Administration - en to ka translation catalogue (2417 entries)

en: "%1$s" by %2$s.
ka: ტრეკი: “%1$s”, შემსრულებელი: %2$s.

en: "%1$s" from %2$s by %3$s.
ka: ტრეკი: “%1$s”, ალბომი: %2$s, შემსრულებელი: %3$s.

en: "%1$s" from %2$s.
ka: ტრეკი: “%1$s”, ალბომი: %2$s.

en: "%s".
ka: “%s”.

en: $image needs to be an WP_Image_Editor object
ka: ცვლადი $image უნდა იყოს WP_Image_Editor ტიპის ობიექტი

en: %1$s MB (%2$s%%) Space Used
ka: %1$s მბაიტი (%2$s%%) დაკავებულია

en: %1$s by %2$s.
ka: ალბომის სახელი: %1$s, შემსრულებელი: %2$s.

en: %1$s rating based on %2$s rating | %1$s rating based on %2$s ratings
ka[0]: რეიტინგი %1$s, %2$s ხმაზე დაყრდნობით

en: %1$s updated successfully.
ka: %1$s წარმატებით განახლდა.

en: %d media attachment moved to the trash. | %d media attachments moved to the trash.
ka[0]: %d მედია-ფაილი გადატანილია სანაგვეში.

en: %d media attachment permanently deleted. | %d media attachments permanently deleted.
ka[0]: %d მედია-ფაილი სამუდამოდ წაიშალა.

en: %d media attachment restored from the trash. | %d media attachments restored from the trash.
ka[0]: აღდგენილია %d მედია-ფაილი სანაგვედან.

en: %d star | %d stars
ka[0]: %d ვარსკვლავი

en: %s Active Installs
ka: %s აქტიური ინსტალაცია

en: %s MB Space Allowed
ka: გამოყოფილია %s მბაიტი

en: %s Page | %s Pages
ka[0]: %s გვერდი

en: %s Page Template
ka: %s გვერდის შაბლონი

en: %s Post | %s Posts
ka[0]: %s ჩანაწერი

en: %s ago
ka: %s ადრე

en: %s approved comment | %s approved comments
ka[0]: %s მოწონებული კომენტარი

en: %s column | %s columns
ka[0]: %s სვეტი

en: %s comment | %s comments
ka[0]: %s კომენტარი

en: %s comment approved | %s comments approved
ka[0]: %s კომენტარი მოწონებულია

en: %s comment marked as spam. | %s comments marked as spam.
ka[0]: %s კომენტარი მონიშნულია როგორც სპამი

en: %s comment moved to the Trash. | %s comments moved to the Trash.
ka[0]: %s კომენტარი გადატანილია სანაგვეში.

en: %s comment permanently deleted | %s comments permanently deleted
ka[0]: %s კომენტარი სამუდამოდ წაიშალა.

en: %s comment restored from the Trash | %s comments restored from the Trash
ka[0]: %s კომენტარი აღდგენილია სანაგვედან.

en: %s comment restored from the spam | %s comments restored from the spam
ka[0]: %s კომენტარი აღდგენილია სპამიდან

en: %s failed to embed.
ka: %s-ის ჩადგმა ვერ მოხერხდა.

en: %s files
ka: %s ფაილი

en: %s from now
ka: %s გამოქვეყნებამდე

en: %s has been logged out.
ka: %s გავიდა სისტემიდან.

en: %s has been updated.
ka: %s განახლდა.

en: %s has taken over and is currently editing.
ka: მომხმარებელმა %s გახსნა და ახლა ასწორებს ამ ჩანაწერს.

en: %s is currently editing
ka: %s ჩასწორების რეჟიმშია

en: %s item | %s items
ka[0]: %s ელემენტი

en: %s link deleted. | %s links deleted
ka[0]: %s ბმული წაიშალა

en: %s or higher
ka: %s, ან ახალი

en: %s page moved to the Trash. | %s pages moved to the Trash.
ka[0]: %s გვერდი გადატანილია სანაგვეში.

en: %s page not updated, somebody is editing it. | %s pages not updated, somebody is editing them.
ka[0]: %s გვერდი ვერ განახლდა, ვიღაც უკვე არედაქტირებს.

en: %s page permanently deleted. | %s pages permanently deleted.
ka[0]: %s გვერდი სამუდამოდ წაიშალა.

en: %s page restored from the Trash. | %s pages restored from the Trash.
ka[0]: %s გვერდი აღდგენილია სანაგვედან.

en: %s page updated. | %s pages updated.
ka[0]: %s გვერდი განახლდა.

en: %s pending comment | %s pending comments
ka[0]: %s კომენტარი მოლოდინში

en: %s plugin
ka: %s ჩადგმა

en: %s plugins
ka: %s ჩადგმა

en: %s post by this author | %s posts by this author
ka[0]: ამ ავტორის %s ჩანაწერი

en: %s post moved to the Trash. | %s posts moved to the Trash.
ka[0]: %s ჩანაწერი გადატანილია სანაგვეში.

en: %s post not updated, somebody is editing it. | %s posts not updated, somebody is editing them.
ka[0]: %s ჩანაწერი ვერ განახლდა, ვიღაც უკვე არედაქტირებს.

en: %s post permanently deleted. | %s posts permanently deleted.
ka[0]: %s ჩანაწერი სამუდამოდ წაიშალა.

en: %s post restored from the Trash. | %s posts restored from the Trash.
ka[0]: %s ჩანაწერი აღდგენილია სანაგვედან.

en: %s post updated. | %s posts updated.
ka[0]: %s ჩანაწერი განახლდა.

en: %s queries
ka: %s მოთხოვნა

en: %s rating
ka: რეიტინგი %s

en: %s seconds
ka: %s წამი

en: %s site | %s sites
ka[0]: %s საიტი

en: %s user | %s users
ka[0]: %s მომხმარებელი

en: %s user deleted. | %s users deleted.
ka[0]: %s მომხმარებელი წაიშალა.

en: &hellip;and your MySQL password.
ka: &hellip;და MySQL-ის მომხმარებლის პაროლი.

en: &larr; Back to Users
ka: &larr; უკან, მომხმარებელთა სიაში

en: &larr; Return to editor
ka: &larr; რედაქტორში დაბრუნება

en: &mdash; No Change &mdash;
ka: &mdash; ცვლილების გარეშე &mdash;

en: &mdash; No role for this site &mdash;
ka: &mdash; საიტისთვის როლი მინიჭებული არ არის &mdash;

en: &ndash;OR&ndash;
ka: &ndash;ან&ndash;

en: (Leave at 0 for no rating.)
ka: (დატოვეთ 0, თუ არ გინდათ შეფასება)

en: (Signup has been disabled. Only members of this site can comment.)
ka: (საიტზე გათიშულია რეგისტრაცია. კომენტირება მხოლოდ წევრებს შეუძლიათ.)

en: (Unattached)
ka: (მიუმაგრებელი)

en: (based on %s rating) | (based on %s ratings)
ka[0]: (სულ %s ხმა)

en: (no parent)
ka: (მშობლის გარეშე)

en: + Add New Category
ka: + ახალი კატეგორიის დამატება

en: .htaccess (for rewrite rules )
ka: .htaccess (გადამისამართების წესებისთვის )

en: 1 page not updated, somebody is editing it.
ka: 1 გვერდი ვერ განახლდა, ვიღაც უკვე არედაქტირებს

en: 1 post not updated, somebody is editing it.
ka: 1 ჩანაწერი ვერ განახლდა, ვიღაც უკვე არედაქტირებს

en: 404 Template
ka: 404 შეცდომის შაბლონი

en: <a href="%1$s" class="update-browser-link">Update %2$s</a> or learn how to <a href="%3$s" class="browse-happy-link">browse happy</a>
ka: <a href="%1$s" class="update-browser-link">განაახლეთ %2$s</a>, ან გაიგეთ <a href="%3$s" class="browse-happy-link">სხვა შესაძლებლობების შესახებ</a>

en: <a href="%s">Learn more about WordPress %s</a>.
ka: <a href="%s">გაიგეთ მეტი WordPress %s-ის შესახებ</a>.

en: <a href="%s">Links</a> / Add New Link
ka: <a href="%s">ბმულები</a> / ახალი ბმულის დამატება

en: <a href="%s">Links</a> / Edit Link
ka: <a href="%s">ბმულები</a> / ბმულის ჩასწორება

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Administration_Screens#Comments" target="_blank">Documentation on Comments</a>
ka: <a href=“https://codex.wordpress.org/Administration_Screens#Comments” target=“_blank”>Documentation on Comments</a>

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Appearance_Background_Screen" target="_blank">Documentation on Custom Background</a>
ka: <a href=“https://codex.wordpress.org/Appearance_Background_Screen” target=“_blank”>დოკუმენტაცია მორგებული ფონის შესახებ</a>

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Appearance_Header_Screen" target="_blank">Documentation on Custom Header</a>
ka: <a href=“https://codex.wordpress.org/Appearance_Header_Screen” target=“_blank”>დოკუმენტაცია მორგებული სათაურის შესახებ</a>

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Appearance_Menus_Screen" target="_blank">Documentation on Menus</a>
ka: <a href=“https://codex.wordpress.org/Appearance_Menus_Screen” target=“_blank”>მენიუს დოკუმენტაცია</a>

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Appearance_Widgets_Screen" target="_blank">Documentation on Widgets</a>
ka: <a href=“https://codex.wordpress.org/Appearance_Widgets_Screen” target=“_blank”>ვიჯეტების დოკუმენტაცია</a>

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Comment_Spam" target="_blank">Documentation on Comment Spam</a>
ka: <a href="https://codex.wordpress.org/Comment_Spam" target="_blank">დოკუმენტაცია კომენტარებში სპამის შესახებ</a>

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Dashboard_My_Sites_Screen" target="_blank">Documentation on My Sites</a>
ka: <a href=“https://codex.wordpress.org/Dashboard_My_Sites_Screen” target=“_blank”>ჩემი საიტების დოკუმენტაცია</a>

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Dashboard_Screen" target="_blank">Documentation on Dashboard</a>
ka: <a href=“https://codex.wordpress.org/Dashboard_Screen” target=“_blank”>კონსოლის დოკუმენტაცია</a>

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Dashboard_Updates_Screen" target="_blank">Documentation on Updating WordPress</a>
ka: <a href=“https://codex.wordpress.org/Dashboard_Updates_Screen” target=“_blank”>WordPress-ის განახლების დოკუმენტაცია</a>

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Editing_Files" target="_blank">Documentation on Editing Files</a>
ka: <a href=“https://codex.wordpress.org/Editing_Files” target=“_blank”>ფაილების ჩასწორების დოკუმენტაცია</a>

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Formatting_Date_and_Time">Documentation on date and time formatting</a>.
ka: <a href=“https://codex.wordpress.org/Formatting_Date_and_Time”>დროისა და თარიღის ფორმატის დოკუმენტაცია</a>.

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Keyboard_Shortcuts" target="_blank">Documentation on Keyboard Shortcuts</a>
ka: <a href=“https://codex.wordpress.org/Keyboard_Shortcuts” target=“_blank”>დოკუმენტაცია კლავიატურული მალსახმობების შესახებ</a>

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Keyboard_Shortcuts" target="_blank">More information</a>
ka: <a href=“https://codex.wordpress.org/Keyboard_Shortcuts” target=“_blank”>დამატებითი ინფორმაცია</a>

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Links_Add_New_Screen" target="_blank">Documentation on Creating Links</a>
ka: <a href=“https://codex.wordpress.org/Links_Add_New_Screen” target=“_blank”>დოკუმენტაცია ბმულების შექმნის შესახებ</a>

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Links_Link_Categories_Screen" target="_blank">Documentation on Link Categories</a>
ka: <a href=“https://codex.wordpress.org/Links_Link_Categories_Screen” target=“_blank”>დოკუმენტაცია ბმულების კატეგორიების შესახებ</a>

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Links_Screen" target="_blank">Documentation on Managing Links</a>
ka: <a href=“https://codex.wordpress.org/Links_Screen” target=“_blank”>ბმულების მართვის დოკუმენტაცია</a>

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Managing_Plugins#Plugin_Management" target="_blank">Documentation on Managing Plugins</a>
ka: <a href=“https://codex.wordpress.org/Managing_Plugins#Plugin_Management” target=“_blank”>ჩადგმების მართვის დოკუმენტაცია</a>

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Media_Add_New_Screen" target="_blank">Documentation on Uploading Media Files</a>
ka: <a href=“https://codex.wordpress.org/Media_Add_New_Screen” target=“_blank”>მედია-ფაილების ატვირთვის დოკუმენტაცია</a>

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Media_Add_New_Screen#Edit_Media" target="_blank">Documentation on Edit Media</a>
ka: <a href=“https://codex.wordpress.org/Media_Add_New_Screen#Edit_Media” target=“_blank”>დოკუმენტაცია მედია-ფაილების ჩასწორების შესახებ</a>

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Media_Library_Screen" target="_blank">Documentation on Media Library</a>
ka: <a href=“https://codex.wordpress.org/Media_Library_Screen” target=“_blank”>მედია-ბიბლიოთეკის დოკუმენტაცია</a>

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Nginx">Documentation on Nginx configuration</a>.
ka: <a href=“https://codex.wordpress.org/Nginx”>დოკუმენტაცია Nginx-ის კონფიგურაციის შესახებ</a>.

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Pages_Add_New_Screen" target="_blank">Documentation on Adding New Pages</a>
ka: <a href=“https://codex.wordpress.org/Pages_Add_New_Screen” target=“_blank”>დოკუმენტაცია ახალი გვერდების დამატების შესახებ</a>

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Pages_Screen" target="_blank">Documentation on Managing Pages</a>
ka: <a href=“https://codex.wordpress.org/Pages_Screen” target=“_blank”>დოკუმენტაცია გვერდების მართვის შესახებ</a>

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Pages_Screen#Editing_Individual_Pages" target="_blank">Documentation on Editing Pages</a>
ka: <a href=“https://codex.wordpress.org/Pages_Screen#Editing_Individual_Pages” target=“_blank”>დოკუმენტაცია გვერდების ჩასწორების შესახებ</a>

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Plugins_Add_New_Screen" target="_blank">Documentation on Installing Plugins</a>
ka: <a href=“https://codex.wordpress.org/Plugins_Add_New_Screen” target=“_blank”>ჩადგმების დაყენების დოკუმენტაცია</a>

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Plugins_Editor_Screen" target="_blank">Documentation on Editing Plugins</a>
ka: <a href=“https://codex.wordpress.org/Plugins_Editor_Screen” target=“_blank”>ჩადგმების ჩასწორების დოკუმენტაცია</a>

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Posts_Add_New_Screen" target="_blank">Documentation on Writing and Editing Posts</a>
ka: <a href=“https://codex.wordpress.org/Posts_Add_New_Screen” target=“_blank”>დოკუმენტაცია ჩანაწერების დაწერისა და ჩასწორების შესახებ</a>

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Posts_Categories_Screen" target="_blank">Documentation on Categories</a>
ka: <a href=“https://codex.wordpress.org/Posts_Categories_Screen” target=“_blank”>დოკუმენტაცია კატეგორიების შესახებ</a>

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Posts_Screen" target="_blank">Documentation on Managing Posts</a>
ka: <a href=“https://codex.wordpress.org/Posts_Screen” target=“_blank”>დოკუმენტაცია ჩანაწერების მართვის შესახებ</a>

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Posts_Tags_Screen" target="_blank">Documentation on Tags</a>
ka: <a href=“https://codex.wordpress.org/Posts_Tags_Screen” target=“_blank”>დოკუმენტაცია ჭდეების შესახებ</a>

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Revision_Management" target="_blank">Revisions Management</a>
ka: <a href=“https://codex.wordpress.org/Revision_Management” target=“_blank”>ვერსიების მართვა</a>

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Roles_and_Capabilities" target="_blank">Descriptions of Roles and Capabilities</a>
ka: <a href=“https://codex.wordpress.org/Roles_and_Capabilities” target=“_blank”>როლებისა და შესაძლებლობების აღწერა</a>

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Settings_Discussion_Screen" target="_blank">Documentation on Discussion Settings</a>
ka: <a href=“https://codex.wordpress.org/Settings_Discussion_Screen” target=“_blank”>დისკუსიის პარამეტრების დოკუმენტაცია</a>

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Settings_General_Screen" target="_blank">Documentation on General Settings</a>
ka: <a href=“https://codex.wordpress.org/Settings_General_Screen” target=“_blank”>საერთო პარამეტრების დოკუმენტაცია</a>

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Settings_Media_Screen" target="_blank">Documentation on Media Settings</a>
ka: <a href=“https://codex.wordpress.org/Settings_Media_Screen” target=“_blank”>მედია-პარამტერების დოკუმენტაცია</a>

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Settings_Permalinks_Screen" target="_blank">Documentation on Permalinks Settings</a>
ka: <a href=“https://codex.wordpress.org/Settings_Permalinks_Screen” target=“_blank”>მუდმივი ბმულების პარამეტრების </a>

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Settings_Reading_Screen" target="_blank">Documentation on Reading Settings</a>
ka: <a href=“https://codex.wordpress.org/Settings_Reading_Screen” target=“_blank”>პარამეტრების წაკითხვის დოკუმენტაცია</a>

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Settings_Writing_Screen" target="_blank">Documentation on Writing Settings</a>
ka: <a href=“https://codex.wordpress.org/Settings_Writing_Screen” target=“_blank”>პარამეტრების ჩაწერის დოკუმენტაცია</a>

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Template_Tags" target="_blank">Documentation on Template Tags</a>
ka: <a href=“https://codex.wordpress.org/Template_Tags” target=“_blank”>შაბლონების ტეგების დოკუმენტაცია</a>

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Theme_Development" target="_blank">Documentation on Theme Development</a>
ka: <a href=“https://codex.wordpress.org/Theme_Development” target=“_blank”>თემის შექმნის დოკუმენტაცია</a>

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Tools_Export_Screen" target="_blank">Documentation on Export</a>
ka: <a href=“https://codex.wordpress.org/Tools_Export_Screen” target=“_blank”>ექსპორტის დოკუმენტაცია</a>

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Tools_Import_Screen" target="_blank">Documentation on Import</a>
ka: <a href=“https://codex.wordpress.org/Tools_Import_Screen” target=“_blank”>იმპორტის დოკუმენტაცია</a>

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Tools_Screen" target="_blank">Documentation on Tools</a>
ka: <a href=“https://codex.wordpress.org/Tools_Screen” target=“_blank”>ხელსაწყოების დოკუმენტაცია</a>

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Users_Add_New_Screen" target="_blank">Documentation on Adding New Users</a>
ka: <a href=“https://codex.wordpress.org/Users_Add_New_Screen” target=“_blank”>ახალი მომხმარებლების დამატების დოკუმენტაცია</a>

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Users_Screen" target="_blank">Documentation on Managing Users</a>
ka: <a href=“https://codex.wordpress.org/Users_Screen” target=“_blank”>მომხმარებელთა მართვის დოკუმენტაცია</a>

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Users_Your_Profile_Screen" target="_blank">Documentation on User Profiles</a>
ka: <a href=“https://codex.wordpress.org/Users_Your_Profile_Screen” target=“_blank”>დოკუმენტაცია მომხმარებლის პროფილების შესახებ</a>

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Using_Permalinks" target="_blank">Documentation on Using Permalinks</a>
ka: <a href=“https://codex.wordpress.org/Using_Permalinks” target=“_blank”>მუდმივი ბმულების გამოყენების დოკუმენტაცია</a>

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Using_Themes" target="_blank">Documentation on Using Themes</a>
ka: <a href=“https://codex.wordpress.org/Using_Themes” target=“_blank”>თემების გამოყენების დოკუმენტაცია</a>

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Using_Themes#Adding_New_Themes" target="_blank">Documentation on Adding New Themes</a>
ka: <a href=“https://codex.wordpress.org/Using_Themes#Adding_New_Themes” target=“_blank”>ახალი თემების დამატების დოკუმენტაცია</a>

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> is available! <a href="%2$s">Please update now</a>.
ka: <a href="https://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> ხელმისაწვდომია! <a href="%2$s">გთხოვთ განაახლოთ</a>.

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> is available! Please notify the site administrator.
ka: <a href="https://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> ხელმისაწვდომია! გთხოვთ, შეატყობინოთ ადმინისტრატორს.

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Writing_a_Plugin" target="_blank">Documentation on Writing Plugins</a>
ka: <a href=“https://codex.wordpress.org/Writing_a_Plugin” target=“_blank”>ჩადგმების დაწერის დოკუმენტაცია</a>

en: <a href="https://wordpress.org/support/" target="_blank">Support Forums</a>
ka: <a href=“https://wordpress.org/support/“ target=“_blank”>მხარდაჭერის ფორუმები</a>

en: <abbr title="Coordinated Universal Time">UTC</abbr> time is %s
ka: <abbr title=“მსოფლიო კოორდინირებული დრო”>UTC</abbr>: %s

en: <code>_blank</code> &mdash; new window or tab.
ka: <code>_blank</code> &mdash; ახალი ფანჯარა ან ჩანართი.

en: <code>_none</code> &mdash; same window or tab.
ka: <code>_none</code> &mdash; იგივე ფანჯარა ან ჩანართი.

en: <code>_top</code> &mdash; current window or tab, with no frames.
ka: <code>_top</code> &mdash; მიმდინარე ფანჯარა ან ჩანართი, ჩარჩოების გარეშე.

en: <span>%1$s, %2$s</span> <a href="%3$s">%4$s</a>
ka: <span>%1$s, %2$s</span> <a href=“%3$s”>%4$s</a>

en: <strong>%1$s</strong> by <em>%2$s</em>
ka: <strong>%1$s</strong>, ავტორი: <em>%2$s</em>

en: <strong>%1$s</strong> by <em>%2$s</em> (will also <strong>delete its data</strong>)
ka: <strong>%1$s</strong>, ავტორი <em>%2$s</em> (ეს ასევე <strong>წაშლის მის მონაცემებს</strong>)

en: <strong>%s</strong> &mdash; This allows you to associate an image with your post without inserting it. This is usually useful only if your theme makes use of the image as a post thumbnail on the home page, a custom header, etc.
ka: <strong>%s</strong> &#8212; ეს ბლოკი საშუალებას იძლევა მივაბათ სურათი ჩანაწერზე, მის ჩასმის გარეშე. ამას, როგორც წესი აზრი აქვს, თუ ვიზუალური თემას გამოაქვს ჩანაწერების მინიატურები მთავარ გვერდზე, სათაურში და ა.შ.

en: <strong><em>Note that password</em></strong> carefully! It is a <em>random</em> password that was generated just for you.
ka: <strong><em>დაიმახსოვრეთ ეს პაროლი</em></strong> კარგად! გაითვალისწინეთ, <em>რომ იგი შექმნილია</em> სპეციალურად თქვენთვის.

en: <strong>Activity</strong> &mdash; Shows the upcoming scheduled posts, recently published posts, and the most recent comments on your posts and allows you to moderate them.
ka: <strong>აქტივობა</strong> &#8212; აჩვენებს დაგეგმილ და ცოტა ხნის წინ გამოქვეყნებულ ჩანაწერებს, ასევე ახალ კომენტარებს და მათი მოდერირების ხელსაწყოებს.

en: <strong>Advice:</strong> think very carefully about your site crashing if you are live-editing the theme currently in use.
ka: <strong>რჩევა:</strong> დაფიქრდით საიტის შესაძლო პრობლემებზე, რომელთა გაჩენა შესაძლებელია იმ შემთხვევაში, თუ ცოცხლად ასწორებთ თემის ფაილებს.

en: <strong>At A Glance</strong> &mdash; Displays a summary of the content on your site and identifies which theme and version of WordPress you are using.
ka: <strong>გადახედვა</strong> &#8212; აჩვენებს მოკლე ანგარიშგებას თქვენი საიტის შიგთავსის შესახებ, WordPress-ის ვერსიისა და თემის ჩათვლით.

en: <strong>Box Controls</strong> &mdash; Click the title bar of the box to expand or collapse it. Some boxes added by plugins may have configurable content, and will show a &#8220;Configure&#8221; link in the title bar if you hover over it.
ka: <strong>ბლოკის მორგება</strong> &#8212; დააჭირეთ ბლოკის სათაურზე, რათა გაშალოთ, ან აკეცოთ ის. ზოგიერთ ბლოკს, რომლებიც დამატებულია ჩადგმების მიერ, შესაძლოა ჰქონდეთდამატებითი პარამეტრები &#8212; ასეთ სათაურზე მაუსის გადატარებისას გამოჩნდება ბმული „მორგება“.

en: <strong>Caution:</strong> We recommend you back up your existing %1$s and %2$s files.
ka: <strong>ყურადღება:</strong> რეკომენდებულია შემდეგი ფაილების ასლის შექმნა: %1$s და %2$s.

en: <strong>Caution:</strong> We recommend you back up your existing %s file.
ka: <strong>ყურადღება:</strong> რეკომენდებულია არსებული ფაილის ასლის შექმნა: %s.

en: <strong>Clicking the arrow to the right of any menu item</strong> in the editor will reveal a standard group of settings. Additional settings such as link target, CSS classes, link relationships, and link descriptions can be enabled and disabled via the Screen Options tab.
ka: <strong>მენიუს ნებისმიერი ელემენტიდან მარჯვენა ისარზე დაჭერით</strong> რედაქტორში გაიხსნება პარამეტრების სტანდარტული ნაკრები. დამატებითი პარამეტრები, როგორიცაა მბულის სამიზნე, CSS-კლასები, ბმულების ურთიერთქმედება და აღწერილობა, შეიძლება ჩაირთოს, ან გამოირთოს ჩანართზე „ეკრანის პარამეტრები“.

en: <strong>Compatible</strong> with your version of WordPress
ka: <strong>თავსებადია</strong> WordPress-ის თქვენს ვერსიასთან.

en: <strong>Connection lost.</strong> Saving has been disabled until you&#8217;re reconnected.
ka: <strong>კავშირი დაიკარგა.</strong> შენახვის ფუნქცია გამორთულია, სანამ არ აღსდგება კავშირი.

en: <strong>Description</strong> &mdash; The description is not prominent by default; however, some themes may display it.
ka: <strong>აღწერა</strong> — ნაგულისხმევად არ გამოჩნდება, თუმცა ზოგიერთი თემა მას გამოსახავს.

en: <strong>Discussion</strong> &mdash; You can turn comments and pings on or off, and if there are comments on the post, you can see them here and moderate them.
ka: <strong>განხილვა</strong> &#8212; შესაძლებელია კომენტარებისა და შეტყობინებების ჩართვა და გამორთვა. თუ ჩანაწერს აქვს კომენტარი, აქ შესაძლებელია მისი წაკითხვა და შემოწმება.

en: <strong>Drag and Drop</strong> &mdash; To rearrange the boxes, drag and drop by clicking on the title bar of the selected box and releasing when you see a gray dotted-line rectangle appear in the location you want to place the box.
ka: <strong>გადათრევა და დაგდება</strong> — ბლოკების გადაჯგუფებისათვის, დააწკაპუნეთ არჩეული ბლოკის სათაურზე, დაიწყეთ მისი გადათრევა და აუშვით, როგორც კი დაინახავთ პუნქტირული ხაზით დახატულ მართკუთხედს იმ ადგილზე, სადაც გსურთ ბლოკის მოთავსება.

en: <strong>Drag and drop</strong> your files into the area below. Multiple files are allowed.
ka: <strong>გადაათრიეთ და დააგდეთ</strong> თქვენი ფაილები ქვემოთ მოცემულ სპეციალურ ადგილას. შესაძებელია ერთდროულად რამდენიმე ფაილის გადატანა.

en: <strong>ERROR:</strong> There was an error connecting to the server, Please verify the settings are correct.
ka: <strong>შეცდომა:</strong> ვერ მოხერხდა სერვერთან დაკავშირება. გთხოვთ გადაამოწმოთ პარამეტრების სისწორე.

en: <strong>ERROR</strong>: Passwords may not contain the character "\".
ka: <strong>შეცდომა</strong>: პაროლი არ შეიძლება შეიცავდეს "\" სიმბოლოს.

en: <strong>ERROR</strong>: Please enter a nickname.
ka: <strong>შეცდომა</strong>: გთხოვთ მიუთითოთ თიკუნი.

en: <strong>ERROR</strong>: Please enter an email address.
ka: <strong>შეცდომა</strong>: გთხოვთ შეიტანოთ ელფოსტის მისამართი.

en: <strong>ERROR</strong>: Please enter the same password in both password fields.
ka: <strong>შეცდომა</strong>: გთხოვთ შეიტანოთ ერთნაირი ელფოსტის მისამართი ორივე ველში.

en: <strong>ERROR</strong>: The email address is already used.
ka: <strong>შეცდომა</strong>: ელფოსტის მისამართი უკვე გამოიყენება.

en: <strong>ERROR</strong>: options page not found.
ka: <strong>შეცდომა</strong>: პარამეტრების გვერდი ვერ მოიძებნა.

en: <strong>Edit</strong> takes you to the editing screen for that post. You can also reach that screen by clicking on the post title.
ka: <strong>ჩასწორება</strong> ხსნის ამ ჩანაწერის ჩასწორების ეკრანს. იქ მოხვედრა ასევე შესაძლებელია, ჩანაწერის სათაურზე დაწკაპუნებით.

en: <strong>Format</strong> &mdash; Post Formats designate how your theme will display a specific post. For example, you could have a <em>standard</em> blog post with a title and paragraphs, or a short <em>aside</em> that omits the title and contains a short text blurb. Please refer to the Codex for <a href="https://codex.wordpress.org/Post_Formats#Supported_Formats">descriptions of each post format</a>. Your theme could enable all or some of 10 possible formats.
ka: <strong>ფორმატი</strong> — ჩანაწერის ფორმატები განსაზღვრავენ, თუ როგორ გამოჩნდება ჩანაწერი თქვენს თემაში. მაგალითად, შესაძლებელია შეიქმნას <em>სტანდარტული</em> ბლოგის ჩანაწერი სათაურით და აბზაცებით, ან მცირე <em>ჩანაწერი</em> სათაურის გარეშე. გთხოვთ იხილოთ <a href=“https://codex.wordpress.org/Post_Formats#Supported_Formats”>ჩანაწერის ფორმატების აღწერილობა</a>. თქვენი თემა მხარს უჭერს ათივე შესაძლო ფორმატს.

en: <strong>Important:</strong> before updating, please <a href="https://codex.wordpress.org/WordPress_Backups">back up your database and files</a>. For help with updates, visit the <a href="https://codex.wordpress.org/Updating_WordPress">Updating WordPress</a> Codex page.
ka: <strong>მნიშვნელოვანია:</strong> განახლებამდე <a href="https://codex.wordpress.org/WordPress_Backups">გააკეთეთ მონაცემტა ბაზისა და ფაილების მარქაფი</a>. დეტალები აღნიშნული პროცედურის შესახებ იხილეთ ვებ-გვერდზე <a href="https://codex.wordpress.org/Обновление_WordPress">WordPress-ის განახლება</a>.

en: <strong>Incompatible</strong> with your version of WordPress
ka: <strong>არ არის თავსებადი</strong> WordPress-ის თქვენს ვერსიასთან.

en: <strong>Name</strong> &mdash; The name is how it appears on your site.
ka: <strong>სახელი</strong> &#8212; განსაზღვრავს, თუ როგორ გამოჩნდება ელემენტი საიტზე.

en: <strong>Order</strong> &mdash; Pages are usually ordered alphabetically, but you can choose your own order by entering a number (1 for first, etc.) in this field.
ka: <strong>თანმიმდევრობა</strong> — გვერდები როგორც წესი დახარისხებულია ანბანურად, მაგრამ თქვენ შეგიძლიათ შექმნათ საკუთარი თანმიმდევრობა ამ ველში რიცხვის შეყვანით (1 - პირველი და ა.შ.).

en: <strong>Parent</strong> &mdash; Categories, unlike tags, can have a hierarchy. You might have a Jazz category, and under that have child categories for Bebop and Big Band. Totally optional. To create a subcategory, just choose another category from the Parent dropdown.
ka: <strong>მშობელი</strong> - კატეგორიები განსხვავებით, tags, შეიძლება ჰქონდეთ იერარქია. თქვენ ალბათ Jazz გარეშე, და, რომლებსაც აქვთ ბავშვის კატეგორიები Bebop და Big Band. სრულიად აუცილებელი. შექმნათ ქვეკატეგორიას, უბრალოდ აირჩიეთ სხვა კატეგორია მშობელი dropdown.

en: <strong>Parent</strong> &mdash; You can arrange your pages in hierarchies. For example, you could have an &#8220;About&#8221; page that has &#8220;Life Story&#8221; and &#8220;My Dog&#8221; pages under it. There are no limits to how many levels you can nest pages.
ka: <strong>მშობელი გვერდი</strong> — შეგიძლიათ შექმნათ გვერდების იერარქია. მაგალითად, შექმნათ გვერდი &laquo;ჩემს შესახებ&raquo;, რომელშიც იქნება გვერდები &laquo;ბიოგრაფია&raquo; და &laquo;ჩემი ძაღლი&raquo;. იერარქიის დონე შეზღუდული არ არის.

en: <strong>Please Note:</strong> Any customizations you have made to theme files will be lost. Please consider using <a href="%s">child themes</a> for modifications.
ka: <strong>მიაქციეთ ყურადღება:</strong> თემის ფაილებში შეტანილი ნებისმიერი ცვლილება დაიკარგება. გთხოვთ გამოიყენოთ <a href="%s">შვილობილი თემები</a>.

en: <strong>Post editor</strong> &mdash; Enter the text for your post. There are two modes of editing: Visual and Text. Choose the mode by clicking on the appropriate tab.
ka: <strong>ჩანაწერის რედაქტორი</strong> &#8212; შეიტანეთ თქვენი ჩანაწერის ტექსტი. ხელმისაწვდომია რედაქტორების ორი რეჟიმი: ვიზუალური და ტექსტური. მათ შორის გადართვა შესაძლებელია შესაბამის ჩანართზე დაწკაპუნებით.

en: <strong>Preview</strong> will show you what your draft post will look like if you publish it. View will take you to your live site to view the post. Which link is available depends on your post&#8217;s status.
ka: <strong>დათვალიერება</strong> გიჩვენებთ, როგორ გამოჩნდება თქვენი მონახაზი გამოქვეყნების შემდეგ. ჩანაწერი გაიხსნება საიტის გარე ნაწილში.

en: <strong>Publish</strong> &mdash; You can set the terms of publishing your post in the Publish box. For Status, Visibility, and Publish (immediately), click on the Edit link to reveal more options. Visibility includes options for password-protecting a post or making it stay at the top of your blog indefinitely (sticky). Publish (immediately) allows you to set a future or past date and time, so you can schedule a post to be published in the future or backdate a post. The Password protected option allows you to set an arbitrary password for each post. The Private option hides the post from everyone except editors and administrators.
ka: <strong>გამოქვეყნება</strong> &#8212; შესაძლებელია მივუთითოთ გამოქვეყნების პირობები ბლოკში „გამოქვეყნება“. დამატებითი ვარიანტების სანახავად ბლოკებისათვის „სტატუსი“, „ხედი“ და „გამოქვეყნება“, დააჭირეთ ბმულზე „ჩასწორება“ მათ გვერდით. ბლოკში „ხედი“ შესაძლებელია ჩანაწერის დაცვა პაროლით, ან მისი მიჭიკარტება. ბლოკი „გამოქვეყნება ახლავე“ საშუალებას გაძლევთ მიუთითოთ თარიღი მომავალში, ან წარსულში, რითაც შეძლებთ ჩანაწერის გამოქვეყნების დაგეგმვას, ან მის გამოქვეყნებას წარსული დროით. პუნქტში „პაროლით დაცული“ შეგიძლიათ მიუთითოთ პაროლი, ჩანაწერის სანახავად. პუნქტი „პირადი“ მალავს ჩანაწერს ყველასგან, გარდა რედაქტორისა და ადმინისტრატორისა.

en: <strong>Quick Draft</strong> &mdash; Allows you to create a new post and save it as a draft. Also displays links to the 5 most recent draft posts you've started.
ka: <strong>სწრაფი მონახაზი</strong> &#8212; საშუალებას იძლევა შექმნას ახალი ჩანაწერი და შენახული იყოს როგორც მონახაზი. ასევე აქ გამოჩნდებს ბოლო 5 მონახაზი, რომელიც თქვენ შექმენით.

en: <strong>Quick Edit</strong> provides inline access to the metadata of your post, allowing you to update post details without leaving this screen.
ka: <strong>სწრაფი ჩასწორება</strong> უზრუნველყოფს ჩანაწერის მეტა-ინფორმაციასთან სწრაფ წვდომას.

en: <strong>Random:</strong> Show a different image on each page.
ka: <strong>ალალბედზე:</strong> აჩვენებს სხვადასხვა სურათს სხვადასხვა გვერდზე.

en: <strong>Screen Options</strong> &mdash; Use the Screen Options tab to choose which Dashboard boxes to show.
ka: <strong>ეკრანის მორგება</strong> &#8212; გამოიყენეთ ჩანართი „ეკრანის მორგება“, საჭირო ბლოკების არჩევისათვის.

en: <strong>Send Trackbacks</strong> &mdash; Trackbacks are a way to notify legacy blog systems that you&#8217;ve linked to them. Enter the URL(s) you want to send trackbacks. If you link to other WordPress sites they&#8217;ll be notified automatically using pingbacks, and this field is unnecessary.
ka: <strong>უკუბმულები</strong> &#8212; საშუალება შეატყობინოთ სხვა ბლოგებს იმის სესახებ, რომ თქვენ ისინი მოიხსენიეთ. თუ თქვენ იხსენიებთ ბლოგს, რომელიც WordPress-ის საშუალებით მუშაობს, შეტყობინება ავტომატურად გაიგზავნება, დამატებითი ქმედებები საჭირო არ არის.

en: <strong>Slug</strong> &mdash; The &#8220;slug&#8221; is the URL-friendly version of the name. It is usually all lowercase and contains only letters, numbers, and hyphens.
ka: <strong>იარლიყი</strong> — გახლავთ დასახელება, რომელიც კარგად ერგება URL-მისამართს. როგორც წესი შეიცავს მხოლოდ ლათინურ ასოებს, ციფრებს და დეფისს.

en: <strong>Template</strong> &mdash; Some themes have custom templates you can use for certain pages that might have additional features or custom layouts. If so, you&#8217;ll see them in this dropdown menu.
ka: <strong>შაბლონი</strong> — ზოგიერთ თემაში ზოგიერთი გვერდებისათვის შეიძლება იყოს განსაკუთრებული შაბლონები დამატებითი ფუნქციებით და/ან განსხვავებული დიზაინით. თქვენ მათ ამ სიაში ნახავთ.

en: <strong>The parent theme could not be found.</strong> You will need to install the parent theme, <strong>%s</strong>, before you can use this child theme.
ka: <strong>მშობელი თემა ვერ მოიძებნა.</strong> შვილობილი თემის გამოყენებისათვის, ჯერ უნდა დააყენოთ მშობელი თემა <strong>%s</strong>.

en: <strong>Themes and Plugins</strong> &mdash; To update individual themes or plugins from this screen, use the checkboxes to make your selection, then <strong>click on the appropriate &#8220;Update&#8221; button</strong>. To update all of your themes or plugins at once, you can check the box at the top of the section to select all before clicking the update button.
ka: <strong>თემები და ჩადგმები</strong> &mdash; ცალკეული თემებისა და ჩადგმების განახლებისათვის, მონიშნეთ ისინი თოლიით, შემდეგ დააჭირეთ ღილაკზე <strong>განახლება</strong>. ყველა თემისა და ჩადგმის ერთდროული განახლებისათვის ღილაკის დაჭერამდე მონიშნეთ თოლია ცხრილის ზედა ნაწილში, ყველა ელემენტის მოსანიშნად.

en: <strong>Title</strong> &mdash; Enter a title for your post. After you enter a title, you&#8217;ll see the permalink below, which you can edit.
ka: <strong>სათაური</strong> &#8212; შეიტანეთ თქვენი ჩანაწერის სათაური. ამის შემდეგ მის ქვეშ გამოჩნდება მუდმივი ბმული, რომლის ცვლილება შესაძლებელია.

en: <strong>Translations</strong> &mdash; The files translating WordPress into your language are updated for you whenever any other updates occur. But if these files are out of date, you can <strong>click the &#8220;Update Translations&#8221;</strong> button.
ka: <strong>თარგმანები</strong> &mdash; WordPress-ის თარგმანის ფაილები თქვენი ენისათვის განახლდება სხვა ფაილებთან ერთად. მაგრამ თუ ისინი მოძველდა, შეგიძლიათ დააჭიროთ ღილაკზე <strong>თარგმანის განახლება</strong>.

en: <strong>Trash</strong> removes your post from this list and places it in the trash, from which you can permanently delete it.
ka: <strong>სანაგვე</strong> წაშლის ჩანაწერს ამ სიიდან და გადაიტანს სანაგვე ყუთში, საიდანაც შესაძლებელია მისი წაშლა სამუდამოდ.

en: <strong>Version %1$s</strong> addressed %2$s bug. | <strong>Version %1$s</strong> addressed %2$s bugs.
ka[0]: <strong>ვერსიაში %1$s</strong> გასწორებულია %2$s შეცდომა.

en: <strong>Version %1$s</strong> addressed a security issue and fixed %2$s bug. | <strong>Version %1$s</strong> addressed a security issue and fixed %2$s bugs.
ka[0]: <strong>ვერსიაში %1$s</strong> აღმოფხვრილია უსაფრთხოების პრობლემა და გასწორებულია %2$s შეცდომა.

en: <strong>Version %1$s</strong> addressed some security issues and fixed %2$s bug. | <strong>Version %1$s</strong> addressed some security issues and fixed %2$s bugs.
ka[0]: <strong>ვერსიაში %1$s</strong> აღმოფხვრილია უსაფრთხოების პრობლემა და გასწორებულია %2$s შეცდომა.

en: <strong>Version %s</strong> addressed one security issue.
ka: <strong>ვერსია %s</strong>-ში გადაწყვეტილია უსაფრთხოების პრობლემები.

en: <strong>Version %s</strong> addressed some security issues.
ka: <strong>ვერსია %s</strong>-ში გადაწყვეტილია უსაფრთხოების რამდენიმე პრობლემა.

en: <strong>Warning:</strong> Making changes to active plugins is not recommended. If your changes cause a fatal error, the plugin will be automatically deactivated.
ka: <strong>ყურადღება:</strong> არ არის რეკომენდებული შესწორებების შეტანა აქტიურ ჩადგმებში. თუ ცვლილება გამოიწვევს საბედისწერო შეცდომას, ჩადგმა ავტომატურად გამოირთვება.

en: <strong>Warning:</strong> This plugin has <strong>not been marked as compatible</strong> with your version of WordPress.
ka: <strong>გაფრთხილება:</strong> ეს ჩადგმა <strong>არ არის მონიშნული როგორც თავსებადი</strong> თქვენი WordPress-ის ვერსიასთან.

en: <strong>Warning:</strong> This plugin has <strong>not been tested</strong> with your current version of WordPress.
ka: <strong>გაფრთხილება:</strong> ეს ჩადგმა <strong>არაა გასინჯული</strong> WordPress-ის იმ ვერსიაზე, რომელსაც თქვენ იყენებთ.

en: <strong>Warning:</strong> these pages should not be the same!
ka: <strong>გაფრთხილება:</strong> ეს გვერდები არ უნდა იყოს ერთნაირი!

en: <strong>Welcome</strong> &mdash; Shows links for some of the most common tasks when setting up a new site.
ka: <strong>მოგესალმებით!</strong> &#8212; ასახავს ბმულებს ამოცანებზე, რომლებიც ყველაზე ხშირად სრულდება ახალი საიტის შექმნისას.

en: <strong>WordPress News</strong> &mdash; Latest news from the official WordPress project, the <a href="https://planet.wordpress.org/">WordPress Planet</a>, and popular and recent plugins.
ka: <strong>WordPress, ახალი ამბები</strong> — ცინცხალი ამბები WordPress-ის საიტიდან, <a href=“https://planet.wordpress.org/“>WordPress Planet</a>, ასევე პოპულარული და ახალი ჩადგმები.

en: <strong>WordPress News</strong> &mdash; Latest news from the official WordPress project, the <a href="https://planet.wordpress.org/">WordPress Planet</a>.
ka: <strong>WordPress, ახალი ამბები</strong> — ცინცხალი ამბები WordPress-ის საიტიდან, <a href=“https://planet.wordpress.org/“>WordPress Planet</a>.

en: <strong>WordPress</strong> &mdash; Updating your WordPress installation is a simple one-click procedure: just <strong>click on the &#8220;Update Now&#8221; button</strong> when you are notified that a new version is available.
ka: <strong>WordPress</strong> &mdash; WordPress-ის განახლება ძალიან ადვილია; საკმარისია დააჭიროთ ღილაკზე <strong>განახლება</strong>, როდესახ ხელმისაწვდომი იქნება ახალი ვერსია.

en: A <a href="%s">static page</a> (select below)
ka: <a href="%s">სტატიკური გვერდი</a> (აირჩიეთ ქვემოდან)

en: A comment is held for moderation
ka: კომენტარი ელოდება შემოწმებას

en: A red bar on the left means the comment is waiting for you to moderate it.
ka: წითელი ზოლი გვერდით აღნიშნავს, რომ კომენტარი საჭიროებს შემოწმებას.

en: About
ka: ინფორმაცია

en: About Pages
ka: გვერდების შესახებ

en: About Yourself
ka: თქვენს შესახებ

en: About the user
ka: მომხმარებლის შესახებ

en: Accessibility Ready
ka: სპეციალური შესაძლებლობების მხარდაჭერა

en: Account Management
ka: ანგარიშის მართვა

en: Actions
ka: მოქმედებები

en: Activate %s
ka: %s-ის გააქტიურება

en: Activate &#8220;%s&#8221;
ka: გაააქტიურება: &#8220;%s&#8221;

en: Activate Plugin
ka: ჩადგმის გააქტიურება

en: Activate Plugin &amp; Run Importer
ka: ჩადგმის გააქტიურება და იმპორტის დაწყება

en: Activate importer
ka: იმპორტის სკრიპტის გააქტიურება

en: Active <span class="count">(%s)</span> | Active <span class="count">(%s)</span>
ka[0]: აქტიური <span class="count">(%s)</span>

en: Active Installs:
ka: აქტიური ინსტალაციები:

[ctx: Active plugin installs]
en: 1+ Million
ka: მილიონზე მეტი

en: Activity
ka: აქტიურობა

en: Add
ka: დამატება

en: Add Comment
ka: კომენტარის დამატება

en: Add Custom Field
ka: მორგებული ველის დამატება

en: Add Existing User
ka: არსებული მომხმარებლის დამატება

en: Add New Custom Field:
ka: ახალი მორგებული ველის დამატება:

en: Add New Link
ka: ახალი ბმულის დამატება

en: Add New Theme
ka: ახალი თემის დამატება

en: Add New User
ka: ახალი მომხმარებლის დამატება

en: Add Plugins
ka: ჩადგმების ჩამატება

en: Add Themes
ka: თემების დამატება

en: Add Widget
ka: ვიჯეტის დამატება

en: Add a blog post
ka: ბლოგის ჩანაწერის დამატება

en: Add additional pages
ka: დამატებითი გვერდების დამატება

en: Add an About page
ka: გვერდის „ჩემს შესახებ“ დამატება

en: Add comment
ka: კომენტარის დამატება

en: Add media files from your computer
ka: მედია-ფაილის კომპიუტერიდან დამატება

en: Add menu items from the column on the left.
ka: დაამატეთ მენიუს ელემენტები მარცხენა სვეტიდან.

en: Add new Comment
ka: ახალი კომენტარის დამატება

[ctx: Add new theme]
en: Add New
ka: ახლის დამატება

en: Add one or several items at once by <strong>selecting the checkbox next to each item and clicking Add to Menu</strong>
ka: დაამატეთ ერთი, ან რამდენიმე ელემენტი, <strong>ყოველი მათგანის გასწვრივ თოლიას მონიშვნის გზით</strong>.

en: Add the following to your %1$s file in %2$s <strong>above</strong> the line reading <code>/* That&#8217;s all, stop editing! Happy blogging. */</code>:
ka: ჩაამატეთ შემდეგი კოდი ფაილში %1$s, საქაღალდე %2$s, შემდეგი ტექსტის <strong>ზემოთ</strong> <code>/* სულ ესაა, მეტი არ ვასწორებთ! წარმატებები! */</code>:

en: Add the following to your %1$s file in %2$s, <strong>replacing</strong> other WordPress rules:
ka: დაამატეთ შემდეგი სტრიქონები %1$s ფაილში, %2$s საქაღალდეში, რითაც მოხდება WordPress-ის სხვა წესების <strong>ჩანაცვლება</strong>:

en: Add the user without sending an email that requires their confirmation.
ka: შექმენით მომხმარებელი, მაგრამ არ გაუგზავნოთ დადასტურების წერილი.

en: Add, organize, and modify individual menu items
ka: მენიუს ცალკეული ელემენტების დამატება, დახარისხება და შეცვლა

en: Adding Categories
ka: კატეგორიების დამატება

en: Adding Plugins
ka: ჩადგმების დამატება

en: Adding Tags
ka: ჭდეების დამატება

en: Adding Themes
ka: თემების დამატება

en: Additional Capabilities
ka: დამატებითი შესაძლებლობები

en: Additional settings
ka: დამატებითი პარამეტრები

en: Addresses of Sites in your Network
ka: თქვენი ქსელის საიტების მისამართები

en: Admin Color Scheme
ka: ფერთა სქემა

en: Administrators have access to all the administration features.
ka: ადმინისტრატორს აქვს წვდომა ყველა ადმინისტრაციულ ფუნქციასთან.

en: Advanced caching plugin.
ka: კეშირების დამატებითი ჩადგმა.

en: After typing in your edits, click Update File.
ka: ფაილის ჩასწორების შემდეგ, დააჭირეთ ღილაკს „ფაილის განახლება“.

en: After you&#8217;ve done that, click &#8220;Run the install.&#8221;
ka: როდესაც ეს ნაწილი მზად იქნება, დააჭირეთ ღილაკზე &#8220;ინსტალაციის გაშვება.&#8221;

en: All
ka: ყველა

en: All Comments
ka: ყველა კომენტარი

en: All Settings
ka: ყველა პარამეტრი

en: All Tabs:
ka: ყველა ჩანართი:

en: All Types
ka: ყველა ტიპი

en: All Users
ka: ყველა მომხმარებელი

en: All categories
ka: ყველა კატეგორია

en: All comment types
ka: კომენტარის ყველა ტიპი

en: All content
ka: შიგთავსი

en: All image sizes
ka: სურათის ყველა ზომა

en: All right, sparky! You&#8217;ve made it through this part of the installation. WordPress can now communicate with your database. If you are ready, time now to&hellip;
ka: ყოჩაღ! თქვენ წარმატებით გაიარეთ ინსტალაციის ეს ნაწილი. ახლა WordPress-ს შეუძლია მონაცემთა ბაზასთან დაკავშირება. თუ მზად ხართ, დროა დავიწყოთ&hellip;

en: All selected plugins are up to date.
ka: ყველა მონიშნული ჩადგმა განახლებულია.

en: All sizes except thumbnail
ka: ყველა ზომა ესკიზის გარდა

en: All the files you&#8217;ve uploaded are listed in the Media Library, with the most recent uploads listed first.
ka: თქვენს მიერ ატვირთული ყველა ფაილი მოცემულია ფაილების ბიბლიოთეკაში, სადაც ყველა ახლები ზემოთ არის მოცემული. ამ ეკრანის გამოსახვის მორგებისათვის, შეგიძლიათ გამოიყენოთ ჩანართი „ეკრანის პარამეტრები“.

en: All the files you&#8217;ve uploaded are listed in the Media Library, with the most recent uploads listed first. You can use the Screen Options tab to customize the display of this screen.
ka: თქვენს მიერ ატვირთული ყველა ფაილი წარმოდგენილია ფაილების ბიბლიოთეკაში, სადაც ბოლოს ატვირთულები უფრო ზემოთ არის ნაჩვენები. ამ ეკრანის ჩვენების მოსაწესრიგებლად, შეგიძლიათ გამოიყენოთ ჩანართი „ეკრანის პარამეტრები“.

en: All updates have been completed.
ka: ყველა განახლება დასრულებულია.

en: Allow
ka: ნებადართულია

en: Allow <a href="%s" target="_blank">trackbacks and pingbacks</a> on this page.
ka: გვერდზე <a href="%s" target="_blank">უკუბმულებისა და შეტყობინებების</a> დატოვების ნების დართვა.

en: Allow Comments
ka: კომენტარები ჩართულია

en: Allow Pings
ka: პინგი ჩართულია

en: Allow automatic database repair
ka: მონაცემთა ბაზის ავტომატური შეკეთება

en: Allow comments.
ka: კომენტარები ჩართულია.

en: Allow search engines to index this site
ka: ნება დაერთოს საძიებო სისტემას, მოახდინოს ამ საიტის ინდექსაცია

en: Already pinged:
ka: უკვე გაგზავნილია შეტყობინება:

en: Alt text for the image, e.g. &#8220;The Mona Lisa&#8221;
ka: გამოსახულების ალტერნატიული ტექსტი, მაგ. &#8220;მე და ღამე&#8221;

en: Alternately, you can browse the themes that are Featured, Popular, or Latest. When you find a theme you like, you can preview it or install it.
ka: ასევე შეგიძლიათ ნახოთ რჩეული, პოპულარული და ახალი თემები. თუ ნახეთ თემა, რომელიც მოგეწონათ, შესაძლებელი იქნება მისი დათვალიერება და დაყენება.

en: Always use https when visiting the admin
ka: ადმინისტრაციული პანელისთვის ყოველთვის უსაფრთხო კავშირის (https) გამოყენება

en: American English
ka: ამერიკული ინგლისური

en: An automated WordPress update has failed to complete - <a href="%s">please attempt the update again now</a>.
ka: ვერ ხერხდება WordPress-ის ავტომატური განახლება — <a href="%s">გთხოვთ სცადოთ ხელახლა</a>.

en: An automated WordPress update has failed to complete! Please notify the site administrator.
ka: WordPress-ის ავტომატური განახლება წარუმატებელია! გთხოვთ, შეატყობინეთ საიტის ადმინისტრატორს.

en: An avatar is an image that follows you from weblog to weblog appearing beside your name when you comment on avatar enabled sites. Here you can enable the display of avatars for people who comment on your site.
ka: ავატარი არის სურათი თქვენი სახელის გვერდით, რომელიც აადვილებს თქვენი კომენტარის მოძებნას. აქ თქვენ შეგიძლიათ მოარგოთ ავატარის ჩვენების პარამეტრები.

en: An error occurred while updating %1$s: %2$s
ka: მოხდა შეცდომა %1$s განახლებისას: %2$s

en: An existing WordPress network was detected.
ka: გამოვლინდა WordPress-ის ქსელი.

en: An updated version of WordPress is available.
ka: WordPress-ის განახლებული ვერსია უკვე ხელმისაწვდომია.

en: Any edits to files from this screen will be reflected on all sites in the network.
ka: ფაილების შეცვლა ამ ეკრანზე გამოჩნდება ქსელის ყველა საიტზე.

en: Anyone can register
ka: ყველას შეუძლია დარეგისტრირდეს

en: Anyone posts a comment
ka: ყველას შეუძლია კომენტარის დამატება

en: Appearance
ka: იერსახე

en: Application Attachment Template
ka: მიმაგრებული სურათის შაბლონი

en: Apply Filters
ka: ფილტრების მისადაგება

en: Apply changes to:
ka: ცვლილებების მისადაგება:

en: Approve
ka: დადასტურება

en: Approve Comment
ka: კომენტარის მოწონება

en: Approve this comment
ka: კომენტარის მოწონება

en: Archived
ka: შეტანილია არქივში

en: Are you sure you want to delete this theme?
    
