Development (4.4.x) - en to sq translation catalogue (1721 entries)

en: "caller_get_posts" is deprecated. Use "ignore_sticky_posts" instead.
sq: "caller_get_posts" është e vjetruar. Përdorni "ignore_sticky_posts" më mirë.

en: #%d (no title)
sq: #%d (pa titull)

en: %1$s %2$s %3$s Category Feed
sq: %1$s %2$s Prurje për Kategorinë %3$s

en: %1$s %2$s %3$s Comments Feed
sq: %1$s %2$s Prurje për Komentet te %3$s

en: %1$s %2$s %3$s Feed
sq: %1$s %2$s Prurje %3$s

en: %1$s %2$s %3$s Tag Feed
sq: %1$s %2$s Prurje për Etiketën %3$s

en: %1$s %2$s Comments Feed
sq: %1$s %2$s Prurje për Komentet

en: %1$s %2$s Feed
sq: %1$s %2$s Prurje

en: %1$s %2$s Posts by %3$s Feed
sq: %1$s %2$s Prurje për Postime nga %3$s

en: %1$s %2$s Search Results for &#8220;%3$s&#8221; Feed
sq: %1$s %2$s Prurje për Përfundime Kërkimi për &#8220;%3$s&#8221;

en: %1$s %2$s, %3$s @ %4$s:%5$s
sq: %2$s %1$s, %3$s @ %4$s:%5$s

en: %1$s (since %2$s; %3$s)
sq: %1$s (që prej %2$s, %3$s)

en: %1$s (since %2$s; no alternative available)
sq: %1$s (që prej %2$s; s&#8217;ka alternativa)

en: %1$s (since %2$s; use %3$s instead)
sq: %1$s (që prej %2$s; më mirë përdorni %3$s)

en: %1$s - Comments on %2$s
sq: %1$s - Komente te %2$s

en: %1$s Comment<span class="screen-reader-text"> on %2$s</span> | %1$s Comments<span class="screen-reader-text"> on %2$s</span>
sq[0]: %1$s Koment<span class="screen-reader-text"> te %2$s</span>
sq[1]: %1$s Komente<span class="screen-reader-text"> te %2$s</span>

en: %1$s [Autosave]
sq: %1$s [Vetëruajtje]

en: %1$s [Current Revision]
sq: %1$s [Rishikimi i Tanishëm]

en: %1$s and %2$s.
sq: %1$s dhe %2$s.

en: %1$s at %2$s
sq: %1$s te %2$s

en: %1$s is <strong>deprecated</strong> since version %2$s with no alternative available.
sq: %1$s është <strong>vjetruar</strong> pas versionit %2$s, dhe s&#8217;ka alternativa.

en: %1$s is <strong>deprecated</strong> since version %2$s! Use %3$s instead.
sq: %1$s është <strong>vjetruar</strong> pas versionit %2$s! Më mirë përdorni %3$s.

en: %1$s is deprecated. Use %2$s instead.
sq: %1$s është vjetruar. Më mirë përdorni %2$s.

en: %1$s is proudly powered by %2$s
sq: %1$s bazohet me krenari në %2$s

en: %1$s response to %2$s | %1$s responses to %2$s
sq[0]: %1$s përgjigje te %2$s
sq[1]: %1$s përgjigje te %2$s

en: %1$s was called <strong>incorrectly</strong>. %2$s %3$s
sq: %1$s u thirr <strong>pasaktësisht</strong>. %2$s %3$s

en: %1$s was called with an argument that is <strong>deprecated</strong> since version %2$s with no alternative available.
sq: %1$s u thirr me një argument që është <strong>vjetruar</strong> që pas versionit %2$s dhe mbetet pa alternativa.

en: %1$s was called with an argument that is <strong>deprecated</strong> since version %2$s! %3$s
sq: %1$s u thirr me një argument që është <strong>vjetruar</strong> që pas versionit %2$s! %3$s

en: %1$s. Menu item %2$d of %3$d.
sq: %1$s. Elementi %2$d nga %3$d të menusë.

en: %1$s. Sub item number %2$d under %3$s.
sq: %1$s. Nënelementi numër %2$d nën %3$s.

en: %d Plugin Update | %d Plugin Updates
sq[0]: %d Përditësim Shtojce
sq[1]: %d Përditësime Shtojcash

en: %d Theme Update | %d Theme Updates
sq[0]: %d Përditësim Teme
sq[1]: %d Përditësime Temash

en: %d WordPress Update
sq: Përditësim %d WordPress-i

en: %d queries. %s seconds.
sq: %d kërkesa. %s sekonda.

en: %d selected
sq: %d të përzgjedhura

en: %s (Invalid)
sq: %s (I pavlefshëm)

en: %s (Pending)
sq: %s (Në pritje)

en: %s <span class="says">says:</span>
sq: %s <span class="says">thotë:</span>

en: %s <span class="screen-reader-text">Comment</span> | %s <span class="screen-reader-text">Comments</span>
sq[0]: %s <span class="screen-reader-text">Koment</span>
sq[1]: %s <span class="screen-reader-text">Komente</span>

en: %s Comment | %s Comments
sq[0]: %s Koment
sq[1]: %s Komente

en: %s and %s
sq: %s dhe %s

en: %s comment awaiting moderation | %s comments awaiting moderation
sq[0]: %s koment në pritje të moderimit
sq[1]: %s komente në pritje të moderimit

en: %s day | %s days
sq[0]: %s ditë
sq[1]: %s ditë

en: %s exceeds the maximum upload size for the multi-file uploader when used in your browser.
sq: %s tejkalon madhësinë maksimum të ngarkimit për ngarkuesin shumëkartelësh kur përdoret te shfletuesi juaj.

en: %s exceeds the maximum upload size for this site.
sq: %s e tejkalon madhësinë maksimum të ngarkimit për këtë sajt.

en: %s hour | %s hours
sq[0]: %s orë
sq[1]: %s orë

en: %s is a protected WP option and may not be modified
sq: %s është mundësi WP e mbrojtur dhe s&#8217;mund të ndryshohet

en: %s is your new username
sq: %s është emri juaj i ri si përdorues

en: %s min | %s mins
sq[0]: %s min
sq[1]: %s minuta

en: %s month | %s months
sq[0]: %s muaj
sq[1]: %s muaj

en: %s must set a database connection for use with escaping.
sq: %s duhet të vendosë një lidhje me bazë të dhënash për përdorim me <em>escaping</em>.

en: %s topic | %s topics
sq[0]: %s subjekt
sq[1]: %s subjekte

en: %s update failed
sq: Përditësimi i %s dështoi

en: %s updated!
sq: %s u përditësua!

en: %s week | %s weeks
sq[0]: %s javë
sq[1]: %s javë

en: %s year | %s years
sq[0]: %s vit
sq[1]: %s vjet

en: %s, and %s
sq: %s, dhe %s

en: &#8220;%s&#8221; has failed to upload.
sq: &#8220;%s&#8221; s&#8217;arriti të përditësohej.

en: &#8592; Cancel Audio Playlist
sq: &#8592; Anulojeni Luajlistën Audio

en: &#8592; Cancel Gallery
sq: &#8592; Anulojeni Galerinë

en: &#8592; Cancel Video Playlist
sq: &#8592; Anulojeni Luajlistën Video

en: &#8592; Return to library
sq: &#8592; Rikthehuni te biblioteka

en: &laquo; Back
sq: &laquo; Mbrapsht

en: &laquo; Older Comments
sq: &laquo; Komente Më të Vjetra

en: &laquo; Previous
sq: &laquo; I mëparshmi

en: &laquo; Previous Page
sq: &laquo; Faqja e Mëparshme

en: &larr; Back to %s
sq: &larr; Mbrapsht te %s

en: &lt; Prev
sq: &lt; E mëparshmja

en: &mdash; Select &mdash;
sq: &mdash; Përzgjidhni &mdash;

en: (Edit)
sq: (Përpunojeni)

en: (Must be at least 4 characters, letters and numbers only.)
sq: (Duhet të jetë e pakta 4 shenja, vetëm shkronja dhe numra.)

en: (This message was added in version %s.)
sq: (Ky mesazh qe shtuar te versioni %s.)

en: (WordPress could not establish a secure connection to WordPress.org. Please contact your server administrator.)
sq: (WordPress-i s&#8217;vendosi dot një lidhje të sigurt me WordPress.org-un. Ju lutemi, lidhuni me përgjegjësin e shërbyesit tuaj.)

en: (more&hellip;)
sq: (më tepër&hellip;)

en: (no title)
sq: (pa titull)

en: (required)
sq: (e domosdoshme)

en: 1 Comment
sq: 1 Koment

en: 1 Comment<span class="screen-reader-text"> on %s</span>
sq: 1 Koment<span class="screen-reader-text"> te %s</span>

en: <a href="%1$s" aria-label="Logged in as %2$s. Edit your profile.">Logged in as %2$s</a>. <a href="%3$s">Log out?</a>
sq: <a href="%1$s" aria-label="I futur si %2$s. Përpunoni profilin tuaj.">I futur si %2$s</a>. <a href="%3$s">Të dilet?</a>

en: <a href="%1$s">%2$s</a> is your new site. <a href="%3$s">Log in</a> as &#8220;%4$s&#8221; using your existing password.
sq: <a href="%1$s">%2$s</a> është sajti juaj i ri. <a href="%3$s">Hyni</a> si &#8220;%4$s&#8221; duke përdorur fjalëkalimin tuaj të deritanishëm.

en: <abbr title="Really Simple Syndication">RSS</abbr> feed for comments on this post.
sq: Prurje <abbr title="Really Simple Syndication">RSS</abbr> për komente në këtë postim.

en: <cite class="fn">%s</cite> <span class="says">says:</span>
sq: <cite class="fn">%s</cite> <span class="says">thotë:</span>

en: <span>Active:</span> %s
sq: <span>Aktive:</span> %s

en: <strong>Conflicting values for the constants VHOST and SUBDOMAIN_INSTALL.</strong> The value of SUBDOMAIN_INSTALL will be assumed to be your subdomain configuration setting.
sq: <strong>Vlerat për konstantet VHOST dhe SUBDOMAIN_INSTALL bien ndesh.</strong> Vlera e SUBDOMAIN_INSTALL do të merret si të ishte rregullimi juaj për formësim nënpërkatësie.

en: <strong>Could not find site %1$s.</strong> Searched for table %2$s in database %3$s. Is that right?
sq: <strong>S&#8217;u gjet dot sajti %1$s.</strong> U kërkua për tabelën %2$s te baza e të dhënave %3$s. Në rregull deri këtu?

en: <strong>Database tables are missing.</strong> This means that MySQL is not running, WordPress was not installed properly, or someone deleted %s. You really should look at your database now.
sq: <strong>Mungojnë tabela baze të dhënash.</strong> Kjo do të thotë që MySQL s&#8217;po xhiron, WordPress-i s&#8217;është instaluar si duhet, ose dikush ka fshirë %s. Tani do të duhej vërtet t&#8217;i hidhni një sy bazës tuaj të të dhënave.

en: <strong>ERROR</strong>: %1$s in %2$s can only contain numbers, letters, and underscores.
sq: <strong>GABIM</strong>: %1$s te %2$s mund të përmbajë vetëm numra, shkronja dhe nënvija.

en: <strong>ERROR</strong>: Cookies are blocked due to unexpected output. For help, please see <a href="%1$s">this documentation</a> or try the <a href="%2$s">support forums</a>.
sq: <strong>GABIM</strong>: Cookie-t janë bllokuar për shkak të një përfundimi të papritur. Për ndihmë, ju lutemi, shihni <a href="%1$s">këtë dokument</a> ose provoni te <a href="%2$s">forumet e asistencës</a>.

en: <strong>ERROR</strong>: Cookies are blocked or not supported by your browser. You must <a href="%s">enable cookies</a> to use WordPress.
sq: <strong>GABIM</strong>: Cookie-t janë bllokuar ose s&#8217;mbulohen nga shfletuesi juaj. Për të përdorur WordPress-in, duhet të <a href="%s">aktivizoni cookie-t</a>.

en: <strong>ERROR</strong>: Couldn&#8217;t register you&hellip; please contact the <a href="mailto:%s">webmaster</a> !
sq: <strong>GABIM</strong>: S&#8217;ju regjistroi dot&hellip; ju lutemi, lidhuni me <a href="mailto:%s">përgjegjësin e sajtit</a> !

en: <strong>ERROR</strong>: Enter a username or email address.
sq: <strong>GABIM</strong>: Jepni një emër përdoruesi dhe një adresë email.

en: <strong>ERROR</strong>: Invalid username or email.
sq: <strong>GABIM</strong>: Emër përdoruesi ose email i pavlefshëm.

en: <strong>ERROR</strong>: Invalid username or incorrect password.
sq: <strong>GABIM</strong>: Emër i pavlefshëm përdoruesi ose fjalëkalim i pasaktë.

en: <strong>ERROR</strong>: Invalid username.
sq: <strong>GABIM</strong>: Emër i pavlefshëm përdoruesi.

en: <strong>ERROR</strong>: Please enter a username.
sq: <strong>GABIM</strong>: Ju lutemi, jepni emër përdoruesi.

en: <strong>ERROR</strong>: Please type your email address.
sq: <strong>GABIM</strong>: Ju lutemi, shtypni adresën tuaj email.

en: <strong>ERROR</strong>: Site URL already taken.
sq: <strong>GABIM</strong>: URL sajti tashmë e zënë.

en: <strong>ERROR</strong>: Sorry, that username is not allowed.
sq: <strong>GABIM</strong>: Na ndjeni, ai emër përdoruesi nuk lejohet.

en: <strong>ERROR</strong>: The comment could not be saved. Please try again later.
sq: <strong>GABIM</strong>: Komenti s&#8217;u ruajt dot. Ju lutemi, riprovoni më vonë.

en: <strong>ERROR</strong>: The email address isn&#8217;t correct.
sq: <strong>GABIM</strong>: adresa email s&#8217;është e saktë.

en: <strong>ERROR</strong>: The password field is empty.
sq: <strong>GABIM</strong>: Fusha e fjalëkalimit është e zbrazët.

en: <strong>ERROR</strong>: The password you entered for the username %s is incorrect.
sq: <strong>GABIM</strong>: Fjalëkalimi që dhatë për emrin e përdoruesit %s është i pasaktë.

en: <strong>ERROR</strong>: The username field is empty.
sq: <strong>GABIM</strong>: Fusha e emrit të përdoruesit është e zbrazët.

en: <strong>ERROR</strong>: There is no user registered with that email address.
sq: <strong>GABIM</strong>: S&#8217;ka përdorues të regjistruar me atë adresë email.

en: <strong>ERROR</strong>: This email is already registered, please choose another one.
sq: <strong>GABIM</strong>: Ky email është i regjistruar tashmë, ju lutemi, zgjidhni një tjetër.

en: <strong>ERROR</strong>: This username is already registered. Please choose another one.
sq: <strong>GABIM</strong>: Ky emër përdoruesi është i regjistruar një herë. Ju lutem, zgjidhni një tjetër.

en: <strong>ERROR</strong>: This username is invalid because it uses illegal characters. Please enter a valid username.
sq: <strong>GABIM</strong>: Ky emër përdoruesi është i pavlefshëm, ngaqë përdor shenja të paligjshme. Ju lutemi, jepni një emër të vlefshëm përdoruesi.

en: <strong>ERROR</strong>: WordPress %1$s requires MySQL %2$s or higher
sq: <strong>GABIM</strong>: WordPress %1$s lyp MySQL %2$s ose më sipër

en: <strong>ERROR</strong>: Your account has been marked as a spammer.
sq: <strong>GABIM</strong>: Llogaria juaj është shënuar si një që dërgon mesazhe të padëshiruar.

en: <strong>ERROR</strong>: please enter a valid email address.
sq: <strong>GABIM</strong>: ju lutemi, jepni një adresë email të vlefshme.

en: <strong>ERROR</strong>: please fill the required fields (name, email).
sq: <strong>GABIM</strong>: ju lutemi, plotësoni fushat e domosdoshme (emër, email).

en: <strong>ERROR</strong>: please type a comment.
sq: <strong>GABIM</strong>: ju lutemi, shkruani një koment.

en: <strong>ERROR</strong>: problem creating site entry.
sq: <strong>GABIM</strong>: problem gjatë krijimit të pjesës së sajtit.

en: <strong>RSS Error</strong>: %s
sq: <strong>Gabim RSS-je</strong>: %s

en: <strong>You have successfully updated WordPress!</strong> Please log back in to see what&#8217;s new.
sq: <strong>E keni përditësuar me sukses WordPress-in!</strong> Ju lutemi, ribëni hyrjen, që të shihni ç&#8217;ka të re.

en: A calendar of your site&#8217;s Posts.
sq: Kalendar i Postimeve në sajtin tuaj.

en: A cloud of your most used tags.
sq: Një re e etiketave tuaja më të përdorura.

en: A list of your site&#8217;s Pages.
sq: Listë e Faqeve të sajtit tuaj.

en: A list or dropdown of categories.
sq: Listë ose hapmbyll kategorish.

en: A monthly archive of your site&#8217;s Posts.
sq: Arkiv mujor e Postimeve te sajti juaj.

en: A name is required for this term
sq: Lypset një emër për këtë term

en: A new comment on the post "%s" is waiting for your approval
sq: Një koment i ri te postimi "%s" po pret miratimin tuaj

en: A new pingback on the post "%s" is waiting for your approval
sq: Një pingback i ri te postimi "%s" po pret miratimin tuaj

en: A new trackback on the post "%s" is waiting for your approval
sq: Një pasgjurmim i ri te postimi "%s" po pret miratimin tuaj

en: A search form for your site.
sq: Formular kërkimi për sajtin tuaj.

en: A static page
sq: Një faqe statike

en: A term with the name provided already exists in this taxonomy.
sq: Në këtë klasifikim ka tashmë një term me emrin dhe identifikuesin e dhënë.

en: A term with the name provided already exists with this parent.
sq: Ka tashmë një term me emrin e dhënë dhe me këtë prind.

en: A valid URL was not provided.
sq: S&#8217;u dha URL e vlefshme.

en: A valid email address is required
sq: Lypset adresë e vlefshme email

en: About WordPress
sq: Rreth WordPress-it

en: Action
sq: Veprim

en: Activate
sq: Aktivizoje

en: Activation Key Required
sq: Lypset Kyç Aktivizimi

en: Activation Key:
sq: Kyç Aktivizimi:

en: Active theme
sq: Tema aktive

en: Add Audio Source
sq: Shtoni Burim Audio

en: Add Items
sq: Shtoni Elementë

en: Add Link
sq: Shtoni Lidhje

en: Add Media
sq: Shtoni Media

en: Add Menu Items
sq: Shtoni Elementë Menuje

en: Add New Category
sq: Shtoni Kategori të Re

en: Add New Link Category
sq: Shtoni Kategori të Re Lidhjesh

en: Add New Page
sq: Shtoni Faqe të Re

en: Add New Post
sq: Shtoni Postim të Ri

en: Add New Tag
sq: Shtoni Etiketë të Re

en: Add Subtitles
sq: Shtoni Titra

en: Add Video Source
sq: Shtoni Burim Videoje

en: Add a Menu
sq: Shtoni një Menu

en: Add a Widget
sq: Shtoni një Widget

en: Add a custom menu to your sidebar.
sq: Shtoni te anështylla juaj një menu vetjake.

