Development (4.4.x) - en to tr translation catalogue (1738 entries)

en: "caller_get_posts" is deprecated. Use "ignore_sticky_posts" instead.
tr: "caller_get_posts" artık kullanılmıyor. Yerine "ignore_sticky_posts" kullanın.

en: #%d (no title)
tr: #%d (başlık yok)

en: %1$s %2$s %3$s Category Feed
tr: %1$s %2$s %3$s Kategori Beslemesi

en: %1$s %2$s %3$s Comments Feed
tr: %1$s %2$s %3$s Yorum Beslemesi

en: %1$s %2$s %3$s Feed
tr: %1$s %2$s %3$s Beslemesi

en: %1$s %2$s %3$s Tag Feed
tr: %1$s %2$s %3$s Etiket Beslemesi

en: %1$s %2$s Comments Feed
tr: %1$s %2$s Yorum Beslemesi

en: %1$s %2$s Feed
tr: %1$s %2$s Beslemesi

en: %1$s %2$s Posts by %3$s Feed
tr: %3$s Beslemesi için %1$s %2$s Yazıları

en: %1$s %2$s Search Results for &#8220;%3$s&#8221; Feed
tr: %1$s %2$s &#8220;%3$s&#8221; Beslemesi için Arama Sonuçları

en: %1$s %2$s, %3$s @ %4$s:%5$s
tr: %2$s %1$s %3$s @ %4$s:%5$s

en: %1$s (since %2$s; %3$s)
tr: %1$s (%2$s sürümünden beri; %3$s)

en: %1$s (since %2$s; no alternative available)
tr: %1$s (%2$s sürümünden beri; uygun alternatif yok)

en: %1$s (since %2$s; use %3$s instead)
tr: %1$s (%2$s sürümünden beri; yerine %3$s kullanın)

en: %1$s - Comments on %2$s
tr: %1$s - %2$s için yorumlar

en: %1$s Comment<span class="screen-reader-text"> on %2$s</span> | %1$s Comments<span class="screen-reader-text"> on %2$s</span>
tr[0]: <span class="screen-reader-text">%2$s için</span> %1$s yorum
tr[1]: <span class="screen-reader-text">%2$s için</span> %1$s yorum

en: %1$s [Autosave]
tr: %1$s [Otomatik kaydet]

en: %1$s [Current Revision]
tr: %1$s [Mevcut Sürüm]

en: %1$s and %2$s.
tr: %1$s ve %2$s.

en: %1$s at %2$s
tr: %1$s, %2$s

en: %1$s is <strong>deprecated</strong> since version %2$s with no alternative available.
tr: %1$s %2$s sürümünden beri<strong>kullanılmayacak</strong> ve şu an için alternatifi yok.

en: %1$s is <strong>deprecated</strong> since version %2$s! Use %3$s instead.
tr: %1$s %2$s sürümünden beri<strong>kullanılmayacak</strong>! Yerine %3$s kullanın.

en: %1$s is deprecated. Use %2$s instead.
tr: %1$s artık kullanılmıyor, yerine %2$s kullanın.

en: %1$s is proudly powered by %2$s
tr: %1$s %2$s ile güçlendirilmiştir

en: %1$s response to %2$s | %1$s responses to %2$s
tr[0]: %2$s için %1$s cevap
tr[1]: %2$s için %1$s cevap

en: %1$s was called <strong>incorrectly</strong>. %2$s %3$s
tr: %1$s <strong>hatalı</strong> çağırıldı. %2$s %3$s

en: %1$s was called with an argument that is <strong>deprecated</strong> since version %2$s with no alternative available.
tr: %2$s versionundan beri %1$s çağrıldığı parametre ile <strong>geçerliliğini yitirmiş</strong> ve alternatifi yok!

en: %1$s was called with an argument that is <strong>deprecated</strong> since version %2$s! %3$s
tr: %2$s versionundan beri %1$s çağrıldığı parametre ile <strong>geçerliliğini yitirmiş</strong>! %3$s

en: %1$s. Menu item %2$d of %3$d.
tr: %1$s. Menü elemanı %2$d / %3$d.

en: %1$s. Sub item number %2$d under %3$s.
tr: %1$s. %3$s altındaki %2$d alt eleman numarası .

en: %d Plugin Update | %d Plugin Updates
tr[0]: %d eklenti güncellemesi
tr[1]: %d eklenti güncellemesi

en: %d Theme Update | %d Theme Updates
tr[0]: %d tema güncellemesi
tr[1]: %d tema güncellemesi

en: %d WordPress Update
tr: %d WordPress güncellemesi

en: %d queries. %s seconds.
tr: %d sorgu. %s saniye.

en: %d selected
tr: %d seçildi

en: %s (Invalid)
tr: %s (Geçersiz)

en: %s (Pending)
tr: %s (Bekliyor)

en: %s <span class="says">says:</span>
tr: %s <span class="says">dedi ki:</span>

en: %s <span class="screen-reader-text">Comment</span> | %s <span class="screen-reader-text">Comments</span>
tr[0]: %s <span class="screen-reader-text">Yorum</span>
tr[1]: %s <span class="screen-reader-text">Yorum</span>

en: %s Comment | %s Comments
tr[0]: %s yorum
tr[1]: %s yorum

en: %s and %s
tr: %s ve %s

en: %s comment awaiting moderation | %s comments awaiting moderation
tr[0]: %s yorum moderasyon bekliyor
tr[1]: %s yorum moderasyon bekliyor

en: %s day | %s days
tr[0]: %s gün
tr[1]: %s gün

en: %s exceeds the maximum upload size for the multi-file uploader when used in your browser.
tr: %s çoklu yükleyiciyi kullanırken izin verilen en yüksek dosya boyutunu geçiyor.

en: %s exceeds the maximum upload size for this site.
tr: %s bu site için tanımlı en fazla dosya boyutunu geçiyor.

en: %s hour | %s hours
tr[0]: %s saat
tr[1]: %s saat

en: %s is a protected WP option and may not be modified
tr: %s korumalı bir WP tercihidir ve üzerinde değişiklik yapılmamalıdır

en: %s is your new username
tr: yeni kullanıcı adınız: %s

en: %s min | %s mins
tr[0]: %s dakika
tr[1]: %s dakika

en: %s month | %s months
tr[0]: %s ay
tr[1]: %s ay

en: %s must set a database connection for use with escaping.
tr: %s temizleme için bir veritabanı bağlantısı kurmalıdır.

en: %s topic | %s topics
tr[0]: %s konu
tr[1]: %s konu

en: %s update failed
tr: %s güncellemesi başarısız

en: %s updated!
tr: %s güncellendi!

en: %s week | %s weeks
tr[0]: %s hafta
tr[1]: %s hafta

en: %s year | %s years
tr[0]: %s sene
tr[1]: %s sene

en: %s, and %s
tr: %s ve %s

en: &#8220;%s&#8221; has failed to upload.
tr: &#8220;%s&#8221; yüklemesi başarısız.

en: &#8592; Cancel Audio Playlist
tr: &#8592; Ses oynatma listesini iptal et

en: &#8592; Cancel Gallery
tr: &#8592; Galeriyi iptal et

en: &#8592; Cancel Video Playlist
tr: &#8592; Video listesini iptal et

en: &#8592; Return to library
tr: &#8592; Kütüphaneye geri dön

en: &laquo; Back
tr: &laquo; Geri

en: &laquo; Older Comments
tr: &laquo; Eski Yorumlar

en: &laquo; Previous
tr: &laquo; Önceki

en: &laquo; Previous Page
tr: &laquo; Önceki Sayfa

en: &larr; Back to %s
tr: &larr; %s ana sayfaya geri dön

en: &lt; Prev
tr: &lt; Önceki

en: &mdash; Select &mdash;
tr: &mdash; Seç &mdash;

en: (Edit)
tr: (Düzenle)

en: (Must be at least 4 characters, letters and numbers only.)
tr: (Sadece harf ve sayıdan oluşan en az 4 karakter olmalı.)

en: (This message was added in version %s.)
tr: (Bu mesaj %s sürümünde eklendi.)

en: (WordPress could not establish a secure connection to WordPress.org. Please contact your server administrator.)
tr: (Wordpress şu an WordPress.org sunucularına güvenli bir bağlantı oluşturamıyor. Lütfen sunucu yöneticiniz ile irtibat kurun.)

