyiniz dəyişiklikləri geri qaytara bilməyəcəksiniz.

en: This will restore the original background image. You will not be able to restore any customizations.
az: Bu əməliyyat arxa fon təsvirini geri gətirəcəkdir. Bu əməliyyatdan sonra etdiyiniz özəlləşdirmələrin heç birini geri gətirə bilməyəcəksiniz.

en: This will restore the original header image. You will not be able to restore any customizations.
az: Bu orijinal başlıq təsvirini geri yükləyəcəkdir. Heç bir özəlləşdirməni geri yükləyə bilməyəcəksiniz.

en: Threaded Comments
az: Mərhələli şərhlər

en: Three Columns
az: Üç sütun

en: Thumbnail Settings
az: Miniatür təsvir parametrləri

en: Thumbnail size
az: Miniatür təsvirin ölçüsü

en: Timezone
az: Saat qurşağı

en: Title and Post Editor
az: Başlıq və yazı redaktoru

en: To activate a widget drag it to a sidebar or click on it. To deactivate a widget and delete its settings, drag it back.
az: Hər hansı bir vidceti aktivləşdirmək üçün bir yan menyuya sürükləyin və ya üzərinə tıklayın. Passivləşdirmək və parametrlərini sıfırlamaq üçün geri sürükləyin.

en: To add a custom link, <strong>expand the Custom Links section, enter a URL and link text, and click Add to Menu</strong>
az: Xüsusi bağlantı əlavə etmək üçün, <strong>Xüsusi Bağlantı bölməsini açaraq, URL və ya  bağlantı mətnini daxil edərək, Menyuya Əlavə Et düyməsinə tıklayın</strong>

en: To add a new menu instead of assigning an existing one, <strong>click the &#8217;Use new menu&#8217; link</strong>. Your new menu will be automatically assigned to that theme location
az: Mövcud olandan istifadə etmək yerinə yeni bir menyu əlavə etmək üçün <strong>&#8217;Yeni menyudan istifadə et&#8217; bağlantısına tıklayın.</strong> Yeni menyunuz avtomatik olaraq əlaqədar menyu mövqesinə təyin ediləcəkdir.

en: To add a new user for your site, click the Add New button at the top of the screen or Add New in the Users menu section.
az: Saytınıza yeni bir istifadəçi əlavə etmək üçün ekranın yuxarısındakı yeni istifadəçi düyməsinə basın ya da istifadəçilər menyusundan yenisini əlavə et düyməsinə basın.

en: To add a new user to your site, fill in the form on this screen and click the Add New User button at the bottom.
az: Saytınıza yeni istifadəçi əlavə etmək üçün, bu ekrandakı formanı doldurun və ekranın altında yer alan Yeni istifadəçi əlavə et düyməsinə basın.

en: To allow use of this page to automatically repair database problems, please add the following line to your <code>wp-config.php</code> file. Once this line is added to your config, reload this page.
az: Əgər bu səhifənin verilənlər bazası problemlərini avtomatik olaraq təmir etməyə çalışmasını istəsəniz, aşağıdakı sətri <code>wp-config.php</code> faylına əlavə edin. Sətri əlavə etdikdən sonra bu səhifəni yeniləyin.

en: To assign menus to one or more theme locations, <strong>select a menu from each location&#8217;s drop down.</strong> When you&#8217;re finished, <strong>click Save Changes</strong>
az: Bir ya da birdən çox sahəyə menyu təyin etmək üçün <strong>hər sahənin açılan siyahısından bir menyu seçin</strong>. İşiniz bitdiyində <strong>Dəyşiklikləri qeyd et düyməsinə basın</strong>

en: To crop the image, click on it and drag to make your selection.
az: Təsviri kəsmək üçün, üzərinə tıklayın və seçiminizi etmək üçün sürüşdürün.

en: To delete media items, click the Bulk Select button at the top of the screen. Select any items you wish to delete, then click the Delete Selected button. Clicking the Cancel Selection button takes you back to viewing your media.
az: Media maddələrini silmək üçün ekranın üstündə yer alan kütləvi seçim düyməsindən istifadə edə bilərsiniz. Seçmək istədiyiniz maddələri seçdikdən sonra "Seçilmiş olanları sil" düyməsinə basın. İmtina düyməsinə bassanız, görüntüləmə ekranına dönəcəksiniz.

en: To edit a menu currently assigned to a theme location, <strong>click the adjacent &#8217;Edit&#8217; link</strong>
az: Bir mövzu mövqeyinə təyin edilmiş bir menyunu redaktə etmək üçün <strong>Əlaqədar &#8217;Redaktə et&#8217; bağlantısından istifadə edin.</strong>

en: To edit an existing menu, <strong>choose a menu from the drop down and click Select</strong>
az: Mövcud olan bir menyunu redaktə etmək üçün <strong>aşağı açılan siyahıdan bir menyu seçin və seç düyməsinə basın</strong>

en: To install the theme so you can preview it with your site&#8217;s content and customize its theme options, click the "Install" button at the top of the left-hand pane. The theme files will be downloaded to your website automatically. When this is complete, the theme is now available for activation, which you can do by clicking the "Activate" link, or by navigating to your Manage Themes screen and clicking the "Live Preview" link under any installed theme&#8217;s thumbnail image.
az: Saytınızın içəriyi ilə ön izləmə edə bilməyiniz və özəlləşdirə bilməyiniz üçün sol paneldə yer alan "Qur" tuşundan istifadə edərək mövzu qura bilərsiniz. Mövzu faylları avtomatik olaraq saytınıza qurulacaqdır. Bu iş bitdiyində "Aktivləşdir" düyməsinə basaraq mövzunu aktivləşdirə bilər ya da mövzuların kiçik təsvirlərinin altında yer alan "Canlı ön izləmə" düyməsinə basaraq aça biləcəyiniz ön izləmə ekranından aktivləşdirə bilərsiniz.

en: To make your installation more secure, you should also add:
az: Qurulumunuzu daha təhlükəsiz etmək üçün aşağıdakıları da əlavə etməlisiniz:

en: To navigate between revisions, <strong>drag the slider handle left or right</strong> or <strong>use the Previous or Next buttons</strong>.
az: Versiyalar arasında gəzinmək üçün <strong>tutacağı sağa ya da sola sürüşdürün</strong> ya da <strong>Öncəki və ya Sonrakı düymələrindən istifadə edin</strong>.

en: To perform the requested action, WordPress needs to access your web server.
az: İstədiyiniz əməliyyatı yerinə yetirmək üçün WordPress veb serveri əl çatan olmalıdır.

en: To post to WordPress by email you must set up a secret email account with POP3 access. Any mail received at this address will be posted, so it&#8217;s a good idea to keep this address very secret. Here are three random strings you could use: <kbd>%s</kbd>, <kbd>%s</kbd>, <kbd>%s</kbd>.
az: WordPress-ə e-poçt ilə yazı yazmaq üçün POP3 dəstəyi olan gizli bir e-poçt hesabı yaratmağınız məsləhətdir. Bu ünvandan gələn bütün poçtlar dərc edilir, bu səbəbdən bu ünvanı çox gizli tutmağınız yaxşı bir fikirdir. Burada istifadə edə biləcəyiniz üç ədəd təsadüfi senari mövcuddur: <kbd>%s</kbd>, <kbd>%s</kbd>, <kbd>%s</kbd>.

en: To reorganize menu items, <strong>drag and drop items with your mouse or use your keyboard</strong>. Drag or move a menu item a little to the right to make it a submenu
az: Menyuları yenidən modifikasiya etmək üçün <strong>mausunuzla sürüşdürüb buraxın ya da klaviaturadan istifadə edin</strong>. Bir menyu elementini yüngülcə sağa alaraq alt menyu halına gətirə bilərsiniz.

en: To restore a revision, <strong>click Restore This Revision</strong>.
az: Bir versiyanı geri qaytarmaq üçün <strong>Bu versiyanı geri qaytar düyməsinə basın</strong>.

en: To the top
az: Təpəyə

en: To use a background image, simply upload it or choose an image that has already been uploaded to your Media Library by clicking the &#8220;Choose Image&#8221; button. You can display a single instance of your image, or tile it to fill the screen. You can have your background fixed in place, so your site content moves on top of it, or you can have it scroll with your site.
az: Bir arxa fon rəsmi istifadə etmək üçün fayl yükləyin ya da &#8220;Təsvir seç&#8221; media kitabxanasından yüklənmiş bir təsviri seçin. Təsvirinizi tək başına göstərə bilər, arxa fona döşəyə bilər ya da gərə bilərsiniz. Arxa fonunuzu sabitləyə bilərsiniz də, beləcə saytınız sürüşdürmə çubuğu ilə aşağı sürüşsə da arxa fon təsviri sabit qalır.

en: To use a subdomain configuration, you must have a wildcard entry in your DNS. This usually means adding a %s hostname record pointing at your web server in your DNS configuration tool.
az: Alt sahə adı parametrlərindən istifadə etmək istəyirsinizsə DNS qeydiyyatlarınıza əsas bir qeydiyyat əlavə etməyiniz lazımdır. Bu əsasən veb saytınızın DNS parametrlərində <code>*</code> şəklində bir server qeydiyyatı yaratmağınız mənasına gəlir.

en: Today
az: Bu gün

en: Toggle add category
az: Kateqoriya əlavə etməyi aç/bağla

en: Toggle panel: %s
az: Lövhəni aç/bağla: %s

en: Tomorrow
az: Sabah

en: Tools
az: Alətlər

en: Track %1$s of %2$s.
az: Mahnı %1$s/%2$s.

en: Track %1$s.
az: Mahnı %1$s.

en: Trackbacks are a way to notify legacy blog systems that you&#8217;ve linked to them. If you link other WordPress sites, they&#8217;ll be notified automatically using <a href="https://codex.wordpress.org/Introduction_to_Blogging#Managing_Comments" target="_blank">pingbacks</a>, no other action necessary.
az: Geri bildirişlər bloq sistemləri arasında bir-birlərinə bağlantı verdiklərini bildirən bir sistemdir. Əgər başqa WordPress saytlarına bağlantı verirsinizsə <a href="https://codex.wordpress.org/Introduction_to_Blogging#Managing_Comments" target="_blank">geri bildiriş</a> xüsusiyyəti ilə avtomatik bildiriş edilir. Başqa bir şey etməyinizə lüzum yoxdur.

[ctx: Translate this to be the equivalent of English Translators in your language for the credits page Translators section]
en: Translators
az: WordPress-i dilimizə çevirənlər

en: Translation Ready
az: Tərcüməyə hazır

en: Translation update failed.
az: Tərcümə yenilənməsi baş tutmadı.

en: Translation updated successfully.
az: Tərcümə yenilənməsi müvəffəqiyyətlə tamamlandı.

en: Translations
az: Tərcümələr

en: Translations for %s
az: %s üçün tərcümələr

en: Trash
az: Zibil qutusu

en: Troubleshooting
az: Xətaların axtarılması və aradan qaldırılması

en: Try again
az: Təkrar yoxlayın

en: Turn comments on or off
az: Şərhləri açın ya da bağlayın

en: Twenty Sixteen was built to look great on any device. A fluid grid design, flexible header, fun color schemes, and more, will make your content shine.
az: Twenty Sixteen hər cihazda gözəl görünəcək bir şəkildə hazırlandı. Axıcı bir tor dizaynı, əsnək üst bölmə, əyləncəli rəng sxemləri və daha çoxu - tamamı içəriyinizi daha cəlbedici etmək üçün düşünülmüşdür.

en: Two Columns
az: İki Sütun

en: Type
az: Növ

en: Type of search
az: Axtarış növü

en: Type your new password again.
az: Yeni parolunuzu təkrar daxil edin.

en: UPDATE LOG
    ==========
az: YENİLƏNMƏ JURNALI
    =====================

en: UTC means Coordinated Universal Time.
az: UTC Koordinasiyalı Universal Zaman deməkdir.

en: Unable to connect to the filesystem. Please confirm your credentials.
az: Fayl sisteminə qoşulma mümkün deyil. Lütfən giriş məlumatlarınızı  gözdən keçirin.

en: Unable to create new image.
az: Yeni təsvir yaradıla bimədi.

en: Unable to locate WordPress Content directory (wp-content).
az: WordPress İçərik direktoriyası ilə əlaqə qurula bilmədi (wp-content).

en: Unable to locate WordPress Plugin directory.
az: WordPress Qoşma direktoriyası ilə əlaqə qurula bilmədi.

en: Unable to locate WordPress Root directory.
az: WordPress Kök direktoriyası ilə əlaqə qurula bimədi.

en: Unable to locate WordPress Theme directory.
az: WordPress Mövzu direktoriyası ilə əlaqə qurula bilmədi.

en: Unable to locate WordPress theme directory.
az: WordPress mövzu direktoriyasına qoşulma baş tutmadı.

en: Unable to locate needed folder (%s).
az: Gərkəli bölmə ilə əlaqə qurula bilmədi (%s).

en: Unable to perform command: %s
az: Əmr işlənə bilmir: %s

en: Unable to save the image.
az: Təsvir qeyd edilə bilmədi.

en: Unable to submit this form, please refresh and try again.
az: Bu formanı təqdim etmək olmur, lütfən yeniləyin və təkrar yoxlayın.