en: Add alternate sources for maximum HTML5 playback:
sq: Shtoni burime alternative për riprodhim maksimum HTML5:

en: Add new header image
sq: Shtoni figurë të re kryesh

en: Add new image
sq: Shtoni figurë të re

en: Add or remove menu items
sq: Shtoni ose hiqni element menuje

en: Add or remove tags
sq: Shtoni ose hiqni etiketa

en: Add to Audio Playlist
sq: Shtojeni në Luajlistë Audio

en: Add to Dictionary
sq: Shtojeni në Fjalor

en: Add to Gallery
sq: Shtojeni në Galeri

en: Add to Menu
sq: Shtojeni në Menu

en: Add to Video Playlist
sq: Shtojeni në Luajlistë Video

en: Add to audio playlist
sq: Shtojeni në luajlistë audio

en: Add to gallery
sq: Shtojeni në galeri

en: Add to menu: %1$s (%2$s)
sq: Shtojeni në menu: %1$s (%2$s)

en: Add to video playlist
sq: Shtojeni në luajlistë video

en: Additional items found: %d
sq: U gjetën elementë shtesë: %d

en: Additional shortcuts,
sq: Shkurtore shtesë,

en: Advanced
sq: Të mëtejshme

en: Advanced Options
sq: Mundësi të Mëtejshme

en: Align
sq: Drejtoje

en: Align center
sq: Vendose në qendër

en: Align left
sq: Vendose majtas

en: Align right
sq: Vendose djathtas

en: Alignment
sq: Drejtim

en: All Categories
sq: Krejt Kategoritë

en: All Link Categories
sq: Krejt Kategoritë e Lidhjeve

en: All Pages
sq: Krejt Faqet

en: All Posts
sq: Krejt Postimet

en: All Tags
sq: Krejt Etiketat

en: All dates
sq: Krejt datat

en: All media items
sq: Krejt objektet media

en: Allow link notifications from other blogs (pingbacks and trackbacks) on new articles
sq: Lejo në artikuj të rinj njoftime lidhjesh nga blogje të tjerë (pingback-e dhe pasgjurmime)

en: Allow new users to sign up
sq: Lejo regjistrim përdoruesish të rinj

en: Allow people to post comments on new articles
sq: Lejoju njerëzve të postojnë komente te artikuj të rinj

en: Allow search engines to index this site.
sq: Lejoju motorëve të kërkimit ta indeksojnë këtë sajt.

en: Allowed Files
sq: Kartela të Lejuara

en: Already Installed
sq: Tashmë i Instaluar

en: Alt Text
sq: Tekst Alternativ

en: Alternative Text
sq: Tekst Alternativ

en: Alternative source
sq: Burim alternativ

en: Ambiguous term name used in a hierarchical taxonomy. Please use term ID instead.
sq: Term i dykuptimtë i përdorur në një klasifikim hierarkik. Ju lutemi, përdorni më mirë një ID termi.

en: An error has occurred, which probably means the feed is down. Try again later.
sq: Ndodhi një gabim, i cili ndoshta do të thotë që prurja s&#8217;po funksionon. Riprovoni më vonë.

en: An error has occurred. Please reload the page and try again.
sq: Ndodhi një gabim. Ju lutem, ringarkojeni faqen dhe riprovoni.

en: An error occurred adding you to this site. Back to the <a href="%s">homepage</a>.
sq: Ndodhi një gabim gjatë shtimit tuaj te ky sajt. Mbrapsht te <a href="%s">kreu</a>.

en: An error occurred during the activation
sq: Ndodhi një gabim gjatë aktivizimit

en: An error occurred in the upload. Please try again later.
sq: Ndodhi një gabim gjatë ngarkimit. Ju lutemi, riprovoni më vonë.

en: An unexpected error occurred. Something may be wrong with WordPress.org or this server&#8217;s configuration. If you continue to have problems, please try the <a href="https://wordpress.org/support/">support forums</a>.
sq: Ndodhi një gabim i papritur. Diçka mund të jetë gabim te WordPress.org ose te formësimi i këtij shërbyesi. Nëse vazhdoni të keni probleme, ju lutemi, provoni <a href="https://wordpress.org/support/">forumet e asistencës</a>.

en: An unidentified error has occurred.
sq: Ndodhi një gabim i paidentifikuar.

en: Anonymous
sq: I paemër

en: Apply
sq: Zbatoje

en: Approve and Reply
sq: Miratojeni dhe Përgjigjiuni

en: Approve it: %s
sq: Miratoje: %s

en: April
sq: Prill

[ctx: April abbreviation]
en: Apr
sq: Pri

en: Arbitrary text or HTML.
sq: Tekst ose HTML arbitrare.

en: Archives
sq: Arkiva

en: Archives: %s
sq: Arkiva: %s

en: Are you lost?
sq: Humbët rrugën?

en: Are you sure it exists?
sq: Jeni i sigurt se ekziston?

en: Are you sure that the database server is not under particularly heavy load?
sq: Jeni i sigurt se shërbyesi i bazës së të dhënave nuk gjendet nën ngarkesë të madhe jo të zakonshme?

en: Are you sure that the database server is running?
sq: Jeni i sigurt se shërbyesi i bazës së të dhënave funksionon?

en: Are you sure that you have typed the correct hostname?
sq: Jeni i sigurt se keni shtypur strehëemrin e saktë?

en: Are you sure you have the correct username and password?
sq: Jeni i sigurt se i keni të saktë emrin e përdoruesit dhe fjalëkalimin?

en: Are you sure you want to do this?
sq: Jeni i sigurt se doni të bëhet kjo?

en: Are you sure you want to edit this comment?
    The changes you made will be lost.
sq: Jeni i sigurt se doni ta përpunoni këtë koment?
    Ndryshimet që bëtë, do të humbin.

en: Are you sure you want to install this plugin?
sq: Jeni i sigurt se doni të instalohet kjo shtojcë?

en: As a browser icon
sq: Si ikonë shfletuesi

en: As an app icon
sq: Si ikonë aplikacioni

en: Attachment Details
sq: Hollësi Bashkëngjitjeje

en: Attachment Display Settings
sq: Rregullime Shfaqjeje të Bashkëngjitjeve

en: Attachment Page
sq: Faqe Bashkëngjitjeje

en: Attempted to set image quality outside of the range [1,100].
sq: U orvat të vendosej cilësia e figurës jashtë segmentit [1,100].

en: Attempting to parse a shortcode without a valid callback: %s
sq: Përpjekje për përtypje të një kodi të shkurtër pa callback të vlefshëm: %s

en: Audio Details
sq: Hollësi Audio

en: August
sq: Gusht

[ctx: August abbreviation]
en: Aug
sq: Gus

en: Author
sq: Autor

en: Author is %s
sq: Autori është %s

en: Author:
sq: Autor:

en: Author: %1$s (IP: %2$s, %3$s)
sq: Autor: %1$s (IP: %2$s, %3$s)

en: Author: %s
sq: Autor: %s

en: Automatically add new top-level pages to this menu
sq: Shto vetvetiu te kjo menu faqe të reja të shkallës së epërme

en: Automatically add paragraphs
sq: Shto paragrafë vetvetiu

en: Autoplay
sq: Vetëluaje

en: Back
sq: Mbrapsht

en: Background
sq: Sfond

en: Background Attachment
sq: Bashkëngjitje Sfondi

en: Background Color
sq: Ngjyrë Sfondi

en: Background Image
sq: Figurë Sfond

en: Background Position
sq: Pozicion Sfondi

en: Background Repeat
sq: Përsëritje Sfondi

en: Background color
sq: Ngjyrë sfondi

en: Blockquote
sq: Bllok citimi

en: Bold
sq: të Trasha

en: Bookmarks
sq: Faqerojtës

en: Border
sq: Anë

en: Border color
sq: Ngjyrë ane

en: Bottom
sq: Poshtë

en: Briefly unavailable for scheduled maintenance. Check back in a minute.
sq: I pakapshëm për pak kohë, për shkak mirëmbajtjeje të planifikuar. Kontrolloni sërish pas pak.

en: Bulk Select
sq: Përzgjedhje Në Masë

en: Bulleted list
sq: Listë me toptha

en: But, before you can start using your new username, <strong>you must activate it</strong>.
sq: Por, përpara se të nisni përdorimin e emrit tuaj të përdoruesit, <strong>duhet ta aktivizoni atë</strong>.

en: But, before you can start using your site, <strong>you must activate it</strong>.
sq: Por, përpara se të mund të filloni përdorimin e sajtit tuaj, <strong>duhet ta aktivizoni atë</strong>.

en: By %s
sq: Nga %s

en: By: %s
sq: Sipas: %s

en: CSS Classes
sq: Klasa CSS

en: Calendar
sq: Kalendar

en: Can&#8217;t select database
sq: S&#8217;përzgjidhet dot bazë të dhënash

en: Cancel
sq: Anuloje

en: Cancel Edit
sq: Anuloje Përpunimin

en: Cancel Selection
sq: Anulojeni Përzgjedhjen

[ctx: Cancel reordering menu items in Customizer]
en: Done
sq: U bë

[ctx: Cancel reordering widgets in Customizer]
en: Done
sq: U bë

en: Cancel reply
sq: Anuloje përgjigjen

en: Cannot create a revision of a revision
sq: S&#8217;krijohet dot rishikim i një rishikimi

en: Cannot create a user with an empty login name.
sq: S&#8217;mund të krijohet përdorues pa emër hyrjeje.

en: Caption
sq: Titull

en: Caption this image&hellip;
sq: Titull për këtë figurë&hellip;

en: Captions/Subtitles
sq: Transkriptime/Titra

en: Categories
sq: Kategori

en: Categories list
sq: Listë kategorish

en: Categories list navigation
sq: Lëvizje në listë kategorish

en: Category: %s
sq: Kategori: %s

en: Cell padding
sq: Mbushje kutie

en: Cell spacing
sq: Hapësirë kutie

en: Cell type
sq: Lloj kutie

en: Center
sq: Në qendër

en: Change File
sq: Ndryshoni Kartelë

en: Change Image
sq: Ndryshoni Figurën

en: Changes saved.
sq: Ndryshimet u ruajtën.

en: Cheatin&#8217; uh?
sq: Po bëni me hile, hë?

en: Check Spelling
sq: Kontroll Drejtshkrimi

en: Check the junk or spam folder of your email client. Sometime emails wind up there by mistake.
sq: Kontrolloni dosjen e email-eve të padëshiruar te klienti juaj i email-eve. Ndonjëherë email-et përfundojnë atje gabimisht.

en: Check your email for the confirmation link.
sq: Për një lidhje ripohimi kontrolloni email-in tuaj.

en: Check your email for your new password.
sq: Për fjalëkalimin tuaj të ri kontrolloni email-in tuaj.

en: Check your inbox at %s and click the link given.
sq: Kontrolloni kutinë e email-eve tuaj te %s dhe klikoni mbi lidhjen e dhënë.

en: Choose File
sq: Zgjidhni Kartelë

en: Choose Image
sq: Zgjidhni Figurë

en: Choose from the most used tags
sq: Zgjidhni prej etiketave më të përdorura

en: Clear
sq: Pastroje

en: Clear Results
sq: Fshiji Përfundimet

en: Clear formatting
sq: Hiqi formatimin

en: Click here to cancel reply.
sq: Për anulimin e përgjigjes klikoni këtu.

en: Close
sq: Mbylle

en: Close all open tags
sq: Mbylli krejt etiketat e hapura

en: Close blockquote tag
sq: Mbyll etiketë përmendjesh

en: Close bold tag
sq: Mbyll etiketë të trashash

en: Close bulleted list tag
sq: Mbyll etiketë liste me toptha

en: Close code tag
sq: Mbyll etiketë kodi

en: Close deleted text tag
sq: Mbyll etiketë teksti të fshirë

en: Close inserted text tag
sq: Mbyll etiketë teksti të futur

en: Close italic tag
sq: Mbyll etiketë të pjerrëtash

en: Close list item tag
sq: Mbyll etiketë elementi liste

en: Close media panel
sq: Mbylle panelin e mediave

en: Close numbered list tag
sq: Mbyll etiketë liste të numërtuar

en: Close reorder mode
sq: Mbyllni mënyrën rirenditje

en: Close sharing dialog
sq: Mbylleni dialogun e ndarjeve me të tjerët

en: Close this window.
sq: Mbylle këtë dritare.

en: Close uploader
sq: Mbylle ngarkuesin

en: Cmd + letter:
sq: Cmd + shkronjë:

en: Code
sq: Kod

en: Collapse Sidebar
sq: Tkurre Anështyllën

en: Color
sq: Ngjyrë

en: Colors
sq: Ngjyra

en: Column group
sq: Grup shtyllash

en: Columns
sq: Shtylla

[ctx: Comma-separated list of search stopwords in your language]
en: about,an,are,as,at,be,by,com,for,from,how,in,is,it,of,on,or,that,the,this,to,was,what,when,where,who,will,with,www
sq: as,cila,cili,com,çfarë,dhe,e,edhe,është,janë,jo,kjo,ku,kur,ky,mbi,me,më,në,nga,një,ose,pa,për,për,po,prej,pse,qe,që,si,te,www

en: Comment author name and email are required
sq: Emri dhe i email-i i autorit të komentit janë të domosdoshëm

en: Comment on %1$s by %2$s
sq: Koment te %1$s nga %2$s

en: Comment: %s
sq: Koment: %s

en: Comments
sq: Komente

en: Comments (%s)
sq: Komente (%s)

en: Comments (RSS)
sq: Komente (RSS)

en: Comments <abbr title="Really Simple Syndication">RSS</abbr>
sq: <abbr title="Really Simple Syndication">RSS</abbr> Komentesh

en: Comments Feed
sq: Prurje për Komentet

en: Comments Off<span class="screen-reader-text"> on %s</span>
sq: Komentet <span class="screen-reader-text"> te %s</span> Janë të Mbyllura

en: Comments are closed.
sq: Komentet janë të mbyllura.

en: Comments for %1$s searching on %2$s
sq: Komente për %1$s, kërkim i %2$s

en: Comments for %s
sq: Komente për %s

en: Comments navigation
sq: Lëvizje te komentet

en: Comments on %s
sq: Komente në %s

en: Comments on: %s
sq: Komente te: %s

en: Conditional query tags do not work before the query is run. Before then, they always return false.
sq: Etiketat për kërkesa me kusht s&#8217;funksionojnë përpara se të bëhet kërkesa. Para kësaj, përgjigja për to është përherë e rreme.

en: Confirm new password
sq: Ripohoni fjalëkalimin e ri

en: Congratulations! Your new site, %s, is almost ready.
sq: Përgëzime! Sajti juaj i ri, %s, thuajse është gati.

en: Connection lost or the server is busy. Please try again later.
sq: Lidhja ra ose shërbyesi është i zënë. Ju lutemi, riprovoni më vonë.

en: Constrain proportions
sq: Respekto përpjesëtimet

en: Content
sq: Lëndë

en: Content, title, and excerpt are empty.
sq: Lënda, titulli, dhe copëza janë të zbrazëta.

en: Content:
sq: Lëndë:

en: Continue reading %s
sq: Vazhdoni me leximin e %s

en: Cookie nonce is invalid
sq: Nonce e cookie-it është i pavlefshëm

en: Copy
sq: Kopjoje

en: Copy and paste this URL into your WordPress site to embed
sq: Kopjojeni dhe ngjiteni këtë URL te sajti juaj WordPress që të trupëzohet

en: Copy and paste this code into your site to embed
sq: Kopjojeni dhe ngjiteni këtë kod te sajti juaj që të trupëzohet

en: Copy table row
sq: Kopjo rresht tabele

en: Could not calculate resized image dimensions
sq: S&#8217;u llogaritën dot përmasat e figurës së ripërmasuar

en: Could not create site.
sq: S&#8217;u krijua dot sajt.

en: Could not create user
sq: S&#8217;u krijua dot përdorues

en: Could not find the specified string.
sq: S&#8217;u gjet dot vargu i dhënë.

en: Could not insert post into the database
sq: S&#8217;u fut dot postimi te baza e të dhënave

en: Could not insert term into the database
sq: S&#8217;u fut dot termi te baza e të dhënave

en: Could not insert term relationship into the database
sq: S&#8217;u fut dot marrëdhënie termi te baza e të dhënave

en: Could not load the preview image. Please reload the page and try again.
sq: S&#8217;u ngarkua dot figurë paraparjeje. Ju lutemi, ringarkojeni faqen dhe riprovoni.

en: Could not open handle for fopen() to %s
sq: S&#8217;u hap dot trajtuesi për fopen() te %s

en: Could not read image size.
sq: S&#8217;u lexua dot madhësi figure.

en: Could not save password reset key to database.
sq: Ss&#8217;u ruajt dot në bazën e të dhënave kyçi për ricaktim fjalëkalimi.

en: Could not set that as the thumbnail image. Try a different attachment.
sq: S&#8217;u vendos dot si figurë miniaturë. Provoni një bashkëngjitje tjetër.

en: Could not split shared term.
sq: S&#8217;u nda dot termi i përbashkët.

en: Could not update comment status
sq: S&#8217;u përditësua dot gjendje komenti

en: Could not update post in the database
sq: S&#8217;u përditësua dot postimi te baza e të dhënave

en: Could not write file %1$s (%2$s)
sq: S&#8217;u shkrua dot kartela %1$s (%2$s)

en: Could not write file %s
sq: S&#8217;u shkrua dot kartela %s

en: Create Audio Playlist
sq: Krijoni Luajlistë Audio

en: Create Gallery
sq: Krijoni Galeri

en: Create Menu
sq: Krijoni Menu

en: Create Site
sq: Krijoni Sajt

en: Create Video Playlist
sq: Krijoni Luajlistë Video

en: Create a Configuration File
sq: Krijoni një Kartelë Formësimi

en: Create a new gallery
sq: Krijoni një galeri të re

en: Create a new playlist
sq: Krijoni një luajlistë të re

en: Create a new video playlist
sq: Krijoni një luajlistë video të re

en: Crop Image
sq: Qetheni Figurën

en: Crop thumbnail to exact dimensions
sq: Qethe miniaturën sa përmasat e sakta

en: Crop your image
sq: Qetheni figurën tuaj

en: Cropping&hellip;
sq: Qethje&hellip;

en: Crunching&hellip;
sq: Po e bluan&hellip;

en: Ctrl + Alt + letter:
sq: Ctrl + Alt + shkronjë:

en: Ctrl + letter:
sq: Ctrl + shkronjë:

en: Current Color
sq: Ngjyra e Tanishme

en: Current header
sq: Kryet e tanishme

en: Currently %s comment is waiting for approval. Please visit the moderation panel: | Currently %s comments are waiting for approval. Please visit the moderation panel:
sq[0]: Hëpërhë ka %s koment në pritje të miratimit. Ju lutemi, vizitoni panelin e moderimit:
sq[1]: Hëpërhë ka %s komente në pritje të miratimit. Ju lutemi, vizitoni panelin e moderimit:

en: Custom Link
sq: Lidhje Vetjake

en: Custom Links
sq: Lidhje Vetjake

en: Custom Menu
sq: Menu Vetjake

en: Custom Size
sq: Madhësi Vetjake

en: Custom URL
sq: URL Vetjake

en: Custom color
sq: Ngjyrë vetjake

en: Customize
sq: Përshtateni

en: Customize: %s
sq: Përshtateni: %s

en: Customizer
sq: Përshtatës

en: Customizing
sq: Përshtatje

en: Customizing &#9656; %s
sq: Po përshtatet &#9656; %s

en: Cut
sq: Prije

en: Cut table row
sq: Pri rresht tabele

en: Dashboard
sq: Pulti

en: Database Error
sq: Gabim Baze të Dhënash

en: Date Format
sq: Format Date

en: Day: %s
sq: Ditë: %s

en: December
sq: Dhjetor

[ctx: December abbreviation]
en: Dec
sq: Dhj

en: Decrease indent
sq: Zvogëloja madhësinë e kryeradhës

en: Default
sq: Parazgjedhje

en: Default shortcuts,
sq: Shkurtore parazgjedhje,

en: Delete Menu
sq: Fshije Menunë

en: Delete Permanently
sq: Fshije Përgjithmonë

en: Delete Selected
sq: Fshiji të Përzgjedhurat

en: Delete column
sq: Fshije shtyllën

en: Delete it: %s
sq: Fshije: %s

en: Delete row
sq: Fshi rreshtin

en: Delete table
sq: Fshi tabelën

en: Deleted text (strikethrough)
sq: Tekst i fshirë (hequrvije)

en: Describe this audio file&hellip;
sq: Përshkruajeni këtë kartelë audio&hellip;

en: Describe this media file&hellip;
sq: Përshkruajeni këtë kartelë media&hellip;

en: Describe this video&hellip;
sq: Përshkruajeni këtë kartelë video&hellip;

en: Description
sq: Përshkrim

en: Deselect
sq: Shpërzgjidhe

en: Destination directory for file streaming does not exist or is not writable.
sq: Drejtoria vendmbërritje për kartela transmetimi s&#8217;ekziston, ose s&#8217;është e shkrueshme.

en: Dimensions
sq: Përmasa

en: Dimensions:
sq: Përmasa:

en: Dismiss
sq: Mos e merr parasysh

en: Dismiss Errors
sq: Mos i Merr Parasysh Gabimet

en: Dismiss this notice.
sq: Mos e merr parasysh këtë njoftim.