    Click 'Cancel' to go back, 'OK' to confirm the delete.
ka: დარწმუნებული ხართ, რომ გსურთ ამ თემის წაშლა?
    
    „გაუქმება“ — შეწყვეტა, „კარგი“ — წაშლა.

en: Are you sure you wish to delete these files and data?
ka: დანამდვილებით გსურთ ამ ფაილებისა და მონაცემების წაშლა?

en: Are you sure you wish to delete these files?
ka: დარწმუნებული ხართ რომ გინდათ ამ ფაილების წაშლა?

en: Ascending
ka: ზრდადობით

en: Aspect ratio:
ka: პროპორციები:

en: Assigned Menu
ka: მენიუს მინიჭება

en: At a Glance
ka: მოთვალიერება

en: Attach
ka: მიმაგრება

en: Attaching Files
ka: ფაილების მიმაგრება

en: Attachment Post URL
ka: ბმული დანართის გვერდზე

en: Attachment Template
ka: მიმაგრებული ფაილის შაბლონი

en: Attempt to notify any blogs linked to from the article
ka: შევატყობინოთ ბლოგებს, რომლებიც მოხსენიებულია სტატიაში

en: Attempting to roll back to previous version.
ka: წინა ვერსიაზე დაბრუნების მცდელობა.

en: Attribute all content to:
ka: ყველა შიგთავსის დაკავშირება:

en: Attributes
ka: ატრიბუტები

en: Audio Attachment Template
ka: მიმაგრებული აუდიო-ფაილის შაბლონი

en: Audio Codec:
ka: აუდიო-კოდეკი:

en: Audio Format:
ka: აუდიო-ფორმატი:

en: Audio, Video, or Other File
ka: აუდიო, ვიდეო, ან სხვა ფაილი

en: Authentication Keys
ka: ავთენთიფიკაციის გასაღებები

en: Author Template
ka: ავტორის შაბლონი

en: Authors can publish and manage their own posts, and are able to upload files.
ka: ავტორებს შეუძლიათ გამოაქვეყნონ და დაარედაქტირონ საკუთარი ჩანაწერები, ასევე ატვირთონ ფაილები.

en: Authors:
ka: ავტორები:

en: Auto Draft
ka: ესკიზის შენახვა

en: Auto add pages
ka: გვერდების ავტო-დამატება

en: Automatically close comments on articles older than %s days
ka: ავტომატურად გააუქმე კომენტარები ჩანაწერზე რომელიც არის %s დღის.

en: Autosave by %s
ka: ავტო-შენახვის ავტორი: %s

en: Available Actions
ka: ხელმისაწვდომი ქმედებები

en: Available Tools
ka: ხელმისაწვდომი ხელსაწყოები

en: Available Widgets
ka: ხელმისაწვდომი ვიჯეტები

en: Avatar Display
ka: ავატარის ჩვენება

en: Avatars
ka: ავატარები

en: Average Rating
ka: საშუალო რეიტინგი

en: BETA TESTERS:
ka: ბეტა-ტესტერებს:

en: BETA TESTING?
    =============
    
    This debugging email is sent when you are using a development version of WordPress.
    
    If you think these failures might be due to a bug in WordPress, could you report it?
     * Open a thread in the support forums: https://wordpress.org/support/forum/alphabeta
     * Or, if you're comfortable writing a bug report: https://core.trac.wordpress.org/
    
    Thanks! -- The WordPress Team
ka: ბეტა-ვერსიას ტესტავთ?
    =======================
    
    ეს შეტყობინება მისდით მათ, ვინც იყენებს WordPress-ის ბეტა-ვერსიას.
    
    თუ თვლით, რომ ეს პრობლემები გამოწვეულია WordPress-ის შეცდომით --
    თუ შეიძლება გვაცნობეთ მათ შესახებ.
     * შექმენით თემა მხარდაჭერის ფორუმზე: https://ru.forums.wordpress.org/forum/alphabeta
     * ან დაწერეთ ბაგ-ტრეკერში: https://core.trac.wordpress.org/
    
    გმადლობთ! -- WordPress-ის გუნდი

en: Back to post options
ka: ჩანაწერის პარამეტრებში დაბრუნება

[ctx: Background Attachment]
en: Attachment
ka: დანართი

en: Background updated. <a href="%s">Visit your site</a> to see how it looks.
ka: ფონი განახლდა. <a href="%s">ეწვიეთ თქვენს საიტს</a> ცვლილების სანახავად.

en: Because this is a multisite installation, you may add accounts that already exist on the Network by specifying a username or email, and defining a role. For more options, such as specifying a password, you have to be a Network Administrator and use the hover link under an existing user&#8217;s name to Edit the user profile under Network Admin > All Users.
ka: ვინაიდან ეს არის საიტების ქსელი, შესაძლებელი ხდება მასში არსებული ანგარიშების დამატება, მომხმარებლის სახელის, ან ელფოსტის მისამართის დამატებით და როლის არჩევით. უფრო მეტი შესაძლებლობების მისაღებად, მაგალითად პაროლის მისათითებლად, უნდა იყოთ ქსელის ადმინისტრატორი და გამოიყენოთ მომხმარებლის პროფილის რედაქტირების ბმული.

en: Because you are using %1$s, the sites in your WordPress network must use sub-directories. Consider using %2$s if you wish to use sub-domains.
ka: ვინაიდან თქვენ იყენებთ %1$s-ს, თქვენი ქსელის საიტები უნდა იყენებდნენ ქვე-საქაღალდეებს. თუ თქვენ გსურთ გამოიყენოთ ქვე-დომენები, უნდა გამოიყენოთ %2$s.

en: Because your install is in a directory, the sites in your WordPress network must use sub-directories.
ka: ვინაიდან თქვენი საიტი დაყენებულია საქაღალდეში, ქსელის საიტები უნდა იყენებდნენ ქვე-საქაღალდეებს.

en: Because your install is not new, the sites in your WordPress network must use sub-domains.
ka: ვინაიდან თქვენი საიტი უკვე დიდი ხანია არსებობს, ქსელის საიტებმა უნდა გამოიყენონ ქვე-დომენები.

en: Before a comment appears
ka: სანამ კომენტარი გამოჩნდება

en: Before getting started
ka: სანამ მუშაობას დაიწყებდეთ

en: Before you can upload your import file, you will need to fix the following error:
ka: იმპორტის ფაილის ატვირთვამდე უნდა გამოასწოროთ შემდეგი შეცდომა:

en: Begin by choosing a theme to edit from the dropdown menu and clicking Select. A list then appears of the theme's template files. Clicking once on any file name causes the file to appear in the large Editor box.
ka: თავდაპირველად აირჩიეთ თემა ჩამოშლად მენიუში და დააჭირეთ „არცევა“. გამოჩნდება თემების შაბლონების სია. დააჭირეთ ნებისმიერი ფაილის სახელზე, მისი რედაქტორში ჩასატვირთად.

en: Below you should enter your database connection details. If you&#8217;re not sure about these, contact your host.
ka: აქ შეიტანეთ ინფორმაცია მონაცემთა ბაზასთან წვდომის დეტალების შესახებ. თუ არ ხართ დარწმუნებული, დაუკავშირდით ჰოსტინგის მომწოდებელს.

en: Biographical Info
ka: ბიოგრაფია

en: Black
ka: შავი

en: Blank
ka: ცარიელი

en: Blog pages show at most
ka: ერთ გვერდზე აჩვენე არა უმეტეს

en: Blogroll
ka: თქვენი ბმულები

en: Blue
ka: ლურჯი

en: Bookmarklet
ka: სანიშნე ბრაუზერში

en: Boxes
ka: ბლოკები

en: Break comments into pages with %1$s top level comments per page and the %2$s page displayed by default
ka: დაყავი კომენტარები გვერდებად. ერთ გვერდზე აჩვენე %1$s კომენტარი და სტანდარტული იყოს %2$s გვერდი.

en: Bring back this update
ka: განახლების დაბრუნება

en: British English
ka: ბრიტანული ინგლისური

en: Broken <span class="count">(%s)</span> | Broken <span class="count">(%s)</span>
ka[0]: დაზიანებული <span class="count">(%s)</span>

en: Broken Theme:
ka: დაზიანებული თემა:

en: Broken Themes
ka: დაზიანებული თემები

en: Brown
ka: ყავისფერი

en: Browse revisions
ka: ვერსიების მოძიება

en: Browsing %s (active)
ka: %s-ის ნახვა (აქტიური)

en: Browsing %s (inactive)
ka: %s-ის ნახვა (არა აქტიური)

en: Bulk Actions
ka: ერთდროული მოქმედებები

en: Bulk Edit
ka: მასიური ქმედებები

[ctx: Button label for a next revision]
en: Next
ka: შემდეგი

[ctx: Button label for a previous revision]
en: Previous
ka: წინა

[ctx: Button label for a theme]
en: Next
ka: შემდეგი

[ctx: Button label for a theme]
en: Previous
ka: წინა

en: By %s.
ka: ავტორი: %s.

en: CSS Classes (optional)
ka: CSS-კლასები (არასავალდებულო)

en: Cancel password change
ka: პაროლის ცვლილების გაუქმება

en: Cannot load %s.
ka: ვერ მოხერხდა "%s"-ის ჩატვირთვა.

en: Cannot load image metadata.
ka: სურათის მეტა-მონაცემების ჩატვირთვა შეუძლებელია.

en: Cannot save image metadata.
ka: სურათის მეტა-მონაცემების შენახვა შეუძლებელია.

en: Capabilities
ka: შესაძლებლობები

en: Categories and Tags Converter
ka: კატეგორიების და ტეგების გარდამქმნელი.

en: Categories can be selectively converted to tags using the <a href="%s">category to tag converter</a>.
ka: კატეგორიები შეიძლება გადაყვანილ იქნეს ჭდეებად <a href="%s">გარდამქმნელის საშუალებით</a>.

en: Categories deleted.
ka: კატეგორიები წაიშალა.

en: Categories have hierarchy, meaning that you can nest sub-categories. Tags do not have hierarchy and cannot be nested. Sometimes people start out using one on their posts, then later realize that the other would work better for their content.
ka: კატეგორიებს აქვთ იერარქია, რაც ნიშნავს, რომ მათ შეუძლიათ ჰქონდეთ ქვე-კატეგორიები. ჭდეებს არა აქვთ იერარქია, არც ქვე-ტეგების ქონის შესაძლებლობა არა აქვთ. ხანდახან საიტების მფლობელები იწყებენ ერთი ვარიანტის გამოყენებას, მაგრამ შემდეგ ხვდებიან, რომ მათთვის უკეთესი იქნებოდა სხვა ვარიანტი.

en: Categories, unlike tags, can have a hierarchy. You might have a Jazz category, and under that have children categories for Bebop and Big Band. Totally optional.
ka: კატეგორიებისთვის, ჭდეებისაგან განსხვავებით შეგიძლიათ შექმნათ იერარქია. შეგიძლიათ შექმნათ ერთი კატეგორია და გააერთიანოთ მასში სხვა კატეგორიები.

en: Categories:
ka: კატეგორიები:

en: Category Template
ka: კატეგორიის შაბლონი

en: Category added.
ka: კატეგორია დამატებულია.

en: Category base
ka: კატეგორიის პრეფიქსი

en: Category deleted.
ka: კატეგორია წაიშალა.

en: Category not added.
ka: კატეგორია არ არის დამატებული.

en: Category not updated.
ka: კატეგორია ვერ განახლდა.

en: Category updated.
ka: კატეგორია განახლდა.

en: Caution:
ka: ყურადღება:

en: Change
ka: შეცვლა

en: Change Permalinks
ka: მუდმივი ბმულის შეცვლა

en: Change role to&hellip;
ka: როლის შეცვლა&hellip;

en: Changed roles.
ka: როლები შეიცვალა.

en: Changing to %s
ka: განახლება ვერსიაზე %s

en: Check Again
ka: ხელახალი შემოწმება

en: Check secret keys
ka: შეამოწმეთ საიდუმლო გასაღებები

en: Choose a Background Image
ka: ფონის სურათის არჩევა

en: Choose a Custom Header
ka: მორგებული ქუდის არჩევა

en: Choose a city in the same timezone as you.
ka: აირჩიეთ ქალაქი, რომელიც თქვენს სასაათო სარტყელშია.

en: Choose a file from your computer:
ka: აირჩიეთ ფაილი თქვენი კომპიუტერიდან:

en: Choose a plugin to edit from the menu in the upper right and click the Select button. Click once on any file name to load it in the editor, and make your changes. Don&#8217;t forget to save your changes (Update File) when you&#8217;re finished.
ka: აირჩიეთ ჩადგმა მარჯვნივ და ზემოთ მყოფი მენიუდან და დააჭირეთ არჩევის ღილაკს. ნებისმიერი ფაილის ჩასწორების ველში გასახსნელად, დააწკაპუნეთ მის დასახელებაზე. დასრულებისას, არ დაგავიწყდეთ ცვლილებელის შენახვა(„ფაილის განახლება“).

en: Choose an image from your computer:
ka: აირჩიეთ სურათი თქვენი კომპიუტერიდან:

en: Choose the part of the image you want to use as your header.
ka: აირჩიეთ სურათის ნაწილი, რომელიც უნდა გამოჩნდეს სათაოში.

en: Choose the target frame for your link.
ka: აირჩიეთ ბმულების გახსნის ტიპი.

en: Choose what to export
ka: აირჩიეთ მასალები ექსპორტისათვის

en: Clear Inactive Widgets
ka: გაუქმებული ვიჯეტების წაშლა

en: Clear List
ka: სიის გასუფთავება

en: Click Customize for the current theme or Live Preview for any other theme to see a live preview
ka: ღილაკის „მორგება“, ან „დათვალიერება“, წინასწარი დათვალიერების ფანჯრის გასახსნელად.

en: Click Save Menu to make pending menu items public.
ka: ახალი მენიუს გამოქვეყნებისთვის, დააჭირეთ ღილაკს &laquo;მენიუს შენახვა&raquo;.

en: Click on the theme to see the theme name, version, author, description, tags, and the Delete link
ka: თემაზე დაწკაპუნება, მისი სახელის, ვერსიის, ავტორის, აღწერილობისა და წაშლის ბმულის სანახავად.

en: Click to see reviews that provided a rating of %d star | Click to see reviews that provided a rating of %d stars
ka[0]: დააჭირეთ, რათა იხილოთ %d ვარსკვლავიანი რეიტინგი

en: Click to view entire list of files which will be deleted
ka: დააჭირეთ აქ, რომ ნახოთ სრული სია თუ რომელი ფაილები წაიშლება

en: Clicking <strong>Select Files</strong> opens a navigation window showing you files in your operating system. Selecting <strong>Open</strong> after clicking on the file you want activates a progress bar on the uploader screen.
ka: ღილაკი <strong>ფაილების არჩევა</strong> გახსნის თქვენი საოპერაციო სისტემის ფაილების დათვალიერების ფანჯარას. აირჩიეთ ფაილი და დააჭირეთ ღილაკზე <strong>გახსნა</strong>, ეკრანზე გამოჩნდება ჩატვირთვის ზოლი.

en: Clicking an item will display an Attachment Details dialog, which allows you to preview media and make quick edits. Any changes you make to the attachment details will be automatically saved.
ka: ელემენტზე დაწკაპუნებით გაიხსნება ფანჯარა „ფაილის პარამეტრები“, სადაც ნახავთ ფაილს და შეგეძლებათ მისი ჩასწორება. ყველა ცვლილება ავტომატურად იქნება შენახული.

en: Close details dialog
ka: საინფორმაციო სარკმელის დახურვა

en: Cofounder, Project Lead
ka: თანადამაარსებელი, პროექტის ხელმძღვანელი

en: Collapse
ka: შეკუმშვა

en: Collapse menu
ka: მენიუს დამალვა

en: Comment
ka: კომენტარი

en: Comment %d does not exist
ka: კომენტარი %d არ არსებობს

en: Comment Blacklist
ka: შავი სია

en: Comment Moderation
ka: კომენტარების მოდერაცია

en: Comment author must fill out name and email
ka: კომენტარის ავტორმა ხელით უნდა შეავსოს სახელი და ელექტრონული ფოსტის მისამართი

en: Comment author must have a previously approved comment
ka: კომენტარის ავტორს უნდა ჰქონდეს მანამდე დამტკიცებული კომენტარი

en: Comment by %s marked as spam.
ka: ავტორი: %s, მონიშნულია, როგორც სპამი.

en: Comment by %s moved to the trash.
ka: ავტორი: %s, კომენტარი გადატანილია სანაგვე ყუთში.

en: Comment must be manually approved
ka: კომენტარი ხელით უნდა იყოს მოწონებული

en: Comment queries now have cache handling to improve performance. New arguments in %s make crafting robust comment queries simpler.
ka: კომენტარების მოთხოვნები ახლა მხარს უჭერენ ქეშირებას. ახალი არგუმენტების %s საშუალებით შესაძლებელია უფრო მოქნილი მოთხოვნების შექმნა.

en: Comment query improvements
ka: კომენტარის მოთხოვნის გაუმჯობესება

en: Comment status
ka: კომენტარების სტატუსი

en: Comments %s
ka: კომენტარები %s

en: Comments (%1$s) on &#8220;%2$s&#8221;
ka: კომენტარი (%1$s), ჩანაწერი: &#8220;%2$s&#8221;

en: Comments Template
ka: კატეგორიის შაბლონი

en: Comments list
ka: კომენტარების სია

en: Comments list navigation
ka: კომენტარების სიაში ნავიგაცია

en: Comments on &#8220;%s&#8221;
ka: კომენტარები: &#8220;%1$s&#8221;

en: Comments should be displayed with the %s comments at the top of each page
ka: ყოველი გვერდის ზემოთ უნდა გამოჩნდეს %s კომენტარი

en: Common Settings
ka: საერთო პარამეტრები

en: Compare Revisions of &#8220;%1$s&#8221;
ka: &#8220;%1$s&#8221;-ის ვერსიების შედარება

en: Compare any two revisions
ka: ნებისმიერი ორი ვერსიის შედარება

en: Compare two different revisions by <strong>selecting the &#8220;Compare any two revisions&#8221; box</strong> to the side.
ka: ორი სხვადასხვა ვერსიის შედარება შესაძლებელია, <strong>თოლიის „ორი ნებისმიერი რედაქციის შედარება“ მონიშვნით</strong> მარჯვნივ.

en: Compatibility with WordPress %1$s: %2$d%% (%3$d "works" votes out of %4$d total)
ka: თავსებადობა WordPress-ის %1$s ვერსიასთან: %2$d%% (დადებითი ხმა: %3$d %4$d-დან)

en: Compatibility with WordPress %1$s: 100%% (according to its author)
ka: თავსებადობა WordPress-ის %1$s ვერსიასთან: 100%% (ავტორს თუ დავუჯერებთ)

en: Compatibility with WordPress %1$s: Unknown
ka: თავსებადობა WordPress-ის %1$s ვერსიასთან: უცნობია

en: Compatible up to:
ka: თავსებადია ვერსიამდე:

en: Complete the following steps to enable the features for creating a network of sites.
ka: შეასრულეთ შემდეგი ბიჯები, რათა გააქტიუროთ ქსელი.

en: Configuration Error
ka: კონფიგურაციის შეცდომა

en: Configure
ka: მორგება

en: Configuring this is optional. By default, it should be blank.
ka: ამ პარამეტრის შეცვლა არასავალდებულია. ნაგულისხმევად მას არ აქვს მნიშვნელობა.

en: Confirm Deletion
ka: წაშლის დადასტურება

en: Confirm Password
ka: პაროლის დადასტურება

en: Confirm Removal
ka: წაშლის დადასტურება

en: Confirm use of weak password
ka: სუსტი პაროლის გამოყენების ნების დართვა

en: Connection Information
ka: ინფორმაცია დაკავშირებისათვის

en: Connection Type
ka: კავშირის ტიპი

en: Contact Info
ka: საკონტაქტო ინფორმაცია

en: Content to export
ka: შიგთავსის ექსპორტი

en: Contextual Help Tab
ka: კონტექსტური დახმარების ჩანართი

en: Continue
ka: გაგრძელება

en: Contributing Developers
ka: დეველოპერების დამხმარეები

en: Contributors
ka: მონაწილეები

en: Contributors can write and manage their posts but not publish posts or upload media files.
ka: წევრებს შეუძლია დაწეროს და ჩაასწოროს საკუთარი ჩანაწერები, მაგრამ არ შეუძლია მათი გამოქვეყნება ან ფაილების ატვირთვა.

en: Convert emoticons like <code>:-)</code> and <code>:-P</code> to graphics on display
ka: ისეთი სიმბოლოები, როგორიცაა <code>:-)</code> და <code>:-P</code> აქციე სიცილაკებად

en: Copy &#8220;Press This&#8221; bookmarklet code
ka: ჩანართის &laquo;გამოქვეყნება&raquo; კოდის კოპირება

en: Copying the required files&#8230;
ka: მიმდინარეობს მოთხოვნილი ფაილების კოპირება&#8230;

en: Core Committer
ka: ბირთვის დეველოპერი

en: Core Contributors to WordPress %s
ka: WordPress %s-ის ბირთვის დეველოპერები

en: Core Developer
ka: ბირთვის დეველოპერი

en: Core Developers
ka: ბირთვის დეველოპერები

en: Could not access filesystem.
ka: არ არის წვდომა ფაილურ სისტემასთან.

en: Could not copy file.
ka: ვერ მოხერხდა ფაილის კოპირება.

en: Could not copy files.
ka: ვერ მოხერხდა ფაილების კოპირება.

en: Could not copy files. You may have run out of disk space.
ka: ვერ მოხერხდა ფაილების კოპირება. შესაძლოა, დისკური სივრცე ამოიწურა.

en: Could not create Temporary file.
ka: დროებითი ფაილის შექმნა ვერ მოხერხდა.

en: Could not create directory.
ka: ვერ მოხერხდა საქაღალდის შექმნა.

en: Could not extract file from archive.
ka: შეუძლებელია ფაილის არქივიდან ამოღება.

en: Could not fully remove the plugin(s) %s.
ka: ვერ ხერხდება ჩანართ(ებ)ის %s სრული წაშლა

en: Could not fully remove the theme %s.
ka: ვერ ხერხდება %s თემის სრული წაშლა.

en: Could not insert link into the database
ka: ვერ ხერხდება ბაზაში ბმულების ჩამატება

en: Could not log out user sessions. Please try again.
ka: ვერ მოხერხდა მომხმარებლის სესიიდან გამოსვლა. გთხოვთ ახლიდან სცადოთ.

en: Could not remove the old plugin.
ka: ძველი ჩადგმის სრული წაშლა ვერ მოხერხდა.

en: Could not remove the old theme.
ka: თემის სრული წაშლა ვერ ხერხდება.

en: Could not retrieve file from archive.
ka: შეუძლებელია ფაილის არქივიდან ამოღება.

en: Could not update link in the database
ka: ვერ ხერხდება ბაზაში ბმულების განახლება

en: Create a New Site
ka: ახალი საიტის შექმნა

en: Create a New User
ka: ახალი მომხმარებლის შექმნა

en: Create a brand new user and add them to this site.
ka: შექმენით სრულიად ახალი მომხმარებელი და დაამატეთ ამ საიტზე.

en: Create, edit, and delete menus
ka: მენიუს შექმნა, ჩასწორება და წაშლა

en: Creating a Page is very similar to creating a Post, and the screens can be customized in the same way using drag and drop, the Screen Options tab, and expanding/collapsing boxes as you choose. This screen also has the distraction-free writing space, available in both the Visual and Text modes via the Fullscreen buttons. The Page editor mostly works the same as the Post editor, but there are some Page-specific features in the Page Attributes box.
ka: გვერდის შექმნა ძალიან ჰგაქვს ჩანაწერის შექმნას &#8212; შესაძლებელია ეკრანის მორგება გადათრევის, ჩანართის „ეკრანის მორგება“ და გაშლა/აკეცვის ბლოკების გზით. ამ ეკრანზე ასევე არის მოსახერხებელი სრულეკრანიანი რეჟიმი, რომელიც ხელმისაწვდომია როგორც ვიზუალურ, ასევე ტექსტურ რედაქტორში სპეციალური ღილაკის გამოყენებით. გვერდების რედაქტორი ისევე მუშაობს, როგორც ჩანაწერების რედაქტორი, თუმცა ბლოკში „გვერდის ატრიბუტები“ არის რამდენიმე ელემენტი, რაც მარტო გვერდებს ახასიათებთ.

en: Credits
ka: ჩვენს შესახებ

en: Crop
ka: ჩამოჭრა

en: Crop Aspect Ratio
ka: ჩამოჭრის პროპორციები

en: Crop Header Image
ka: საიტის სათაოს სურათის მოჭრა

en: Crop Selection
ka: მონიშნულის ჩამოჭრა

en: Crop and Publish
ka: მოჭრა და გამოქვეყნება

en: Crop thumbnail to exact dimensions (normally thumbnails are proportional)
ka: დაჭერი სურათი ამ ზომების მისაღებად (ჩვეულებრივ სტანდარტული ზომით)

en: Current Page
ka: მიმდინარე გვერდი

en: Current Revision by %s
ka: მიმდინარე ვერსიის ავტორი: %s

en: Current Theme
ka: მიმდინარე თემა

en: Current thumbnail
ka: მიმდინარე ესკიზი

en: Custom Background
ka: მორგებული ფონი

en: Custom Colors
ka: მორგებული ფერები

en: Custom Fields
ka: მორგებული ველები

en: Custom Header
ka: მორგებული სათაური

en: Custom Structure
ka: მორგებული სტრუქტურა

en: Custom Structures
ka: მორგებული სტრუქტურები

en: Custom database class.
ka: მონაცემთა ბაზის მორგებული კლასი.

en: Custom database error message.
ka: მონაცემთა ბაზის შეცდომის მორგებული შეტყობინება.

en: Custom date format:
ka: დროის მორგებული ფორმატი:

en: Custom field deleted.
ka: მორგებული ველი წაიშალა.

en: Custom field updated.
ka: მორგებული ველი განახლებულია.

en: Custom fields can be used to add extra metadata to a post that you can <a href="https://codex.wordpress.org/Using_Custom_Fields" target="_blank">use in your theme</a>.
ka: მორგებული ველები შესაძებლობას იძლევიან ჩანაწერებს დაემატოთ მეტა-მონაცემები, რომელთა გამოყენება შეგიძლიათ <a href="https://codex.wordpress.org/Using_Custom_Fields" target="_blank">თქვენს თემაში</a>.

en: Custom install script.
ka: ინსტალაციის მორგებული სკრიპტი.

en: Custom maintenance message.
ka: ტექნიკური სამუშაოების მორგებული შეტყობინება.

en: Custom site deleted message.
ka: წაშლილი საიტის მორგებული შეტყობინება.

en: Custom site inactive message.
ka: გათიშული საიტის მორგებული შეტყობინება.

en: Custom site suspended message.
ka: მორგებული შეტყობინება შეჩერებული საიტის შესახებ.

en: Custom time format:
ka: დროის მორგებული ფორმატი:

en: Custom:
ka: მორგებული:

en: Customize &#8220;%s&#8221;
ka: მორგება: &#8220;%s&#8221;

en: Customize Your Site
ka: თქვენი საიტის მორგება

en: Customizing This Display
ka: ამ ეკრანის მორგება

en: Dark
ka: მუქი

en: Database Host
ka: მონაცემთა ბაზის მისამართი

en: Database Name
ka: მონაცემთა ბაზის სახელი

en: Database Update Required
ka: მოთხოვნილია მონაცემთა ბაზის განახლება

en: Database host
ka: მონაცემთა ბაზის მისამართი

en: Database name
ka: მონაცემთა ბაზის სახელი

en: Database password
ka: მონაცემთა ბაზის პაროლი

en: Database repair results
ka: მონაცემთა ბაზის შეკეთების შედეგები

en: Database username
ka: მონაცემთა ბაზის მომხმარებლის სახელი

en: Date
ka: თარიღი

en: Date and time
ka: თარიღი და დრო

en: Date range:
ka: დიაპაზონი:

en: Date/Time
ka: თარიღი/დრო

en: Day
ka: დღე

en: Day and name
ka: დღე და დასახელება

en: Daylight saving time begins on: %s.
ka: ზაფხულის დროზე გადასვლა: %s.

en: Deactivate
ka: გამორთვა

en: Deactivate %s
ka: %s-ის დეაქტივაცია

en: Default Avatar
ka: ნაგულისხმევი ავატარი

en: Default Images
ka: ნაგულისხმევი ნახატები

en: Default Link Category
ka: ბმულების ნაგულისხმევი კატეგორია

en: Default Mail Category
ka: ელფოსტის ნაგულისხმევი კატეგორია

en: Default Post Category
ka: ჩანაწერების ნაგულისხმევი კატეგორია

en: Default Post Format
ka: ჩანაწერის ნაგულისხმევი ფორმატი

en: Default Template
ka: ნაგულისხმევი შაბლონი

en: Default article settings
ka: სტატიის ნაგულისხმევი პარამეტრები

en: Default is %s
ka: ნაგულისხმევი არის %s

[ctx: Default network name]
en: %s Sites
ka: %s საიტი

[ctx: Default post slug]
en: hello-world
ka: gamarjoba-samkaro

en: Delete
ka: წაშლა

en: Delete %s
ka: %s-ის წაშლა

en: Delete My Site
ka: ჩემი საიტის წაშლა

en: Delete My Site Permanently
ka: ჩემი საიტის სამუდამოდ წაშლა

en: Delete Plugin
ka: ჩადგმის წაშლა

en: Delete Plugins
ka: ჩადგმების წაშლა

en: Delete Site
ka: საიტის წაშლა

en: Delete Users
ka: მომხმარებლების წაშლა

en: Delete a menu item by <strong>expanding it and clicking the Remove link</strong>
ka: მენიუს ელემენტის წაშლა შესაძლებელია, <strong>მისი გაშლის და ბმულზე „წაშლა“ დაჭერის შემდეგ</strong>

en: Delete all content.
ka: მთლიანი შიგთავსის წაშლა.

en: Delete brings you to the Delete Users screen for confirmation, where you can permanently remove a user from your site and delete their content. You can also delete multiple users at once by using Bulk Actions.
ka: ბრძანება „წაშლა“ გამოიძახებს დადასტურების ეკრანს, სადაც შესაძლებელია როგორც კონკრეტული მომხმარებლის წაშლა, აგრეთვე მის მიერ შექმნილი შიგთავსისაც. ასევე შესაძლებელია ერთდროულად რამდენიმე მომხმარებლის წაშლა.

en: Delete this item permanently
ka: ელემენტის სამუდამოდ წაშლა

en: Delete this theme
ka: ამ თემის წაშლა

en: Deleted
ka: წაშლილია

en: Deleting Links
ka: ბმულების წაშლა

en: Deleting a category does not delete the posts in that category. Instead, posts that were only assigned to the deleted category are set to the category %s.
ka: ამ კატეგორიის წაშლა არ გამოიწვევს ამ კატეგორიის ჩანაწერების წაშლას. ამის სანაცვლოდ ჩანაწერები წაშლილი კატეგორიიდან გადავლენ კატეგორიაში %s.

en: Denied: %s
ka: წაშლილი: %s

en: Descending
ka: კლებადობით

en: Designer
ka: დიზაინერი

en: Destination folder already exists.
ka: სამიზნე საქაღალდე უკვე არსებობს.

en: Detach
ka: მოშორება

en: Detached %d attachment. | Detached %d attachments.
ka[0]: %d დანართი მოცილდა ჩანაწერს.

en: Details
ka: დეტალები

en: Developer
ka: დეველოპერი

en: Did you lose your phone or leave your account logged in at a public computer? You can log out everywhere else, and stay logged in here.
ka: ტელეფონი დაკარგეთ, ან დაგავიწყდათ საჯარო კომპიუტერში თქვენი ანგარიშის გათიშვა? აქ შეგიძლიათ ყველა სხვა სესიიდან გამოსვლა, გარდა მიმდინარესი.

en: Direct link (best for mobile)
ka: პირდაპირი ბმული (საუკეთესოა მობილური მოწყობილობებისათვის)

en: Disable
ka: გამორთვა

en: Disable accessibility mode
ka: წვდომადობის რეჟიმის გამორთვა

en: Disable the visual editor when writing
ka: ვიზუალური რედაქტორის გაუქმება წერის დროს

en: Disable this theme
ka: ამ თემის გამორთვა

en: Disabled <span class="count">(%s)</span> | Disabled <span class="count">(%s)</span>
ka[0]: გამორთული <span class="count">(%s)</span>

en: Disabling Maintenance mode&#8230;
ka: მოწესრიგების რეჟიმი გამორთულია&#8230;

en: Discard any changes and restore the original image.
ka: ყველა ცვლილების გაუქმება და საწყისი გამოსახულების აღდგენა.

en: Discourage search engines from indexing this site
ka: საძიებო სისტემებისათვის ამ საიტის ინდექსაციის აკრძალვა

en: Discussion
ka: დისკუსია

en: Discussion Settings
ka: დისკუსიის პარამეტრები

en: Display Options
ka: ჩვენების პარამეტრები

en: Display name publicly as
ka: აჩვენე ჩემი სახელი საჯაროდ როგორც

en: Displayed on attachment pages.
ka: გამოჩნდება ჩანართის გვერდზე.

en: Displaying %s&#8211;%s of %s
ka: ნაჩვენებია %s&#8211;%s, სულ %s

en: Do not allow
ka: აკრძალულია

en: Docs Committer
ka: დოკუმენტაციის ავტორი

en: Documentation:
ka: დოკუმენტაცია:

en: Don&#8217;t forget to click &#8220;Save Changes&#8221; when you&#8217;re done!
ka: არ დაგავიწყდეთ დასრულების შემდეგ ღილაკზე „ცვლილებების შენახვა“ დაჭერა!

en: Don&#8217;t forget to click on the Save Changes button when you are finished.
ka: დასრულების შემდგომ არ დაგავიწყდეთ ღილაკზე &laquo;ცვლილელების შენახვა&raquo; დაჭერა.

en: Don&#8217;t you wish all software came with these freedoms? So do we! For more information, check out the <a href="http://www.fsf.org/">Free Software Foundation</a>.
ka: გსურთ, რომ სხვა პროგრამული უზრუნველყოფა ასეთივე წესებით ვრცელდებოდეს? ჩვენ ძალიან გვინდა! დამატებითი ინფორმაციის მიღება შესაძლებელია აქ: <a href="http://www.fsf.org/">Free Software Foundation</a>.

en: Donate to this plugin &#187;
ka: შემოწირულება ამ ჩადგმის ავტორს &#187;

en: Double-check your email address before continuing.
ka: კარგად შეამოწმეთ ელფოსტის მისამართი, სანამ გააგრძელებთ.

en: Down one
ka: ერთით ქვემოთ

en: Download %s
ka: ჩამოტვირთვა: %s

en: Download Export File
ka: ექსპორტის ფაილის ჩამოტვირთვა

en: Download failed.
ka: ჩამოტვირთვა ჩაიშალა.

en: Download nightly build
ka: ღამის ანაწყობის გადმოწერა

en: Downloading install package from <span class="code">%s</span>&#8230;
ka: პაკეტის ჩამოტვირთვა <span class="code">%s</span>&#8230;

en: Downloading translation from <span class="code">%s</span>&#8230;
ka: თარგმანის ჩამოტვირთვა: <span class=“code”>%s</span>&#8230;

en: Downloading update from <span class="code">%s</span>&#8230;
ka: ჩამოტვირთეთ განახლება: <span class="code">%s</span>&#8230;

en: Draft created on %1$s at %2$s
ka: მონახაზი შექმნილი %1$s, %2$s-ში

en: Draft saved at %s.
ka: მონახაზი შენახულია: %s.

en: Drafts
ka: მონახაზები

en: Drag each item into the order you prefer. Click the arrow on the right of the item to reveal additional configuration options.
ka: განათავსეთ ელემენტები სასურველი თანმიმდევრობით გადათრევის გზით. ასევე შესაძლებელია ელემენტის მარჯვნივ განთავსებულ ისარზე დაწკაპუნება, დამატებითი პარამეტრების მორგებისათვის.

en: Drag the bookmarklet below to your bookmarks bar. Then, when you&#8217;re on a page you want to share, simply &#8220;press&#8221; it.
ka: გადაათრიეთ ქვემოთ მოთავსებული სანიშნი უკან პანელზე. შემდეგ გადადით გვერდზე რომელის გაზიარებაც გსურთ და დააჭირეთ „გამოქვეყნება“.

en: Drag widgets here to remove them from the sidebar but keep their settings.
ka: გადმოიტანეთ ვიჯეტები აქ რომ ამოიღოთ გვერდითი ზოლიდან, მაგრამ არ წაშალოთ მისი პარამეტრები.

en: Drop files here
ka: გადმოათრიეთ ფაილები აქ

en: Drop-ins <span class="count">(%s)</span> | Drop-ins <span class="count">(%s)</span>
ka[0]: წვეთები <span class="count">(%s)</span>

en: Drop-ins are advanced plugins in the %s directory that replace WordPress functionality when present.
ka: წვეთები არის სპეციალური, მაღალი სირთული მქონე ჩადგმები %s საქაღალდეში, რომლებიც ცვლიან WordPress-ის ფუნქციონალს.

en: Due to an error during updating, WordPress has rolled back to your previous version.
ka: განახლებისას შეცდომის გამო მოხდა WordPress-ის წინა ვერსიაზე დაბრუნება.

en: ERROR:
ka: შეცდომა:

en: ERROR: %s
ka: შეცდომა: %s

en: ERROR: The network could not be created.
ka: შეცდომა: ქსელის შექმნა ვერ მოხერხდა.

en: ERROR: please type a comment.
ka: შეცდომა: გთხოვთ დაწეროთ კომენტარი.

en: ERROR: you are replying to a comment on a draft post.
ka: შეცდომა: თქვენ პასუხობთ კომენტარს ჩანაწერის მონახაზში.

en: Each custom menu may contain a mix of links to pages, categories, custom URLs or other content types. Menu links are added by selecting items from the expanding boxes in the left-hand column below.
ka: თითოეული მორგებული მენიუ შეიძლება შეიცავდეს ბმულებს გვერდებზე, კატეგორიებზე, მორგებულ მისამართებზე და სხვა სახის შიგთავსზე. ბმულები მენიუში ემატება მარცხნივ განთავსებულ გაშლად ბლოკებში.

en: Edit %s
ka: %s-ის ჩასწორება

en: Edit &#8220;%s&#8221;
ka: &#8220;%1$s&#8221;-ის ჩასწორება

en: Edit Comment
ka: კომენტარის ჩასწორება

en: Edit Link
ka: ბმულის ჩასწორება

en: Edit Menu Item
ka: მენიუს ელემენტის ჩასწორება

en: Edit Menus
ka: მენიუს ჩასწორება

en: Edit Plugins
ka: ჩადგმების ჩასწორება

en: Edit Themes
ka: თემების ჩასწორება

en: Edit User
ka: მომხმარებლის ჩასწორება

en: Edit comment
ka: კომენტარის ჩასწორება

en: Edit date and time
ka: დროის და თარიღის ჩასწორება

en: Edit permalink
ka: მუდმივი ბმულის ჩასწორება

en: Edit selected menu
ka: მონიშნული მენიუს ჩასწორება

en: Edit status
ka: სტატუსის ცვლილება

en: Edit takes you to the editable profile screen for that user. You can also reach that screen by clicking on the username.
ka: „ჩასწორება“ ხსნის მომხმარებლის პროფილის რედაქტირების ფანჯარას. აქ მოხვედრა ასევე შესაძლებელია მომხმარებლის სახელზე დაწკაპუნებით.

en: Edit this item
ka: ამ ელემენტის ჩასწორება

en: Edit this item inline
ka: ამ ელემენტის თვისებების ჩასწორება

en: Edit visibility
ka: ჩვენების შესაძლებლობის ცვლილება

en: Edit your default menu by adding or removing items. Drag each item into the order you prefer. Click Create Menu to save your changes.
ka: ჩაასწორეთ ნაგულისხმევი მენიუ, ცალკეული ელემენტების დამატებით, ან წაშლით. განათავსეთ ელემენტები სასურველი თანმიმდევრობით, გადათრევის გზით. დააჭირეთ ღილაკზე „მენიუს შექმნა“, ცვლილებების შენახვისათვის.

en: Edit your front page
ka: მთავარი გვერდის ჩასწორება

en: Edit your menu below, or <a href="%s">create a new menu</a>.
ka: ჩაასწორეთ თქვენი მენიუ, ან <a href=“%s”>შექმენით ახალი მენიუ</a>.

en: Editing %s (active)
ka: %s-ის ჩასწორება (აქტიური)

en: Editing %s (inactive)
ka: %s-ის ჩასწორება (არა აქტიური)

en: Editing Menus
ka: მენიუს ჩასწორება

en: Editor Style
ka: რედაქტორის სტილი

en: Editors can publish posts, manage posts as well as manage other people&#8217;s posts, etc.
ka: რედაქტორს შეუძლია გამოაქვეყნოს ჩანაწერები, ჩაასწოროს როგორც თავისი, ასევე სხვისი ჩანაწერები და ა.შ.

en: Email Address
ka: ელ-ფოსტა

en: Email me whenever
ka: გამომიგზავნეთ წერილი, როდესაც

en: Email or Username
ka: ელ-ფოსტა, ან თიკუნი

en: Email:
ka: ელ-ფოსტა:

en: Embed your WordPress content
ka: მასალების ჩადგმა

en: Embeds
ka: ჩადგმები

en: Empty Spam
ka: სპამის გასუფთავება

en: Empty Title filled from filename.
ka: ცარიელი სათაურის ადგილას ჩაიწერება ფაილის სახელი.

en: Empty Trash
ka: სანაგვის გასუფთავება

en: Empty archive.
ka: არქივი ცარიელია.

en: Enable
ka: ჩართვა

en: Enable accessibility mode
ka: წვდომადობის რეჟიმის ჩართვა

en: Enable full-height editor and distraction-free functionality.
ka: რედაქტორის სიმაღლეში და სრულეკრანიან რეჟიმში გაწელვა.

en: Enable keyboard shortcuts for comment moderation.
ka: გაააქტიურე მალსახმობი კლავიშები კომენტარების შემოწმებისათვის.

en: Enable this theme
ka: ამ თემის ჩართვა

en: Enable threaded (nested) comments %s levels deep
ka: აჩვენე განტოტვილი სახით %s დონეზე

en: Enabled <span class="count">(%s)</span> | Enabled <span class="count">(%s)</span>
ka[0]: ჩართული <span class="count">(%s)</span>

en: Enabling Accessibility Mode, via Screen Options, allows you to use Add and Edit buttons instead of using drag and drop.
ka: სპეციალური შესაძლებლობების რეჟიმის ჩართვით ჩანართზე „ეკრანის მორგება“ შესაძლებლობა გეძლევათ გამოიყენოთ ღილაკები „დამატება“ და „ჩასწორება“ გადათრევის რეჟიმის ნაცვლად.