en: Unapprove
az: Təsdiqi ləğv et

en: Unapprove this comment
az: Bu şərhin təsdiqini geri qaytar

en: Unarchive
az: Arxivdən geri al

en: Under the Hood
az: Kapotun altında

en: Undo.
az: Geri qaytar.

en: Unknown action.
az: Bilinməyən hərəkət.

en: Unknown post type.
az: Keçərsiz yazı növü.

en: Unpacking the package&#8230;
az: Paket açılır&#8230;

en: Unpacking the update&#8230;
az: Yeniləmə paketi açılır&#8230;

en: Unpublished
az: Dərc edilməmiş

en: Untested with your version of WordPress
az: Sizin WordPress versiyanız ilə test edilməmişdir

en: Up one
az: Bir pillə yuxarı

en: Up until WordPress version 3.0, what is now called a Multisite Network had to be installed separately as WordPress MU (multi-user).
az: WordPress 3.0-a qədər, hazırda çoxlu sayt şəbəkəsi deyilən baza WordPress MU (mutl-user) olaraq ayrıca yüklənirdi.

en: Update %s now
az: İndi %s yenilə

en: Update Available
az: Yenilənmə Mövcuddur

en: Update Available <span class="count">(%s)</span> | Update Available <span class="count">(%s)</span>
az[0]: Yenilənmə Var <span class="count">(%s)</span>
az[1]: Yenilənmə var <span class="count">(%s)</span>

en: Update Comment
az: Şərhi Yenilə

en: Update Complete
az: Yenilənmə Tamamlandı

en: Update File
az: Faylı Yenilə

en: Update File and Attempt to Reactivate
az: Faylı yenilə və yenidən aktivləşdirmək üçün yoxla

en: Update Link
az: Yeniləmə Bağlantısı

en: Update Media
az: Medianı Yenilə

en: Update Now
az: İndi Yenilə

en: Update Plugin
az: Qoşmanı Yenilə

en: Update Plugins
az: Qoşmaları Yenilə

en: Update Profile
az: Profili Yenilə

en: Update Services
az: Servisləri Yenilə

en: Update Theme
az: Mövzunu yenilə

en: Update Themes
az: Mövzuları Yenilə

en: Update Translations
az: Tərcümələri Yenilə

en: Update User
az: İstifadəçi məlumatlarını yenilə

en: Update WordPress
az: WordPress-i yenilə

en: Update WordPress Database
az: WordPress verilənlər bazasını yenilə

en: Update gallery settings
az: Qalereya parametrlərini yenilə

en: Update package not available.
az: Yeniləmə paketi yoxdur.

en: Update to %s
az: Yenilə: %s

en: Update to version %s
az: %s versiyasına qədər yenilə

en: Updates %s
az: Yeniləmələr %s

en: Updating Plugin %1$s (%2$d/%3$d)
az: Qoşma Yenilənir %1$s (%2$d/%3$d)

en: Updating Theme %1$s (%2$d/%3$d)
az: Mövzu Yenilənir %1$s (%2$d/%3$d)

en: Updating is easy and only takes a few moments:
az: Yenilənmə çox sadədir və cəmi bir neçə dəqiqənizi alacaq:

en: Updating plugin: %s
az: Qoşma yenilənir: %s

en: Updating theme: %s
az: Mövzu yenilənir: %s

en: Updating this theme will lose any customizations you have made. 'Cancel' to stop, 'OK' to update.
az: Bu mövzunu yenilərsəniz etmiş olduğunuz bütün dəyişiklikləri itirə bilərsiniz. Durmaq üçün 'İmtina', yeniləmək üçün 'Ok' düyməsinə basın.

en: Updating to WordPress %s
az: WordPress %s Yenilənməsi

en: Updating translations for %1$s (%2$s)&#8230;
az:  %1$s (%2$s)&#8230; üçün tərcümələr yenilənir

en: Upgrading database&#8230;
az: Verilənlər bazası yenilənir&#8230;

en: Upgrading to a newer version of the same theme will override changes made here. To avoid this, consider creating a <a href="%s" target="_blank">child theme</a> instead.
az: Eyni mövzudan istifadə edərkən daha yeni bir versiyasına yeniləmə etmək özəlləşdirdiyiniz parametrləri ləğv edəcəkdir. Bunun qarşısını almaq üçün <a href="%s" target="_blank">uşaq mövzuları</a> işlədin.

en: Upload
az: Yüklə

en: Upload New Media
az: Yeni Media Yüklə

en: Upload Plugin
az: Qoşma Yüklə

en: Upload Theme
az: Mövzu Yüklə

en: Upload date:
az: Yüklənmə tarixi:

en: Upload file and import
az: Faylı yüklə və idxal et

en: Uploaded Images
az: Yüklənən Təsvirlər

en: Uploaded on: <b>%1$s</b>
az: Yüklənmə tarixi: <b>%1$s</b>

en: Uploading Files
az: Fayllar yüklənir

en: Uploading Files allows you to choose the folder and path for storing your uploaded files.
az: Fayl yükləmə sizə fayllarınızın yüklənəcəyi bölmə və yollarını seçmənizə şərait yaradır.

en: Uploads
az: Yükləmələr

en: Use Press This to clip text, images and videos from any web page. Then edit and add more straight from Press This before you save or publish it in a post on your site.
az: Press This-dən istifadə edərək hər hansı bir veb saytından yazı, təsvir ya da video əldə edə bilərsiniz. Daha sonra redaktə edib üzərində işlədikdən sonra bloqunuzda hər hansı bir yazınızda istifadə edə bilərsiniz.

en: Use WP_Image_Editor::flip
az: WP_Image_Editor::flip istifadə et

en: Use WP_Image_Editor::rotate
az: WP_Image_Editor::rotate istifadə et

en: Use https
az: https istifadə et

en: Use the arrow buttons at the top of the dialog, or the left and right arrow keys on your keyboard, to navigate between media items quickly.
az: Media maddələri arasında çevik axtarış etmək üçün dialoq pəncərəsinin yuxarı hissəsindəki ox işarələrindən və ya klaviaturanızdakı yuxarı - aşağı düymələrindən istifadə edin.

[ctx: Used in Press This to indicate where the content comes from.]
en: Source:
az: Mənbə

en: Used: %1$s%% of %2$s
az: İstifadə edilən: %1$s%% / %2$s

en: User %s added
az: %s istifadəçisi əlavə edildi

en: User Experience Lead
az: İstifadəçi təcrübəsi lideri

en: User Name
az: İstifadəçi adı

en: User Roles
az: İstifadəçi Rolları

en: User added.
az: İistifadəçi əlavə edildi.

en: User already exists. Password inherited.
az: İstifadəçi artıq mövcuddur. Parol alındı.

en: User deleted.
az: İstifadəçi silindi.

en: User deletion is not allowed from this screen.
az: Bu səhifədən istifadəçi silinməsinə izin verilmir.

en: User has been added to your site.
az: İstifadəçi saytınıza əlavə edildi.

en: User has no sites or content and will be deleted.
az: İstifadəçinin saytı ya da içəriyi yoxdur və silinəcək.

en: User removed from this site.
az: İstifadəçi bu saytdan silindi.

[ctx: User role]
en: Administrator
az: Nəzarətçi

[ctx: User role]
en: Author
az: Müəllif

[ctx: User role]
en: Contributor
az: Əməkdaş

[ctx: User role]
en: Editor
az: Redaktor

[ctx: User role]
en: Subscriber
az: Abonent

en: User updated.
az: İstifadəçi məlumatları yeniləndi.

en: User(s) already exists.
az: İstifadəçi(lər) artıq var.

en: Username/Password incorrect for %s
az: %s üçün istıfadəçi Adı/Parolu xətalıdır

en: Usernames can have only alphanumeric characters, spaces, underscores, hyphens, periods, and the @ symbol.
az: İstifadəçi adları əlifba işarələrindən, boşluqlar, altı xətlənmişlər, tirelər, nöqtələr və @ simvollarından ibarət ola bilər.

en: Usernames cannot be changed.
az: İstifadəçi adları dəyişdirilə bilməz.

en: Users list
az: İstifadəçi siyahısı

en: Users list navigation
az: İstifadəçi siyahısı naviqasiyası

en: Users must be registered and logged in to comment
az: İstifadəçilər şərh yazmaq üçün qeydiyyatdan keçməli və daxil olmalıdırlar

en: Value
az: Dəyər

en: Verifying the unpacked files&#8230;
az: Açılan paketdəki fayllar təsdiqlənir&#8230;

en: Version %s
az: Versiya %s

en: Version:
az: Versiya:

en: Version: %s
az: Versiya: %s

en: Video Attachment Template
az: Video əlavəsinin şablonu

en: View
az: Bax

en: View &#8220;%s&#8221;
az: &#8220;%s&#8221; Bax

en: View All
az: Tamamına Bax

en: View Mode
az: Baxış Rejimi

en: View Site
az: Sayta Bax

en: View Trash
az: Zibil qutusuna bax

en: View all
az: Tamamına bax

en: View all drafts
az: Bütün qaralamalara bax

en: View details
az: Detallarına bax

en: View page
az: Səhifəyə bax

en: View post
az: Yazıya bax

en: View version %1$s details.
az: Versiya %1$s detallarına baxın

en: View your site
az: Saytınıza baxın

en: Visibility:
az: Görünüş:

en: Visible
az: Görünüş

en: Visit
az: Ziyarət Et

en: Visit %s
az: %s saytını ziyarət et

en: Visit Dashboard
az: Başlanğıca get

en: Visit Link
az: Bağlantını Ziyarət Et

en: Visit Theme Site
az: Mövzu səhifəsini ziyarət et

en: Visit plugin site
az: Qoşma səhifəsinə keç

en: Visit theme homepage
az: Mövzunun əsas səhifəsini ziyarət et

en: Visual Editor
az: Vizual Redaktor

en: Visual Editor RTL Stylesheet
az: Vizual redaktor RTL stil faylı

en: Visual Editor Stylesheet
az: Vizual Stil Redaktoru

en: Visual mode gives you a WYSIWYG editor. Click the last icon in the row to get a second row of controls.
az: Vizual rejim sizə WYSIWYG(NGON - Nə görürsən onu alarsan) vizual redaktorundan istifadə etməyinizə yardım edər. İlk sətrin sonundakı ikona basaraq ikinci sətri aça bilərsiniz.

en: Want to see your name in lights on this page? <a href="%s">Get involved in WordPress</a>.
az: Adınızı bu səhifədə görmək istəyirsinizmi? <a href="%s">WordPress-in inkişafına yardım edin</a>.

en: Warning!
az: Xəbərdarlıq!

en: Warning! User %s cannot be deleted.
az: Diqqət! %s isimli istifadəçi silinmədi.

en: Warning! User cannot be deleted. The user %s is a network administrator.
az: Diqqət! İstifadəçi silinmədi. %s isili istifadəçi şəbəkə nəzarətçisidir.

en: Warning! Wildcard DNS may not be configured correctly!
az: Xəbərdarlıq! Əsas DNS doğru qurulmuş olmaya bilər!

en: Warning:
az: Xəbərdarlıq:

en: Wavatar (Generated)
az: Wavatar (Var olan)

en: We have some data that describes the error your site encountered.
az: Biz sizin saytınızda xəta ərz edən məlumatlarla qarşılaşdıq.

en: We recommend you change your siteurl to %1$s before enabling the network feature. It will still be possible to visit your site using the %3$s prefix with an address like %2$s but any links will not have the %3$s prefix.
az: Şəbəkə xüsusiyyətini aktivləşdirmədən öncə sayt ünvanınızı %1$s olaraq dəyişdirməyinizi məsləhət görürük. Saytınızı hələlik %3$s ön əlavəsinə sahib %2$s ünvanı ilə ziyarət edə biləcəksiniz, fəqət %3$s ön əlavəsinə sahib bağlantılar işləməyəcək.

en: We tried but were unable to update your site automatically.
az: Biz sizin saytınızı avtomatik olaraq yeniləməyə cəhd etdik, amma proses baş tutmadı.

en: We&#8217;re backing up this post in your browser, just in case.
az: Hər ehtimala qarşı bu yazını brauzerinizdə saxlayırıq.

en: We&#8217;re going to use this information to create a %s file.
az: Bu bilgiləri %s faylını yaratmaq üçün istifadə edəcəyik.

en: We&#8217;ve assembled some links to get you started:
az: Başlamağınız üçün bir neçə bağlantını bir araya gətirdik:

en: Web Address
az: Veb ünvanı

en: Week Starts On
az: Həftənin başladığı gün

[ctx: Welcome panel]
en: Welcome
az: Xoş gəlmisiniz

en: Welcome to %s. This is your first post. Edit or delete it, then start blogging!
az: %s Xoş gəlmisiniz. Bu sizin ilk yazınızdır. Redaktə edin və ya silin, sonra da bloq dünyasına addım atın!

en: Welcome to WordPress %1$s. <a href="%2$s">Learn more</a>.
az: WordPress %s versiyasına Xoş Gəlmisiniz. <a href="%2$s">Daha ətraflı məlumat</a>.

en: Welcome to WordPress %1$s. You will be redirected to the About WordPress screen. If not, click <a href="%2$s">here</a>.
az: WordPress %1$s versiyasına  xoş gəlmisiniz. WordPress haqqında səhifəsinə yönləndiriləcəksiniz. İstəmirsinizsə, <a href="%2$s">buraya</a> tıklayın.