en: Display Header Text
sq: Shfaq Tekst Titulli

en: Display Settings
sq: Rregullime Shfaqjeje

en: Display as dropdown
sq: Shfaqe si hapmbyll

en: Display item author if available?
sq: Të shfaqet autori i objektit, në pastë?

en: Display item content?
sq: Të shfaqet përmbajtja e objektit?

en: Display item date?
sq: Të shfaqet data e objektit?

en: Display post date?
sq: Të shfaqen data postimesh?

en: Distraction-free writing mode
sq: Mënyrë shkrim pa shpërqendrim

en: Do not deregister the %1$s script in the administration area. To target the frontend theme, use the %2$s hook.
sq: Mos e çregjistroni programthin %1$s te fusha e administrimit. Që të synohet tema e ndërfaqes së përdoruesit, përdorni grremçin %2$s.

en: Do not pass style tags to wp_add_inline_style().
sq: Mos i jepni wp_add_inline_style() etiketa stili.

en: Do you really want to <a href='%s'>log out</a>?
sq: Doni vërtet të <a href='%s'>dilni</a>?

en: Document properties
sq: Veti dokumenti

en: Documentation
sq: Dokumentim

en: Does the user %1$s have permission to use the %2$s database?
sq: A ka përdoruesi %1$s leje të përdorë bazën e të dhënave %2$s?

en: Done
sq: U bë

en: Download File
sq: Shkarkim Kartele

en: Download Video
sq: Shkarkim Videoje

en: Draft
sq: Skicë

en: Draft <span class="count">(%s)</span> | Drafts <span class="count">(%s)</span>
sq[0]: Skicë <span class="count">(%s)</span>
sq[1]: Skica <span class="count">(%s)</span>

en: Drag and drop to reorder media files.
sq: Që të rirenditni kartela media, merrini dhe vërini ku doni.

en: Drag and drop to reorder tracks.
sq: Që të rirenditni pjesë, merrini dhe vërini ku doni.

en: Drag and drop to reorder videos.
sq: Që të rirenditni video, merrini dhe vërini ku doni.

en: Drop files anywhere to upload
sq: Hidhni ku të jetë kartela për ngarkim

en: Drop files to upload
sq: Hidhni këtu kartela për ngarkim

en: Duplicate comment detected; it looks as though you&#8217;ve already said that!
sq: U kap koment i përsëdytur; duket sikur e keni thënë një herë këtë!

en: ERROR: The themes directory is either empty or doesn&#8217;t exist. Please check your installation.
sq: GABIM: Lista e temave ose është e zbrazët, ose s&#8217;ekziston. Ju lutemi, kontrolloni instalimin tuaj.

en: ERROR: This is not a valid feed template.
sq: GABIM: Kjo s&#8217;është gjedhe e vlefshme prurjeje.

en: Edit
sq: Përpunim

en: Edit Audio Playlist
sq: Përpunoni Luajlistën Audio

en: Edit Category
sq: Përpunoni Kategorinë

en: Edit Gallery
sq: Përpunoni Galerinë

en: Edit Image
sq: Përpunoni Figurën

en: Edit Link Category
sq: Përpunoni Kategori Lidhjeje

en: Edit Media
sq: Përpunoni Media

en: Edit My Profile
sq: Përpuno Profilin Tim

en: Edit Original
sq: Përpunoni Origjinalin

en: Edit Page
sq: Përpunoni Faqen

en: Edit Post
sq: Përpunoni Postimin

en: Edit Selection
sq: Përpunoni Përzgjedhjen

en: Edit Site
sq: Përpunoni Sajtin

en: Edit Tag
sq: Përpunoni Etiketën

en: Edit This
sq: Përpunojeni Këtë

en: Edit Video Playlist
sq: Përpunoni Luajlistë Video

en: Edit menu item: %1$s (%2$s)
sq: Përpunoni element menuje : %1$s (%2$s)

en: Edit more details
sq: Përpunoni më tepër hollësi

en: Edit next media item
sq: Përpunoni objektin pasues media

en: Edit previous media item
sq: Përpunoni objektin e mëparshëm media

en: Editor menu (when enabled)
sq: Menu përpunuesi (kur aktivizohet)

en: Editor toolbar
sq: Panel përpunuesi

en: Either there are no posts, or something went wrong.
sq: Ose s&#8217;ka postime, ose diç shkoi ters.

en: Elements path
sq: Shteg elementësh

en: Email&nbsp;Address:
sq: Adresë&nbsp;Email:

en: Embed
sq: Trupëzojeni

en: Embed Media Player
sq: Trupëzoni Lojtës Mediash

en: Embed or Link
sq: Trupëzim ose Lidhje

en: Embedded WordPress Post
sq: Postim WordPress i Trupëzuar

en: Emoticons
sq: Emotikone

en: Empty Term
sq: Term i Zbrazët

en: Empty filename
sq: Emër kartele i zbrazët

en: Encoding
sq: Kodim

en: Enter a description of the image
sq: Jepni një përshkrim të figurës

en: Enter the RSS feed URL here:
sq: Jepeni këtu URL-në e prurjes RSS:

en: Enter the URL
sq: Jepni URL-në

en: Enter the URL of the image
sq: Jepni URL-në e kësaj figure

en: Enter the destination URL
sq: Jepni URL-në vendmbërritje

en: Enter your new password below.
sq: Jepni më poshtë fjalëkalimin tuaj të ri.

en: Enter your password to view comments.
sq: Për të parë komentet, jepni fjalëkalimin tuaj.

en: Entries (RSS)
sq: Zëra (RSS)

en: Entries <abbr title="Really Simple Syndication">RSS</abbr>
sq: <abbr title="Really Simple Syndication">RSS</abbr> Postimesh

en: Entries from any RSS or Atom feed.
sq: Zëra prej çfarëdo prurjeje RSS ose Atom.

en: Error establishing a database connection
sq: Gabim gjatë vendosjes së lidhjes me bazën e të dhënave

en: Error reconnecting to the database
sq: Gabim në rilidhjen me bazën e të dhënave

en: Error while saving the changes.
sq: Gabim gjatë ruajtjes së ndryshimeve.

en: Excerpt
sq: Copëz

en: Exclude:
sq: Përjashto:

en: Expand Sidebar
sq: Zgjero Anështyllën

en: F j, Y
sq: j F, Y

en: F j, Y g:i a
sq: j F, Y g:i a

en: Failed to delete the page.
sq: Fshirja e kartelës dështoi.

en: Failed to write request to temporary file.
sq: Dështoi në shkrimin e kërkesës te kartelë e përkohshme.

en: Featured Image
sq: Figurë e Zgjedhur

en: February
sq: Shkurt

[ctx: February abbreviation]
en: Feb
sq: Shk

en: Feed for all posts filed under %s
sq: Prurje për tërë postimet e depozituara nën %s

en: Feedback
sq: Përshtypje

en: File &#8220;%s&#8221; doesn&#8217;t exist?
sq: S&#8217;ekziston kartela &#8220;%s&#8221;?

en: File &#8220;%s&#8221; is not an image.
sq: Kartela &#8220;%s&#8221; s&#8217;është figurë.

en: File canceled.
sq: Kartela u anulua.

en: File doesn&#8217;t exist?
sq: A ekziston kartela?

en: File is not an image.
sq: Kartela s&#8217;është figurë.

en: File name:
sq: Emër kartele:

en: File size:
sq: Madhësi kartele:

en: File type:
sq: Lloj kartele:

en: Filter by date
sq: Filtroji sipas datash

en: Filter by type
sq: Filtroji sipas llojesh

en: Filter pages list
sq: Filtroni listë faqesh

en: Filter posts list
sq: Filtroni listë postimesh

en: Find and replace
sq: Gjeni dhe zëvendësoni

en: First Post
sq: Postimi i Parë

en: Fixed
sq: E fiksuar

en: Focus shortcuts:
sq: Shkurtore fokusi:

en: Font Family
sq: Familje Shkronjash

en: Font Sizes
sq: Madhësi Shkronjash

en: For some strange yet very annoying reason, this post could not be edited.
sq: Për ndonjë arsye të çuditshme, por shumë bezdisëse, ky postim s&#8217;u përpunua dot.

en: Fri
sq: Pre

en: Friday
sq: E premte

[ctx: Friday initial]
en: F
sq: P

en: Front page
sq: Faqja ballore

en: Front page displays
sq: Faqja ballore shfaq

en: Full Size
sq: Madhësi e Plotë

en: Fullscreen
sq: Sa tërë ekrani

en: Gallery Settings
sq: Rregullime Galerie

en: General
sq: Të përgjithshme

en: Genre
sq: Zhanër

en: Get <em>another</em> %s site in seconds
sq: Bëhuni me një <em>tjetër sajt</em> %s brenda pak sekondash

en: Get New Password
sq: Merrni Fjalëkalim të Ri

en: Get your own %s account in seconds
sq: Krijoni llogarinë tuaj %s brenda pak sekondash

en: Gimme a site!
sq: Nëm një sajt!

en: Give the feed a title (optional):
sq: Jepini prurjes një titull (në daçi):

en: Go Fullscreen
sq: Kalo nën mënyrën Sa Tërë Ekrani

en: Greetings Site Administrator! You are currently allowing &#8220;%s&#8221; registrations. To change or disable registration go to your <a href="%s">Options page</a>.
sq: Përshëndetje Përgjegjësit të Sajtit! Hëpërhë po lejoni regjistrime te &#8220;%s&#8221;. Për ndryshimin ose çaktivizimin e regjistrimeve, shkoni te <a href="%s">faqja Mundësi</a>.

en: Grid View
sq: Pamje Mozaik

en: HTML Embed
sq: Trupëzim HTML

[ctx: HTML elements]
en: Inline
sq: Brendazi

[ctx: HTML tag]
en: Address
sq: Adresë

[ctx: HTML tag]
en: Preformatted
sq: E paraformatuar

en: HTTP error.
sq: Gabim HTTP.

en: Have you entered your email correctly? You have entered %s, if it&#8217;s incorrect, you will not receive your email.
sq: E keni dhënë saktë email-in tuaj? Keni dhënë %s, nëse është i pasaktë, s&#8217;do t&#8217;ju vijë email-i.

en: Header
sq: Kryefaqe

en: Header Image
sq: Figurë Kryeje

en: Header Text Color
sq: Ngjyrë Teksti Kryesh

en: Header cell
sq: Kuti kryeje

en: Heading 1
sq: Titull 1

en: Heading 2
sq: Titull 2

en: Heading 3
sq: Titull 3

en: Heading 4
sq: Titull 4

en: Heading 5
sq: Titull 5

en: Heading 6
sq: Titull 6

en: Height
sq: Lartësi

en: Help
sq: Ndihmë

en: Hex Value
sq: Vlerë Gjashtëmbëdhjetëshe

en: Hi ###USERNAME###,
    
    This notice confirms that your email was changed on ###SITENAME###.
    
    If you did not change your email, please contact the Site Administrator at
    ###ADMIN_EMAIL###
    
    This email has been sent to ###EMAIL###
    
    Regards,
    All at ###SITENAME###
    ###SITEURL###
sq: Njatjeta ###USERNAME###,
    
    Ky shënim ripohon që email-i juaj te ###SITENAME### ka ndryshuar.
    
    Nëse s&#8217;e ndryshuat ju email-in tuaj, ju lutemi, lidhuni me Përgjegjësin e Sajtit, te
    ###ADMIN_EMAIL###
    
    Ky email është dërguar te ###EMAIL###
    
    Përshëndetje,
    Ne të ###SITENAME###
    ###SITEURL###

en: Hi ###USERNAME###,
    
    This notice confirms that your password was changed on ###SITENAME###.
    
    If you did not change your password, please contact the Site Administrator at
    ###ADMIN_EMAIL###
    
    This email has been sent to ###EMAIL###
    
    Regards,
    All at ###SITENAME###
    ###SITEURL###
sq: Njatjeta ###USERNAME###,
    
    Ky shënim ripohon që fjalëkalimi juaj te ###SITENAME### ka ndryshuar.
    
    Nëse s&#8217;e ndryshuat ju fjalëkalimin tuaj, ju lutemi, lidhuni me Përgjegjësin e Sajtit, te
    ###ADMIN_EMAIL###
    
    Ky email është dërguar te ###EMAIL###
    
    Përshëndetje,
    Ne të ###SITENAME###
    ###SITEURL###

en: Hide
sq: Fshihe

en: Hide header image
sq: Fshihe figurën e kreut

en: Hide image
sq: Fshihe figurën

en: Hide password
sq: Fshihe fjalëkalimin

en: Hint: The password should be at least twelve characters long. To make it stronger, use upper and lower case letters, numbers, and symbols like ! " ? $ % ^ &amp; ).
sq: Ndihmëz: Fjalëkalimi juaj do të duhej të ishte të paktën dymbëdhjetë shenja i gjatë. Për ta bërë më të fortë, përdorni shkronja të mëdha dhe të vogla bashkë, numra, dhe simbole si ! " ? $ % ^ &amp; ).

en: Home
sq: Kreu

en: Horizontal line
sq: Vijë horizontale

en: Horizontal space
sq: Hapësirë horizontale

en: How many items would you like to display?
sq: Sa zëra do të donit të shfaqen?

en: Howdy USERNAME,
    
    Your new SITE_NAME site has been successfully set up at:
    BLOG_URL
    
    You can log in to the administrator account with the following information:
    
    Username: USERNAME
    Password: PASSWORD
    Log in here: BLOG_URLwp-login.php
    
    We hope you enjoy your new site. Thanks!
    
    --The Team @ SITE_NAME
sq: I dashur USERNAME,
    
    Sajti juaj i ri SITE_NAME, është rregulluar me sukses te:
    BLOG_URL
    
    Te llogaria e përgjegjësit mund të hyni me të dhënat vijuese:
    
    Emër përdoruesi: USERNAME
    Fjalëkalim: PASSWORD
    Hyni prej këtej: BLOG_URLwp-login.php
    
    Shpresojmë të kënaqeni me sajtin tuaj të ri. Faleminderit!
    
    --The Team @ SITE_NAME

en: Howdy USERNAME,
    
    Your new account is set up.
    
    You can log in with the following information:
    Username: USERNAME
    Password: PASSWORD
    LOGINLINK
    
    Thanks!
    
    --The Team @ SITE_NAME
sq: Njatjeta USERNAME,
    
    Llogaria juaj e re u rregullua.
    
    Mund të hyni në të me të dhënat vijuese:
    Emër përdoruesi: USERNAME
    Fjalëkalim: PASSWORD
    LOGINLINK
    
    Faleminderit!
    
    --Ekipi @ SITE_NAME

en: Howdy, %1$s
sq: Njatjeta, %1$s

en: IO error.
sq: Gabim IO.

en: If this was a mistake, just ignore this email and nothing will happen.
sq: Nëse ky qe një gabim, thjesht shpërfilleni këtë email dhe s&#8217;do të ndodhë gjë.

en: If you are the owner of this network please check that MySQL is running properly and all tables are error free.
sq: Nëse jeni i zoti i këtij rrjeti, ju lutemi, shihni nëse MySQL xhiron si duhet dhe se s&#8217;ka gabime në asnjë nga tabelat.

en: If you do not activate your site within two days, you will have to sign up again.
sq: Nëse s&#8217;e aktivizoni sajtin tuaj brenda dy ditësh, do t&#8217;ju duhet të regjistroheni nga e para.

en: If you do not activate your username within two days, you will have to sign up again.
sq: Nëse s&#8217;e aktivizoni emrin tuaj të përdoruesit brenda dy ditësh, do t&#8217;ju duhet të regjistroheni nga e para.

en: If you don&#8217;t know how to set up a database you should <strong>contact your host</strong>. If all else fails you may find help at the <a href="%s">WordPress Support Forums</a>.
sq: Nëse s&#8217;dini se si të rregulloni një bazë të dhënash, do të duhej të <strong>lidheshit me strehuesin tuaj</strong>. Nëse çdo gjë tjetër dështon, mund të gjeni ndihmë te <a href="%s">Forumet e Asistencës për WordPress</a>.

en: If you haven&#8217;t received your email yet, there are a number of things you can do:
sq: Nëse s&#8217;e keni marrë ende email-in tuaj, ka një numër rrugësh që duhen ndjekur:

en: If you&#8217;re looking to paste rich content from Microsoft Word, try turning this option off. The editor will clean up text pasted from Word automatically.
sq: Nëse po kërkoni të ngjitni lëndë të pasur prej Microsoft Word-it, provoni ta çaktivizoni këtë mundësi. Përpunuesi do të pastrojë vetvetiu nga formatimi tekste të ngjitur që prej Word-it.

en: If you&#8217;re not going to use a great site domain, leave it for a new user. Now have at it!
sq: Nëse s&#8217;keni ndërmend ta përdorni një përkatësi të goditur sajti, lërjani një përdoruesi të ri. Tani jepini!

en: If you&#8217;re still stuck with this message, then check that your database contains the following tables:
sq: Po qe se keni ngecur me këtë mesazh, shihni nëse baza juaj e të dhënave përmban tabelat vijuese:

en: If you&#8217;re unsure what these terms mean you should probably contact your host. If you still need help you can always visit the <a href="%s">WordPress Support Forums</a>.
sq: Nëse s&#8217;jeni i sigurt se ç&#8217;duan të thonë këta terma, ka shumë mundësi që duhet të lidheni me strehuesin tuaj. Nëse ende keni nevojë për ndihmë, mundeni përherë të vizitoni <a href="%s">Forumet e Asistencës për WordPress</a>.

en: If your site does not display, please contact the owner of this network.
sq: Nëse s&#8217;shfaqet sajti juaj, ju lutemi, lidhuni me të zotin e këtij rrjeti.

en: Image
sq: Figurë

en: Image <span class="count">(%s)</span> | Images <span class="count">(%s)</span>
sq[0]: Figurë <span class="count">(%s)</span>
sq[1]: Figura <span class="count">(%s)</span>

en: Image CSS Class
sq: Klasë CSS Figure

en: Image Details
sq: Hollësi Figure

en: Image Editor Save Failed
sq: Ruajtja e Figurës nga Përpunuesi Dështoi

en: Image Title Attribute
sq: Atribut Titulli Figure

en: Image URL
sq: URL figure

en: Image crop failed.
sq: Qethja e figurës dështoi.

en: Image default align
sq: Drejtim parazgjedhje për figura

en: Image default link type
sq: Lloj parazgjedhje lidhjeje figure

en: Image default size
sq: Madhësi parazgjedhje për figura

en: Image description
sq: Përshkrim figure

en: Image flip failed.
sq: Kthimi në anë tjetër i figurës dështoi.

en: Image resize failed.
sq: Ripërmasimi i figurës dështoi.

en: Image rotate failed.
sq: Rrotullimi i figurës dështoi.

en: Images
sq: Figura

en: In %1$s, use the %2$s method, not the %3$s function. See %4$s.
sq: Te %1$s, përdorni metodën %2$s, jo funksionin %3$s. Shihni %4$s.

en: Incorrect username or password.
sq: Emër përdoruesi ose fjalëkalim i pasaktë.

en: Increase indent
sq: Shtoja madhësinë e kryeradhës

en: Inline toolbar (when an image, link or preview is selected)
sq: Panel brendazi (kur përzgjidhet një figurë, lidhje ose paraparje)

en: Insert Media
sq: Futni Media

en: Insert Page Break tag
sq: Futni etiketë Ndërprerjeje Faqeje

en: Insert Read More tag
sq: Futni etiketë Lexoni Më Tepër

en: Insert audio playlist
sq: Futni luajlistë audio

en: Insert column after
sq: Futni shtyllë pas

en: Insert column before
sq: Futni shtyllë para

en: Insert date/time
sq: Futni datë/kohë

en: Insert from URL
sq: Futni prej URL-je

en: Insert gallery
sq: Futni galeri

en: Insert image
sq: Futni figurë

en: Insert into page
sq: Fute te faqe

en: Insert into post
sq: Fute te postim

en: Insert link
sq: Futni lidhje

en: Insert row after
sq: Futni rresht pas

en: Insert row before
sq: Futni rresht para

en: Insert table
sq: Futni tabelë

en: Insert video
sq: Futni video

en: Insert video playlist
sq: Futni luajlistë video

en: Insert/edit image
sq: Futni/përpunoni figurë

en: Insert/edit link
sq: Futni/përpunoni lidhje

en: Insert/edit video
sq: Futni/përpunoni video

en: Inserted text
sq: Tekst i futur

en: Insufficient arguments passed to this XML-RPC method.
sq: Kësaj metode XML-RPC iu dhanë argumente të pamjaftueshëm.