en: (more&hellip;)
tr: (daha&helliip;)

en: (no title)
tr: (başlıksız)

en: (required)
tr: (gerekli)

en: 1 Comment
tr: 1 Yorum

en: 1 Comment<span class="screen-reader-text"> on %s</span>
tr: <span class="screen-reader-text">%s için</span> bir yorum

en: <a href="%1$s" aria-label="Logged in as %2$s. Edit your profile.">Logged in as %2$s</a>. <a href="%3$s">Log out?</a>
tr: <a href="%1$s" aria-label="%2$s olarak giriş yapılmış. Profilinizi düzeneyin.">%2$s olarak giriş yapılmış</a>. <a href="%3$s">Çıkış?</a>

en: <a href="%1$s">%2$s</a> is your new site. <a href="%3$s">Log in</a> as &#8220;%4$s&#8221; using your existing password.
tr: <a href="%1$s">%2$s</a> yeni siteniz. Var olan parolanız ile &#8220;%4$s&#8221; olarak <a href="%3$s">giriş</a> yapabilirsiniz.

en: <abbr title="Really Simple Syndication">RSS</abbr> feed for comments on this post.
tr: Bu yazıya yapılan yorumlar için <abbr title="Really Simple Syndication">RSS</abbr> beslemeleri.

en: <abbr title="Universal Resource Locator">URL</abbr>
tr: <abbr title="Evrensel Kaynak Konumlayıcısı">URL</abbr>

en: <cite class="fn">%s</cite> <span class="says">says:</span>
tr: <cite class="fn">%s</cite> <span class="says">diyor ki:</span>

en: <span>Active:</span> %s
tr: <span>Etkin:</span> %s

en: <strong>Conflicting values for the constants VHOST and SUBDOMAIN_INSTALL.</strong> The value of SUBDOMAIN_INSTALL will be assumed to be your subdomain configuration setting.
tr: <strong>VHOST ve SUBDOMAIN_INSTALL değerleri arasında çakışma söz konusu.</strong> SUBDOMAIN_INSTALL değeri alt alan adı ayarlarınız için baz alınacaktır.

en: <strong>Could not find site %1$s.</strong> Searched for table %2$s in database %3$s. Is that right?
tr: <strong>%1$s sitesi bulunamadı.</strong> %3$s veritabanındaki %2$s tablosunda arandı. Doğru mu?

en: <strong>Database tables are missing.</strong> This means that MySQL is not running, WordPress was not installed properly, or someone deleted %s. You really should look at your database now.
tr: <strong>Veritabanı tabloları eksik.</strong> Bu MySQL çalışmıyor, WordPress düzgün kurulmadı ya da birileri %s tablosunu sildi anlamına gelebilir. Hemen şimdi veritabanınızı kontrol etmelisiniz.

en: <strong>ERROR</strong>: %1$s in %2$s can only contain numbers, letters, and underscores.
tr: <strong>HATA</strong>: %2$s dosyanızdaki %1$s sadece rakamlar, harfler ve alt çizgi içerebilir.

en: <strong>ERROR</strong>: Cookies are blocked due to unexpected output. For help, please see <a href="%1$s">this documentation</a> or try the <a href="%2$s">support forums</a>.
tr: <strong>HATA</strong>: Beklenmeyen bir çıktı yüzünden çerezler engellendi. Yardım için lütfen <a href="%1$s">bu belgeye</a> bakın ya da <a href="%2$s">destek forumlarını</a> deneyin.

en: <strong>ERROR</strong>: Cookies are blocked or not supported by your browser. You must <a href="%s">enable cookies</a> to use WordPress.
tr: <strong>HATA</strong>: Çerezler engelleniyor ya da tarayıcınız tarafından desteklenmiyor. WordPress&#8217;i kullanabilmek için <a href="%s">çerezleri etkinleştirmelisiniz</a>.

en: <strong>ERROR</strong>: Couldn&#8217;t register you&hellip; please contact the <a href="mailto:%s">webmaster</a> !
tr: <strong>HATA</strong>: Sizi kaydedemiyoruz&hellip; lütfen <a href="mailto:%s">web yöneticiniz</a> ile iletişime geçin!

en: <strong>ERROR</strong>: Enter a username or email address.
tr: <strong>HATA</strong>: Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin.

en: <strong>ERROR</strong>: Invalid username or email.
tr: <strong>HATA</strong>: Geçersiz kullanıcı adı ya da e-posta.

en: <strong>ERROR</strong>: Invalid username or incorrect password.
tr: <strong>HATA</strong>: Geçersiz kullanıcı adı ya da hatalı parola.

en: <strong>ERROR</strong>: Invalid username.
tr: <strong>HATA</strong>: Geçersiz kullanıcı adı.

en: <strong>ERROR</strong>: Please enter a username.
tr: <strong>HATA</strong>: Lütfen bir kullanıcı adı girin.

en: <strong>ERROR</strong>: Please type your email address.
tr: <strong>HATA</strong>: Lütfen e-posta adresinizi girin.

en: <strong>ERROR</strong>: Site URL already taken.
tr: <strong>HATA</strong>: Site adresi daha önce alınmış.

en: <strong>ERROR</strong>: Sorry, that username is not allowed.
tr: <strong>HATA</strong>: Üzgünüz, bu kullanıcı ismine izin verilmiyor.

en: <strong>ERROR</strong>: The comment could not be saved. Please try again later.
tr: <strong>HATA</strong>: Yorum kaydedilemiyor. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.

en: <strong>ERROR</strong>: The email address isn&#8217;t correct.
tr: <strong>HATA</strong>: E-posta adresi hatalı.

en: <strong>ERROR</strong>: The password field is empty.
tr: <strong>HATA</strong>: Parola alanı boş.

en: <strong>ERROR</strong>: The password you entered for the username %s is incorrect.
tr: <strong>HATA</strong>: %s kullanıcısı için girilen parola geçersiz.

en: <strong>ERROR</strong>: The username field is empty.
tr: <strong>HATA</strong>: Kullanıcı adı alanı boş.

en: <strong>ERROR</strong>: There is no user registered with that email address.
tr: <strong>HATA</strong>: Bu e-posta adresi ile kayıtlı bir kullanıcı yok.

en: <strong>ERROR</strong>: This email is already registered, please choose another one.
tr: <strong>HATA</strong>: Bu e-posta adresi ile daha önce kayıt olunmuş, lütfen başka bir tane seçin.

en: <strong>ERROR</strong>: This username is already registered. Please choose another one.
tr: <strong>HATA</strong>: Bu kullanıcı adı daha önce kaydedilmiş. Lütfen başka bir tane seçin.

en: <strong>ERROR</strong>: This username is invalid because it uses illegal characters. Please enter a valid username.
tr: <strong>HATA</strong>: Bu kullanıcı adı kabul edilmeyen karakterler içerdiği için geçerli değil.  Lütfen geçerli bir kullanıcı adı girin.

en: <strong>ERROR</strong>: WordPress %1$s requires MySQL %2$s or higher
tr: <strong>HATA</strong>: WordPress %1$s için MySQL %2$s ve üstü sürümler gerekiyor

en: <strong>ERROR</strong>: Your account has been marked as a spammer.
tr: <strong>HATA</strong>: Hesabınız istenmeyen olarak işaretlenmiş.

en: <strong>ERROR</strong>: please enter a valid email address.
tr: <strong>HATA</strong>: lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

en: <strong>ERROR</strong>: please fill the required fields (name, email).
tr: <strong>HATA</strong>: lütfen gerekli alanları girin (ad, e-posta).

en: <strong>ERROR</strong>: please type a comment.
tr: <strong>HATA</strong>: lütfen bir yorum yazın.

en: <strong>ERROR</strong>: problem creating site entry.
tr: <strong>HATA</strong>: site girdisi oluşturulurken hata oluştu.

en: <strong>RSS Error</strong>: %s
tr: <strong>RSS Hatası</strong>: %s

en: <strong>You have successfully updated WordPress!</strong> Please log back in to see what&#8217;s new.
tr: <strong>WordPress&#8217;i başarıyla güncellediniz!</strong> Lütfen tekrar giriş yapıp neler yeni görün.

en: A calendar of your site&#8217;s Posts.
tr: Sitenizdeki yazıların bir takvimi.

en: A cloud of your most used tags.
tr: En çok kullanılan etiketlerden oluşan etiket bulutu.

en: A list of your site&#8217;s Pages.
tr: Sitenizdeki sayfaların listesi

en: A list or dropdown of categories.
tr: Kategorilere ait bir liste ya da açılır menü.