en: Enabling Maintenance mode&#8230;
ka: ჩართულია მოწესრიგების რეჟიმი&#8230;

en: Enabling the Network
ka: ქსელის ჩართვა

en: Encoding for pages and feeds
ka: გვერდებისა და არხების კოდირება

en: End date:
ka: დასრულების თარიღი:

en: English
ka: ინგლისური

en: Enter a URL to scan
ka: შეიტანეთ URL-მისამართი სკანირებაზე

en: Enter a link URL or click above for presets.
ka: მიუთითეთ მისამართი ან დააწკაპუნეთ არსებულს.

en: Enter menu name here
ka: შეიყვანეთ მენიუს სახელი

en: Enter new
ka: ახლის შეტანა

en: Enter the address here if you <a href="https://codex.wordpress.org/Giving_WordPress_Its_Own_Directory">want your site home page to be different from your WordPress installation directory.</a>
ka: თუ გსურთ, რომ საიტის მისამართი <a href="https://codex.wordpress.org/Giving_WordPress_Its_Own_Directory">განსხვავდებოდეს საქაღალდისაგან</a> სადაც დაინსტალირებულია WordPress, შეიტანეთ მისამართი აქ.

en: Enter the email address of an existing user on this network to invite them to this site. That person will be sent an email asking them to confirm the invite.
ka: შეიტანეთ ქსელის არსებული მომხმარებლის ელფოსტის მისამართი, რათა მოიწვიოთ ის საიტზე. მას გაეგზავნება წერილი მოწვევის დადასტურებით.

en: Enter the email address or username of an existing user on this network to invite them to this site. That person will be sent an email asking them to confirm the invite.
ka: შეიტანეთ ქსელის არსებული მომხმარებლის ელფოსტის მისამართი, ან სახელი, რათა მოიწვიოთ ის საიტზე. მას გაეგზავნება წერილი მოწვევის დადასტურებით.

en: Enter the location on the server where the public and private keys are located. If a passphrase is needed, enter that in the password field above.
ka: შეიტანეთ სერვერზე ღია და დახურული გასაღებების მდებარეობის ადგილი. თუ საჭიროა კოდური სიტყვა, შეიტანეთ ზემოთ პაროლის ველში.

en: Enter title here
ka: შეიტანეთ სათაური აქ

en: Error code: %s
ka: შეცდომის კოდი: %s

en: Error in deleting.
ka: შეცდომა წაშლისას

en: Error in displaying the widget settings form.
ka: შეცდომა ვიჯეტის პარამეტრების ჩვენებისას.

en: Error in moving to Trash.
ka: შეცდომა სანაგვეში გადატანისას.

en: Error in restoring from Trash.
ka: შეცდომა სანაგვედან აღდგენისას.

en: Error saving media attachment.
ka: შეცდომა მედიას დამახსოვრებისას.

en: Error while adding the category. Please try again later.
ka: შეცდომა კატეგორიის შექმნისას. გაიმეორეთ მოგვიანებით.

en: Error while saving the scaled image. Please reload the page and try again.
ka: შეცდომა შეცვლილი ზომის მქონე სურათის შენახვისას. გთხოვთ, გადატვირთეთ გვერდი და კიდევ სცადოთ.

en: Error while saving.
ka: შეცდომა ცვლილებების დამახსოვრებისას.

en: Error: [%1$s] %2$s
ka: შეცდომა: [%1$s] %2$s

en: Even more embed providers
ka: კიდევ უფრო მეტი ჩაშენების მომწოდებელები

en: Every plugin and theme in WordPress.org&#8217;s directory is 100%% GPL or a similarly free and compatible license, so you can feel safe finding <a href="%1$s">plugins</a> and <a href="%2$s">themes</a> there. If you get a plugin or theme from another source, make sure to <a href="%3$s">ask them if it&#8217;s GPL</a> first. If they don&#8217;t respect the WordPress license, we don&#8217;t recommend them.
ka: WordPress.org საიტზე განთავსებული ყოველი ჩადგმა და თემა შეესაბამება GPL, ან მსგავს ლიცენზიას, ამიტომ სრულიად უსაფრთხოდ შეგიძლიათ გამოიყენოთ <a href="%1$s">ჩადგმები</a> და <a href="%2$s">თემები</a>. თუ თქვენ მიიღეთ ჩადგმა, ან თემა სხვა წყაროდან, პირველ რიგში <a href="%3$s">დაინტერესდით, შეესაბამება, თუ არა ის GPL-ლიცენზიას</a>. თუ ის არ არის თავსებადი WordPress-ის ლიცენზიასთან, ჩვენ არ გირჩევთ მის გამოყენებას.

en: Example: <code>http://wordpress.org/</code> &#8212; don&#8217;t forget the <code>http://</code>
ka: მაგალითი: <code>http://wordpress.org/</code> &#8212; არ დაგავიწყდეთ <code>http://</code>

en: Example: Nifty blogging software
ka: მაგალითი: ბლოგინგისათვის საუკეთესო პლათფორმა

en: Excerpt View
ka: გაშლილი სახით

en: Excerpts are optional hand-crafted summaries of your content that can be used in your theme. <a href="https://codex.wordpress.org/Excerpt" target="_blank">Learn more about manual excerpts.</a>
ka: ციტატა &#8212; თქვენი ტექსტის არასავლდებულო მოკლე შინაარსი, რომლის გამოყენება შესაძლებელია თქვენს შაბლონში. <a href="https://codex.wordpress.org/Excerpt" target="_blank">გაიგეთ მეტი.</a>

en: Executed before Multisite is loaded.
ka: სრულდება Multisite-ის ჩატვირთამდე.

en: Export
ka: ექსპორტი

en: Extended Core Team
ka: ბირთვის გაფართოებული გუნდი

en: External Libraries
ka: გარე ბიბლიოთეკები

en: External object cache.
ka: გარე ელემენტების ქეში.

en: FAILED: %s
ka: ჩაიშალა: %s

en: FAILED: WordPress failed to update to %s
ka: ჩაიშალა: WordPress ვერ განახლდა %s ვერსიაზე

en: FTP Password
ka: FTP-პაროლი

en: FTP Username
ka: FTP-მომხმარებლის სახელი

en: FTP hostname is required
ka: აუცილებელია FTP-სერვერის მისამართი

en: FTP password is required
ka: აუცილებელია FTP-სერვერის პაროლი

en: FTP username is required
ka: აუცილებელია FTP-სერვერის მომხმარებლის სახელი

en: FTP/SSH Password
ka: FTP/SSH პაროლი

en: FTP/SSH Username
ka: FTP/SSH მომხმარებლის სახელი

en: Failed to connect to FTP Server %s
ka: ვერ მოხერხდა დაკავშირება FTP-სერვერთან, %s

en: Failed to connect to SSH2 Server %s
ka: ვერ მოხერხდა დაკავშირება SSH2-სერვერთან, %s

en: Failed to initialize a SFTP subsystem session with the SSH2 Server %s
ka: ვერ მოხერხდა კავშირის სეანსის დამყარება SFTP-დან SSH2 %s სერვერამდე

en: Failed to optimize the %1$s table. Error: %2$s
ka: ვერ მოხერხდა %1$s ცხრილის ოპტიმიზაცია. შეცდომა: %2$s

en: Failed to repair the %1$s table. Error: %2$s
ka: ვერ მოხერხდა %1$s ცხრილის აღდგენა. შეცდომა: %2$s

en: Failed to write file to disk.
ka: დისკზე ჩაწერა ვერ მოხერხდა.

en: Feature Filter
ka: მახასიათებლების ფილტრი

en: Featured Image Header
ka: ჩანაწერის მინიატურა სათაურში

en: Featured Images
ka: რჩეული სურათები

en: Features
ka: ფუნქციები

en: File URL
ka: ფაილის URL-მისამართი

en: File URL:
ka: ფაილის URL-მისამართი:

en: File edited successfully.
ka: ფაილი წარმატებით შეიცვალა.

en: File is empty. Please upload something more substantial.
ka: ფაილი ცარიელია. გთხოვთ, ატვირთოთ რამე არსებითი.

en: File is empty. Please upload something more substantial. This error could also be caused by uploads being disabled in your php.ini or by post_max_size being defined as smaller than upload_max_filesize in php.ini.
ka: ფაილი ცარიელია. გთხოვთ, ატვირთოთ რამე არსებითი. ეს შეცდომა შეიძლება გამოწვეული იყოს იმით, რომ ატვირთვა გათიშულია თქვენს php.ini-ში ან იმავე ფაილში მითითებული მნიშვნელობა post_max_size ნაკლებია ვიდრე upload_max_filesize.

en: File upload stopped by extension.
ka: ფაილის ატვირთვა შეჩერებული იქნა გაფართოების გამო.

en: Files in the %s directory are executed automatically.
ka: ფაილები %s საქაღალდეში სრულდება ავტომატურად.

en: Files of this type are not editable.
ka: ამ ტიპის ფაილების ჩასწორება შეუძლებელია.

en: Filesystem error.
ka: ფაილური სისტემის შეცდომა.

en: Fill in the information below and you&#8217;ll be on your way to creating a network of WordPress sites. We will create configuration files in the next step.
ka: შეავსეთ ინფორმაცია, რომელიც საჭიროა WordPress-ის საიტების ქსელის შესაქმნელად. კონფიგურაციის ფაილები შეიქმნება შემდეგ ბიჯზე.

en: Filter
ka: გაფილტვრა

en: Filter &#187;
ka: ფილტრი &#187;

en: Filter by category
ka: გაფილტვრა კატეგორიის მიხედვით

en: Filter by comment type
ka: გაფილტვრა კომენატრის ტიპის მიხედვით

en: Filter comments list
ka: კომენტარების სიის დაფილტვრა

en: Filter items list
ka: ელემენტების სიის დაფილტვრა

en: Filter media items list
ka: მედია-ელემენტების სიის დაფილტვრა

en: Filter plugins list
ka: ჩადგმების სიის დაფილტვრა

en: Filter themes list
ka: თემების სიის დაფილტვრა

en: Filter users list
ka: მომხმარებელთა სიის დაფილტვრა

en: Filtering by:
ka: მიმდინარე ფილტრი:

en: Find Posts or Pages
ka: გვერდების, ან ჩანაწერების მოძებნა

en: Find Themes
ka: თემების ძებნა

en: Find a theme based on specific features.
ka: მოიძიეთ თემა გარკვეული თვისებებით.

en: First Name
ka: სახელი

en: First page
ka: პირველი გვერდი

en: Fixed Layout
ka: ფიქსირებული დიზაინი

en: Flexible Header
ka: მოქნილი ქუდი

en: Flip horizontally
ka: გადაბრუნება ჰორიზონტალურად

en: Flip vertically
ka: გადაბრუნება ვერტიკალურად

en: Fluid Layout
ka: მოქნილი დიზაინი

en: Follow the link to open Press This. Then add it to your device&#8217;s bookmarks or home screen.
ka: ჩანართის გასახსნელად გადადით ბმულზე. შემდეგ დაამატეთ ის რჩეულებში, ან თქვენი მოწყობილობის ეკრანზე.

[ctx: Followed by post revision info]
en: From:
ka: გამგზავნი:

[ctx: Followed by post revision info]
en: To:
ka: მიმღები:

en: For PHP files, you can use the Documentation dropdown to select from functions recognized in that file. Look Up takes you to a web page with reference material about that particular function.
ka: PHP-ფაილების ჩასწორებისას შესაძლებელია ჩამოშლადი მენიუს „დოკუმენტაცია“ გამოყენება, ფაილში მოცემული ფუნქციების ასარჩევად. ღილაკი „ძებნა“ გადაგიყვანთ ვებ-გვერდზე ამ ფუნქციის აღწერილობით.

en: For each article in a feed, show
ka: არხში, ყველა ჩანაწერისთვის გამოჩნდება

en: For images only, you can click on Edit Image under the thumbnail to expand out an inline image editor with icons for cropping, rotating, or flipping the image as well as for undoing and redoing. The boxes on the right give you more options for scaling the image, for cropping it, and for cropping the thumbnail in a different way than you crop the original image. You can click on Help in those boxes to get more information.
ka: სურათებთან მუშაობისას შესაძლებელია მინიატურის ქვეშ მოთავსებულ ღილაკზე „ჩასწორება“ დაჭერა, სურათების რედაქტორის გასახსნელად. მისი საშუალებით შეძლებთ სურათის მოჭრას, შემობრუნებას, აგრეთვე ოპერაციის გაუქმებასა და უკან დაბრუნებას. მარჯვნივ განთავსებული ბლოკები უფრო მეტ შესაძლებლობას გაძლევენ არა მარტო მაშტაბირებისა და მოჭრისათვის, არამედ მინიატურის ცალკე დამუშავებისათვის. დააჭირეთ ბმულზე „დახმარება“ დამატებითი ინფორმაციის მისაღებად.

en: For more information, see <a href="%s">the release notes</a>.
ka: დამატებითი ინფორმაციისათვის იხილეთ <a href="%s">შენიშვნები ვერსიის შესახებ</a>.

en: For more information:
ka: დამატებითი ინფორმაციისათვის:

en: For more on version %s, see the About WordPress screen:
ka: %s ვერსიის შესახებ დამატებითი ინფორმაციისათვის, იხილეთ ეკრანი „WordPress-ის შესახებ“:

en: For most themes, the header text is your Site Title and Tagline, as defined in the <a href="%1$s">General Settings</a> section.
ka: თემების უმრავლესობა სათაურის ტექსტისათვის გამოსახავს საიტის დასახელებასა და მოკლე აღწერილობას, რომლებიც მითითებულია <a href="%1$s">ძირითადი პარამეტრების</a> სექციაში.

en: For users without a custom avatar of their own, you can either display a generic logo or a generated one based on their email address.
ka: იმ მომხმარებლებისათვის, ვისაც არ უყენია მორგებული ავატარი, გამოჩნდება ან სტანდარტული სურათი, ან შექმნილი მათი ელფოსტის მიხედვით.

en: Formatting
ka: დაფორმატება

en: Found %s
ka: ნაპოვნია %s

en: Four Columns
ka: ოთხი სვეტი

en: Freedoms
ka: უფლებები

en: From %1$s %2$s
ka: ავტორი: %1$s, მოლოდინში: %2$s

en: From %1$s on %2$s%3$s
ka: ავტორი: %1$s, ჩანაწერი: %2$s, %3$s

en: From Computer
ka: კომპიუტერიდან

en: From URL
ka: URL-მისამართიდან

en: From this screen you can review, compare, and restore revisions:
ka: ამ ეკრანზე შესაძლებელია ვერსიების ნახვა, შედარება და აღდგენა:

en: From this screen you can:
ka: ამ ეკრანზე თქვენ შეგიძლიათ:

en: Front Page
ka: მთავარი გვერდი

en: Front Page Posting
ka: გამოქვეყნება მთავარი გვერდიდან

en: Front page: %s
ka: მთავარი გვერდი: %s

en: Full URL path to files
ka: სრული მისამართი ფაილებამდე

en: Full Width Template
ka: სრულფართობიანი თემა

en: Full text
ka: სრული ტექსტი

en: Function Name&hellip;
ka: ფუნქციის სახელი&hellip;

en: Future security updates will be applied automatically.
ka: უსაფრთხოების შემდეგი განახლებები დაყენდება ავტომატურად.

en: G &#8212; Suitable for all audiences
ka: G &#8212; შესაფერისია ნებისმიერი ტიპის მნახველისთვის

en: GB
ka: გბაიტი

en: Gallery
ka: გალერეა

en: Gallery (%s)
ka: გალერეა (%s)

en: Gallery columns:
ka: გალერეის სვეტები:

en: General Settings
ka: ძირითადი პარამეტრები

en: Generate Password
ka: პაროლის შექმნა

en: Genre: %s.
ka: ჟანრი: %s.

en: Get Favorites
ka: სიის მიღება

en: Get Shortlink
ka: მოკლე ბმულის მიღება

en: Get Started
ka: დავიწყოთ

en: Get Version %s
ka: მიიღეთ ვერსია %s

en: Give your menu a name above, then click Create Menu.
ka: დაარქვით სახელი მენიუს სახელი, შემდეგ დააწკაპუნეთ ღილაკზე „მენიუს შექმნა“.

en: Global Settings
ka: გლობალური პარამეტრები

en: Go back
ka: უკან

en: Go to Dashboard
ka: კონსოლზე გადასვლა

en: Go to Dashboard &rarr; Home
ka: გადადით: კონსოლი &rarr; მთავარი გვერდი

en: Grant this user super admin privileges for the Network.
ka: მიანიჭეთ ამ მომხმარებელს ქსელის ზეადმინისტრატორის უფლებები.

en: Gravatar Logo
ka: Gravatar-ლოგო

en: Gray
ka: ნაცრისფერი

en: Green
ka: მწვანე

en: Guest Committer
ka: მოწვეული დეველოპერი

en: Header Text
ka: სათაურის ტექსტი

en: Header updated. <a href="%s">Visit your site</a> to see how it looks.
ka: სათაო განახლდა. <a href="%s">ეწვიეთ თქვენს საიტს</a> ცვლილების სანახავად.

en: Hello world!
ka: ცხოვრება მშვენიერია!

en: Here is a basic overview of the different user roles and the permissions associated with each one:
ka: მომხმარებლის როლებისა და შესაბამისი შესაძლებლობების მოკლე მიმოხილვა:

en: Hi,
    
    You've been invited to join '%1$s' at
    %2$s with the role of %3$s.
    
    Please click the following link to confirm the invite:
    %4$s
ka: გამარჯობა,
    
    თქვენ მიგიწვიეს '%1$s' საიტზე
    %2$s ქსელში, %3$s როლით.
    
    გთხოვთ გადახვიდეთ ბმულზე მოსაწვევის მისაღებად:
    %4$s

en: Hi,
    You've been invited to join '%1$s' at
    %2$s with the role of %3$s.
    If you do not want to join this site please ignore
    this email. This invitation will expire in a few days.
    
    Please click the following link to activate your user account:
    %%s
ka: გამარჯობა,
    
    თქვენ მიგიწვიეს '%1$s' საიტზე
    %2$s ქსელში, %3$s როლით.
    თუ არ გსურთ ამ საიტთან დაკავშირება, ნურაფერს ნუ გააკეთებთ
    მოწვევა გაუქმდება რამდენიმე დღეში.
    
    გთხოვთ გადახვიდეთ ბმულზე მოსაწვევის მისაღებად:
    %%s

en: Hi, this is a comment.
    To delete a comment, just log in and view the post&#039;s comments. There you will have the option to edit or delete them.
ka: გამარჯობა! ეს კომენტარია.
    მის წასაშლელად, შედით სისტემაში და ნახეთ ჩანაწერის კომენტარები. იქ ნახავთ მათ შესაცვლელ და წასაშლელ ბმულებს.

en: Hide Details
ka: დეტალების დამალვა

en: Hide hidden updates
ka: დამალული განახლებების დამალვა

en: Hide post options
ka: ჩანაწერის პარამეტრების დამალვა

en: Hide this update
ka: ამ განახლების დამალვა

en: Hold a comment in the queue if it contains %s or more links. (A common characteristic of comment spam is a large number of hyperlinks.)
ka: არ გამოაქვეყნო ჩანაწერი თუ ის შეიცავს %s ან მეტ ბმულს. (სპამისგან თავდაცვისათვის.)

en: Holiday
ka: არდადეგები

en: Hostname
ka: სერვერი

en: Hour
ka: საათი

en: Hover or tap to see Activate and Live Preview buttons
ka: კურსით მითითება, ან დაწკაპუნება თემაზე ღილაკების „გააქტიურება“, და „წინასწარი დათვალიერება“ სანახავად

en: Hovering over a row in the posts list will display action links that allow you to manage your post. You can perform the following actions:
ka: მაუსის მიმთითებლის ჩანაწერთა სიაში სტრიქონზე გადატარებისას გამოჩნდება ბმული, რომელიც საშუალებას გაძლევთ მართოთ ჩანაწერი. შეგიძლიათ განახორციელოთ შემდეგი ქმედებები:

en: Hovering over a row in the users list will display action links that allow you to manage users. You can perform the following actions:
ka: მაუსის მიმთითებლის ჩანაწერების სიის სტრიქონზე მიტანისას გამოჩნდება ბმული, რომლის მეშვეობითაც შესაძლებელია ჩანაწერის მართვა. თქვენ შეგიძლიათ შეასრულოთ შემდეგი მოქმედება:

en: Hovering over a row reveals action links: Edit, Delete Permanently, and View. Clicking Edit or on the media file&#8217;s name displays a simple screen to edit that individual file&#8217;s metadata. Clicking Delete Permanently will delete the file from the media library (as well as from any posts to which it is currently attached). View will take you to the display page for that file.
ka: მაუსის მიმთითებლის ჩანაწერების სიის სტრიქონზე მიტანისას გამოჩნდება ბმულები: „ჩასწორება“, „წაშლა სამუდამოდ“, „გადასვლა“. ბმულზე „ჩასწორება“ დაჭერის შემდეგ შესაძლებელია ამ ფაილის მეტა-მონაცემების ჩასწორება. ბმულზე „წაშლა სამუდამოდ“ დაჭერით შესაძლებელია ფაილის წაშლა ბიბლიოთეკიდან. ბმული „გადასვლა“ გადაგიყვანთ გვერდზე, რომელზეც გამოჩნდება ეს ფაილი.

en: How to Update
ka: როგორ განვაახლოთ

[ctx: Howdy]
en: Welcome
ka: მოგესალმებით

en: Howdy ###USERNAME###,
    
    You recently clicked the 'Delete Site' link on your site and filled in a
    form on that page.
    
    If you really want to delete your site, click the link below. You will not
    be asked to confirm again so only click this link if you are absolutely certain:
    ###URL_DELETE###
    
    If you delete your site, please consider opening a new site here
    some time in the future! (But remember your current site and username
    are gone forever.)
    
    Thanks for using the site,
    Webmaster
    ###SITE_NAME###
ka: სალამი, ###USERNAME###!
    
    ცოტა ხნის წინ თქვენ დააჭირეთ ბმულზე „საიტის წაშლა“
    და შეავსეთ შესაბამისი ფორმა.
    
    თუ თქვენ ნამდვილად გსურთ საიტის წაშლა, დააჭირეთ ქვემოთ მოცემულ ბმულს.
    თანხმობის მოთხოვნა არ მოხდება, ამიტომ თქვენ
    სრულად უნდა იყოთ დარწმუნებული გადაწყვეტილებაში:
    ###URL_DELETE###
    
    თუ წაშლით საიტს, გთხოვთ დაფიქრდეთ იმაზე, რომ გახსნათ ახალი
    ოდესმე მომავალში! (მაგრამ გახსოვდეთ, რომ ამჟამინდელი თქვენი საიტი და მომხმარებლის სახელი
    სამუდამოდ დაიკარგება.)
    
    გმადლობთ, რომ სარგებლობთ ჩვენი საიტით,
    პატივსცემით,
    ###SITE_NAME###

en: Howdy ###USERNAME###,
    
    You recently requested to have the administration email address on
    your site changed.
    
    If this is correct, please click on the following link to change it:
    ###ADMIN_URL###
    
    You can safely ignore and delete this email if you do not want to
    take this action.
    
    This email has been sent to ###EMAIL###
    
    Regards,
    All at ###SITENAME###
    ###SITEURL###
ka: გამარჯობა ###USERNAME###,
    
    ცოტა ხნის წინ თქვენ მოითხოვეთ ადმინისტრატორის ანგარიშის ელფოსტის მისამართის ცვლილება.
    
    თუ ეს ასეა, გადადით მითითებულ ბმულზე, ამ ცვლილების განსახორციელებლად:
    ###ADMIN_URL###
    
    თუ თქვენ ეს არ გსურთ, ნურაფერს გააკეთებთ
    და წაშალეთ ეს წერილი.
    
    წერილი გაიგზავნა მისამართზე: ###EMAIL###
    
    წარმატებები,
    «###SITENAME###», საიტის გუნდი
    ###SITEURL###

en: Howdy ###USERNAME###,
    
    You recently requested to have the email address on your account changed.
    
    If this is correct, please click on the following link to change it:
    ###ADMIN_URL###
    
    You can safely ignore and delete this email if you do not want to
    take this action.
    
    This email has been sent to ###EMAIL###
    
    Regards,
    All at ###SITENAME###
    ###SITEURL###
ka: გამარჯობა ###USERNAME###,
    
    ცოტა ხნის წინ თქვენ მოითხოვეთ თქვენი ანგარიშის ელფოსტის მისამართის ცვლილება.
    
    თუ ეს ასეა, გადადით მითითებულ ბმულზე, ამ ცვლილების განსახორციელებლად:
    ###ADMIN_URL###
    
    თუ თქვენ ეს არ გსურთ, ნურაფერს გააკეთებთ
    და წაშალეთ ეს წერილი.
    
    წერილი გაიგზავნა მისამართზე: ###EMAIL###
    
    წარმატებები,
    «###SITENAME###», საიტის გუნდი
    ###SITEURL###

en: Howdy! Your site at %1$s has been updated automatically to WordPress %2$s.
ka: გაუმარჯოს! თქვენი საიტი %1$s ავტომატურად განახლდა WordPress %2$s ვერსიამდე.

en: I'm sorry, the link you clicked is stale. Please select another option.
ka: ბოდიშს მოგიხდით, რადგან ბმული, რომელსაც ეწვიეთ მოძველებულია. გთხოვთ აირჩიოთ სხვა.

en: I'm sure I want to permanently disable my site, and I am aware I can never get it back or use %s again.
ka: კი, დარწმუნებული ვარ, რომ მსურს სამუდამოდ გავთიშო ჩემი საიტი %s და ვიცი, რომ მისი დაბრუნება ან აღდგენა შეუძლებელი იქნება.

en: ID #%1$s: %2$s
ka: იდენტიფიკატორი #%1$s: %2$s

en: ID #%1$s: %2$s <strong>The current user will not be deleted.</strong>
ka: იდენტიფიკატორი #%1$s: %2$s <strong>მიმდინარე მომხმარებელი არ წაიშლება.</strong>

en: ID #%1$s: %2$s <strong>The current user will not be removed.</strong>
ka: იდენტიფიკატორი #%1$s: %2$s <strong>მიმდინარე მომხმარებელი არ წაიშლება.</strong>

en: ID #%1$s: %2$s <strong>You don't have permission to remove this user.</strong>
ka: იდენტიფიკატორი #%1$s: %2$s <strong>არ გაქვთ ამ მომხმარებლის წაშლის უფლება.</strong>

en: Icon Design
ka: ხატულების დიზაინი

en: Identicon (Generated)
ka: Identicon (ავტომატურად)

en: If %1$s is disabled, ask your administrator to enable that module, or look at the <a href="%2$s">Apache documentation</a> or <a href="%3$s">elsewhere</a> for help setting it up.
ka: თუ %1$s გამორთულია, სთხოვეთ თქვენს ადმინისტრატორს ჩართოს მოდული, ან იხილეთ <a href=“%2$s”>Apache-ის დოკუმენტაცია</a>, ან <a href=“%3$s”>სხვაგან</a> დახმარების მისაღებად.

en: If a media file has not been attached to any post, you will see that in the Attached To column, and can click on Attach File to launch a small popup that will allow you to search for a post and attach the file.
ka: თუ მედია-ფაილი არ არის მიმაგრებული არცერთ ჩანაწერზე, თქვენ ამას დაინახავთ სვეტში „გამოიყენება“ და შეძლებთ ბმულზე „მიმაგრება“ დაჭერით საჭირო ჩანაწერზე მიმაგრებას.

en: If an update is available, you&#8127;ll see a notification appear in the Toolbar and navigation menu.
ka: როდესაც გამოვა განახლება, თქვენ მიიღებთ შეტყობინებას ზედა პანელში და მენიუში.

en: If desired, WordPress will automatically alert various services of your new posts.
ka: თუ საჭიროა, WordPress ავტომატურად შეატყობინებს სხვადასხვა სერვისებს ახალი ჩანაწერების შექმნის შესახებ.

en: If for any reason this automatic file creation doesn&#8217;t work, don&#8217;t worry. All this does is fill in the database information to a configuration file. You may also simply open %1$s in a text editor, fill in your information, and save it as %2$s.
ka: თუ რაიმე მიზეზით ფაილის ავტომატური შექმნა ვერ მოხერხდა, ნუ იღელვებთ. ეს ყველაფერი განკუთვნილია პარამეტრების ფაილისათვის. თქვენ შეგიძლიათ უბრალოდ გახსნათ ფაილი %1$s ტექსტურ რედაქტორში, შეიტანოთ თქვენი ინფორმაცია და შეინახოთ ის, როგორც %2$s.

en: If something goes wrong with a plugin and you can&#8217;t use WordPress, delete or rename that file in the %s directory and it will be automatically deactivated.
ka: თუ მოხდა რაიმე შეცდომა და ჩადგმის გააქტიურების გამო თქვენი საიტი ვეღარ მუშაობს, წაშალეთ ან სახელი შეუცვალეთ ამ ჩადგმის საქაღალდეს %s საქაღალდეში და ჩადგმა ავტომატურად გაუქმდება.

en: If the importer you need is not listed, <a href="%s">search the plugin directory</a> to see if an importer is available.
ka: თუ საჭირო სკრიპტი არ არის სიაში, <a href="%s">მოძებნეთ ჩადგმების კატალოგში</a>

en: If the link is to a person, you can specify your relationship with them using the above form. If you would like to learn more about the idea check out <a href="http://gmpg.org/xfn/">XFN</a>.
ka: თუ ეს ბმული ეკუთვნის ვინმე პიროვნებას, შეგიძლიათ დააფიქსიროთ თქვენი ურთიერთობა მასთან ამ ფორმის საშუალებით. გაიგეთ მეტი ამ პროექტის შესახებ <a href="http://gmpg.org/xfn/">XFN</a>

en: If the root directory of your site were <a href="https://codex.wordpress.org/Changing_File_Permissions">writable</a>, we could do this automatically, but it isn&#8217;t so this is the url rewrite rule you should have in your <code>web.config</code> file. Create a new file, called <code>web.config</code> in the root directory of your site. Click in the field and press <kbd>CTRL + a</kbd> to select all. Then insert this code into the <code>web.config</code> file.
ka: თქვენი საიტის ძირეული დირექტორია წვდომადი რომ ყოფილიყო <a href="https://codex.wordpress.org/Changing_File_Permissions">ჩაწერაზე</a>, ჩვენ შევძლებდით შემდეგი ნაბიჯის შესრულებას ავტომატურად, მაგრამ ეს ასე არ მოხდა. აი, ბმულების გარდაქმნის წესები, რომლებიც უნდა იყოს ფაილში <code>web.config</code>. შექმენით ახალი ფაილი, სახელით <code>web.config</code> თქვენი საიტის ძირეული დირექტორიაში. დააწკაპუნეთ ველში და დააჭირეთ <kbd>CTRL + a</kbd>, მთლიანი ტექსტის მოსანიშნად. შემდეგ ჩასვით ეს კოდი ფაილში <code>web.config</code>.

en: If you are looking to use the link manager, please install the <a href="%s">Link Manager</a> plugin.
ka: თუ ეძებთ ბმულების მართვის გვერდს, დააყენეთ ჩადგმა <a href="%s">Link Manager</a>.

en: If you can&#8217;t drag the bookmarklet to your bookmarks, copy the following code and create a new bookmark. Paste the code into the new bookmark&#8217;s URL field.
ka: თუ ჩანართის რჩეულებშ გადატანა ვერ ხერხდება, დააკოპირეთ ეს კოდი და შექმენით ახალი ჩანართი. ჩასვით კოდი მისი მისამართის ველში.

en: If you delete a link, it will be removed permanently, as Links do not have a Trash function yet.
ka: თუ წაშლით ბმულს, ის წაიშლება სამუდამოდ. ბმულებს ჯერ-ჯერობით არ აქვთ სანაგვე ყუთის ფუნქცია.

en: If you do not remember your credentials, you should contact your web host.
ka: თუ არ გახსოვთ თქვენი ინფორმაცია, დაუკავშირდით თქვენს ვებ-ჰოსტს.

en: If you do not want to use your %s site any more, you can delete it using the form below. When you click <strong>Delete My Site Permanently</strong> you will be sent an email with a link in it. Click on this link to delete your site.
ka: თუ აღარ გსურთ გამოიყენოთ საიტი %s, შეგიძლიათ წაშალოთ ის ქვემოდ მოცემული ფორმის მეშვეობით. როცა დააჭერთ ღილაკს <strong>ჩემი საიტის სამუდამოდ წაშლა</strong> ელფოსტაზე მიიღებთ წერილს, სადაც მითითებული იქნება ბმული. საიტის წასაშლელად ეწვიეთ მოცემულ ბმულს.

en: If you don&#8217;t want a header image to be displayed on your site at all, click the &#8220;Remove Header Image&#8221; button at the bottom of the Header Image section of this page. If you want to re-enable the header image later, you just have to select one of the other image options and click &#8220;Save Changes&#8221;.
ka: თუ საერთოდ არ გსურთ საიტის ქუდში სურათების გამოტანა, დააჭირეთ ღილაკზე „ქუდში სურათის წაშლა“. თუ მოგვიანებით ხელახლა მოგინდებათ სურათის დაბრუნება უკან, უბრალოდ აირჩიეთ ერთ-ერთი შემოთავაზებული ვარიანტი და დააჭირეთ ღილაკზე „ცვლილებების შენახვა“.

en: If you don&lsquo;t want to upload your own image, you can use one of these cool headers, or show a random one.
ka: თუ არ გსურთ საკუთარი სურათების ატვირთვა, შეგიძლიათ გამოიყენოთ ერთ-ერთი შემოთავაზებულიდან, ან გამოიყვანოთ ისინი ალალბედზე.

en: If you experience any issues or need support, the volunteers in the WordPress.org support forums may be able to help.
ka: თუ წააწყდებით ამ პრობლემას და თქვენ დაგჭირდებათ მხარდაჭერა, თქვენ დაგეხმარებიან WordPress.org-ის ფორუმებზე.

en: If you have a plugin in a .zip format, you may install it by uploading it here.
ka: თუ გაქვთ ჩადგმა .zip ფორმატში, შეგიძლიათ დააყენოთ ის ამ გვერდზე ატვირთვით.

en: If you have a theme in a .zip format, you may install it by uploading it here.
ka: თუ გაქვთ თემა .zip ფორმატში, შეგიძლიათ დააყენოთ ამ გვერდიდან.

en: If you have marked plugins as favorites on WordPress.org, you can browse them here.
ka: თუ WordPress.org-ზე რომელიმე ჩადგმა მონიშნეთ, როგორც რჩეული, აქ შეძლებთ მათ ნახვას.

en: If you have marked themes as favorites on WordPress.org, you can browse them here.
ka: თუ WordPress.org-ზე რომელიმე თემა მონიშნეთ, როგორც რჩეული, აქ შეძლებთ მათ ნახვას.

en: If you have posts or comments in another system, WordPress can import those into this site. To get started, choose a system to import from below:
ka: თუ გაქვთ ჩანაწერები და კომენტარები ბლოგინგის სხვა სისტემაში, WordPress ავტომატურად განახორციელებს მათ იმპორტს. დასაწყისისთვის აირჩიეთ სასურველი სისტემა ქვემოდან.

en: If you haven&#8217;t yet created any menus, <strong>click the &#8217;create a new menu&#8217; link</strong> to get started
ka: თუ თქვენ ჯერ არ გაქვთ არცერთი მენიუ, <strong>დააჭირეთ ბმულზე „ახალი მენიუს შექმნა“</strong>.

en: If you just want to get an idea of what&#8217;s available, you can browse Featured and Popular plugins by using the links in the upper left of the screen. These sections rotate regularly.
ka: თუ გსურთ იხილოთ სიახლეები, თუ რა არის ხელმისაწვდომი, შეგიძლიათ დაათვალიეროთ ბმულები გამორჩეულ და პოპულარულ ჩადგმებზე ეკრანის ზედა მარცხენა კუთხეში. ამ სექციები ახლდება რეგულარულად.

en: If you know what you&#8217;re looking for, Search is your best bet. The Search screen has options to search the WordPress.org Plugin Directory for a particular Term, Author, or Tag. You can also search the directory by selecting popular tags. Tags in larger type mean more plugins have been labeled with that tag.
ka: თუ იცით, რას ეძებთ, გირჩევთ გამოიყენოთ ძებნა. ბლოკში „ძებნა“ შესაძლებელია ჩადგმების ძებნა WordPress.org-ზე გარკვეული ძირეული სიტყვის, ავტორისა და ჭდეს მიხედვით. ასევე შესაძლებელია კატალოგში ძებნა პოპულარული ჭდეების არჩევით. ჭდეს უფრო მსხვილი შრიფტი ნიშნავს, რომ ეს ჭდე მიენიჭა უფრო მეტ ჩადგმას.

en: If you like, you may enter custom structures for your category and tag <abbr title="Universal Resource Locator">URL</abbr>s here. For example, using <code>topics</code> as your category base would make your category links like <code>%s/topics/uncategorized/</code>. If you leave these blank the defaults will be used.
ka: თუ გსურთ, შესაძლებელია მორგებული პრეფიქსის დამატება კატეგორიებისა და ჭდეების <abbr title="Universal Resource Locator">URL</abbr>-მისამართებში. მაგალითად, <code>/topics/</code> შექმნის ბმულებს კატეგორეაზე ასეთი სახით: <code>%s/topics/uncategorized/</code>. თუ ველს დავტოვებთ ცარილეს, გამოყენებული იქნება ნაგულისხმევი მნიშვნელობები.

en: If you need to re-install version %s, you can do so here or download the package and re-install manually:
ka: თუ გსურთ %s ვერსიის გადაყენება, ამის გაკეთება აქ შეიძლება, ან გადმოტვირთეთ არქივი და ხელით დააყენეთ:

en: If you pick an option other than Plain, your general URL path with structure tags (terms surrounded by <code>%</code>) will also appear in the custom structure field and your path can be further modified there.
ka: თუ აირჩევთ ნებისმიერ ვარიანტს „მარტივის“ გარდა, ველში „მორგებული სტრუქტურა“ ასევე გამოჩნდება მდებარეობა სტრუქტურის ელემენტებით, რომლებიც გარშემოხვეულია <code>%</code> სიმბოლოთი, სადაც შესაძლებელი იქნება დამატებითი ცვლილებების შეტანა.

en: If you reach out to us, we'll also ensure you'll never have this problem again.
ka: თუ თქვენ მოგვმართავთ, ჩვენ ვუზრუნველყოფთ იმას, რომ ამ პრობლემამ არასოდეს შეგაწუხოთ.

en: If you reached this screen by accident and meant to visit one of your own sites, here are some shortcuts to help you find your way.
ka: თუ შეცდომით მოხვდით ამ ეკრანზე და გსურთ ერთ-ერთი საკუთარი საიტის გახსნა, შეგიძლიათ გამოიყენოთ ქვემოთ მოცემული ბმულები

en: If you take over, %s will be blocked from continuing to edit.
ka: თუ ჩანაწერს გახსნით, %s ვერ შეძლებს ჩასწორების გაგრძელებას.

en: If you temporarily make your <code>web.config</code> file writable for us to generate rewrite rules automatically, do not forget to revert the permissions after rule has been saved.
ka: თუ თქვენ გახდით ფაილს <code>web.config</code> დროებით ჩაწერადს, მაშინ ჩვენ შეგვეძლება ავტომატურად შევადგინოთ გადაწერის წესები(rewrite rules). არ დაგავიწყდეთ ფაილში ჩაწერის უფლებების აღდგენა იმის მერე, რაც მასში ჩაიწერება გადაწერის წესები.

en: If you temporarily make your site&#8217;s root directory writable for us to generate the <code>web.config</code> file automatically, do not forget to revert the permissions after the file has been created.
ka: თუ დროებით გახდით თქვენი საიტის ძირეულ საქაღალდეს ჩვენთვის ჩაწერადს, შეგვეძლება ავტომატურად ჩაგიწეროთ ფაილი <code>web.config</code>. არ დაგავიწყდეთ აღადგინოთ საქაღალდეში ჩაწერის წესები იმის მერე, რაც ფაილი შეიქმნება.

en: If you want site visitors to be able to register themselves, as opposed to by the site administrator, check the membership box. A default user role can be set for all new users, whether self-registered or registered by the site admin.
ka: თუ გსურთ, რომ საიტის სტუმრებმა თვითონ შეძლონ რეგისტრაცია, ადმინისტრატორის დახმარების გარეშე, ჩართეთ თოლია „წევრობა“. ყველა ახალი მომხმარებლისათვის შესაძლებელია ნაგულისხმევი როლის მინიჭება.

en: If you want to convert your categories to tags (or vice versa), use the <a href="%s">Categories and Tags Converter</a> available from the Import screen.
ka: თუ გსურთ კატეგორიის ჭდეთ გადაქცევა, ან პირიქით, გამოიყენეთ <a href="%s">კატეგორიებისა და ჭდეების გარდამქმნელი</a>, რომელიც ხელმისაწვდომია იმპორტის ეკრანზე.

en: If you want to install a plugin that you&#8217;ve downloaded elsewhere, click the Upload link in the upper left. You will be prompted to upload the .zip package, and once uploaded, you can activate the new plugin.
ka: თუ გსურთ ჩადგმის ინსტალაცია, რომელიც სხვა ადგილიდან არის ჩამოტვირთული, დააჭირეთ ბმულზე „ატვირთვა“. თქვენ შემოგთავაზებენ .zip-არქივის ატვირთვას, რის შემდეგაც შეძლებთ ახალი ჩადგმის გააქტიურებას.

en: If you want to make changes but don&#8217;t want them to be overwritten when the plugin is updated, you may be ready to think about writing your own plugin. For information on how to edit plugins, write your own from scratch, or just better understand their anatomy, check out the links below.
ka: თუ გსურთ ცვლილებების შეტანა, მაგრამ არ გინდათ, რომ ისინი წაიშალოს ჩადგმის განახლებისას, მოგიწევთ საკუთარი ჩადგმის დაწერა. ინფორმაცია იმის შესახებ, თუ როგორ უნდა ჩავასწოროთ ჩადგმა, ან დავწეროთ საკუთარი, მოცემულია ქვედა ბმულებზე.

en: If you want to remove the widget but save its setting for possible future use, just drag it into the Inactive Widgets area. You can add them back anytime from there. This is especially helpful when you switch to a theme with fewer or different widget areas.
ka: თუ გსურთ საიტიდან ამოიღოთ ვიჯეტი, მაგრამ შეინახოთ პარამეტრები მომავალი გამოყენებისთვის, გადაზიდეთ ის არააქტიური ვიჯეტების არეში. შეგიძლიათ დააბრუნოთ ისინი ნებისმიერ სხვა დროს. ეს მოსახერხებელია როცა გადადიხართ თემაზე, რომელსაც აქვს ნაკლები ან განსხვავებული ვიჯეტების არე.

en: If you want to run multiple WordPress installations in a single database, change this.
ka: თუ გსურთ ერთ ბაზაში WordPress-ის რამდენიმე ეგზემპლარის გაშვება, შეცვალეთ ეს მნიშვნელობა.

en: If you would like to see more themes to choose from, click on the &#8220;Add New&#8221; button and you will be able to browse or search for additional themes from the <a href="%s" target="_blank">WordPress.org Theme Directory</a>. Themes in the WordPress.org Theme Directory are designed and developed by third parties, and are compatible with the license WordPress uses. Oh, and they&#8217;re free!
ka: თუ გსურთ თემების არჩევანის გაფართოება, დააჭირეთ ღილაკზე „ახლის დამატება“ და თქვენ შეძლებთ მოიძიოთ და იხილოთ დამატებითი თემები <a href="%s" target="_blank">WordPress.org-ის თემების კატალოგში</a>. თემები WordPress.org-ის კატალოგში შექმნილია მესამე პირების მიერ და თავსებადია WordPress-თან. და ჰო, ისინი უფასოა!

en: If your <code>.htaccess</code> file were <a href="https://codex.wordpress.org/Changing_File_Permissions">writable</a>, we could do this automatically, but it isn&#8217;t so these are the mod_rewrite rules you should have in your <code>.htaccess</code> file. Click in the field and press <kbd>CTRL + a</kbd> to select all.
ka: თქვენი ფაილი <code>.htaccess</code> წვდომადი რომ ყოფილიყო <a href="https://codex.wordpress.org/Changing_File_Permissions">ჩაწერაზე</a>, ჩვენ შევძლებდით შემდეგი ნაბიჯის შესრულებას ავტომატურად, მაგრამ ეს ასე არ მოხდა. აი წესები mod_rewrite, რომლებიც უნდა იყოს ფაილში <code>.htaccess</code>. დააწკაპუნეთ ველში და დააჭირეთ <kbd>CTRL + a</kbd>, მთლიანი ტექსტის მოსანიშნად.

en: If your <code>web.config</code> file were <a href="https://codex.wordpress.org/Changing_File_Permissions">writable</a>, we could do this automatically, but it isn&#8217;t so this is the url rewrite rule you should have in your <code>web.config</code> file. Click in the field and press <kbd>CTRL + a</kbd> to select all. Then insert this rule inside of the <code>/&lt;configuration&gt;/&lt;system.webServer&gt;/&lt;rewrite&gt;/&lt;rules&gt;</code> element in <code>web.config</code> file.
ka: თქვენი ფაილი <code>web.config</code> წვდომადი რომ ყოფილიყო <a href="https://codex.wordpress.org/Changing_File_Permissions">ჩაწერაზე</a>, ჩვენ შევძლებდით შემდეგი ნაბიჯის შესრულებას ავტომატურად, მაგრამ ეს ასე არ მოხდა. აი, ბმულების გარდაქმნის წესები, რომლებიც უნდა იყოს ფაილში <code>web.config</code>. შექმენით ახალი ფაილი, სახელით <code>web.config</code> თქვენი საიტის ძირეული დირექტორიაში. დააწკაპუნეთ ველში და დააჭირეთ <kbd>CTRL + a</kbd>, მთლიანი ტექსტის მოსანიშნად. შემდეგ ჩასვით ეს წესი ელემენტში <code>/&lt;configuration&gt;/&lt;system.webServer&gt;/&lt;rewrite&gt;/&lt;rules&gt;</code> ფაილში <code>web.config</code>.

en: If your theme has more than one default header image, or you have uploaded more than one custom header image, you have the option of having WordPress display a randomly different image on each page of your site. Click the &#8220;Random&#8221; radio button next to the Uploaded Images or Default Images section to enable this feature.
ka: თუ თქვენს თემაში ერთზე მეტი ქუდის სურათია, ან თუ თქვენ თვითონ ატვირთეთ ქუდის ერთზე მეტი სურათი, თქვენ გეძლევათ საშუალება მოარგოთ WordPress შემთხვევითი სურათის ჩვენებაზე საიტის თითოეულ გვერდზე. აირჩიეთ ვარიანტი „შემთხვევითი“ განყოფილებაში „ატვირთული სურათები“, ან „ნაგულისხმევი სურათები“.

en: Image Address
ka: სურათის მისამართი

en: Image Attachment Template
ka: მიმაგრებული სურათის შაბლონი

en: Image Caption
ka: სურათის წარწერა

en: Image Crop
ka: სურათის ჩამოჭრა

en: Image File
ka: სურათის ფაილი

en: Image Processing Error
ka: შეცდომა სურათის დამუშავებისას

en: Image Upload Error
ka: სურათის ატვირთვის შეცდომა

en: Image could not be processed.
ka: სურათი ვერ დამუშავდება.

en: Image could not be processed. Please go back and try again.
ka: ვერ მოხერხდა სურათის დამუშვება. გთხოვთ, კიდევ სცადოთ.

en: Image data does not exist. Please re-upload the image.
ka: მონაცემები გამოსახულების შესახებ არ არსებობს. გთხოვთ ხელახლა ატვირთოთ გამოსახულება.

en: Image metadata is inconsistent.
ka: სურათის მეტა-მონაცემი არათავსებადია.

en: Image preview
ka: სურათის დათვალიერება

en: Image restored successfully.
ka: სურათი წარმატებით აღდგა.

en: Image rotation is not supported by your web host.
ka: სურათის შემობრუნება არ არის მხარდაჭერილი თქვენს სერვერზე.

en: Image saved
ka: სურათი შენახულია.

en: Image sizes
ka: სურათის ზომები

en: Images of exactly <strong>%1$d &times; %2$d pixels</strong> will be used as-is.
ka: ნახატები ზომით <strong>%1$d &times; %2$d პიქსელი</strong> გამოჩნდება ცვლილების გარეშე.

en: Images should be at least <strong>%1$d pixels</strong> tall.
ka: სურათი უნდა იყოს არანაკლებ <strong>%1$d პიქსელი</strong> სიმაღლეში.

en: Images should be at least <strong>%1$d pixels</strong> wide.
ka: სურათი უნდა იყოს არანაკლებ <strong>%1$d პიქსელი</strong> სიგანეში.

en: Import
ka: იმპორტი

en: Important:
ka: მნიშვნელოვანია:

en: In Response To
ka: პასუხად:

en: In a few words, explain what this site is about.
ka: რამდენიმე სიტყვით აღწერეთ თქვენი ბლოგი.

en: In addition to post embeds, WordPress 4.4 also adds support for five new oEmbed providers: Cloudup, Reddit&nbsp;Comments, ReverbNation, Speaker&nbsp;Deck, and VideoPress.
ka: ჩანაწერების ჩასმის გარდა, WordPress 4.4 მხარს უჭერს ობიექტების ჩასმასაც ხუთი ძირითადი oEmbed-სერვისიდან: Cloudup, Reddit, ReverbNation, Speaker&nbsp;Deck და VideoPress.