en: Invalid Taxonomy
sq: Klasifikim i Mangët

en: Invalid activation key.
sq: Kyç i pavlefshëm aktivizimi.

en: Invalid attachment ID.
sq: ID e pavlefshme bashkëngjitjeje.

en: Invalid author ID.
sq: ID e pavlefshme autori.

en: Invalid comment ID.
sq: ID e pavlefshme komenti.

en: Invalid comment status.
sq: Gjendje e pavlefshme komenti.

en: Invalid file type
sq: Lloj i pavlefshëm kartele

en: Invalid key
sq: Kyç i pavlefshëm

en: Invalid menu ID.
sq: ID e pavlefshme menuje.

en: Invalid object ID
sq: ID e pavlefshme objekti

en: Invalid parameter(s): %s
sq: Parametra të pavlefshëm: %

en: Invalid parameter.
sq: Parametër i pavlefshëm.

en: Invalid post ID.
sq: ID e pavlefshme postimi.

en: Invalid post format
sq: Format i pavlefshëm postimi

en: Invalid post type
sq: Lloj i pavlefshëm postimi

en: Invalid post type.
sq: Lloj i pavlefshëm postimi.

en: Invalid post.
sq: Postim i pavlefshëm.

en: Invalid shortcode name: %s. Do not use spaces or reserved characters: & / < > [ ]
sq: Emër i pavlefshëm kodi të shkurtër: %s. Mos përdorni hapësira apo shenja të rezervuara: & / < > [ ]

en: Invalid shortcode name: Empty name given.
sq: Emër i pavlefshëm kodi të shkurtër: U dha emër i zbrazët.

en: Invalid taxonomy
sq: Klasifikim i mangët

en: Invalid taxonomy: %s.
sq: Klasifikim i mangët: %s.

en: Invalid term ID
sq: ID e pavlefshme termi

en: Invalid user ID.
sq: Id e pavlefshme përdoruesi.

en: Invalid value %1$s for %2$s. Expected value should be between %3$s and %4$s.
sq: Vlerë e pavlefshme %1$s për %2$s. Vlera që pritej duhej të ishte ndërmjet %3$s dhe %4$s.

en: Is there no link to us?
sq: S&#8217;ka lidhje për te ne?

en: It looks like nothing was found at this location. Maybe try visiting %s directly?
sq: Duket se s&#8217;u gjet gjë në këtë vend. Ndoshta duhet provuar vizita drejt e te %s?

en: Italic
sq: të Pjerrëta

en: JSONP support is disabled on this site.
sq: Mbulimi i JSONP-së është i çaktivizuar në këtë sajt.

en: January
sq: Janar

en: JavaScript must be enabled to use this feature.
sq: Që të përdorni këtë veçori, Javascript-i duhet të jetë e aktivizuar.

en: July
sq: Korrik

[ctx: July abbreviation]
en: Jul
sq: Kor

en: June
sq: Qershor

[ctx: June abbreviation]
en: Jun
sq: Qer

en: Just a username, please.
sq: Thjesht një emër përdoruesi, ju lutemi.

en: Justify
sq: Përligje Tekstin

en: Keyboard Shortcuts
sq: Shkurtore Tastiere

en: Keywords
sq: Fjalëkyçe

en: Large
sq: E madhe

en: Large size image height
sq: Lartësi e madhe madhësie figure

en: Large size image width
sq: Gjerësi e madhe madhësie figure

en: Last Post
sq: Postimi i Fundit

en: Last updated
sq: Përditësuar së fundi

en: Last updated: %s
sq: Përditësuar së fundi më: %s

en: Leave a Comment
sq: Lini një Koment

en: Leave a Reply
sq: Lini një Përgjigje

en: Leave a Reply to %s
sq: Lini një Përgjigje te %s

en: Leave a comment
sq: Lini një koment

en: Left
sq: Majtas

en: Length:
sq: Gjatësi:

en: Letter
sq: Letër

en: Link CSS Class
sq: Klasë CSS Lidhjeje

en: Link Categories
sq: Kategori Lidhjesh

en: Link Category
sq: Kategori Lidhjesh

en: Link ID
sq: ID lidhjeje

en: Link Rel
sq: Atribut &laquo; Rel &raquo; i Lidhjes

en: Link Relationship (XFN)
sq: Marrëdhënie Lidhjeje (XFN)

en: Link Target
sq: Objektiv Lidhjeje

en: Link Text
sq: Tekst Lidhjeje

en: Link To
sq: Lidhje Te

[ctx: Link anchor (TinyMCE)]
en: Anchor
sq: Spirancë

[ctx: Link anchors (TinyMCE)]
en: Anchors
sq: Spiranca

en: Link rating
sq: Vlerësim lidhjeje

en: Link title
sq: Titull lidhjeje

en: Link to Attachment Page
sq: Lidhje për te Faqe Bashkëngjitjeje

en: Link to Media File
sq: Lidhje për te Kartela Media

en: Links
sq: Lidhje

en: Links for %s
sq: Lidhje për %s

[ctx: Links widget]
en: Random
sq: Kuturu

en: List View
sq: Pamje Listë

en: List item
sq: Element liste

en: Live Preview
sq: Paraparje Aty Për Aty

en: Live Preview: %s
sq: Paraparje Aty Për Aty: %s

en: Loading more results... please wait.
sq: Po ngarkohen më tepër përfundime... ju lutemi, prisni.

en: Log In
sq: Hyni

en: Log Out
sq: Dilni

en: Log in
sq: Hyni

en: Log in to Reply
sq: Hyni, që të Përgjigjeni

en: Log in to leave a Comment
sq: Hyni, që të lini një Koment

en: Log out
sq: Dilni

en: Log out &raquo;
sq: Dilni &raquo;

en: Log out of this account
sq: Dilni prej kësaj llogarie

en: Logged in as %s.
sq: Futur si %s.

en: Logged in as <a href="%1$s">%2$s</a>. <a href="%3$s" title="Log out of this account">Log out &raquo;</a>
sq: Futur si <a href="%1$s">%2$s</a>. <a href="%3$s" title="Dilni nga kjo llogari">Dilni &raquo;</a>

en: Login Address (URL)
sq: Adresë Hyrjeje (URL)

en: Login, RSS, &amp; WordPress.org links.
sq: Lidhje hyrjesh, RSS-sh &amp; WordPress.org.

en: Loop
sq: Qerthull

en: Lost Password
sq: Humbi Fjalëkalimi

en: Lost your password?
sq: Humbët fjalëkalimin tuaj?

en: Mail (will not be published)
sq: Postë (s&#8217;do të botohet)

en: Maintenance
sq: Mirëmbajtje

en: Manage Audio
sq: Administroni Audio

en: Manage Comments
sq: Administroni Komente

en: Manage Images
sq: Administroni Figura

en: Manage Video
sq: Administroni Video

en: Manual Offsets
sq: Shmangie Dorazi

en: March
sq: Mars

en: Match case
sq: Siç është shkruajtur

en: Maximum upload file size: %s.
sq: Madhësi maksimum kartele ngarkimi: %s.

en: May
sq: Maj

[ctx: May abbreviation]
en: May
sq: Maj

en: Media File
sq: Kartelë Media

en: Media Library
sq: Mediatekë

en: Medium
sq: E mesme

en: Medium size image height
sq: Lartësi mesatare madhësie figure

en: Medium size image width
sq: Gjerësi mesatare madhësie figure

en: Medium-Large size image height
sq: Lartësi E mesme-E gjerë madhësie figurash

en: Medium-Large size image width
sq: Gjerësi E mesme-E gjerë madhësie figurash

en: Memory exceeded. Please try another smaller file.
sq: U tejkalua madhësia e kujtesës. Ju lutemi, provoni një kartelë tjetër më të vogël.

en: Menu Locations
sq: Vende Menush

en: Menu Name
sq: Emër Menuje

en: Menu Options
sq: Mundësi Menush

en: Menu created
sq: Menuja u krijua

en: Menu deleted
sq: Menuja u fshi

en: Menu item added
sq: U shtua element menuje

en: Menu item deleted
sq: U fshi element menuje

en: Menu item is now a sub-item
sq: Elementi i menusë tani është element nënmenuje

en: Menu item moved down
sq: Elementi i menusë u zbrit më poshtë

en: Menu item moved out of submenu
sq: Elementi i menusë u hoq nga nënmenuja

en: Menu item moved up
sq: Elementi i menusë u ngjit më sipër

en: Menu locations
sq: Vende menush

en: Menu options
sq: Mundësi menush

en: Menus
sq: Menu

en: Menus can be displayed in locations defined by your theme or in <a href="%s">widget areas</a> by adding a &#8220;Custom Menu&#8221; widget.
sq: BESNIKMenutë mund të shfaqen në vende të përcaktuara nga tema juaj ose në <a href="%s">zona widget-esh</a>, duke shtuar një widget &#8220;Menuje. Vetjake&#8221; .

en: Menus can be displayed in locations defined by your theme.
sq: Menutë mund të shfaqen në vende të përcaktuara nga tema juaj.

en: Merge table cells
sq: Përzje kutiza tabele

en: Meta
sq: Të tjera

en: Metadata
sq: Tejtëdhëna

en: Middle
sq: Në mes

en: Missing Attachment
sq: Mungon Bashkëngjitje

[ctx: Missing menu name.]
en: (unnamed)
sq: (e paemërtuar)

en: Missing parameter(s): %s
sq: Mungojnë parametra: %s

en: Mission complete. Message %s deleted.
sq: Punë e mbaruar. Mesazhi %s u fshi.

en: Mon
sq: Hën

en: Monday
sq: E hënë

[ctx: Monday initial]
en: M
sq: H

en: Month: %s
sq: Muaj: %s

en: Move down
sq: Ule

en: Move down one
sq: Zbrite poshtë një shkallë

en: Move one level down
sq: Zbrite një shkallë më poshtë

en: Move one level up
sq: Ngjite një shkallë më sipër

en: Move out from under %s
sq: Hiqe nga nën %s

en: Move to another area&hellip;
sq: Kaloje te një tjetër zonë&hellip;

en: Move to the top
sq: Ngjite në krye

en: Move under %s
sq: Kaloje nën %s

en: Move up
sq: Ngrije

en: Move up one
sq: Ngrije sipër një shkallë

[ctx: Move widget]
en: Move
sq: Kaloje

[ctx: Multisite active signup type]
en: all
sq: krejt

[ctx: Multisite active signup type]
en: none
sq: asnjë

[ctx: Multisite active signup type]
en: user
sq: përdorues

en: Must be at least 4 characters, letters and numbers only. It cannot be changed, so choose carefully!
sq: Duhet të jetë e pakta 4 shenja i gjatë, vetëm numra dhe shkronja. S&#8217;mund të ndryshohet më vonë, ndaj zgjidheni me kujdes!

en: Mute
sq: Pa Zë

en: Mute Toggle
sq: Vini/Hiqni Heshtje Audioje

en: My Sites
sq: Sajtet e Mi

en: Name
sq: Emër

[ctx: Name for the Text editor tab (formerly HTML)]
en: Text
sq: Tekst

[ctx: Name of link anchor (TinyMCE)]
en: Name
sq: Emër

en: Navigation Label
sq: Etiketë Lëvizjesh

en: Navigation Menu
sq: Menu Lëvizjesh

en: Navigation Menu Item
sq: Element Menuje Lëvizjesh

en: Navigation Menu Items
sq: Elemente Menuje Lëvizjesh

en: Navigation Menus
sq: Menu Lëvizjesh

en: Need more help? <a href='%s'>We got it</a>.
sq: Ju duhet më tepër ndihmë? <a href='%s'>E kemi</a>.

en: Network Admin
sq: Përgjegjës Rrjeti

en: Network Admin: %s
sq: Përgjegjës Rrjeti: %s

en: New %1$s Site: %2$s
sq: Sajt i Ri %1$s: %2$s

en: New %1$s User: %2$s
sq: Përdorues %1$s i Ri: %2$s

en: New Category Name
sq: Emër Kategorie të Re

en: New Link Category Name
sq: Emër Kategorie të Re Lidhjesh

en: New Page
sq: Faqe e Re

en: New Post
sq: Postim i Ri

en: New Site Registration: %s
sq: Regjistrim Sajti të Ri: %s

en: New Site: %1$s
    URL: %2$s
    Remote IP: %3$s
    
    Disable these notifications: %4$s
sq: Sajt i Ri: %1$s
    URL: %2$s
    IP e Largët: %3$s
    
    Çaktivizoji këto njoftime: %4$s

en: New Tag Name
sq: Emër Etikete të Re

en: New User Registration: %s
sq: Regjistrim Përdoruesi të Ri: %s

en: New User: %1$s
    Remote IP: %2$s
    
    Disable these notifications: %3$s
sq: Përdorues i Ri: %1$s
    IP e Largët: %2$s
    
    Çaktivizoji këto njoftime: %3$s

en: New comment on your post "%s"
sq: Koment i ri te postimi juaj "%s"

en: New document
sq: Dokument i ri

en: New menu name
sq: Emër menuje të re

en: New password
sq: Fjalëkalim i ri

en: New pingback on your post "%s"
sq: Pingback i ri te postimi juaj "%s"

en: New trackback on your post "%s"
sq: Pasgjurmim i ri te postimi juaj "%s"

en: New user registration on your site %s:
sq: Regjistrim përdoruesi të ri te sajti juaj %s:

en: Newer Comments &raquo;
sq: Komente Më të Reja &raquo;

en: Newer comments
sq: Komente më të reja

en: Newer posts
sq: Postime më të reja

en: Next
sq: Pasuesja

en: Next &gt;
sq: Pasuesja &gt;&gt;

en: Next &raquo;
sq: Pasuesi &raquo;

en: Next Page &raquo;
sq: Faqja Pasuese &raquo;

en: Next Post
sq: Postimi Pasues

en: Next page
sq: Faqja pasuese

en: Nicename may not be longer than 50 characters.
sq: Nicename s&#8217;mund të jetë më tepër se 50 shenja.

en: No
sq: Jo

en: No %1$s was set in the arguments array for the "%2$s" sidebar. Defaulting to "%3$s". Manually set the %1$s to "%3$s" to silence this notice and keep existing sidebar content.
sq: Te vargu i argumenteve për anështyllën "%2$s" s&#8217;pat %1$s të caktuar. Po kalohet te parazgjedhja "%3$s". Caktojeni %1$s dorazi si "%3$s", që të mos shfaqet më ky njoftim dhe që të ruhet lënda ekzistuese e anështyllës.

en: No Comments
sq: Pa Komente

en: No Comments<span class="screen-reader-text"> on %s</span>
sq: Pa Komente<span class="screen-reader-text"> te %s</span>

en: No Repeat
sq: Pa Përsëritje

en: No alignment
sq: Pa drejtim

en: No categories
sq: Pa kategori

en: No categories found.
sq: S&#8217;u gjetën kategori.

en: No color
sq: Pa ngjyrë

en: No comments yet.
sq: Ende pa komente.

en: No editor could be selected.
sq: S&#8217;u përzgjodh dot përpunues.

en: No file selected
sq: S&#8217;u përzgjodh kartelë

en: No image selected
sq: S&#8217;u përzgjodh figurë

en: No image set
sq: S&#8217;u caktua figurë

en: No items
sq: Pa elementë

en: No items found.
sq: S&#8217;u gjetën elementë.

en: No media attachments found.
sq: S&#8217;u gjetën bashkëngjitje media.

en: No menus have been created yet. <a href="%s">Create some</a>.
sq: S&#8217;janë krijuar ende menu. <a href="%s">Krijoni ca</a>.

en: No more comments found.
sq: S&#8217;u gjetën më tepër komente.

en: No pages found in Trash.
sq: S&#8217;u gjetën faqe te Hedhurinat.

en: No pages found.
sq: S&#8217;u gjetën faqe.

en: No posts found in Trash.
sq: S&#8217;u gjetën postime te Hedhurinat.

en: No posts found.
sq: S&#8217;u gjetën postime.

en: No results found.
sq: S&#8217;u gjetën përfundime.

en: No route was found matching the URL and request method
sq: S&#8217;u gjet rrugë me përputhje për URL-në dhe metodën e kërkuar

en: No search term specified. Showing recent items.
sq: S&#8217;u dha term kërkimi. Po shfaqen elementet më të reja.

en: No tags
sq: Pa etiketa

en: No tags found.
sq: S&#8217;u gjetën etiketa.

en: Nonbreaking space
sq: Hapësirë e pandashme

en: None
sq: Asnjë

en: November
sq: Nëntor

[ctx: November abbreviation]
en: Nov
sq: Nën

en: Number of comments to show:
sq: Numër komentesh për shfaqje:

en: Number of items found: %d
sq: Numër elementesh të gjetur: %d

en: Number of links to show:
sq: Numër lidhjesh për shfaqje:

en: Number of posts to show:
sq: Numër postimesh për shfaqje:

en: Numbered list
sq: Listë me numra

en: October
sq: Tetor

[ctx: October abbreviation]
en: Oct
sq: Tet

en: Older comments
sq: Komente më të vjetra

en: Older posts
sq: Postime më të vjetra

en: On some systems the name of your database is prefixed with your username, so it would be like <code>username_%1$s</code>. Could that be the problem?
sq: Në disa sisteme, emri i bazës suaj të të dhënave paraprihet nga emri juaj i përdoruesit, pra mund të ishte <code>emrijuajipërdoruesit_%1$s</code>. Mos vallë është ky problemi?

en: Once Daily
sq: Një Herë Në Ditë

en: Once Hourly
sq: Një Herë Në Orë

en: One or more database tables are unavailable. The database may need to be <a href="%s">repaired</a>.
sq: Një apo më tepër tabela bazash të dhënash s&#8217;kapen dot. Baza e të dhënave mund të ketë nevojë <a href="%s">të ndreqet</a>.

en: One response to %s
sq: Një përgjigje te %s

en: Only a static class method or function can be used in an uninstall hook.
sq: Në grremç çinstalimi mund të përdoret vetëm një metodë ose funksion klase statike.

en: Oops! That embed can&#8217;t be found.
sq: Ooh! Ai trupëzim s&#8217;gjendet dot.

en: Oops: %s
sq: Oooh: %s

en: Open link in a new tab
sq: Hape lidhjen në skedë të re

en: Open sharing dialog
sq: Hap dialogun e ndarjeve me të tjerët

en: Or link to existing content
sq: Ose krijoni një lidhje te lënda ekzistuese

en: Original: %s
sq: Origjinali: %s

en: Out from under %s
sq: Jashtë nga nën %s

en: Page %s
sq: Faqe %s

en: Page Archives
sq: Arkiva Faqesh

en: Page ID
sq: ID Faqeje

en: Page IDs, separated by commas.
sq: ID-ra faqesh, ndarë me presje.

en: Page break
sq: Ndërprerje faqeje

en: Page not found
sq: Faqja s&#8217;u gjet

en: Page order
sq: Rend faqesh

en: Page title
sq: Titull faqeje

en: Pages
sq: Faqe

en: Pages list
sq: Listë faqesh

en: Pages list navigation
sq: Livizje në lista faqesh

en: Pages:
sq: Faqe:

en: Paragraph
sq: Paragraf

en: Parent Category
sq: Kategoria Mëmë

en: Parent Category:
sq: Kategoria Mëmë:

en: Parent Page:
sq: Faqe Mëmë:

en: Parent term does not exist.
sq: Termi mëmë s&#8217;ekziston.

en: Passing an integer number of posts is deprecated. Pass an array of arguments instead.
sq: Dhënia e një numri të plotë për postimet është vjetruar. Jepni më mirë një tabelë argumentesh.

en: Password
sq: Fjalëkalim

en: Password Lost and Changed for user: %s
sq: Humbi dhe u Ndryshua fjalëkalimi për përdoruesin: %s

en: Password Lost and Found
sq: Humbje dhe Gjetje Fjalëkalimesh

en: Password Protected
sq: Mbrojtur me Fjalëkalim

en: Password Reset
sq: Ricaktim Fjalëkalimi

en: Password reset is not allowed for this user
sq: S&#8217;lejohet ricaktim fjalëkalimi për këtë përdorues

en: Password:
sq: Fjalëkalim:

en: Paste
sq: Ngjitje

en: Paste as text
sq: Ngjite si tekst

en: Paste is now in plain text mode. Contents will now be pasted as plain text until you toggle this option off.
sq: Ngjitjet tani bëhen sipas mënyrës tekst i thjeshtë. Lënda tani do të ngjitet si tekst i thjeshtë, derisa ta çaktivizoni këtë mundësi.