en: A monthly archive of your site&#8217;s Posts.
tr: Sitenizdeki yazıların aylık arşivi

en: A name is required for this term
tr: Bu terim için bir isim gerekli

en: A new comment on the post "%s" is waiting for your approval
tr: "%s" yazınızda bir yorum onayınızı bekliyor

en: A new pingback on the post "%s" is waiting for your approval
tr: "%s" yazınızda bir geri bildirim onayınızı bekliyor

en: A new trackback on the post "%s" is waiting for your approval
tr: "%s" yazınızda bir geri izleme onayınızı bekliyor

en: A search form for your site.
tr: Siteniz için arama formu.

en: A static page
tr: Sabit bir sayfa

en: A term with the name provided already exists in this taxonomy.
tr: Bu kategoriye bağlı, aynı isme ve kısa isme sahip bir terim zaten var.

en: A term with the name provided already exists with this parent.
tr: Belirtilen terim için isim kökte zaten var.

en: A valid URL was not provided.
tr: Geçerli bir adres sağlanmadı.

en: A valid email address is required
tr: Geçerli bir e-posta adresi gerekli

en: About WordPress
tr: WordPress hakkında

en: Action
tr: İşlem

en: Activate
tr: Etkinleştir

en: Activation Key Required
tr: Etkinleştirme Anahtarı Gerekli

en: Activation Key:
tr: Etkinleştirme Anahtarı:

en: Active theme
tr: Etkin tema

en: Add Audio Source
tr: Ses kaynağı ekle

en: Add Items
tr: Eleman ekle

en: Add Link
tr: Bağlantı Ekle

en: Add Media
tr: Ortam Ekle

en: Add Menu Items
tr: Menü elemanı ekle

en: Add New Category
tr: Yeni Kategori Ekle

en: Add New Link Category
tr: Yeni bağlantı kategorisi ekle

en: Add New Page
tr: Yeni Sayfa Ekle

en: Add New Post
tr: Yeni Yazı Ekle

en: Add New Tag
tr: Yeni etiket ekle

en: Add Subtitles
tr: Altyazı ekle

en: Add Video Source
tr: Video kaynağı ekle

en: Add a Menu
tr: Menü ekle

en: Add a Widget
tr: Bir bileşen ekle

en: Add a custom menu to your sidebar.
tr: Yan menünüze özel bir menü ekleyin.

en: Add alternate sources for maximum HTML5 playback:
tr: En üst düzeyde HTML5 oynatma için alternatif kaynaklar ekleyin:

en: Add new header image
tr: Yeni üst kısım görseli ekle

en: Add new image
tr: Yeni görsel ekle

en: Add or remove menu items
tr: Menü elemanı ekle ya da kaldır

en: Add or remove tags
tr: Etiket ekle ya da kaldır

en: Add to Audio Playlist
tr: Ses oynatma listesine ekle

en: Add to Dictionary
tr: Sözlüğe ekle

en: Add to Gallery
tr: Galeriye ekle

en: Add to Menu
tr: Menüye ekle

en: Add to Video Playlist
tr: Video listesine ekle

en: Add to audio playlist
tr: Ses oynatma listesine ekle

en: Add to gallery
tr: Galeriye ekle

en: Add to menu: %1$s (%2$s)
tr: Menü ekle: %1$s (%2$s)

en: Add to video playlist
tr: Video listesine ekle

en: Additional items found: %d
tr: Bulunan ek öge sayısı: %d

en: Additional shortcuts,
tr: Ek kısayollar,

en: Advanced
tr: Gelişmiş

en: Advanced Options
tr: Gelişmiş seçenekler

en: Album
tr: Albüm

en: Align
tr: Hizala

en: Align center
tr: Ortala

en: Align left
tr: Sola yasla

en: Align right
tr: Sağa yasla

en: Alignment
tr: Hizalama

en: All Categories
tr: Tüm Kategoriler

en: All Link Categories
tr: Tüm bağlantı kategorileri

en: All Pages
tr: Tüm sayfalar

en: All Posts
tr: Tüm yazılar

en: All Tags
tr: Tüm etiketler

en: All dates
tr: Tüm tarihler

en: All media items
tr: Tüm medya öğeleri

en: Allow link notifications from other blogs (pingbacks and trackbacks) on new articles
tr: Diğer bloglardan yeni makaleler için bağlantı bildirimlerini (geri bildirimler ve geri izlemeler) etkinleştir

en: Allow new users to sign up
tr: Yeni kullanıcıların üye olabilmelerine izin ver

en: Allow people to post comments on new articles
tr: Yeni yazılar üzerine yorum yapılmasına izin ver

en: Allow search engines to index this site.
tr: Arama motorlarının bu siteyi indekslemelerine izin ver.

en: Allowed Files
tr: İzin verilen dosyalar

en: Already Installed
tr: Zaten yüklenmiş

en: Alt Text
tr: Alternatif metin

en: Alternative Text
tr: Alternatif metin

en: Alternative source
tr: Alternatif kaynak

en: Ambiguous term name used in a hierarchical taxonomy. Please use term ID instead.
tr: Hiyerarşik kategorilerde tekrarlayan isim kullanıldı. Lütfen terim no kullanın.

en: An error has occurred, which probably means the feed is down. Try again later.
tr: Bir hata oluştu, beslemenin kapalı olduğu anlaşılıyor. Lütfen daha sonra tekrar deneyin.

en: An error has occurred. Please reload the page and try again.
tr: Bir hata oluştu. Lütfen sayfayı yenileyip tekrar deneyin.

en: An error occurred adding you to this site. Back to the <a href="%s">homepage</a>.
tr: Sizi bu siteye eklerken bir hata oluştu. <a href="%s">Anasayfaya</a> geri dönüş.

en: An error occurred during the activation
tr: Etkinleştirme sırasında bir hata oluştu

en: An error occurred in the upload. Please try again later.
tr: Yükleme sırasında bir hata oluştu. Lütfen daha sonra tekrar deneyin.

en: An unexpected error occurred. Something may be wrong with WordPress.org or this server&#8217;s configuration. If you continue to have problems, please try the <a href="https://wordpress.org/support/">support forums</a>.
tr: Beklenmeyen bir hata oluştu. Bu sunucunun ayarlaru ya da WordPress.org ile ilgili bir şeyler ters girmiş olabilir. Eğer sorunlar çıkmaya devam ediyorsa lütfen <a href="https://wordpress.org/support/">destek forumlarına</a> başvurun.

en: An unidentified error has occurred.
tr: Tanımlanamayan bir hata oluştu.

en: Anonymous
tr: Anonim

en: Apply
tr: Uygula

en: Approve and Reply
tr: Onayla ve cevapla

en: Approve it: %s
tr: Onayla: %s

en: April
tr: Nisan

[ctx: April abbreviation]
en: Apr
tr: Nis

en: Arbitrary text or HTML.
tr: Seçime bağlı metin ya da HTML.

en: Archives
tr: Arşivler

en: Archives: %s
tr: Arşivler: %s

en: Are you lost?
tr: Kayıp mı oldunuz?

en: Are you sure it exists?
tr: Var olduğundan emin misiniz?

en: Are you sure that the database server is not under particularly heavy load?
tr: Veritabanı sunucusunun ağır yük altında olmadığından emin misiniz?

en: Are you sure that the database server is running?
tr: Veritabanı sunucusunun koştuğundan emin misiniz?

en: Are you sure that you have typed the correct hostname?
tr: Doğru sunucu adını yazdığınıza emin misiniz?

en: Are you sure you have the correct username and password?
tr: Doğru kullanıcı adı ve parolaya sahip olduğunuzdan emin misiniz?

en: Are you sure you want to do this?
tr: Bunu yapmak istediğinizden emin misiniz?

en: Are you sure you want to edit this comment?
    The changes you made will be lost.
tr: Bu yorumu düzenlemek istediğinizden emin misiniz?
    Yaptığınız değişiklikler kaybolacak.

en: Are you sure you want to install this plugin?
tr: Bu eklentiyi yüklemek istediğinizden emin misiniz?

en: As a browser icon
tr: Tarayıcı ikonu olarak

en: As an app icon
tr: Uygulama ikonu olarak

en: Attachment Details
tr: Eklenti detayları

en: Attachment Display Settings
tr: Eklenti gösterme ayarları

en: Attachment Page
tr: Ek sayfası

en: Attempted to set image quality outside of the range [1,100].
tr: Görsel kalitesi aralığın dışında verilmeye çalışıldı [1,100].