en: In all likelihood, these items were supplied to you by your Web Host. If you don&#8217;t have this information, then you will need to contact them before you can continue. If you&#8217;re all ready&hellip;
ka: როგორც ჩანს, ეს მონაცემები მოწოდებულია თქვენი პროვაიდერის მიერ. თუ ტქვენ არ გაქვთ ეს ინფორმაცია, დაუკავშირიდთ მხარდაჭერის სამსახურს. ხოლო თუ გაქვთ&hellip;

en: In most cases, WordPress will automatically apply maintenance and security updates in the background for you.
ka: უმეტეს შემთხვევაში WordPress დააყენებს ტექნიკურ და უსაფრთხოების განახლებას ავტომატურად.

en: In previous versions of WordPress, all importers were built-in. They have been turned into plugins since most people only use them once or infrequently.
ka: WordPress-ის წინა ვერსიებში იმპორტის ყველა სკრიპტი ჩადგმული იყო. ახლა ისინი გაფორმებულია ჩადგმების სახით, ვინაიდან უმეტესი ნაწილი თქვენ დაგჭირდებათ ერთხელ, ან იშვიათად.

en: In reply to %s.
ka: პასუხად: %s.

en: In reply to: %s
ka: პასუხად: %s

en: In response to: %s
ka: პასუხად: %s

en: In the <strong>Author</strong> column, in addition to the author&#8217;s name, email address, and blog URL, the commenter&#8217;s IP address is shown. Clicking on this link will show you all the comments made from this IP address.
ka: სვეტში <strong>ავტორი</strong>, სახელის, ელფოსტისა და საიტის ავტორის გარდა ჩანს მისი IP-მისამართი. ამ ბმულზე დაჭერით თქვენ ნახავთ ყველა კომენტარს, რომელიც ამ IP-მისამართიდან გაკეთდა.

en: In the <strong>Comment</strong> column, hovering over any comment gives you options to approve, reply (and approve), quick edit, edit, spam mark, or trash that comment.
ka: სვეტში <strong>„კომენტარები“</strong>, მაუსის მიმთითებლის მიტანისას ნებისმიერ კომენტარზე, შესაძლებელია მისი მოწონება, პასუხის გაცემა (და მოწონება), თვისებების შეცვლა, ჩასწორება, სპამად მონშვნა, ან წაშლა.

en: In the <strong>In Response To</strong> column, there are three elements. The text is the name of the post that inspired the comment, and links to the post editor for that entry. The View Post link leads to that post on your live site. The small bubble with the number in it shows the number of approved comments that post has received. If there are pending comments, a red notification circle with the number of pending comments is displayed. Clicking the notification circle will filter the comments screen to show only pending comments on that post.
ka: სვეტში <strong>„პასუხად“</strong> მოცემულია სამი ელემენტი. ტექსტი &#8212; ეს არის ჩანაწერის სათაური, რომელზეც მოხდა კომენტარის დამატება და ბმული ამ ჩანაწერის ჩასწორებაზე. ბმული „ჩანაწერების ნახვა“ გადაგვიყვანს ამ ჩანაწერზე საიტის გარეთა ნაწილში. მცირე ზომის ღრუბელი გვიჩვენებს, რამდენი მოწონებული კომენტარი მიიღო ამ ჩანაწერმა. თუ არის კომენტარები, რომლებიც შემოწმებას ელოდებიან, გამოჩნდება წითელი წითელი წრე მათი რაოდენობით. მასზე დაჭერით შესაძებელია ვნახოთ მხოლოდ შესამოწმებელი კომენტარები.

en: In the <strong>Submitted On</strong> column, the date and time the comment was left on your site appears. Clicking on the date/time link will take you to that comment on your live site.
ka: სვეტში <strong>„გაგზავნილია“</strong> გამოისახება ბმული კომენტარის გაგზავნის თარიღითა და დროით. მასზე დაჭერით შესაძლებელია ამ კომეტარზე გადასვლა.

en: In the Header Text section of this page, you can choose whether to display this text or hide it. You can also choose a color for the text by clicking the Select Color button and either typing in a legitimate HTML hex value, e.g. &#8220;#ff0000&#8221; for red, or by choosing a color using the color picker.
ka: „სათაურის ტექსტი“ განყოფილებაში ამ გვერდზე, შესაძლებელია იმის ამორჩევა, ვაჩვენოთ, თუ არა ტექსტი, ან — დავმალოთ. ასევე შესაძლებელია ტექსტის ფერი მითითება, ღილაკზე „ფერის ამორჩევა“ დაჭერით და კორექტული HEX-კოდის შეყვანით, ან სპეციალური ხელსაწყოს საშუალებით.

en: In the editing area the Tab key enters a tab character. To move below this area by pressing Tab, press the Esc key followed by the Tab key. In some cases the Esc key will need to be pressed twice before the Tab key will allow you to continue.
ka: რედაქტირების არეში კლავიში Tab-ის საშუალებით შეგვყავს ტაბულაციის სიმბოლო. ამ კლავიშით ნავიგაციისათვის ჯერ საჭიროა Esc-კლავიშის დაჭერა. ზოგიერთ შემთხვევაში ამ კლავიშზე ორჯერ მოგიწევთ დაწერა მანამ, სანამ შეძლებთ Tab-კლავშით ნავიგაციის გაგრძელებას.

en: Inactive <span class="count">(%s)</span> | Inactive <span class="count">(%s)</span>
ka[0]: არააქტიური <span class="count">(%s)</span>

en: Inactive Sidebar (not used)
ka: გვერდითი ზოლი (არ გამოიყენება)

en: Inactive Widgets
ka: გაუქმებული ვიჯეტები

en: Inactive:
ka: გაუქმებული ვიჯეტები

en: Incompatible Archive.
ka: არათავსებადი არქივი.

en: Information needed
ka: ინფორმაცია მოთხოვნილია

en: Infrastructure for the REST API has been integrated into core, marking a new era in developing with WordPress. The REST API serves to provide developers with a path forward for building and extending RESTful APIs on top of WordPress.
ka: ბირთვში ინტეგრირებულია REST API ინფრასტრუქტურა, რაც ნიშნავს ახალ ხანას WordPress-ის განვითარებაში. REST API საშუალებას იძლევა შექმნათ და გააფართოვოთ აპლიკაციები RESTful API-ის გამოყენებით WordPress-ის ბაზაზე.

en: Infrastructure is the first part of a multi-stage rollout for the REST API. Inclusion of core endpoints is targeted for an upcoming release. To get a sneak peek of the core endpoints, and for more information on extending the REST API, check out the official %s plugin.
ka: სვეტში <strong>„პასუხად“</strong> მოცემულია სამი ელემენტი. ტექსტი &#8212; ეს არის ჩანაწერის სათაური, რომელზეც მოხდა კომენტარის დამატება და ბმული ამ ჩანაწერის ჩასწორებაზე. ბმული „ჩანაწერების ნახვა“ გადაგვიყვანს ამ ჩანაწერზე საიტის გარეთა ნაწილში. მცირე ზომის ღრუბელი გვიჩვენებს, რამდენი მოწონებული კომენტარი მიიღო ამ ჩანაწერმა. თუ არის კომენტარები, რომლებიც შემოწმებას ელოდებიან, გამოჩნდება წითელი წითელი წრე მათი რაოდენობით. მასზე დაჭერით შესაძებელია ვნახოთ მხოლოდ შესამოწმებელი კომენტარები.

en: Insert into Post
ka: ჩანაწერში ჩასმა

en: Insert media from another website
ka: მედია-ფაილის სხვა საიტიდან ჩასმა

en: Inserting Media
ka: მედია-ფაილის ჩასმა

en: Install
ka: დაყენება

en: Install %s
ka: %s-ის დაყენება

en: Install %s now
ka: %s-ის დაყენება

en: Install Now
ka: ინსტალაცია

en: Install Parent Theme
ka: დააინსტალირეთ მშობელი თემა

en: Install Press This
ka: ინსტალაცია

en: Install Themes
ka: თემების ინსტალაცია

en: Install Update Now
ka: განახლების დაყენება

en: Install WordPress
ka: WordPress-ის ინსტალაცია

en: Install importer
ka: იმპორტის სკრიპტის დაყენება

en: Install package not available.
ka: საინსტალაციო პაკეტი არ არის ხელმისაწვდომი.

en: Install the Blogger importer to import posts, comments, and users from a Blogger blog.
ka: Blogger-ის ჩანაწერების, კომენტარებისა და მომხმარებელთა იმპორტის ჩადგმის ინსტალაცია.

en: Install the LiveJournal importer to import posts from LiveJournal using their API.
ka: LIveJournal-ის ჩანაწერების საკუთარი API-ს საშუალებით იმპორტის ჩადგმის ინსტალაცია.

en: Install the Movable Type importer to import posts and comments from a Movable Type or TypePad blog.
ka: Movable Type-ის ან TypePad-ის ჩანაწერებისა და კომენტარების იმპორტის ჩადგმის ინსტალაცია.

en: Install the RSS importer to import posts from an RSS feed.
ka: RSS-არხის ჩანაწერების იმპორტის ჩადგმის ინსტალაცია.

en: Install the Tumblr importer to import posts &amp; media from Tumblr using their API.
ka: Tumblr-ის ჩანაწერებისა და მედია-ფაილიების იმპორტის ჩადგმის ინსტალაცია.

en: Install the WordPress importer to import posts, pages, comments, custom fields, categories, and tags from a WordPress export file.
ka: WordPress-ის ჩანაწერების, კომენტარების, მომხმარებლების, კატეგორიებისა და ჭდეების იმპორტის ჩადგმის ინსტალაცია.

en: Install the blogroll importer to import links in OPML format.
ka: OPML-ფორმატის ბმულების იმპორტის ჩადგმის ინსტალაცია.

en: Install the category/tag converter to convert existing categories to tags or tags to categories, selectively.
ka: კატეგორიების ტეგებად და ტეგების კატეგორიად გარდაქმნის ჩადგმის ინსტალაცია.

en: Installation Failed
ka: ინსტალაცია ჩაიშალა

en: Installed Plugins
ka: დაყენებული ჩადგმები

en: Installing Plugin from uploaded file: %s
ka: ჩადგმის დაყენება ატვირთული ფაილიდან: %s

en: Installing Plugin: %s
ka: ჩადგმის დაყენება: %s

en: Installing Theme from uploaded file: %s
ka: თემის დაყენება ატვირთული ფაილიდან: %s

en: Installing Theme: %s
ka: თემის ინსტალაცია: %s

en: Installing the latest version&#8230;
ka: ახალი ვერსიის დაყენება&#8230;

en: Installing the plugin&#8230;
ka: ჩადგმის დაყენება&#8230;

en: Installing the theme&#8230;
ka: თემის დაყენება&#8230;

en: Installing themes on Multisite can only be done from the Network Admin section.
ka: ქსელის რეჟიმში თემების დაყენება შესაძლებელია მხოლოდ „ქსელის მართვის“ განყოფილებაში.

en: Insufficient Requirements
ka: არ შეესაბამება მოთხოვნებს

en: Internationalization
ka: ინტერნაციონალიზაცია

en: Introducing Twenty Sixteen
ka: წარმოდგენთ თემას Twenty Sixteen

en: Invalid Data provided.
ka: მოწოდებულია არასწორი მონაცემები.

en: Invalid URL Provided.
ka: მოწოდებულია არასწორი URL-მისამართი.

en: Invalid form submission.
ka: არასწორი გაგზავნის ფორმა.

en: Invalid image URL
ka: სურათის არასწორი URL-მისამართი

en: Invalid item ID.
ka: ელემენტის არასწორი ID.

en: Invalid plugin page
ka: ჩადგმის გვერდი არასწორია

en: Invalid plugin path.
ka: ჩანართის არასწორი მისამართი.

en: Invalid translation type.
ka: თარგმანის არასწორი ტიპი

en: Invitation email sent to new user. A confirmation link must be clicked before their account is created.
ka: წერილი მოსაწვევით გაიგზავნა. ანგარიშის შესაქმნელად აუცილებელია, რომ მომხმარებელმა დააწკაპუნოს დადასტურების ბმულზე.

en: Invitation email sent to user. A confirmation link must be clicked for them to be added to your site.
ka: წერილი მოსაწვევით გაიგზავნა. ანგარიშის შესაქმნელად აუცილებელია, რომ მომხმარებელმა დააწკაპუნოს დადასტურების ბმულზე.

en: It is up to search engines to honor this request.
ka: გათვალისწინებული იქნება, თუ არა ეს მოთხოვნა, დამოკიდებულია საძიებო სისტემებზე.

en: It looks like the Apache %s module is not installed.
ka: როგორც ჩანს, Apache-ის %s მოდული არ არის დაყენებული.

en: It looks like you're using an insecure version of %s. Using an outdated browser makes your computer unsafe. For the best WordPress experience, please update your browser.
ka: როგორც ჩანს, თქვენ იყენებთ ბრაუზერის %s ძველ ვერსიას. გთხოვთ, განაახლოთ ბრაუზერი, რათა მიიღოთ სრული წარმოდგენა WordPress-თან მუშაობის შესახებ.

en: It looks like you're using an old version of %s. For the best WordPress experience, please update your browser.
ka: როგორც ჩანს, თქვენ იყენებთ ბრაუზერის %s ძველ ვერსიას. გთხოვთ, განაახლოთ ბრაუზერი, რათა მიიღოთ სრული წარმოდგენა WordPress-თან მუშაობის შესახებ.

en: Item added.
ka: ელემენტი დამატებულია.

en: Item deleted.
ka: ელემენტი წაიშალა.

en: Item not added.
ka: ელემენტი არ არის დამატებული.

en: Item not updated.
ka: ელემენტი ვერ განახლდა.

en: Item updated.
ka: ელემენტი განახლდა.

en: Items deleted.
ka: ელემენტი წაიშალა.

en: Items list
ka: ელემენტების სია

en: Items list navigation
ka: ნავიგაცია ელემენტების სიაში

en: Just another %s site
ka: კიდევ ერთი %s საიტი

en: Just another WordPress site
ka: კიდევ ერთი WordPress საიტი

en: Keep this link private
ka: შეინახე ეს ბმული როგორც პირადი

en: Keeping your site updated is important for security. It also makes the internet a safer place for you and your readers.
ka: დროულად განაახლეთ საიტი, უსაფრთხოების მომენტიდან გამომდინარე. ეს ასევე უფრო უსაფრთხოს გახდის ინტერნეტს თქვენი მკითხველებისთვისაც.

en: Key
ka: გასაღები

en: Keyboard users: When you&#8217;re working in the visual editor, you can use <kbd>Alt + F10</kbd> to access the toolbar.
ka: კლავიატურის მომხმარებლებს: ვიზუალურ რედაქტორში მუშაობისას, შეგიძლიათ გამოიყენოთ <kbd>Alt + F10</kbd> კომბინაცია, ხელსაწყოთა ზოლზე გადასასვლელად.

en: Keyword
ka: სიტყვა-გასაღები

en: Large size
ka: დიდი ზომა

en: Last Modified
ka: ბოლო ჩასწორება

en: Last Name
ka: გვარი

en: Last Updated
ka: ბოლო განახლება

en: Last Updated:
ka: ბოლო განახლება:

en: Last checked on %1$s at %2$s.
ka: ბოლო შემოწმება: %1$s, %2$s.

en: Last edited by %1$s on %2$s at %3$s
ka: ბოლო განახლება %1$s, %2$s, %3$s

en: Last edited on %1$s at %2$s
ka: ბოლო განახლება %1$s, %2$s-ზე

en: Last page
ka: ბოლო გვერდი

en: Latest
ka: უახლესი

en: Latest Version Installed
ka: ბოლო ვერსია დაყენდა

en: Layout
ka: განლაგება

en: Lead Developer
ka: მთავარი დეველოპერი

en: Learn more about getting started
ka: გაიგეთ მეტი

en: Left Sidebar
ka: მარცხენა ზოლი

en: Let&#8217;s go!
ka: დავიწყეთ!

en: Library
ka: ბიბლიოთეკა

en: Light
ka: ნათელი

en: Likely direct inclusion of wp-admin/includes/template.php in order to use add_meta_box(). This is very wrong. Hook the add_meta_box() call into the add_meta_boxes action instead.
ka: როგორც ჩანს, ფუნქციის add_meta_box() გამოსაძახებლად პირდაპირ იქნა მიერთებული wp-admin/includes/template.php. ეს არასწორია. გამოიყენეთ add_meta_boxes ქმედება add_meta_box() გამოსაძახებლად.

en: Link Image To:
ka: ბმული:

en: Link URL
ka: ბმული

en: Link added.
ka: ბმული დამატებულია.

en: Link not found.
ka: ბმული არაა ნაპოვნი.

en: Link text, e.g. &#8220;Ransom Demands (PDF)&#8221;
ka: ბმულის ტექსტი, მაგ. &#8220;Ransom Demands (PDF)&#8221;

en: Link thumbnails to:
ka: ბმული ესკიზიდან:

en: Link to image
ka: ბმული სურათზე

en: Links Template
ka: ბმულის შაბლონი

en: Links in the Toolbar at the top of the screen connect your dashboard and the front end of your site, and provide access to your profile and helpful WordPress information.
ka: ბმულები ზედა პანელზე აკავშირებენ კონსოლს საიტის გარე ნაწილთან, ასევე უზრუნველყოფენ წვდომას თქვენს პროფილთან და სასარგებლო ინფორმაციასთან WordPress-ის შესახებ.

en: Links list
ka: ბმულები სია

en: Links may be separated into Link Categories; these are different than the categories used on your posts.
ka: შესაძლებელია ბმულების დაყოფა კატეგორიების მიხედვით; ბმულების კატეგორია ჩანაწერების კატეგორიებთან არ იკვეთება.

en: Live Preview &#8220;%s&#8221;
ka: &#8220;%s&#8221;-ის დათვალიერება

en: Loading&#8230;
ka: იტვირთება&#8230;

en: Loading&hellip;
ka: იტვირთება&hellip;

en: Local time is %s
ka: ადგილობრივი დრო: %s

en: Location of the uploaded file.
ka: ატვირთული ფაილის მდებარეობა.

en: Log %s out of all locations.
ka: მომხმარებლის %s ყველა სესიის გათიშვა.

en: Log Out Everywhere
ka: ყველა სხვა სესიიდან გამოსვლა

en: Log Out Everywhere Else
ka: ყველა სხვა სესიიდან გამოსვლა

en: Login Name
ka: მომხმარებლის სახელი

en: Look Up
ka: ძებნა

en: Looking for %1$s in %2$s
ka: ძებნა: %1$s, %2$s-ში

en: M j, Y @ H:i
ka: d.m.Y H:i

en: M jS
ka: d.m.Y

en: M jS Y
ka: d.m.Y

en: MB
ka: მბაიტი

en: MB (Leave blank for network default)
ka: მბაიტი (დატოვეთ ცარიელი, რათა გამოიყენოთ ნაგულისხმევი)

en: Mail Server
ka: საფოსტო სერვერი

en: Main Index Template
ka: ძირითადი შაბლონი

en: Main Page (no parent)
ka: მთავარი გვერდი (მშობელის გარეშე)

en: Main content
ka: ძირითადი შიგთავსი

en: Main menu
ka: მთვარი მენიუ

en: Maintenance Release
ka: ტექნიკური განახლებები

en: Maintenance Releases
ka: ტექნიკური განახლებები

en: Maintenance and Security Release | Maintenance and Security Releases
ka[0]: უსაფრთხოების ძირითადი განახლებები

en: Maintenance and Security Releases
ka: უსაფრთხოების ტექნიკური განახლებები

en: Make this post sticky
ka: ამ ჩანაწერის მიჭიკარტება

en: Manage <a href="%1$s">widgets</a> or <a href="%2$s">menus</a>
ka: მოარგეთ <a href="%1$s">ვიჯეტები</a>, ან <a href="%2$s">მენიუ</a>

en: Manage Locations
ka: მდებარეობების მართვა

en: Manage Themes
ka: თემების მართვა

en: Manage Uploads
ka: ატვირთვების მართვა

en: Manage in Customizer
ka: თემის მორგების ეკრანზე გადასვლა

en: Manage menus
ka: მენიუს მართვა

en: Manage widgets
ka: ვიჯეტების მართვა

en: Managing Pages
ka: გვერდების მართვა

en: Managing pages is very similar to managing posts, and the screens can be customized in the same way.
ka: გვერდების მართვა ძალიან ჰგავს ჩანაწერების მართვას და ეკრანის მორგებაც ასევე ხდება.

en: Many people take advantage of keyboard shortcuts to moderate their comments more quickly. Use the link to the side to learn more.
ka: მრავალი ადამიანი ირჩევს კლავიატურულ მალსახმობებს კომენტარების სწრაფი შემოწმებისათვის. მარჯვნივ მოცემული ბმულით თქვენ მიიღებთ დამატებით ინფორმაციას.

en: Many themes show some sidebar widgets by default until you edit your sidebars, but they are not automatically displayed in your sidebar management tool. After you make your first widget change, you can re-add the default widgets by adding them from the Available Widgets area.
ka: სანამ არ მოარგებთ გვერდით ზოლს, ბევრი თემა აჩვენებს რაღაც ნაგულისხმევ ვიჯეტებს. ისინი არ არიან მოთავსებული გვერდითი ზოლის მართვის ხელსაწყოში. იმის მერე, რაც შეიტანთ ვიჯეტებში ცვლილებას, შეგეძლებათ დააბრუნოთ ნაგულისხმევი ვიჯეტები ხელმისაწვდომი ვიჯეტების არიდან.

en: Mark this comment as spam
ka: მონიშნე როგორც სპამი

en: Mature
ka: სრულწლოვანთათვის

en: Max Height
ka: მაქსიმალური სიმაღლე

en: Max Width
ka: მაქსიმალური სიგანე

en: Maximum Rating
ka: მაქსიმალური რეიტინგი

en: Maximum size: %s
ka: მაქსიმალური ზომა: %s

en: Media
ka: მედია

en: Media Settings
ka: მედია პარამეტრები

en: Media attachment moved to the trash.
ka: მედია-ფაილი გადატანილია სანაგვეში.

en: Media attachment permanently deleted.
ka: მედია-ფაილი სამუდამოდ წაიშალა.

en: Media attachment restored from the trash.
ka: აღდგენილია მედია-ფაილი სანაგვედან.

en: Media attachment updated.
ka: მედია-ფაილი განახლებულია.

en: Media items list
ka: მედია-ელემენტების სია

en: Media items list navigation
ka: ნავიგაცია მედია-ელემენტების სიაში

en: Medium size
ka: საშუალო ზომა

en: Membership
ka: გაწევრიანება

en: Menu 1
ka: მენიუ 1

en: Menu Item
ka: მენიუს ელემენტი

en: Menu Management
ka: მენიუს მართვა

en: Menu Settings
ka: მენიუს პარამეტრები

en: Menu Structure
ka: მენიუს სტრუქტურა

en: Menu locations updated.
ka: მენიუს მდებარეობა განახლდა.

en: Menu order
ka: მენიუს დალაგების მეთოდი

en: Menus can be displayed in locations defined by your theme, even used in sidebars by adding a &#8220;Custom Menu&#8221; widget on the <a href="%1$s">Widgets</a> screen. If your theme does not support the custom menus feature (the default themes, %2$s and %3$s, do), you can learn about adding this support by following the Documentation link to the side.
ka: მენიუ შეიძლება გამოჩნდეს არეში, რომლებიც განსაზღვრულია ვიზუალური თემის მიერ, ან გვერდითა ზოლებში, თუ იქ დავამატებთ „მორგებული მენიუს“ ვიჯეტს; ეს ხდება ეკრანზე <a href="%1$s”>„ვიჯეტები“</a>. თუ თქვენი თემა მხარს არ უჭერს მორგებულ მენიუს (ნაგულისხმევი თემები &#8212; %2$s и %3$s მხარს უჭერენ), „დოკუმენტაციაში“ შეძლებთ გაიგოთ, თუ როგორ დაამატოთ ასეთი მხარდაჭერა დამოუკიდებლად.

en: Microformats
ka: მიკროფორმატები

en: Minute
ka: წუთი

en: Missed schedule
ka: პუბლიკაცია ვადაგასულია

en: Missing Widgets
ka: დაკარგული ვიჯეტები

en: Missing a temporary folder.
ka: დროებითი ფაილი ვერ მოიძებნა.

en: Missing post ID.
ka: ვერ მოიძებნა ჩანაწერის იდენტიფიკატორი.

en: Moderate Comment
ka: კომენტარის ჩასწორება

en: Moderating Comments
ka: კომენტარების მოდერირება

en: MonsterID (Generated)
ka: MonsterID (ავტომატურად)

en: Month
ka: თვე

en: Month and name
ka: თვე და დასახელება

en: More Actions
ka: მეტი მოქმედებები

en: More Details
ka: დამატებითი დეტალები

en: More actions
ka: მეტი მოქმედებები

en: More information about %s
ka: დამატებითი ინფორმაცია %s შესახებ

en: Most Recent
ka: უახლესი

en: Most Used
ka: ხშირად გამოყენებული

en: Most of the time, plugins play nicely with the core of WordPress and with other plugins. Sometimes, though, a plugin&#8217;s code will get in the way of another plugin, causing compatibility issues. If your site starts doing strange things, this may be the problem. Try deactivating all your plugins and re-activating them in various combinations until you isolate which one(s) caused the issue.
ka: უმეტეს შემთხვევაში, ჩადგმები მშვენივრად ურთიერთქმედებენ WordPress-სთან და სხვა ჩადგმთან. ხანდახან, ერთი ჩადგმის კოდი მეორეს „წინ დაუდგება“, რაც იწვევს თავსებადობის პრობლემებს. თუ თქვენი საიტი იწყებს არასწორად ან უცნაურად მუშაობას, ეს იქნება სავარაუდო მიზეზი. სცადეთ ყველა თქვენი ჩადგმის გათიშვა და მათი სხვადასხვა კომბინაციით ჩართვა სანამ არ გაარკვევთ თუ რომელი იწვევდა პრობლემას.

en: Most themes display the site title at the top of every page, in the title bar of the browser, and as the identifying name for syndicated feeds. The tagline is also displayed by many themes.
ka: თემების უმეტესობა აჩვენებს საიტის სათაურს თითოეული გვერდის თავში, ასევე როგორც ბრაუზერის სათაურის ზოლში და როგორც საიდენტიფიკაციო სახელი აქტიური არხებისთვის. აგრეთვე, მრავალი თემა გამოაჩენს საიტის მოკლე აღწერას.

en: Movable Type and TypePad
ka: Movable Type და TypePad

en: Move
ka: გადაადგილება

en: Move this comment to the trash
ka: კომენტარის სანაგვეში გადატანა

en: Move this item to the Trash
ka: ელემენტის სანაგვე ყუთში გადატანა

en: Move to Trash
ka: სანაგვეში გადატანა

en: Multisite support is not enabled.
ka: მრავალი საიტის მხარდაჭერა გათიშულია.

en: Must-Use <span class="count">(%s)</span> | Must-Use <span class="count">(%s)</span>
ka[0]: აუცილებელი <span class="count">(%s)</span>

en: My Site
ka: ჩემი საიტი

en: Mystery Person
ka: მისტიური მასტი

en: Name:
ka: სახელი:

en: Navigation
ka: ნავიგაცია

en: Need help? Use the Help tab in the upper right of your screen.
ka: გჭირდებათ დახმარება? გამოიყენეთ დახმარების ჩანართი ეკრანის მარჯვენა ზედა კუთხეში.

en: Need more help? <a href="%s">We got it</a>.
ka: გჭირდებათ დახმარება? <a href=‘%s’>ა, ბატონო!</a>.

en: Network Activate
ka: ქსელისათვის გააქტიურება

en: Network Activate %s
ka: %s-ის აქტივაცია ქსელში

en: Network Active
ka: ქსელის გააქტიურება

en: Network Admin Email
ka: ქსელის ადმინისტრატორის ელ-ფოსტის მისამართი

en: Network Deactivate
ka: ქსელისათვის გამორთვა

en: Network Details
ka: ქსელის დეტალები

en: Network Disable
ka: ქსელი გამორთულია

en: Network Enable
ka: ქსელი ჩართულია

en: Network Only
ka: მხოლოდ ქსელში

en: Network Setup
ka: ქსელის კონფიგურაცია

en: Network Title
ka: ქსელის დასახელება

en: Network deactivate %s
ka: %s-ის დეაქტივაცია ქსელში

en: Never
ka: არასოდეს

en: New %1$s, %2$s, and %3$s objects make interacting with terms, comments, and networks more predictable and intuitive in code.
ka: ახალი ობიექტები %1$s, %2$s и %3$s საშუალებას იძლევიან იქონიოთ ურთიერთქმედება ელემენტებთან, კომენტარებთან და ქსელებთან კოდის დონეზე უფრო მარტივად და გასაგებად.

en: New Password
ka: ახალი პაროლი

en: New User Default Role
ka: ახალი მომხმარებლის ნაგულისხმევი როლი

en: New WordPress Site
ka: WordPress-ის ახალი საიტი

en: New category name
ka: ახალი კატეგორიის სახელი

en: New theme activated. <a href="%s">Visit site</a>
ka: გააქტიურდა ახალი თემა. <a href="%s">ეწვიეთ საიტს</a>

en: New translations are available.
ka: ახალი თარგმანები ხელმწისაწვდომია.

en: New user created.
ka: ახალი მომხმარებელი შეიქმნა.

en: New user created. <a href="%s">Edit user</a>
ka: ახალი მომხმარებელი შექმნა. <a href="%s">მომხმარებლის ჩასწორება</a>

en: New users will receive an email letting them know they&#8217;ve been added as a user for your site. By default, this email will also contain their password. Uncheck the box if you don&#8217;t want the password to be included in the welcome email.
ka: ახალი მომხმარებელი მიიღებს ელწერილს შეტყობინებით, რომ ის დამატებულია თქვენს საიტზე მომხმარებლის სახით. ნაგულისხმევად, ეს ელწერილი ასევე შეიცავს მის პაროლს. მოხსენით სათანადო თოლია, თუ გსურთ რომ პაროლი არ იქნას დართული მისალმების ელწერილზე.

en: New users will receive an email letting them know they&#8217;ve been added as a user for your site. This email will also contain their password. Check the box if you don&#8217;t want the user to receive a welcome email.
ka: ახალი მომხმარებელი მიიღებს ელწერილს შეტყობინებით, რომ ის დამატებულია თქვენს საიტზე მომხმარებლის სახით. ნაგულისხმევად, ეს ელწერილი ასევე შეიცავს მის პაროლს. მონიშნეთ სათანადო თოლია, თუ გსურთ რომ პაროლი არ იქნას დართული მისალმების ელწერილზე.

en: Newer Version (%s) Installed
ka: უახლესი ვერსია (%s) დაყენდა

en: Next Steps
ka: შემდეგი ბიჯები

en: Nickname
ka: თიკუნი

en: No Update Required
ka: განახლება საჭირო არ არის

en: No activity yet!
ka: ჯერ არაფერი მომხდარა!

en: No approved comments
ka: მოწონებული კომენტარი არ არის

en: No comments
ka: კომენტარები ჯერ არ არის

en: No comments awaiting moderation.
ka: არ არის კომენტარი, რომელიც შემოწმებას ელოდება.

en: No comments found.
ka: კომენტარები ვერ მოიძებნა.

en: No file was uploaded.
ka: არცერთი ფაილი არ აიტვირთა.

en: No further action is needed on your part.
ka: თქვენი მხრიდან სხვა მოქმედება არ არის საჭირო.

en: No importers are available.
ka: არ არის იმპორტის სკრიპტები ამ მომენტისათვის.

en: No items.
ka: ელემენტების გარეშე.

en: No links found.
ka: ბმულები არ არის ნაპოვნი.

en: No pending comments
ka: მომლოდინე კომენტარი არ არის

en: No plugins found.
ka: არცერთი ჩადგმა არ არის ნაპოვნი

en: No plugins match your request.
ka: არ არის ჩადგმები, რომლების ემთხვევა მოთხოვნას.

en: No role
ka: როლის გარეშე

en: No sites found.
ka: საიტები ვერ მოიძებნა.

en: No such file exists! Double check the name and try again.
ka: ასეთი ფაილი არ არსებობს. გადაამოწმეთ სახელი და კიდევ სცადეთ.

en: No thanks, do not remind me again
ka: არა, მადლობა, აღარ შემახსენო.

en: No themes found.
ka: თემები ვერ მოიძებნა

en: No themes found. Try a different search.
ka: ვერცერთი თემა ვერ მოიძებნა. სცადეთ სხვა მოთხოვნა.

en: No themes match your request.
ka: არ არის თემები, რომლებიც თქვენს მოთხოვნას აკმაყოფილებენ.

en: No users found.
ka: მომხმარებელი ვერ მოიძებნა.

en: No valid plugins were found.
ka: კორექტული ჩადგმები ვერ მოიძებნა.

en: No, return me to the plugin list
ka: არა, დამაბრუნე უკენ ჩადგმების სიაში

en: Not Sticky
ka: მიჭიკარტების გარეშე

en: Not enough space to upload. %1$s KB needed.
ka: ასატვირთავად არ არის საკმარისი ადგილი. საჭიროა %1$s კბაიტი.

en: Note that you crop the image by clicking on it (the Crop icon is already selected) and dragging the cropping frame to select the desired part. Then click Save to retain the cropping.
ka: მიაქციეთ ყურადღება, რომ სურათის მოსაჭრელად საკმარისია მასზე დაწკაპუნება და სასურველი ადგილის არჩევა. შემდეგ დააჭირეთ ღილაკზე „შენახვა“, შედეგის შესანახად.

en: Note:
ka: შენიშვნა:

en: Note: Neither of these options blocks access to your site &mdash; it is up to search engines to honor your request.
ka: შენიშვნა: ეს პარამეტრები არ ბლოკავენ წვდომას თქვენს საიტთან. იქნება, თუ არა ისინი გათვალისწინებული, დამოკიდებულია საძიებო სისტემაზე.

en: Notes
ka: შენიშვნები

en: Nothing to save, the image has not changed.
ka: შესანახი არაფერია, ეს სურათი უცვლელია.

en: Notice:
ka: შეტყობინება:

en: Now you can embed your posts on other sites, even other WordPress sites. Simply drop a post URL into the editor and see an instant embed preview, complete with the title, excerpt, and featured image if you&#8217;ve set one. We&#8217;ll even include your site icon and links for comments and sharing.
ka: ახლა შესაძლებელია თქვენი ჩანაწერების დამატება სხვა საიტებზე, WordPress-საიტების ჩათვლით. უბრალოდ ჩასვით ჩანაწერის URL-მისამართი რედაქტორში და თქვენ ნახავთ ჩანაწერის ბარათს, სათაურის, ტექსტის ფრაგმენტის და მინიატურის ჩათვლით (თუ აქვს). იქვე გამოჩნდება საიტის ხატულა, ბმული კომენტარებზე და სხვა საიტებზე ჩასმის ვარიანტები.

en: Number of Themes found: %d
ka: ნაპოვნი თემების რაოდენობა: %d

en: Number of items per page:
ka: ელემენტების რაოდენობა გვერდზე:

[ctx: Number/count of items]
en: Count
ka: რაოდენობა

en: Numeric
ka: ციფრული

en: On this screen, you can update to the latest version of WordPress, as well as update your themes, plugins, and translations from the WordPress.org repositories.
ka: ამ ეკრანზე შეგიძლიათ დააყენოთ WordPress-ის ახალი ვერსია, ასევე შეგიძლიათ განაახლოთ თემები და ჩადგმები WordPress.org-ის კატალოგიდან.

en: Once generated, your WXR file can be imported by another WordPress site or by another blogging platform able to access this format.
ka: WXR-ფაილის შექმნის შემდგომ შესაძლებელია მისი იმპორტი სხვა საიტზე, რომელიც WordPress-ის ძრავზე მუშაობს ანდა სხვა პლათფორმაზე, რომლეც მხარს უჭერს ამ ფორმატს.

en: Once the network is created, you may reactivate your plugins.
ka: როგორც კი ქსელი შეიქმნება, შეგეძლებათ ხელახლა ჩართოთ თქვენი ჩადგმები.

en: Once you complete these steps, your network is enabled and configured. You will have to log in again.
ka: ამ სამი ნაბიჯის დასრულების შემდგომ თქვენი ქსელი გააქტიურდება. თქვენ დაგჭირდებათ ხელახალი ავტორიზაცია.

en: Once you have generated a list of themes, you can preview and install any of them. Click on the thumbnail of the theme you&#8217;re interested in previewing. It will open up in a full-screen Preview page to give you a better idea of how that theme will look.
ka: როგორც კი მიიღებთ თემების სიას, შესაძლებელი გახდება ნებისმიერის დათვალიერება და დაყენება. დააჭირეთ თემის მინიატურაზე, რათა იხილოთ ეს თემა. გაიხსნება დათვალიერების სრულეკრანიანი ფანჯარა, რათა უკეთესი წარმოდგენა შეგექმნეთ თემის შესახებ.

en: Once you have made your selection, you can adjust it by entering the size in pixels. The minimum selection size is the thumbnail size as set in the Media settings.
ka: არეს მონიშვნის შემდეგ, შესაძლებელია ზომების დარეგულირება, ზომების პიქსელებში მითითებით. არეს მინიმალური ზომა ტოლია მინიატურის იმ ზომისა, რომელიც მითითებულია გვერდზე „მედია-ფაილების პარამეტრები“.

en: Once you hit &#8220;Confirm Deletion&#8221;, the user will be permanently removed.
ka: როგორც კი დააჭერთ ღილაკზე &laquo;წაშლის დადასტურება&raquo;, მომხმარებელი სამუდამოდ წაიშლება.

en: Once you hit &#8220;Confirm Deletion&#8221;, these users will be permanently removed.
ka: როგორც კი დააჭერთ ღილაკზე &laquo;წაშლის დადასტურება&raquo;, ეს მომხმარებლები სამუდამოდ წაიშლება.

en: Once you&#8217;ve saved the download file, you can use the Import function in another WordPress installation to import the content from this site.
ka: როგორც კი შეინახავთ ფაილს, შესაძლებელი გახდება იმპორტის ფუნქციის გამოყენება სხვა საიტზე, სადაც გაშვებულია WordPress.

en: One Column
ka: ერთი სვეტი

en: One of the plugins is invalid.
ka: ჩანართებიდან ერთ-ერთი დაზიანებულია.

en: One of the selected users is not a member of this site.
ka: ერთ-ერთი მონიშნული მომხმარებელი არ არის საიტის წევრი.

en: One or more database tables are unavailable. To allow WordPress to attempt to repair these tables, press the &#8220;Repair Database&#8221; button. Repairing can take a while, so please be patient.
ka: მონაცემთა ბაზის ერთი, ან მეტი ცხრილი მიუწვდომელია. მათი აღდგენისათვის დააჭირეთ ღილაკზე „მონაცემთა ბაზის გასწორება“. ამას გარკვეული დრო დასჭირდება, გთხოვთ მოითმინოთ.

en: Only the current theme is available to you. Contact the %s administrator for information about accessing additional themes.
ka: თქვენთვის ხელმისაწვდომია მხოლოდ მიმდინარე თემა. დამატებით თემებზე წვდომის შესახებ ინფორმაციისთვის, დაუკავშერდით %s ადმინისტრატორს.

en: Oops, no such file exists! Double check the name and try again, merci.
ka: უი, ასეთი ფაილი არ არსებობს! გადაამოწმეთ სახელი და კიდევ სცადეთ, გეთაყვა.

en: Open Press This
ka: სანიშნეს გახსნა

en: Open this theme in the Theme Editor
ka: ამ თემის რედაქტორში გახსნა

en: Optional
ka: დამატებით

en: Or choose an image from your media library:
ka: ან აირჩიეთ სურათი მედია-ბიბლიოთეკიდან:

en: Orange
ka: ნარინჯისფერი

en: Order
ka: დალაგება

en: Order images by:
ka: სურათების დალაგების მეთოდი:

en: Order:
ka: დალაგება:

en: Organize my uploads into month- and year-based folders
ka: დაალაგე ჩემი ატვირთული ფაილები, თვეების და წლების მიხედვით საქაღალდეებში.

en: Original dimensions %s
ka: ორიგინალური ზომა %s

en: Other WordPress News
ka: WordPress-ის სხვა სიახლეები

en: Other comment settings
ka: კომენტარების სხვა პარამეტრები

en: Other user roles have been changed.
ka: სხვა მომხმარებლების როლები შეცვლილია.

en: Other users have been deleted.
ka: სხვა მომხმარებლები წაიშლება.

en: Other users have been removed.
ka: სხვა მომხმარებლები ამოშლილია.

en: Our newest default theme, Twenty Sixteen, is a modern take on a classic blog design.
ka: ახალი თემა, Twenty Sixteen, — ბლოგის კლასიკური დიზაინის თანამედროვე ვერსია.

en: Overview
ka: მიმოხილვა

en: PG &#8212; Possibly offensive, usually for audiences 13 and above
ka: PG &#8212; შესაფერისია მხოლოდ 13 წელზე უფროსი მნახველისთვის

en: Page Attributes
ka: გვერდის ატრიბუტები

en: Page Template
ka: გვერდის შაბლონი

en: Page draft updated.
ka: გვერდის მონახაზი განახლდა.

en: Page published.
ka: გვერდი გამოქვეყნდა.

en: Page restored to revision from %s.
ka: გვერდი აღდგენილია %s ვერსიიდან.

en: Page saved.
ka: გვერდი შენახულია.

en: Page scheduled for: %s.
ka: გვერდის გამოქვეყნება დაიგეგმა: %s.

en: Page submitted.
ka: გვერდი შეტანილია.

en: Page updated.
ka: გვერდი განახლდა.

en: Pages are similar to posts in that they have a title, body text, and associated metadata, but they are different in that they are not part of the chronological blog stream, kind of like permanent posts. Pages are not categorized or tagged, but can have a hierarchy. You can nest pages under other pages by making one the &#8220;Parent&#8221; of the other, creating a group of pages.
ka: გვერდები ჩანაწერებს ჰგავს იმით, რომ მათ აქვთ სათაური, ტექსტი და მეტამონაცემები, მაგრამ განსხვავდებიან იმით, რომ არ მიუკეთვნებიან ბლოგის ქრონოლოგიურ ნაკადს, არამედ მუდმივი ჩანაწერების სახე გააჩნიათ. გვერდებს არ მიენიჭება კატეგორიები და ჭდეები, თუმცა შესაძლოა რომ ჰქონდეთ იერარქია. შესაძლებელია ერთი გვერდის მეორეს ქვეშ განთავსება.

en: Pagination
ka: ნავიგაცია

en: Parent
ka: მშობელი

en: Password protected
ka: პაროლით დაცული

en: Permalink Settings
ka: ბმულის პარამეტრები

en: Permalink structure updated.
ka: მუდმივი ბმულის სტრუქტურა განახლებულია.

en: Permalink structure updated. Remove write access on web.config file now!
ka: მუდმივი ბმულების სტრუქტურა განახლებულია. ახლა კი, აკრძალეთ ჩაწერის უფლება ფაილზე web.config!

en: Permalink:
ka: მუდმივი ბმული:

en: Permalinks
ka: მუდმივი ბმულები

en: Permalinks are the permanent URLs to your individual pages and blog posts, as well as your category and tag archives. A permalink is the web address used to link to your content. The URL to each post should be permanent, and never change &#8212; hence the name permalink.
ka: მუდმივი ბმულები მიუთითებენ თქვენს გვერდებსა და ჩანაწერებზე, ასევე კატეგორიებზე და ჭდეებზე. მუდმივი ბმული არის ვებ-მისამართი, რომელიც გამოიყენება თქვენს შიგთავსზე წვდომისათვის. თითოეული ჩანაწერის მისამართი უნდა იყო მუდმივი და არ შეიცვალოს, სწორედ ამიტომ ჰქვიათ მათ მუდმივი ბმული.

en: Permalinks can contain useful information, such as the post date, title, or other elements. You can choose from any of the suggested permalink formats, or you can craft your own if you select Custom Structure.
ka: მუდმივი ბმულები შეიცავნე სასარგებლო ინფორმაციას &#8212; მაგალითად, ჩანაწერის თარიღს, სათაურს და სხვა ელემენტებს. შესაძლებელია ერთ-ერთი შემოთავაზებული ვარიანტის არჩევა, ან საკუთარის შექმნა. ამისათვის აირჩიეთ პუნქტი „მორგებული“.

en: Permanently Delete Comment
ka: კომენტარი სამუდამოდ წაიშალა

en: Personal Options
ka: პირადი პარამეტრები

en: Photoblogging
ka: ფოტო ბლოგინგი

en: Pings
ka: შეტყობინებები

en: Pink
ka: ვარდისფერი

en: Plain
ka: მარტივი

en: Please <a href="%s">deactivate your plugins</a> before enabling the Network feature.
ka: სანამ ჩართავდეთ ქსელის შესაძლებლობას, გთხოვთ <a href=“%s”>გათიშოთ თქვენი ჩადგმები</a>.

en: Please check out your site now. It's possible that everything is working. If it says you need to update, you should do so:
ka: შეამოწმეთ თქვენი საიტი ახლა. სრულიად შესაძლებელია, რომ ყველაფერი მუშაობს. თუ შემოგთავაზებენ განახლებას, გააკეთეთ:

en: Please choose whether you would like sites in your WordPress network to use sub-domains or sub-directories.
ka: გთხოვთ აირჩიოთ, თუ რისი გამოყენება გსურთ WordPress-ქსელში მყოფი საიტებისათვის: ქვე-დომენების, თუ ქვე-საქაღალდეების.

en: Please complete the configuration steps. To create a new network, you will need to empty or remove the network database tables.
ka: გთხოვთ შეავსოთ კონფიგურაციის ნაბიჯები. ახალი ქსელის შექმნისათვის, უნდა წაშალოთ, ან ამოიღონ ქსელის მონაცემთა ბაზის ცხრილები.

en: Please enter a valid menu name.
ka: გთხოვთ შეიყვანოთ მენიუს ელემენტისთვის ვარგისი სახელი.

en: Please enter your FTP credentials to proceed.
ka: გაგრძელებისთვის შეიყვანეთ თქვენი FTP-ინფორმაცია.

en: Please enter your FTP or SSH credentials to proceed.
ka: გაგრძელებისთვის შეიყვანეთ თქვენი FTP, ან SSH ინფორმაცია.

en: Please make sure the Apache %s module is installed as it will be used at the end of this installation.
ka: დარწმუნდით, რომ Apache-ის %s მოდული არის დაყენებული. ინსტალაციის შემდეგ ის გამოყენებული იქნება.

en: Please provide a custom field name.
ka: გთხოვთ მიუთითოთ მორგებული ველის სახელი.

en: Please provide a custom field value.
ka: გთხოვთ მიუთითოთ მორგებული ველის მნიშვნელობა.

en: Please provide a valid username.
ka: აუცილებელია ვარგისი მომხმარებლის სახელის შეტანა.

en: Please provide the following information. Don&#8217;t worry, you can always change these settings later.
ka: გთხოვთ, მოგვაწოდოთ შემდეგი ინფორმაცია. ნუ დარდობთ, ამის შეცვლა ყოველთვის შეგეძლებათ შემდეგში.

en: Please select a file
ka: გთხოვთ აირჩოთ ფაილი

en: Please select an option.
ka: გთხოვთ აირჩიოთ ვარიანტი.

en: Please select one or more plugins to update.
ka: გთხოვთ აირჩიოთ ერთი, ან მეტი ჩადგმა განახლებისათვის.

en: Please select one or more themes to update.
ka: გთხოვთ აირჩიოთ ერთი, ან მეტი თემა განახლებისათვის.

en: Please update your site at %1$s to WordPress %2$s.
ka: გთხოვთ განაახლოთ საიტი %1$s WordPress %2$s-ზე.

en: Plugin
ka: ჩადგმა

en: Plugin <strong>activated</strong>.
ka: ჩადგმა <strong>ჩართულია</strong>.

en: Plugin <strong>deactivated</strong>.
ka: ჩადგმა <strong>გაითიშა</strong>.

en: Plugin Files
ka: ჩადგმის ფაილები

en: Plugin Homepage &#187;
ka: ჩადგმების მთავარი გვერდი

en: Plugin Install
ka: ჩადგმის დაყენება

[ctx: Plugin Installer]
en: Beta Testing
ka: ბეტა ტესტირება

[ctx: Plugin Installer]
en: Favorites
ka: რჩეულები

[ctx: Plugin Installer]
en: Featured
ka: რჩეული

[ctx: Plugin Installer]
en: Popular
ka: პოპულარული

[ctx: Plugin Installer]
en: Recommended
ka: გირჩევთ

[ctx: Plugin Installer]
en: Tag
ka: ჭდე

en: Plugin Reactivation
ka: ჩადგმის ხელახალი გააქტიურება

en: Plugin could not be activated because it triggered a <strong>fatal error</strong>.
ka: ჩადგმა არ იქნა გააქტიურებული, რადგან მან გამოიწვია <strong>ფატალური შეცდომა</strong>.

en: Plugin could not be deleted due to an error: %s
ka: ჩადგმის წაშლა ვერ ხერხდება ამ შეცდომის გამო: %s

en: Plugin failed to reactivate due to a fatal error.
ka: ჩადგმის ხელახალი გააქტიურება შეუძლებელია საბედისწერო შეცდომის გამო.

en: Plugin file does not exist.
ka: ჩანართის ფაილი არ არსებობს.

en: Plugin install failed.
ka: ჩადგმის დაყენება ჩაიშალა.

en: Plugin installed successfully.
ka: ჩადგმა წარმატებით დაინსტალირდა.