en: Welcome to WordPress %s
az: WordPress %s versiyasına Xoş Gəlmisiniz

en: Welcome to WordPress!
az: WordPress-ə Xoş gəlmisiniz!

en: Welcome to WordPress&nbsp;%s
az: WordPress %s versiyasına Xoş Gəlmisiniz

en: Welcome to WordPress. Before getting started, we need some information on the database. You will need to know the following items before proceeding.
az: WordPress-ə xoş gəlmisiniz. Qurma əməliyyatına başlamadan öncə, verilənlər bazası üzərindən bəzi məlumatların alınması lazımdır. Öncə serverinizdə bir baza yaratmış və aşağıdakı maddələrin dəyərlərini bilmiş olmalısınız.

en: Welcome to WordPress. This is your first post. Edit or delete it, then start writing!
az: WordPress-ə xoş gəlmisiniz. Bu sizin ilk yazınızdır. Redaktə edin və ya silin, sonra yazmağa başlayın!

en: Welcome to the Network installation process!
az: Şəbəkə qurulması prosesinə xoş gəlmisiniz!

en: Welcome to the famous five-minute WordPress installation process! Just fill in the information below and you&#8217;ll be on your way to using the most extendable and powerful personal publishing platform in the world.
az: Məhşur beş dəqiqəlik WordPress qurulma prossesinə Xoş gəlmisiniz! Sadəcə aşağıdakı məlumat sahələrini doldurun və yolunuza dünyanın ən müasir və güclü fərdi yayın platforması ilə davam edin.

en: Welcome to your WordPress Dashboard! This is the screen you will see when you log in to your site, and gives you access to all the site management features of WordPress. You can get help for any screen by clicking the Help tab in the upper corner.
az: WordPress başlanğıc ekranına xoş gəldiniz! Bu ekran saytınıza daxil olduğunuzda sizi qarşılayan ekrandır və sizə WordPress-in bütün idarəetmə imkanlarını təqdim edər. Hər hansı bir ekranda yardıma ehtiyacınız olduğunda üst küncdə yer alan Yardım düyməsinə basa bilərsiniz.

en: What should be done with content owned by %s?
az: %s tərəfindən sahib çıxılmış içəriyə nə etməli?

en: What should be done with content owned by these users?
az: Bu istifadəçilərə aid içəriklərə nə etməli?

en: What should be done with content owned by this user?
az: Bu istifadəçiyə aid içəriyə nə etmək lazımdır?

en: What would you like to call your network?
az: Şəbəkənizə nə ad vermək istəyirsiniz?

en: What&#8217;s New
az: Nələr yenidir

en: What&#8217;s on your mind?
az: Nə haqqında düşünürsən?

en: What&#8217;s the difference between categories and tags? Normally, tags are ad-hoc keywords that identify important information in your post (names, subjects, etc) that may or may not recur in other posts, while categories are pre-determined sections. If you think of your site like a book, the categories are like the Table of Contents and the tags are like the terms in the index.
az: Kateqoriyalarla etiketlər arasındakı fərq nədir? Normalda etiketlər yazınız haqqında mühüm məlumatlar daşıyan, digər yazılarda təkrarlama ehtimalı olan açar kəlmələrdir. Bunun yanında kateqoriyalar öncədən təyin edilmiş bölmələrdir. Əgər saytınızı bir kitab kimi düşünsəniz, kateqoriyalar kitabın içindəkilər bölməsi kimi, etiketlər isə kitabın indeks bölməsi kiimidir.

en: When a comment contains any of these words in its content, name, URL, email, or IP, it will be held in the <a href="edit-comments.php?comment_status=moderated">moderation queue</a>. One word or IP per line. It will match inside words, so &#8220;press&#8221; will match &#8220;WordPress&#8221;.
az: Əgər bir şərhin içəriyində, ismində, ünvanında, e-poçt ünvanında ya da IP nömrəsində  bu kəlmələrdən biri varsa, <a href="edit-comments.php?comment_status=moderated">moderasiya sırasına</a> alınacaq. Hər bir sətrə bir kəlmə və ya IP yazın. İçərikdəki kəlmələr də eyniləşəcəkdir, məsələn "press" kəlməsi "WordPress" kəlməsi ilə eyniləşəcəkdir.

en: When a comment contains any of these words in its content, name, URL, email, or IP, it will be put in the trash. One word or IP per line. It will match inside words, so &#8220;press&#8221; will match &#8220;WordPress&#8221;.
az: Əgər bir şərhin içəriyində, ismində, ünvanında, e-poçt ünvanında ya da IP nömrəsində  bu kəlmələrdən biri varsa, spam olaraq işarələnəcək. Hər bir sətrə bir kəlmə yazın. Məntdəki kəlmələr də eyniləşəcək, məsələn "press" kəlməsi "WordPress" kəlməsi ilə eyniləşəcək.

en: When adding a new category on this screen, you&#8217;ll fill in the following fields:
az: Bu ekranda yeni bir etiket əlavə edərkən bu sahələri doldurun:

en: When adding a new tag on this screen, you&#8217;ll fill in the following fields:
az: Yeni bir kateqoriya əlavə edərkən bu sahələri doldurmalısınız:

en: When changing themes, there is often some variation in the number and setup of widget areas/sidebars and sometimes these conflicts make the transition a bit less smooth. If you changed themes and seem to be missing widgets, scroll down on this screen to the Inactive Widgets area, where all of your widgets and their settings will have been saved.
az: Mövzuları dəyişdirərkən mövzuya aid vidcet sahələri, yan sütunlar və b. maddələr problem yarada bilər və rahat keçiş edə bilməzsiniz.Əgər mövzunu dəyişdirmisinizsə və əksik vidcet görürsünüzsə bu səhifənin altında yer alan aktiv olmayan vidcetlər sahəsindən vidcetə baxa bilərsiniz. Bu sahədə bütün vidcetlər parametrləri ilə bərabər saxlanılır.

en: When previewing on smaller monitors, you can use the collapse icon at the bottom of the left-hand pane. This will hide the pane, giving you more room to preview your site in the new theme. To bring the pane back, click on the collapse icon again.
az: Kiçik monitorlarda ön izləmə edərkən sol menyuda yer alan toplama işarəsindən istifadə edə bilərsiniz. Bu şəkildə lövhə bağlanacaq və ön izləmə üçün daha çox yer qalacaqdır. Lövhəni açmaq üçün işarəyə təkrar tıklamaq yetər.

en: When this setting is in effect, a reminder is shown in the At a Glance box of the Dashboard that says, &#8220;Search Engines Discouraged,&#8221; to remind you that your site is not being crawled.
az: Bu parametr aktiv olduqda, Başlanğıc səhifəsindəki Ilk Baxışda bölməsində &#8220;Axtarış sistemləri əngəllənir&$8221; şəklində bir bildiriş görürsünüz.

en: When using Bulk Edit, you can change the metadata (categories, author, etc.) for all selected posts at once. To remove a post from the grouping, just click the x next to its name in the Bulk Edit area that appears.
az: Kütləvi redaktədən istifadə edərkən bütün yazılar üçün meta məlumatlarını (kateqoriya, müəllif vb) bir kərədə dəyişdirə bilərsiniz. Grup içindən bir yazını çıxartmaq üçün adının yanında yer alan x tuşuna basın.

en: When you assign multiple categories or tags to a post, only one can show up in the permalink: the lowest numbered category. This applies if your custom structure includes <code>%category%</code> or <code>%tag%</code>.
az: Bir yazıya birdən çoxkateqoriya və ya etiket təyin etdiyinizdə, sadəcə bir ədədi daimi bağlantıda görünür: ən kiçik qeydiyyat nömrəsinə sahib olan. Bu <code>%kateqoriya%</code> və ya <code>%etiket%</code> kimi özəl daimi bağlantılarda da bu şəkildədir.

en: When you click the button below WordPress will create an XML file for you to save to your computer.
az: Aşağıdakı düyməyə tıkladığınızda WordPress bilgisayarınıza qeyd edə biləcəyiniz bir XML faylı yaradılacaq.

en: When you publish a new post, WordPress automatically notifies the following site update services. For more about this, see <a href="https://codex.wordpress.org/Update_Services">Update Services</a> on the Codex. Separate multiple service <abbr title="Universal Resource Locator">URL</abbr>s with line breaks.
az: Yeni bir yazı dəec etdiyinizdə, WordPress avtomatik olaraq aşağıdakı sayt yeniləmə servislərini xəbərdar edir. Daha ətraflı məlumat üçün, WordPress sənədlərindən <a href="https://codex.wordpress.org/Update_Services">Yeniləmə Servislərinə</a> baxın. Hər bir servis ünvanını ayrı bir sətrə yazın.

en: While you are editing your %1$s file, take a moment to make sure you have all 8 keys and that they are unique. You can generate these using the <a href="%2$s">WordPress.org secret key service</a>.
az: %1$s faylınızı redaktə edərkən 8 açarın tamamının var olduğundan və bənzərsiz olduqlarından əmin olun. Bu açarları <a href="%2$s">WordPress.org gizli açar servisi</a> ilə hazırlaya bilərsiniz.

en: While your site is being updated, it will be in maintenance mode. As soon as your updates are complete, your site will return to normal.
az: Saytınız yenilənərkən xidmət moduna keçəcəkdir. Yenilənmə bitdikdən sonra normal vəziyyətinə qayıdacaqdır.

en: White
az: Ağ

en: Widget %s
az: Vidcet %s

en: Widgets are independent sections of content that can be placed into any widgetized area provided by your theme (commonly called sidebars). To populate your sidebars/widget areas with individual widgets, drag and drop the title bars into the desired area. By default, only the first widget area is expanded. To populate additional widget areas, click on their title bars to expand them.
az: Vidcetlər, mövzularınız tərəfindən dəstəklənən, vidcet sahələrinə (əsasən yan sütunlar) yerləşdirilən müstəqil bölmələrdir. Yan sütununuzu/vidcet sahənizi doldurmaq üçün, vidcetləri başlıqlarından tutub göstərilən sahəyə buraxın. Digər vidcet sahələrinin başlıqlarına tıklayaraq genişlədib içlərini doldura bilərsiniz.

en: Widgets may be used multiple times. You can give each widget a title, to display on your site, but it&#8217;s not required.
az: Vidcetlərdən dəfələrlə istifadə edə bilərsiniz. Hər bir vidcetə başlıq təyin edəbilər, saytınızda görüntülüyə də bilərsiniz.

en: Word count: %s
az: Kəlmə miqdarı: %s

en: WordPress %1$s running %2$s theme.
az: WordPress %1$s versiyası hazırda %2$s mövzusu ilə işləyir.

en: WordPress %s is also now available.
az: WordPress %s versiyası indi də mövcuddur.

en: WordPress &rsaquo; Database Repair
az: WordPress &rsaquo; Verilənlər bazasının təmiri

en: WordPress &rsaquo; Installation
az: WordPress &rsaquo; Quruluma

en: WordPress &rsaquo; Setup Configuration File
az: WordPress &rsaquo; Qurulma Faylının Parametrləri

en: WordPress &rsaquo; Update
az: WordPress &rsaquo; Yenilə

en: WordPress Blog
az: WordPress Bloqu

en: WordPress News
az: WordPress Xəbərləri

en: WordPress Updates
az: WordPress Yenilənmələri

en: WordPress can also attempt to optimize the database. This improves performance in some situations. Repairing and optimizing the database can take a long time and the database will be locked while optimizing.
az: Ayrıca WordPress verilənlər bazasını daha yaxşı hala gətirməyi yoxlaya bilər. Təmir işləri bir az vax apara bilər ki bu vəziyyətdə verilənlər bazası bağlı vəziyyətdə qalır.

en: WordPress can automatically look for some common database problems and repair them. Repairing can take a while, so please be patient.
az: WordPress bəzi əsas verilənlər bazası problemləri üçün araşdırma edə blir və təmir edə bilir. Bu əməliyyat bir az vaxt aparır, lütfən bir az səbrli olun.

en: WordPress database repair
az: WordPress verilənlər bazasının təmiri

en: WordPress grows when people like you tell their friends about it, and the thousands of businesses and services that are built on and around WordPress share that fact with their users. We&#8217;re flattered every time someone spreads the good word, just make sure to <a href="%s">check out our trademark guidelines</a> first.
az: WordPress, sizin kimi insanların dostlarına WordPress-i anlatması və minlərcə firmanın və servisin WordPress ətrafında yer almış proqramları ilə böyüyür və bizlər, hər səfərində haqqımızda yaxşı bir şeylər söyləndiyində qürurlanırıq. Sadəcə ilk öncə <a href="%s">marka dəyərlərimizə</a> bir göz atsanız yetər.

en: WordPress has been installed. Were you expecting more steps? Sorry to disappoint.
az: WordPress quruldu. Daha çox adımmı gözləyirdiniz? Üzr istəyirik. Tamamı bu qədər! :)

en: WordPress has been updated! Before we send you on your way, we have to update your database to the newest version.
az: WordPress yeniləndi! Sizi yola salmadan öncə verilənlər bazasını da ən son versiyasına qədər yeniləməliyik.