en: Attempting to parse a shortcode without a valid callback: %s
tr: Geçerli bir dönüş yordamı olmayan bir kısa kod eklemeye çalışıyorsunuz: %s

en: Audio
tr: Ses dosyası

en: Audio <span class="count">(%s)</span> | Audio <span class="count">(%s)</span>
tr[0]: Ses dosyası <span class="count">(%s)</span>
tr[1]: Ses dosyası <span class="count">(%s)</span>

en: Audio Details
tr: Ses detayları

en: August
tr: Ağustos

[ctx: August abbreviation]
en: Aug
tr: Ağu

en: Author
tr: Yazar

en: Author is %s
tr: Yazar: %s

en: Author:
tr: Yazar:

en: Author: %1$s (IP: %2$s, %3$s)
tr: Yazar: %1$s (IP: %2$s, %3$s)

en: Author: %s
tr: Yazar: %s

en: Automatically add new top-level pages to this menu
tr: Üst seviye sayfaları bu menüye otomatik olarak ekle

en: Automatically add paragraphs
tr: Otomatik paragraf ekle

en: Autoplay
tr: Otomatik oynat

en: Back
tr: Geri

en: Background
tr: Arkaplan

en: Background Attachment
tr: Arka plan eki

en: Background Color
tr: Arka plan rengi

en: Background Image
tr: Arka plan görseli

en: Background Position
tr: Arka plan pozisyonu

en: Background Repeat
tr: Arka plan tekrar durumu

en: Background color
tr: Arka plan rengi

en: Bitrate Mode
tr: Bitrate modu

en: Blockquote
tr: Alıntı

en: Bold
tr: Kalın

en: Bookmarks
tr: Yer imleri

en: Border
tr: Kenar

en: Border color
tr: Çerçeve rengi

en: Bottom
tr: Alt

en: Briefly unavailable for scheduled maintenance. Check back in a minute.
tr: Zamanlanmış bakım dolayısıyla site uygun değil. Bir kaç dakika içinde tekrar kontrol edin.

en: Bulk Select
tr: Toplu seçim

en: Bulleted list
tr: İmli liste

en: But, before you can start using your new username, <strong>you must activate it</strong>.
tr: Fakat, yeni kullanıcı adınızı kullanmaya başlamadan önce, <strong>etkinleştirmeniz gerekiyor</strong>.

en: But, before you can start using your site, <strong>you must activate it</strong>.
tr: Ama yeni sitenizi kullanmadan önce <strong>etkinleştirmeniz gerekmektedir</strong>.

en: By %s
tr: Geliştirici: %s

en: By: %s
tr: Yazar: %s

en: CSS Classes
tr: CSS Sınıfları

en: Calendar
tr: Takvim

en: Can&#8217;t select database
tr: Veri tabanı seçilemiyor

en: Cancel
tr: Vazgeç

en: Cancel Edit
tr: Düzenlemeyi iptal et

en: Cancel Selection
tr: Seçimden vazgeç

[ctx: Cancel reordering menu items in Customizer]
en: Done
tr: Tamam

[ctx: Cancel reordering widgets in Customizer]
en: Done
tr: Tamamlandı

en: Cancel reply
tr: Cevabı iptal et

en: Cannot create a revision of a revision
tr: Sürümün bir sürümü oluşturulamaz

en: Cannot create a user with an empty login name.
tr: Boş giriş ismi ile kullanıcı oluşturulamıyor.

en: Caption
tr: Altyazı

en: Caption this image&hellip;
tr: Bu görsele başlık verin&hellip;

en: Captions/Subtitles
tr: Başlıklar/altyazılar

en: Categories
tr: Kategoriler

en: Categories list
tr: Kategori listesi

en: Categories list navigation
tr: Kategori listesi dolaşımı

en: Category: %s
tr: Kategori: %s

en: Cell padding
tr: Hücre boşluğu

en: Cell spacing
tr: Hücre aralığı

en: Cell type
tr: Hücre tipi

en: Center
tr: Merkez

en: Change File
tr: Dosya değiştir

en: Change Image
tr: Görseli değiştir

en: Changes saved.
tr: Değişiklikler kaydedildi.

en: Cheatin&#8217; uh?
tr: Hile mi yapıyorsunuz?

en: Check Spelling
tr: İmlayı Denetle

en: Check the junk or spam folder of your email client. Sometime emails wind up there by mistake.
tr: E-posta istemcinizin istenmeyen ya da gereksiz posta klasörlerini kontrol edin. Bazen e-postalar yanlışlıkla bu klasörlere atılabiliyor.

en: Check your email for the confirmation link.
tr: Doğrulama bağlantısı için postanızı kontrol edin.

en: Check your email for your new password.
tr: Yeni parolanız için postanızı kontrol edin.

en: Check your inbox at %s and click the link given.
tr: %s posta kutunuzu kontrol edin ve gönderilen bağlantıya tıklayın.

en: Choose File
tr: Dosya seç

en: Choose Image
tr: Görsel seç

en: Choose from the most used tags
tr: En çok kullanılan etiketler arasından seç

en: Clear
tr: Temizle

en: Clear Results
tr: Sonuçları temizle

en: Clear formatting
tr: Biçimlemeyi temizle

en: Click here to cancel reply.
tr: Cevabı iptal etmek için tıklayın.

en: Close
tr: Kapat

en: Close all open tags
tr: Tüm açık etiketleri kapat

en: Close blockquote tag
tr: Alıntı etiketini kapat

en: Close bold tag
tr: Kalın etiketini kapat

en: Close bulleted list tag
tr: İşaretli liste etiketini kapat

en: Close code tag
tr: Kod etiketini kapat

en: Close deleted text tag
tr: Silinmiş metin etiketini kapat

en: Close inserted text tag
tr: Eklenen metin etiketini kapat

en: Close italic tag
tr: Eğik etiketini kapat

en: Close list item tag
tr: Liste elemanı etiketini kapat

en: Close media panel
tr: Ortam panelini kapat

en: Close numbered list tag
tr: Sıralı liste etiketini kapat

en: Close reorder mode
tr: Yeniden sıralama modunu kapat

en: Close sharing dialog
tr: Paylaşma penceresini kapat

en: Close this window.
tr: Bu pencereyi kapat

en: Close uploader
tr: Yükleyiciyi kapat

en: Cmd + letter:
tr: Cmd + harf:

en: Code
tr: Kod

en: Collapse Sidebar
tr: Yan çubuğu topla

en: Color
tr: Renk

en: Colors
tr: Renkler

en: Column group
tr: Sütun grubu

en: Columns
tr: Sütunlar

[ctx: Comma-separated list of search stopwords in your language]
en: about,an,are,as,at,be,by,com,for,from,how,in,is,it,of,on,or,that,the,this,to,was,what,when,where,who,will,with,www
tr: ve,veya,yada,ya da,ki,ne,www,com

en: Comment author name and email are required
tr: Yorum yazarının ismi ve e-posta adresi gerekli

en: Comment on %1$s by %2$s
tr: %1$s yazısına %2$s tarafından yapılan yorumlar

en: Comment: %s
tr: Yorumlar: %s

en: Comments
tr: Yorumlar

en: Comments (%s)
tr: Yorumlar (%s)

en: Comments (RSS)
tr: Yorumlar (RSS)

en: Comments <abbr title="Really Simple Syndication">RSS</abbr>
tr: Yorumlar <abbr title="Really Simple Syndication">RSS</abbr>

en: Comments Feed
tr: Yorumlar Beslemesi

en: Comments Off<span class="screen-reader-text"> on %s</span>
tr: <span class="screen-reader-text">%s için</span> yorumlar kapalı

en: Comments are closed.
tr: Yorumlar kapatıldı.

en: Comments for %1$s searching on %2$s
tr: %1$s için yorumlar, %2$s üzerinde aranıyor

en: Comments for %s
tr: %s için yorumlar

en: Comments navigation
tr: Yorum dolaşımı

en: Comments on %s
tr: %s üzerine yapılmış yorumlar

en: Comments on: %s
tr: %s yazısına yapılan yorumlar

en: Conditional query tags do not work before the query is run. Before then, they always return false.
tr: Koşula bağlı sorgu etiketleri sorgu çalışmadan önce çalışmazlar. Öncesinde her zaman yanlış değeri döndürürler.

en: Confirm new password
tr: Yeni parolayı doğrula

en: Congratulations! Your new site, %s, is almost ready.
tr: Tebrikler! Yeni siteniz %s, neredeyse hazır.