en: Paste table row after
sq: Ngjit rresht tabele pas

en: Paste table row before
sq: Ngjit rresht tabele përpara

en: Paste your embed code below:
sq: Ngjiteni kodin tuaj të trupëzimit më poshtë:

en: Pending <span class="count">(%s)</span> | Pending <span class="count">(%s)</span>
sq[0]: <span class="count">(%s)</span> në pritje
sq[1]: <span class="count">(%s)</span> në pritje

en: Pending Review
sq: Në Pritje të Shqyrtimit

en: Permalink saved
sq: Permalidhja u ruajt

en: Permalink: %s
sq: Permalidhje: %s

en: Pingback
sq: <em>Pingback</em>

en: Pingback excerpt:
sq: Copëz pingback-u:

en: Pingback from %1$s to %2$s registered. Keep the web talking! :-)
sq: U regjistrua <em>pingback</em> prej %1$s te %2$s. Mbajeni web-in gjallë! :-)

en: Pingback:
sq: <em>Pingback</em>:

en: Play/Pause
sq: Luaje/Pushoje

en: Playlist Settings
sq: Rregullime Luajliste

en: Please enter a site name.
sq: Ju lutemi, jepni një emër sajti.

en: Please enter a site title.
sq: Ju lutemi, jepni një titull sajti.

en: Please enter a username.
sq: Ju lutemi, jepni një emër përdoruesi.

en: Please enter a valid email address.
sq: Ju lutem, jepni një adresë email të vlefshme.

en: Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.
sq: Ju lutemi, jepni emrin tuaj të përdoruesit ose adresën email. Përmes email-it do të merrni një lidhje për krijim fjalëkalimi të ri.

en: Please include a %s template in your theme.
sq: Ju lutemi, përfshini një gjedhe %s te tema juaj.

en: Please log in again.
sq: Ju lutemi, rihyni.

en: Please see <a href="%s">Debugging in WordPress</a> for more information.
sq: Për më tepër të dhëna, ju lutemi, shihni <a href="%s">Diagnostikim në WordPress</a>.

en: Please try again.
sq: Ju lutemi, riprovoni.

en: Please try uploading this file with the %1$sbrowser uploader%2$s.
sq: Ju lutemi, provoni këtë kartelë me %1$sngarkuesin e shfletuesit%2$s.

en: Plugin Information:
sq: Të dhëna Shtojce:

en: Plugin updates may not complete if you navigate away from this page.
sq: Përditësimet e shtojcave mund të mos jenë të plota, nëse largoheni prej kësaj faqeje.

en: Plugins
sq: Shtojca

en: Popular Tags
sq: Etiketa Popullore

en: Possible reason: your host may have disabled the mail() function.
sq: Arsye e mundshme: strehuesi juaj mund ta ketë çaktivizuar funksionin mail().

en: Post Archives
sq: Arkiva Postimesh

en: Post Comment
sq: Postoje Komentin

en: Post Thumbnail
sq: Miniaturë Postimi

en: Post Type Archive
sq: Arkiv Llojesh Postimi

[ctx: Post format]
en: Aside
sq: Anësore

[ctx: Post format]
en: Chat
sq: Fjalosje

[ctx: Post format]
en: Gallery
sq: Galeri

[ctx: Post format]
en: Image
sq: Figurë

[ctx: Post format]
en: Link
sq: Lidhje

[ctx: Post format]
en: Quote
sq: Citim

[ctx: Post format]
en: Status
sq: Gjendje

en: Post navigation
sq: Lëvizje te postimet

en: Post type names must be between 1 and 20 characters in length.
sq: Emrat për lloje postimesh duhet të jenë nga 1 deri në 20 shenja të gjatë.

en: Posted title:
sq: Postoi titullin:

en: Poster
sq: Afishe

en: Poster Image
sq: Figurë Afishe

en: Posts by %s
sq: Postime nga %s

en: Posts list
sq: Listë postimesh

en: Posts list navigation
sq: Lëvizje në listë postimesh

en: Posts navigation
sq: Lëvizje te postimet

en: Posts page
sq: Faqe postimesh

en: Posts published on %s
sq: Postime të botuara më %s

en: Powered by <a href="%s" title="Powered by WordPress, state-of-the-art semantic personal publishing platform"><strong>WordPress</strong></a>
sq: Bazuar në <a href="%s" title="Bazuar në WordPress, fjala e fundit në platformat semantike të publikimeve personale"><strong>WordPress</strong></a>

en: Powered by WordPress
sq: Bazuar në WordPress

en: Powered by WordPress, state-of-the-art semantic personal publishing platform.
sq: Bazuar në WordPress, fjala e fundit në platformat semantike të publikimeve personale.

en: Preload
sq: Parangarkoje

en: Press return or enter to open this panel
sq: Shtypni Return ose Enter që të hapni këtë panel

en: Press return or enter to open this section
sq: Shtypni Return ose Enter që të hapni këtë ndarje

en: Preview
sq: Paraparje

en: Preview as a browser icon
sq: Parashiheni si ikonë shfletuesi

en: Preview as an app icon
sq: Parashiheni si ikonë aplikacioni

en: Previewing theme
sq: Paraparje teme

en: Previous Post
sq: Postimi i Mëparshëm

en: Previous page
sq: Faqja e mëparshme

en: Print
sq: Shtype

en: Privacy:
sq: Privatësi:

en: Private
sq: Privat

en: Privately Published
sq: Botuar Privatisht

en: Protected Comments: Please enter your password to view comments.
sq: Komente të Mbrojtura: Ju lutemi, për të parë komentet, jepni fjalëkalimin tuaj.

en: Protected: %s
sq: I mbrojtur: %s

en: Public
sq: Publik

en: Public, Sticky
sq: Publik, I ngjitur

en: Publish
sq: Botoje

en: Publish on:
sq: Botoje më:

en: Published
sq: I botuar

en: Published <span class="count">(%s)</span> | Published <span class="count">(%s)</span>
sq[0]: Të botuar <span class="count">(%s)</span>
sq[1]: Të botuar <span class="count">(%s)</span>

en: Published on:
sq: Botuar më:

en: RSS Error: %s
sq: Gabim RSS-je: %s

en: Random Order
sq: Radhiti Kuturu

en: Randomize suggested headers
sq: Shfaq kuturu krye nga të këshilluarat

en: Randomize uploaded headers
sq: Shfaq kuturu krye nga të ngarkuarat

en: Randomizing suggested headers
sq: Po shfaqen kuturu krye nga të këshilluarat

en: Randomizing uploaded headers
sq: Po shfaqen kuturu krye nga të ngarkuarat

en: Read more...
sq: Lexoni më tepër…

en: Read the <a href="%s" target="_blank">bug report</a> page. Some of the guidelines there may help you figure out what went wrong.
sq: Lexoni faqen mbi <a href="%s" target="_blank">njoftimin e të metave</a>. Disa nga udhëzimet mund t&#8217;ju lënë të kuptoni se ç&#8217;shkoi ters.

en: Recent Comments
sq: Komente Së Fundi

en: Recent Posts
sq: Postime Së Fundi

en: Redo
sq: Ribëje

en: Register
sq: Regjistrohuni

en: Register For This Site
sq: Regjistrohuni Në Këtë Sajt

en: Registration Form
sq: Formular Regjistrimi

en: Registration complete. Please check your email.
sq: Regjistrim i plotë. Ju lutemi, kontrolloni email-in tuaj.

en: Registration confirmation will be emailed to you.
sq: Ripohimi i regjistrimit do t&#8217;ju dërgohet me email.

en: Registration has been disabled.
sq: Regjistrimi është çaktivizuar.

en: Remember Me
sq: Mbamë Mend

en: Remove
sq: Hiqe

en: Remove From Bulk Edit
sq: Hiqe Prej Përpunimit Në Masë

en: Remove Menu Item: %1$s (%2$s)
sq: Hiqni Element Menuje: %1$s (%2$s)

en: Remove audio source
sq: Hiqe burimin audio

en: Remove featured image
sq: Hiqe figurën e zgjedhur

en: Remove image
sq: Hiqe figurën

en: Remove link
sq: Hiqe lidhjen

en: Remove poster image
sq: Hiqe figurën e afishes

en: Remove video source
sq: Hiqe burimin video

en: Reorder menu items
sq: Rirenditni elementë menuje

[ctx: Reorder menu items in Customizer]
en: Reorder
sq: Rirenditi

en: Reorder mode closed
sq: Mënyra rirenditje është e çaktivizuar

en: Reorder mode enabled
sq: Mënyra rirenditje është e aktivizuar

en: Reorder widgets
sq: Rirenditini widget-et

[ctx: Reorder widgets in Customizer]
en: Reorder
sq: Rirenditi

en: Replace
sq: Zëvendëso

en: Replace Audio
sq: Zëvendësoni Audion

en: Replace Image
sq: Zëvendësoni Figurën

en: Replace Video
sq: Zëvendësoni Videon

en: Reply
sq: Përgjigjiuni

en: Reply to %s
sq: Përgjigjiuni %s

en: Required fields are marked %s
sq: Fushat e domosdoshme janë shënuar me një %s

en: Reset Password
sq: Ricaktoni Fjalëkalimin

en: Restore last draft
sq: Rikthe skicën e fundit

en: Reverse order
sq: Në rend së prapthi

en: Revision
sq: Rishikim

en: Revisions
sq: Rishikime

en: Rich Text Area. Press Alt-Shift-H for help
sq: Fushë Teksti të Pasur. Për ndihmë, shtypni Alt-Shift-H

en: Right
sq: Djathtas

en: Robots
sq: Robotë

en: Row
sq: Rresht

en: Row group
sq: Grup rreshtash

en: Row type
sq: Lloj rreshti

en: Rows
sq: Rreshta

en: Sat
sq: Sht

en: Saturday
sq: E shtunë

en: Save
sq: Ruaje

en: Save &amp; Activate
sq: Ruaje &amp; Aktivizoje

en: Save &amp; Publish
sq: Ruaje &amp; Botoje

en: Save Draft
sq: Ruaje Skicën

en: Save and preview changes before publishing them.
sq: Ruajini dhe parashihni ndryshimet, përpara se t&#8217;i botoni.

en: Save as Pending
sq: Ruaje si Në Pritje

en: Saved
sq: U ruajt

en: Saved.
sq: U ruajt.

en: Saving Draft&#8230;
sq: Po ruhet Skica&#8230;

en: Saving...
sq: Po ruhet…

en: Say It!
sq: Thuajeni!

en: Schedule
sq: Planifikoje

en: Schedule for:
sq: Vëre në plan për:

en: Scheduled <span class="count">(%s)</span> | Scheduled <span class="count">(%s)</span>
sq[0]: Vënë në plan <span class="count">(%s)</span>
sq[1]: Vënë në plan <span class="count">(%s)</span>

en: Scripts and styles should not be registered or enqueued until the %1$s, %2$s, or %3$s hooks.
sq: Skriptet dhe stilet s&#8217;do të duhej të regjistroheshin ose të viheshin në radhën e pritjes përpara se të ngeci %1$s, %2$s, ose %3$s.

en: Scroll
sq: Rrëshqiteni

en: Search
sq: Kërko

en: Search Categories
sq: Kërkoni te Kategoritë

en: Search Link Categories
sq: Kërkoni te Kategoritë e Lidhjeve

en: Search Media
sq: Kërkoni Media

en: Search Menu Items
sq: Kërkoni Elementë Menush

en: Search Pages
sq: Kërkoni te Faqet

en: Search Posts
sq: Kërkoni te Postimet

en: Search Results %1$s %2$s
sq: Përfundime Kërkimi %1$s %2$s

en: Search Results for &#8220;%s&#8221;
sq: Përfundime Kërkimi për &#8220;%s&#8221;

en: Search Tags
sq: Kërkoni te Etiketat

en: Search Widgets
sq: Kërkoni te Widget-et

en: Search installed themes&hellip;
sq: Kërkoni te temat e instaluara&hellip;

en: Search menu items&hellip;
sq: Kërkoni elementë menush&hellip;

en: Search or use up and down arrow keys to select an item.
sq: Kërkoni ose përdorni tastet shigjetë sipër dhe poshtë që të përzgjidhni një objekt.

[ctx: Search widget]
en: Search
sq: Kërkoni

en: Search widgets&hellip;
sq: Kërkoni te widget-et&hellip;

en: Security error.
sq: Gabim sigurie.

en: Select
sq: Përzgjidhni

en: Select Category
sq: Përzgjidhni Kategori

en: Select Color
sq: Përzgjidhni Ngjyrë

en: Select Day
sq: Përzgjidhni Ditë

en: Select File
sq: Përzgjidhni Kartelë

en: Select Files
sq: Përzgjidhni Kartela

en: Select Image
sq: Përzgjidhni Figurë

en: Select Link Category:
sq: Përzgjidhni Kategori Lidhjesh:

en: Select Menu:
sq: Përzgjidhni Menu:

en: Select Month
sq: Përzgjidhni Muaj

en: Select Post
sq: Përzgjidhni Postim

en: Select Poster Image
sq: Përzgjidhni Figurë Afishe

en: Select Week
sq: Përzgjidhni Javë

en: Select Year
sq: Përzgjidhni Vit

en: Select a city
sq: Përzgjidhni një qytet

en: Select all
sq: Përzgjidhe krejt

en: Select an area to move this widget into:
sq: Përzgjidhni një zonë ku të kalohet ky widget:

en: Select and Crop
sq: Përzgjidheni dhe Qetheni

en: Separate tags with commas
sq: Ndajini etiketat me presje

en: September
sq: Shtator

[ctx: September abbreviation]
en: Sep
sq: Sht

en: Session expired
sq: Sesionit i mbaroi koha

en: Session expired. Please log in again. You will not move away from this page.
sq: Sesionit i mbaroi koha. Ju lutemi, ribëni hyrjen. S&#8217;do të largoheni nga kjo faqe.

en: Set featured image
sq: Caktoni figurën e zgjedhur

en: Set image
sq: Caktoni figurën

en: Settings
sq: Rregullime

en: Sharing options
sq: Mundësi ndarjesh me të tjerët

en: Shift + Alt + letter:
sq: Shift + Alt + shkronjë:

en: Shift-click to edit this widget.
sq: Shift-click që të përpunoni këtë widget.

en: Shortlink
sq: Lidhje e shkurtuar

en: Show
sq: Shfaq

en: Show Artist Name in Tracklist
sq: Shfaq Emër Artisti te Listë Pjesësh

en: Show Images
sq: Shfaq Figura

en: Show Link Description
sq: Shfaq Përshkrim Lidhjeje

en: Show Link Image
sq: Shfaq Figurë Lidhjeje

en: Show Link Name
sq: Shfaq Emër Lidhjeje

en: Show Link Rating
sq: Shfaq Vlerësim Lidhjeje

en: Show Tracklist
sq: Shfaq Listë Pjesësh

en: Show Video List
sq: Shfaq Listë Videosh

en: Show advanced menu properties
sq: Shfaq veti të mëtejshme menush

en: Show hierarchy
sq: Shfaq hierarki

en: Show invisible characters
sq: Shfaqi shenjat e padukshme

en: Show more comments
sq: Shfaq më tepër komente

en: Show password
sq: Shfaqe fjalëkalimin

en: Show post counts
sq: Shfaq numër postimesh

en: Sidebar
sq: Anështyllë

en: Sidebar %d
sq: Anështyllë %d

en: Signup
sq: Regjistrohuni

en: Site Address (URL)
sq: Adresë Sajti (URL)

en: Site Admin
sq: Përgjegjës Sajti

en: Site Domain:
sq: Përkatësi Sajti:

en: Site Icon
sq: Ikonë Sajti

en: Site Identity
sq: Identitet Sajti

en: Site Language:
sq: Gjuhë Sajti:

en: Site Name:
sq: Emër Sajti:

en: Site Preview
sq: Paraparje Sajti

en: Site Tagline
sq: Motoja e Sajtit

en: Site Title
sq: Titull Sajti

en: Site Title:
sq: Titull Sajti:

en: Site name must be at least 4 characters.
sq: Emri i sajtit duhet të jetë e pakta 4 shenja i gjatë.

en: Site names can only contain lowercase letters (a-z) and numbers.
sq: Emrat e sajteve mund të përmbajnë vetëm shkronja të vogla (a-z) dhe numra.

en: Site registration has been disabled.
sq: Regjistrimi i sajteve është çaktivizuar.

en: Sites
sq: Sajte

en: Sites you are already a member of:
sq: Sajte ku jeni tashmë anëtar:

en: Size
sq: Madhësi

en: Skip Cropping
sq: Anashkaloje Qethjen

en: Skip to toolbar
sq: Kalo te paneli

en: Slow down cowboy, no need to check for new mails so often!
sq: Jo me kaq ngut or trim, s&#8217;ka nevojë të kontrolloni për postë të re kaq shpesh!

en: Software Name
sq: Emër Software-i

en: Software Version
sq: Version Software-i

en: Someone has requested a password reset for the following account:
sq: Dikush ka kërkuar ricaktim fjalëkalimi për llogarinë vijuese:

en: Sorry, comments are closed for this item.
sq: Na ndjeni, për këtë pjesë komentet janë mbyllur.

en: Sorry, deleting the term failed.
sq: Na ndjeni, fshirja e termit dështoi.

en: Sorry, editing the term failed.
sq: Na ndjeni, dështoi përpunimi i termit.

en: Sorry, new registrations are not allowed at this time.
sq: Na ndjeni, s&#8217;pranohen regjistrime të reja në këtë kohë.

en: Sorry, no posts matched your criteria.
sq: Na ndjeni, s&#8217;ka postime me përputhje kundrejt kushtit tuaj.

en: Sorry, no such page.
sq: Na ndjeni, s&#8217;ka faqe të tillë.

en: Sorry, no such post.
sq: Na ndjeni, s&#8217;ka postim të tillë.

en: Sorry, one of the given taxonomies is not supported by the post type.
sq: Na ndjeni, një nga klasifikimet e dhëna s&#8217;mbulohet nga ky lloj postimi.

en: Sorry, revisions are disabled.
sq: Na ndjeni, rishikimet janë të çaktivizuara.

en: Sorry, site names must have letters too!
sq: Na ndjeni, emrat e sajteve duhet të përmbajnë edhe shkronja!

en: Sorry, that email address is already used!
sq: Na ndjeni, ajo adresë email është tashmë në përdorim!

en: Sorry, that email address is not allowed!
sq: Na ndjeni, ajo adresë email s&#8217;lejohet!

en: Sorry, that file cannot be edited.
sq: Na ndjeni, kjo kartelë s&#8217;mund të përpunohet.

en: Sorry, that site already exists!
sq: Na ndjeni, ai sajt ekziston tashmë!

en: Sorry, that site is reserved!
sq: Na ndjeni, ky sajt është i rezervuar!

en: Sorry, that username already exists!
sq: Na ndjeni, ai emër përdoruesi ekziston tashmë!

en: Sorry, that username is not allowed.
sq: Na ndjeni, ai emër përdoruesi s&#8217;lejohet.

en: Sorry, the comment could not be edited. Something wrong happened.
sq: Na ndjeni, komenti s&#8217;u përpunua dot. Diç shkoi ters.

en: Sorry, the comment form is closed at this time.
sq: Na ndjeni, formulari i komenteve, në këtë kohë, është i mbyllur.

en: Sorry, the new category failed.
sq: Na ndjeni, dështoi kategoria e re.

en: Sorry, the user cannot be updated.
sq: Na ndjeni, përdoruesi s&#8217;mund të përditësohet.

en: Sorry, usernames must have letters too!
sq: Na ndjeni, emrat e përdoruesve duhet të përmbajnë edhe shkronja!

en: Sorry, you are not allowed to add a term to one of the given taxonomies.
sq: Na ndjeni, s&#8217;ju lejohet të shtoni një term për një nga klasifikimet e dhëna.

en: Sorry, you are not allowed to assign a term to one of the given taxonomies.
sq: Na ndjeni, s&#8217;ju lejohet të caktoni një term për një nga klasifikimet e dhëna.