en: WordPress is Free and open source software, built by a distributed community of mostly volunteer developers from around the world. WordPress comes with some awesome, worldview-changing rights courtesy of its <a href="%s">license</a>, the GPL.
az: WordPress pulsuz və açıq mənbə kodlu, əsasən dünyanın çeşidli bölgələrində yaşayan, könüllü proqramçılar tərəfindən hazırlanmışdır. WordPress bazası mötəşəm, dünya görüşünüzü dəyişdirəcək haqlara sahib olduğu <a href="%s">GPL lisenziyası</a> ilə bərabər gəlməkdədir.

en: WordPress is at the latest version.
az: WordPress ən son versiyası.

en: WordPress is created by a <a href="%1$s">worldwide team</a> of passionate individuals. <a href="%2$s">Get involved in WordPress</a>.
az: WordPress dünyanın çeşidli yerlərindən <a href="%1$s">beynəlxalq bir heyət</a> ilə yaradılmışdir. <a href="%2$s">Siz də WordPress ailəsinə qatılın</a>

en: WordPress is created by a worldwide team of passionate individuals.
az: WordPress dünya miqyasına yayılmış bir çox həvəskar tərəfindən yaradılmışdır.

en: WordPress is not notifying any <a href="https://codex.wordpress.org/Update_Services">Update Services</a> because of your site&#8217;s <a href="%s">visibility settings</a>.
az: <a href="https://codex.wordpress.org/Update_Services">Gizlilik parametrləri</a>niz səbəbi ilə WordPress hər hansı bir <a href="%s">yenilənmə servisi</a>ni xəbərdar etmir.

en: WordPress now takes a smarter approach to displaying appropriate image sizes on any device, ensuring a perfect fit every time. You don&#8217;t need to do anything to your theme, it just works.
az: WordPress artıq fərqli ölçülərdə istənilən cihazda təsvirlərin görünməsini daha ağıllı bir şəkildə ələ alır. Mövzunuzda bir dəyişiklik etməyinizə gərək yoxdur, artıq işləyir.

en: WordPress offers you the ability to create a custom URL structure for your permalinks and archives. Custom URL structures can improve the aesthetics, usability, and forward-compatibility of your links. A <a href="https://codex.wordpress.org/Using_Permalinks">number of tags are available</a>, and here are some examples to get you started.
az: WordPress daimi bağlantılar və arxivlər üçün özəl ünvan bağlantıları yarada biməyinizə imkan yaradar. Özəl ünvan strukturları bağlantılarınızın estetik, istifadə edilə bilmə və gələcəyə istiqamətlənmiş uyumluluğunu artırır. İstifadə edə biləcəyiniz <a href="https://codex.wordpress.org/Using_Permalinks">bəlli miqdarda sahə vardır</a> və burada başlaya bilməyiniz üçün bir neçə nümunə tapa bilərsiniz.

en: WordPress should correct invalidly nested XHTML automatically
az: Yerləşdirilmiş keçərsiz XHTML kodlarını WordPress avtomatik olaraq düzəltsin

en: WordPress site: %s
az: WordPress saytı: %s

en: WordPress updated successfully
az: WordPress uğurla yeniləndi

en: WordPress.org Plugin Page &#187;
az: WordPress.org Qoşma Səhifəsi &#187;

en: Write your first blog post
az: İlk bloq yazınızı yazın

en: Writing
az: Yazma

en: Writing Settings
az: Yazma Parametrləri

en: X &#8212; Even more mature than above
az: X &#8212; Yuxarıdakından daha da yetişgin izləyicilər üçün

en: XFN stands for <a href="http://gmpg.org/xfn/" target="_blank">XHTML Friends Network</a>, which is optional. WordPress allows the generation of XFN attributes to show how you are related to the authors/owners of the site to which you are linking.
az: XFN <a href="http://gmpg.org/xfn/" target="_blank">XHTML Friends Network</a> (XHTML dost şəbəkəsi) mənasına gəlir və seçimə bağlıdır. WordPress, bağlantı verdiyiniz saytların müəllifləri/sahibləri ilə necə bir əlaqəyə sahib olduğunuzu göstərmək üçün XFN özəlliklərinin yaradılmasına izin verir.

en: Y/m/d g:i:s a
az: Y/m/d H:i:s

en: Yellow
az: Sarı

en: Yes, delete these files
az: Bəli, bu faylları sil

en: Yes, delete these files and data
az: Bəli, bu faylları və məlumatlarını sil

en: Yes, take me to my profile page
az: Bəli, məni profil səhifəmə götür

en: You also have some plugins or themes with updates available. Update them now:
az: Ayrıca bəzi qoşma və mövzularınız üçün yenilənmələr var. Elə indi yeniləyin:

en: You are about to approve the following comment:
az: Bu şərhi silmək üzrəsiniz:

en: You are about to delete %s.
az: %s faylını silmək üzrəsiniz.

en: You are about to delete the following comment:
az: Bu şərhi silmək üzrəsiniz:

en: You are about to delete this link '%s'
      'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
az: '%s' bağlantısını silmək üzrəsiniz.\n
    Silmək üçün 'OK', vaz keçmək üçün 'İmtina' düyməsindən istifadə edin.

en: You are about to delete this theme '%s'
      'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
az: Bu mövzunu silmək üzrəsiniz: '%s'\n
      Ləğv etmək üçün 'İmtina' , təsdiqləmək üçün 'OK' düyməsinə basın.

en: You are about to install WordPress %s <strong>in English (US).</strong> There is a chance this update will break your translation. You may prefer to wait for the localized version to be released.
az: WordPress %s versiyasını <strong>İngiliscə (US)</strong> olaraq yükləmək üzrəsiniz. Ehtimal var ki, bu yenilənmə bəzi şeyləri poza bilər. Lokal versiyalardan birini seçə bilərsiniz.

en: You are about to mark the following comment as spam:
az: Bu şərhi spam olaraq işarələmək üzrəsiniz:

en: You are about to move the following comment to the Trash:
az: Bu şərhi zibil qutusuna göndərmək üzrəsiniz:

en: You are about to remove the following plugin:
az: Bu qoşmanı silmək üzrəsiniz:

en: You are about to remove the following plugins:
az: Aşağıdakı qoşmaları silməyi seçdiniz:

en: You are currently editing the page that shows your latest posts.
az: Ən son yazılarınızı göstərən səhifəni redaktə etməkdəsiniz.

en: You are not allowed to add this item.
az: Bu maddəni əlavə etmə izniniz yoxdur.

en: You are not allowed to create pages on this site.
az: Bu saytda səhifə yaratmağınıza izin verilmir.

en: You are not allowed to create posts or drafts on this site.
az: Bu saytda yazı və ya qaralama yaratmağınıza izin verilmir.

en: You are not allowed to create users.
az: İstifadəçi yaratma səlahiyyətiniz yoxdur.

en: You are not allowed to delete these items.
az: Bu yazını silmək üçün izniniz yoxdur.

en: You are not allowed to delete this item.
az: Bu maddəni silmək izniniz yoxdur.

en: You are not allowed to edit comments on this post.
az: Bu yazıya edilmiş şərhləri redaktə etmək səlahiyyətiniz yoxdur.

en: You are not allowed to edit comments.
az: Şərhləri redaktə etmək üçün izniniz yoxdur.

en: You are not allowed to edit pages as this user.
az: Bu istifadəçi olaraq səhifə redaktə etmə izniniz yoxdur.

en: You are not allowed to edit pages.
az: Bu səhifələri redaktə etmə izniniz yoxdur.

en: You are not allowed to edit posts as this user.
az: Bu istifadəçi olaraq yazı redaktə etmə izniniz yoxdur.

en: You are not allowed to edit posts.
az: Bu yazıları redaktə etmə izniniz yoxdur.

en: You are not allowed to edit this attachment.
az: Bu fayl əlavəsini redaktə etmək üçün izniniz yoxdur.

en: You are not allowed to edit this comment.
az: Bu şərhi redaktə etmək haqqınız yoxdur.

en: You are not allowed to edit this item.
az: Bu maddəni redaktə etmək səlahiyyətiniz yoxdur.

en: You are not allowed to edit this page.
az: Bu səhifəni redaktə etmə izniniz yoxdur.

en: You are not allowed to edit this post.
az: Bu yazını redaktə etmə izniniz yoxdur.

en: You are not allowed to import.
az: İdxal səlahiyyətiniz yoxdur.

en: You are not allowed to manage these items.
az: Bu maddələri idarəetmə hüququnuz yoxdur.

en: You are not allowed to move this item out of the Trash.
az: Bu maddəni zibil qutusundan geri almaq üçün yetərli iznə sahib deyilsiniz.

en: You are not allowed to move this item to the Trash.
az: Bu maddəni zibil qutusuna göndərmə izniniz yoxdur.

en: You are not allowed to restore this item from the Trash.
az: Bu maddəni zibil qutusundan geri qaytarmaq üçün yetərli iznə sahib deyilsiniz.

en: You are now logged out everywhere else.
az: Artıq digər başqa yerlərdə çıxış etmiş vəziyyətdəsiniz.

en: You are only logged in at this location.
az: Bu mövqedən tək giriş etmiş istifadəçi sizsiniz.

en: You are using a development version (%1$s). Cool! Please <a href="%2$s">stay updated</a>.
az: Hazırda bir sınaq versiyası (%1$s) istifadə edirsiniz. Əla! Lütfən <a href="%2$s">ən aktual  versiyadan istifadə edin</a>.

en: You are using a development version of WordPress. You can update to the latest nightly build automatically or download the nightly build and install it manually:
az: WordPress-in sınaq versiyalarından birini istifadə edirsiniz. Avtomatik olaraq gecə versiyalarından birisi ilə yeniləyə bilər ya da özünüz yükləyib qura bilərsiniz:

en: You are using an insecure browser!
az: Etibarsız bir brauzerdən istifadə edirsiniz!

en: You are using the browser&#8217;s built-in file uploader. The WordPress uploader includes multiple file selection and drag and drop capability. <a href="#">Switch to the multi-file uploader</a>.
az: Brauzerinizin daxili yükləyicisindən istifadə edirsiniz. WordPress yükləyicisi çoxlu fayl seçimi, sürüşdür burax kimi bacarıqlara sahibdir. <a href="#">Çoxlu fayl yükləyicisinə keç</a>.

en: You are using the multi-file uploader. Problems? Try the <a href="%1$s" target="%2$s">browser uploader</a> instead.
az: Çoxlu  fayl yükləyicisindən istifadə edirsiniz.Bir problemmi var? Bir də <a href="%1$s" target="%2$s">brauzer yükləyicisini</a> yoxlayın.

en: You attempted to access the "%1$s" dashboard, but you do not currently have privileges on this site. If you believe you should be able to access the "%1$s" dashboard, please contact your network administrator.
az: "%1$s"  başlanğıc səhifəsinə varmağa çalışdınız fəqət bu saytda yetərli səlahiyyətiniz yoxdur. Əgər "%1$s" başlanğıc səhifəsinə varmağınızı düşünürsünüzsə şəbəkə nəzarətçisi ilə əlaqə qurun.

en: You attempted to edit an attachment that doesn&#8217;t exist. Perhaps it was deleted?
az: Mövcud olmayan bir qoşmanı redaktə etməyə çalışdınız. Silinmiş ola bilərmi?

en: You attempted to edit an item that doesn&#8217;t exist. Perhaps it was deleted?
az: Mövcud olmayan bir maddəni redaktə etməyə çalışdınız. Daha öncədən silinmiş ola bilərmi?

en: You attempted to edit an item that isn&#8217;t an attachment. Please go back and try again.
az: Əlavəsi olmayan bir elementi redaktə etmək istədiniz. Lütfən geri dönüb təkrar yoxlayın.

en: You can Search for themes by keyword, author, or tag, or can get more specific and search by criteria listed in the feature filter.
az: Mövzular arasında açar kəlməyə görə, müəllifə görə ya da etiketə görə axtarış edə bilər, ya da xüsusiyyət filtri ilə kriteriyaya görə sıralaya bilərsinz.

en: You can Upload a theme manually if you have already downloaded its ZIP archive onto your computer (make sure it is from a trusted and original source). You can also do it the old-fashioned way and copy a downloaded theme&#8217;s folder via FTP into your <code>/wp-content/themes</code> directory.
az: Əgər ZIP faylını bilgisayarınıza endirmisinizsə (etibarlı və orijinal bir mənbədən endirdiyinizdən əmin olun) mövzunu manual olaraq qura bilərsiniz. İstəsəniz əski üsul ilə, endirdiyiniz mövzunun direktoriyasını FTP ilə <code>/wp-content/themes</code> direktoriyasına göndərə bilərsiniz.

en: You can add links here to be displayed on your site, usually using <a href="%s">Widgets</a>. By default, links to several sites in the WordPress community are included as examples.
az: Buradan saytınızda göstəriləcək bağlantılar əlavə edə bilərsiniz, əsasən <a href="%s">vidcetlər</a>dən istifadə edərək. Mövcud WordPress cəmiyyəti ilə bağlı bir neçə bağlantı nümunə göstərilmişdir.

en: You can add or edit links on this screen by entering information in each of the boxes. Only the link&#8217;s web address and name (the text you want to display on your site as the link) are required fields.
az: Hər bir qutuya məlumatlar daxil edərək bu ekrandakı bağlantıları əlavə edə bilər ya da redaktə edə bilərsiniz. Sadəcə bağlantıların veb ünvanları və (saytınızda görünəcək olan) adları gərəkli sahələrdir.