en: Connection lost or the server is busy. Please try again later.
tr: Bağlantı koptu ya da sunucu meşgul. Lütfen daha sonra tekrar deneyin.

en: Constrain proportions
tr: Oranları sınırla

en: Content
tr: İçerik

en: Content, title, and excerpt are empty.
tr: İçerik, başlık ve özet boş.

en: Content:
tr: İçerik:

en: Continue reading %s
tr: Okumaya devam et %s

en: Cookie nonce is invalid
tr: Çerez nonce verisi geçersiz

en: Copy
tr: Kopyala

en: Copy and paste this URL into your WordPress site to embed
tr: WordPress sitenizde gömmek için bu adresi kopyalayıp yapıştırın

en: Copy and paste this code into your site to embed
tr: Sitenize gömmek için kodu kopyalayıp yapıştırın

en: Copy table row
tr: Tablo satırını kopyala

en: Could not calculate resized image dimensions
tr: Yeniden boyutlandırılan görselin boyutları hesaplanamadı

en: Could not create site.
tr: Site oluşturulamıyor.

en: Could not create user
tr: Kullanıcı oluşturulamadı

en: Could not find the specified string.
tr: Belirtilen metin bulunamadı.

en: Could not insert post into the database
tr: Yazı veritabanına eklenemiyor

en: Could not insert term into the database
tr: Terim veritabanına eklenemiyor

en: Could not insert term relationship into the database
tr: Terim ilişkisi veritabanına eklenemedi

en: Could not load the preview image. Please reload the page and try again.
tr: Görsel önizlemesi yüklenemiyor. Lütfen sayfayı yeniden yükleyip tekrar deneyin.

en: Could not open handle for fopen() to %s
tr: %s için fopen() tutucusu açılamadı

en: Could not read image size.
tr: Görsel boyutları okunamadı.

en: Could not save password reset key to database.
tr: Parola sıfırlama anahtarı veritabanına kaydedilemedi.

en: Could not set that as the thumbnail image. Try a different attachment.
tr: İlgili dosya küçük resim olarak atanamadı. Başka bir dosya deneyin.

en: Could not split shared term.
tr: Paylaşılmış öğe ayrıştırılamıyor.

en: Could not update comment status
tr: Yorum durumu güncellenemiyor

en: Could not update post in the database
tr: Veritabanında yazı güncellenemiyor

en: Could not write file %1$s (%2$s)
tr: Dosya yazılamıyor %1$s (%2$s)

en: Could not write file %s
tr: Dosya yazılamıyor %s

en: Create Audio Playlist
tr: Ses listesi oluştur

en: Create Gallery
tr: Galeri oluştur

en: Create Menu
tr: Menü oluştur

en: Create Site
tr: Site oluştur

en: Create Video Playlist
tr: Video listesi oluşyur

en: Create a Configuration File
tr: Bir ayar dosyası oluştur

en: Create a new gallery
tr: Yeni galeri oluştur

en: Create a new playlist
tr: Yeni oynatma listesi oluştur

en: Create a new video playlist
tr: Yeni video oynatma listesi oluştur

en: Crop Image
tr: Görseli kırp

en: Crop thumbnail to exact dimensions
tr: Küçük görseli belirlenen boyutlara göre kes

en: Crop your image
tr: Görselinizi kırpın

en: Cropping&hellip;
tr: Kırpma&hellip;

en: Crunching&hellip;
tr: İşleniyor&hellip;

en: Ctrl + Alt + letter:
tr: Ctrl + Alt + harf:

en: Ctrl + letter:
tr: Ctrl + harf:

en: Current Color
tr: Şu anki renk

en: Current header
tr: Mevcut başlık

en: Currently %s comment is waiting for approval. Please visit the moderation panel: | Currently %s comments are waiting for approval. Please visit the moderation panel:
tr[0]: Şu an için %s tane yorum onay için bekliyor. Lütfen denetleme panosunu ziyaret edin:
tr[1]: Şu an için %s tane yorum onay için bekliyor. Lütfen denetleme panosunu ziyaret edin:

en: Custom Link
tr: Özel bağlantı

en: Custom Links
tr: Özel bağlantılar

en: Custom Menu
tr: Özel menü

en: Custom Size
tr: Özel boyut

en: Custom URL
tr: Özel adres

en: Custom color
tr: Özel renk

en: Customize
tr: Özelleştir

en: Customize: %s
tr: Özelleştir: %s

en: Customizer
tr: Özelleştirici

en: Customizing
tr: Özelleştirme

en: Customizing &#9656; %s
tr: Özelleştirilen &#9656; %s

en: Cut
tr: Kes

en: Cut table row
tr: Tablo satırını kes

en: Dashboard
tr: Başlangıç

en: Database Error
tr: Veritabanı hatası

en: Date Format
tr: Tarih Biçimi

en: Day: %s
tr: Gün :%s

en: December
tr: Aralık

[ctx: December abbreviation]
en: Dec
tr: Ara

en: Decrease indent
tr: Girintiyi azalt

en: Default
tr: Varsayılan

en: Default shortcuts,
tr: varsayılan kısayollar,

en: Delete Menu
tr: Menüyü sil

en: Delete Permanently
tr: Kalıcı olarak sil

en: Delete Selected
tr: Seçili olanları sil

en: Delete column
tr: Sütun sil

en: Delete it: %s
tr: Sil: %s

en: Delete row
tr: Satırı sil

en: Delete table
tr: Tabloyu sil

en: Deleted text (strikethrough)
tr: Silinmiş metin (üstü çizili)

en: Describe this audio file&hellip;
tr: Bu ses dosyasını tarif edin&hellip;

en: Describe this media file&hellip;
tr: Bu ortam dosyasını tarif edin&hellip;

en: Describe this video&hellip;
tr: Bu videoyu tarif edin&hellip;

en: Description
tr: Tanım

en: Deselect
tr: Seçimi kaldır

en: Destination directory for file streaming does not exist or is not writable.
tr: Dosya akışı için belirtilen hedef dizin yok ya da yazılabilir değil.

en: Dimensions
tr: Boyutlar

en: Dimensions:
tr: Ölçüler:

en: Dismiss
tr: Gizle

en: Dismiss Errors
tr: Hataları gizle

en: Dismiss this notice.
tr: Bu mesajı gizle.

en: Display Header Text
tr: Üst kısım metnini göster

en: Display Settings
tr: Görünüm ayarları

en: Display as dropdown
tr: Açılır menü olarak göster

en: Display item author if available?
tr: Nesne yazarını mümkünse göstersin mi?

en: Display item content?
tr: Nesne içeriğini göstersin mi?

en: Display item date?
tr: Nesne tarihini göstersin mi?

en: Display post date?
tr: Yazı tarihi görüntülensin mi?

en: Distraction-free writing mode
tr: Dikkat dağıtmayı engelleyici yazım modu

en: Do not deregister the %1$s script in the administration area. To target the frontend theme, use the %2$s hook.
tr: Yönetim alanında %1$s betiğini kayıtlardan çıkarmayın. Ön yüz temasını hedeflemek için %2$s kancasını kullanın.

en: Do not pass style tags to wp_add_inline_style().
tr: wp_add_inline_style() ile stil etiketleri aktarmayın.

en: Do you really want to <a href='%s'>log out</a>?
tr: Gerçekten <a href='%s'>çıkış</a> yapmak istiyor musunuz?

en: Document properties
tr: Belge özellikleri

en: Documentation
tr: Belgeler

en: Does the user %1$s have permission to use the %2$s database?
tr: %1$s kullanıcısının %2$s veritabanına erişim izni var mı?

en: Done
tr: Bitti

en: Download File
tr: Dosyayı indir

en: Download Video
tr: Videoyu indir

en: Draft
tr: Taslak

en: Draft <span class="count">(%s)</span> | Drafts <span class="count">(%s)</span>
tr[0]: Taslak <span class="count">(%s)</span>
tr[1]: Taslak <span class="count">(%s)</span>

en: Drag and drop to reorder media files.
tr: Ortam dosyalarını yeniden sıralamak için sürükleyip bırakın.

en: Drag and drop to reorder tracks.
tr: İzlerin sıralamasını değiştirmek için sürükle bırak.

en: Drag and drop to reorder videos.
tr: Video sıralamasını değiştirmek için sürükle bırak.