[ctx: Plugin installer group title]
en: Performance
ka: წარმადობა

[ctx: Plugin installer group title]
en: Social
ka: სოციალური

[ctx: Plugin installer group title]
en: Tools
ka: ხელსაწყოები

[ctx: Plugin installer section title]
en: Changelog
ka: ცვლილებები

[ctx: Plugin installer section title]
en: Description
ka: აღწერა

[ctx: Plugin installer section title]
en: Installation
ka: ინსტალაცია

[ctx: Plugin installer section title]
en: Other Notes
ka: სხვა შენიშვნები

[ctx: Plugin installer section title]
en: Reviews
ka: მიმოხილვა

[ctx: Plugin installer section title]
en: Screenshots
ka: ეკრანული სურათები

en: Plugin reactivated successfully.
ka: ჩადგმის ხელახალი გააქტიურება წარმატებით დასრულდა.

en: Plugin update failed.
ka: ჩადგმის განახლება ჩაიშალა.

en: Plugin updated successfully.
ka: ჩადგმის განახლება წარმატებულად დასრულდა.

en: Plugin zip file
ka: ჩადგმის zip-ფაილი

en: Plugins %s
ka: ჩადგმები %s

en: Plugins extend and expand the functionality of WordPress. Once a plugin is installed, you may activate it or deactivate it here.
ka: ჩადგმები მატებს დამატებით ფუნქციებს თქვენს საიტს. მათი გააქტიურება ან გაუქმება შეგიძლიათ აქედან.

en: Plugins extend and expand the functionality of WordPress. You may automatically install plugins from the <a href="%1$s">WordPress Plugin Directory</a> or upload a plugin in .zip format via <a href="%2$s">this page</a>.
ka: ჩადგმები აფართოებენ და უმატებენ დამატებით ფუნქციონალს WordPress-ს. მათი დაყენება შესაძლებელია <a href="%1$s">WordPress-ის ჩადგმების კატალოგიდან</a> ავტომატურად, ან ხელით საარქივო ფაილის <a href="%2$s">ამ გვერდზე</a> ატვირთვით.

en: Plugins hook into WordPress to extend its functionality with custom features. Plugins are developed independently from the core WordPress application by thousands of developers all over the world. All plugins in the official <a href="%s" target="_blank">WordPress.org Plugin Directory</a> are compatible with the license WordPress uses. You can find new plugins to install by searching or browsing the Directory right here in your own Plugins section.
ka: ჩადგმები უერთდებიან WordPress-ს, აფართოებენ მის შესაძლებლობებს დამატებითი ფუქნციებით. ჩადგმები WordPress-ის ბირთვისგან დამოუკიდებლად იქმნება ათასობით დეველოპერის მიერ მთელს მსოფლიოში. ყველა ჩადგმა <a href="%s" target="_blank">WordPress.org-ის ჩადგმების კატალოგში</a> თავსებადია WordPress-ის ლიცენზიასთან. ახალი ჩადგმების მოძებნა შესაძლებელია პირდაპირ ამ გვერდიდან.

en: Plugins list
ka: ჩადგმების სია

en: Plugins list navigation
ka: ნავიგაცია ჩადგმების სიაში

en: Plugins updated successfully.
ka: ჩადგმები წარმატებით განახლდა.

en: Popular Plugin
ka: პოპულარული ჩადგმა

en: Popular tags
ka: პოპულარული ჭდეები

en: Popup Comments
ka: მოტივტივე კომენტარები

en: Popup Comments Template
ka: მოტივტივე კომენტარების შაბლონი

en: Port
ka: პორტი

en: Position
ka: მდებარეობა

en: Post Formats
ka: ჩანაწერის ფორმატები

en: Post Via Email
ka: გამოქვეყნება ელფოსტის მეშვეობით

en: Post draft updated.
ka: ჩანაწერის მონახაზი განახლდა.

en: Post name
ka: ჩანაწერის სახელი

en: Post published.
ka: ჩანაწერი გამოქვეყნდა.

en: Post restored successfully.
ka: ჩანაწერი წარმატებით აღდგა.

en: Post restored to revision from %s.
ka: ჩანაწერი აღდგენილია შემდეგ ვერსიაზე: %s

en: Post saved.
ka: ჩანაწერი შენახულია.

en: Post scheduled for: %s.
ka: ჩანაწერის გამოქვეყნება დაიგეგმა: %s.

en: Post submitted.
ka: ჩანაწერი შეტანილია.

en: Post title
ka: ჩანაწერის სათაური

en: Post updated.
ka: ჩანაწერი განახლდა.

en: Post via email
ka: გამოქვეყნება ელფოსტის მეშვეობით

en: Post via email settings allow you to send your WordPress install an email with the content of your post. You must set up a secret email account with POP3 access to use this, and any mail received at this address will be posted, so it&#8217;s a good idea to keep this address very secret.
ka: გამოქვეყნება ელფოსტის საშუალებით შესაძლებლობას გაძლევთ გაგზავნოთ წერილები თქვენს საიტზე ჩანაწერის ტექსტით. ამისათვის საჭიროა შექმნათ ელფოსტა POP3-წვდომით. ნებისმიერი წერილი, რომელიც ამ მისამართზე მოვა, გამოქვეყნდება, ამიტომ ჯობია ეს მისამართი საიდუმლოდ შეინახოთ.

en: Posts
ka: ჩანაწერები

en: Posts Page
ka: ჩანაწერთა გვერდი

en: Posts page: %s
ka: ჩანაწერების გვერდი: %s

en: Preparing to install <strong>%1$s %2$s</strong>&#8230;
ka: მიმდინარეობს ინსტალაციის მომზადება: <strong>%1$s, ვერსია: %2$s</strong>&#8230;

en: Preparing to install the latest version&#8230;
ka: უახლესი განახლებების ინსტალაციის მომზადება&#8230;

en: Press This
ka: გამოქვეყნება

en: Press This is a bookmarklet that makes it easy to blog about something you come across on the web. You can use it to just grab a link, or to post an excerpt. Press This will even allow you to choose from images included on the page and use them in your post. Just drag the Press This link on this screen to your bookmarks bar in your browser, and you&#8217;ll be on your way to easier content creation. Clicking on it while on another website opens a popup window with all these options.
ka: „გამოქვეყნება“ — არის ჩანართი, რომელიც საშუალებას გაძლევთ მარტივად დაწეროთ რაიმეს შესახებ, რაც თქვენ ნახეთ ქსელში. მისი გამოყენება შესაძლებელია თუნდაც ბმულის შესანახად, ან აბზაცის ციტირებისათვის. ის ასევე საშუალებას იძლევა ამოვირჩიოთ სურათი და ჩავამატოთ ჩვენს ჩანაწერში. უბრალოდ გადაათრიეთ ბმული ამ ეკრანიდან თქვენს რჩეულებში.

en: Press This is a little tool that lets you grab bits of the web and create new posts with ease.
ka: &laquo;გამოქვეყნება&raquo; &#8212; მცირე ხელსაწყოა, რომელიც გეხმარებათ ქსელში არსებული ინფორმაციის შენახვაში.

en: Press This!
ka: გამოაქვეყნე!

en: Preview %s
ka: ნახვა: %s

en: Preview &#8220;%s&#8221;
ka: იხილე: &#8220;%s&#8221;

en: Preview Changes
ka: ცვლილებების წინასწარ გადახედვა

en: Preview page
ka: გვერდის დათვალიერება

en: Preview post
ka: ჩანაწერის დათვალიერება

en: Previewing and Customizing
ka: ნახვა და მორგება

en: Previewing and Installing
ka: ნახვა და ინსტალაცია

en: Previously edited copies of the image will not be deleted.
ka: გამოსახულების წინად შეცვლილი ასლები არ წაიშლება.

en: Primary Site
ka: ძირითადი საიტი

en: Private Key:
ka: პირადი გასაღები:

en: Proceed
ka: გაგრძელება

en: Profile
ka: პროფილი

en: Profile Picture
ka: პროფილის სურათი

en: Profile updated.
ka: პროფილი განახლდა.

en: Project Leaders
ka: პროექტის ხელმძღვანელობა

en: Public Key:
ka: საჯარო გასაღები:

en: Public and Private keys incorrect for %s
ka: ღია და დახურული გასაღებები %s-ისათვის არასწორია

en: Publish <b>immediately</b>
ka: გამოქვეყნება <b>დაუყოვნებლივ</b>

en: Publish Settings
ka: გამოქვეყნების პარამეტრები

en: Publish on: <b>%1$s</b>
ka: გამოქვეყნება: <b>%1$s</b>

en: Published on: <b>%1$s</b>
ka: გამოქვეყნდა: <b>%1$s</b>

en: Publishing Soon
ka: ელოდება გამოქვეყნებას

en: Purple
ka: მეწამული

en: Quick Draft
ka: სწრაფი მონახაზი

en: Quick Edit
ka: სწრაფი ჩასწორება

en: Quick&nbsp;Edit
ka: სწრაფი&nbsp;ჩასწორება

en: R &#8212; Intended for adult audiences above 17
ka: R &#8212; შესაფერისია მხოლოდ 17 წელზე უფროსი მნახველისთვის

en: REST API infrastructure
ka: REST API-ის ინფრასტრუქტურა

en: RSS Address
ka: RSS-მისამართი

en: RTL Language Support
ka: მარჯვნიდან მარცხნივ დამწერლობის მხარდაჭერა

en: RTL Stylesheet
ka: RTL სტილების სია

en: Random
ka: ალალბედზე

en: Rating
ka: შეფასება

en: Re-install Now
ka: ხელახალი ინსტალაცია

en: Reading
ka: წაკითხვა

en: Reading Settings
ka: წაკითხვის პარამეტრები

en: Reattached %d attachment. | Reattached %d attachments.
ka[0]: ხელახლა მიმაგრებულია %d დანართი.

en: Recent Rockstars
ka: ჩვენი ვარსკვლავები

en: Recently Active <span class="count">(%s)</span> | Recently Active <span class="count">(%s)</span>
ka[0]: ბოლოს აქტიური <span class="count">(%s)</span>

en: Recently Published
ka: ბოლოს გამოქვეყნებული

en: Red
ka: წითელი

en: Relationship
ka: კავშირი

en: Release Lead
ka: რელიზის ხელმძღვანელი

en: Released: %d.
ka: გამოშვების წელი: %d.

en: Remember to click Update Media to save metadata entered or changed.
ka: როდესაც დაასრულებთ, არ დაგავიწყდეთ ღილაკზე „მედია-ფაილის განახლება“ დაჭერა.

en: Remember to click the Add New User button at the bottom of this screen when you are finished.
ka: როდესაც დაასრულებთ, არ დაგავიწყდეთ ღილაკზე „ახალი მომხმარებლის დამატება“ დაჭერა.

en: Remember to click the Update Profile button when you are finished.
ka: დასრულებისას, არ დაგავიწყდეთ დააჭიროთ პროფილის განახლების ღილაკს.

en: Remember, once deleted your site cannot be restored.
ka: დაიმახსოვრეთ, როგორც კი წაშლით საიტს, მისი აღდგენა შეუძლებელი გახდება.

en: Remove Background Image
ka: ფონის სურათის ამოღება

en: Remove Header Image
ka: საიტის სათაოს სურათის ამოღება

en: Remove Image
ka: სურათის ამოღება

en: Remove Users from Site
ka: საიტიდან მომხმარებლების ამოშლა

en: Remove allows you to remove a user from your site. It does not delete their content. You can also remove multiple users at once by using Bulk Actions.
ka: „წაშლა“ უზრუნველყოფს მომხმარებლის წაშლას საიტიდან. შიგთავსი ხელუხლებლად დარჩება. ასევე შესაძლებელია ერთდროულად რამდენიმე მომხმარებლის წაშლა.

en: Removing and Reusing
ka: წაშლა და ხელახალი გამოყენება

en: Removing the old version of the plugin&#8230;
ka: ჩადგმის ძველი ვერსიის ამოღება&#8230;

en: Removing the old version of the theme&#8230;
ka: თემის ძველი ვერსიის ამოღება&#8230;

en: Repair Database
ka: ბაზის გასწორება

en: Repair and Optimize Database
ka: მონაცემთა ბაზის შეკეთება და ოპტიმიზაცია

en: Repairs complete. Please remove the following line from wp-config.php to prevent this page from being used by unauthorized users.
ka: შეკეთება დასრულდა. გთხოვთ წაშლოთ შემდეგი სტრიქონი wp-config.php ფაილიდან, რათა უცხო მომხმარებლებმა ვერ შეძლონ ამ გვერდის გამოყენება.

en: Repeat
ka: გამეორება

en: Repeat New Password
ka: გაიმეორეთ ახალი პაროლი

en: Repeat Password
ka: გაიმეორეთ პაროლი

en: Reply to Comment
ka: პასუხი კომენტარზე

en: Reply to this comment
ka: ამ კომენტარზე პასუხი

en: Required fields are indicated; the rest are optional. Profile information will only be displayed if your theme is set up to do so.
ka: აუცილებელი ველები მითითებულია; სხვა დანარჩენი არასავალდებულოა. პროფილის ინფორმაცია იქნება ნაჩვენები მხოლოდ თუ თქვენ თემას გააჩნია ეს ფუნქცია.

en: Requires %1$s in %2$s file.
ka: მოითხოვს %1$s-ს ფაილში: %2$s.

en: Requires WordPress Version:
ka: მოითხოვს WordPress ვერსიით:

en: Reset Image
ka: სურათის ჩამოყრა

en: Responsive Layout
ka: ადაპტიური დიზაინი

en: Responsive images
ka: ადაპტიური სურათები

en: Restore
ka: აღდგენა

en: Restore Original Header Image
ka: საიტის სათაოს საწყისი სურათის აღდგენა

en: Restore Original Image
ka: საწყისი სურათის აღდგენა

en: Restore This Autosave
ka: ამ ავტო-შენახვის აღდგენა

en: Restore This Revision
ka: ამ ვერსიის აღდგენა

en: Restore image
ka: სურათის აღდგენა

en: Restore the backup.
ka: მარქაფის აღდგენა.

en: Restore this item from the Trash
ka: ელემენტის სანაგვე ყუთიდან აღდგენა.

en: Retro (Generated)
ka: რეტრო (ავტომატურად)

en: Return to Dashboard
ka: კონსოლში დაბრუნება

en: Return to Dashboard &rarr; Updates
ka: დაბრუნება: კონსოლი &rarr; განახლებები

en: Return to Importers
ka: იმპორტის სკრიპტებზე დაბრუნება

en: Return to Plugin Installer
ka: ჩადგმის ინსტალატორზე დაბრუნება

en: Return to Plugins page
ka: ჩადგმის გვერდზე დაბრუნება

en: Return to Theme Installer
ka: თემების ინსტალატორზე დაბრუნება

en: Return to Themes page
ka: თემის გვერდზე დაბრუნება

en: Return to Updates
ka: განახლებების გვერდზე დაბრუნება

en: Return to WordPress Updates page
ka: WordPress-ის განხლებების გვერდზე დაბრუნება

en: Revert to the <strong>Browser Uploader</strong> by clicking the link below the drag and drop box.
ka: შესაძლებელია <strong>ბრაუზერის ამტვირთველზე</strong> გადართვა, გადათრევის არეს ქვემოთ ბმულზე დაწკაპუნებით.

en: Revision by %s
ka: ვერსიის ავტორი: %s

en: Revisions are saved copies of your post or page, which are periodically created as you update your content. The red text on the left shows the content that was removed. The green text on the right shows the content that was added.
ka: ვერსიები არის თქვენი ჩანაწერის, ან გვერდის ასლები, რომლებიც პერიოდულად იქმნება. მარცხნივ წითელი ტექსტი მიუთითებს, თუ რა წაიშალა. მარჯვნივ მწვანე კი — თუ რა დაემატა.

en: Revisions: %s
ka: ვერსიები: %s

en: Right Now
ka: ამ წუთას

en: Right Sidebar
ka: მარჯვენა ზოლი

en: Role
ka: როლი

en: Rollback Error: [%1$s] %2$s
ka: შეცდომა დაბრუნებისას: [%1$s] %2$s

en: Rotate clockwise
ka: შებრუნება საათის ისრის მიმართულებით

en: Rotate counter-clockwise
ka: შებრუნება საათის ისრის საწინააღმდეგოდ

en: Run the install
ka: ინსტალაციის გაშვება

en: SSH2 hostname is required
ka: აუცილებელია SSH2-სერვერის მისამართი

en: SSH2 password is required
ka: აუცილებელია SSH2-სერვერის პაროლი

en: SSH2 username is required
ka: აუცილებელია SSH2-სერვერის მომხმარებლის სახელი

en: SUCCESS: %s
ka: წარმატება: %s

en: SUCCESS: WordPress was successfully updated to %s
ka: წარმატება: WordPress განახლდა %s ვერსიაზე

en: Sample Page
ka: სანიმუშო გვერდი

en: Save Changes
ka: ცვლილებების დამახსოვრება

en: Save Menu
ka: მენიუს შენახვა

en: Save Widget
ka: ვიჯეტის დამახსოვრება

en: Save all changes
ka: ყველა ცვლილების შენახვა

en: Saving is disabled: %s is currently editing this page.
ka: შენახვა გამორთულია: %s ახლა ასწორებს ამ გვერდს.

en: Saving is disabled: %s is currently editing this post.
ka: შენახვა გამორთულია: %s ახლა ასწორებს ამ ჩანაწერს.

en: Saving revision&hellip;
ka: ვერსიის შენახვა&hellip;

en: Saving&hellip;
ka: შენახვა&hellip;

en: Scale
ka: მაშტაბი

en: Scale Image
ka: სურათის მაშტაბირება

en: Scale images to match the large size selected in %1$simage options%2$s (%3$d &times; %4$d).
ka: სურათების მაშტაბირება დიდი ზომის გათვალისწინებით, რომელიც მითითებულია %1$s პარამეტრებში%2$s (%3$d &times; %4$d).

en: Scan
ka: სკანირება

en: Scan site for content
ka: საიტის სკანირება შიგთავსზე

en: Schedule for: <b>%1$s</b>
ka: დაგეგმილი: <b>%1$s</b>

en: Scheduled
ka: დაგეგმილი

en: Scheduled for: <b>%1$s</b>
ka: დაგეგმილი: <b>%1$s</b>

en: Screen Content
ka: ეკრანის შოგთავსი

en: Screen Display
ka: ეკრანის ჩვენება

en: Screen Options
ka: ეკრანის პარამეტრები

en: Screen Options Tab
ka: ჩანართი „ეკრანის პარამეტრები“

en: Search Comments
ka: კომენტარების მოძებნა

en: Search Engine Visibility
ka: ხილვადობა საძიებო სისტემისათვის

en: Search Engines Discouraged
ka: საძიებო სისტემები დაბლოკილია

en: Search Form
ka: საძიებო ფორმა

en: Search Installed Plugins
ka: ჩადგმის გვერდზე გადასვლა

en: Search Installed Themes
ka: ძიება არსებულ თემებში

en: Search Links
ka: ბმულების ძებნა

en: Search Plugins
ka: ჩადგმების ძებნა

en: Search Results
ka: ძებნის შედეგები

en: Search Sites
ka: ძიება საიტებზე

en: Search Themes
ka: თემების ძებნა

en: Search Users
ka: მომხმარებლების ძებნა

en: Search by author
ka: ძებნა ავტორის მიხედვით

en: Search by keyword
ka: ძებნა საკვანძო სიტყვის მიხედვით

en: Search by tag
ka: ძებნა ტეგის მიხედვით

en: Search categories
ka: კატეგორიის ძებნა

en: Search categories by name
ka: კატეგორიების ძება სახელის მიხედვით

en: Search for themes by keyword.
ka: თემების ძებნა საკვანძო სიტყვით.

en: Search installed themes...
ka: დაყენებული ვიზუალური თემების ძებნა…

en: Search results for &#8220;%s&#8221;
ka: ძებნის შედეგები: &#8220;%s&#8221;

en: Search themes...
ka: თემების ძებნა…

en: Seasonal
ka: წელიწადის დრონი

en: Security Release
ka: უსაფრთხოების განახლება

en: Security Releases
ka: უსაფრთხოების განახლებები

en: Select %s
ka: არჩევა: %s

en: Select All
ka: ყველას მონიშვნა

en: Select a Menu
ka: მენიუს მონიშვნა

en: Select a menu to edit:
ka: მონიშნეთ მენიუ ჩასასწორებლად:

en: Select a user
ka: მომხმარებლის არჩევა

en: Select both the sidebar for this widget and the position of the widget in that sidebar.
ka: აირჩიეთ როგორც გვერდითი ზოლი ამ ვიჯეტის განთავსებისათვის, ასევე მისი მდებარეობა არჩეულ პანელზე.

en: Select bulk action
ka: აირჩიეთ მასიური ქმედება

en: Select comment
ka: კომენტარის მონიშვნა

en: Select plugin to edit:
ka: აირჩიეთ სასურველი ჩადგმა:

en: Select theme to edit:
ka: აირჩიეთ სასურველი თემა:

en: Selected menus have been successfully deleted.
ka: მონიშნული მენიუ წარმატებით წაიშალა.

en: Selected plugins <strong>activated</strong>.
ka: არჩეული ჩადგმები <strong>ჩართულია</strong>.

en: Selected plugins <strong>deactivated</strong>.
ka: არჩეული ჩადგმები <strong>გაითიშა</strong>.

en: Selection:
ka: არჩევანი:

en: Send Trackbacks
ka: უკუბმულების გაგზავნა

en: Send User Notification
ka: შეტყობინების გაგზავნა

en: Send the new user an email about their account.
ka: გაუგზავნეთ დადასტურების წერილი ახალ მომხმარებელს.

en: Send trackbacks to:
ka: უკუბმულების გაგზავნა:

en: Separate multiple URLs with spaces
ka: URL-მისამართები გამოყავით ჰარით

en: Server Address
ka: სერვერის მისამართი

en: Sessions
ka: სესიები

en: Set as background
ka: ფონის სურათად დაყენება

en: Set as header
ka: ქუდად დაყენება

en: Settings saved and theme activated. <a href="%s">Visit site</a>
ka: პარამეტრები დამახსოვრებულია და თემა გააქტიურებულია. <a href="%s">ეწვიეთ საიტს</a>

en: Settings saved.
ka: პარამეტრები დამახსოვრებულია.

en: Setup your database connection
ka: კავშირის მორგება მონაცემტა ბაზასთან

en: Several boxes on this screen contain settings for how your content will be published, including:
ka: ამ ეკრანზე რამდენიმე ბლოკი შეიცავს გამოქვეყნების პარამეტრებს. მათ შორის:

en: Share a little biographical information to fill out your profile. This may be shown publicly.
ka: გვიამბეთ რაიმე თქვენი ბიოგრაფიიდან. ამ ინფორმაციის ნახვა ყველას შეეძლება.

en: Show Avatars
ka: ავატარების ჩვენება

en: Show Details
ka: დეტალების ჩვენება

en: Show Toolbar when viewing site
ka: ხელსაწყოთა ზოლის ჩვენება საიტის დათვალიერებისას

en: Show comments
ka: კომენტარების ჩვენება

en: Show header text with your image.
ka: ქუდის ტექსტის ჩვენება სურათთან ერთად.

en: Show hidden updates
ka: დამალული განახლებების ჩვენება

en: Show more details
ka: მეტი დეტალის ჩვენება

en: Show next theme
ka: შემდეგი თემის ჩვენება

en: Show post options
ka: ჩანაწერის პარამეტრების ჩვენება

en: Show previous theme
ka: წინა თემის ჩვენება

en: Silver
ka: ვერცხლისფერი

en: Single Post
ka: ერთი ჩანაწერი

en: Site Language
ka: საიტის ენა

en: Site Upload Space Quota
ka: საიტზე ატვირთვის სივრცის წილი

en: Site Visibility
ka: საიტის ხილვადობა

en: Site: %s
ka: საიტი: %s

en: Size in megabytes
ka: ზომა მეგაბაიტებში

en: Skip Confirmation Email
ka: დადასტურების ელწერილის გამოტოვება

en: Skip Cropping, Publish Image as Is
ka: მოჭრის გარეშე, გამოქვეყნდეს როგორც არის

en: Skip to main content
ka: გადასვლა ძირითად შიგთავსზე

en: Slug
ka: იარლიყი

en: Some database problems could not be repaired. Please copy-and-paste the following list of errors to the <a href="%s">WordPress support forums</a> to get additional assistance.
ka: მონაცემთა ბაზის რამოდენიმე პრობლემა არ ექვემდებარება შეკეთებას. დამატებითი დახმარების მისაღებად, შექმენით შეცდომების სიის ასლი და გამოაქვეყნეთ იგი <a href="%s">WordPress-ის მხარდაჭერის ფორუმზე</a>.

en: Some of your translations need updating. Sit tight for a few more seconds while we update them as well.
ka: ზოგიერთი თქვენი თარგმანი საჭიროებს განახლებას. დაიცადეთ კიდევ რამდენიმე წამი, სანამ მათაც განვაახლებთ.

en: Some themes come with additional header images bundled. If you see multiple images displayed, select the one you&#8217;d like and click the &#8220;Save Changes&#8221; button.
ka: ზოგიერთ თემაში ჩართულია ქუდის დამატებითი სურათები. თუ თქვენ ხედავთ რამდენიმე სურათს, აირჩიეთ ის, რომელიც თქვენ მოგწონთ და დააჭირეთ ღილაკზე „ცვლილებების შენახვა“.

en: Someone
ka: ვიღაც

en: Sorry, I need a wp-config-sample.php file to work from. Please re-upload this file to your WordPress installation.
ka: უკაცრავად, მე მჭირდება ფაილი wp-config-sample.php ნიმუშისათვის. გთხოვთ, ჩამოტვირთოთ ის დისტრიბუტივიდან.

en: Sorry, but I can&#8217;t write the %s file.
ka: უკაცრავად, %s ფაილი არ არის ჩაწერისათვის ხელმისაწვდომი.

en: Sorry, something went wrong. The requested comparison could not be loaded.
ka: უკაცრავად, მოხდა შეცდომა. მოთხოვნილი შედარება ვერ ჩაიტვირთა.

en: Sorry, that isn&#8217;t a valid email address. Email addresses look like <code>username@example.com</code>.
ka: უკაცრავად, ეს არასწორი ელფოსტის მისამართია. ელფოსტის მისამართის მაგალითი: <code>username@example.com</code>.

en: Sorry, this file type is not permitted for security reasons.
ka: უკაცრავად, ამ ფაილის ტიპი არ არის ნებადართული უსაფრთხოების მომენტებიდან გამომდინარე.

en: Sorry, you have used all of your storage quota of %s MB.
ka: უკაცრავად, თქვენ სრულად გამოიყენეთ დისკური სივრცე (% მბაიტი).

en: Sorry, you have used your space allocation. Please delete some files to upload more files.
ka: სამწუხაროდ, თქვენ სრულად გამოიყენეთ ხელმისაწვდომი სივრცე. გთხოვთ წაშალოთ რამდენიმე ფაილი, რათა შეძლოთ ახლის ატვირთვა.

en: Sorry, you must be logged in to reply to a comment.
ka: კომენტარის დასატოვებლად აუცილებელია ავტორიზაცია.

en: Sorry, you must delete files before you can upload any more.
ka: სამწუხაროდ, დამატებითი ატვირთვისთვის საჭიროა რამდენიმე ძველი ფაილის წაშლა.

en: Sort Order:
ka: დალაგების მეთოდი

en: Specified file failed upload test.
ka: მითითებულმა ფაილმა ვერ გაიარა გასინჯვა ატვირთვაზე.

en: Standard Editor
ka: სტანდარტული რედაქტორი

en: Standard time begins on: %s.
ka: ზამთრის დროზე გადასვლა: %s.

en: Start date:
ka: საწყისი თარიღი:

en: Status
ka: სტატუსი

en: Status:
ka: სტატუსი:

en: Stick this post to the front page
ka: ამ ჩანაწერის მთავარ გვერდზე მიჭიკარტება

en: Sticky
ka: მიჭიკარტებული

en: Sticky Post
ka: ჩანაწერის მიჭიკარტება

en: Storage Space
ka: დისკური სივრცე

en: Store uploads in this folder
ka: ატვირთული ფაილების ადგილი

en: Sub-directories
ka: ქვე-საქაღალდეები

en: Sub-directory Install
ka: ქვე-საქაღალდეების დაყენება

en: Sub-domain Install
ka: ქვე-დომენის დაყენება

en: Sub-domains
ka: ქვე-დომენები

en: Subdirectory networks may not be fully compatible with custom wp-content directories.
ka: ქვე-საქაღალდეების რეჟიმის ქსელების თავსებადობა wp-content-ის საქაღალდეებთან შესაძლოა სრული არ იყოს.

en: Subject
ka: თემა

en: Submit Reply
ka: გამოხმაურება

en: Submit for Review
ka: დასამტკიცებლად გაგზავნა

en: Submitted on
ka: გაგზავნილია

en: Submitted on: %s
ka: შეტანილია: %s

en: Subscribers can read comments/comment/receive newsletters, etc. but cannot create regular site content.
ka: ხელმომწერებს შეუძლიათ წაიკითხონ და დაწერონ კომენტარები, მიიღონ გზავნილები და ა.შ. მაგრამ საიტის შიგთავსის შექმნა არ შეუძლიათ.

en: Success!
ka: გილოცავთ!

en: Successful database connection
ka: კავშირი მონაცემთა ბაზასთან წარმატებულია

en: Successfully installed the parent theme, <strong>%1$s %2$s</strong>.
ka: მშობელი თემა, <strong>%1$s, ვერსია: %2$s</strong>, წარმატებით დაყენდა.

en: Successfully installed the plugin <strong>%s %s</strong>.
ka: ჩადგმა წარმატებით დაინსტალირდა <strong>%s %s</strong>.

en: Successfully installed the theme <strong>%1$s %2$s</strong>.
ka: წარმატებით დაინსტალირდა თემა <strong>%s, ვერსია: %s</strong>.

en: Successfully optimized the %s table.
ka: ცხრილი %s წარმატებით გაუმჯობესდა.

en: Successfully repaired the %s table.
ka: ცხრილი %s წარმატებით აღდგა.

en: Suggested height is <strong>%1$d pixels</strong>.
ka: რეკომენდებული სიმაღლე <strong>%1$d პიქსელი</strong>.

en: Suggested media
ka: შემოთავაზებული მედია

en: Suggested width is <strong>%1$d pixels</strong>.
ka: რეკომენდებული სიგანე <strong>%1$d პიქსელი</strong>.

en: Summary
ka: ანონსი

en: Super Admin
ka: ზეადმინისტრატორი

en: Super Admin <span class="count">(%s)</span> | Super Admins <span class="count">(%s)</span>
ka[0]: ზეადმინისტრატორი <span class="count">(%s)</span>

en: Super admin privileges cannot be removed because this user has the network admin email.
ka: ზეადმინისტრატორის უფლებების გაუქმება შეუძლებლია, ვინაიდან ამ მომხმარებლის ელფოსტის მისამართი მითითებულია ქსელის პარამეტრებში.

en: Syndication feeds show the most recent
ka: არხებზე უახლესის ჩვენება

en: Table Prefix
ka: ცხრილის პრეფიქსი

en: Table prefix (if you want to run more than one WordPress in a single database)
ka: ცხრილის პრეფიქსი (თუ გსურთ ერთზე მეტი WordPress-ის გაშვება ერთ მონაცემთა ბაზაში)

en: Tag Template
ka: ჭდეს შაბლონი

en: Tag added.
ka: ჭდე დაემატა.

en: Tag base
ka: ჭდეს პრეფიქსი

en: Tag deleted.
ka: ჭდე წაიშალა.

en: Tag not added.
ka: ჭდე ვერ დაემატა.

en: Tag not updated.
ka: ჭდე ვერ განახლდა.

en: Tag updated.
ka: ჭდე განახლდა.

en: Tags can be selectively converted to categories using the <a href="%s">tag to category converter</a>.
ka: შესაძლებელია კატეგორიების გარდაქმნა ჭდეებად <a href="%s">კატეგორიების ჭდეებად გარდამქმნელის</a> მეშვეობით.

en: Tags deleted.
ka: ჭდეები წაიშალა.

en: Tags:
ka: ჭდეები:

en: Take over
ka: კონტროლის მოხვეჭა

en: Tan
ka: მიხაკისფერი

en: Tap or hover on any theme then click the Live Preview button to see a live preview of that theme and change theme options in a separate, full-screen view. You can also find a Live Preview button at the bottom of the theme details screen. Any installed theme can be previewed and customized in this way.
ka: დააწკაპუნეთ, ან მიუთითეთ კურსორი ნებისმიერ თემაზე, შემდეგ დააჭირეთ ღილაკზე „ნახვა“, რათა იხილოთ ეს თემა და შცვალოთ მისი პარამეტრები ცალკე ფანჯარაში. ღილაკი „ნახვა“ ასევე შეგიძლიათ იხილოთ თემის საინფორმაციო სარკმელის ქვედა ნაწილში. ამგვარად შესაძლებელია ნებისმიერი თემის დათვალიერება და მორგება.

en: Target
ka: სამიზნე

en: Templates
ka: შაბლონები

en: Term meta
ka: ელემენტის მეტა-მონაცემები

en: Term, comment, and network objects
ka: ელემენტი, კომენტარი და ქსელის ობიექტები

en: Terms now support metadata, just like posts. See %1$s, %2$s, and %3$s for more information.
ka: ახლა ტაქსონომიის ელემენტები მხარს უჭერენ მეტა-მონაცემებს, ისევე როგორც ჩანაწერებს. იხ. %1$s, %2$s და %3$s.

en: Text Color
ka: ტექსტის ფერი

en: Thank you for Updating! Please visit the <a href="%s">Upgrade Network</a> page to update all your sites.
ka: გმადლობთ ახალი ვერსიის დაყენებისათვის! გთხოვთ, გადადით გვერდზე <a href=“%s”>„ქსელის განახლება“</a>, ყველა საიტის გასაახლებლად.

en: Thank you for creating with <a href="%s">WordPress</a>.
ka: გმადლობთ, რომ იყენებთ <a href="%s">WordPress-ს</a>.

en: Thank you for updating! WordPress %s makes your site more connected and responsive.
ka: გმადლობთ განახლებისათვის! WordPress %s დაგეხმარებათ კონტაქტზე იყოთ მთელ მსოფლიოსთან.

en: Thank you for using %s, your site has been deleted. Happy trails to you until we meet again.
ka: გმადლობთ რომ გამოიყენეთ %s, თქვენი საიტი წაიშალა. კარგად ბრძანდებოდეთ და მომავალ შეხვედრამდე!

en: Thank you. Please check your email for a link to confirm your action. Your site will not be deleted until this link is clicked.
ka: გმადლობთ. გთხოვთ შეამოწმოთ ელფოსტა, სადაც მიიღებთ თქვენი ქმედების დამადასტურებელ ბმულს. საიტი არ წაიშლება, სანამ არ დააჭერთ ამ ბმულს.

en: That user is already a member of this site.
ka: ეს მომხმარებელი უკვე რეგისტრირებულია ამ საიტზე.

en: The "%s" options group has been removed. Use another settings group.
ka: პარამეტრების ჯგუფი "%s" წაიშალა. გამოიყენეთ სხვა ჯგუფი.

en: The %1$s plugin header is deprecated. Use %2$s instead.
ka: სტრიქონი %1$s ჩადგმის სათაურში მოძველებულია. გამოიყენეთ %2$s.

en: The %1$s table is not okay. It is reporting the following error: %2$s. WordPress will attempt to repair this table&hellip;
ka: ცხრილი %1$s დაზიანებულია. წარმოიშვა შემდეგი შეცდომა: %2$s. WordPress შეეცდება ამ შეცდომის გასწორებას&hellip;

en: The %s constant in your %s file is no longer needed.
ka: მუდმივა %s ფაილში %s აღარ არის საჭირო.

en: The %s setting is unregistered. Unregistered settings are deprecated. See https://codex.wordpress.org/Settings_API
ka: პარამეტრი <code>%1$s</code> რეგისტრირებული არ არის. დაურეგისტრირებელი პარამეტრები მოძველებულად ითვლება. См. https://codex.wordpress.org/Settings_API

en: The %s stylesheet doesn&#8217;t contain a valid theme header.
ka: სტილების ცხრილში %s არ არის თემი კორექტული სათაური.

en: The %s table is already optimized.
ka: ცხრილი % უკვე ოპტიმიზირებულია.

en: The %s table is okay.
ka: ცხრილი % წესრიგშია.

en: The &#8220;slug&#8221; is the URL-friendly version of the name. It is usually all lowercase and contains only letters, numbers, and hyphens.
ka: &laquo;ჭდე&raquo; გამოიყენება ჩანაწერის ბმულის გამარტივებისთვის.

en: The <a href="https://codex.wordpress.org/Glossary#Character_set">character encoding</a> of your site (UTF-8 is recommended)
ka: თქვენი საიტის <a href="https://codex.wordpress.org/Glossary#Character_set">კოდირება</a> (UTF-8 რეკომენდებულია)

en: The <strong>%s</strong> importer is invalid or is not installed.
ka: ჩადგმა <strong>%s</strong> უვარგისია ან არ არის დაყენებული.

en: The Available Widgets section contains all the widgets you can choose from. Once you drag a widget into a sidebar, it will open to allow you to configure its settings. When you are happy with the widget settings, click the Save button and the widget will go live on your site. If you click Delete, it will remove the widget.
ka: პანელი „ხელმისაწვდომი ვიჯეტები“ შეიცავს ყველა ვიჯეტს, რომელთა არჩევაც შესაძლებელია. როგორც კი გადაათრევთ ვიჯეტს გვერდითა ზოლში, ის გაიხსნება პარამეტრების მოსარგებად. მორგების დასრულების შემდგომ, დააჭირეთ ღილაკზე „შენახვა“ და ვიჯეტი გამოჩნდება საიტზე. თუ დააჭერთ ბმულზე „წაშლა“, ვიჯეტი წაიშლება.

en: The Categories and Tags Converter link on this screen will take you to the Import screen, where that Converter is one of the plugins you can install. Once that plugin is installed, the Activate Plugin &amp; Run Importer link will take you to a screen where you can choose to convert tags into categories or vice versa.
ka: ბმულს „კატეგორიებისა და ჭდეების გარდამქმნელი“ მივყავართ ეკრანზე „იმპორტი“, სადაც ეს გარდამქმნელი ხელმისაწვდომია გადმოსაწერად, როგორც ერთ-ერთი ჩადგმა. მისი დაყენების შემდეგ ბმული „ჩადგმის გააქტიურება და იმპორტის გაშვება“ გადაგიყვანთ გვერდზე, სადაც შესაძლებელი იქნება ჭდეების გარდაქმნა კატეგორიებად და პირიქით.

en: The Customizer allows you to preview changes to your site before publishing them. You can also navigate to different pages on your site to preview them.
ka: თემების მორგების ინტერფეისი საშუალებას იძლევა ვიხილოთ საიტზე განხორციელებული ცვლილებები მათ გამოქვეყნებამდე. ასევე შესაძლებელია საიტის სხვადასხვა გვერდებზე გადასვლა, მათი დათვალიერების მიზნით.

en: The Documentation menu below the editor lists the PHP functions recognized in the plugin file. Clicking Look Up takes you to a web page about that particular function.
ka: მენიუში „დოკუმენტაცია“ ჩამოთვლილია ყველა ფუნქცია, რომელიც აღმოჩნდა ჩადგმის ფაილში. ღილაკზე „ძებნა“ დაჭერისას გაიხსნება ვებ-გვერდი ინფორმაციით ამ ფუნქციის შესახებ.

en: The Optional fields let you customize the &#8220;category&#8221; and &#8220;tag&#8221; base names that will appear in archive URLs. For example, the page listing all posts in the &#8220;Uncategorized&#8221; category could be <code>/topics/uncategorized</code> instead of <code>/category/uncategorized</code>.
ka: არჩევითი ველები გაძლევენ საშუალებას განსაზღვროთ როგორ გამოიყურება &#8220;კატეგორიები&#8221; და &#8220;ჭდეები&#8221; არქივების ბმულებში. მაგალითად, გვერდი, რომელზეც ჩამოთვლილია ყველა ჩანაწერი კატეგორიაში &#8220;კატეგორიის გარეშე&#8221;, შეიძლება იყოს <code>/topics/uncategorized</code> იმის მაგივრად, რომ იყოს <code>/category/uncategorized</code>.

en: The Text mode allows you to enter HTML along with your post text. Line breaks will be converted to paragraphs automatically.
ka: ტექსტური რეჟიმი საშუალებას იძლევა შევიტანოთ HTML-კოდი. სტრიქნების გადატანა ავტომატურად გარდაიქმნება აბზაცებად.

en: The Walker class named %s does not exist.
ka: შემოვლის კლასი სახელად %s არ არსებობს.

en: The WordPress Team
ka: WordPress-ის გუნდი

en: The WordPress URL and the Site URL can be the same (example.com) or different; for example, having the WordPress core files (example.com/wordpress) in a subdirectory instead of the root directory.
ka: WordPress-ის მისამართი და საიტის მისამართი შეიძლება იყოს ერთი და იგივე (example.com) ან განსხვავდებოდნენ; მაგალითისთვის, შესაძლებელია გქონდეთ WordPress-ის ძრავის ფაილები არა ძირეულ საქაღალდეში, არამედ მასში მყოფ ქვესაქაღალდეში (example.com/wordpress).

en: The WordPress team is willing to help you. Forward this email to %s and the team will work with you to make sure your site is working.
ka: WordPress-ის გუნდი გთავაზობთ დახმარებას. გადააგზავენთ ეს წერილიაქ: %s და ჩვენ დაგიკავშირდებით, რათა უზრუნველყოთ თქვენი საიტის მუშაობა.

en: The active theme is broken. Reverting to the default theme.
ka: მიმდინარე თემა დაზიანებულია. აღდგენილია ნაგულისხმევი თემა.

en: The aspect ratio is the relationship between the width and height. You can preserve the aspect ratio by holding down the shift key while resizing your selection. Use the input box to specify the aspect ratio, e.g. 1:1 (square), 4:3, 16:9, etc.
ka: პროპორცია &#8212; ეს არის სიგანისა და სიმაღლის თანაფარდობა. მონიშნული არეს ზომის შეცვლისას, შესაძლებელია პროპორციების შენარჩუნება, Shift-კლავიშზე დაჭერით. მიუთითეთ სასურველი პროპორციები ქვემოთ მოცემულ ველებში, მაგალითად 1:1 (კვადრატი), 4:3, 16:9 და ა.შ.

en: The backup of this post in your browser is different from the version below.
ka: ამ ჩანაწერის სამარქაფო ასლი თქვენს ბრაუზერში განსხვავდება ქვემოთ მოცემული ვერსიისაგან.

en: The boxes for link name, web address, and description have fixed positions, while the others may be repositioned using drag and drop. You can also hide boxes you don&#8217;t use in the Screen Options tab, or minimize boxes by clicking on the title bar of the box.
ka: ბლოკების &laquo;დასახელება&raquo;, &laquo;მისამართი&raquo; და &laquo;აღწერილობა&raquo; დაფისქირებულია, თუმცა შესაძებელია ყველა სხვა დანარჩენის გადაადგილება მაუსის საშუალებით. ასევე შესაძლებელია არასაჭირო ბლოკების დამალვა ჩანართზე &laquo;ეკრანის მორგება&raquo;, ან მათი ჩაკეცვა ბლოკის სათაურზე დაწკაპუნებით.

en: The boxes on your Dashboard screen are:
ka: ეკრანზე „კონსოლი“ ხელმისაწვდომია შემდეგი ბლოკები:

en: The checksum of the file (%1$s) does not match the expected checksum value (%2$s).
ka: (%1$s) ფაილის საკონტროლო ჯამი არ შეესაბამება მოსალოდნელ მნიშვნელობას (%2$s).

en: The constant DO_NOT_UPGRADE_GLOBAL_TABLES cannot be defined when creating a network.
ka: მუდმივა DO_NOT_UPGRADE_GLOBAL_TABLES ვერ იქნება აქტიური ქსელის შექმნისას.

en: The constant DO_NOT_UPGRADE_GLOBAL_TABLES cannot be defined when installing WordPress.
ka: მუდმივა DO_NOT_UPGRADE_GLOBAL_TABLES ვერ იქნება აქტიური WordPress-ის ისნტალაციისას.

en: The current theme does not support a flexible sized header image.
ka: მიმდინარე თემა მხარს არ უჭერს სათაურის სურათს მოქნილი ზომებით.

en: The current theme does not support uploading a custom header image.
ka: მიმდინარე თემა მხარს არ უჭერს სათაუროს მორგებულ სურათს.

en: The current theme is displayed highlighted as the first theme.
ka: მიმდინარე თემა ფერით არის გამოყოფილი და პირველი ჩანს სიაში.

en: The current user&#8217;s role must have user editing capabilities.
ka: მიმდინარე მომხმარებლის როლს უნდა გააჩნდეს წევრების ჩასწორების შესაძლებლობა.

en: The database update process may take a little while, so please be patient.
ka: მონაცემთა ბაზის განახლების პროცესი უფრო დიდხანს გაგრძელდა, დაელოდეთ.

en: The description is not prominent by default; however, some themes may show it.
ka: აღწერეთ თემა რამდენიმე სიტყვით. დიზაინების უმეტესობაზე იგი არ არის ნაჩვენები.

en: The fields on this screen determine some of the basics of your site setup.
ka: ამ გვერდზე მოცემული ველები ხელს უწყობენ საიტის გამართვას.

en: The file 'wp-config.php' already exists one level above your WordPress installation. If you need to reset any of the configuration items in this file, please delete it first. You may try <a href='%s'>installing now</a>.
ka: ფაილი „wp-config.php“ უკვე არსებობს WordPress-ის საქაღალდის ზედა საქაღალდეში. თუ თქვენ გჭირდებათ მასში ნებისმიერი პატამეტრის ჩამოყრა, ჯერ წაშალეთ ის. ახალ შესაძებელია <a href='%s'>ინსტალაციის გაშვება</a>.

en: The file 'wp-config.php' already exists. If you need to reset any of the configuration items in this file, please delete it first. You may try <a href='%s'>installing now</a>.
ka: ფაილი 'wp-config.php' უკვე არსებობს. თუ თქვენ გჭირდებათ მასში მოცემული ნებისმიერი პარამეტრის ჩამოყრა, ჯერ წაშალეთ ეს ფაილი. ახლა შესაძლებელია <a href='install.php'>ინსტალაციის გაშვება</a>.

en: The following plugins failed to update:
ka: ვერ მოხერხდა შემდეგი ჩადგმების განახლება:

en: The following plugins have new versions available. Check the ones you want to update and then click &#8220;Update Plugins&#8221;.
ka: შემდეგი ჩადგმებისათვის ხელმისაწვდომია განახლებული ვერსიები. მონიშნეთ თოლიები იმათ გასწვრივ, რომელთა გაუმჯობესებაც გსურთ და დააჭირეთ ღილაკს &#8220;დანამატების განახლება&#8221;.

en: The following plugins were successfully updated:
ka: შემდეგი ჩადგმები წარმატებით განახლდა:

en: The following themes are installed but incomplete. Themes must have a stylesheet and a template.
ka: ეს თემები დაყენებულია შეცდომით.  თემებს უნდა ჰქონდეს სტილის ფაილი და შაბლონი.

en: The following themes failed to update:
ka: ვერ მოხერხდა შემდეგი თემების განახლება:

en: The following themes have new versions available. Check the ones you want to update and then click &#8220;Update Themes&#8221;.
ka: შემდეგი თემებისთვის ხელმისაწვდომია განახლებული ვერსიები. მონიშნეთ თოლიები იმათ გასწვრივ, რომელთა განახლებაც გსურთ და დააჭირეთ ღილაკს &#8220;თემების განახლება&#8221;.

en: The following themes were successfully updated:
ka: შემდეგი თემები წარმატებით განახლდა:

en: The following translations failed to update:
ka: ვერ მოხერხდა შემდეგი თარგმანების განახლება:

en: The following translations were successfully updated:
ka: შემდეგი თარგმანები წარმატებით განახლდა:

en: The ftp PHP extension is not available
ka: ftp გაფართოება PHP-სათვის არ არის ხელმისაწვდომი

en: The grid view for the Media Library requires JavaScript. <a href="upload.php?mode=list">Switch to the list view</a>.
ka: ცხრილის სახით მედია-ბიბლიოთეკის დათვალიერებას სჭირდება JavaScript. <a href=“upload.php?mode=list”>სიის რეჟიმზე გადართვა</a>.

en: The installer attempted to contact a random hostname (%s) on your domain.
ka: ინსტალაციის სკრიპტი შეეცადა გაეხსნა მისამართი ალალბედზე (%s) თქვენს დომენზე.

en: The internet address of your network will be %s.
ka: თქვენი ქსელის ინტერნეტ-მისამართი: %s.

en: The item you are trying to move to the Trash no longer exists.
ka: ელემენტი, რომლის სანაგვეში გადატანას აპირებთ, აღარ არსებობს.

en: The item you are trying to restore from the Trash no longer exists.
ka: ელემენტი, რომლის აღდგენასაც ცდილობთ სანაგვიდან, აღარ არსებობს.