en: You can also browse a user&#8217;s favorite plugins, by using the Favorites link in the upper left of the screen and entering their WordPress.org username.
az: Ayrıca bir istifadəçinin ən çox bəyəndiyi qoşmalara göz ata bilərsiniz. Ekranın sol üst hissəsində yer alan favoritlər bağlantısından istifadə edərək, WordPress.org istifadəçi adınızı daxil edib görüntüləyə bilərsiniz.

en: You can also choose a background color by clicking the Select Color button and either typing in a legitimate HTML hex value, e.g. &#8220;#ff0000&#8221; for red, or by choosing a color using the color picker.
az: Arxa fon rəngini Rəng seç düyməsinə basaraq və keçərli bir HTML kodu, məsələn qırmızı üçün &#8220;#ff0000&#8221; ya da rəng seçici ilə seçə bilərsiniz.

en: You can also control the display of your content in RSS feeds, including the maximum numbers of posts to display and whether to show full text or a summary.
az: RSS mənbədə içəriyin necə görünəcəyini, neçə yazı görünəcəyini təyin edə bilərsiniz.

en: You can also create posts with the <a href="%s">Press This bookmarklet</a>.
az: Ayrıca <a href="%s">Press This aparatı</a> ilə də yazılar yarada bilərsiniz.

en: You can also delete individual items and access the extended edit screen from the details dialog.
az: Parametrlər pəncərəsində ayrıca bir maddəni silə bilər və ya genişləndirilmiş redaktəyə keçə bilərsiniz.

en: You can also edit or move multiple posts to the trash at once. Select the posts you want to act on using the checkboxes, then select the action you want to take from the Bulk Actions menu and click Apply.
az: Ayrıca eyni anda birdən çox faylı redaktə edə bilər ya da zibil qutusuna göndərə bilərsiniz.

en: You can also embed media from many popular websites including Twitter, YouTube, Flickr and others by pasting the media URL on its own line into the content of your post/page. Please refer to the Codex to <a href="https://codex.wordpress.org/Embeds">learn more about embeds</a>.
az: Səhifənizin/yazınızın içərik sahəsinə Twitter, YouTube, Flickr və başqa saytlardakı media fayllarının ünvanlarını boş bir sətrə yapışdırmaqla qoşa bilərsiniz. Sənədlərə göz ataraq <a href="https://codex.wordpress.org/Embeds">bu mövzuda daha çox məlumat</a> əldə edə bilərsinz.

en: You can also moderate the comment from this screen using the Status box, where you can also change the timestamp of the comment.
az: Status qutusundan istifadə edərək bu ekrandan şərhlərə nəzarət edə bilərsiniz, eyni yerdən ayrıca şərhin zaman məlumatını da dəyişdirə bilərsiniz.

en: You can also perform the same types of actions, including narrowing the list by using the filters, acting on a page using the action links that appear when you hover over a row, or using the Bulk Actions menu to edit the metadata for multiple pages at once.
az: Birdən çox səhifə üçün filtirlərdən istifadə edərək nəticələri daralda bilər, hərəkət bağlantılarından istifadə edə bilər ya da kütləvi hərəkət menyusundan meta məlumatlarını bir kərədə dəyişdirə bilərsiniz.

en: You can assign keywords to your posts using <strong>tags</strong>. Unlike categories, tags have no hierarchy, meaning there&#8217;s no relationship from one tag to another.
az: <strong>Etiketlər</strong>dən istifadə edərək yazılarınıza açar kəlmələr daxil edə bilərsiniz. Kateqoriyaların əksinə etiketlərdə iyerarxiya uoxdur. Bu da etiketlər arasında hər hansı bir əlaqə olmadığı mənasına gəlir.

en: You can assign theme locations to individual menus by <strong>selecting the desired settings</strong> at the bottom of the menu editor. To assign menus to all theme locations at once, <strong>visit the Manage Locations tab</strong> at the top of the screen.
az: Əlaqədar menyulara mövzu mövqeləri təyin etmək üçün menyu redaktorunun altında <strong>istənilən parametri seçməyiniz</strong> kifayətdir. Menyuları bütün mövzu mövqelərinə bir dəfədə təyin etmək üçün ekranın üstündə yer alan <strong>Mövqeləri idarə et səkməsinə baxın</strong>

en: You can change the display of this screen using the Screen Options tab to set how many items are displayed per screen and to display/hide columns in the table.
az: Ekran parametrləri səkməsindən neçə ədəd element görünəcəyi və lövhədəki hansı sütunların göstərilib hansının gizlədiləcəyi kimi qurulumlar edərək bu ekranın görünüşünü dəyişdirə bilərsiniz.

en: You can change your password, turn on keyboard shortcuts, change the color scheme of your WordPress administration screens, and turn off the WYSIWYG (Visual) editor, among other things. You can hide the Toolbar (formerly called the Admin Bar) from the front end of your site, however it cannot be disabled on the admin screens.
az: Parolunuzu dəyişdirə bilər, qısayol tuşlarını aça bilər, rəng sxemini dəyişdirə bilər, vizual redaktoru açıb-bağlaya bilər və daha bir çox şeylər edə bilərsiniz. Alət çubuğunu (öncəki adı idarəetmə çubuğu) ön üzdə bağlaya bilərsiniz.

en: You can change your profile picture on <a href="%s">Gravatar</a>.
az: Profil fotonuzu <a href="%s">Gravatar</a> üzərindən dəyişdirə bilərsiniz.

en: You can choose from the theme&#8217;s default header images, or use one of your own. You can also customize how your Site Title and Tagline are displayed.
az: İstərsəniz mövzunuzun mövcud başlıq təsvirindən istifadə edə bilər, istərsəniz öz təsvirlərinizdən istifadə edə bilərsiniz. Ayrıca sayt başlığınızın və şüarınızın necə görünəcəyini də özəlləşdirə bilərsiniz.

en: You can choose one of your previously uploaded headers, or show a random one.
az: Daha əvvəl yüklədiyiniz başlıqlardan birini seçə ya da bir başqasını göstərə bilərsiniz.

en: You can choose what&#8217;s displayed on the front page of your site. It can be posts in reverse chronological order (classic blog), or a fixed/static page. To set a static home page, you first need to create two <a href="%s">Pages</a>. One will become the front page, and the other will be where your posts are displayed.
az: Saytınızın ön səhifəsində nə göstərəcəyinizi seçə bilərsiniz. Azalan tarix sırası ilə yazılarınızı göstər bilər (klassik bloq), ya da sabit/statik bir səhifə göstərə bilərsiniz. Statik bir əsas səhifə təyin etmək üçün əvvəlcədən iki ədəd <a href="%s">səhifə</a> yaratmalısınız. Biri ön səhifəniz, digəri də yazılarınızın göstəriləcəyi səhifə olacaqdır.

en: You can choose whether or not your site will be crawled by robots, ping services, and spiders. If you want those services to ignore your site, click the checkbox next to &#8220;Discourage search engines from indexing this site&#8221; and click the Save Changes button at the bottom of the screen. Note that your privacy is not complete; your site is still visible on the web.
az: Saytınızın robotlar, ping servisləri və hörümçəklər tərəfindən yoxlanılmasına qərar verə bilərsiniz. Əgər bu servislərin saytınıza daxil olmalarına mane olmaq istəyirsinizsə əlaqədar qutunu işarələyin və dəyişiklikləri qeyd et düyməsinə basın. Amma bu sizə internetdə tam bir məxfilik təqdim edə bilməz- bunu yaddan çıxarmayın.

en: You can create groups of links by using Link Categories. Link Category names must be unique and Link Categories are separate from the categories you use for posts.
az: Bağlantı kateqoriyalarından istifadə edərək bağlantı qrupları yarada bilərsiniz. Bağlantı kateqoriyası adları bənzərsiz olmalı və bağlantı kateqoriyaları yazı kateqoriyalarından ayrı olmalıdır.

en: You can create the %s manually and paste the following text into it.
az: %s faylını özünüz hazırlaya bilər və aşağıdakı mətni içinə yapışdıra bilərsiniz.

en: You can customize the display of this screen in a number of ways:
az: Bu ekranın görüntüsünü bir neçə fərqli yolla özəlləşdirə bilərsiniz:

en: You can customize the display of this screen using the Screen Options tab and/or the dropdown filters above the links table.
az: Ekran parametrləri səkməsindən istifadə edərək və/və ya bağlantılar lövhəsinin üzərindəki açılan filtir menyusu ilə bu ekranı özəlləşdirə bilərsiniz.

en: You can customize the display of this screen&#8217;s contents in a number of ways:
az: Bu ekranın görünüşünü bir neşə formada özəlləşdirə bilərsiniz:

en: You can customize the look of your site without touching any of your theme&#8217;s code by using a custom background. Your background can be an image or a color.
az: Mövzunuzun koduna heç toxunmadan fərdi bir arxa fon istifadə edərək saytınızın görünüşünü dəyişdirə bilərsiniz. Arxa fon bir təsvir və ya rəng ola bilər.

en: You can delete Link Categories in the Bulk Action pull-down, but that action does not delete the links within the category. Instead, it moves them to the default Link Category.
az: Kütləvi hərəkətlər açılan qutusundan Bağlantı kateqoriyalarını silə bilərsiniz.Fəqət bu hərəkət əlaqədar kateqoriyadakı bağlantıları silməz. Bunun yerinə mövcud olan kateqoriyaya əlavə edilirlər.

en: You can edit the image while preserving the thumbnail. For example, you may wish to have a square thumbnail that displays just a section of the image.
az: Siz təsvirin miniatürünü qeyd edərək redaktə edə bilərsiniz. Məsələn, təsvirin müəyyən bir hissəsinin kvadrat miniatürünə sahib ola bilərsiniz.

en: You can edit the information left in a comment if needed. This is often useful when you notice that a commenter has made a typographical error.
az: Əgər gərəkirsə bir şərhdəki məlumatları dəyişdirə bilərsiniz. Bu əsasən bir şərhçi imla xətası vb. bir xəta etdiyində çox yardımçı olur.

en: You can enable distraction-free writing mode using the icon to the right. This feature is not available for old browsers or devices with small screens, and requires that the full-height editor be enabled in Screen Options.
az: Sağdakı ikonun yardımı ilə diqqət dağıtmadan yazma rejimini aktivləşdirə bilərsiniz. Bu xüsusiyyət köhnə brauzerlər və kiçik ekranlı cihazlar tərəfindən dəstəklənməz və Ekran Parametrlərində tam yüksəklik xüsusiyyətinin aktiv olmasını gərəkdirir.

en: You can export a file of your site&#8217;s content in order to import it into another installation or platform. The export file will be an XML file format called WXR. Posts, pages, comments, custom fields, categories, and tags can be included. You can choose for the WXR file to include only certain posts or pages by setting the dropdown filters to limit the export by category, author, date range by month, or publishing status.
az: Bir başqa quruluma ya da platforma köçürmək üzərə, saytınızın bütün içəriyini ixrac edə bilərsiniz. İxrac etdiyiniz fayl WXR adında XML formatında bir fayldır. Yazılar, səhifələr, şərhlər, özəl sahələr, kateqqoriyalar və etiketlər daxildir. WXR faylında yer alacaq yazıları ya da səhifələri, açılan menyularda yer alan kateqoriya, müəllif, tarix aralığı və yazı statusu kimi filtirlərlə özünüz təyin edə bilərsinz.

en: You can filter the list of posts by post status using the text links in the upper left to show All, Published, Draft, or Trashed posts. The default view is to show all posts.
az: Sol üst hissədə yer alan Tamamı, Yayındakılar, Qaralamalar və Zibil qutusundakı yazılar filtirindən istifadə edərək yazılarınızı sıralaya bilərsiniz.

en: You can filter the list of users by User Role using the text links in the upper left to show All, Administrator, Editor, Author, Contributor, or Subscriber. The default view is to show all users. Unused User Roles are not listed.
az: Sol üstdə mövcud olan bağlantıların yardımı ilə istifadəçiləri bu şəkildə filtirləyə bilərsiniz:nəzarətçi, redaktor ,müəllif, əməkdaş ya da abunəçi.Mövcud olan görünüşdə tamamı görüntülənir. İstifadə edilməyən istifadəçi rolları siyahılanmaz.

en: You can find additional plugins for your site by using the <a href="%1$s">Plugin Browser/Installer</a> functionality or by browsing the <a href="%2$s" target="_blank">WordPress Plugin Directory</a> directly and installing new plugins manually. To manually install a plugin you generally just need to upload the plugin file into your %3$s directory. Once a plugin has been installed, you can activate it here.
az: Saytınız üçün yeni qoşmaları <a href="%1$s">qoşma brauzeri/yükləyicisi</a> ilə axtarıb tapa bilərsiniz ya da <a href="%2$s" target="_blank">WordPress Qoşma direktoriyası</a>na gedib qoşmaları özünüz qura bilərsiniz. Bir qoşmanı özünüz qurmaq üçün əsasən qoşma fayllarını <code>/wp-content/plugins</code> bölməsinə yükləməlisiniz. Bir qoşmanı qurduqdan sonra buradan aktivləşdirə bilərsiniz.