en: Drop files anywhere to upload
tr: Yüklemek istediğiniz dosyaları herhangi bir yere sürükleyip bırakın

en: Drop files to upload
tr: Yüklemek için dosyaları sürükleyip bırakın

en: Duplicate comment detected; it looks as though you&#8217;ve already said that!
tr: Tekrar edilen yorum bulundu; görünen o ki bu yorumu daha önceden zaten yapmışsınız!

en: ERROR: The themes directory is either empty or doesn&#8217;t exist. Please check your installation.
tr: HATA: tema klasörü boş ya da mevcut değil. Lütfen kurulumunuzu kontrol edin.

en: ERROR: This is not a valid feed template.
tr: HATA: Geçerli bir besleme şablonu değil.

en: Edit
tr: Düzenle

en: Edit Audio Playlist
tr: Ses oynatma listesini düzenle

en: Edit Category
tr: Kategoriyi Düzenle

en: Edit Gallery
tr: Galeriyi Düzenle

en: Edit Image
tr: Resmi Düzenle

en: Edit Link Category
tr: Bağlantı Kategorisini Düzenle

en: Edit Media
tr: Ortamı Düzenle

en: Edit My Profile
tr: Profilimi düzenle

en: Edit Original
tr: Orijinali düzenle

en: Edit Page
tr: Sayfayı Düzenle

en: Edit Post
tr: Yazıyı Düzenle

en: Edit Selection
tr: Seçimi düzenle

en: Edit Site
tr: Siteyi düzenle

en: Edit Tag
tr: Etiketi Düzenle

en: Edit This
tr: Düzenle

en: Edit Video Playlist
tr: Video listesi düzenle

en: Edit menu item: %1$s (%2$s)
tr: Menü elemanını düzenle: %1$s (%2$s)

en: Edit more details
tr: Daha fazla detay düzenle

en: Edit next media item
tr: Sonraki ortam dosyasını düzenle

en: Edit previous media item
tr: Önceki ortam dosyasını düzenle

en: Editor menu (when enabled)
tr: Düzenleyici menüsü (etkin olduğunda)

en: Editor toolbar
tr: Düzenleyici araç çubuğu

en: Either there are no posts, or something went wrong.
tr: Hiç yazı yok veya bir şeyler ters gitti.

en: Elements path
tr: Eleman yolu

en: Email
tr: E-posta

en: Email&nbsp;Address:
tr: E-posta&nbsp;Adresi

en: Email: %s
tr: E-posta: %s

en: Embed
tr: Göm

en: Embed Media Player
tr: Ortam oynatıcısını göm

en: Embed or Link
tr: Göm ya da bağlantı ver

en: Embedded WordPress Post
tr: Gömülü WordPress yazısı

en: Emoticons
tr: İfadeler

en: Empty Term
tr: Boş Terim

en: Empty filename
tr: Boş dosya ismi

en: Encoding
tr: Kodlama

en: Enter a description of the image
tr: Resim için bir açıklama girin

en: Enter the RSS feed URL here:
tr: RSS beslemesinin URL adresini buraya girin:

en: Enter the URL
tr: URL'yi girin

en: Enter the URL of the image
tr: Resmin URL'sini girin

en: Enter the destination URL
tr: Varış adresini girin

en: Enter your new password below.
tr: Yeni parolanızı aşağıya giriniz.

en: Enter your password to view comments.
tr: Yorumları görmek için parolanızı girin.

en: Entries (RSS)
tr: Girdiler (RSS)

en: Entries <abbr title="Really Simple Syndication">RSS</abbr>
tr: Yazılar <abbr title="Really Simple Syndication">RSS</abbr>

en: Entries from any RSS or Atom feed.
tr: Herhangi bir RSS ya da Atom beslemesinden içerikler.

en: Error establishing a database connection
tr: Veritabanı bağlantısı kurulurken hata oluştu

en: Error reconnecting to the database
tr: Veritabanı bağlantısı kurulurken hata oluştu

en: Error while saving the changes.
tr: Değişiklikleri kaydederken hata oluştu.

en: Excerpt
tr: Özet

en: Exclude:
tr: Ayrı tut:

en: Expand Sidebar
tr: Yan menüyü genişlet

en: F j, Y
tr: j F Y

en: F j, Y g:i a
tr: j F Y H:i

en: F, Y
tr: F Y

en: Failed to delete the page.
tr: Sayfa silme başarısız oldu.

en: Failed to write request to temporary file.
tr: İstek geçici dosyaya yazılamadı.

en: Featured Image
tr: Öne çıkan görsel

en: February
tr: Şubat

[ctx: February abbreviation]
en: Feb
tr: Şub

en: Feed for all posts filed under %s
tr: %s kategorisi altındaki tüm yazılar için besleme

en: Feedback
tr: Geri besleme

en: File &#8220;%s&#8221; doesn&#8217;t exist?
tr: Dosya &#8220;%s&#8221; mevcut değil mi?

en: File &#8220;%s&#8221; is not an image.
tr: Dosya &#8220;%s&#8221; bir resim değil.

en: File canceled.
tr: Dosya iptal edildi.

en: File doesn&#8217;t exist?
tr: Dosya yok mu?

en: File is not an image.
tr: Dosya bir görsel değil.

en: File name:
tr: Dosya adı:

en: File size:
tr: Dosya boyutu:

en: File type:
tr: Dosya türü:

en: Filter by date
tr: Tarihe göre filtrele

en: Filter by type
tr: Türe göre filtrele

en: Filter pages list
tr: Sayfa listesini filtrele

en: Filter posts list
tr: Yazı listesini filtrele

en: Find and replace
tr: Bul ve değiştir

en: First Post
tr: İlk yazı

en: Fixed
tr: Sabit

en: Focus shortcuts:
tr: Odak kısayolları:

en: Font Family
tr: Yazı tipi

en: Font Sizes
tr: Yazı boyutu

en: For some strange yet very annoying reason, this post could not be edited.
tr: Bilinmeyen bir sebepten dolayı bu yazı düzenlenemedi.

en: Fri
tr: Cum

en: Friday
tr: Cuma

[ctx: Friday initial]
en: F
tr: C

en: Front page
tr: Ön sayfa

en: Front page displays
tr: Ön sayfa görünümleri

en: Full Size
tr: Tam Boy

en: Fullscreen
tr: Tam ekran

en: Gallery Settings
tr: Galeri ayarları

en: General
tr: Genel

en: Genre
tr: Tür

en: Get <em>another</em> %s site in seconds
tr: Saniyeler içinde <em>bir başka</em> %s sitesi edinin

en: Get New Password
tr: Yeni Parola Alın

en: Get your own %s account in seconds
tr: Saniyeler içinde kendi %s hesabınızı açın

en: Gimme a site!
tr: Bana bir site ver!

en: Give the feed a title (optional):
tr: Besleme başlığı girin (tercihe bağlı):

en: Go Fullscreen
tr: Tam ekrana geç

en: Greetings Site Administrator! You are currently allowing &#8220;%s&#8221; registrations. To change or disable registration go to your <a href="%s">Options page</a>.
tr: Merhaba site yöneticisi! &#8220;%s&#8221; kayıtlarına izin veriyorsunuz. Değiştirmek ya da kayıtları kapatmak için <a href="%s">Seçenekler sayfanıza</a> gidin.

en: Grid View
tr: Izgara görünümü

en: HTML Embed
tr: HTML Gömme

[ctx: HTML elements]
en: Inline
tr: Satır içi

[ctx: HTML tag]
en: Address
tr: Adres

[ctx: HTML tag]
en: Preformatted
tr: Önceden biçimlenmiş

en: HTTP error.
tr: HTTP hatası.

en: Have you entered your email correctly? You have entered %s, if it&#8217;s incorrect, you will not receive your email.
tr: E-posta adresinizi doğru girdiğinizden emin misiniz? Siz %s girmişsiniz, eğer yanlış bir e-posta girdiyseniz e-posta alamayacaksınız.

en: Header
tr: Üst Kısım

en: Header Image
tr: Üst kısım görseli

en: Header Text Color
tr: Başlık metin rengi

en: Header cell
tr: Başlık hücresi

en: Heading 1
tr: Başlık 1

en: Heading 2
tr: Başlık 2

en: Heading 3
tr: Başlık 3

en: Heading 4
tr: Başlık 4

en: Heading 5
tr: Başlık 5

en: Heading 6
tr: Başlık 6

en: Height
tr: Yükseklik

en: Help
tr: Yardım

en: Hex Value
tr: Hex değeri

en: Hi ###USERNAME###,
    
    This notice confirms that your email was changed on ###SITENAME###.
    