en: The language pack is missing either the %1$s or %2$s files.
ka: ენის პაკეტში არ არის ფაილები %1$s, ან %2$s.

en: The left-hand navigation menu provides links to all of the WordPress administration screens, with submenu items displayed on hover. You can minimize this menu to a narrow icon strip by clicking on the Collapse Menu arrow at the bottom.
ka: ნავიგაციის მენიუში მარცხნივ განთავსებულია ბმულები WordPress-ის მართვის ყველა ეკრანზე, ხოლო მაუსის მიმთითების მიტანისას, გამოჩნდება ქვე-მენიუ. შესაძლებელია ნავიგაციის აკეცვა ისე, რომ გამოჩნდება მხოლოდ ხატულები, ღილაკზე „მენიუს აკეცვა“ დაწკაპუნებით.

en: The main site in a sub-directory install will need to use a modified permalink structure, potentially breaking existing links.
ka: ქვე-საქაღალდეში ჩაყენებული ძირითადი საიტისთვის საჭირო იქნება შეცვლილი მუდმივი ბმულების სტრუქტურის გამოყენება, რაც შესაძლოა გააფუჭებს არსებულ ბმულებს.

en: The menu has been successfully deleted.
ka: მენიუ წარმატებით წაიშალა.

en: The menu item has been successfully deleted.
ka: მენიუს ელემენტი წარმატებით წაიშალა.

en: The menu management box at the top of the screen is used to control which menu is opened in the editor below.
ka: მენიუს მართვის ბლოკი, ეკრანის ზედა ნაწილში გამოიყენება იმ მენიუს არჩევისათვის, რომელიც გამოჩნდება ქვემოთ რედაქტორში.

en: The miscellaneous options group has been removed. Use another settings group.
ka: ჯგუფი &laquo;სხვადასხვა პარამეტრები&raquo; მოშორებულია. გამოიყენეთ პარამეტრების სხვა ჯგუფი.

en: The name is how it appears on your site.
ka: სახელი განსაზღვრავს, როგორ გამოჩნდება ელემენტი საიტზე.

en: The name of the database you want to run WP in.
ka: მონაცემთა ბაზის სახელი, სადაც გსურთ WP-ს დაყენება.

en: The network already exists.
ka: საქაღალდე უკვე არსებობს.

en: The original configuration steps are shown here for reference.
ka: ორიგინალური კონფიგურაციის ნაბიჯები ნაჩვენებია აქ ცნობისთვის.

en: The package contains no files.
ka: არქივი არ შეიცავს ფაილებს.

en: The package could not be installed.
ka: პაკეტის ინსტალაცია შეუძლებელია.

en: The parent theme, <strong>%1$s %2$s</strong>, is currently installed.
ka: მშობელი თემა, <strong>%1$s, ვერსია: %2$s</strong>, უკვე დაყენებულია.

en: The password you chose during the install.
ka: პაროლი, რომელიც თქვენ მიუთითეთ დაყენების დროს.

en: The plugin %1$s has been <strong>deactivated</strong> due to an error: %2$s
ka: ჩადგმა %1$s <strong>გამორთულია</strong> შეცდომის გამო: %2$s

en: The plugin contains no files.
ka: ჩადგმა არ შეიცავს ფაილებს.

en: The plugin does not have a valid header.
ka: ჩანართის სათაური არასწორია.

en: The plugin generated %d characters of <strong>unexpected output</strong> during activation. If you notice &#8220;headers already sent&#8221; messages, problems with syndication feeds or other issues, try deactivating or removing this plugin.
ka: ჩადგმამ გააქტიურებისას შექმნა %d <strong>გაუთვალისწინებელი</strong> სიმბოლო. თუ შეამჩნევთ შეცდომას &#8220;headers already sent&#8221;, პრობლემებს RSS-ლენტებთან, ან სხვა სახის პრობლემებს, სცადეთ გათიშოთ, ან წაშლოთ ჩადგმა.

en: The plugin generated unexpected output.
ka: ჩანართმა გამოიტანა მოულოდნელი მონაცემი

en: The plugin is at the latest version.
ka: ეს ჩადგმა ბოლო ვერსიისაა.

en: The primary site you chose does not exist.
ka: თქვენს მიერ არჩეული ძირითადი საიტი არ არსებობს.

en: The privacy options group has been removed. Use another settings group.
ka: ჯგუფი „პრივატულობა“ წაიშალა. გამოიყენეთ სხვა ჯგუფი.

en: The search for installed themes will search for terms in their name, description, author, or tag.
ka: ძებნა დაყენებულ თემებს შორის ეძებს საკვანძო სიტყვებს მათ დასახელებაში, აღწერილობაში, ავტორის სახელსა და ჭდეებში.

en: The selected plugin has been <strong>deleted</strong>.
ka: არჩეული ჩადგმა <strong>წაშლილია</strong>.

en: The selected plugins have been <strong>deleted</strong>.
ka: არჩეული ჩადგმები <strong>წაშლილია</strong>.

en: The sizes listed below determine the maximum dimensions in pixels to use when adding an image to the Media Library.
ka: ქვემოთ მოცემული რიცხვები განსაზღვრავენ სურათის მაქსიმალურ ზომებს მისი ფაილების ბიბლიოთეკაშ დამატებისას.

en: The ssh2 PHP extension is available, however, we require the PHP5 function <code>stream_get_contents()</code>
ka: ssh2 PHP-სათვის ხელმისაწვდომია, თუმცა საჭიროა PHP5-ის ფუნქცია <code>stream_get_contents()</code>

en: The ssh2 PHP extension is not available
ka: ssh2 PHP-სათვის მიუწვდომელია

en: The theme being previewed is fully interactive &mdash; navigate to different pages to see how the theme handles posts, archives, and other page templates. The settings may differ depending on what theme features the theme being previewed supports. To accept the new settings and activate the theme all in one step, click the Save &amp; Activate button above the menu.
ka: მიმიდინარე თემა სრულიად ინტერაქტიულია &mdash; გადადით ბმულებზე, რათა იხილოთ, თუ როგორ გამოიყურება ჩანაწერები, არქივები და სხვა გვერდების შაბლონები. სხვადასხვა თემაში პარამეტრები შესაძლოა განსხვავდებოდნენ, იმისდა მიხედვით, თუ რა ფუნქციას უჭერს მხარს კონკრეტული თემა. ცვლილებების მისადაგებისა და თემის გააქტიურებისათვის, დააჭირეთ ღილაკზე &laquo;შენახვა და გააქტიურება&raquo;.

en: The theme contains no files.
ka: თემა არ შეიცავს ფაილებს.

en: The theme is at the latest version.
ka: ეს თემა ბოლო ვერსიისაა.

en: The theme is missing the %s file.
ka: თემას აკლია ფაილი %s.

en: The theme is missing the %s stylesheet.
ka: თემას აკლია სტილების ცხრილი %s.

en: The theme you are currently using isn&#8217;t widget-aware, meaning that it has no sidebars that you are able to change. For information on making your theme widget-aware, please <a href="https://codex.wordpress.org/Widgetizing_Themes">follow these instructions</a>.
ka: მიმდიანრე თემა მხარს არ უჭერს ვიჯეტებს, შესაბამისად შეუძლებელია გვერდითი ზოლის მორგება. დამატებითი ინფორმაციისათვის იხილეთ <a href="https://codex.wordpress.org/Widgetizing_Themes">თემის მორგების დოკუმენტაცია</a>.

en: The title field and the big Post Editing Area are fixed in place, but you can reposition all the other boxes using drag and drop. You can also minimize or expand them by clicking the title bar of each box. Use the Screen Options tab to unhide more boxes (Excerpt, Send Trackbacks, Custom Fields, Discussion, Slug, Author) or to choose a 1- or 2-column layout for this screen.
ka: სათაურისა და ჩანაწერის ველების მდებარეობა ფიქსირებულია, თუმცა თქვენ შეგიძლიათ გადაადგილოთ სხვა ბლოკები გადათრევის გზით. ასევე შესაძებელია მათი აკეცვა და გაშლა, ბლოკის სათაურზე დაწკაპუნებით. ჩანართზე „ეკრანის მორგება“ შესაძლებელია დამატებითი ბლოკების ჩართვა, ასევე ეკრანის დალაგება 1, ან 2 სვეტად.

en: The translation is up to date.
ka: თარგმანი განახლდა.

en: The update cannot be installed because WordPress %1$s requires MySQL version %2$s or higher. You are running version %3$s.
ka: განახლების დაყენება შეუძლებელია, რადგან WordPress-ი ვერსიით %1$s მოითხოვს MySQL-ს ვერსიით %2$s ან უფრო ახალს. თქვენ გამოიყენებთ MySQL-ს ვერსიით %3$s.

en: The update cannot be installed because WordPress %1$s requires PHP version %2$s or higher and MySQL version %3$s or higher. You are running PHP version %4$s and MySQL version %5$s.
ka: განახლების დაყენება შეუძლებელია, რადგან WordPress-ი ვერსიით %1$s მოითხოვს PHP-ს ვერსიით %2$s ან უფრო ახალს და MySQL-ს ვერსიით %3$s ან უფრო ახალს. თქვენ გამოიყენებთ PHP-ს ვერსიით %4$s და MySQL-ს ვერსიით %5$s.

en: The update cannot be installed because WordPress %1$s requires PHP version %2$s or higher. You are running version %3$s.
ka: განახლების დაყენება შეუძლებელია, რადგან WordPress-ი ვერსიით %1$s მოითხოვს PHP-ს ვერსიით %2$s ან უფრო ახალს. თქვენ გამოიყენებთ PHP-ს ვერსიით %3$s.

en: The update cannot be installed because we will be unable to copy some files. This is usually due to inconsistent file permissions.
ka: განახლება ვერ დადგება, ვინაიდან ვერ ხერხდება ზოგიერთი ფაილის კოპირება. როგორც წესი, ეს დაკავშირებულია ჩაწერის უფლებების შეცდომებთან.

en: The update could not be unpacked
ka: განახლების პაკეტის გახსნა ვერ მოხერხდა

en: The update of %1$s failed.
ka: %1$s-ის განახლება ჩაიშალა.

en: The update process is starting. This process may take a while on some hosts, so please be patient.
ka: განახლების პროცესი დაიწყო. ზოგიერთ სერვერზე მას შესაძლოა გარკვეული დრო დასჭირდეს, გთხოვთ მოითმინოთ.

en: The uploaded file could not be moved to %s.
ka: ვერ მოხერხდა ატვირთული ფაილის გადაადგილება %s-ში.

en: The uploaded file exceeds the MAX_FILE_SIZE directive that was specified in the HTML form.
ka: ატვირთული ფაილის ზომა აჭარბებს <em>MAX_FILE_SIZE</em> მნიშვნელობას, რომელიც მითითებულია HTML-ფორმაში.

en: The uploaded file exceeds the upload_max_filesize directive in php.ini.
ka: ატვირთული ფაილის ზომა აჭარბებს <em>MAX_FILE_SIZE</em> მნიშვნელობას, რომელიც მითითებულია php.ini ფაილში.

en: The uploaded file is not a valid image. Please try again.
ka: ატვირთული ფაილი არ არის სურათი. გთხოვთ, ხელმეორედ სცადოთ.

en: The uploaded file was only partially uploaded.
ka: ფაილი ნაწილობრივ იქნა ატვირთული.

en: The username you provided has invalid characters.
ka: თქვენს მიერ მითითებული მომხმარებლის სახელი შეიცავს დაუშვებელ სიმბოლოებს.

en: Theme
ka: თემა

en: Theme Footer
ka: თემის სარდაფი

en: Theme Functions
ka: თემის ფუნქციები

en: Theme Header
ka: თემის ქუდი

en: Theme Install
ka: თემის ინსტალაცია

[ctx: Theme Installer]
en: Tag
ka: ჭდე

en: Theme Location
ka: თემის მდებარეობა

en: Theme Options
ka: თემის პარამეტრები

en: Theme deleted.
ka: თემა წაიშალა.

en: Theme install failed.
ka: თემის ინსტალაცია ჩაიშალა.

en: Theme installed successfully.
ka: თემა წარმატებით დაინსტალირდა.

en: Theme locations
ka: თემის არეები

[ctx: Theme stylesheets in theme editor]
en: Styles
ka: სტილები

en: Theme update failed.
ka: თემის განახლება ჩაიშალა.

en: Theme updated successfully.
ka: თემის განახლება წარმატებით დასრულდა.

en: Themes list
ka: თემების სია

en: There are no valid users selected for deletion.
ka: წასაშლელი მომხმარებელი არ არის არჩეული.

en: There are no valid users selected for removal.
ka: წასაშლელი მომხმარებლები არ არის არჩეული.

en: There are some invalid menu items. Please check or delete them.
ka: მენიუს ზოგიერთი ელემენტი არაკორექტულია. შეამოწმეთ, ან წაშალეთ ისინი.

en: There are unsaved changes that will be lost. 'OK' to continue, 'Cancel' to return to the Image Editor.
ka: თუ არ შეინახავთ, ცვლილებები დაიკარგება. „კარგი“ — გაგრძელება, „გაუქმება“ — გამოსახულების რედაქტორში დაბრუნება.

en: There is a new version of %1$s available. <a href="%2$s" class="thickbox" title="%3$s">View version %4$s details</a> or <a href="%5$s" class="update-link">update now</a>.
ka: ხელმისაწვდომია ახალი ვერსია, %1$s. შესაძლებელია <a href="%2$s" class="thickbox" title="%3$s" %4$s-ის ვერსიის ინფორმაციის ნახვა</a>, ან <a href="%5$s" class="update-link">განახლება</a>.

en: There is a new version of %1$s available. <a href="%2$s" class="thickbox" title="%3$s">View version %4$s details</a> or <a href="%5$s">update now</a>.
ka: ხელმისაწვდომია %1$s-ის განახლება. <a href="%2$s" class="thickbox" title="%3$s">იხილეთ ინფორმაცია %4$s ვერსიის შესახებ</a> ან <a href="%5$s">განაახლეთ</a>.

en: There is a new version of %1$s available. <a href="%2$s" class="thickbox" title="%3$s">View version %4$s details</a>.
ka: %1$s-ის ახალი ვერსია ხელმისაწვდომია. <a href="%2$s" class="thickbox" title="%3$s">%4$s-ის ვერსიის დეტალების ნახვა</a>.

en: There is a new version of %1$s available. <a href="%2$s" class="thickbox" title="%3$s">View version %4$s details</a>. <em>Automatic update is unavailable for this plugin.</em>
ka: ხელმისაწვდომია %1$s განახლება. <a href="%2$s" class="thickbox" title="%3$s">იხილეთ ინფორმაცია %4$s ვერსიის შესახებ</a>. <em>ამ ჩანართის ავტომატური განახლება შეუძლებელია.</em>

en: There is a new version of %1$s available. <a href="%2$s" class="thickbox" title="%3$s">View version %4$s details</a>. <em>Automatic update is unavailable for this theme.</em>
ka: ხელმისაწვდომია %1$s-ის განახლება. <a href="%2$s" class="thickbox" title="%3$s">იხილეთ ინფორმაცია %4$s ვერსიის შესახებ</a>. <em>ამ თემის ავტომატური განახლება შეუძლებელია.</em>

en: There is a pending change of the admin email to %1$s. <a href="%2$s">Cancel</a>
ka: მოლოდინშია ადმინისტრატორის ელ-ფოსტის მისამართის ცვლილება  %1$s. <a href="%2$s">გაუქმება</a>

en: There is a pending change of your email to %1$s. <a href="%2$s">Cancel</a>
ka: მოლოდინშია ელ-ფოსტის მისამართის ცვლილება  %1$s. <a href="%2$s">გაუქმება</a>

en: There is an autosave of this post that is more recent than the version below. <a href="%s">View the autosave</a>
ka: ნაპოვნია ჩანაწერის უფრო ახალი ვერსია, რომელიც ავტომატურად იქნა დამახსოვრებული. <a href="%s">ახალი ვერსიის ნახვა</a>

en: There is not enough free disk space to complete the update.
ka: არ არის ხელმისაწვდომი დისკური სივრც ამ განახლების დასასრულებლად.

en: These plugins may be active on other sites in the network.
ka: ეს ჩადგმები შესაძლოა აქტიურია ამ ქსელის სხვა სიტებზე.

en: These settings may be overridden for individual articles.
ka: ეს პარამეტრები შეიძლება შეიცვალოს კონკრეტული ჩანაწერისთვის.

en: These suggestions are based on the plugins you and other users have installed.
ka: რეკომენდაციები ეფუძნება ჩადგმებს, რომლებიც დაყენებულია თქვენს საიტზე და აგრეთვე სხვა მომხმარებლებთან.

en: These unique authentication keys are also missing from your %s file.
ka: ავთენტიფიკაციის შემდეგი უნიკალური გასაღებები ასევე არ არის ფაილში: %s.

en: This <a href="%1$s">child theme</a> requires its parent theme, %2$s.
ka: ეს <a href="%1$s">შვილობილი თემა</a> მოითხოვს მშობელ თემას, %2$s.

en: This address is used for admin purposes, like new user notification.
ka: ადმინისტრატორის ელფოსტა, სადაც მიიღებთ ინფორმაციის თქვენი ბლოგის შესახებ. მაგ. ახალი მომხმარებლის რეგისტრაციისას.

en: This address is used for admin purposes. If you change this we will send you an email at your new address to confirm it. <strong>The new address will not become active until confirmed.</strong>
ka: ეს მისამართი გამოიყენება ადმინისტრირების მიზნით. თუ თქვენ მას შეცვლით, ახალ მისამართზე გამოიგზავნება დადასტურების წერილი. <strong>ახალი მისამართი ძალაში შევა მხოლოდ დადასტურების შემდეგ.</strong>

en: This category already exists.
ka: ეს კატეგორია უკვე არსებობს.

en: This category cannot be added. Please change the name and try again.
ka: ასეთი კატეგორიის დამატება არ შეიძლება. გთხოვთ შეცვალოთ დასახელება და ხელახლა სცადოთ.

en: This child theme inherits templates from a parent theme, %s.
ka: ეს შვილობილი თემა მემკვიდრეობით იღებს შაბლონებს მშობელი თემიდან: %s.

en: This comment is already approved.
ka: ეს კომენტარი უკვე მოწონებულია.

en: This comment is already in the Trash.
ka: ეს კომენტარი უკვე სანაგვეშია.

en: This comment is already marked as spam.
ka: ეს კომენტარი უკვე მოინიშნა როგორც სპამი.

en: This comment is currently approved.
ka: ეს კომენტარი მოწონებულია.

en: This comment is currently in the Trash.
ka: ეს კომენტარი სანაგვეშია.

en: This comment is currently marked as spam.
ka: ეს კომენტარი მონიშნულია როგორც სპამი.

en: This comment is in the Trash. Please move it out of the Trash if you want to edit it.
ka: კომენტარი სანაგვე ყუთშია. გთხოვთ აღადგინოთ ის, თუ გსურთ მისი ჩასწორება.

en: This content is currently locked.
ka: ამჟამად შიგთავსი დაბლოკილია.

en: This file is too big. Files must be less than %1$s KB in size.
ka: ფაილი მეტისმეტად დიდია. ფაილების ზომა უნდა იყოს %1$s კბაიტზე ნაკლები.

en: This format, which we call WordPress eXtended RSS or WXR, will contain your posts, pages, comments, custom fields, categories, and tags.
ka: ეს ფორმატი, რომელსაც ჩვენ ვეძახით WordPress eXtended RSS ან WXR, შეიცავს თქვენს ჩანაწერებს, გვერდებს, კომენტარებს, დამატებით ველებს, კატეგორიებს და ჭდეებს.

en: This importer is not installed. Please install importers from <a href="%s">the main site</a>.
ka: იმპორტის სკრიპტი არ არის დაყენებული. გთხოვთ, დააყენოთ ის <a href="%s">ძირითად საიტზე</a>.

en: This is a child theme of %s.
ka: ეს არის %s თემის შვილობილი თემა.

en: This is a file in your current parent theme.
ka: ეს ფაილი მშობელ თემაშია განთავსებული.

en: This is an example page. It's different from a blog post because it will stay in one place and will show up in your site navigation (in most themes). Most people start with an About page that introduces them to potential site visitors. It might say something like this:
    
    <blockquote>Hi there! I'm a bike messenger by day, aspiring actor by night, and this is my website. I live in Los Angeles, have a great dog named Jack, and I like pi&#241;a coladas. (And gettin' caught in the rain.)</blockquote>
    
    ...or something like this:
    
    <blockquote>The XYZ Doohickey Company was founded in 1971, and has been providing quality doohickeys to the public ever since. Located in Gotham City, XYZ employs over 2,000 people and does all kinds of awesome things for the Gotham community.</blockquote>
    
    As a new WordPress user, you should go to <a href="%s">your dashboard</a> to delete this page and create new pages for your content. Have fun!
ka: ეს არის გვერდის ნიმუში. ბლოგის ჩანაწერისგან ის განსხვავდება იმით, რომ ერთ ადგილზე რჩება და მენიუში ჩანს. გვერდზე „დეტალები“ საიტის მფლობელები როგორც წესი წერენ საკუთარ თავზე. მაგალითად ასე:
    
    <blockquote>გამარჯობა! დღისით მე კურიერი ვარ, ხოლო საღამოობით — მსახიობი. ეს ჩემი ბლოგია. მე ვცხოვრობ ქუთაისში, მიყვარს ჩემი ძაღლი, პუსკა და ლიმონათი. (კიდევ წვიმაში მიყვარს სეირნობა.)</blockquote>
    
    …ან, ასე:
    
    <blockquote>კომპანია „ჯიჯი ალფაიძე“ დაფუძნდა 1991 წელს და მას შემდეგ გთავაზობთ საუცხოო მომსახურებას. კომპანიის მთავარი ოფისი მდებარეობს ლაზიკაში, დასაქმებული ყავს 2,000-ზე მეტი ადამიანი და დიდი სარგებლობა მოაქვს ქვეყნისათვის.</blockquote>
    
    გადადით <a href="%s">კონსოლში</a>, წაშალეთ ეს გევრდი და შექმენით საკუთარი. წარმატებები!

en: This is not just a plugin, it symbolizes the hope and enthusiasm of an entire generation summed up in two words sung most famously by Louis Armstrong: Hello, Dolly. When activated you will randomly see a lyric from <cite>Hello, Dolly</cite> in the upper right of your admin screen on every page.
ka: ეს უბრალოდ ჩადგმა არ არის, ის განასახიერებს თაობის იმედსა და ენთუზიაზმს, რაც გამოიხატება სიმღერის ორ სიტყვაში, რომელსაც ლუის არმსტრონგი ასრულებს: Hello, Dolly. ჩადგმის გააქტიურების შემდეგ მართვის პანელის თითოეულ გვერდზე გამოჩნდება შემთხვევითი სტრიქონი ამ სიმღერიდან.

en: This item has already been deleted.
ka: ეს ელემენტი უკვე წაშლილია.

en: This localized version contains both the translation and various other localization fixes. You can skip upgrading if you want to keep your current translation.
ka: ეს ნათარგმნი ვერსია შეიცავს როგორც თარგმანს, ასევე სხვა ცვლილებებსაც. თუ გსურთ შეინარჩუნოთ მიმდინარე თარგმანი, გამოტოვეთ ეს განახლება.

en: This means your site may be offline or broken. Don't panic; this can be fixed.
ka: შესაძლოა, თქვენი საიტი დაზიანებულია, ან მიუწვდომელია. არ აყვეთ პანიკას! ამის გამოსწორება შესაძლებელია.

en: This password will not be stored on the server.
ka: პაროლი არ იქნება შენახული სერვერზე.

en: This plugin has been deactivated because your changes resulted in a <strong>fatal error</strong>.
ka: ეს ჩადგმა გაითიშა, რადგან თქვენს მიერ შეტანილმა ცვლილებებმა გამოიწვიეს <strong>ფატალური შეცდომა</strong>.

en: This plugin is already installed and is up to date
ka: ეს ჩადგმა უკვე დაყენებულია და განახლებულია ბოლო ვერსიამდე.

en: This plugin may be active on other sites in the network.
ka: ეს ჩადგმა შესაძლოა აქტიურია ამ ქსელის სხვა სიტებზე.

en: This preview is unavailable in the editor.
ka: წინასწარი დათვალიერება რედაქტორში მიუწვდომელია.

en: This resulted in an error message: %s
ka: ამან გამოწვია შეცდომა შეტყობინებით: %s

en: This screen allows you to choose your permalink structure. You can choose from common settings or create custom URL structures.
ka: ამ ეკრანზე შესაძლებელია მუდმივი ბმულების სტრუქტურის შერჩევა. თქვენ შეგიძლიათ აირჩიოთ ერთ-ერთი არსებული ვარიანტი, ან შექმნათ მორგებული სტრუქტურა.

en: This screen allows you to edit five fields for metadata in a file within the media library.
ka: ამ ეკრანზე შესაძლებელია მეტა-მონაცემების ხუთი ველის შეცვლა, რომლებიც მიეკუთვნება ფაილს ბიბლიოთეკიდან.

en: This screen allows you to edit four fields for metadata in a file within the media library.
ka: ამ ეკრანზე შესაძლებელია ფაილის მეტა-მონაცემების ოთხი ველის შეცვლა.

en: This screen contains the settings that affect the display of your content.
ka: ეს გვერდი შეიცავს პარამეტრებს, რომლებსაც გავლენა აქვს თქვენი შიგთავსის ჩვენებაზე.

en: This screen is used for globally assigning menus to locations defined by your theme.
ka: ეს ეკრანი გამოიყენება მენიუების შესაბამისი არეებისათვის მითითებისათვის, რომლებიც განსაზღვრულია თემის მიერ.

en: This screen is used for managing your content revisions.
ka: ეს ეკრანი გამოიყენება ვერსიების სამართავად.

en: This screen is used for managing your custom navigation menus.
ka: ეს ეკრანი გამოიყენება თქვენი მორგებული მენიუს სამართავად.

en: This screen is used for managing your installed themes. Aside from the default theme(s) included with your WordPress installation, themes are designed and developed by third parties.
ka: ეს ეკრანი გამოიყენება თემების სამართავად. ნაგულისხმევი თემების გარდა, რომლებიც WordPress-ის კომპლექტში შედის, თემები იქმნება მესამე პირების მიერ.

en: This screen is used to customize the header section of your theme.
ka: ამ ეკრანზე შესაძლებელია თემის ქუდის მორგება.

en: This screen lists all the existing users for your site. Each user has one of five defined roles as set by the site admin: Site Administrator, Editor, Author, Contributor, or Subscriber. Users with roles other than Administrator will see fewer options in the dashboard navigation when they are logged in, based on their role.
ka: ამ ეკრანზე ჩამოთვლილია თქვენი საიტის ყველა არსებული მომხმარებელი. თითოეულ მათგანს აქვს ხუთიდან ერთ-ერთი როლი მინიჭებული: ადმინისტრატორი, რედაქტორი, ავტორი, წევრი და ხელმომწერი. მომხმარებლები, რომლებიც არ არიან ადმინისტრატორები, გააქტიურების შემდგომ კონსოლში დაინახავენ ნაკლებ შესაძლებლობებს, გამომდინარე როლიდან.

en: This screen lists links to plugins to import data from blogging/content management platforms. Choose the platform you want to import from, and click Install Now when you are prompted in the popup window. If your platform is not listed, click the link to search the plugin directory for other importer plugins to see if there is one for your platform.
ka: ამ ეკრანზე წარმოდგენილია ბმულები ჩადგმაზე შიგთავსის იმპორტისათვის. აირჩიეთ სასურველი პლათფორმა და დააჭირეთ ღილაკზე &laquo;დაყენება&raquo; ეკრანზე გამოსულ სარკმელში. თუ თქვენი პლათფორმა არ არის სიაში, დააჭრეთ ბმულზე სხვა ჩადგმების მოსაძებნად, შესაძლოა მოიძებნოს თქვენთვის სასურველი.

en: This screen provides access to all of your posts. You can customize the display of this screen to suit your workflow.
ka: ამ ეკრანზე ხელმისაწვდომია ყველა თქვენი ჩანაწერი. შეგიძლიათ მოარგოთ ამ ეკრანის ჩვენება თქვენი სურვილისამებრ.

en: This screen provides many options for controlling the management and display of comments and links to your posts/pages. So many, in fact, they won&#8217;t all fit here! :) Use the documentation links to get information on what each discussion setting does.
ka: ამ ეკრანზე წარმოდგენილია კომენტარებისა და ბმულების ჩვენებისა და მართვის მრავალი შესაძლებლობა. ისინი იმდენია, რომ ყველა აქ არ დაეტევა! :) მიმართეთ დოკუმენტაციას, დამატებითი ინფორმაციის მისაღებად.

en: This screen shows an individual user all of their sites in this network, and also allows that user to set a primary site. They can use the links under each site to visit either the frontend or the dashboard for that site.
ka: ეს ეკრანი მომხმარებელს უჩვენებს ყველა მის საიტს ქსელში, ასევე შესაძლებლობას აძლევს აირჩიოს ძირითადი საიტი. თითოეული საიტის ქვეშ ბმულების მეშვეობით მომხმარებელს შეუძლია გადავიდეს საიტის გარე ნაწილზე, ან კონსოლში.

en: This sidebar is no longer available and does not show anywhere on your site. Remove each of the widgets below to fully remove this inactive sidebar.
ka: ეს გვერდითა ზოლი აღარ არის ხელმისაწვდომი და აღარ გამოჩნდება თქვენს საიტზე. ამ ზოლის სრულად გასაქრობად, წაშალეთ მასზე განთავსებული ყველა ვიჯეტი.

en: This site is set up to install updates of future beta versions automatically.
ka: ამ საიტზე ყველა მომავალი ბეტა-ვერსია ავტომატურად დაყენდება.

en: This theme has not been rated yet.
ka: ეს თემა ჯერ არ არის შეფასებული.

en: This theme is already installed and is up to date
ka: ეს თემა დაყენებულია და არ ითხოვს განახლებას

en: This theme is broken.
ka: ეს თემა დაზიანებულია.

en: This theme requires a parent theme. Checking if it is installed&#8230;
ka: ეს თემა ითხოვს მშობელ თემას. შეამოწმეთ, დაყენებულია, თუ არა ის&#8230;

en: This timezone does not observe daylight saving time.
ka: ეს სარტყელი არ გამოიყენებს ზაფხულის დროს.

en: This timezone is currently in daylight saving time.
ka: ამ სარტყელში ამჟამად მოქმედებს ზაფხულის დრო.

en: This timezone is currently in standard time.
ka: ამ სარტყელში ამჟამად მოქმედებს ზამთრის დრო.

en: This unique authentication key is also missing from your %s file.
ka: ავთენტიფიკაციის შემდეგი უნიკალური გასაღებები ასევე არ არის ფაილში: %s.

en: This user has super admin privileges.
ka: ამ მომხმარებელს გააჩნია ზეადმინისტრატორის უფლებები.

en: This widget requires JavaScript.
ka: ვიჯეტი მოითხოვს JavaScript-ს.

en: This will be shown when someone hovers over the link in the blogroll, or optionally below the link.
ka: გამოჩნდება მაშინ, როცა მაუსის ისარს გადაატარებენ ბმულზე.

en: This will clear all items from the inactive widgets list. You will not be able to restore any customizations.
ka: ეს ფუქნცია წაშლის ყველა ელემენტს არააქტიური ვიჯეტების სიიიდან. ცვლილებების უკან ვერ დააბრუნებთ.

en: This will contain all of your posts, pages, comments, custom fields, terms, navigation menus and custom posts.
ka: აქ შედის ყველა თქვენი ჩანაწერი, გვერდი, კომენტარი, მორგებული ველი, კატეგორია და ჭდეები, მენიუ და ჩანაწერთა მორგებული ტიპები.

en: This will remove the background image. You will not be able to restore any customizations.
ka: ეს ფუნქცია ამოიღებს ფონურ სურათს. ვერ შეძლებთ ცვლილების გაუქმებას.

en: This will remove the header image. You will not be able to restore any customizations.
ka: ეს ფუნქცია წაშლის სათაოს სურათს. ვერ შეძლებთ ცვლილების გაუქმებას.

en: This will restore the original background image. You will not be able to restore any customizations.
ka: ეს ფუქნცია აღადგენს საწყის ფონურ სურათს. ვერ შეძლებთ ცვლილების გაუქმებას.

en: This will restore the original header image. You will not be able to restore any customizations.
ka: ეს ფუნქცია აღადგენს სათაოს საწყის სურათს. ვერ შეძლებთ ცვლილების გაუქმებას.

en: Threaded Comments
ka: განტოტვილი კომენტარები

en: Three Columns
ka: სამი სვეტი

en: Thumbnail Settings
ka: ესკიზის პარამეტრები

en: Thumbnail size
ka: ესკიზის ზომა

en: Timezone
ka: დროის სარტყელი

en: Title and Post Editor
ka: სათაურისა და ჩანაწერის რედაქტორი

en: To activate a widget drag it to a sidebar or click on it. To deactivate a widget and delete its settings, drag it back.
ka: იმისათვის, რომ გაააქტიუროთ ვიჯეტის გადაიტანეთ იგი გვერდითა ზოლზე, ან დაწკაპეთ მასზე. ვიჯეტის გაუქმებისათვის, უკნ გადაათრიეთ ის.

en: To add a custom link, <strong>expand the Custom Links section, enter a URL and link text, and click Add to Menu</strong>
ka: ბმულის დასამატებლად, <strong>გახსენით ბლოკი „მორგებული ბმულები“, შეიტანეთ URL-მისამართი და ბმულის ტექსტი, შემდეგ დააჭირეთ „მენიუში დამატება“</strong>.

en: To add a new menu instead of assigning an existing one, <strong>click the &#8217;Use new menu&#8217; link</strong>. Your new menu will be automatically assigned to that theme location
ka: არსებულის ნაცვლად, ახალი მენიუს შექმნისათვის, დააჭირეთ ბმულს <strong>ახალი მენიუს გამოყენება</strong>. თქვენი ახალი მენიუ ავტომაურად შეიქმნება ამ არესათვის.

en: To add a new user for your site, click the Add New button at the top of the screen or Add New in the Users menu section.
ka: ახალი მომხმარებლის დამატებისათვის, დააჭირეთ გვერდის თავსა ან მომხმარებლების მენიუში მყოფ დამატების ღილაკს.

en: To add a new user to your site, fill in the form on this screen and click the Add New User button at the bottom.
ka: საიტზე ახალი მომხმარებლის დასამატებლად, დააჭირეთ ღილაკზე „ახლის დამატება“ ეკრანის ზედა ნაწილში, ან ბმულზე „ახლის დამატება“ მოხმარებლის მენიუში.

en: To allow use of this page to automatically repair database problems, please add the following line to your <code>wp-config.php</code> file. Once this line is added to your config, reload this page.
ka: ამ გვერდის გამოყენებისათვის მონაცემთა ბაზის ავტომატური რემონტისათვის, დაამატეთ თქვენს ფაილში <code>wp-config.php</code> შემდეგი სტრიქონი. დამატების შემდეგ ხელახლა ჩატვირთეთ გვერდი.

en: To assign menus to one or more theme locations, <strong>select a menu from each location&#8217;s drop down.</strong> When you&#8217;re finished, <strong>click Save Changes</strong>
ka: თემის ერთი, ან მეტი არესათვის მენიუს მისათითებლად, ჩამოშლად სიაში აირჩიეთ <strong>მენიუ შესაბამისი არესათვის</strong>. როდესაც დაასრულებთ, დააჭირეთ <strong>„ცვლილებების შენახვა“</strong>.

en: To crop the image, click on it and drag to make your selection.
ka: სურათის მოსაჭრელად დააჭირეთ მას და მონიშნეთ სასურველი ნაწილი, მაუსის ღილაკის დაჭერით.

en: To delete media items, click the Bulk Select button at the top of the screen. Select any items you wish to delete, then click the Delete Selected button. Clicking the Cancel Selection button takes you back to viewing your media.
ka: ფაილის წასაშლელად დააჭირეთ ღილაკზე „მრავალჯერადი არჩევა“, ეკრანის ზედა ნაწილში. აირჩიეთ ელემენტებო, რომლის წაშლაც გსურთ, შემდეგ დააჭირეთ ღილაკზე „მონიშნულის წაშლა“. ღილაკზე „მონიშვნის გაუქმება“ დაჭერით შესაძლებელია ფაილების დათვალიერების რეჟიმზე დაბრუნება.

en: To edit a menu currently assigned to a theme location, <strong>click the adjacent &#8217;Edit&#8217; link</strong>
ka: ამ არესათვის დანიშნული მენიუს შესაცვლელად, დააჭირეთ ბმულს <strong>„ჩასწორება“ მის გვერდით</strong>.

en: To edit an existing menu, <strong>choose a menu from the drop down and click Select</strong>
ka: არსებული მენიუს შესაცვლელად, <strong>აირჩიეთ ის ჩამოშლად სიაში და დააჭირეთ ღილაკზე „არჩევა“</strong>.

en: To install the theme so you can preview it with your site&#8217;s content and customize its theme options, click the "Install" button at the top of the left-hand pane. The theme files will be downloaded to your website automatically. When this is complete, the theme is now available for activation, which you can do by clicking the "Activate" link, or by navigating to your Manage Themes screen and clicking the "Live Preview" link under any installed theme&#8217;s thumbnail image.
ka: თემის ინსტალაციისათვის და მისი საიტის შიგთავსთან ერთად სანახავად, დააჭირეთ ღილაკზე „დაყენება“ მარცხენა პანელის ზედა ნაწილში. თემა ავტომატურად ჩაიტვირთება თქვენს საიტზე. ჩატვირთვის შემდეგ ხელმისაწვდომი გახდება გააქტიურებისათვის. შეგიძლიათ დააჭიროთ ღილაკზე „გააქტიურება“, ან გადახვიდეთ ეკრანზე „თემების მართვა“ და დააჭიროთ ბმულზე „დათვალიერება“ ინსტალირებული თემების მინიატურების ქვემოთ.

en: To make your installation more secure, you should also add:
ka: ქსელის უსაფრთხოების გაზრდის მიზნით, საჭიროა დამატება:

en: To navigate between revisions, <strong>drag the slider handle left or right</strong> or <strong>use the Previous or Next buttons</strong>.
ka: ვერსიებს შორის გადასართველად, <strong>გადაათრიეთ ცოცია მარცხნივ, ან მარჯვნივ</strong>, ან <strong>გამოიყენეთ ღილაკები „წინა“ და „შემდეგი“</strong>.

en: To perform the requested action, WordPress needs to access your web server.
ka: მოთხოვნილი მოქმედების შესასრულებლად, WordPress-ს სჭირდება წვდომა თქვენს საიტთან.

en: To post to WordPress by email you must set up a secret email account with POP3 access. Any mail received at this address will be posted, so it&#8217;s a good idea to keep this address very secret. Here are three random strings you could use: <kbd>%s</kbd>, <kbd>%s</kbd>, <kbd>%s</kbd>.
ka: ელფოსტის საშუალებით გამოქვეყნებისათვის შექმნით ელფოსტა POP3-წვდომით. ნებისმიერი წერილი, რომელიც ამ მისამართზე მოვა, გამოქვეყნდება, ამიტომ ჯობია ეს მისამართი საიდუმლოდ შეინახოთ. აი მაგალითად სამი შემთხვევითი სახელი, რომელიც შეგიძლიათ გამოიყენოთ: <kbd>%s</kbd>, <kbd>%s</kbd>, <kbd>%s</kbd>.

en: To reorganize menu items, <strong>drag and drop items with your mouse or use your keyboard</strong>. Drag or move a menu item a little to the right to make it a submenu
ka: მენიუს ელემენტების თანმიმდევრობის შესაცვლელად, <strong>გადაათრიეთ ისინი მაუსის, ან კლავიატურის მეშვეობით</strong>. გადაათრიეთ, ან გადაიტანეთ ელემენტი ოდნავ მარჯვნივ, ქვემენიუს შესაქმნელად.

en: To restore a revision, <strong>click Restore This Revision</strong>.
ka: ვერსიის აღსადგენად, <strong>დააჭირეთ ღილაკზე „ვერსიის აღდგენა“</strong>.

en: To the top
ka: ზემოთ

en: To use a background image, simply upload it or choose an image that has already been uploaded to your Media Library by clicking the &#8220;Choose Image&#8221; button. You can display a single instance of your image, or tile it to fill the screen. You can have your background fixed in place, so your site content moves on top of it, or you can have it scroll with your site.
ka: ფონური სურათის გამოსაყენებლად, უბრალოდ ატვირთეთ ის, ან აირჩიეთ ადრე ატვირთული სურათი ფაილების ბიბლიოთეკიდან, ღილაკზე „სურათის არჩევა“ დაწკაპუნებით. შესაძლებელია როგორც სურათის ერთი ეგზემპლარის ჩვენება ფონურ სურათად, ასევე ამ სურათით მოზაიკის შექმნა. შესაძლებელია როგორც ფიქსირებული ფონის შექმნა, ასევე მისი გადაადგილება საიტის შიგთავსთან ერთად.

en: To use a subdomain configuration, you must have a wildcard entry in your DNS. This usually means adding a %s hostname record pointing at your web server in your DNS configuration tool.
ka: იმისათვის, რომ ისარგებლოთ ქვედომენებით, თქვენს DNS ჩანაწერში უნდა გქონდეთ ტრაფარეტი. ზოგადად, ეს ნიშნავს, რომ საკმარისია თქვენი გამართვის ხელსაწყოთი ჩაამატოთ სერვერის DNS  მისამართი %s.

en: Today
ka: დღეს

en: Toggle add category
ka: კატეგორიის დამატების ველის ჩვენება

en: Toggle panel: %s
ka: პანელის გადართვა: %s

en: Tomorrow
ka: ხვალ

en: Tools
ka: ხელსაწყოები

en: Track %1$s of %2$s.
ka: ტრეკი %1$s, სულ: %2$s.

en: Track %1$s.
ka: ტრეკი %1$s.

en: Trackbacks are a way to notify legacy blog systems that you&#8217;ve linked to them. If you link other WordPress sites, they&#8217;ll be notified automatically using <a href="https://codex.wordpress.org/Introduction_to_Blogging#Managing_Comments" target="_blank">pingbacks</a>, no other action necessary.
ka: უკუბმულები &#8212; საშუალება შეატყობინოთ სხვა ბლოგებს იმის სესახებ, რომ თქვენ ისინი მოიხსენიეთ. თუ თქვენ იხსენიებთ ბლოგს, რომელიც WordPress-ის საშუალებით მუშაობს, <a href="https://codex.wordpress.org/Introduction_to_Blogging#Managing_Comments" target="_blank">შეტყობინება</a> ავტომატურად გაიგზავნება, დამატებითი ქმედებები საჭირო არ არის.

[ctx: Translate this to be the equivalent of English Translators in your language for the credits page Translators section]
en: Translators
ka: მთარგმნელები

en: Translation Ready
ka: მზადაა თარგმანისათვის

en: Translation update failed.
ka: თარგმანის განახლება ჩაიშალა.

en: Translation updated successfully.
ka: თარგმანი წარმატებით განახლდა.

en: Translations
ka: თარგმანები

en: Translations for %s
ka: თარგმანები: %s

en: Trash
ka: სანაგვე

en: Troubleshooting
ka: პრობლემების გადაწყვეტა

en: Try again
ka: ხელახლა სცადეთ

en: Turn comments on or off
ka: კომენტარების ჩართვა, ან გამორთვა

en: Twenty Sixteen was built to look great on any device. A fluid grid design, flexible header, fun color schemes, and more, will make your content shine.
ka: Twenty Sixteen შესანიშნავად გამოიყურება ნებისმიერ მოწყობილობაზე. მოქნილი ბადე და სათაური, ფერთა სქემები და აკურატული გაფორმება თქვენს ჩანაწერებს საუკეთესოდ წარმოაჩენს.

en: Two Columns
ka: ორი სვეტი

en: Type
ka: ტიპი

en: Type of search
ka: ძებნის ტიპი

en: Type your new password again.
ka: გაიმეორეთ თქვენი ახალი პაროლი.

en: URL:
ka: URL-მისამართი:

en: UTC means Coordinated Universal Time.
ka: UTC ნიშნავს Coordinated Universal Time (გრინვიჩის დრო).

en: Unable to connect to the filesystem. Please confirm your credentials.
ka: შეუძლებელია ფაილურ სისტემასთან დაკავშირება. გადაამოწმეთ კოორდინატები.

en: Unable to create new image.
ka: ახალი სურათის შექმნა შეუძლებელია.

en: Unable to locate WordPress Content directory (wp-content).
ka: ვერ მოხერხდა WordPress-ის შიგთავსის საქაღალდის მოძიება (wp-content).

en: Unable to locate WordPress Plugin directory.
ka: ვერ ხერხდება WordPress-ის დანამატების საქაღალდის მოძიება.

en: Unable to locate WordPress Root directory.
ka: ვერ ხერხდება WordPress-ის ძირეული საქაღალდის მოძიება.

en: Unable to locate WordPress Theme directory.
ka: ვერ ხერხდება WordPress-ის თემების საქაღალდის მოძიება.

en: Unable to locate WordPress theme directory.
ka: ვერ ხერხდება WordPress-ის თემების საქაღალდის მოძიება.

en: Unable to locate needed folder (%s).
ka: ვერ ხერხდება საჭირო საქაღალდის მოძიება(%s).

en: Unable to perform command: %s
ka: ვერ მოხერხდა ბრძანების შესრულება: %s

en: Unable to save the image.
ka: ვერ ხერხდება სურათის შენახვა.

en: Unable to submit this form, please refresh and try again.
ka: შეუძლებელია ამ ფორმის შეტანა, გთხოვთ გნაახლოთ და ხელახლა სცადოთ.

en: Unapprove
ka: დაწუნება

en: Unapprove this comment
ka: კომენტარის დაწუნება

en: Unarchive
ka: არქივიდან ამოღება

en: Under the Hood
ka: ხუფს ქვეშ

en: Undo.
ka: დაბრუნება.

en: Unknown action.
ka: გაურკვეველი მოქმედება.

en: Unknown post type.
ka: ჩანაწერის უცნობი ტიპი.

en: Unpacking the package&#8230;
ka: ფაილების ამოღება&#8230;

en: Unpacking the update&#8230;
ka: ფაილების ამოღება&#8230;

en: Unpublished
ka: გამოუქვეყნებელი

en: Untested with your version of WordPress
ka: არ არის დატესტილი WordPress-ის თქვენს ვერსიასთან.

en: Up one
ka: ერთით ზემოთ

en: Up until WordPress version 3.0, what is now called a Multisite Network had to be installed separately as WordPress MU (multi-user).
ka: WordPress 3.0-ის გამოსვლამდე, საიტების ქსელის დაყენება ცალკე ხდებოდა, WordPress MU-ს საშუალებით.

en: Update %s now
ka: %s-ის განახლება

en: Update Available
ka: განახლება ხელმისაწვდომია

en: Update Available <span class="count">(%s)</span> | Update Available <span class="count">(%s)</span>
ka[0]: განახლება ხელმისაწვდომია <span class="count">(%s)</span>

en: Update Comment
ka: კომენტარის განახლება

en: Update Complete
ka: განახლება დასრულდა

en: Update File
ka: ფაილის განახლება

en: Update File and Attempt to Reactivate
ka: ფაილის განახლება და აქტივაციის ხელახალი მცდელობა.

en: Update Link
ka: ბმულის განახლება

en: Update Media
ka: მედია-ფაილების განახლება

en: Update Now
ka: განახლება

en: Update Plugin
ka: ჩადგმის განახლება

en: Update Plugins
ka: ჩადგმების განახლება

en: Update Profile
ka: პროფილის განახლება

en: Update Services
ka: სერვისების განახლება

en: Update Theme
ka: თემის განახლება

en: Update Themes
ka: თემების განახლება

en: Update Translations
ka: თარგმანის განახლება

en: Update User
ka: მომხმარებლის განახლება

en: Update WordPress
ka: WordPress-ის განახლება

en: Update WordPress Database
ka: WordPress-ის მონაცემთა ბაზის განახლება

en: Update gallery settings
ka: გალერეის პარამეტრების განახლება

en: Update package not available.
ka: განახლების პაკეტი არ არის ხელმისაწვდომი.

en: Update to %s
ka: განახლება ვერსიაზე %s

en: Update to version %s
ka: %s ვერსიამდე განახლება

en: Updates %s
ka: განახლებები %s

en: Updating Plugin %1$s (%2$d/%3$d)
ka: ჩადგმის განახლება: %1$s (%2$d/%3$d)

en: Updating Theme %1$s (%2$d/%3$d)
ka: მიმდინარეობს %1$s თემის განახლება (%2$d/%3$d)

en: Updating is easy and only takes a few moments:
ka: განახლების პრიცედურა ადვილია და სულ რამდენიმე წამი დასჭირდება:

en: Updating plugin: %s
ka: ჩადგმის განახლება: %s

en: Updating theme: %s
ka: თემის განახლება: %s

en: Updating this theme will lose any customizations you have made. 'Cancel' to stop, 'OK' to update.
ka: ამ თემის განახლების შემთხვევაში დაიკარგება თქვენს მიერ შეტანილი ყველა ცვლილება. „გაუქმება“ — შეწყვეტა, „კარგი“ — განახლება.

en: Updating to WordPress %s
ka: WordPress %s ვერსიამდე განახლება

en: Updating translations for %1$s (%2$s)&#8230;
ka: თარგმანის განახლება: %1$s (%2$s)&#8230;

en: Upgrading database&#8230;
ka: მონაცემთა ბაზის განახლება&#8230;

en: Upgrading to a newer version of the same theme will override changes made here. To avoid this, consider creating a <a href="%s" target="_blank">child theme</a> instead.
ka: თემის განახლებისას, თქვენს მიერ შეტანილი ცვლილებები დაიკარგება. ამის თავიდან ასაცილებლად, შექმენით <a href="%s" target="_blank">შვილობილი თემა</a>.

en: Upload
ka: ატვირთვა

en: Upload New Media
ka: მედია-ფაილის ატვირთვა

en: Upload Plugin
ka: ჩადგმის ატვირთვა

en: Upload Theme
ka: თემის ატვირთვა

en: Upload date:
ka: ატვირთვის თარიღი:

en: Upload file and import
ka: ატვირთეთ ფაილი და მოახდინეთ მისი იმპორტი

en: Uploaded Images
ka: ატვირთული სურათები

en: Uploaded on: <b>%1$s</b>
ka: ატვირთულია: <b>%1$s</b>

en: Uploading Files
ka: ფაილების ატვირთვა

en: Uploading Files allows you to choose the folder and path for storing your uploaded files.
ka: სექციაში „ფაილების ატვირთვა“ შესაძლებელია ფაილების განთავსების საქაღალდისა და მდებარეობის მითითება.

en: Uploads
ka: ატვირთვები

en: Use Press This to clip text, images and videos from any web page. Then edit and add more straight from Press This before you save or publish it in a post on your site.
ka: გამოიყენეთ ღილაკი „გამოქვეყნება“, რათა ნებისმიერი ვებ-გვერდიდან ამოჭრათ ტექსტი, გამოსახულებები და ვიდეო. შემდეგ ჩაასწორეთ და ჩაამატეთ რამე უშუალოდ ღილაკის „გამოქვეყნება“ მეშვეობით და გამოაქვეყნეთ ჩანაწერი თქვენს საიტზე.

en: Use WP_Image_Editor::flip
ka: გამოიყენეთ WP_Image_Editor::flip

en: Use WP_Image_Editor::rotate
ka: გამოიყენეთ WP_Image_Editor::rotate

en: Use https
ka: გამოიყენე https

en: Use the arrow buttons at the top of the dialog, or the left and right arrow keys on your keyboard, to navigate between media items quickly.
ka: გამოიყენეთ ისრები ეკრანის ზედა ნაწილში, ან კლავშები, რათა სწრაფად გადახვიდეთ ფაილებს შორის.