en: You can find additional themes for your site by using the Theme Browser/Installer on this screen, which will display themes from the <a href="%s" target="_blank">WordPress.org Theme Directory</a>. These themes are designed and developed by third parties, are available free of charge, and are compatible with the license WordPress uses.
az: Bu ekrandakı mövzu brauzeri/yükləyicisi ilə <a href="%s" target="_blank">WordPress.org Mövzu Direktoriyası</a>ndan mövzuları vərəqləyə bilər, saytınıza yeni mövzular tapa bilərsiniz. Bu mövzular üçüncü şəxslər tərəfindən dizayn edilmiş və hazırlanmış olub, WordPress lisenziyası ilə uyğundurlar və tamamən pulsuzdurlar.

en: You can hide/display columns based on your needs and decide how many posts to list per screen using the Screen Options tab.
az: Ekran parametrləri səkməsinin yardımı ilə istədiyiniz sütunları göstərə bilər/gizləyə bilər ya da bir səhifədə neçə yazı listələnəcəyini təyin edə bilərsiniz.

en: You can hide/display columns based on your needs and decide how many users to list per screen using the Screen Options tab.
az: Ekran parametrləri səkməsinin yardımı ilə istədiyiniz sütunları göstərə bilər/gizləyə bilər ya da bir səhifədə neçə yazı siyahılanacağını təyin edə bilərsiniz.

en: You can insert media files by clicking the icons above the post editor and following the directions. You can align or edit images using the inline formatting toolbar available in Visual mode.
az: Redaktorun yuxarısında yer alan ikonlar ilə media faylları əlavə edə bilərsiniz. Vizual redaktorda yer alan daxili alət çubuğu ilə təsvirləri sıralaya bilər və redaktə edə bilərsiniz.

en: You can log out of other devices, such as your phone or a public computer, by clicking the Log Out Everywhere Else button.
az: Bütün hesabları bağla düyməsinə basaraq, digər cihazlardakı, məsələn mobil telefonlar və ya ictimai bilgisayarlardakı bütün hesablarınızı bağlaya bilərsiniz.

en: You can manage comments made on your site similar to the way you manage posts and other content. This screen is customizable in the same ways as other management screens, and you can act on comments using the on-hover action links or the Bulk Actions.
az: Saytınızdakı şərhləri yenə yazı və diğər içəriklər kimi idarə edə bilərsiniz. Bu ekran eyni diğər idarəetmə ekranları kimi özəlləşdirilə bilir. Şərlərin üzərinə  maus ilə gəldiyinizdə hərəkət bağlantıları çıxacaqdır. İstəsəniz kütləvi əməliyyatlar da edə bilərsiniz.

en: You can narrow the list by file type/status using the text link filters at the top of the screen. You also can refine the list by date using the dropdown menu above the media table.
az: Ekranın yuxarısında olan fayl növü/status filtirlərindən istifadə edərək siyahını daralda bilərsiniz. Ayrıca media lövhəsinin altında yer alan açılan menyunun yardımı ilə tarixə görə də siyahını daralda bilərsiniz.

en: You can now manage and live-preview Custom Backgrounds in the <a href="%1$s">Customizer</a>.
az: Artıq <a href="%1$s">özəlləşdirici</a> içində özəl arxa fonları idarə edə bilər və canlı ön izləmə edə bilərsiniz.

en: You can now manage and live-preview Custom Header in the <a href="%1$s">Customizer</a>.
az: Artıq <a href="%1$s">özəlləşdirici</a> içində özəl başlıq sahələrini idarə edə bilər və canlı ön izləmə edə bilərsiniz.

en: You can proportionally scale the original image. For best results, scaling should be done before you crop, flip, or rotate. Images can only be scaled down, not up.
az: Orijinal təsvirinizi proporsional olaraq miqyaslandıra bilərsiniz. Ən yaxşı nəticəni əldə etmək üçün, miqyaslandırma kəsmə və döndürmə hərəkətindən öncə edilməlidir. Təsvirin miqyaslandırılması aşağı deyil, ancaq yuxarı edilə bilər.

en: You can refine the list to show only posts in a specific category or from a specific month by using the dropdown menus above the posts list. Click the Filter button after making your selection. You also can refine the list by clicking on the post author, category or tag in the posts list.
az: Yazıların üstündə yer alan açılan menyunun yardımı ilə sadəcə bəlli kateqoriyadakı yazıları ya da bəlli bir aya aid yazıları göstərəcək şəkildə siyahılandıra bilərsiniz. Seçiminizi etdikdən sonra Filtirlə tuşuna basın. Ayrıca yazı siyahısında yer alan yazar, kateqoriya ya da etiketlərə tıklayaraq da siyahını redaktə edə bilərsiniz.

en: You can select an image to be shown at the top of your site by uploading from your computer or choosing from your media library. After selecting an image you will be able to crop it.
az: Bilgisayarınızdan yükləyərək ya da media kitabxanasından seçərək saytınızın üst tərəfində görünəcək bir təsvir seçə bilərsiniz. Seçdikdən sonra kəsmə əməliyyatı da edə bilərsiniz.

en: You can set a custom image header for your site. Simply upload the image and crop it, and the new header will go live immediately. Alternatively, you can use an image that has already been uploaded to your Media Library by clicking the &#8220;Choose Image&#8221; button.
az: Saytınız üçün özəl bir başlıq təsviri təyin edə bilərsiniz. Sadəcə təsviri yükləyin və kəsin, və yeni başlıq həmən dərc ediləcəkdir. Bir başqa yol olaraq, hal-hazırda media kitabxananızda mövcud olan bir təsviri də &#8220;Təsvir Seç&#8221; tuşu ilə seçib istifadə edə bilərsiniz.

en: You can set maximum sizes for images inserted into your written content; you can also insert an image as Full Size.
az: Yazılı içəriyinizə əlavə ediləcək təsvirlərin ən böyük ölçülərini təyin edə bilərsiniz;  ayrıca təsvirləri tam ölçülü də əlavə edə bilərsiniz.

en: You can set the language, and the translation files will be automatically downloaded and installed (available if your filesystem is writable).
az: Dilinizi seçə bilər və bunun sayəsində dil fayllarının avtomatik olaraq endirilib yüklənməsini təmin edə bilərsiniz (fayl sisteminizdə yazma haqqı varsa, həyata keçirilə bilər).

en: You can still use your site but any subdomain you create may not be accessible. If you know your DNS is correct, ignore this message.
az: Hələ ki saytınızdan istifadə edə bilərsiniz lakin yaradacağınız alt sahə adları əlçatan olmaya bilər. Əgər DNS məlumatlarınızın doğru olduğunuzdan əminsinizsə bu mesaja fikir verməyin

en: You can submit content in several different ways; this screen holds the settings for all of them. The top section controls the editor within the dashboard, while the rest control external publishing methods. For more information on any of these methods, use the documentation links.
az: İçəriyi müxtəlif yollarla göndərə bilərsiniz; bu ekran tamamı üçün əlverişli parametrlərə sahibdir.

en: You can update to <a href="https://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %2$s</a> automatically or download the package and install it manually:
az: <a href="https://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %2$s</a> versiyasına qədər avtomatik olaraq yeniləyə bilər ya da özünüz endirib qura bilərsiniz:

en: You can upload and insert media (images, audio, documents, etc.) by clicking the Add Media button. You can select from the images and files already uploaded to the Media Library, or upload new media to add to your page or post. To create an image gallery, select the images to add and click the &#8220;Create a new gallery&#8221; button.
az: Media əlavə et tuşuna basaraq media fayllarını (təsvir, audio, sənədlər və.s) yükləyə bilər və əlavə edə bilərsiniz. Media kitabxanasına əlavə edilmiş təsvirləri və faylları seçə bilər, yeni media faylları yükləyə bilər və bunları səhifələrə və yazılara əlavə edə bilərsiniz.Bir təsvir qalereyası yaratmaq üçün təsvirləri seçib &#8220;Yeni qalereya yarat&#8221; tuşuna basın.

en: You can upload media files here without creating a post first. This allows you to upload files to use with posts and pages later and/or to get a web link for a particular file that you can share. There are three options for uploading files:
az: Buradan bir yazı yaratmadan media faylları yükləyə bilərsiniz. Bu şəkildə daha sonra bir yazıda ya da səhifədə istifadə etmək və ya başqa bir yerdə paylaşmaq üzrə əlaqədar fayl üçün bağlantıya sahib ola bilərsiniz. Fayl yükləmək üçün üç variantınız var:

en: You can use categories to define sections of your site and group related posts. The default category is &#8220;Uncategorized&#8221; until you change it in your <a href="%s">writing settings</a>.
az: Kateqoriyalardan istifadə edərək saytınızı bölümləndirə bilər və əlaqəli yazıları qruplara ayıra bilərsiniz. <a href="%s">Yazma parametrləri</a>ndən dəyişdirənə qədər mövcud kateqoriya &#8220;Əsas&#8221; kateqoriyasıdır.

en: You can use one of these cool headers or show a random one on each page.
az: Bu havalı başlıqların birindən istifadə edə bilər və ya hər səhifədə birini göstərə bilərsiniz.

en: You can use the Theme Editor to edit the individual CSS and PHP files which make up your theme.
az: Mövzu redaktoru ilə mövzunuzu əmələ gətirən CSS və PHP fayllarını redaktə edə bilərsiniz.

en: You can use the editor to make changes to any of your plugins&#8217; individual PHP files. Be aware that if you make changes, plugins updates will overwrite your customizations.
az: Redaktorun yardımı ilə istədiyiniz qoşmada PHP fayllarında dəyişikliklər edə bilərsiniz. Unutmayın ki, qoşma yenilənərkən etdiyiniz dəyişikliklərin üzərinə yazılır.

en: You can use the following controls to arrange your Dashboard screen to suit your workflow. This is true on most other administration screens as well.
az: Bu vasitələr ilə başlanğıc ekranınızı istəyinizə görə tərtib edə bilərsiniz. Bu parametrlər bir çox nəzarət ekranında da eyni şəkildə çalışır.

en: You can view all posts made by a user by clicking on the number under the Posts column.
az: Yazı sütununun altında yer alan rəqəmə tıklayaraq bir istifadıçinin yazdığı bütün yazılara baxa bilərsiniz.

en: You can view posts in a simple title list or with an excerpt using the Screen Options tab.
az: Ekran parametrləri səkməsindən quraraq, yazıları istəsəniz siyahı halında, ya da xülasələri ilə bərabər baxa bilərsiniz.

en: You can view your media in a simple visual grid or a list with columns. Switch between these views using the icons to the left above the media.
az: Media maddələrinə tor və ya sütun şəklinda baxa bilərsiniz. Bu parametrlər arasında keçid etmək üçün, media maddələrinin solunda yerləşən ikonlardan istifadə edə bilərsiniz.

en: You can&#8217;t delete that user.
az: Bu istifadəçini silə bilməzsiniz.

en: You can&#8217;t delete the current user.
az: Mövcud istifadəçini silə bilməzsiniz.

en: You can&#8217;t delete users.
az: İstifadəçiləri silə bilməzsiniz.

en: You can&#8217;t edit that user.
az: Bu istifadəçini redaktə edə bilməzsiniz.

en: You can&#8217;t edit this attachment because it is in the Trash. Please move it out of the Trash and try again.
az: Bu əlavəni redaktə edə bilməzsiniz, çünki əlavə zibil qutusundadır. Lütfən zibil qutusundan geri qaytarıb təkrar yoxlayın.

en: You can&#8217;t edit this item because it is in the Trash. Please restore it and try again.
az: Bu maddəni redaktə edə bilməzsiniz, çünkü o zibil qutusundadır. Lütfən zibil qutusundan geri alıb təkrar yoxlayın.

en: You can&#8217;t give users that role.
az: İstifadəçilərə bu rolu verə bilməzsiniz.

en: You can&#8217;t remove users.
az: Siz istifadəçiləri silə bilməzsiniz.

en: You can't remove the current user.
az: Hazırkı istifadəçini saytdan silə bilməzsiniz.

en: You cannot change this later.
az: Bunu daha sonra dəyişdirə bilməzsiniz.

en: You cannot delete a plugin while it is active on the main site.
az: Əsas səhifədə aktiv durumda ikən bu qoşmanı silə bilməzsiniz.

en: You cannot delete a theme while it has an active child theme.
az: Aktiv olan bir alt mövzu varkən bir mövzu silə bilməzsiniz.

en: You cannot install a network of sites with your server address.
az: Server ünvanınız ilə bir sayt şəbəkəsi qurulumu edə bilməzsiniz.

en: You cannot install because <a href="https://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> requires MySQL version %2$s or higher. You are running version %3$s.
az: Qurulma edə bilmirsiniz, çünki <a href="https://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a>, MySQL versiyası %2$s ya da daha yüksəyini gərəkdirir. Siz hazırda %3$s istifadə edirsiniz.

en: You cannot install because <a href="https://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> requires PHP version %2$s or higher and MySQL version %3$s or higher. You are running PHP version %4$s and MySQL version %5$s.
az: Qurulma edə bilmirsiniz, çünki <a href="https://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a>, PHP versiyası %2$s ya da daha yüksəyi və MySQL versiyası %3$s ya da daha yüksəyini gərəkdirir. Siz hazırda PHP versiyası olaraq %4$s və MySQL versiyası olaraq %5$s istifadə edirsiniz.

en: You cannot install because <a href="https://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> requires PHP version %2$s or higher. You are running version %3$s.
az: Qurulma edə bilmirsiniz, çünki <a href="https://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a>, PHP versiyası %2$s ya da daha yüksəyini gərəkdirir. Siz hazırda %3$s istifadə edirsiniz.