    If you did not change your email, please contact the Site Administrator at
    ###ADMIN_EMAIL###
    
    This email has been sent to ###EMAIL###
    
    Regards,
    All at ###SITENAME###
    ###SITEURL###
tr: Merhaba ###USERNAME###,
    
    Bu bilgi ###SITENAME### sitesinde e-postanızın değiştiğini bildirmek içindir.
    
    Eğer e-postanızı değiştirmediyseniz ###ADMIN_EMAIL### adresinden yönetici ile iletişime geçebilirsiniz
    
    Bu e-posta ###EMAIL### adresine gönderilmiştir,
    
    Saygılar,
    ###SITENAME###
    ###SITEURL###

en: Hi ###USERNAME###,
    
    This notice confirms that your password was changed on ###SITENAME###.
    
    If you did not change your password, please contact the Site Administrator at
    ###ADMIN_EMAIL###
    
    This email has been sent to ###EMAIL###
    
    Regards,
    All at ###SITENAME###
    ###SITEURL###
tr: Merhaba ###USERNAME###,
    
    Bu bilgi ###SITENAME### sitesinde parolanızın değiştiğini bilgidirmek içindir.
    
    Eğer parolanızı değiştirmediyseniz ###ADMIN_EMAIL### adresinden yönetici ile iletişime geçebilirsiniz
    
    Bu e-posta ###EMAIL### adresine gönderilmiştir,
    
    Saygılar,
    ###SITENAME### ahalisi
    ###SITEURL###

en: Hide
tr: Gizle

en: Hide header image
tr: Üst kısım görselini gizle

en: Hide image
tr: Görseli gizle

en: Hide password
tr: Parolayı gizle

en: Hint: The password should be at least twelve characters long. To make it stronger, use upper and lower case letters, numbers, and symbols like ! " ? $ % ^ &amp; ).
tr: İpucu: Parola en az on iki karakter uzunluğunda olmalıdır. Daha güçlü olması için büyük harf, küçük harf, rakamlar ve ! " ? $ % ^ &amp; ) vb semboller kullanabilirsiniz.

en: Home
tr: Başlangıç

en: Horizontal line
tr: Yatay çizgi

en: Horizontal space
tr: Yatay boşluk

en: How many items would you like to display?
tr: Kaç öğe görünmesini istiyorsunuz?

en: Howdy USERNAME,
    
    Your new SITE_NAME site has been successfully set up at:
    BLOG_URL
    
    You can log in to the administrator account with the following information:
    
    Username: USERNAME
    Password: PASSWORD
    Log in here: BLOG_URLwp-login.php
    
    We hope you enjoy your new site. Thanks!
    
    --The Team @ SITE_NAME
tr: Merhaba USERNAME,
    
    Yeni siteniz SITE_NAME başarıyla kuruldu, adresi:
    BLOG_URL
    
    Aşağıdaki bilgiler ile yönetici hesabına giriş yapabilirsiniz:
    
    Kullanıcı adı: USERNAME
    Parola: PASSWORD
    Giriş adresi: BLOG_URLwp-login.php
    
    Yeni sitenizi seveceğinizi umuyoruz. Teşekkürler!
    
    --SITE_NAME ekibi

en: Howdy USERNAME,
    
    Your new account is set up.
    
    You can log in with the following information:
    Username: USERNAME
    Password: PASSWORD
    LOGINLINK
    
    Thanks!
    
    --The Team @ SITE_NAME
tr: Merhaba USERNAME,
    
    Yeni hesabınız oluşturuldu.
    
    Aşağıdaki bilgiler ile giriş yapabilirsiniz:
    Kullanıcı adı: USERNAME
    Parola: PASSWORD
    LOGINLINK
    
    Teşekkürler
    
    --SITE_NAME ekibi

en: Howdy, %1$s
tr: Selam, %1$s

en: IO error.
tr: Dosya okuma/yazma hatası.

en: If this was a mistake, just ignore this email and nothing will happen.
tr: Eğer bir hata sonucu bu e-postayı aldıysanız, göz ardı edin. Hiç bir şey olmayacaktır.

en: If you are the owner of this network please check that MySQL is running properly and all tables are error free.
tr: Eğer bu ağın sahibi sizseniz lütfen MySQL sunucusunun düzgün çalıştığından ve tablolarınızın hatasız olduğundan emin olun.

en: If you do not activate your site within two days, you will have to sign up again.
tr: Eğer iki gün içinde sitenizi etkinleştirmezseniz, tekrar hesap oluşturmak zorunda kalacaksınız.

en: If you do not activate your username within two days, you will have to sign up again.
tr: Kullanıcı adınızı iki gün içinde etkinleştirmezseniz, yeniden kayıt olmanız gerekecek.

en: If you don&#8217;t know how to set up a database you should <strong>contact your host</strong>. If all else fails you may find help at the <a href="%s">WordPress Support Forums</a>.
tr: Eğer bir veritabanını nasıl kuracağınızı bilmiyorsanız <strong>servis sağlayıcınızla irtibat kurmalısınız</strong>. Eğer her şey kötü giderse <a href="%s">WordPress destek forumlarından</a> yardım arayabilirsiniz.

en: If you haven&#8217;t received your email yet, there are a number of things you can do:
tr: Eğer hala e-postanızı almadıysanız, yapabileceğiniz bir kaç şey var:

en: If you&#8217;re looking to paste rich content from Microsoft Word, try turning this option off. The editor will clean up text pasted from Word automatically.
tr: Eğer Microsoft Word uygulamasından zengin bir içerik yapıştırmaya çalışıyorsanız bu özelliği kapatın. Düzenleyici Word&#8217;den yapıştırılan metinleri otomatik temizler.

en: If you&#8217;re not going to use a great site domain, leave it for a new user. Now have at it!
tr: Eğer gerçekten harika bir alan adı kullanmayacaksanız, bırakın yeni bir kullanıcı kullansın.

en: If you&#8217;re still stuck with this message, then check that your database contains the following tables:
tr: Eğer bu mesaja takılıp kaldıysanız, o zaman veritabanında aşağıdaki tablolar var mı kontrol edin:

en: If you&#8217;re unsure what these terms mean you should probably contact your host. If you still need help you can always visit the <a href="%s">WordPress Support Forums</a>.
tr: Eğer bu terimlerin ne anlama geldiğini bilmiyorsanız servis sağlayıcınız ile irtibata geçmelisiniz. Eğer hala yardıma ihtiyacınız varsa <a href="%s">WordPress destek forumları</a>nı ziyaret edebilirsiniz.

en: If your site does not display, please contact the owner of this network.
tr: Eğer siteniz görüntülenmiyorsa lütfen ağ sahibi ile iletişim kurun.

en: Image
tr: Resim

en: Image <span class="count">(%s)</span> | Images <span class="count">(%s)</span>
tr[0]: Görsel <span class="count">(%s)</span>
tr[1]: Görsel <span class="count">(%s)</span>

en: Image CSS Class
tr: Görsel CSS sınıfı

en: Image Details
tr: Görsel detayları

en: Image Editor Save Failed
tr: Görsel düzenleyici kaydetme başarısız

en: Image Title Attribute
tr: Görsel başlık özelliği

en: Image URL
tr: Resim Adresi

en: Image crop failed.
tr: Görsel kırpma başarısız.

en: Image default align
tr: Varsayılan görsel hizalaması

en: Image default link type
tr: Varsayılan görsel bağlantı tipi

en: Image default size
tr: Varsayılan görsel boyutu

en: Image description
tr: Resim açıklaması

en: Image flip failed.
tr: Görsel çevirme başarısız.

en: Image resize failed.
tr: Görsel boyutlandırma başarısız.

en: Image rotate failed.
tr: Görsel döndürme başarısız.

en: Images
tr: Resimler

en: In %1$s, use the %2$s method, not the %3$s function. See %4$s.
tr: %1$s için %2$s yordamını kullanın, %3$s fonksiyonunu kullanmayın. %4$s adresine bir göz atın.

en: Incorrect username or password.
tr: Geçersiz kullanıcı adı ya da parola.