[ctx: Used in Press This to indicate where the content comes from.]
en: Source:
ka: წყარო:

en: Used: %1$s%% of %2$s
ka: გამოყენებულია: %1$s%% %2$s-დან

en: User %s added
ka: მომხმარებელი %s დაემატა.

en: User Experience Lead
ka: მომხმარებელთა გამოცდილების გაზიარების დანაყოფის ხელმძღვანელი

en: User Name
ka: მომხმარებლის სახელი

en: User Roles
ka: მომხმარებლის როლები

en: User added.
ka: მომხმარებელი დაემატა.

en: User already exists. Password inherited.
ka: მომხმარებელი უკვე არსებობს. პაროლი მიენიჭა მემკვიდრეობით.

en: User deleted.
ka: მომხმარებელი წაიშალა.

en: User deletion is not allowed from this screen.
ka: ამ გვერდიდან მომხმარებლის წაშლა შეუძლებელია.

en: User has been added to your site.
ka: თქვენს საიტს დაემატა მომხმარებელი.

en: User has no sites or content and will be deleted.
ka: მომხმარებელს არა აქვს საიტი, ან შიგთავსი, ამიტომ წაიშლება.

en: User removed from this site.
ka: საიტიდან მომხმარებელი ამოშლილია.

[ctx: User role]
en: Administrator
ka: ადმინისტრატორი

[ctx: User role]
en: Author
ka: ავტორი

[ctx: User role]
en: Contributor
ka: წევრი

[ctx: User role]
en: Editor
ka: რედაქტორი

[ctx: User role]
en: Subscriber
ka: ხელმომწერი

en: User updated.
ka: მომხმარებელი განახლდა.

en: User(s) already exists.
ka: მომხმარებელი უკვე არსებობს.

en: Username/Password incorrect for %s
ka: მომხმარებლის სახელი და პაროლი %s-ისათვის არასწორია

en: Usernames can have only alphanumeric characters, spaces, underscores, hyphens, periods, and the @ symbol.
ka: მომხმარებლის სახელი შეიძლება შეიცავდეს მხოლოდ ლათინურ ასო-ნიშნებს, ჰარეს, ქვედა ტირეს, დეფისს, წერტილს და @-სიმბოლოს.

en: Usernames cannot be changed.
ka: თქვენი მომხმარებლის სახელის შეცვლა არ შეიძლება.

en: Users list
ka: მომხმარებლების სია

en: Users list navigation
ka: ნავიგაცია მომხმარებლების სიაში

en: Users must be registered and logged in to comment
ka: მომხმარებელი უნდა იყოს დარეგისტრირებული და უნდა უნდა ჰქონდეს ავტორიზაცია გავლილი რომ დატოვოს კომენტარი.

en: Value
ka: მნიშვნელობა

en: Verifying the unpacked files&#8230;
ka: მიმდინარეობს ამოარქივებული ფაილების შემოწმება&#8230;

en: Version %s
ka: ვერსია %s

en: Version:
ka: ვერსია:

en: Version: %s
ka: ვერსია: %s

en: Video Attachment Template
ka: მიმაგრებული ვიდეოს შაბლონი

en: View
ka: ნახვა

en: View &#8220;%s&#8221;
ka: იხილეთ: &#8220;%1$s&#8221;

en: View All
ka: ყველას ჩვენება

en: View Mode
ka: ხედვის რეჟიმი

en: View Site
ka: საიტის ნახვა

en: View Trash
ka: სანაგვის ნახვა

en: View all
ka: ყველას ჩვენება

en: View all drafts
ka: ყველა მონახაზის ნახვა

en: View details
ka: დეტალების ნახვა

en: View page
ka: გვერდის ნახვა

en: View post
ka: ჩანაწერის ნახვა

en: View version %1$s details.
ka: %1$s ვერსიის ნახვა.

en: View your site
ka: თქვენი საიტის ნახვა

en: Visibility:
ka: ხილვადობა:

en: Visible
ka: ხილვადობა

en: Visit
ka: მონახულება

en: Visit %s
ka: გადასვლა: %s

en: Visit Dashboard
ka: კონსოლში გადასვლა

en: Visit Link
ka: ბმულზე გადასვლა

en: Visit Theme Site
ka: თემის საიტზე გადასვლა

en: Visit plugin site
ka: ჩადგმის საიტის მონახულება

en: Visit theme homepage
ka: თემი გვერდზე გადასვლა

en: Visual Editor
ka: ვიზუალური რედაქტორი

en: Visual Editor RTL Stylesheet
ka: RTL-ის სტილების ცხრილი რედაქტორისათვის

en: Visual Editor Stylesheet
ka: რედაქტორის სტილების სია

en: Visual mode gives you a WYSIWYG editor. Click the last icon in the row to get a second row of controls.
ka: ვიზუალურ რეჟიმში თქვენ გაქვთ WYSIWYG-რედაქტორი. ბოლო ხატულაზე დაწკაპუნებით შესაძლებელია ხატულების მეორე ხაზის გამოჩენა.

en: Want to see your name in lights on this page? <a href="%s">Get involved in WordPress</a>.
ka: გსურთ ამ გვერდზე თქვენი სახელის ხილვა? <a href="%s">მიიღეთ მონაწილეობა ვორდპრესის განვითარებაში!</a>.

en: Warning!
ka: გაფრთხილება!

en: Warning! User %s cannot be deleted.
ka: ყურადღება! მომხმარებელი %s ვერ წაიშლება.

en: Warning! User cannot be deleted. The user %s is a network administrator.
ka: ყურადღება! მომხმარებელი %s ვერ წაიშლება. %s ქსელის ადმინისტრატორია.

en: Warning! Wildcard DNS may not be configured correctly!
ka: გაფრთხილება! DNS ჩანაწერის ტრაფარეტი გამართული არ არის!

en: Warning:
ka: გაფრთხილება:

en: Wavatar (Generated)
ka: Wavatar (ავტომატურად)

en: We have some data that describes the error your site encountered.
ka: ჩვენ გვაქვს მონაცემები შეცდომის აღწერით, რომლებიც მოხდა თქვენს საიტზე.

en: We recommend you change your siteurl to %1$s before enabling the network feature. It will still be possible to visit your site using the %3$s prefix with an address like %2$s but any links will not have the %3$s prefix.
ka: სანამ ჩართავთ ქსელის შესაძლებლობას, გირჩევთ შეცვალოთ თქვენი საიტის მისამართი შემდეგზე: %1$s. საიტზე შესვლა მაინც შესაძლებელი იქნება %3$s თავსართის გამოყენებით, მისამართზე %2$s, მაგრამ ყველა დანარჩენ ბმულს არ ექნება თავსართი %3$s.

en: We tried but were unable to update your site automatically.
ka: ჩვენ ვეცადეთ, მაგრამ ვერ განვაახლეთ თქვენი საიტის ავტომატური განახლება.

en: We&#8217;re backing up this post in your browser, just in case.
ka: ყოველი შემთხვევისათვის, ჩვენ ამ ჩანაწერს თქვენს ბრაუზერში შევინახავთ.

en: We&#8217;re going to use this information to create a %s file.
ka: ჩვენ ვიყენებთ ამ ინფორმაციას, რათა შევქმნათ ფაილი %s.

en: We&#8217;ve assembled some links to get you started:
ka: ჩვენ შევკრიბეთ რამდენიმე ბმული თქვენთვის:

en: Web Address
ka: ვებ-მისამართი

en: Week Starts On
ka: კვირის პირველი დღე

[ctx: Welcome panel]
en: Welcome
ka: მოგესალმებით

en: Welcome to %s. This is your first post. Edit or delete it, then start blogging!
ka: მოგესალმებათ %s. ეს თქვენი პირველი ჩანაწერია. შეცვალეთ, ან წაშალეთ იგი და დაიწყეთ ბლოგერობა.

en: Welcome to WordPress %1$s. <a href="%2$s">Learn more</a>.
ka: მოგესალმებით WordPress %1$s ვერსიაში. <a href="%2$s">გაიგეთ მეტი</a>.

en: Welcome to WordPress %1$s. You will be redirected to the About WordPress screen. If not, click <a href="%2$s">here</a>.
ka: მოგესალმებით WordPress %1$s ვერსიაში. ახლა თქვენ გადახვალთ WordPress-ის ეკრანზე. თუ ასე არ მოხდა, დააწკაპუნეთ <a href="%2$s">აქ</a>.

en: Welcome to WordPress %s
ka: მოგესალმებით WordPress %s ვერსიაში

en: Welcome to WordPress!
ka: მოგესალმებით WordPress-ში!

en: Welcome to WordPress&nbsp;%s
ka: მოგესალმებით WordPress&nbsp;%s

en: Welcome to WordPress. Before getting started, we need some information on the database. You will need to know the following items before proceeding.
ka: მოგესალმებით. სანამ დავიწყებდეთ, საჭირო იქნება ინფორმაცია მონაცემთა ბაზის შესახებ. აი, რა უნდა იცოდეთ ინსტალაციის დაწყებამდე.

en: Welcome to WordPress. This is your first post. Edit or delete it, then start writing!
ka: მოგესალმებათ WordPress. ეს თქვენი პირველი ჩანაწერია. შეცვალეთ, ან წაშალეთ იგი და დაიწყეთ ბლოგერობა.

en: Welcome to the Network installation process!
ka: მოგესალმებით ქსელის ინსტალაციის პროცესში!

en: Welcome to the famous five-minute WordPress installation process! Just fill in the information below and you&#8217;ll be on your way to using the most extendable and powerful personal publishing platform in the world.
ka: მოგესალმებით WordPress-ის სახელგანთქმულ ხუთწუთიან ინსტალაციაში! უბრალოდ შეავსეთ საჭირო ინფორმაცია ქვემოთ და დაიწყეთ ყველაზე მძლავრი და მოქნილი პუბლიკაციების პერსონალური პლათფორმის  გამოყენება!

en: Welcome to your WordPress Dashboard! This is the screen you will see when you log in to your site, and gives you access to all the site management features of WordPress. You can get help for any screen by clicking the Help tab in the upper corner.
ka: მოგესალმებით WordPress-ის კონსოლში! ამ ეკრანს იხილავთ ავტორიზაციის შემდეგ. ის გაძლევთ წვდომას საიტის მართვის ყველა ფუნქციასთან. შესაძლებელია დახმარების მიღება თითოეული ეკრანის შესახებ, ჩანართზე „დახმარება“ დაწკაპუნებით.

en: What should be done with content owned by %s?
ka: როგორც მოვექცეთ %s მომხმარებლის შიგთავსს?

en: What should be done with content owned by these users?
ka: რა ვუყოთ ამ მომხმარებლების შიგთავსს?

en: What should be done with content owned by this user?
ka: რა ვუყოთ ამ მომხმარებლის შიგთავსს?

en: What would you like to call your network?
ka: რა სახელი გნებავთ თქვენი ქსელისათვის?

en: What&#8217;s New
ka: რა არის ახალი

en: What&#8217;s on your mind?
ka: რისი დაწერა გსურთ?

en: What&#8217;s the difference between categories and tags? Normally, tags are ad-hoc keywords that identify important information in your post (names, subjects, etc) that may or may not recur in other posts, while categories are pre-determined sections. If you think of your site like a book, the categories are like the Table of Contents and the tags are like the terms in the index.
ka: რა სხვაობა კატეგორებსა და ჭდეებს შორის? როგორც წესი, ჭდეებად იყენებენ ნებისმიერ საკვანძო სიტყვას, რომელიც ამ ჩანაწერში მნიშველობის მატარებელია (სახელები, იბიექტები და ა.შ.) და რომლებიც შეიძლება სხვა ჩანაწერებშიც შეგვხვდეს, ხოლო კატეორიებად გამოიყენება წინასწარ განსაზღვრული სექციები. თუ საიტს შევხედავთ როგორც წიგნს, მაშინ კატეგორები ჰგავს შინაარს, ხოლო ტეგები — ანბანურ საძიებელს.

en: When a comment contains any of these words in its content, name, URL, email, or IP, it will be held in the <a href="edit-comments.php?comment_status=moderated">moderation queue</a>. One word or IP per line. It will match inside words, so &#8220;press&#8221; will match &#8220;WordPress&#8221;.
ka: თუკი კომენტარი შეიცავს ქვემოთ აღნიშნულ სიტყვას, მისამართს, ელფოსტის მისამართს ან IP-მისამართს, იგი არ იქნება გამოქვეყნებული სანამ არ გაივლის <a href=“edit-comments.php?comment_status=moderated”>მოდერაციას</a>. თითო სიტყვა დაწერეთ თითო ხაზზე. გაითვალისწინეთ, რომ მაგალითად &#8220;press&#8221; დაემთხვევა &#8220;WordPress&#8221;-ს.

en: When a comment contains any of these words in its content, name, URL, email, or IP, it will be put in the trash. One word or IP per line. It will match inside words, so &#8220;press&#8221; will match &#8220;WordPress&#8221;.
ka: თუკი კომენტარი შეიცავს ქვემოთ აღნიშნულ სიტყვას, მისამართს, ელფოსტის მისამართს ან IP-მისამართს, იგი ნაგვის ყუტში მოხვდება. გაითვალისწინეთ, რომ მაგალითად &#8220;press&#8221; დაემთხვევა &#8220;WordPress&#8221;-ს.

en: When adding a new category on this screen, you&#8217;ll fill in the following fields:
ka: ახალი კატეგორიის დამატებისას ამ ეკრანზე ივსება შემდეგი ველები:

en: When adding a new tag on this screen, you&#8217;ll fill in the following fields:
ka: ახალი ჭდეს დამატებისას ამ ეკრანზე ივსება შემდეგი ველები:

en: When changing themes, there is often some variation in the number and setup of widget areas/sidebars and sometimes these conflicts make the transition a bit less smooth. If you changed themes and seem to be missing widgets, scroll down on this screen to the Inactive Widgets area, where all of your widgets and their settings will have been saved.
ka: თემის შეცვლისას იცვლება ვიჯეტების ჩვენების არეების რაოდენობა და პარამეტრები. ხანდახან ამ სახის კონფილქტები ახალ თემაზე გადასვლას აფერხებენ. თუ თქვენ შეცვალეთ თემა და თქვენი ვიჯეტები გაქრა, ჩადით ამ ეკრანის ბოლოში, სადაც განთავსებულია პანელი „არააქტიური ვიჯეტები“, სადაც იხილავთ ყველა თქვენს ვიჯეტს.

en: When previewing on smaller monitors, you can use the collapse icon at the bottom of the left-hand pane. This will hide the pane, giving you more room to preview your site in the new theme. To bring the pane back, click on the collapse icon again.
ka: მცირე ზომის მონიტორზე დათვალიერებისას შეგიძლიათ დააჭიროთ ხატულაზე &laquo;აკეცვა&raquo; მარცხენა პანელის ქვედა ნაწილში. პანელი დაიმალება, რითაც გათავისუფლდება ადგილი საიტის ახალი თემით სანახავად. პანელის უკან დასაბრუნებლად, დააჭირეთ ხატულაზე &laquo;აკეცვა&raquo; კიდევ ერთხელ.

en: When this setting is in effect, a reminder is shown in the At a Glance box of the Dashboard that says, &#8220;Search Engines Discouraged,&#8221; to remind you that your site is not being crawled.
ka: როდესაც გამოიყენება ეს პარამეტრი, კონსოლის მთავარ საიტზე, ბლოკში გამოისახება შეხსენება, „საძიებო სისტემები დაბლოკილია“, რათა შეგახსენონ რომ საიტის ინდექსირება არ მიმდინარეობს.

en: When using Bulk Edit, you can change the metadata (categories, author, etc.) for all selected posts at once. To remove a post from the grouping, just click the x next to its name in the Bulk Edit area that appears.
ka: მასობრივი რედაქტირების რეჟიმში შესაძლებელია მეტა-მონაცემების შეცვლა (კატეგორია, ავტორი და ა.შ.) ერთდროულად ყველა მონიშნული ჩანაწერისათვის. ჩანაწერის ჯგუფიდან წასაშლელად, უბრალოდ დააჭირეთ მისი დასახელების გვერდით მოცემულ x-ნიშანს.

en: When you assign multiple categories or tags to a post, only one can show up in the permalink: the lowest numbered category. This applies if your custom structure includes <code>%category%</code> or <code>%tag%</code>.
ka: შეგიძლიათ ჩანაწერს მიანიჭოთ რამდენიმე ჭდე ან კატეგორია, მაგრამ მუდმივ ბმულზე გამოჩნდება მხოლოდ ერთი: ის კატეგორია, რომელსაც აქვს უდაბლესი რიცხვი. ეს მართებულია, როცა თქვენს მიერ მორგებული სტრუქტურა შეიცავს <code>%category%</code> ან <code>%tag%</code>.

en: When you click the button below WordPress will create an XML file for you to save to your computer.
ka: როდესაც დააწკაპუნებთ ქვედა ღილაკს, WordPress-ი შექმნის XML ფაილს, რომელიც შეინახება თქვენს კომპიუტერში.

en: When you publish a new post, WordPress automatically notifies the following site update services. For more about this, see <a href="https://codex.wordpress.org/Update_Services">Update Services</a> on the Codex. Separate multiple service <abbr title="Universal Resource Locator">URL</abbr>s with line breaks.
ka: როდესაც აქვეყნებთ ახალ სტატიას, WordPress ავტომატურად ატყობინებს განახლებების თვალყურისდევნების შემდეგ საიტებს. უფრო დეტალური ინფორმაციის მიღება ამ საკითხზე შესაძლებელია კოდექსის შემდეგ სტატიაში <a href="https://codex.wordpress.org/Update_Services">განახლებების თვალყურისდევნების სერვისები</a>. თუ ასეთი სამსახური რამდენიმეა, დაწერეთ თითოეული მათგანი ცალკე სტრიქონზე.

en: While you are editing your %1$s file, take a moment to make sure you have all 8 keys and that they are unique. You can generate these using the <a href="%2$s">WordPress.org secret key service</a>.
ka: როდესაც ჩაასწორებთ ფაილს %1$s, დარწმუნდით, რომ მასში მოცემულია 8 უნიკალური გასაღები. მათი დაგენერირება შესაძებელია <a href=“%2$s”>WordPress.org-ის საიდუმლო გასაღებები</a> სერვისის მეშვეობით.

en: While your site is being updated, it will be in maintenance mode. As soon as your updates are complete, your site will return to normal.
ka: სანამ მიმდინარეობს საიტის განახლება, ის დახურული იქნება ტექნიკური მიზეზებით. როგორც კი განახლება დასრულდება, ის დაუბრუნდება მუშაობის ჩვეულებრივ რეჟიმს.

en: White
ka: თეთრი

en: Widget %s
ka: ვიჯეტი: %s

en: Widgets are independent sections of content that can be placed into any widgetized area provided by your theme (commonly called sidebars). To populate your sidebars/widget areas with individual widgets, drag and drop the title bars into the desired area. By default, only the first widget area is expanded. To populate additional widget areas, click on their title bars to expand them.
ka: ვიჯეტი არის შიგთავსის დამოუკიდებელი განყოფილება, რომელიც გამოიყენება თემის ნებისმიერ ვიჯეტისთვის ვარგისიან არეში (ე.წ. „გვერდითი ზოლი“). გვერდით ზოლში, ან სხვა ვიჯეტებისთვის ვარგისიან არეში ვიჯეტების განთავსებისათვის, გადაათრიეთ სათაურის პანელები სასურველ არეში. ნაგულისხმევად, ჩამოშლილია მხოლოდ პირველი სავიჯეტო არე. დამატებითი სავიჯეტო არეების გასაშლელად, დაწკაპუნეთ მათ სათაურზე.

en: Widgets may be used multiple times. You can give each widget a title, to display on your site, but it&#8217;s not required.
ka: ვიჯეტი მრავალჯერ გამოყენებადია. შეგიძლიათ თითოეულს მიანიჭოთ საიტზე გამოსაჩენი სათაური, მაგრამ ეს აუცილებელი არ არის.

en: Word count: %s
ka: სიტყვათა რაოდენობა: %s

en: WordPress %1$s running %2$s theme.
ka: WordPress, ვერსია: %1$s, თემა: %2$s.

en: WordPress %s is also now available.
ka: ასევე ხელმისაწვდომია WordPress %s.

en: WordPress &rsaquo; Database Repair
ka: WordPress &rsaquo; მონაცემთა ბაზის რემონტი

en: WordPress &rsaquo; Installation
ka: WordPress &rsaquo; ინსტალაცია

en: WordPress &rsaquo; Setup Configuration File
ka: WordPress &rsaquo; კონფიგურაციის ფაილის მორგება

en: WordPress &rsaquo; Update
ka: WordPress &rsaquo; განახლება

en: WordPress Blog
ka: WordPress-ის ბლოგი

en: WordPress News
ka: WordPress, ახალი ამბები

en: WordPress Updates
ka: WordPress-ის განახლებები

en: WordPress can also attempt to optimize the database. This improves performance in some situations. Repairing and optimizing the database can take a long time and the database will be locked while optimizing.
ka: WordPress შეეცდება მოახდინოს მონაცემთა ბაზის ოპტიმიზაცია. ზოგიერთ შემთხვევაში ეს ეხმარება წარმადობის გაზრდაში. ბაზის რემონტსა და ოპტიმიზაციას შესაძლოა ბევრი დრო დასჭირდეს და ამ დროს ბაზა დაბლოკილი იქნება.

en: WordPress can automatically look for some common database problems and repair them. Repairing can take a while, so please be patient.
ka: WordPress-ს შეუძლია ავტომატურად იპოვნოს გავრცელებული შეცდომები მონაცემთა ბაზაში და გაასწოროს ის. გასწორებას შესაძლოა გარკვეული დრო დასჭირდეს. გთხოვთ მოითმინოთ.

en: WordPress database repair
ka: WordPress &rsaquo; მონაცემთა ბაზის რემონტი

en: WordPress grows when people like you tell their friends about it, and the thousands of businesses and services that are built on and around WordPress share that fact with their users. We&#8217;re flattered every time someone spreads the good word, just make sure to <a href="%s">check out our trademark guidelines</a> first.
ka: WordPress ვითარდება, როდესაც ისეთივე მომხმარებლები, როგორც თქვენ ხართ, უყვებიან მის შესახებ მეგობრებს, ხოლო ათასობით კომერციული პროექტი და სერვისი, რომლებიც აწყობილია WordPress-ის გამოყენებით, ატყობინებენ ამის შესახებ მომხმარებლებს. ჩვენთვის ფრიად სასიამოვნოა, როდესაც ჩვენს პროდუქტზე დადებითად საუბრობენ, ოღონდ მანამდე გთხოვთ გაეცნოთ <a href="%s">ჩვენი სავაჭრო ნიშნის გამოყენების წესებს</a> .

en: WordPress has been installed. Were you expecting more steps? Sorry to disappoint.
ka: WordPress წარმატებით დაინსტალირდა. უფრო მეტ ეტაპებს ელოდით? ბოდიში რომ იმედი გაგიცრუეთ :)

en: WordPress has been updated! Before we send you on your way, we have to update your database to the newest version.
ka: WordPress განახლდა! სანამ გადახვალთ შემდეგ ბიჯზე, უნდა განახლდეს მონაცემთა ბაზა უახლეს ვერსიამდე.

en: WordPress is Free and open source software, built by a distributed community of mostly volunteer developers from around the world. WordPress comes with some awesome, worldview-changing rights courtesy of its <a href="%s">license</a>, the GPL.
ka: WordPress უფასო და ღია პროგრამული უზრუნველყოფა გახლავთ, რომელიც შექმნილია ენთუზიასტების მიერ მსოფლიოს სხვადასხვა კუთხიდან. <a href="%s">ლიცენზიის</a>, (GPL) დამსახურებაა, რომ თქვენ გაქვთ არაჩვეულებრივად ფართო შესაძლებლობები.

en: WordPress is at the latest version.
ka: გამოიყენება WordPress-ის ბოლო ვერსია.

en: WordPress is created by a <a href="%1$s">worldwide team</a> of passionate individuals. <a href="%2$s">Get involved in WordPress</a>.
ka: WordPress შექმნილია <a href="%1$s">საერთაშორისო გუნდის მიერ</a>. <a href="%2$s">მიიღეთ მონაწილეობა!</a>.

en: WordPress is created by a worldwide team of passionate individuals.
ka: WordPress შექმნილია ენთუზიასტების საერთაშორისო გუნდის მიერ.

en: WordPress is not notifying any <a href="https://codex.wordpress.org/Update_Services">Update Services</a> because of your site&#8217;s <a href="%s">visibility settings</a>.
ka: WordPress არ ატყობინებს <a href="https://codex.wordpress.org/Update_Services">განახლების სერვისებს</a> თქვენს მიერ მინიჭებული <a href="%s">ხილვადობის</a> პარამეტრის მიხედვით.

en: WordPress now takes a smarter approach to displaying appropriate image sizes on any device, ensuring a perfect fit every time. You don&#8217;t need to do anything to your theme, it just works.
ka: WordPress ირჩევს სურათის ყველაზე შესაფერის ზომას სხვადასხვა მოწყობილობისათვის, ეკრანის გარჩევადობაზე დაყრდნობით. გაფორმების თემის შეცვლა საჭირო არ არის, ყველაფერი ისედაც მუშაობს.

en: WordPress offers you the ability to create a custom URL structure for your permalinks and archives. Custom URL structures can improve the aesthetics, usability, and forward-compatibility of your links. A <a href="https://codex.wordpress.org/Using_Permalinks">number of tags are available</a>, and here are some examples to get you started.
ka: ნაგულისხმევად WordPress იყენებს ბმულებს კითხვის ნიშნებით და ციფრებით, თუმცა თქვენ შესაძლებლობა გაქვთ მიუთითოთ საკუთარი სტრუქტურა. ეს თქვენს ბმულებს ესთეტიურად უკეთესს გახდის, ისინი ადვილი გამოსაყენებელი იქნება და თავსებადი იქნება მომავალი განახლებებისა. შეგიძლიათ იხილოთ <a href=“https://codex.wordpress.org/Using_Permalinks”>ჭდეების სრული სია</a> და მაგალითების გარკვეული ოდენობა.

en: WordPress should correct invalidly nested XHTML automatically
ka: WordPress-მა ავტომატურად შეასწოროს არასწორი XHTML-კოდი

en: WordPress site: %s
ka: WordPress-ის საიტი: %s

en: WordPress updated successfully
ka: WordPress წარმატებით განახლდა

en: WordPress.org Plugin Page &#187;
ka: WordPress.org ჩადგმების ვებ-გვერდი &#187;

en: Write your first blog post
ka: დაწერეთ თქვენი პირველი ჩანაწერი

en: Writing
ka: წერა

en: Writing Settings
ka: წერის პარამეტრები

en: X &#8212; Even more mature than above
ka: X &#8212; სრულწლოვანთათვის

en: XFN stands for <a href="http://gmpg.org/xfn/" target="_blank">XHTML Friends Network</a>, which is optional. WordPress allows the generation of XFN attributes to show how you are related to the authors/owners of the site to which you are linking.
ka: XFN იშიფრება როგორც <a href="http://gmpg.org/xfn/" target="_blank">XHTML Friends Network</a> და არასავალდებულო ბლოკია. WordPress საშუალებას იძლევა გამოვიყენოთ XFN ატრიბუტი, რათა ვაჩვენოთ თქვენი დამოკიდებულბა იმ საიტის მფლობელთან, რომელზეც გაქვთ ბმული.

en: Y/m/d g:i:s a
ka: d.m.Y H:i:s

en: Yellow
ka: ყვითელი

en: Yes, delete these files
ka: დიახ, წაშალე ეს ფაილები

en: Yes, delete these files and data
ka: დიახ, წაშალე ეს ფაილები და მონაცემები

en: Yes, take me to my profile page
ka: დიახ, გადამიყვანე ჩემი პროფილის გვერდზე

en: You also have some plugins or themes with updates available. Update them now:
ka: ასევე ხელმისაწვდომია რამოდენიმე ჩადგმისა და თემის განახლება. განაახლეთ ისინი:

en: You are about to approve the following comment:
ka: თქვენ იწონებთ ამ კომენტარს:

en: You are about to delete %s.
ka: თქვენ აპირებთ %s ფაილის წაშლას.

en: You are about to delete the following comment:
ka: თქვენ აპირებთ შემდეგი კომენტარის წაშლას:

en: You are about to delete this link '%s'
      'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
ka: თქვენ აპირებთ ამ თემის წაშლას '%s'
      ‘გაუქმება’ — შეწყვეტა, ‘კარგი’ — წაშლა.

en: You are about to delete this theme '%s'
      'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
ka: თქვენ აპირებთ ამ თემის წაშლას '%s'
      ‘გაუქმება’ — შეწყვეტა, ‘კარგი’ — წაშლა.

en: You are about to install WordPress %s <strong>in English (US).</strong> There is a chance this update will break your translation. You may prefer to wait for the localized version to be released.
ka: თქვენ აპირებთ WordPress %s-ის ინსტალაციას <strong>ინგლისურად</strong>. არის იმის ალბათობა, რომ ასეთი განახლება დააზიანებს თარგმანს. შესაძლოა, უკეთესი იყოს დაელოდოთ ნათარგმნი ვერიის გამოსვლას.

en: You are about to mark the following comment as spam:
ka: თქვენ აპირებთ შემდეგი კომენტარის სპამში გადატანას:

en: You are about to move the following comment to the Trash:
ka: თქვენ აპირებთ შემდეგი კომენტარის წაშლას:

en: You are about to remove the following plugin:
ka: თქვენ აპირებთ შემდეგი ჩადგმის წაშლას:

en: You are about to remove the following plugins:
ka: თქვენ აპირებთ შემდეგი ჩადგმების წაშლას:

en: You are currently editing the page that shows your latest posts.
ka: თქვენ არედაქტორებთ გვერდს, რომელზეც გამოჩნდება ახალი ჩანაწერები.

en: You are not allowed to add this item.
ka: თქვენ არ გაქვთ ამ ელემენტის დამატების უფლება.

en: You are not allowed to create pages on this site.
ka: თქვენ არ შეგიძლიათ ამ ბლოგში გვერდების შექმნა.

en: You are not allowed to create posts or drafts on this site.
ka: თქვენ არ შეგიძლიათ გვერდების ესკიზის შექმნა ამ ბლოგში.

en: You are not allowed to create users.
ka: თქვენ არ გაქვთ მომხმარებლების შექმნის უფლება.

en: You are not allowed to delete these items.
ka: თქვენ არ გაქვთ ამ ელემენტის წაშლის უფლება.

en: You are not allowed to delete this item.
ka: თქვენ არ გაქვთ ამ ელემენტის წაშლის უფლება.

en: You are not allowed to edit comments on this post.
ka: თქვენ არ გაქვთ ამ ჩანაწერის კომენტარების ჩასწორების უფლება.

en: You are not allowed to edit comments.
ka: თქვენ არ გაქვთ ამ ჩანაწერის კომენტარების ჩასწორების უფლება.

en: You are not allowed to edit pages as this user.
ka: თქვენ არ შეგიძლიათ გვერდების ჩასწორება როგორც მომხმარებელს.

en: You are not allowed to edit pages.
ka: თქვენ არ შეგიძლიათ გვერდების ჩასწორება.

en: You are not allowed to edit posts as this user.
ka: თქვენ არ შეგიძლიათ ჩანაწერების ჩასწორება, როგორც მომხმარებელს.

en: You are not allowed to edit posts.
ka: თქვენ არ შეგიძლიათ ჩანაწერების ჩასწორება.

en: You are not allowed to edit this attachment.
ka: თქვენ არ გაქვთ ამ ფაილის ჩასწორების უფლება.

en: You are not allowed to edit this comment.
ka: არ გაქვთ უფლება ჩაასწოროთ ეს კომენტარი.

en: You are not allowed to edit this item.
ka: თქვენ არ გაქვთ ამ გვერდის ჩასწორების უფლება.

en: You are not allowed to edit this page.
ka: თქვენ არ გაქვთ ამ გვერდის ჩასწორების უფლება.

en: You are not allowed to edit this post.
ka: თქვენ არ გაქვთ ამ ჩანაწერის ჩასწორების უფლება.

en: You are not allowed to import.
ka: თქვენ არ გაქვთ იმპორტის უფლება

en: You are not allowed to manage these items.
ka: თქვენ არ გაქვთ ამ ელემენტების მართვის უფლება.

en: You are not allowed to move this item out of the Trash.
ka: არ გაქვთ უფლება აღადგინოთ ეს ჩანაწერი სანაგვედან.

en: You are not allowed to move this item to the Trash.
ka: არ გაქვთ საკმარისი უფლება, რომ გადაიტანოთ ელემენტი სანაგვეში.

en: You are not allowed to restore this item from the Trash.
ka: თქვენ არ შეგიძლიათ ამ ელემენტების სანაგვედან აღდგენა.

en: You are now logged out everywhere else.
ka: თქვენ გამოხვედით ყველა სხვა სესიიდან.

en: You are only logged in at this location.
ka: თქვენ ავტრიზირებული ხართ მხოლოდ ამ ბრაუზერიდან.

en: You are using a development version (%1$s). Cool! Please <a href="%2$s">stay updated</a>.
ka: თქვენ იყენებთ სამუშაო ვერსიას (%1$s). მაგარია! გთხოვთ, <a href="%2$s">თვალყური ადევნეთ განახლებებს</a>.

en: You are using a development version of WordPress. You can update to the latest nightly build automatically or download the nightly build and install it manually:
ka: თქვენ იყენებთ WordPress-ის დეველოპერულ ვერსიას. შესაძლებელია განახლება ბოლო ანაწყობამდე ავტომატურად, ან მისი ხელით ჩამოტვირთვა და დაყენება:

en: You are using an insecure browser!
ka: თქვენ იყენებთ იყენებთ საშიშ ბრაუზერს!

en: You are using the browser&#8217;s built-in file uploader. The WordPress uploader includes multiple file selection and drag and drop capability. <a href="#">Switch to the multi-file uploader</a>.
ka: თქვენ იყენებთ ბრაუზერის ამტვირთველს. WordPress-ის ამტვირთველი საშუალებას გაძლევთ აირჩიოთ ერთდროულად რამდენიმე ფაილი, მათი გადათრევის გზით. <a href="#">მრავალფაილიან ამტვირთველზე გადართვა</a>.

en: You are using the multi-file uploader. Problems? Try the <a href="%1$s" target="%2$s">browser uploader</a> instead.
ka: თქვენ იყენებთ მრავალფაილიან ამტვირთველს. პრობლემები წარმოიშვა? სცადეთ <a href="%1$s" target="%2$s">ბრაუზერის ამტვირთველი</a>.

en: You attempted to access the "%1$s" dashboard, but you do not currently have privileges on this site. If you believe you should be able to access the "%1$s" dashboard, please contact your network administrator.
ka: თქვენ შეეცადეთ შესულიყავით "%1$s" საიტის კონსოლში, მაგრამ ამ მომენტში თქვენ არ გაქვთ წვდომის უფლება. თუ თვლით, რომ უნდა გქონდეთ წვდომის უფლება საიტთან, დაუკავშირდით ქსელის ადმინისტრატორს.

en: You attempted to edit an attachment that doesn&#8217;t exist. Perhaps it was deleted?
ka: თქვენ ცდილობთ არაარსებული დანართის ჩასწორებას. შეიძლება ის წაშლილია?

en: You attempted to edit an item that doesn&#8217;t exist. Perhaps it was deleted?
ka: თქვენ ცდილობდით არაარსებული ელემენტის ჩასწორებას. შესაძლოა ის წაშლილია?

en: You attempted to edit an item that isn&#8217;t an attachment. Please go back and try again.
ka: თქვენ ცდილობთ იმ ელემენტის ჩასწორებას, რომელიც არ არის დანართი. გთხოვთ, კიდევ სცადოთ.

en: You can Search for themes by keyword, author, or tag, or can get more specific and search by criteria listed in the feature filter.
ka: შესაძლებელია თემების მოძებნა საკვანძო სიტყვის, ავტორის, ჭდეს მიხედვით, შეგიძლიათ მიუთითოთ უფრო კონკრეტული კრიტერიუმი ძებნისას, მახასიათებლების ფილტრის მიხედვით.

en: You can Upload a theme manually if you have already downloaded its ZIP archive onto your computer (make sure it is from a trusted and original source). You can also do it the old-fashioned way and copy a downloaded theme&#8217;s folder via FTP into your <code>/wp-content/themes</code> directory.
ka: შეგიძლიათ ხელით ატვირთოთ თემა, თუ უკვე გაქვთ გადმოტვირთული მისი ZIP არქივი (დარწმუნდით, რომ ის არის სანდო და პირველწყაროდან). ასევე, შეგიძლიათ ძველებურად გააკეთოთ ეს — ატვირთოთ თემის ფაილების ასლები სერვერზე თემების საქაღალდეში <code>/wp-content/themes</code> FTP-პროტოკოლის მეშვეობით.

en: You can add links here to be displayed on your site, usually using <a href="%s">Widgets</a>. By default, links to several sites in the WordPress community are included as examples.
ka: საიტზე ბმულების დამატებისთვის დაამატეთ ისინი აქ მყოფ სიაში. ჩვენებისათვის გამოიყენეთ <a href="%s">ვიჯეტები</a>. ნაგულისხმევად, WordPress-ის საზოგადოების რამდენიმე საიტის ბმული უკვე დამატებულია ნიმუშის სახით.

en: You can add or edit links on this screen by entering information in each of the boxes. Only the link&#8217;s web address and name (the text you want to display on your site as the link) are required fields.
ka: ამ ეკრანზე შეგიძლიათ დაამატოთ ან ჩაასწოროთ ბმულები, მიუთითოთ ინფორმაცია ყოველ ბლოკში. სავალდებულოა მხოლოდ მისამართი და დასახელება.

en: You can also browse a user&#8217;s favorite plugins, by using the Favorites link in the upper left of the screen and entering their WordPress.org username.
ka: ასევე შეგიძლიათ ნახოთ მომხმარებლის საყვარელი ჩადგმების სია, ბმულზე დაწკაპუნებით, ეკრანის ზედა კუთხეში და WordPress.org-ის მომხმარებლის სახელის შეყვანით.

en: You can also choose a background color by clicking the Select Color button and either typing in a legitimate HTML hex value, e.g. &#8220;#ff0000&#8221; for red, or by choosing a color using the color picker.
ka: ასევე შესაძლებელია ფონის ფერის არჩევა, ღილაკზე „ფერის არჩევა“ დაწკაპუნებით და HEX-კოდის შეყვანით (მაგალითად, &laquo;#ff0000&raquo; &#8212; წითელი), ან ეკრანზე გამოსული ხელსაწყოს საშუალებით.

en: You can also control the display of your content in RSS feeds, including the maximum numbers of posts to display and whether to show full text or a summary.
ka: ასევე შესაძლებელია RSS-არხების ჩვენების მორგება: ჩანაწერთა მაქსიმალური რაოდენობა და ნაჩვენები ტექსტის მოცულობა.

en: You can also create posts with the <a href="%s">Press This bookmarklet</a>.
ka: ასევე შეგიძლიათ ჩანაწერების გაკეთება ხელსაწყოთი <a href="%s">სანიშნე &laquo;გამოქვეყნება&raquo;</a>.

en: You can also delete individual items and access the extended edit screen from the details dialog.
ka: თქვენ ასევე შეგიძლიათ წაშალოთ ინდივიდუალური ელემენტები, ან გადახვიდეთ გაფართოებული ჩასწორების რეჟიმში.

en: You can also edit or move multiple posts to the trash at once. Select the posts you want to act on using the checkboxes, then select the action you want to take from the Bulk Actions menu and click Apply.
ka: ასევე შესაძლებელია რამდენიმე ჩანაწერის ერთდროულად სანაგვეში გადატანა. აირჩიეთ ჩანაწერები, მონიშნეთ ისინი თოლიით და აირჩიეთ სასურველი ქმედება.

en: You can also embed media from many popular websites including Twitter, YouTube, Flickr and others by pasting the media URL on its own line into the content of your post/page. Please refer to the Codex to <a href="https://codex.wordpress.org/Embeds">learn more about embeds</a>.
ka: ასევე შესაძლებელია მედია-ფაილების დამატება მრავალი პოპულარული საიტიდან, როგორებიცაა: Twitter, YouTube, Flickr და სხვ., URL-მისამართის ჩასმით თქვენს ჩანაწერში. გთხოვთ იხილოთ <a href=“https://codex.wordpress.org/Embeds”>დოკუმენტაცია ჩადგმების შესახებ</a>.

en: You can also moderate the comment from this screen using the Status box, where you can also change the timestamp of the comment.
ka: ასევე შეგიძლიათ მოიწონოთ, ან დაიწუნოთ კომენტარი ამ ეკრანზე ბლოკის &laquo;სტატუსი&raquo; მეშვეობით. ასევე შეგიძლიათ კომენტარის გამოქვეყნების დროის შეცვლა.

en: You can also perform the same types of actions, including narrowing the list by using the filters, acting on a page using the action links that appear when you hover over a row, or using the Bulk Actions menu to edit the metadata for multiple pages at once.
ka: შესაძლებელია იგივე ტიპის მოქმედებების შესრულება, სიის ფილტრების მეშვეობით დეტალიზაციის ჩათვლით, გვერდთან მუშაობა ბმულების მეშვეობით და გვერდების მასობრივი ჩასწორება მენიუს &laquo;მოქმედებები&raquo; საშუალებით.

en: You can assign keywords to your posts using <strong>tags</strong>. Unlike categories, tags have no hierarchy, meaning there&#8217;s no relationship from one tag to another.
ka: ასევე შესაძლებელია ჩანწერებზე საკვანძო სიტყვების მინიჭება, <strong>ჭდეები</strong> სტრიქონის გამოყენებით. კატეგორიებისაგან განსხვავებით, ჭდეებს არ აქვთ იერარქია, რაც ნიშნავს, რომ ისინი ერთმანეთთან არ არიან დაკავშირებული.

en: You can assign theme locations to individual menus by <strong>selecting the desired settings</strong> at the bottom of the menu editor. To assign menus to all theme locations at once, <strong>visit the Manage Locations tab</strong> at the top of the screen.
ka: შეგიძლიათ მიუთითოთ ცალკეული მენიუ თემის ერთ, ან რამდენიმე არეს, <strong>სასურველი პარამეტრების არჩევით</strong> მენიუს რედაქტორის ქვედა ნაწილში. თემის ყველა არესათვის მენიუს ერთბაშად მითითებისათვის, <strong>გადადით ჩანართზე „არეების მართვა“</strong> ეკრანის ზედა ნაწილში.

en: You can change the display of this screen using the Screen Options tab to set how many items are displayed per screen and to display/hide columns in the table.
ka: შესაძლებელია ამ ეკრანის გამოსახვის შეცვლა ჩანართში &laquo;ეკრანის მორგება&raquo; იმის მითითებით, თუ რამდენი ელემენტის და ცხრილის რამდენი სვეტის გამოსახვაა საჭირო.

en: You can change your password, turn on keyboard shortcuts, change the color scheme of your WordPress administration screens, and turn off the WYSIWYG (Visual) editor, among other things. You can hide the Toolbar (formerly called the Admin Bar) from the front end of your site, however it cannot be disabled on the admin screens.
ka: ასევე შესაძლებელია პაროლის შეცვლა, მალსახმობი კლავიშების ჩართვა, მართვის ეკრანების ფერთა სქემის შეცვლა და ვიზუალური რედაქტორის გამორთვა. შესაძლებელია ზედა პანელის გამორთვა საიტის გარეთა ნაწილისათვის, თუმცა მართვის პანელში ის ყოველთვის გამოჩნდება.

en: You can change your profile picture on <a href="%s">Gravatar</a>.
ka: შეგიძლიათ შეცვალოთ ავატარი ამ ბმულზე: <a href=“%s”>Gravatar</a>.

en: You can choose from the theme&#8217;s default header images, or use one of your own. You can also customize how your Site Title and Tagline are displayed.
ka: ასევე შესაძლებელია ნებისმიერი სურათის არჩევა, ან საკუთარის ატვირთვა. ასევე შესაძლებელია სახელის და მოკლე აღწერილობის მორგება.

en: You can choose one of your previously uploaded headers, or show a random one.
ka: ასევე შესაძლებელია ადრე ატვირთული სურათის არჩევა, ან მათი გამოტანა ალალბედზე.

en: You can choose what&#8217;s displayed on the front page of your site. It can be posts in reverse chronological order (classic blog), or a fixed/static page. To set a static home page, you first need to create two <a href="%s">Pages</a>. One will become the front page, and the other will be where your posts are displayed.
ka: შეგიძლიათ გადაწყვიტოთ, თუ რა გამოჩნდება თქვენი საიტის მთავარ გვერდზე. შესაძლებელია, რომ ეს იყოს თქვენი ჩანაწერები, დალაგებული თარიღის მიხედვით (კლასიკური ბლოგი), ან ფიქსირებული/სტატიკური გვერდი. იმისათვის, რომ გამოიყენოთ სტატიკური გვერდი, უნდა შექმნათ ორი <a href="%s">გვერდი</a>. ერთი გახდება საწყისი გვერდი, მეორეზე კი, გამოჩნდება თქვენი ჩანაწერები.

en: You can choose whether or not your site will be crawled by robots, ping services, and spiders. If you want those services to ignore your site, click the checkbox next to &#8220;Discourage search engines from indexing this site&#8221; and click the Save Changes button at the bottom of the screen. Note that your privacy is not complete; your site is still visible on the web.
ka: ასევე შესაძლებელია იმის მითითება, უნდა მოხდეს, თუ არა თქვენი საიტის ინდექსაცია რობოტების, შეტყობინების სერვისებისა და ვებ-ობობების მიერ. თუ გსურთ ამ სერვისების უგულებელყოფა, მონიშნეთ თოლია „ეთხოვოს საძიებო სისტემებს შეწყვიტონ საიტის ინდექსაცია“ და დააჭირეთ ღილაკზე „ცვლილებების შენახვა“ ეკრანის ქვედა კუთხეში. გთხოვთ მიაქციოთ ყურადღება, სრული პრივატულობისათვის ეს საკმარისი არ არის; თქვენი საიტი ხილვადია სტუმრებისათვის.

en: You can create groups of links by using Link Categories. Link Category names must be unique and Link Categories are separate from the categories you use for posts.
ka: ასევე შესაძებელია ბმულების დაჯგუფება ბმულების კატეგორიებში. მათი დასახელება უნიკალური უნდა იყოს. ბმულების კატეგორიები ცალკეა ჩანაწერების კატეგორიებისგან.

en: You can create the %s manually and paste the following text into it.
ka: შეიძლება %s-ის ხელით შექმნა და მასში შემდეგი კოდის დამატება:

en: You can customize the display of this screen in a number of ways:
ka: შეგიძლაით მოარგოთ ეკრანის გამოსახვა რამოდენიმე ხერხით:

en: You can customize the display of this screen using the Screen Options tab and/or the dropdown filters above the links table.
ka: შეგიძლიათ ცვალოთ ეკრანის გარეგნობა ჩანართიდან &laquo;ეკრანის პარამეტრები&raquo; და/ან ბმულების ცხრილის ზედ მყოფი ჩამოსაშლელი ფილტრების მეშვებობით.