en: You cannot move this item to the Trash. %s is currently editing.
az: Bu yazını zibil qutusuna göndərməyə çalışırsınız. %s hazırda yazını redaktə edir.

en: You cannot update because <a href="https://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> requires MySQL version %2$s or higher. You are running version %3$s.
az: Yenilənmə edə bilmirsiniz, çünki <a href="https://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a>, MySQL versiyası %2$s ya da daha yuxarısına ehtiyac duyur. Siz hazırda %3$s istifadə edirsiniz.

en: You cannot update because <a href="https://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> requires PHP version %2$s or higher and MySQL version %3$s or higher. You are running PHP version %4$s and MySQL version %5$s.
az: Yenilənmə edə bilmirsiniz, çünki <a href="https://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a>, PHP versiyası %2$s ya da daha yuxarısı və MySQL versiyası %3$s ya da daha yuxarısına ehtiyac duyur. Siz hazırda PHP versiyası olaraq %4$s və MySQL versiyası olaraq %5$s istifadə edirsiniz.

en: You cannot update because <a href="https://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> requires PHP version %2$s or higher. You are running version %3$s.
az: Yenilənmə edə bilmirsiniz, çünki <a href="https://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a>, PHP versüiyası %2$s ya da daha yuxarısına ehtiyac duyur. Siz hazırda %3$s istifadə edirsiniz.

en: You cannot use port numbers such as %s.
az: %s kimi port nömrələri istifadə edə bilməzsiniz.

en: You did not enter a category name.
az: Kateqoriya ismini daxil etmədiniz.

en: You did not select an item for editing.
az: Redaktə etmək üçün bir maddə seçməmisiniz.

en: You do not appear to have any plugins available at this time.
az: Hal-hazırda istifadə edilə biləcək hər hansı bir qoşma mövcud deyil.

en: You do not appear to have any themes available at this time.
az: Hazırda sanki sizin istifadə edə biləcəyiniz bir mövzunuz yoxdur kimi görünür.

en: You do not have permission to customize headers.
az: Üst hissəni özəlləşdirmək üçün izniniz yoxdur.

en: You do not have permission to edit this user.
az: İstifadəçi məlumatlarını redaktə etmək üçün izniniz yoxdur.

en: You do not have sufficient permissions to access this page.
az: Bu səhifəyə varmaq üçün yetərli izniniz yoxdur.

en: You do not have sufficient permissions to activate plugins for this site.
az: Bu saytın qoşmalarını aktivləşdirmək üçün yetərli iznə sahib deyilsiniz.

en: You do not have sufficient permissions to add links to this site.
az: Bu sayta bağlantı əlavə etmək üçün yetərli izinlərə sahib deyilsiniz.

en: You do not have sufficient permissions to add users to this network.
az: Bu şəbəkəyə istifadəçi əlavə etmə izninə sahib deyilsiniz.

en: You do not have sufficient permissions to deactivate plugins for this site.
az: Bu saytdakı qoşmaları deaktivasiya etmək üçün yetərli iznə sahib deyilsiniz.

en: You do not have sufficient permissions to delete plugins for this site.
az: Bu saytdakı qoşmaları silmək üçün yetərli iznə sahib deyilsiniz.

en: You do not have sufficient permissions to delete this site.
az: Bu saytı silmək üçün yetərli səlahiyyətiniz yoxdur.

en: You do not have sufficient permissions to edit plugins for this site.
az: Bu saytın qoşmalarını redaktə etmək üçün yetərli izinlərə sahib deyilsiniz.

en: You do not have sufficient permissions to edit templates for this site.
az: Bu saytda şablonları redaktə etmək üçün yetərli izinlərə sahib deyilsiniz.

en: You do not have sufficient permissions to edit the links for this site.
az: Bu saytda bağlantıları redaktə etmək üçün yetərli izniniz yoxdur.

en: You do not have sufficient permissions to export the content of this site.
az: Bu saytın içəriyini ixrac etmək üçün yetərli iznə sahib deyilsiniz.

en: You do not have sufficient permissions to import content in this site.
az: Bu sayta kənardan içərik idxal etmək üçün yetərli iznə sahib deyilsiniz.

en: You do not have sufficient permissions to install plugins on this site.
az: Bu saytda qoşma qurmaq üçün yetərli iznə sahib deyilsiniz.

en: You do not have sufficient permissions to install themes on this site.
az: Bu saytda mövzu qurmaq üçün yetərli iznə sahib deyilsiniz.

en: You do not have sufficient permissions to manage options for this site.
az: Bu saytın parametrlərini idarə etmək üçün yetərli iznə sahib deyilsiniz.

en: You do not have sufficient permissions to manage plugins for this site.
az: Bu saytın qoşmalarını idarə etmək üçün yetərli izniniz yoxdur.

en: You do not have sufficient permissions to modify unregistered settings for this site.
az: Bu saytda qeydiyyatlı olmayan parametrləri redaktə etmək üçün yetərli izniniz yoxdur.

en: You do not have sufficient permissions to update plugins for this site.
az: Bu saytın qoşmalarını yeniləmək üçün yetərli iznə sahib deyilsiniz.

en: You do not have sufficient permissions to update themes for this site.
az: Bu saytın mövzularını yeniləmək üçün yetərli izniniz yoxdur.

en: You do not have sufficient permissions to update this site.
az: Bu saytı yeniləmək üçün yetərli iznə sahib deyilsiniz.

en: You don't have permission to attach files to this post.
az: Bu yazıya fayl əlavə etməyə izniniz yoxdur.

en: You have %1$s and %2$s.
az: %1$s və %2$s sahibisiniz.

en: You have access to the source code, the freedom to study how the program works, and the freedom to change it to make it do what you wish.
az: Mənbə kodları sizə hər an münasibdir. Proqramın necə işlədiyini yoxlamaq və dəyişdirmək sərbəstliyinə sahibsiniz.

en: You have chosen to delete the following users from all networks and sites.
az: Bu istifadəçiləri bütün şəbəkələrdən və saytlardan silmə variantını seçdiniz.

en: You have chosen to delete the user from all networks and sites.
az: İstifadəçini bütün şəbəkələrdən və saytlardan silmə rejimini seçdiniz.

en: You have specified these users for deletion:
az: Bu istifadəçiləri silmək üçün seçdiniz:

en: You have specified these users for removal:
az: Bu istifadəçiləri silmək üçün seçmisiniz:

en: You have specified this user for deletion:
az: Bu istifadəçini silmək üçün seçdiniz:

en: You have specified this user for removal:
az: Silmək üçün təyin edilən istifadəçi:

en: You have the freedom to distribute copies of your modified versions to others. By doing this you can give the whole community a chance to benefit from your changes.
az: Dəyişiklik etdiyiniz versiyanı başqaları ilə paylaşmaqda sərbəstsiniz. Bu sayədə proqramdan istifadə edən insanlara dəyişikliklərinizdən faydalanma şansı vermiş olursunuz.

en: You have the freedom to redistribute copies of the original program so you can help your neighbor.
az: Orijinal proqramın surətlərini paylaşmaq, dolayısı ilə qonşunuza yardım edə bilmə sərbəstliyinə sahibsiniz.

en: You have the freedom to run the program, for any purpose.
az: Nə üçün istəyirsinizsə o məqsədlə bu proqramı işlətmək sərbəstliyinə sahibsiniz.

en: You have the latest version of WordPress.
az: WordPress-in ən son versiyasından istifadə edirsiniz.

en: You have used your space quota. Please delete files before uploading.
az: Disk limitinizi doldurmusunuz. Lütfən yükləmə etmədən əvvəl bir fayl silin.

en: You have version %1$s installed. Update to %2$s.
az: %1$s versiyası quruludur. %2$s versiyasına yüksəldin.

en: You may also browse based on the most popular tags in the Plugin Directory:
az: Ayrıca Qoşma Direktoriyasındakı ən populyar etiketlərə görə qoşmalara göz ata bilərsiniz.

en: You must assign a password to the new user, which they can change after logging in. The username, however, cannot be changed.
az: Yeni istifadəçiyə bir parol təyin etməlisiniz. Daxil olduqdan sonra dəyişdirilə bilər. Bunun yanında istifadəçi adları dəyişdirilə bilməz.

en: You must be a member of at least one site to use this page.
az: Bu səhifədən istifadə edə bilmək üçün ən azı bir saytın üzvü olmağınız lazımdır.

en: You must click the Save Changes button at the bottom of the screen for new settings to take effect.
az: Yeni parametrlərin aktiv ola bilməsi üçün səhifənin altında yer alan dəyişiklikləri qeyd et düyməsinə basmalısınız.

en: You must provide a domain name.
az: Bir domen adı əldə etməyiniz gərəkdir.

en: You must provide a name for your network of sites.
az: Sayt şəbəkəsi üçün bir ad təyin etməlisiniz.

en: You must provide a valid email address.
az: Keçərli bir e-poçt ünvanı əldə etməyiniz gərəkdir.

en: You must provide an email address.
az: Bir e-poçt ünvanı təyin etməyiniz lazımdır.

en: You need JavaScript to choose a part of the image.
az: Təsvirin müəyyən bir hissəsini seçmək üçün JavaScript-ə ehtiyacınız var.

en: You need to make this file writable before you can save your changes. See <a href="https://codex.wordpress.org/Changing_File_Permissions">the Codex</a> for more information.
az: Etdiyiniz dəyişiklikləri qeyd etmədən öncə faylı yazıla bilən etmək lazımdır. Fayl izinləri ilə əlaqədar <a href="https://codex.wordpress.org/Changing_File_Permissions">sənədinə</a> baxa bilərsiniz.

en: You only have one theme enabled for this site right now. Visit the Network Admin to <a href="%1$s">enable</a> more themes.
az: Bu sayt üçün hazırda sadəcə bir mövzu aktivləşdirilmişdir. Daha çox mövzu <a href="%1$s">aktivləşdirmək</a> üçün Şəbəkə Nəzarəti bölməsini ziyarət edin.

en: You only have one theme enabled for this site right now. Visit the Network Admin to <a href="%1$s">enable</a> or <a href="%2$s">install</a> more themes.
az: Bu sayt üçün yalnız bir mövzu aktivləşdirilmişdir. Şəbəkə nəzarəti səhifəsini ziyarət edərək daha çox mövzu  <a href="%1$s">atkivləşdirə bilər</a> ya da <a href="%2$s">qura bilərsiniz</a>.

en: You only have one theme installed right now. Live a little! You can choose from over 1,000 free themes in the WordPress.org Theme Directory at any time: just click on the <a href="%s">Install Themes</a> tab above.
az: Hazırda sadəcə bir mövzu qurmusunuz. Bir az keyfinizə baxın! WordPress.org mövzu direktoriyasından 1.000 -dən çox pulsuz mövzu arasından istədiyinizi seçə bilərsiniz: sadəcə yuxarıda yer alan <a href="%s">Mövzu yüklə</a> bağlantısına tıklayın.

en: You should be able to get this info from your web host, if %s doesn&#8217;t work.
az: Əgər %s işləməzsə bu məlumatı hostunuzdan əldə edə bilərsiniz.

en: You should update your .htaccess now.
az: web.config faylını indi yeniləməlisiniz.

en: You should update your web.config now.
az: web.config faylını indi yeniləməlisiniz.

en: You should upgrade <a href="%s" target="_blank">your bookmarklet</a> to the latest version!
az: <a href="%s" target="_blank">Aparatınızı</a> ən son versiyasına yüksəltməlisiniz!

en: You will need a wildcard DNS record if you are going to use the virtual host (sub-domain) functionality.
az: Əgər virtual host (alt domen adı) xüsusiyyətindən istifadə edəcəksinizsə, joker DNS təyin etməyiniz gərəkəcəkdir.

en: You will need this password to log&nbsp;in. Please store it in a secure location.
az: Giriş etmək üçün bu parola ehtiyacınız var. Lütfən etibarlı bir şəkildə saxlayın.

en: You&rsquo;re using the auto-generated password for your account. Would you like to change it?
az: Hesabınız üçün avtomatik hazırlanmış parol istifadə edirsiniz. Dəyişdirmək istəyərdinizmi?

en: Your <code>wp-config.php</code> file has an empty database table prefix, which is not supported.
az: <code>wp-config.php</code> faylınızda verilənlər bazası ön əlavəsi sahəsi boşdur, bu növ bir istifadə dəstəklənmir.

en: Your Email
az: E-poçt ünvanınız

en: Your MySQL username
az: MySQL istifadəçi adınız

en: Your Profile
az: Profilim

en: Your Sites
az: Sizin Saytlarınız

en: Your WordPress database has been successfully updated!
az: WordPress verilənlər bazası uğurla yeniləndi!

en: Your WordPress database is already up-to-date!
az: WordPress verilənlər bazanız artıq yenidir!

en: Your WordPress.org username:
az:  WordPress.org istifadəçi adı:

en: Your browser is out of date!
az: Brauzeriniz çox köhnədir!

en: Your chosen password.
az: Seçmiş olduğunuz parol.

en: Your email address has not been updated yet. Please check your inbox at %s for a confirmation email.
az: E-poçt ünvanınız hələ ki yenilənməyib. Lütfən təsdiqləmə e-poçtu üçün %s gələn qutunuzu yoxlayın.

en: Your email address.
az: Sizin e-poçt ünvanınız.

en: Your hosting company, support forum volunteers, or a friendly developer may be able to use this information to help you:
az: Host firmanız və ya dəstək forumlarındakı könüllü proqramçı dostlarınız bu problemi həll etməkdə sizə yardımçı ola bilər:

en: Your latest changes were saved as a revision.
az: Sizin son dəyişiklikləriniz bir versiya olaraq qeyd edildi.

en: Your new WordPress site has been successfully set up at:
    
    %1$s
    
    You can log in to the administrator account with the following information:
    
    Username: %2$s
    Password: %3$s
    Log in here: %4$s
    
    We hope you enjoy your new site. Thanks!
    