en: Sorry, you are not allowed to create password protected posts in this post type
sq: Na ndjeni, për këtë lloj postimesh s&#8217;ju lejohet të krijoni postime të mbrojtur me fjalëkalim

en: Sorry, you are not allowed to create private posts in this post type
sq: Na ndjeni, për këtë lloj postimesh s&#8217;ju lejohet të krijoni postime private

en: Sorry, you are not allowed to edit posts.
sq: Na ndjeni, s&#8217;ju lejohet të përpunoni postime.

en: Sorry, you are not allowed to edit this post type.
sq: Na ndjeni, s&#8217;ju lejohet të përpunoni komente të këtij lloji postimi.

en: Sorry, you are not allowed to edit this post.
sq: Na ndjeni, s&#8217;ju lejohet të përpunoni këtë postim.

en: Sorry, you are not allowed to post on this site.
sq: Na ndjeni, s&#8217;ju lejohet të postoni në këtë sajt.

en: Sorry, you are not allowed to publish pages on this site.
sq: Na ndjeni, s&#8217;ju lejohet të botoni faqe në këtë sajt.

en: Sorry, you are not allowed to publish posts in this post type
sq: Na ndjeni, s&#8217;ju lejohet të botoni postime për këtë lloj postimesh

en: Sorry, you are not allowed to publish posts on this site.
sq: Na ndjeni, s&#8217;ju lejohet të botoni postime në këtë sajt.

en: Sorry, you are not allowed to stick this post.
sq: Na ndjeni, s&#8217;ju lejohet ta kaloni ngjitës këtë postim.

en: Sorry, you can not edit this post.
sq: Na ndjeni, s&#8217;mund ta përpunoni këtë postim.

en: Sorry, you cannot edit pages.
sq: Na ndjeni, s&#8217;mund të përpunoni faqe.

en: Sorry, you cannot edit posts on this site.
sq: Na ndjeni, s&#8217;mund të përpunoni postime në këtë sajt.

en: Sorry, you cannot edit this page.
sq: Na ndjeni, s&#8217;mund ta përpunoni këtë faqe.

en: Sorry, you cannot edit this post.
sq: Na ndjeni, s&#8217;mund ta përpunoni këtë postim.

en: Sorry, you cannot edit users.
sq: Na ndjeni, s&#8217;mund të përpunoni përdorues.

en: Sorry, you cannot edit your profile.
sq: Na ndjeni, s&#8217;mund të përpunoni profilin tuaj.

en: Sorry, you cannot publish this post.
sq: Na ndjeni, s&#8217;mund ta botoni këtë postim.

en: Sorry, you cannot stick a private post.
sq: Na ndjeni, një postim privat s&#8217;mund ta kaloni ngjitës.

en: Sorry, you do not have access to user data on this site.
sq: Na ndjeni, s&#8217;keni hyrje te të dhënat e përdoruesve në këtë sajt.

en: Sorry, you do not have the right to add a category.
sq: Na ndjeni, s&#8217;keni të drejta të shtoni kategori.

en: Sorry, you do not have the right to delete a category.
sq: Na ndjeni, s&#8217;keni të drejta të fshini kategori.

en: Sorry, you do not have the right to delete this page.
sq: Na ndjeni, s&#8217;keni të drejta të fshini këtë faqe.

en: Sorry, you do not have the right to delete this post.
sq: Na ndjeni, s&#8217;keni të drejta të fshini këtë postim.

en: Sorry, you do not have the right to edit this page.
sq: Na ndjeni, s&#8217;keni të drejta të përpunoni këtë faqe.

en: Sorry, you do not have the right to edit this post.
sq: Na ndjeni, s&#8217;keni të drejta të përpunoni këtë postim.

en: Sorry, you do not have the right to publish this page.
sq: Na ndjeni, s&#8217;keni të drejta të botoni këtë faqe.

en: Sorry, you do not have the right to publish this post.
sq: Na ndjeni, s&#8217;keni të drejta të botoni këtë postim.

en: Sorry, you have used your space allocation.
sq: Na ndjeni, keni përdorur krejt hapësirën që ju është dhënë.

en: Sorry, you may not use that site name.
sq: Na ndjeni, s&#8217;mund ta përdorni atë emër sajti.

en: Sorry, you must be able to edit posts on this site in order to view categories.
sq: Na ndjeni, që të mundni të shihni kategoritë, duhet të jeni në gjendje të përpunoni postime në këtë sajt.

en: Sorry, you must be able to edit posts on this site in order to view tags.
sq: Na ndjeni, që të mundni të shihni etiketat, duhet të jeni në gjendje të përpunoni postime në këtë sajt.

en: Sorry, you must be logged in to post a comment.
sq: Na ndjeni, duhet të jeni i futur që të postoni një koment.

en: Sorry, your entry could not be edited. Something wrong happened.
sq: Na ndjeni, prurja juaj s&#8217;mund të përpunohet. Diç shkoi ters.

en: Sorry, your entry could not be posted. Something wrong happened.
sq: Na ndjeni, prurja juaj s&#8217;mund të postohet. Diç shkoi ters.

en: Sorry, your term could not be created. Something wrong happened.
sq: Na ndjeni, termi juaj s&#8217;u krijua dot. Diç shkoi ters.

en: Sort by:
sq: Renditi sipas:

en: Source
sq: Burim

en: Source code
sq: Kod burim

en: Spam it: %s
sq: Shënoje si të padëshiruar: %s

en: Special character
sq: Shenjë speciale

en: Split table cell
sq: Ndaje kutinë e tabelës

en: Static Front Page
sq: Faqe Ballore Statike

en: Still waiting for your email?
sq: Ende në pritje të email-it tuaj?

en: Strength indicator
sq: Tregues fortësie

en: Strikethrough
sq: Hequrvije

en: Style
sq: Stil

en: Stylesheet
sq: Fletëstil

en: Stylesheet is missing.
sq: Mungon fletëstili.

en: Stylesheet is not readable.
sq: Fletëstili s&#8217;është i lexueshëm.

en: Submit
sq: Parashtroje

en: Submit Comment
sq: Parashtroje Komentin

en: Submitted on:
sq: Parashtruar më:

en: Subscript
sq: Poshtëshkrim

en: Suggested embed #%d
sq: Trupëzimi i këshilluar #%d

en: Suggested image #%d
sq: Figura e këshilluar #%d

en: Suggested image dimensions:
sq: Përmasa të këshillueshme figure:

en: Sun
sq: Die

en: Sunday
sq: E diel

[ctx: Sunday initial]
en: S
sq: D

en: Superscript
sq: Sipërshkrim

en: Support Forums
sq: Forume Asistence

en: Table cell properties
sq: Veti kutie tabele

en: Table properties
sq: Veti tabele

en: Table row properties
sq: Veti rreshti tabele

en: Tag Cloud
sq: Re Etiketash

en: Tag: %s
sq: Etiketë: %s

en: Tagline
sq: Moto

en: Tags
sq: Etiketa

en: Tags list
sq: Listë etiketash

en: Tags list navigation
sq: Lëvizje në listë etiketash

en: Tags:
sq: Etiketa:

en: Taxonomy names must be between 1 and 32 characters in length.
sq: Emrat e klasifikimit duhet të jenë nga 1 deri në 32 shenja të gjatë.

en: Taxonomy:
sq: Klasifikim:

en: Template
sq: Gjedhe

en: Template is missing.
sq: Mungon gjedhja.

en: Term ID is shared between multiple taxonomies
sq: ID-ja e termit është e përbashkët për shumë klasifikime

en: Term meta cannot be added to terms that are shared between taxonomies.
sq: S&#8217;mund të shtohen tejtëdhënat termash te terma që janë pjesë e shumë klasifikimeve.

en: Text
sq: Tekst

en: Text color
sq: Ngjyrë teksti

en: That email address has already been used. Please check your inbox for an activation email. It will become available in a couple of days if you do nothing.
sq: Kjo adresë email është përdorur një herë. Ju lutemi, kontrolloni email-et tuaj për një email aktivizimi. Nëse s&#8217;bëni ndonjë veprim, do të jetë efektiv brenda nja dy ditësh.

en: That name is not allowed.
sq: Ky emër s&#8217;lejohet.

en: That site is currently reserved but may be available in a couple days.
sq: Hëpërhë ky sajt është i ruajtur për dikë, por mund të jetë i lirë pas pak ditësh.

en: That user does not exist.
sq: Ky përdorues s&#8217;ekziston.

en: That username is already activated.
sq: Ky emër përdoruesi është tashmë i aktivizuar.

en: That username is currently reserved but may be available in a couple of days.
sq: Hëpërhë ky emër përdoruesi është i ruajtur për dikë, por mund të jetë i lirë pas pak ditësh.

en: The "%s" theme is not a valid parent theme.
sq: Tema "%s" s&#8217;është temë mëmë e vlefshme.

en: The %1$s option is deprecated for the family of %2$s functions. Use the %3$s function instead.
sq: Mundësia %1$s është e vjetruar për familjen e funksioneve %2$s. Përdorni funksionin %3$s më mirë.

en: The %1$s option is deprecated for the family of %2$s functions. Use the %3$s option instead.
sq: Mundësia %1$s është e vjetruar për familjen e funksioneve %2$s. Përdorni mundësinë %3$s më mirë.

en: The %s directory of the develop repository must be used for RTL.
sq: Për gjuhë DNM duhet përdorur drejtoria %s e depos së zhvillimeve.

en: The GD image library is not installed.
sq: Libraria e figurave GD s&#8217;është e instaluar.

en: The JSONP callback function is invalid.
sq: Funksioni callback JSONP është i pavlefshëm.

en: The REST API is disabled on this site.
sq: API REST është i çaktivizuar në këtë sajt.

en: The SSL certificate for the host could not be verified.
sq: Dëshmia SSL për strehën s&#8217;u verifikua dot.

en: The Site Icon is used as a browser and app icon for your site. Icons must be square, and at least 512px wide and tall.
sq: Ikona e Sajtit përdoret si ikonë shfletuesi dhe aplikacioni për sajtin tuaj. Ikonat duhet të jenë katrore dhe e pakta 512px gjatësi dhe gjerësi.

en: The Site address you entered did not appear to be a valid URL. Please enter a valid URL.
sq: Adresa e dhënë për sajtin s&#8217;dukej se qe URL e vlefshme. Ju lutemi, jepni një URL të vlefshme.

en: The URL to the admin area
sq: URL-ja për te zona e përgjegjësit

en: The WordPress address you entered did not appear to be a valid URL. Please enter a valid URL.
sq: Adresa WordPress që dhatë s&#8217;dukej se ishte URL e vlefshme. Ju lutemi, jepni një URL të vlefshme.

en: The called constructor method for %1$s is <strong>deprecated</strong> since version %2$s! Use %3$s instead.
sq: Metoda e kërkuar për konstruktorin për %1$s është <strong>vjetruar</strong> që me versionin %2$s! Në vend të saj përdorni %3$s.

en: The changes you made will be lost if you navigate away from this page.
sq: Ndryshimet që bëtë do të humbin nëse largoheni prej kësaj faqeje.

en: The constant <code>VHOST</code> <strong>is deprecated</strong>. Use the boolean constant <code>SUBDOMAIN_INSTALL</code> in wp-config.php to enable a subdomain configuration. Use is_subdomain_install() to check whether a subdomain configuration is enabled.
sq: Konstantja <code>VHOST</code> <strong>është vjetruar</strong>. Për aktivizim formësimi nënpërkatësie, përdorni konstanten buleane <code>SUBDOMAIN_INSTALL</code> te wp-config.php. Që të kontroll nëse është aktivizuar a jo formësimi i nënpërkatësisë, përdorni is_subdomain_install().

en: The description will be displayed in the menu if the current theme supports it.
sq: Përshkrimi do të shfaqet te menuja, nëse kjo mbulohet nga tema e tanishme.

en: The email address entered did not appear to be a valid email address. Please enter a valid email address.
sq: Adresa email e dhënë s&#8217;dukej se qe adresë email e vlefshme. Ju lutemi, jepni një adresë email të vlefshme.

en: The email could not be sent.
sq: S&#8217;u dërgua dot email-i.

en: The following formatting shortcuts are replaced when pressing Enter. Press Escape or the Undo button to undo.
sq: Shkurtoret vijuese zëvendësohen kur shtypet Enter. Për zhbërje të veprimit shtypni tastin Escape ose butonin Zhbëje.

en: The following values do not describe a valid date: month %1$s, day %2$s.
sq: Vlerat vijuese s&#8217;përshkruajnë një datë të vlefshme: muaj %1$s, ditë %2$s.

en: The following values do not describe a valid date: year %1$s, month %2$s, day %3$s.
sq: Vlerat vijuese s&#8217;përshkruajnë një datë të vlefshme: vit %1$s, muaj %2$s, ditë %3$s.

en: The given object ID is not that of a menu item.
sq: ID-ja e dhënë për objektin s&#8217;është ajo e një elementi menuje.

en: The handler for the route is invalid
sq: Trajtuesi për rrugën është i pavlefshëm

en: The login page will open in a new window. After logging in you can close it and return to this page.
sq: Faqja e hyrjeve do të hapet në një dritare të re. Pas kryerjes së hyrjes, mund ta mbyllni dhe të ktheheni te kjo faqe.

en: The menu ID should not be empty.
sq: ID-ja e menusë s&#8217;duhet të jetë e zbrazët.

en: The menu name %s conflicts with another menu name. Please try another.
sq: Emri i menusë %s bie ndesh me një emër tjetër menuje. Ju lutemi, provoni një tjetër.

en: The page template is invalid.
sq: Gjedhja e faqes është e pavlefshme.

en: The parent theme is missing. Please install the "%s" parent theme.
sq: Mungon tema mëmë. Ju lutemi, instaloni temën mëmë "%s".

en: The passwords do not match.
sq: Fjalëkalimet s&#8217;përputhen.

en: The pingback has already been registered.
sq: Pingback-u është regjistruar një herë.

en: The post cannot be deleted.
sq: Postimi s&#8217;mund të fshihet.

en: The post type %1$s is not registered, so it may not be reliable to check the capability "%2$s" against a post of that type.
sq: Lloji %1$s i postimeve s&#8217;është i regjistruar, ndaj mund të mos jetë e përshtatshme të kontrollohet aftësia "%2$s" kundrejt një postimi të atij lloji.

en: The post type may not be changed.
sq: Lloji i postimit s&#8217;mund të ndryshohet.

en: The post type specified is not valid
sq: Lloji i dhënë për postimet s&#8217;është i vlefshëm

en: The query argument of %s must have a placeholder.
sq: Argumenti i kërkesës %s duhet të ketë një vendmbajtës.

en: The requested theme does not exist.
sq: Tema e kërkuar s&#8217;ekziston.

en: The requested user does not exist.
sq: Përdoruesi i kërkuar s&#8217;ekziston.

en: The role specified is not valid
sq: Roli i treguar s&#8217;është i vlefshëm

en: The search results will be updated as you type.
sq: Përfundimet e kërkimit do të përditësohen teksa shtypni.

en: The site %s is yours.
sq: Sajti %s është i juaji.

en: The site is already active.
sq: Sajti është aktiv tashmë.

en: The site you have requested is not installed properly. Please contact the system administrator.
sq: Sajti që keni kërkuar, s&#8217;është instaluar si duhet. Ju lutemi, lidhuni me përgjegjësin e sistemit.

en: The site you were looking for, %s, does not exist, but you can create it now!
sq: Sajti që po kërkonit, %s, s&#8217;ekziston, por mund ta krijoni tani!

en: The site you were looking for, %s, does not exist.
sq: Sajti që po kërkonit, %s, s&#8217;e ekziston.

en: The slug &#8220;%s&#8221; is already in use by another term
sq: Identifikuesi &#8220;%s&#8221; përdoret tashmë nga një tjetër term

en: The source URL and the target URL cannot both point to the same resource.
sq: URL-ja burim dhe URL-ja ku shpie s&#8217;mund të shpien të dyja te i njëjti vend.

en: The source URL does not contain a link to the target URL, and so cannot be used as a source.
sq: URL-ja burim s&#8217;përmban ndonjë lidhje te URL-ja objektiv, ndaj s&#8217;mund të përdoret si burim.

en: The source URL does not exist.
sq: URL-ja e burimit s&#8217;ekziston.

en: The specified namespace could not be found.
sq: Emërhapësira e treguar s&#8217;u gjet dot.

en: The specified target URL cannot be used as a target. It either doesn&#8217;t exist, or it is not a pingback-enabled resource.
sq: URL-ja objektiv e dhënë s&#8217;mund të përdoret si objektiv. Ose s&#8217;ekziston, ose s&#8217;është një burim që pranon pingback-e.

en: The specified target URL does not exist.
sq: URL-ja për objektivin e dhënë s&#8217;ekziston.

en: The tag cloud will not be displayed since there are no taxonomies that support the tag cloud widget.
sq: Reja e etiketave nuk do të shfaqet, sepse nuk ka klasifikime që mbulojnë widget-in për re etiketash.

en: The term name cannot be empty.
sq: Emri i termit s&#8217;mund të jetë i zbrazët.

en: The theme directory "%s" does not exist.
sq: Drejtoria e temës "%s" s&#8217;ekziston.

en: The timezone you have entered is not valid. Please select a valid timezone.
sq: Zona kohore që dhatë s&#8217;është e vlefshme. Ju lutemi, përzgjidhni një zonë kohore të vlefshme.

en: The user is already active.
sq: Përdoruesi është aktiv tashmë.

en: The web browser on your device cannot be used to upload files. You may be able to use the <a href="%s">native app for your device</a> instead.
sq: Shfletuesi web te pajisja juaj s&#8217;mund të përdoret për ngarkim kartelash. Mund të arrini të përdorni <a href="%s">programin që përmban vetë pajisja për këtë punë</a>.

en: Theme Details
sq: Hollësi Teme

en: Theme support for %1$s should be registered before the %2$s hook.
sq: Mbulimi i temës për %1$s duhet regjistruar para grremçit %2$s.

en: Theme without %s
sq: Temë pa %s

en: Themes
sq: Tema

en: There are no HTTP transports available which can complete the requested request.
sq: S&#8217;ka mbartje HTTP të cilat mund të plotësonin kërkesën e bërë.

en: There are no associated subtitles.
sq: S&#8217;ka tituj të përshoqëruar.

en: There are no options for this widget.
sq: S&#8217;ka mundësi për këtë <em>widget</em>.

en: There are no widget areas currently rendered in the preview. Navigate in the preview to a template that makes use of a widget area in order to access its widgets here.
sq: Hëpërhë s&#8217;ka widget-e gati për paraparje. Kaloni në paraparjen e një gjedheje që përdor fushë widget-esh, që të mund të merreni me widget-et e saj këtu.

en: There doesn&#8217;t seem to be any new mail.
sq: S&#8217;duket se ka ndonjë postë të re.

en: There doesn't seem to be a %s file. I need this before we can get started.
sq: Nuk duket se ka një kartelë %s. Më duhet, përpara se t’ia fillojmë.

en: There has been an error cropping your image.
sq: Pati një gabim gjatë qethjes së figurës suaj.

en: There is a revision of this post that is more recent.
sq: Për këtë postim ka një rishikim i cili është më i freskët.

en: There is no excerpt because this is a protected post.
sq: S&#8217;ka copëz, sepse ky është postim i mbrojtur.

en: There was a configuration error. Please contact the server administrator.
sq: Pati një gabim formësimi. Ju lutemi, lidhuni me përgjegjësin e sistemit.

en: There was a problem, please correct the form below and try again.
sq: Pati një problem, ju lutemi, plotësoni saktë formularin më poshtë dhe riprovoni.

en: This action has been disabled by the administrator.
sq: Ky veprim është çaktivizuar nga përgjegjësi.

en: This argument has changed to an array to match the behavior of the other cron functions.
sq: Ky argument u kalua në tabelë që të përputhet me sjelljen e funksioneve të tjera cron.

en: This content is password protected. To view it please enter your password below:
sq: Kjo lëndë mbrohet me fjalëkalim. Për ta parë, ju lutemi, jepni më poshtë fjalëkalimin tuaj:

en: This either means that the username and password information in your %1$s file is incorrect or we can&#8217;t contact the database server at %2$s. This could mean your host&#8217;s database server is down.
sq: Kjo do të thotë që ose të dhënat për emër përdoruesi dhe fjalëkalim te kartela juaj %1$s janë të pasakta, ose që ne s&#8217;lidhemi dot me shërbyesin e bazës së të dhënave te %2$s. Kjo mund të jetë shenjë që shërbyesi i bazës së të dhënave te streha juaj është jashtë pune.