en: You can customize the display of this screen&#8217;s contents in a number of ways:
ka: შეგიძლიათ მოარგოთ ამ ფანჯრების შიგთავსის ჩვენება რამდენიმე ვარიანტად:

en: You can customize the look of your site without touching any of your theme&#8217;s code by using a custom background. Your background can be an image or a color.
ka: შესაძლებელია საიტის გარეგანი სახის მორგება თემის ფაილებში კოდის ცვლილების გარეშე, მორგებული ფონის საშუალებით. შეგიძლიათ გამოიყენოთ სურათი ან ფერი.

en: You can delete Link Categories in the Bulk Action pull-down, but that action does not delete the links within the category. Instead, it moves them to the default Link Category.
ka: შესაძლებელია ბმულების კატეგორიის წაშლა ჩამოშლადი მენიუს „ქმედებები“ საშუალებით, თუმცა ეს არ გამოიწვევს ბმულების წაშლას. ისინი გადაადგილდება ნაგულისხმევ კატეგორიაში.

en: You can edit the image while preserving the thumbnail. For example, you may wish to have a square thumbnail that displays just a section of the image.
ka: შესაძლებელია სურათის ჩასწორება, მინიატურის შენარჩუნებით. ეს შესაძლოა სასარგებლო იყოს, თუ დაგჭირდებათ კვადრატული მინიატურის დატოვება.

en: You can edit the information left in a comment if needed. This is often useful when you notice that a commenter has made a typographical error.
ka: სურვილის შემთხვევაში, შეგიძლიათ ჩაასწოროთ კომენტარი. ეს სასარგებლოა, როდესაც კომენტარის ავტორმა შეცდომა დაუშვა მართლწერაში.

en: You can enable distraction-free writing mode using the icon to the right. This feature is not available for old browsers or devices with small screens, and requires that the full-height editor be enabled in Screen Options.
ka: შესაძლებელია სრულეკრნიანი რეჟიმის ჩართვა, მარჯვნივ ხატულაზე დაწკაპუნებით. ეს ფუნქცია მიუწვდომელია ძველ ბრაუზერებში და მოწყობილობებში მცირე ზომის ეკრანით. ფუნქცია აგრეთვე მოითხოვს, რომ ეკრანის პარამეტრებში ჩართული იყოს რედაქტორის სიმაღლეზე გაწელვის შესაძლებლობა.

en: You can export a file of your site&#8217;s content in order to import it into another installation or platform. The export file will be an XML file format called WXR. Posts, pages, comments, custom fields, categories, and tags can be included. You can choose for the WXR file to include only certain posts or pages by setting the dropdown filters to limit the export by category, author, date range by month, or publishing status.
ka: ასევე შესაძლებელია თქვენი საიტის შიგთავსის ექსპორტი ფაილში, შემდგომში სხვა საიტზე იმპორტისათვის. ფაილი წარმოადგენს XML-ფაილს, WXR გაფართოებით. მასში შესაძლებელია ჩანაწერების, გვერდების, კომენტარების, მორგებული ველების, კატეგორიებისა და ჭდეების ჩამატება. შესაძლებელია ცალკეული ჩანაწერებისა და გვერდების არჩევა, ფილტრების მეშვეობით.

en: You can filter the list of posts by post status using the text links in the upper left to show All, Published, Draft, or Trashed posts. The default view is to show all posts.
ka: შესაძებელია გვერდების დაფილტვრა სტატუსის მიხედვით, ზედა მარცხენა კუთხეში ტექსტური ბმულების გამოყენებით, იმისათვის რომ აჩვენოთ ყველა ჩანაწერი, გამოქვეყნებული, მონახაზები ან წაშლილები. ნაგულისხმევად ნაჩვენებია ყველა ჩანაწერი.

en: You can filter the list of users by User Role using the text links in the upper left to show All, Administrator, Editor, Author, Contributor, or Subscriber. The default view is to show all users. Unused User Roles are not listed.
ka: ასევე შესაძლებელია მომხმარებელთა სიის დაფილტვრა როლების მიხედვით, ტექსტური ბმულების გამოყენებით ზედა მარცხენა კუთხეში, რათა მოხერხდეს ყველა მომხმარებლის, ადმინისტრატორის, რედაქტორის, ავტორის, წევრისა და ხელმომწერის ჩვენება. ნაგულისხმევად ჩანს ყველა მომხმარებელი. როლები, სადაც არ არის მომხმარებელი დამატებული, არ ჩანს.

en: You can find additional plugins for your site by using the <a href="%1$s">Plugin Browser/Installer</a> functionality or by browsing the <a href="%2$s" target="_blank">WordPress Plugin Directory</a> directly and installing new plugins manually. To manually install a plugin you generally just need to upload the plugin file into your %3$s directory. Once a plugin has been installed, you can activate it here.
ka: შეგიძლიათ მოძებნოთ დამატებითი ჩადგმები, ფუნქციის <a href=“%1$s”>ჩადგმების ნახვა/ინსტალაცია</a> მეშვეობით, ან გადახედოთ უშუალოდ <a href=“%2$s” target=“_blank”>WordPress-ის ჩადგმების კრებულს</a> და დააყენოთ ჩადგმები ხელით. ახალი ჩადგმების დასაყენებლად საჭიროა ატვირთოთ ჩადგმის ფაილი საიტის %3$s საქაღალდეში. დაყენების შემდეგ, შეგეძლებათ მათი ამ გვერდიდან ჩართვა.

en: You can find additional themes for your site by using the Theme Browser/Installer on this screen, which will display themes from the <a href="%s" target="_blank">WordPress.org Theme Directory</a>. These themes are designed and developed by third parties, are available free of charge, and are compatible with the license WordPress uses.
ka: ასევე შესაძლებელია დამატებითი თემების მოძებნა ჩადგმული ბრაუზერის მეშვეობით, რომელიც აჩვენებს თემებს წყაროდან <a href="%s" target="_blank">WordPress.org-ის თემების კატალოგი</a>. ეს თემები შექმნილია მესამე პირების მიერ, ვრცელდება უფასოდ და თავსებადია WordPress-ის ლიცენზიასთან.

en: You can hide/display columns based on your needs and decide how many posts to list per screen using the Screen Options tab.
ka: შეგიძლიათ დამალოთ/გამოაჩიონოთ სვეტები თქვენი სურვილის მიხედვით და მიუთითოთ სასურველი ჩანაწერების რაოდენობა ჩანართზე &laquo;ეკრანის მორგება&raquo;.

en: You can hide/display columns based on your needs and decide how many users to list per screen using the Screen Options tab.
ka: ასევე შესაძლებელია სვეტების ჩვენება/დამალვა თანახმად თქვენი სურვილისა და ჩანაწერების სასურველი რაოდენობის მითითებით.

en: You can insert media files by clicking the icons above the post editor and following the directions. You can align or edit images using the inline formatting toolbar available in Visual mode.
ka: შესაძლებელია მედია-ფაილების ატვირთვა, რედაქტორის ზემოთ განთავსებულ ხატულებზე დაწკაპუნებით. შესაძლებელია სურათის გასწორება და რედაქტირება მოტივტივე პანელის მეშვეობით, რომელიც ხელმისაწვდომია ვიზუალურ რეჟიმში.

en: You can log out of other devices, such as your phone or a public computer, by clicking the Log Out Everywhere Else button.
ka: შესაძლებელია სხვა სესიებიდან გამოსვლა (მაგალითად, ტელეფონიდან, ან საჯარო კომპიუტერიდან), ღილაკზე &laquo;სხვა სესიებიდან გამოსვლა&raquo; დაჭერით.

en: You can manage comments made on your site similar to the way you manage posts and other content. This screen is customizable in the same ways as other management screens, and you can act on comments using the on-hover action links or the Bulk Actions.
ka: შეგიძლიათ მართოთ კომენტარები თქვენს საიტზე, როგორც ამას აკეთებთ გვერდების და ჩანაწერების შემთხვევაში. შესაძლებელია ამ ეკრანის მორგება ისევე, როგორც სხვა ეკრანებისა. შესაძლებელია კომენტარებთან მუშაობა ბმულების გამოყენებით, რომელებიც გამოჩნდება მიმთითებლის მიტანისას, ანდა რამდენიმე ჩანაწერზე ერთდროული ქმედების შესრულებისას.

en: You can narrow the list by file type/status using the text link filters at the top of the screen. You also can refine the list by date using the dropdown menu above the media table.
ka: ზემოთ მოთავსებული ტექსტური ბმულების გამოყენებით შეგიძლიათ ამოირჩიოთ ფაილები სიიდან თანახმად სახეობისა ან მდგომარეობისა. ასევე, შეგიძლიათ დაალაგოთ სია თარიღის მიხედვით სიის თავთან არსებული ჩამოსაშლელი მენიუს დახმარებით.

en: You can now manage and live-preview Custom Backgrounds in the <a href="%1$s">Customizer</a>.
ka: მორგებული ფონის მართვა და ცვლილებების დათვალიერება შესაძლებელია <a href="%1$s">თემის მორგების ეკრანზე</a>.

en: You can now manage and live-preview Custom Header in the <a href="%1$s">Customizer</a>.
ka: მორგებული სათაურის მართვა და ცვლილებების დათვალიერება შესაძლებელია <a href="%1$s">თემის მორგების ეკრანზე</a>.

en: You can proportionally scale the original image. For best results, scaling should be done before you crop, flip, or rotate. Images can only be scaled down, not up.
ka: შესაძლებელია საწყისი სურათის ზომის შეცვლა საწყისი პროპორციების შენარჩუნებით. საუკეთესო შედეგის მიღებისათვის მაშტაბირება უნდა მოხდეს სურათის მოჭრამდე, ამობრუნებამდე, ან შემოტრიალებამდე. შესაძლებელია სურათის შემცირება, მაგრამ არა გადიდება.

en: You can refine the list to show only posts in a specific category or from a specific month by using the dropdown menus above the posts list. Click the Filter button after making your selection. You also can refine the list by clicking on the post author, category or tag in the posts list.
ka: შესაძლებელია სიის დეტალიზაცია, კონკრეტული კატეგრიიდან ჩანაწერების გამოტანით განსაზღვრული თვის მიხედვით, ჩამოშლად სიაში პარამეტრების არჩევით. არჩევის შემდეგ დააჭირეთ ღილაკს &laquo;ფილტრი&raquo;. ასევე შესაძებელია სიის დეტალიზაცია ჩანაწერის ავტორზე, კატეგორიაზე ან ჭდეზე დაწკაპუნებით.

en: You can select an image to be shown at the top of your site by uploading from your computer or choosing from your media library. After selecting an image you will be able to crop it.
ka: ასევე შესაძლებელია იმ სურათის არჩევა, რომელიც ნაჩვენები იქნება საიტის ზედა ნაწილში. სურათის არჩევის შემდეგ შესაძლებელი იქნება მისი მოჭრა.

en: You can set a custom image header for your site. Simply upload the image and crop it, and the new header will go live immediately. Alternatively, you can use an image that has already been uploaded to your Media Library by clicking the &#8220;Choose Image&#8221; button.
ka: თქვენი საიტის სათაურში შესაძლებელია მორგებული სურათის გამოყენება. უბრალოდ ატვირთეთ და მოჭერით სასურველ ზომამდე სურათი და ის მყისეულად გაჩნდება საიტზე. ასევე შესაძლებელია ადრე ატვირთული სურათის არჩევა მედია-ბიბლიოთეკიდან.

en: You can set maximum sizes for images inserted into your written content; you can also insert an image as Full Size.
ka: შეგიძლიათ განსაზღვროთ თქვენს შიგთავსში მოთავსებული გამოსახულებების მაქსიმალური ზომები; აგრეთვე, შეგიძლიათ გამოიყენოთ გამოსახულებები სრული ზომით.

en: You can set the language, and the translation files will be automatically downloaded and installed (available if your filesystem is writable).
ka: შესაძლებელია ენის არჩევა და თარგმანის ფაილები ავტომატურად ჩამოიტვირთება და დაყენდება (თუ ფაილური სისტემა ხელმისაწვდომია ჩაწერისათვის).

en: You can still use your site but any subdomain you create may not be accessible. If you know your DNS is correct, ignore this message.
ka: თქვენ ახლაც შეგიძლიათ გამოიყენოთ თქვენი საიტი, მაგრამ თქვენს მიერ შექმნილი ნებისმიერი ქვედომენი მიუწვდომელი იქნება. თუ იცით, რომ თქვენი DNS სწორად არის გამართული, ამ შეტყობინებას ყურადღება არ მიაქციოთ.

en: You can submit content in several different ways; this screen holds the settings for all of them. The top section controls the editor within the dashboard, while the rest control external publishing methods. For more information on any of these methods, use the documentation links.
ka: შესაძლებელია შიგთავსის შეტანა სხვადასხვა ხერხებით; ყოველი მათგანი მითითებულია ამ ეკრანზე. ზედა ნაწილი მიეკუთვნება რედაქტორს, ხოლო დანარჩენ ბლოკებში შესაძლებელია გამოქვეყნების მეთოდების მორგება. დამატებითი ინფორმაციის მიღება თითოეულ ამ მეთოდზე შესაძლებელია დოკუმენტაციაში.

en: You can update to <a href="https://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %2$s</a> automatically or download the package and install it manually:
ka: შესაძლებელია განახლება <a href="https://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %2$s-მდე</a> ავტომატურად, ან შეგიძლიათ ჩამოტვირთოთ არქივი და ხელით დააყენოთ:

en: You can upload and insert media (images, audio, documents, etc.) by clicking the Add Media button. You can select from the images and files already uploaded to the Media Library, or upload new media to add to your page or post. To create an image gallery, select the images to add and click the &#8220;Create a new gallery&#8221; button.
ka: შეგიძლიათ ატვირთოთ და ჩასვათ მედია-ფაილები (სურათები, აუდიო, დოკუმენტები და ა.შ.) ღილაკზე „მედია-ფაილების დამატება“ დაწკაპუნებით. შესაძლებელია იმ სურათებისა და ფაილების არჩევა, რომლებიც უკვე აიტვირთა ბიბლიოთეკაში, ან ახლების ატვირთვა და მათი ჩანაწერში დამატება. გალერეის შესაქმნელად, აირჩიეთ სურათი და დააჭირეთ ღილაკზე „ახალი გალერეის შექმნა“.

en: You can upload media files here without creating a post first. This allows you to upload files to use with posts and pages later and/or to get a web link for a particular file that you can share. There are three options for uploading files:
ka: შესაძლებელია მედია-ფაილების ატვირთვა, ჩანაწერის შექმნის გარეშე. ეს საშუალებას მოგცემთ ატვირთოთ ფაილები შემდგომი გამოყენებისათვის ჩანაწერებსა და გვერდებზე. ფაილების ატვირთვა შესაძლებელია სამი სხვადასხვა ხერხით:

en: You can use categories to define sections of your site and group related posts. The default category is &#8220;Uncategorized&#8221; until you change it in your <a href="%s">writing settings</a>.
ka: შესაძლებელია კატეგორიების გამოყენება რათა განვსაზღვროთ საიტის სექციები და დავაჯგუფოთ ჩანაწერები თემების მიხედვით. ნაგულისხმევად ჩანაწერები ხვდებიან კატეგორიაში &laquo;დაუხარისხებელი&raquo;, თუ არ შევცვლით ამას <a href="%s">წერის პარამეტრებში</a>.

en: You can use one of these cool headers or show a random one on each page.
ka: შეგიძლიათ გამოიყენოთ ერთ-ერთი ამ ლამაზი სურათებიდან და გამოიტანოთ ისინი ალალბედზე.

en: You can use the Theme Editor to edit the individual CSS and PHP files which make up your theme.
ka: შეგიძლიათ გამოიყენოთ თემების რედაქტორი რათა ჩაასწოროთ თემის CSS- და PHP-ფაილები.

en: You can use the editor to make changes to any of your plugins&#8217; individual PHP files. Be aware that if you make changes, plugins updates will overwrite your customizations.
ka: შეგიძლიათ გამოიყენოთ რედაქტორი, რათა შეიტანოთ ცვლილებები თქვენი ჩადგმის ნებისმიერ PHP ფაილში. გაითვალისწინეთ ის, რომ თქვენს მიერ შეტანილი ცვლილებები გაუქმდება დანამატის განახლებისას.

en: You can use the following controls to arrange your Dashboard screen to suit your workflow. This is true on most other administration screens as well.
ka: შეგიძლიათ გამოიყენოთ შემდეგი მართვის ელემენტები კონსოლის მოსარგებად. ეს ეხება აგრეთვე მართვის პანელის სხვა ეკრანებსაც.

en: You can view all posts made by a user by clicking on the number under the Posts column.
ka: შეგიძლიათ ნახოთ მომხმარებლის ყველა ჩანაწერი, სვეტში „ჩანაწერები“ ციფრზე დაწკაპუნებით.

en: You can view posts in a simple title list or with an excerpt using the Screen Options tab.
ka: შესაძლებელია ჩანაწერების ნახვა უბრალო სიის სახით, ან ციტატებთან ერთად. აირჩიეთ სასურველი ხედი ჩანართზე „ეკრანის მორგება“.

en: You can view your media in a simple visual grid or a list with columns. Switch between these views using the icons to the left above the media.
ka: შესაძლებელია ფაილების დათვალიერება ვიზუალური ბადის სახით, სიის სახით. აირჩიეთ სასურველი ხედი ფაილების მარცხნივ განთავსებული ხატულების საშუალებით.

en: You can&#8217;t delete that user.
ka: თქვენ არ შეგიძლიათ ამ მომხმარებლის წაშლა.

en: You can&#8217;t delete the current user.
ka: თქვენ არ შეგიძლიათ მიმდინარე მომხმარებლის წაშლა.

en: You can&#8217;t delete users.
ka: თქვენ არ შეგიძლიათ მომხმარებლების წაშლა.

en: You can&#8217;t edit that user.
ka: თქვენ არ შეგიძლიათ ამ მომხმარებლის ჩასწორება.

en: You can&#8217;t edit this attachment because it is in the Trash. Please move it out of the Trash and try again.
ka: თქვენ არ შეგიძლიათ ამ დანართის ჩასწორება, რადგან ის სანაგვეშია. გთხოვთ, ამოიღოთ ის სანაგვიდან და სცადოთ კიდევ ერთხელ.

en: You can&#8217;t edit this item because it is in the Trash. Please restore it and try again.
ka: თქვენ არ შეგიძლიათ ჩაასწორთ ეს ელემენტი, რადგან ის სანაგვე ყუთშია. გთხოვთ, აღადგინოთ ის და სცადოთ კიდევ ერთხელ.

en: You can&#8217;t give users that role.
ka: არ შეგიძლიათ მომხმარებლებისთვის ამ როლის მინიჭება.

en: You can&#8217;t remove users.
ka: თქვენ არ შეგიძლიათ ამ მომხმარებლის წაშლა.

en: You can't remove the current user.
ka: თქვენ არ შეგიძლიათ მიმდინარე მომხმარებლის წაშლა.

en: You cannot change this later.
ka: ვერ შეძლებთ ამის შემდგომში შეცვლას.

en: You cannot delete a plugin while it is active on the main site.
ka: არ შეგიძლიათ ჩადგმის წაშლა, სანამ ის აქტიურია ძირითად საიტზე.

en: You cannot delete a theme while it has an active child theme.
ka: არ შეიძლება თემის წაშლა, სანამ მისი შვილობილი თემა აქტიურია.

en: You cannot install a network of sites with your server address.
ka: თქვენ არ შეგიძლიათ დააყენოთ ქსელი თქვენი სერვერის მისამართით.

en: You cannot install because <a href="https://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> requires MySQL version %2$s or higher. You are running version %3$s.
ka: ინსტალაცია ვერ ხერხდება, ვინაიდან <a href=“https://codex.wordpress.org/Version_%1$s”>WordPress %1$s</a> %1$s მოითხოვს MySQL-ის ვერსიას %2$s, ან უფრო ახალს. თქვენ გაქვთ %3$s ვერსია.

en: You cannot install because <a href="https://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> requires PHP version %2$s or higher and MySQL version %3$s or higher. You are running PHP version %4$s and MySQL version %5$s.
ka: ინსტალაცია ვერ ხერხდება, ვინაიდან <a href=“https://codex.wordpress.org/Version_%1$s”>WordPress %1$s</a> მოითხოვს PHP-ის ვერსიას %2$s, ან უფრო ახალს და MySQL-ის ვერსიას %3$s, ან უფრო ახალს. თქვენ გაქვთ PHP %4$s ვერსია და MySQL %5$s ვერსია.

en: You cannot install because <a href="https://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> requires PHP version %2$s or higher. You are running version %3$s.
ka: ინსტალაცია ვერ ხერხდება, ვინაიდან <a href=“https://codex.wordpress.org/Version_%1$s”>WordPress %1$s</a> მოითხოვს PHP-ის ვერსიას %2$s, ან უფრო ახალს. თქვენ გაქვთ %3$s ვერსია.

en: You cannot move this item to the Trash. %s is currently editing.
ka: ვერ გადაიტანთ ამ ელემენტს სანაგვეში. %s ახლა ჩასწორების რეჟიმშია.

en: You cannot update because <a href="https://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> requires MySQL version %2$s or higher. You are running version %3$s.
ka: ვერ ხერხდება განახლების გაგრძელება, ვინაიდან <a href="https://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress</a> %1$s მოითხოვს MySQL-ის ვერსიას %2$s, ან უფრო ახალს. თქვენ გაქვთ %3$s ვერსია.

en: You cannot update because <a href="https://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> requires PHP version %2$s or higher and MySQL version %3$s or higher. You are running PHP version %4$s and MySQL version %5$s.
ka: ვერ ხერხდება განახლების გაგრძელება, ვინაიდან <a href="https://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> მოითხოვს PHP-ის ვერსიას %2$s და  MySQL-ის ვერსიას %3$s, ან უფრო ახალს. თქვენ გაქვთ PHP %4$s ვერსია და MySQL %5$s ვერსია.

en: You cannot update because <a href="https://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> requires PHP version %2$s or higher. You are running version %3$s.
ka: ვერ ხერხდება განახლების გაგრძელება, ვინაიდან <a href="https://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> მოითხოვს PHP-ის ვერსიას %2$s, ან უფრო ახალს. თქვენ გაქვთ %3$s ვერსია.

en: You cannot use port numbers such as %s.
ka: არ შეგიძლიათ პორტის ნომრების გამოყენება, მაგალითად: %s.

en: You did not enter a category name.
ka: კატეგორიის სახელი გამოტოვებულია.

en: You did not select an item for editing.
ka: არ არის არჩეული ელემენტი ჩასასწორებლად.

en: You do not appear to have any plugins available at this time.
ka: თქვენ არ გაქვთ არც ერთი ჩადგმა ამ მომენტისთვის.

en: You do not appear to have any themes available at this time.
ka: როგორც ჩანს, ამ მომენტში არ გაქვთ რომელი თემა.

en: You do not have permission to customize headers.
ka: თქვენ არ გაქვთ საიტის სათაოს მორგების უფლება.

en: You do not have permission to edit this user.
ka: უკაცრავად, მაგრამ თქვენ არ შეგიძლიათ ამ მომხმარებლის ჩასწორება.

en: You do not have sufficient permissions to access this page.
ka: თქვენ არ გაქვთ საკმარისი უფლება ამ გვერდის სანახავად.

en: You do not have sufficient permissions to activate plugins for this site.
ka: თქვენ არ გაგაჩნიათ საკმარისი უფლებები, რათა გაააქტიუროთ მიმდინარე საიტის ჩადგმები.

en: You do not have sufficient permissions to add links to this site.
ka: თქვენ არ გაგაჩნიათ საკმარისი უფლებები, რათა საიტზე დაამატოთ ბმულები.

en: You do not have sufficient permissions to add users to this network.
ka: არ გაქვთ საკმარისი უფლება დაამატოთ მომხმარებლები ამ ქსელში.

en: You do not have sufficient permissions to deactivate plugins for this site.
ka: თქვენ არ გაგაჩნიათ საკმარისი უფლებები, რათა გათიშოთ მიმდინარე საიტის ჩადგმები.

en: You do not have sufficient permissions to delete plugins for this site.
ka: თქვენ არ გაგაჩნიათ საკმარისი უფლებები, რათა წაშალოთ მიმდინარე საიტის ჩადგმები.

en: You do not have sufficient permissions to delete this site.
ka: არ გაგაჩნიათ ამ ფაილის წაშლისთვის საჭირო უფლებები.

en: You do not have sufficient permissions to edit plugins for this site.
ka: უფლება არ გაქვთ ცვალოთ ჩადგმები ამ საიტზე.

en: You do not have sufficient permissions to edit templates for this site.
ka: არ გაგაჩნიათ შაბლონების ჩასწორებისთვის საკმარისი უფლება.

en: You do not have sufficient permissions to edit the links for this site.
ka: თქვენ არ გაგაჩნიათ საკმარისი უფლებები, რათა მართოთ საიტზე დამატებული ბმულები.

en: You do not have sufficient permissions to export the content of this site.
ka: არ გაქვთ საკმარისი უფლებამოსილება ამ საიტის შიგთავსის ექსპორტისათვის.

en: You do not have sufficient permissions to import content in this site.
ka: არ გაქვთ საკმარისი უფლებამოსილება ამ საიტის შიგთავსის იმპორტზე.

en: You do not have sufficient permissions to install plugins on this site.
ka: არ გაგაჩნიათ ამ საიტზე ჩადგმების ინსტალაციისათვის საჭირო უფლებები.

en: You do not have sufficient permissions to install themes on this site.
ka: <a href="http://codex.wordpress.org/Dashboard_Updates_SubPanel" target="_blank">დოკუმენტაცია WordPress-ის განახლების შესახებ</a>

en: You do not have sufficient permissions to manage options for this site.
ka: არ გაგაჩნიათ საკმარისი უფლებები, რათა მართოთ საიტის პარამეტრები.

en: You do not have sufficient permissions to manage plugins for this site.
ka: თქვენ არ გაგაჩნიათ საკმარისი უფლებები, რათა მართოთ მიმდინარე საიტის ჩადგმები.

en: You do not have sufficient permissions to modify unregistered settings for this site.
ka: არ გაგაჩნიათ არარეგისტრირებული პარამეტრების ცვლილებისთვის საჭირო უფლებები.

en: You do not have sufficient permissions to update plugins for this site.
ka: თქვენ არ გაგაჩნიათ საკმარისი უფლებები, რათა განაახლოთ ამ საიტის ჩადგმები.

en: You do not have sufficient permissions to update themes for this site.
ka: თქვენ არ გაგაჩნიათ საკმარისი უფლებები, რათა განაახლოთ საიტზე დამატებული თემები.

en: You do not have sufficient permissions to update this site.
ka: არ გაქვთ საკმარისი უფლება ამ საიტის განახლებისათვის.

en: You don't have permission to attach files to this post.
ka: არ გაქვთ უფლება მიაბათ ფაილი ამ ჩანაწერზე.

en: You have %1$s and %2$s.
ka: თქვენ გაგაჩნიათ %1$s და %2$s.

en: You have access to the source code, the freedom to study how the program works, and the freedom to change it to make it do what you wish.
ka: თქვენ გაქვთ წვდომა საწყის კოდთან, უფლება შეისწავლოთ პროგრამის მუშაობის პრინციპი და შეცვალოთ კოდი თქვენი სურვილისამებრ.

en: You have chosen to delete the following users from all networks and sites.
ka: თქვენ აპირებთ ამ მომხმარებლების წაშლას ყველა საიტიდან და ყველა ქსელიდან.

en: You have chosen to delete the user from all networks and sites.
ka: თქვენ აპირებთ მომხმარებლის წაშლას ყველა საიტიდან და ყველა ქსელიდან.

en: You have specified these users for deletion:
ka: თქვენ აპირებთ ამ მომხმარებლების წაშლას:

en: You have specified these users for removal:
ka: თქვენ აპირებთ ამ მომხმარებლების წაშლას:

en: You have specified this user for deletion:
ka: თქვენ მონიშნეთ შემდეგი მომხმარებლები წასაშლელად:

en: You have specified this user for removal:
ka: თქვენ მონიშნეთ წასაშლელად შემდეგი მომხმარებელი:

en: You have the freedom to distribute copies of your modified versions to others. By doing this you can give the whole community a chance to benefit from your changes.
ka: თქვენ გაქვთ უფლება გაავრცელოთ თქვენს მიერ შეცვლილი ვერსიები. ამის წყალობით თქვენ აძლევთ საშუალებას საზოგადოებას ისარგებლოს თქვენი ცვლილებებით.

en: You have the freedom to redistribute copies of the original program so you can help your neighbor.
ka: თქვენ თავისუფლად შეგიძლიათ პროგრამის გავრცელება, ასე რომ, დაეხმარეთ თქვენს მეზობელს.

en: You have the freedom to run the program, for any purpose.
ka: თქვენ შეგიძლიათ პროგრამის გამოყენება ნებისმიერი მიზნისთვის.

en: You have the latest version of WordPress.
ka: WordPress-ი ბოლო ვერსიისაა.

en: You have used your space quota. Please delete files before uploading.
ka: თქვენთვის განკუთვნილი თავისუფალი ადგილი ამოიწურა. სანამ ატვირთავდეთ, წაშალეთ რაიმე ფაილები.

en: You have version %1$s installed. Update to %2$s.
ka: თქვენ იყენებთ %1$s ვერსიას. განაახლეთ %2$s ვერსიამდე.

en: You may also browse based on the most popular tags in the Plugin Directory:
ka: ასევე შეგიძლიათ მოიძიოთ სასურველი ჩადგმა საქაღალდეში:

en: You must assign a password to the new user, which they can change after logging in. The username, however, cannot be changed.
ka: თქვენ უნდა მიანიჭოთ ახალ მომხმარებელს პაროლი, რომლის შეცვლასაც ის შეძლებს ავტორიზაციის შემდეგ. თუმცა, მომხმარებლის სახელის შეცვლა შეუძლებელია.

en: You must be a member of at least one site to use this page.
ka: ამ გვერდის მოხმარებისათვის უნდა იყოთ სულ მცირე ერთი საიტის წევრი.

en: You must click the Save Changes button at the bottom of the screen for new settings to take effect.
ka: ცვლილებების გამოსაყენებლად უნდა დააჭიროთ ღილაკს &laquo;ცვლილებების შენახვა&raquo;.

en: You must provide a domain name.
ka: თქვენ აუცილებლად უნდა შეიყვანოთ დომენის სახელი.

en: You must provide a name for your network of sites.
ka: თქვენ აუცილებლად უნდა შეიყვანოთ თქვენი ქსელის დასახელება

en: You must provide a valid email address.
ka: აუცილებელია ელფოსტის მისამართის შეტანა.

en: You must provide an email address.
ka: აუცილებელია ელფოსტის მისამართის შეტანა.

en: You need JavaScript to choose a part of the image.
ka: საჭიროა Javascript სურათის ნაწილის ასარჩევად.

en: You need to make this file writable before you can save your changes. See <a href="https://codex.wordpress.org/Changing_File_Permissions">the Codex</a> for more information.
ka: თქვენ უნდა გახადოთ ეს ფაილი ჩაწერადი მანამ, სანამ თქვენ შეგიძლებთ მის შენახვას. იხილეთ <a href=“https://codex.wordpress.org/Changing_File_Permissions”>კოდექსი</a>, დამატებითი ინფორმაციისათვის.

en: You only have one theme enabled for this site right now. Visit the Network Admin to <a href="%1$s">enable</a> more themes.
ka: ამ მომენტში თქვენ გაქვთ მხოლოდ ერთი თემა. ეწვიეთ გვერდს „ქსელის მართვა“, რათა <a href="%1$s">ჩართოთ</a> სხვა თემები.

en: You only have one theme enabled for this site right now. Visit the Network Admin to <a href="%1$s">enable</a> or <a href="%2$s">install</a> more themes.
ka: ამ მომენტში ნებადართულია მხოლოდ ერთი თემა. ეწვიეთ გვერდს „ქსელის მართვა“, რათა <a href="%1$s">ჩართოთ</a> სხვა თემები, ან <a href="%2$s">დააყენოთ</a> უფრო მეტი.

en: You only have one theme installed right now. Live a little! You can choose from over 1,000 free themes in the WordPress.org Theme Directory at any time: just click on the <a href="%s">Install Themes</a> tab above.
ka: ამ მომენტში თქვენ გაქვთ მხოლოდ ერთი თემა. მეტი სიცოცხლე! ნებისმიერ დროს შესაძლებელია 1000-ზე მეტი უფასო თემის არჩევა WordPress.org-იდან: უბრალოდ დააჭირეთ ჩანართზე <a href="%s">თემების დაყენება</a>.

en: You should be able to get this info from your web host, if %s doesn&#8217;t work.
ka: თუ %s არ მუშაობს, უნდა გავიგოთ ჰოსტინგის მომწოდებლის მხარდაჭერის სამსახურის სწორი მისამართი.

en: You should update your .htaccess now.
ka: განაახლეთ თქვენი .htaccess

en: You should update your web.config now.
ka: ახლა თქვენ უნდა განაახლოთ ფაილი web.config.

en: You should upgrade <a href="%s" target="_blank">your bookmarklet</a> to the latest version!
ka: თქვენ უნდა განაახლოთ <a href="%s" target="_blank">სანიშნი</a> მიმდინარე ვერსიაზე!

en: You will need a wildcard DNS record if you are going to use the virtual host (sub-domain) functionality.
ka: თუ აპირებთ ვირტუალური ჰოსტის (ქვე-დომენების) გამოყენებას, დაგჭირდებათ DNS ჩანაწერის ტრაფარეტი.

en: You will need this password to log&nbsp;in. Please store it in a secure location.
ka: თქვენ გჭირდებათ ეს პაროლი შესვლისათვის. გთხოვთ ჩაწეროთ იგი უსაფრთხო ადგილას.

en: You&rsquo;re using the auto-generated password for your account. Would you like to change it?
ka: თქვენ იყენებთ ავტომატურად პაროლს თქვენი ანგარიშისათვის. გსურთ თუ არა, რომ შეიცვალოს ის?

en: Your <code>wp-config.php</code> file has an empty database table prefix, which is not supported.
ka: თქვენს ფაილში <code>wp-config.php</code> მითითებულია მონაცემთა ბაზის ცარიელი პრეფიქსი. ასეთი კონფიგურაცია მხარდაჭერილი არ არის.

en: Your Email
ka: თქვენი ელ-ფოსტა

en: Your MySQL username
ka: MySQL-ის მომხმარებლის სახელი

en: Your Profile
ka: თქვენი პროფილი

en: Your Sites
ka: თქვენი საიტები

en: Your WordPress database has been successfully updated!
ka: WordPress-ის მონაცემთა ბაზა წარმატებით განახლდა!

en: Your WordPress database is already up-to-date!
ka: თქვენი WordPress-ის მონაცემთა ბაზა არ საჭიროებს განახლებას!

en: Your WordPress.org username:
ka: WordPress.org მომხმარებლის სახელი:

en: Your browser is out of date!
ka: თქვენი ბრაუზერი ძალიან ძველია!

en: Your chosen password.
ka: თქვენი ახალი პაროლი.

en: Your email address has not been updated yet. Please check your inbox at %s for a confirmation email.
ka: თქვენი ელფოსტის მისამართი ჯერ განახლებული არ არის. იხილეთ დადასტურების წერილი მისამართზე %s.

en: Your email address.
ka: თქვენი ელ-ფოსტის მისამართი.

en: Your hosting company, support forum volunteers, or a friendly developer may be able to use this information to help you:
ka: ეს ინფორმაცია საშუალებას მისცემს თქვენი ჰოსტინგის მომწოდებელს, მოხალისეებს ფორუმზე, ან ნაცნობს დაგეხმაროთ:

en: Your latest changes were saved as a revision.
ka: თქვენი ბოლო ცვლილება შენახულია ვერსიის სახით.

en: Your new WordPress site has been successfully set up at:
    
    %1$s
    
    You can log in to the administrator account with the following information:
    
    Username: %2$s
    Password: %3$s
    Log in here: %4$s
    
    We hope you enjoy your new site. Thanks!
    
    --The WordPress Team
    https://wordpress.org/
ka: თქვენი ახალი საიტი WordPress-ზე წარმატებით შეიქმნა შემდეგ მისამართზე:
    
    %1$s
    
    თქვენ შეგიძლიათ შეხვიდეთ მართვის პანელზე შემდეგი მონაცემებით:
    
    მომხმარებლის სახელი: %2$s
    პაროლი: %3$s
    მისამართი: %4$s
    
    იმედს ვიტოვებთ, რომ საიტი მოგეწონებათ. გმადლობთ!
    
    --WordPress-ის გუნდი
    https://wordpress.org/

en: Your passwords do not match. Please try again.
ka: თქვენი პაროლი არ ემთხვევა. გთხოვთ სცადოთ ხელახლა.

en: Your plugins are all up to date.
ka: ყველა თქვენი ჩადგმა უახლესი ვერსიისაა.

en: Your profile contains information about you (your &#8220;account&#8221;) as well as some personal options related to using WordPress.
ka: თქვენი პროფილი შეიცავს ინფორმაციას თქვენ შესახებ (თქვენი &#8220;ანგარიში&#8221;). ასევე, ის შეიცავს WordPress-ის სისტემის გამოყნებასთან დაკავშირებულ პარამეტრებს.

en: Your site at %1$s experienced a critical failure while trying to update WordPress to version %2$s.
ka: თქვენს საიტზე %1$s მოხდა კრიტიკული შეცდომა განახლების მცდელობისას WordPress, %2$s-ის ვერსიაზე.

en: Your site at %1$s experienced a critical failure while trying to update to the latest version of WordPress, %2$s.
ka: თქვენს საიტზე %1$s მოხდა კრიტიკული შეცდომა განახლების მცდელობისას WordPress, %2$s-ის ვერსიაზე.

en: Your site is asking search engines not to index its content
ka: თქვენი საიტი სთხოვს საძიებო სისტემებს, რომ არ მოახდინონ მისი შიგთავსის ინდექსაცია

en: Your site is configured to keep only the last %s revisions.
ka: თქვენს საიტზე ჩართულია მხოლოდ ბოლო %s ვერსიის შენახვის შესაძლებლობა.

en: Your site was running version %s.
ka: თქვენი საიტი იმართება %s ვერსიით.

en: Your theme does not natively support menus, but you can use them in sidebars by adding a &#8220;Custom Menu&#8221; widget on the <a href="%s">Widgets</a> screen.
ka: თქვენი თემა მხარს არ უჭერს მორგებულ მენიუს, თუმცა თქვენ შეგიძლიათ ისინი გამოიყენოთ გვერდითა ზოლებში, ვიჯეტების „მორგებული მენიუ“ დამატებით, ეკრანზე <a href=“%s”>„ვიჯეტები“</a>.

en: Your theme does not support navigation menus or widgets.
ka: თქვენს თემას არ აქვს სანავიგაციო მენიუებისა ან ვიჯეტების მხარდაჭერა.

en: Your themes are all up to date.
ka: ყველა თემა განახლებულია ბოლო ვერსიამდე.

en: Your translations are all up to date.
ka: თქვენი თარგმანები განახლდა.

en: Your username cannot be changed, but you can use other fields to enter your real name or a nickname, and change which name to display on your posts.
ka: თქვენი მომხმარებლის სახელის შეცვლა შეუძლებელია. სამაგიეროდ, შეგიძლიათ გამოიყენოთ სხვა ველები ნამდვილი სახელისა ან თიკუნის შეყვანისთვის. შესაძლებელია აირჩიოთ, თუ რა სახელი გამოჩნდეს თქვენს ჩანაწერებში.

en: [%1$s] URGENT: Your site may be down due to a failed update
ka: [%1$s] სასწრაფოდ: წარუმატებელი განახლების გამო შესაძლოა თქვენი საიტი მიუწვდომელი გახდეს

en: [%1$s] WordPress %2$s is available. Please update!
ka: [%1$s] WordPress %2$s ხელმისაწვდომია. გთხოვთ განაახლოთ!

en: [%1$s] Your site has updated to WordPress %2$s
ka: [%1$s] თქვენი საიტი განახლდა WordPress %2$s ვერსიაზე

en: [%s] Background updates have finished
ka: [%s] ფონური განახლება დასრულდა

en: [%s] Joining confirmation
ka: [%s] გაწევრიანების დადსტურება

en: [%s] New Admin Email Address
ka: [%s] ახალი ადმინისტრატორის ელფოსტის მისამართი

en: [%s] New Email Address
ka: [%s] ახალი ელფოსტის მისამართი

en: [%s] There were failures during background updates
ka: [%s] შეცდომა ფონური განახლებისას

en: [Pending]
ka: [გადასახედი]

en: acquaintance
ka: ამხანაგი

[ctx: adjective]
en: Pending
ka: მოლოდინში

[ctx: admin menu]
en: All Links
ka: ყველა ბმული

en: another web address of mine
ka: ჩემი სხვა ვებ-მისამართი

en: child
ka: შვილი

en: co-resident
ka: უბნელი

en: co-worker
ka: თანამშრომელი

en: colleague
ka: კოლეგა

[ctx: color]
en: Default: %s
ka: ნაგულისხმევი: %s

[ctx: column name]
en: Comment
ka: კომენტარი

[ctx: column name]
en: Date
ka: თარიღი

[ctx: column name]
en: File
ka: ფაილი

[ctx: column name]
en: Submitted On
ka: შეტანილია

[ctx: column name]
en: Title
ka: სათაური

[ctx: column name]
en: Uploaded to
ka: ატვირთულია:

[ctx: comment]
en: Mark as Spam
ka: სპამად მონიშვნა

[ctx: comment]
en: Not Spam
ka: სპამი არ არის

[ctx: comment]
en: Permalink:
ka: მუდმივი ბმული:

[ctx: comments]
en: %s in moderation | %s in moderation
ka[0]: %s მოწმდება

[ctx: comments]
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
ka[0]: სულ: <span class=“count”>(%s)</span>

[ctx: comments]
en: Approved <span class="count">(%s)</span> | Approved <span class="count">(%s)</span>
ka[0]: მოწონებული: <span class=“count”>(%s)</span>

[ctx: comments]
en: Pending <span class="count">(%s)</span> | Pending <span class="count">(%s)</span>
ka[0]: მოლოდინში: <span class=“count”>(%s)</span>

[ctx: comments]
en: Spam <span class="count">(%s)</span> | Spam <span class="count">(%s)</span>
ka[0]: საპმი: <span class=“count”>(%s)</span>

[ctx: comments]
en: Trash <span class="count">(%s)</span> | Trash <span class="count">(%s)</span>
ka[0]: სანაგვეში: <span class=“count”>(%s)</span>

en: contact
ka: ნაცნობი

en: crush
ka: ვნება

[ctx: dashboard]
en: %1$s on %2$s
ka: %1$s: %2$s

en: date
ka: თარიღი

[ctx: default GMT offset or timezone string]
en: 0
ka: 4

[ctx: drafts]
en: View all
ka: ყველას ჩვენება

en: enter a custom date format in the following field
ka: შეიტანეთ დროის მორგებული ფორმატი ამ ველში

en: enter a custom time format in the following field
ka: შეიტანეთ დროის მორგებული ფორმატი ამ ველში

[ctx: example password]
en: password
ka: პაროლი

[ctx: example username]
en: username
ka: მომხმარებლის სახელი

en: example:
ka: მაგალითი:

en: example: www.wordpress.org
ka: მაგალითი: www.wordpress.org

en: family
ka: ოჯახი

[ctx: file]
en: Add New
ka: ახლის დამატება

en: first
ka: პირველი

en: friend
ka: მეგობარი

en: friendship
ka: მეგობრობა

en: g:i:s a
ka: H:i:s

en: geographical
ka: გეოგრაფიული

en: identity
ka: პიროვნება

en: items
ka: ელემენტები

en: kin
ka: ნათესავი

en: last
ka: ბოლო

[ctx: link]
en: Add New
ka: ახლის დამატება

[ctx: link name]
en: Name
ka: სახელი

[ctx: media item]
en: Edit
ka: ჩასწორება

[ctx: menu]
en: Edit
ka: ჩასწორება

[ctx: menu]
en: Use new menu
ka: გამოიყენეთ ახალი მენიუ

[ctx: menu location]
en: (Currently set to: %s)
ka: (ამჟამად დაყენებულია: %s)

en: met
ka: შევხვდით

[ctx: meta name]
en: Name
ka: სახელი

en: muse
ka: მუზა

en: my-hacks.php (legacy hacks support)
ka: my-hacks.php (მოძველებული ჰაკების მხარდაჭერა)

[ctx: nav menu front page title]
en: Home: %s
ka: მთავარი: %s

en: neighbor
ka: მეზობელი

en: newer
ka: უფრო ახალი

[ctx: no user roles]
en: None
ka: არაფერი

en: none
ka: არაფერი

en: older
ka: უფრო ძველი

en: or <a href="%s">create a new menu</a>.
ka: ან <a href=“%s”>შექმენით ახალი მენიუ</a>.

en: or, <a href="%s">change your theme completely</a>
ka: ან, <a href="%s">აირჩიეთ სხვა თემა</a>

[ctx: paging]
en: %1$s of %2$s
ka: %1$s — %2$s

en: parent
ka: მშობელი

en: physical
ka: ფიზიკური

[ctx: plugin]
en: Add New
ka: ახლის დამატება

[ctx: plugin]
en: Installed
ka: დაყენებული

[ctx: plugin editor]
en: Editor
ka: რედაქტორი

[ctx: plugins]
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
ka[0]: ყველა <span class="count">(%s)</span>

[ctx: plugins]
en: Browse
ka: მოძიება

[ctx: post state]
en: Pending
ka: მოლოდინში

en: posts
ka: ჩანაწერები

[ctx: posts]
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
ka[0]: ყველა <span class="count">(%s)</span>

[ctx: posts]
en: Mine <span class="count">(%s)</span> | Mine <span class="count">(%s)</span>
ka[0]: ჩემი: <span class="count">(%s)</span>

[ctx: posts]
en: Sticky <span class="count">(%s)</span> | Sticky <span class="count">(%s)</span>
ka[0]: მიჭიკარტებული <span class="count">(%s)</span>

en: professional
ka: პროფესიული

[ctx: removing-widget]
en: Deactivate
ka: გათიშვა

[ctx: revisions]
en: Browse
ka: მოძიება

en: romantic
ka: რომანტიკა

[ctx: settings screen]
en: General
ka: ძირითადი

en: sibling
ka: ძმა ან და

[ctx: site]
en: Add New
ka: ახლის დამატება

[ctx: site]
en: Mark as Spam
ka: სპამად მონიშნვა

[ctx: site]
en: Not Spam
ka: სპამი არ არის

[ctx: site]
en: Registered
ka: რეგისტრირებული

[ctx: site]
en: Spam
ka: სპამი

en: spouse
ka: მეუღლე

en: sub item
ka: ქვე-ელემენტი

[ctx: subdirectory examples]
en: like <code>%1$s/site1</code> and <code>%1$s/site2</code>
ka: მაგალითად: <code>%1$s/site1</code> და <code>%1$s/site2</code>

[ctx: subdomain examples]
en: like <code>site1.%1$s</code> and <code>site2.%1$s</code>
ka: მაგალითად: <code>site1.%1$s</code> და <code>site2.%1$s</code>

en: sweetheart
ka: სატრფო

[ctx: term name]
en: Name
ka: სახელი

[ctx: term parent]
en: Parent
ka: მშობელი

[ctx: theme]
en: Already Installed
ka: უკვე დაყენებულია

[ctx: theme]
en: Details &amp; Preview
ka: დეტალები და გადახედვა

[ctx: theme]
en: Installed
ka: დაყენებული

[ctx: theme editor]
en: Editor
ka: რედაქტორი

[ctx: theme name]
en: Name
ka: სახელი

[ctx: themes]
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
ka[0]: ყველა <span class="count">(%s)</span>

[ctx: themes]
en: Browse
ka: მოძიება

[ctx: themes]
en: Favorites
ka: რჩეულები

[ctx: themes]
en: Featured
ka: რჩეული

[ctx: themes]
en: Latest
ka: უახლესი

[ctx: themes]
en: Popular
ka: პოპულარული

[ctx: themes]
en: Recently Updated
ka: ბოლოს განახლებული

[ctx: timezone date format]
en: Y-m-d H:i:s
ka: d.m.Y H:i:s

[ctx: user]
en: Add Existing
ka: არსებულის დამატება

[ctx: user]
en: Add Existing User
ka: არსებული მომხმარებლის დამატება

[ctx: user]
en: Add New
ka: ახლის დამატება

[ctx: user]
en: Add New User
ka: ახალი მომხმარებლის დამატება

[ctx: user]
en: Mark as Spam
ka: სპამად მონიშნვა

[ctx: user]
en: Not Spam
ka: სპამი არ არის

[ctx: user]
en: Registered
ka: რეგისტრირებული

[ctx: users]
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
ka[0]: ყველა <span class="count">(%s)</span>

[ctx: verb]
en: Clear
ka: გასუფთავება

[ctx: verb]
en: Spam
ka: სპამი

[ctx: verb]
en: View
ka: ხედი

[ctx: verb; site]
en: Archive
ka: დაარქივება

[ctx: widget]
en: Add
ka: დამატება

[ctx: widget]
en: Edit
ka: ჩასწორება