    --The WordPress Team
    https://wordpress.org/
az: Yeni WordPress saytınız müvəffəqiyyətlə quruldu:
    
    %1$s
    
    Aşağıdakı məlumatlar ilə İdarətmə Lövhəsinə daxil ola bilərsiniz:
    
    İstifadəçi adı: %2$s
    Parol: %3$s
    Giriş ünvanı: %4$s
    
    Yeni saytınızı bəyənəcəyinizi ümid edirik. Təşəkkürlər!
    
    --WordPress Komandası
    https://wordpress.org/

en: Your passwords do not match. Please try again.
az: Parollarınız uyğunlaşmır. Lütfən təkrar yoxlayın.

en: Your plugins are all up to date.
az: Bütün qoşmalarınız yenidir.

en: Your profile contains information about you (your &#8220;account&#8221;) as well as some personal options related to using WordPress.
az: Profiliniz sizin haqqınızda (&#8220;hesabınız&#8221;) və WordPress istifadəniz ilə bağlı bəzi fərdi parametrlərin məlumatlarını daşıyır.

en: Your site at %1$s experienced a critical failure while trying to update WordPress to version %2$s.
az: Sizin %1$s saytınız WordPress%2$s  versiyasına yenilənərkən kritik bir xətaya düçar oldu.

en: Your site at %1$s experienced a critical failure while trying to update to the latest version of WordPress, %2$s.
az: WordPress, %2$s ən son vesiyaya yüksəldilərkən %1$s Saytınız  kritik bir xəta ilə qarşılaşdı.

en: Your site is asking search engines not to index its content
az: Saytınız, içəriyini axtarış sistemlərinin indeksləməməsini istəyir.

en: Your site is configured to keep only the last %s revisions.
az: Saytınız sadəcə son %s versiyasını saxlamaq üzrə tərtiblənmişdir.

en: Your site was running version %s.
az: Sizin saytınız %s versiyası ilə işləyir.

en: Your theme does not natively support menus, but you can use them in sidebars by adding a &#8220;Custom Menu&#8221; widget on the <a href="%s">Widgets</a> screen.
az: Mövzunuz menyuları dəstəkləmir, amma sağ sütunda <a href="%s">Vidcetlər</a> bölməsindəki &#8220;Özəl menyu&#8221; vidcetindən istifadə edərək menyulardan yararlana bilərsiniz.

en: Your theme does not support navigation menus or widgets.
az: Mövzunuz menyuları və vidcetləri dəstəkləmir.

en: Your themes are all up to date.
az: Bütün mövzularınız yenilənmiş durumdadır.

en: Your translations are all up to date.
az: Sizin tərcümələr aktual vəziyyətdədir.

en: Your username cannot be changed, but you can use other fields to enter your real name or a nickname, and change which name to display on your posts.
az: İstifadəçi adınız dəyişdirilə bilməz, amma digər sahələrdən istifadə edərək əsl adınızı ya da ləqəbinizi daxil edə bilərsiniz və yazılarda istədiyinizi görüntüləyə bilərsiniz.

en: [%1$s] URGENT: Your site may be down due to a failed update
az: [%1$s] TƏCİLİ: Baş tutmayan yenilənməyə görə saytınız əlçatmaz ola bilər

en: [%1$s] WordPress %2$s is available. Please update!
az: [%1$s] WordPress %2$s mövcuddur. Lütfən yeniləyin!

en: [%1$s] Your site has updated to WordPress %2$s
az: [%1$s] saytınız WordPress %2$s versiyasına qədər yeniləndi

en: [%s] Background updates have finished
az: [%s] arxa fon yenilənməsi tamamlandı

en: [%s] Joining confirmation
az: [%s] Qatılma təsdiqi

en: [%s] New Admin Email Address
az: [%s] yeni nəzarətçi e-poçt ünvanı

en: [%s] New Email Address
az: [%s] Yeni E-poçt Ünvanı

en: [%s] There were failures during background updates
az: [%s] Uğursuzluqlar arxa fon yenilənmələri zamanı var idi

en: [Pending]
az: [Gözləyir]

en: acquaintance
az: tanış

[ctx: adjective]
en: Pending
az: Gözləyən

[ctx: admin menu]
en: All Links
az: Butun bağlantılar

en: another web address of mine
az: digər veb ünvanım

en: child
az: uşaq

en: co-resident
az: eyni yerdən

en: co-worker
az: iş yoldaşı

en: colleague
az: məktəb yoldaşı

[ctx: color]
en: Default: %s
az: Mövcud: %s

[ctx: column name]
en: Comment
az: Şərh

[ctx: column name]
en: Date
az: Tarix

[ctx: column name]
en: File
az: Fayl

[ctx: column name]
en: Submitted On
az: Göndərilmə tarixi

[ctx: column name]
en: Title
az: Başlıq

[ctx: column name]
en: Uploaded to
az: Yüklənən yer

[ctx: comment]
en: Mark as Spam
az: Spam olaraq işarələ

[ctx: comment]
en: Not Spam
az: Spam deyil

[ctx: comment]
en: Permalink:
az: Daimi bağlantı:

[ctx: comments]
en: %s in moderation | %s in moderation
az[0]: %s təsdiq sırasındadır
az[1]: %s təsdiq sırasındadır

[ctx: comments]
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
az[0]: Bütün <span class="count">(%s)</span>
az[1]: Bütün <span class="count">(%s)</span>

[ctx: comments]
en: Approved <span class="count">(%s)</span> | Approved <span class="count">(%s)</span>
az[0]: Təsdiqlənmiş <span class="count">(%s)</span>
az[1]: Təsdiqlənmiş <span class="count">(%s)</span>

[ctx: comments]
en: Pending <span class="count">(%s)</span> | Pending <span class="count">(%s)</span>
az[0]: Gözləyən <span class="count">(%s)</span>
az[1]: Gözləyən <span class="count">(%s)</span>

[ctx: comments]
en: Trash <span class="count">(%s)</span> | Trash <span class="count">(%s)</span>
az[0]: Zibil qutusu <span class="count">(%s)</span>
az[1]: Zibil qutusu <span class="count">(%s)</span>

en: contact
az: ünsiyyət

en: crush
az: tutqulu

[ctx: dashboard]
en: %1$s on %2$s
az: %2$s üçün %1$s

en: date
az: flört edilən

[ctx: default GMT offset or timezone string]
en: 0
az: 2

[ctx: drafts]
en: View all
az: Tamamına bax

en: enter a custom date format in the following field
az: aşağıdakı sahəyə özəl tarix formatını daxil edin

en: enter a custom time format in the following field
az: aşağıdakı sahəyə özəl saat formatını daxil edin

[ctx: example password]
en: password
az: parol

[ctx: example username]
en: username
az: istifadəçiadi

en: example:
az: nümunə:

en: example: www.wordpress.org
az: nümunə: www.wordpress.org

en: family
az: ailə

[ctx: file]
en: Add New
az: Yenisini əlavə et

en: first
az: ilk

en: friend
az: dost

en: friendship
az: dostluq

en: g:i:s a
az: H:i:s

en: geographical
az: coğrafi

en: https://en.gravatar.com/
az: https://az.gravatar.com/

en: https://wordpress.org/news/
az: http://wordpress.org/news/

en: identity
az: kimlik

en: items
az: maddələr

en: kin
az: əqraba

en: last
az: son

[ctx: link]
en: Add New
az: Yenisini əlavə et

[ctx: link name]
en: Name
az: Adı

[ctx: media item]
en: Edit
az: Redaktə et

[ctx: menu]
en: Edit
az: Redaktə et

[ctx: menu]
en: Use new menu
az: Yeni menyudan istifadə et

[ctx: menu location]
en: (Currently set to: %s)
az: (Hazırkı: %s)

en: met
az: dost

[ctx: meta name]
en: Name
az: Ad

en: muse
az: ilham verici

en: my-hacks.php (legacy hacks support)
az: my-hacks.php (dəstək)

[ctx: nav menu front page title]
en: Home: %s
az: Əsas Səhifə: %s

en: neighbor
az: qonşu

en: newer
az: daha yeni

[ctx: no user roles]
en: None
az: Heç biri

en: none
az: heç biri

en: older
az: daha əski

en: or <a href="%s">create a new menu</a>.
az: ya da <a href="%s">yeni bir menyu yaradın</a>.

en: or, <a href="%s">change your theme completely</a>
az: ya da <a href="%s">mövzunuzu tamamən dəyişdirin</a>

[ctx: paging]
en: %1$s of %2$s
az: %1$s / %2$s

en: parent
az: valideyin

en: physical
az: fiziki

[ctx: plugin]
en: Add New
az: Yenisini əlavə et

[ctx: plugin]
en: Installed
az: Qurulanlar

[ctx: plugin editor]
en: Editor
az: Redaktor

[ctx: plugins]
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
az[0]: Tamamı <span class="count">(%s)</span>
az[1]: Tamamı <span class="count">(%s)</span>

[ctx: plugins]
en: Browse
az: Gözat

[ctx: post state]
en: Pending
az: Gözləyən

en: posts
az: yazılar

[ctx: posts]
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
az[0]: Bütün <span class="count">(%s)</span>
az[1]: Bütün <span class="count">(%s)</span>

[ctx: posts]
en: Mine <span class="count">(%s)</span> | Mine <span class="count">(%s)</span>
az[0]: Mənim <span class="count">(%s)</span>
az[1]: Mənim <span class="count">(%s)</span>

[ctx: posts]
en: Sticky <span class="count">(%s)</span> | Sticky <span class="count">(%s)</span>
az[0]: Sabit <span class="count">(%s)</span>
az[1]: Sabit <span class="count">(%s)</span>

en: professional
az: peşəkar

en: rel:
az: bağ:

[ctx: removing-widget]
en: Deactivate
az: Deaktivasiya

[ctx: revisions]
en: Browse
az: Göz at

en: romantic
az: romantik

[ctx: sample permalink base]
en: archives
az: arxivlər

[ctx: sample permalink structure]
en: sample-post
az: yazı-nümünəsi

en: sample-page
az: nümunə-səhifə

[ctx: settings screen]
en: General
az: Əsas

en: sibling
az: qardaş

[ctx: site]
en: Add New
az: Yenisini əlavə et

[ctx: site]
en: Mark as Spam
az: Spam olaraq işarələ

[ctx: site]
en: Not Spam
az: Spam deyil

[ctx: site]
en: Registered
az: Qeydiyyatdan keçmiş

en: spouse
az: həyat yoldaşı

en: sub item
az: alt element

[ctx: subdirectory examples]
en: like <code>%1$s/site1</code> and <code>%1$s/site2</code>
az: <code>%1$s/site1</code> və <code>%1$s/site2</code> kimi

[ctx: subdomain examples]
en: like <code>site1.%1$s</code> and <code>site2.%1$s</code>
az: <code>site1.%1$s</code> və <code>site2.%1$s</code> kimi

en: sweetheart
az: sevgili

[ctx: term name]
en: Name
az: İsim

[ctx: term parent]
en: Parent
az: Valideyin

[ctx: theme]
en: Already Installed
az: Artıq qurulmuşdur

[ctx: theme]
en: Details &amp; Preview
az: Detallar &amp; Önizləmə

[ctx: theme]
en: Installed
az: Qurulanlar

[ctx: theme editor]
en: Editor
az: Redaktor

[ctx: theme name]
en: Name
az: Adı

[ctx: themes]
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
az[0]: Tamamı <span class="count">(%s)</span>
az[1]: Tamamı <span class="count">(%s)</span>

[ctx: themes]
en: Browse
az: Göz at

[ctx: themes]
en: Favorites
az: Favoritlər

[ctx: themes]
en: Featured
az: Xüsusi

[ctx: themes]
en: Latest
az: Ən son

[ctx: themes]
en: Popular
az: Populyar

[ctx: themes]
en: Recently Updated
az: Ən son yenilənən

[ctx: user]
en: Add Existing
az: Var olanı əlavə et

[ctx: user]
en: Add Existing User
az: Var olan istifadəçini əlavə et

[ctx: user]
en: Add New
az: Yenisini əlavə et

[ctx: user]
en: Add New User
az: Yeni istifadəçi əlavə et

[ctx: user]
en: Mark as Spam
az: Spam olaraq işarələ

[ctx: user]
en: Not Spam
az: Spam deyil

[ctx: user]
en: Registered
az: Qeydiyyatdan keçmiş

[ctx: users]
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
az[0]: Tamamı <span class="count">(%s)</span>
az[1]: Tamamı <span class="count">(%s)</span>

[ctx: verb]
en: Clear
az: Təmizlə

[ctx: verb]
en: View
az: Bax

[ctx: verb; site]
en: Archive
az: Arxiv

[ctx: widget]
en: Add
az: Əlavə et

[ctx: widget]
en: Edit
az: Redaktə et