en: This feature requires inline frames. You have iframes disabled or your browser does not support them.
sq: Kjo veçori lyp korniza së brendshmi. I keni të çaktivizuara, ose shfletuesi juaj s&#8217;mbulon iframe-e.

en: This file is empty. Please try another.
sq: Kjo kartelë është e zbrazët. Ju lutemi, provoni një tjetër.

en: This file is not an image. Please try another.
sq: Kjo kartelë s&#8217;është figurë. Ju lutemi, provoni një tjetër.

en: This file is too big. Files must be less than %d KB in size.
sq: Kjo kartelë është shumë e madhe. Madhësia e kartelave duhet të jenë më pak se %d KB.

en: This file no longer needs to be included.
sq: S&#8217;ka më nevojë të përfshihet kjo kartelë.

en: This file type is not allowed. Please try another.
sq: Ky lloj kartele s&#8217;lejohet. Ju lutemi, provoni një tjetër.

en: This is larger than the maximum size. Please try another.
sq: Kjo është më tepër se sa madhësia maksimum. Ju lutemi, provoni një tjetër.

en: This is the short link.
sq: Kjo është lidhja e shkurtuar.

en: This means that we lost contact with the database server at %s. This could mean your host&#8217;s database server is down.
sq: Kjo do të thotë që humbëm lidhjen me shërbyesin e bazës së të dhënave te %s. Kjo mund të nënkuptojë që shërbyesi i bazës së të dhënave te strehuesi juaj mund të jetë jashtë pune.

en: This page validates as XHTML 1.0 Transitional
sq: Kjo faqe përputhet me standardet XHTML 1.0 Transitional

en: This panel is used for managing navigation menus for content you have already published on your site. You can create menus and add items for existing content such as pages, posts, categories, tags, formats, or custom links.
sq: Ky panel përdoret për administrim menush lëvizjeje në lëndë që e keni të botuar tashmë në sajtin tuaj. Mund të krijoni menu dhe të shtoni elementë për lëndë ekzistuese, të tillë si faqe, postime, kategori, etiketa, formatime, ose lidhje vetjake.

en: This post is password protected. Enter the password to view comments.
sq: Ky postim është i mbrojtur me fjalëkalim. Për të parë komentet, jepni fjalëkalimin.

en: This site has been archived or suspended.
sq: Ky sajt është arkivuar ose pezulluar.

en: This site has not been activated yet. If you are having problems activating your site, please contact %s.
sq: Ky sajt s&#8217;është aktivizuar ende. Nëse keni probleme me aktivizimin e sajtit tuaj, ju lutemi, lidhuni me %s.

en: This site is no longer available.
sq: Ky sajt s&#8217;ekziston më.

en: This taxonomy is not hierarchical so you can't set a parent.
sq: Ky klasifikim s&#8217;është hierarkik, ndaj s&#8217;mund të caktoni një prind.

en: This taxonomy is not hierarchical.
sq: Ky klasifikim s&#8217;është hierarkik.

en: Thu
sq: Enj

en: Thumbnail
sq: Miniaturë

en: Thumbnail Height
sq: Lartësi Miniature

en: Thumbnail Width
sq: Gjerësi Miniature

en: Thursday
sq: E enjte

[ctx: Thursday initial]
en: T
sq: E

en: Tile
sq: Tjegullzoje

en: Tile Horizontally
sq: Tjegullzoje Horizontalisht

en: Tile Vertically
sq: Tjegullzoje Vertikalisht

en: Time Format
sq: Format Kohe

en: Time Zone
sq: Zonë Kohore

[ctx: TinyMCE]
en: Blocks
sq: Blloqe

[ctx: TinyMCE]
en: Formats
sq: Formate

[ctx: TinyMCE]
en: Headings
sq: Tituj

[ctx: TinyMCE]
en: Insert template
sq: Futni gjedhe

[ctx: TinyMCE]
en: Templates
sq: Gjedhe

[ctx: TinyMCE menu]
en: Edit
sq: Përpunoni

[ctx: TinyMCE menu]
en: File
sq: Kartelë

[ctx: TinyMCE menu]
en: Format
sq: Formatim

[ctx: TinyMCE menu]
en: Insert
sq: Futni

[ctx: TinyMCE menu]
en: Table
sq: Tabelë

[ctx: TinyMCE menu]
en: Tools
sq: Mjete

[ctx: TinyMCE menu]
en: View
sq: Shihni

en: Title
sq: Titull

en: Title Attribute
sq: Atribut Titulli

en: Title:
sq: Titull:

en: To activate your blog, please click the following link:
    
    %s
    
    After you activate, you will receive *another email* with your login.
    
    After you activate, you can visit your site here:
    
    %s
sq: Që të aktivizoni blogun tuaj, ju lutemi, klikoni lidhjen vijuese:
    
    %s
    
    Pasi ta aktivizoni, do të merrni *një tjetër email* me të dhënat tuaja për hyrje.
    
    Pasi ta aktivizoni, mund ta vizitoni sajtin tuaj këtu:
    
    %s

en: To activate your user, please click the following link:
    
    %s
    
    After you activate, you will receive *another email* with your login.
sq: Që të aktivizoni përdoruesin tuaj, ju lutemi, klikoni lidhjen vijuese:
    
    %s
    
    Pasi ta aktivizoni, do të merrni *një tjetër email* me të dhënat tuaja për hyrje.

en: To move focus to other buttons use Tab or the arrow keys. To return focus to the editor press Escape or use one of the buttons.
sq: Për kalim të fokusit në butona të tjerë përdorni tastin Tab ose ata shigjetë. Që ta ktheni fokusin te përpunuesi, shtypni Esc ose përdorni një nga butonat.

en: To reset your password, visit the following address:
sq: Për ricaktimin e fjalëkalimit tuaj, vizitoni adresën vijuese:

en: To set your password, visit the following address:
sq: Për të caktuar fjalëkalimin tuaj, vizitoni adresën vijuese:

en: Toggle Editor Text Direction
sq: Këmbe Kahun e Përpunimit të Tekstit për Përpunuesin

en: Toggle section: %s
sq: Ndarje shfaq/fshih: %s

en: Toggle section: Custom Links
sq: Ndarje shfaq/fshih: Lidhje Vetjake

en: Too many redirects.
sq: Shumë ridrejtime.

en: Toolbar
sq: Panel

en: Toolbar Toggle
sq: Shfaqe/Fshihe Panelin

en: Top
sq: Sipër

en: Trackback
sq: Pasgjurmim

en: Trackback excerpt:
sq: Copëz pasgjurmimi:

en: Tracks (subtitles, captions, descriptions, chapters, or metadata)
sq: Gjurmë (titra, transkriptim, përshkrime, kapituj, ose tejtëdhëna)

en: Translation Updates
sq: Përditësime Përkthimi

en: Trash <span class="count">(%s)</span> | Trash <span class="count">(%s)</span>
sq[0]: Hedhurina <span class="count">(%s)</span>
sq[1]: Hedhurina <span class="count">(%s)</span>

en: Trash Selected
sq: Shpjere të Përzgjedhurën Te Hedhurinat

en: Trash it: %s
sq: Shpjere te hedhurinat: %s

en: Trash widget by moving it to the inactive widgets sidebar.
sq: Hidheni tej një widget duke e kaluar te anështylla e widget-eve joaktive.

en: Tue
sq: Mar

en: Tuesday
sq: E martë

[ctx: Tuesday initial]
en: T
sq: M

en: Turn off Fullscreen
sq: Dil nga mënyra Sa Krejt Ekrani

en: Twice Daily
sq: Dy Herë Në Ditë

en: Unable to create directory %s. Is its parent directory writable by the server?
sq: I pazoti të krijojë drejtorinë %s. A është e shkrueshme drejtoria mëmë te shërbyesi?

en: Unapproved
sq: I pamiratuar

en: Unattached
sq: Të pabashkëngjitura

en: Uncategorized
sq: I pakategorizuar

en: Under %s
sq: Nën %s

en: Underline
sq: të Nënvizuara

en: Undo
sq: Zhbëje

en: Unknown Feed
sq: Prurje e Panjohur

en: Unmute
sq: Me zë

en: Untitled
sq: Pa titull

en: Untrash
sq: Hiqi nga hedhurinat

en: Untrash Selected
sq: Riktheje të Përzgjedhurën Nga Hedhurinat

en: Update
sq: Përditëso

en: Update Category
sq: Përditësoni Kategorinë

en: Update Failed!
sq: Përditësimi Dështoi!

en: Update Failed: %s
sq: Përditësimi Dështoi: %s

en: Update Link Category
sq: Përditësoni Kategori Lidhjesh

en: Update Tag
sq: Përditësoni Etiketën

en: Update audio playlist
sq: Përditësoni luajlistën audio

en: Update canceled.
sq: Përditësimi u anulua.

en: Update completed successfully.
sq: Përditësimi u plotësua me sukses.

en: Update gallery
sq: Përditësoni galerinë

en: Update video playlist
sq: Përditësoni luajlistën video

en: Updated!
sq: U përditësua!

en: Updating %s...
sq: Po përditësohet %s…

en: Updating...
sq: Po përditësohet…

en: Updating... please wait.
sq: Po përditësohet… ju lutemi, pritni.

en: Upload Files
sq: Ngarkoni Kartela

en: Upload Images
sq: Ngarkoni Figura

en: Upload Limit Exceeded
sq: U tejkalua Kufiri i Ngarkimeve

en: Upload failed.
sq: Ngarkimi dështoi.

en: Upload stopped.
sq: Ngarkimi u ndal.

en: Uploaded By
sq: Ngarkuar Nga

en: Uploaded To
sq: Ngarkuar Te

en: Uploaded on:
sq: Ngarkuar më:

en: Uploaded to this page
sq: Ngarkuar te kjo faqe

en: Uploaded to this post
sq: Ngarkuar te ky postim

[ctx: Uploader: Drop files here - or - Select Files]
en: or
sq: ose

en: Uploading
sq: Ngarkime

en: Usage of user levels by plugins and themes is deprecated. Use roles and capabilities instead.
sq: Përdorimi i niveleve të përdoruesit nga shtojca dhe tema është i vjetruar. Në vend të tyre përdorni role dhe aftësi.

en: Use %s instead if you do not want the value echoed.
sq: Përdorni më mirë %s, nëse nuk doni që të përdoret vlera.

en: Use %s instead.
sq: Më mirë përdorni %s.

en: Use as featured image
sq: Përdore si figurë të zgjedhur

en: Use commas instead of %s to separate excluded terms.
sq: Në vend të %s, përdorni më mirë presje për të ndarë termat e përjashtuar.

en: Use the %s filter instead.
sq: Më mirë përdorni filtrin %s.

en: User Dashboard: %s
sq: Pulti i Përdoruesit: %

en: User has blocked requests through HTTP.
sq: Përdoruesi i ka bllokuar kërkesat përmes HTTP-së.

en: User registration has been disabled.
sq: Regjistrimi i përdoruesve është çaktivizuar.

en: User registration is currently not allowed.
sq: Hëpërhë s&#8217;lejohet regjistrimi i përdoruesit.

en: Username
sq: Emër përdoruesi

en: Username may not be longer than 60 characters.
sq: Emri i përdoruesit s&#8217;mund të jetë më i gjatë se 60 shenja.

en: Username must be at least 4 characters.
sq: Emri i përdoruesit duhet të jetë e pakta 4 shenja i gjatë.

en: Username or Email:
sq: Emër përdoruesi ose Email:

en: Username:
sq: Emër përdoruesi:

en: Username: %s
sq: Emër përdoruesi: %s

en: Usernames can only contain lowercase letters (a-z) and numbers.
sq: Emrat e përdoruesve mund të përmbajnë vetëm shkronja të vogla (a-z) dhe numra.

en: Users
sq: Përdorues

en: Valid <abbr title="eXtensible HyperText Markup Language">XHTML</abbr>
sq: <abbr title="eXtensible HyperText Markup Language">XHTML</abbr> e vlefshme

en: Vertical space
sq: Hapësirë vertikale

en: Video Details
sq: Hollësi Videoje

en: View Attachment Page
sq: Shihni Faqe Bashkëngjitjeje

en: View Category
sq: Shihni Kategorinë

en: View Page
sq: Shihni Faqen

en: View Post
sq: Shihni Postimin

en: View Tag
sq: Shihni Etiketën

en: View attachment page
sq: Shihni faqe bashkëngjitjeje

en: Visit %s&#8217;s website
sq: Vizitoni sajtin e %s

en: Visit Site
sq: Vizitoni Sajtin

en: Visual
sq: Pamore

en: Visual aids
sq: Ndihma pamore

en: Wait a little longer. Sometimes delivery of email can be delayed by processes outside of our control.
sq: Prisni edhe pak. Ndonjëherë dërgimi i email-it mund të vonohet nga procese jashtë kontrollit tonë.

en: We cannot find a title on that page.
sq: S&#8217; gjejmë dot titull në atë faqe.

en: We send your registration email to this address. (Double-check your email address before continuing.)
sq: Ju dërgojmë email regjistrimi te kjo adresë email. (Përpara se të vazhdoni, kontrollojeni edhe një herë adresën tuaj email.)

en: We were able to connect to the database server (which means your username and password is okay) but not able to select the %s database.
sq: Arritëm të lidheshim me shërbyesin e bazës së të dhënave (që do të thotë se emri i përdoruesi dhe fjalëkalimi juaj janë në rregull), por s&#8217;u arrit të përzgjidhej baza e të dhënave %s.

en: Website
sq: Sajt

en: Website: %1$s (IP: %2$s, %3$s)
sq: Sajt: %1$s (IP: %2$s, %3$s)

en: Wed
sq: Mër

en: Wednesday
sq: E mërkurë

[ctx: Wednesday initial]
en: W
sq: M

en: Welcome back, %s. By filling out the form below, you can <strong>add another site to your account</strong>. There is no limit to the number of sites you can have, so create to your heart&#8217;s content, but write responsibly!
sq: Mirë se u kthyet, %s. Duke plotësuar formularin më poshtë, mund <strong>të shtoni një tjetër sajt te llogaria juaj</strong>. S&#8217;ka kufi për numrin e sajteve që mund të keni, ndaj krijoni sa t&#8217;ju dojë zemra, por shkruani me përgjegjësi!

en: What do I do now?
sq: Çfarë të bëj tani?

en: When in reorder mode, additional controls to reorder menu items will be available in the items list above.
sq: Nën mënyrën rirenditje, kontrollet shtesë për rirenditje elementësh menush do të gjenden te lista e elementëve sipër.

en: When in reorder mode, additional controls to reorder widgets will be available in the widgets list above.
sq: Nën mënyrën rirenditje, te lista e widget-eve më sipër, do të ketë kontrolle shtesë për rirenditje widget-esh.

en: When starting a new paragraph with one of these formatting shortcuts followed by a space, the formatting will be applied automatically. Press Backspace or Escape to undo.
sq: Kur filloni një paragraf të ri me një nga këto shkurtore formatimi të ndjekur nga një hapësirë, formatimi do të zbatohet vetvetiu. Që ta zhbëni veprimin, shtypni Backspace ose Escape.

en: While you can crop images to your liking after clicking <strong>Add new image</strong>, your theme recommends a header height of <strong>%s</strong> pixels.
sq: BESNIKEdhe pse mund t&#8217;i qethni figurat sipas dëshirës tuaj, pasi të klikoni <strong>Shtoni figurë të re</strong>, tema juaj rekomandon një lartësi prej <strong>%s &times; %s</strong> pikselësh për kryet tuaja.

en: While you can crop images to your liking after clicking <strong>Add new image</strong>, your theme recommends a header size of <strong>%s &times; %s</strong> pixels.
sq: Edhe pse mund t&#8217;i qethni figurat sipas dëshirës tuaj, pasi të klikoni <strong>Shtoni figurë të re</strong>, tema juaj rekomandon një madhësi prej <strong>%s &times; %s</strong> pikselësh për kryet tuaja.

en: While you can crop images to your liking after clicking <strong>Add new image</strong>, your theme recommends a header width of <strong>%s</strong> pixels.
sq: BESNIKEdhe pse mund t&#8217;i qethni figurat sipas dëshirës tuaj, pasi të klikoni <strong>Shtoni figurë të re</strong>, tema juaj rekomandon një gjerësi prej <strong>%s &times; %s</strong> pikselësh për kryet tuaja.

en: Whoops, the provided date is invalid.
sq: Ooh, data që u dha është e pavlefshme.

en: Widget moved down
sq: Widget-i u shpu sipër

en: Widget moved up
sq: Widget-i u shpu poshtë

en: Widgets
sq: Widget-e

en: Widgets are independent sections of content that can be placed into widgetized areas provided by your theme (commonly called sidebars).
sq: Widget-et janë ndarje të pavarura lënde që mund të vendosen në zona të widget-izuara që ofron tema juaj (të quajtura rëndom anështylla).

en: Width
sq: Gjerësi

en: WordPress &rsaquo; Error
sq: WordPress &rsaquo; Gabim

en: WordPress &rsaquo; Success
sq: WordPress &rsaquo; Sukses

en: WordPress Address (URL)
sq: Adresë WordPress (URL)

en: WordPress Embed
sq: Trupëzim WordPress

en: WordPress Failure Notice
sq: Njoftim Dështimi nga WordPress-i

en: WordPress database error %1$s for query %2$s
sq: Gabim baze të dhënash WordPress %1$s për kërkesën %2$s

en: WordPress database error %1$s for query %2$s made by %3$s
sq: Gabim baze të dhënash WordPress %1$s për kërkesën %2$s bërë nga %3$s

en: WordPress database error:
sq: Gabim baze të dhënash WordPress-i:

en: Words: %s
sq: Fjalë: %s

en: XHTML Friends Network
sq: Rrjeti i Miqve të XHTML-së

en: XML Error: %1$s at line %2$s
sq: Gabim XML: %1$s te rreshti %2$s

en: XML-RPC services are disabled on this site.
sq: Shërbimet XML-RPC janë të çaktivizuara për këtë sajt.

en: Y/m/d
sq: d/m/Y

en: Year
sq: Vit

en: Year: %s
sq: Vit: %s

en: Yes
sq: Po

en: You appear to have already installed WordPress. To reinstall please clear your old database tables first.
sq: Duket se e keni instaluar një herë WordPress-in. Për ta ri-instaluar, ju lutemi, pastroni tabelat e vjetra të bazës së të dhënave.

en: You are about to permanently delete these items.
      'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
sq: Ju ndan një hap nga fshirja përgjithmonë e këtyre objekteve.
      'Anuloje' për ta ndalur, 'OK' për ta fshirë.

en: You are about to permanently delete this item.
      'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
sq: Ju ndan një hap nga fshirja përgjithmonë e këtij objekti.
      'Anuloje' për ta ndalur, 'OK' për ta fshirë.

en: You are about to permanently delete this menu. 
     'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
sq: Ju ndan një hap nga fshirja përgjithmonë e kësaj menuje. 
     'Anuloje' për ta ndalur, 'OK' për ta fshirë.

en: You are about to trash these items.
      'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
sq: Ju ndan një hap nga shpënia e këtyre objekteve te hedhurinat.
      'Anuloje' për ta ndalur, 'OK' për ta fshirë.

en: You are attempting to log out of %s
sq: Po përpiqeni të dilni prej %s

en: You are currently browsing the %1$s blog archives for %2$s.
sq: Tani po shfletoni arkivat e blogut %1$s për %2$s.

en: You are currently browsing the %1$s blog archives for the day %2$s.
sq: Tani po shfletoni arkivat e blogut %1$s për ditën %2$s.

en: You are currently browsing the %1$s blog archives for the year %2$s.
sq: Tani po shfletoni arkivat e blogut %1$s për vitin %2$s.

en: You are currently browsing the %s blog archives.
sq: Tani po shfletoni arkivat e blogut %s.

en: You are currently browsing the archives for the %s category.
sq: Tani po shfletoni arkivat e kategorisë %s.

en: You are customizing %s
sq: Po përshtatni %s

en: You are logged in already. No need to register again!
sq: Jeni i futur tashmë. S&#8217;ka nevojë për t&#8217;u regjistruar sërish!

en: You are not allowed access to details about this site.
sq: S&#8217;ju lejohet hyrja në hollësitë rreth këtij sajti.

en: You are not allowed access to details of this post.
sq: S&#8217;ju lejohet hyrja në hollësitë rreth këtij postimi.

en: You are not allowed to assign terms in this taxonomy.
sq: S&#8217;ju lejohet të caktoni terma në këtë klasifikim.

en: You are not allowed to browse users.
sq: S&#8217;ju lejohet të shfletoni përdoruesit.

en: You are not allowed to change the page author as this user.
sq: S&#8217;ju lejohet të ndryshoni autorin e faqes duke qenë ky përdorues.

en: You are not allowed to change the post author as this user.
sq: S&#8217;ju lejohet të ndryshoni autorin e postimit duke qenë ky përdorues.

en: You are not allowed to create pages as this user.
sq: S&#8217;ju lejohet të krijoni faqe duke qenë ky përdorues.

en: You are not allowed to create posts as this user.
sq: S&#8217;ju lejohet të krijoni postime duke qenë ky përdorues.

en: You are not allowed to create terms in this taxonomy.
sq: S&#8217;ju lejohet të krijoni terma në këtë klasifikim.

en: You are not allowed to customize the appearance of this site.
sq: S&#8217;ju lejohet të përshtatni dukjen e këtij sajti.

en: You are not allowed to delete terms in this taxonomy.
sq: S&#8217;ju lejohet të fshini terma në këtë klasifikim.

en: You are not allowed to edit posts in this post type.
sq: S&#8217;ju lejohet të përpunoni postime të këtij lloji postimesh.

en: You are not allowed to edit terms in this taxonomy.
sq: S&#8217;ju lejohet të përpunoni terma në këtë klasifikim.

en: You are not allowed to edit theme options on this site.
sq: S&#8217;ju lejohet të përpunoni mundësi temash në këtë sajt.

en: You are not allowed to moderate or edit this comment.
sq: S&#8217;ju lejohet të moderoni apo përpunoni këtë koment.

en: You are not allowed to update options.
sq: S&#8217;ju lejohet përditësimi i mundësive.

en: You are now logged out.
sq: Tani keni dalë.

en: You are posting comments too quickly. Slow down.
sq: Po i postoni shumë shpejt komentet. Pa uleni pak ritmin.

en: You can also place menus in widget areas with the Custom Menu widget.
sq: Mundeni gjithashtu të vendosni menu në zona widget-esh, përmes widget-it Menu Vetjake.

en: You can create a %s file through a web interface, but this doesn't work for all server setups. The safest way is to manually create the file.
sq: Një kartelë %s mund ta krijoni përmes një ndërfaqeje web, por kjo nuk funksionon për krejt rregullimet e shërbyesve të ndryshëm. Rruga më e sigurt është ta krijoni dorazi kartelën.

en: You can see all comments on this post here:
sq: Këtu mund të shihni tërë komentet për këtë postim:

en: You can see all pingbacks on this post here:
sq: Këtu mund të shihni tërë &#8220;pingback&#8221;-et mbi këtë postim:

en: You can see all trackbacks on this post here:
sq: Këtu mund të shihni tërë pasgjurmimet mbi këtë postim:

en: You cannot use that email address to signup. We are having problems with them blocking some of our email. Please use another email provider.
sq: S&#8217;mund të përdorni për regjistrim atë adresë email. Kemi probleme me ta, se bllokojnë disa nga email-et tanë. Ju lutemi, përdorni një mundësues tjetër email-esh.

en: You do not have permission to do that.
sq: S&#8217;keni leje për ta bërë këtë.

en: You do not have permission to preview drafts.
sq: S&#8217;keni leje për paraparje skicash.

en: You do not have permission to upload files.
sq: S&#8217;keni leje të ngarkoni kartela.

en: You don't have permission to do this.
sq: S&#8217;keni leje për ta bërë këtë.

en: You have attempted to queue too many files.
sq: U përpoqët të vini shumë kartela në radhë.

en: You have been added to this site. Please visit the <a href="%s">homepage</a> or <a href="%s">log in</a> using your username and password.
sq: Jeni shtuar te ky sajt. Ju lutemi, vizitoni <a href="%s">kreun</a> ose <a href="%s">hyni</a> duke përdorur emrin tuaj të përdoruesit dhe fjalëkalimin.

en: You have logged in successfully.
sq: Hytë me sukses.

en: You have searched the %1$s blog archives for <strong>&#8216;%2$s&#8217;</strong>. If you are unable to find anything in these search results, you can try one of these links.
sq: Kërkuat në arkivat e blogut %1$s për <strong>&#8216;%2$s&#8217;</strong>. Nëse s&#8217;jeni në gjendje të gjeni ndonjë gjë në këto përfundime kërkimi, mund të provoni një nga këto lidhje.

en: You may only upload 1 file.
sq: Mund të ngarkoni vetëm 1 kartelë.

en: You must be <a href="%s">logged in</a> to post a comment.
sq: Për të postuar një koment, duhet <a href="%s">të jeni i futur</a>.

en: You must be logged in to complete this action.
sq: Që të plotësohet ky veprim, duhet të keni bërë hyrjen.

en: You must be registered to comment
sq: Që të komentoni, duhet të jeni i regjistruar

en: You must first <a href="%s">log in</a>, and then you can create a new site.
sq: Së pari duhet të <a href="%s">hyni</a>, mandej mund të krijoni një sajt të ri.

en: You need to pass an array of types.
sq: Lypset të jepni një varg llojesh.

en: You should specify a nonce action to be verified by using the first parameter.
sq: Do të duhej të specifikonit një veprim numri unik që të verifikohet duke përdorur parametrin e parë.

en: Your Comment
sq: Komenti Juaj

en: Your PHP installation appears to be missing the MySQL extension which is required by WordPress.
sq: Instalimit tuaj të PHP-së duket se i mungon zgjerimi MySQL, i cili është i domosdoshëm për WordPress-in.

en: Your account has been activated. You may now <a href="%1$s">log in</a> to the site using your chosen username of &#8220;%2$s&#8221;. Please check your email inbox at %3$s for your password and login instructions. If you do not receive an email, please check your junk or spam folder. If you still do not receive an email within an hour, you can <a href="%4$s">reset your password</a>.
sq: Llogaria juaj u aktivizua. Tani mund <a href="%1$s">të hyni</a> te sajti duke përdorur emrin e zgjedhur nga ju si përdoruesi &#8220;%2$s&#8221;. Ju lutemi, shihni te email-et tuaj te %3$s për udhëzime lidhur me fjalëkalimin dhe hyrjen. Nëse s&#8217;merrni një email, ju lutemi, kontrolloni dosjen tuaj të mesazheve të padëshiruar. Nëse prapë s&#8217;ju vjen email brenda një ore, mundeni të <a href="%4$s">ricaktoni fjalëkalimin tuaj</a>.

en: Your account is now activated. <a href="%1$s">Log in</a> or go back to the <a href="%2$s">homepage</a>.
sq: Llogaria juaj tani është aktivizuar. <a href="%1$s">Hyni</a> ose kthehuni mbrapsht te <a href="%2$s">kreu</a>.

en: Your account is now activated. <a href="%1$s">View your site</a> or <a href="%2$s">Log in</a>
sq: Llogaria juaj tani është e aktivizuar. <a href="%1$s">Shihni sajtin tuaj</a> ose <a href="%2$s">Hyni</a>

en: Your account is now active!
sq: Llogaria juaj tani është aktive!

en: Your address will be %s.
sq: Adresa juaj do të jetë %s.

en: Your blogroll
sq: Lista juaj e blogjeve

en: Your browser does not support direct access to the clipboard. Please use keyboard shortcuts or your browser&#8217;s edit menu instead.
sq: Shfletuesi juaj s&#8217;e mbulon përdorimin e drejtpërdrejtë të së papastrës. Ju lutemi, në vend të kësaj përdorni shkurtore tastiere, ose menunë e përpunimeve te shfletuesi juaj.

en: Your comment is awaiting moderation.
sq: Komenti juaj po pret moderimin.

en: Your email address will not be published.
sq: Adresa juaj email s&#8217;do të bëhet publike.

en: Your latest posts
sq: Postimet tuaja të fundit

en: Your new password has not been saved.
sq: Fjalëkalimi juaj i ri u ruajt.

en: Your password has been reset.
sq: Fjalëkalimi juaj u ricaktua.

en: Your password reset link appears to be invalid. Please request a new link below.
sq: Lidhja juaj për ricaktimin e fjalëkalimit duket e pavlefshme. Ju lutemi, kërkoni më poshtë një lidhje të re.

en: Your password reset link has expired. Please request a new link below.
sq: Lidhja juaj për ricaktimin e fjalëkalimit ka skaduar. Ju lutemi, kërkoni më poshtë një lidhje të re.

en: Your server is running PHP version %1$s but WordPress %2$s requires at least %3$s.
sq: Shërbyesi juaj xhiron PHP-në në versionin %1$s, por WordPress %2$s lyp të paktën %3$s.

en: Your session has expired. You can log in again from this page or go to the login page.
sq: Sesionit tuaj i mbaroi koha. Mund të ribëni hyrjen prej kësaj faqeje ose të shkoni te faqja e hyrjes.

en: Your site at <a href="%1$s">%2$s</a> is active. You may now log in to your site using your chosen username of &#8220;%3$s&#8221;. Please check your email inbox at %4$s for your password and login instructions. If you do not receive an email, please check your junk or spam folder. If you still do not receive an email within an hour, you can <a href="%5$s">reset your password</a>.
sq: Sajti juaj te <a href="%1$s">%2$s</a> është aktiv. Mund të hyni tani te sajti juaj duke përdorur emrin e përdoruesit që zgjodhët, &#8220;%3$s&#8221;. Ju lutemi, shihni te email-et tuaj te %4$s për udhëzime lidhur me fjalëkalimin dhe hyrjen. Nëse s&#8217;merrni një email, ju lutemi, kontrolloni dosjen tuaj të mesazheve të padëshiruar. Nëse prapë s&#8217;ju vjen email brenda një ore, mundeni të <a href="%5$s">ricaktoni fjalëkalimin tuaj</a>.

en: Your site&#8217;s most recent Posts.
sq: Postimet më të reja te sajti juaj.

en: Your site&#8217;s most recent comments.
sq: Komentet më të reja te sajti juaj.

en: Your theme supports %s menu. Select which menu appears in each location. | Your theme supports %s menus. Select which menu appears in each location.
sq[0]: Tema juaj mbulon %s menu. Përzgjidhni cila menu të shfaqet në secilin vend.
sq[1]: Tema juaj mbulon %s menu. Përzgjidhni cilat menu të shfaqen në secilin vend.

en: Your theme supports a static front page.
sq: Tema juaj e mbulon praninë e një faqeje statike ballore.

en: Your theme supports one menu. Select which menu you would like to use.
sq: Tema juaj mbulon një menu. Përzgjidhni cilën menu do të donit të përdornit.

en: [%1$s] Activate %2$s
sq: [%1$s] Aktivizoni %2$s

en: [%1$s] Comment: "%2$s"
sq: [%1$s] Koment: "%2$s"

en: [%1$s] Please moderate: "%2$s"
sq: [%1$s] Ju lutemi, moderojeni: "%2$s"

en: [%1$s] Trackback: "%2$s"
sq: [%1$s] Pasgjurmim: "%2$s"

en: [%s] New User Registration
sq: [%s] Regjistrim Përdoruesi të Ri

en: [%s] Notice of Email Change
sq: [%s] Njoftim për Ndryshim Email-i

en: [%s] Notice of Password Change
sq: [%s] Njoftim për Ndryshim Fjalëkalimi

en: [%s] Password Lost/Changed
sq: [%s] Fjalëkalim i Humbur/i Ndryshuar

en: [%s] Password Reset
sq: [%s] Ricaktim Fjalëkalimi

en: [%s] Your username and password info
sq: [%s] Të dhëna për emrin tuaj të përdoruesit dhe fjalëkalimin

[ctx: add new from admin bar]
en: Link
sq: Lidhje

[ctx: add new from admin bar]
en: User
sq: Përdorues

[ctx: add new media]
en: Add New
sq: Shtoni të re

[ctx: add new on admin bar]
en: Page
sq: Faqe

[ctx: add new on admin bar]
en: Post
sq: Postim

[ctx: adjective]
en: Approved
sq: I miratuar

[ctx: adjective]
en: Spam
sq: I padëshiruar

[ctx: adjective]
en: Trash
sq: Hedhurina

[ctx: admin bar menu group label]
en: New
sq: I ri

[ctx: admin color scheme]
en: Blue
sq: Blu

[ctx: admin color scheme]
en: Coffee
sq: Kafe

[ctx: admin color scheme]
en: Default
sq: Parazgjedhje

[ctx: admin color scheme]
en: Ectoplasm
sq: Ektoplazmë

[ctx: admin color scheme]
en: Light
sq: E çelët

[ctx: admin color scheme]
en: Midnight
sq: Mesnatë

[ctx: admin color scheme]
en: Ocean
sq: Oqean

[ctx: admin color scheme]
en: Sunrise
sq: Ag

en: by %1$s &#8212; %2$s @ <a href="#comment-%3$s">%4$s</a>
sq: nga %1$s &#8212; %2$s @ <a href="#comment-%3$s">%4$s</a>

en: close tags
sq: mbylli etiketat

[ctx: custom headers]
en: Previously uploaded
sq: Ngarkuar më parë

[ctx: custom headers]
en: Suggested
sq: Të këshilluar

[ctx: daily archives date format]
en: F j, Y
sq: j F, Y

[ctx: decline months names: on or off]
en: off
sq: on

en: domain
sq: përkatësi

[ctx: editor button]
en: Code
sq: Kod

[ctx: editor button]
en: Left to right
sq: Nga e majta në të djathtë

[ctx: editor button]
en: Right to left
sq: Nga e djathta në të majtë

[ctx: editor button]
en: Show blocks
sq: Shfaqi blloqet

[ctx: find/replace]
en: Find
sq: Gjeni

[ctx: find/replace]
en: Next
sq: Pasuesja

[ctx: find/replace]
en: Prev
sq: E mëparshmja

[ctx: find/replace]
en: Replace
sq: Zëvendësoje

[ctx: find/replace]
en: Replace all
sq: Zëvendësoji krejt

[ctx: find/replace]
en: Replace with
sq: Zëvendësoje me

[ctx: find/replace]
en: Whole words
sq: Fjalë të plota

[ctx: genitive]
en: April
sq: Prill

[ctx: genitive]
en: August
sq: Gusht

[ctx: genitive]
en: December
sq: Dhjetor

[ctx: genitive]
en: February
sq: Shkurt

[ctx: genitive]
en: January
sq: Janar

[ctx: genitive]
en: July
sq: Korrik

[ctx: genitive]
en: June
sq: Qershor

[ctx: genitive]
en: March
sq: Mars

[ctx: genitive]
en: May
sq: Maj

[ctx: genitive]
en: November
sq: Nëntor

[ctx: genitive]
en: October
sq: Tetor

[ctx: genitive]
en: September
sq: Shtator

[ctx: horizontal table cell alignment]
en: H Align
sq: Drejtim H

en: l, F jS, Y
sq: l, jS F, Y

[ctx: label]
en: Search for:
sq: Kërko për:

[ctx: label for custom color]
en: Custom...
sq: Vetjake…

[ctx: links widget]
en: All Links
sq: Krejt Lidhjet

[ctx: list style]
en: Circle
sq: Me rrathë

[ctx: list style]
en: Default
sq: Parazgjedhje

[ctx: list style]
en: Disc
sq: Me disqe

[ctx: list style]
en: Lower Alpha
sq: Alfa të Vogla

[ctx: list style]
en: Lower Greek
sq: Greke të Vogla

[ctx: list style]
en: Lower Roman
sq: Romake të Vogla

[ctx: list style]
en: Square
sq: Me katrorë

[ctx: list style]
en: Upper Alpha
sq: Alfa të Mëdha

[ctx: list style]
en: Upper Roman
sq: Romake të Mëdha

[ctx: media]
en: Remove video track
sq: Hiqe pistën video

[ctx: menu]
en: (Currently set to: %s)
sq: (Caktuar si: %s)

[ctx: menu location]
en: (Current: %s)
sq: (I tanishmi: %s)

[ctx: missing menu item navigation label]
en: (no label)
sq: (pa etiketë)

en: moved to the trash.
sq: u shpu te hedhurinat.

[ctx: nav menu home label]
en: Home
sq: Kreu

en: new WordPress Loop
sq: Qerthull i ri WordPress

[ctx: next post]
en: Next
sq: Pasuesi

[ctx: noun]
en: Comment
sq: Koment

[ctx: noun]
en: Trash
sq: Hedhurina

en: number_format_decimal_point
sq: ,

en: of
sq: nga

[ctx: page]
en: Add New
sq: Shtoni të Re

[ctx: password mismatch]
en: Mismatch
sq: Mospërputhje

[ctx: password strength]
en: Medium
sq: E mesme

[ctx: password strength]
en: Strong
sq: I fortë

[ctx: password strength]
en: Very weak
sq: Shumë i dobët

[ctx: password strength]
en: Weak
sq: I dobët

[ctx: placeholder]
en: Search &hellip;
sq: Kërkim &hellip;

[ctx: post]
en: Add New
sq: Shtoni të Ri

[ctx: post]
en: Draft
sq: Skicë

[ctx: post]
en: Pending
sq: Në pritje

[ctx: post]
en: Private
sq: Privat

[ctx: post]
en: Published
sq: I botuar

[ctx: post]
en: Scheduled
sq: I planifikuar

[ctx: post]
en: Trash
sq: Hedhurina

[ctx: post format archive title]
en: Asides
sq: Anësore

[ctx: post format archive title]
en: Chats
sq: Fjalosje

[ctx: post format archive title]
en: Galleries
sq: Galeri

[ctx: post format archive title]
en: Images
sq: Figura

[ctx: post format archive title]
en: Links
sq: Lidhje

[ctx: post format archive title]
en: Quotes
sq: Citime

[ctx: post format archive title]
en: Statuses
sq: Gjendje

[ctx: post format archive title]
en: Videos
sq: Video

[ctx: post revision title]
en: %1$s %2$s, %3$s ago (%4$s)
sq: %1$s %2$s, %3$s më parë (%4$s)

[ctx: post revision title extra]
en: %1$s [Autosave]
sq: %1$s [Vetëruaje]

[ctx: post revision title extra]
en: %1$s [Current Revision]
sq: %1$s [Rishikimi i Tanishëm]

[ctx: post type general name]
en: Pages
sq: Faqe

[ctx: post type general name]
en: Posts
sq: Postime

[ctx: post type singular name]
en: Page
sq: Faqe

[ctx: post type singular name]
en: Post
sq: Postim

[ctx: previous post]
en: Previous
sq: I mëparshmi

[ctx: revision date format]
en: F j, Y @ H:i:s
sq: j F, Y @ H:i:s

en: sitename
sq: emër sajti

[ctx: spellcheck]
en: Finish
sq: Përfundoje

[ctx: spellcheck]
en: Ignore
sq: Shpërfille

[ctx: spellcheck]
en: Ignore all
sq: Shpërfilli krejt

[ctx: submit button]
en: Search
sq: Kërko

[ctx: table body]
en: Body
sq: Trup

[ctx: table cell]
en: Cell
sq: Kuti

[ctx: table cell alignment attribute]
en: None
sq: Asnjë

[ctx: table cell scope attribute]
en: Scope
sq: Fokus

[ctx: table column]
en: Column
sq: Shtyllë

[ctx: table columns]
en: Cols
sq: Shtylla

[ctx: table footer]
en: Footer
sq: Fundfaqe

[ctx: table header]
en: Header
sq: Krye

[ctx: taxonomy general name]
en: Categories
sq: Kategori

[ctx: taxonomy general name]
en: Tags
sq: Etiketa

[ctx: taxonomy singular name]
en: Category
sq: Kategori

[ctx: taxonomy singular name]
en: Tag
sq: Etiketë

en: text direction
sq: drejtim teksti

[ctx: text direction]
en: ltr
sq: mnd

[ctx: theme]
en: Change
sq: Ndryshoje

[ctx: translations]
en: Available
sq: Të gatshëm

[ctx: translations]
en: Installed
sq: Të instaluara

[ctx: verb]
en: Trash
sq: Shpjere te hedhurinat

[ctx: vertical table cell alignment]
en: V Align
sq: Drejtim V

[ctx: video or audio]
en: Length
sq: Gjatësi

[ctx: widgets]
en: %1$s on %2$s
sq: %1$s te %2$s