en: Increase indent
tr: Girintiyi artır

en: Inline toolbar (when an image, link or preview is selected)
tr: Dahili araç çubuğu (bir görsel, bağlantı ya da önizleme seçili olduğunda)

en: Insert Media
tr: Ortam ekle

en: Insert Page Break tag
tr: Sayfa Sonu etiketi Ekle

en: Insert Read More tag
tr: Daha fazla oku etiketi ekle

en: Insert audio playlist
tr: Ses oynatma listesi ekle

en: Insert column after
tr: Ardına sütun ekle

en: Insert column before
tr: Önüne sütun ekle

en: Insert date/time
tr: Tarih/zaman ekle

en: Insert from URL
tr: URL&#8217;den ekle

en: Insert gallery
tr: Galeri ekle

en: Insert image
tr: Görsel ekle

en: Insert into page
tr: Sayfaya ekle

en: Insert into post
tr: Yazıya ekle

en: Insert link
tr: Bağlantı ekle

en: Insert row after
tr: Ardına satır ekle

en: Insert row before
tr: Önüne satır ekle

en: Insert table
tr: Tablo ekle

en: Insert video
tr: Video ekle

en: Insert video playlist
tr: Video listesini ekle

en: Insert/edit image
tr: Resim ekle/düzenle

en: Insert/edit link
tr: Bağlantı Ekle/Düzenle

en: Insert/edit video
tr: Video ekle/düzenle

en: Inserted text
tr: Eklenen metin

en: Insufficient arguments passed to this XML-RPC method.
tr: Bu XML-RPC metoduna yetersiz parametre geçildi.

en: Invalid Taxonomy
tr: Geçersiz Sınıflandırma

en: Invalid activation key.
tr: Geçersiz etkinleştirme anahtarı.

en: Invalid attachment ID.
tr: Geçersiz ekli dosya numarası.

en: Invalid author ID.
tr: Geçersiz yazar NO.

en: Invalid comment ID.
tr: Geçersiz yorum numarası.

en: Invalid comment status.
tr: Geçersiz yorum durumu.

en: Invalid file type
tr: Geçersiz dosya türü

en: Invalid key
tr: Geçersiz anahtar

en: Invalid menu ID.
tr: Geçersiz menü no.

en: Invalid object ID
tr: Geçersiz nesne numarası

en: Invalid parameter(s): %s
tr: Geçersiz parametre(ler): %s

en: Invalid parameter.
tr: Geçersiz parametre.

en: Invalid post ID.
tr: Geçersiz yazı numarası.

en: Invalid post format
tr: Geçersiz yazı biçimi

en: Invalid post type
tr: Geçersiz yazı tipi

en: Invalid post type.
tr: Geçersiz yazı türü.

en: Invalid post.
tr: Geçersiz yazı.

en: Invalid shortcode name: %s. Do not use spaces or reserved characters: & / < > [ ]
tr: Geçersiz kısa kod ismi: %s. Boşluk karakteri ya da yasaklı karakter kullanmayın: & / < > [ ]

en: Invalid shortcode name: Empty name given.
tr: Geçersiz kısa kod ismi: Boş isim verilmiş.

en: Invalid taxonomy
tr: Geçersiz sınıflandırma

en: Invalid taxonomy: %s.
tr: Geçersiz sınıflandırma: %s.

en: Invalid term ID
tr: Geçersiz terim NO'su

en: Invalid user ID.
tr: Geçersiz Kullanıcı No.

en: Invalid value %1$s for %2$s. Expected value should be between %3$s and %4$s.
tr: %2$s için geçersiz değer %1$s. Beklenen değer %3$s ile %4$s aralığında olmalı.

en: Is there no link to us?
tr: Bize hiç bağlantı veren yok mu?

en: It looks like nothing was found at this location. Maybe try visiting %s directly?
tr: Burada bir şey bulunamadı. Belki %s adresini direkt ziyaret etseniz daha iyi olabilir.

en: Italic
tr: Eğik

en: JSONP support is disabled on this site.
tr: JSONP desteği bi sitede etkin değil.

en: January
tr: Ocak

[ctx: January abbreviation]
en: Jan
tr: Oca

en: JavaScript must be enabled to use this feature.
tr: Gelecekte bu özelliğin kullanılabilmesi için JavaScript etkin olmalıdır.

en: July
tr: Temmuz

[ctx: July abbreviation]
en: Jul
tr: Tem

en: June
tr: Haziran

[ctx: June abbreviation]
en: Jun
tr: Haz

en: Just a username, please.
tr: Sadece kullanıcı adı, lütfen.

en: Justify
tr: İki yana yasla

en: Keyboard Shortcuts
tr: Tuş takımı kısayolları

en: Keywords
tr: Anahtar kelimeler

en: Large
tr: Büyük

en: Large size image height
tr: Büyük boyut görsel yüksekliği

en: Large size image width
tr: Büyük boyutta görsel genişliği

en: Last Post
tr: Son Yazı

en: Last updated
tr: Son güncellenme

en: Last updated: %s
tr: Son güncellenme: %s

en: Leave a Comment
tr: Yorum Yapın

en: Leave a Reply
tr: Bir Cevap Yazın

en: Leave a Reply to %s
tr: %s için bir cevap yazın

en: Leave a comment
tr: Yorum yapın

en: Left
tr: Sol

en: Length:
tr: Süre:

en: Letter
tr: Harf

en: Link CSS Class
tr: CSS sınıfına bağlantı ver

en: Link Categories
tr: Bağlantı Kategorileri

en: Link Category
tr: Bağlantı kategorisi

en: Link ID
tr: Bağlantı no

en: Link Rel
tr: Bağlantı için Rel

en: Link Relationship (XFN)
tr: Bağlantı İlişkisi (XFN)

en: Link Target
tr: Bağlantı hedefi

en: Link Text
tr: Bağlantı metni

en: Link To
tr: Bağlantı

[ctx: Link anchor (TinyMCE)]
en: Anchor
tr: Bağlantı

[ctx: Link anchors (TinyMCE)]
en: Anchors
tr: Bağlantılar

en: Link rating
tr: Bağlantı puanı

en: Link title
tr: Bağlantı başlığı

en: Link to Attachment Page
tr: Ek sayfasına bağlantı

en: Link to Media File
tr: Ortam dosyasına bağlantı

en: Links
tr: Bağlantılar

en: Links for %s
tr: %s için bağlantılar

[ctx: Links widget]
en: Random
tr: Rastgele

en: List View
tr: Liste görünümü

en: List item
tr: Liste maddesi

en: Live Preview
tr: Canlı önizleme

en: Live Preview: %s
tr: Canlı önizleme: %s

en: Loading more results... please wait.
tr: Daha fazla sonuç yükleniyor... lütfen bekleyin.

en: Log In
tr: Giriş

en: Log Out
tr: Çıkış Yap

en: Log in
tr: Giriş

en: Log in to Reply
tr: Cevaplamak için giriş yapın

en: Log in to leave a Comment
tr: Yorum yapmak için giriş yapın

en: Log out
tr: Çıkış

en: Log out &raquo;
tr: Çıkış &raquo;

en: Log out of this account
tr: Bu hesaptan çıkış yap.

en: Logged in as %s.
tr: %s olarak giriş yapılmış.

en: Logged in as <a href="%1$s">%2$s</a>. <a href="%3$s" title="Log out of this account">Log out &raquo;</a>
tr: <a href="%1$s">%2$s</a> olarak giriş yapılmış. <a href="%3$s" title="Bu hesaptan çıkış yap">Çıkış &raquo;</a>

en: Login Address (URL)
tr: Giriş adresi (URL)

en: Login, RSS, &amp; WordPress.org links.
tr: Giriş, RSS ve WordPress.org bağlantıları.

en: Loop
tr: Döngü

en: Lost Password
tr: Kayıp Parola

en: Lost your password?
tr: Parolanızı mı unuttunuz?

en: Mail (will not be published)
tr: E-posta (yayımlanmayacak)

en: Maintenance
tr: Bakım

en: Manage Audio
tr: Ses dosyalarını yönet

en: Manage Comments
tr: Yorumları yönet

en: Manage Images
tr: Görselleri yönet

en: Manage Video
tr: Videoları yönet

en: Manual Offsets
tr: Manuel Ofsetler

en: March
tr: Mart

en: Match case
tr: Büyük küçük harf duyarlı

en: Maximum upload file size: %s.
tr: Yüklenebilecek en büyük dosya boyutu: %s.

en: May
tr: Mayıs

en: Media File
tr: Ortam dosyası

en: Media Library
tr: Ortam kütüphanesi

en: Medium
tr: Orta

en: Medium size image height
tr: Orta büyüklükte görsel yüksekliği

en: Medium size image width
tr: Orta boyut görsel genişliği

en: Medium-Large size image height
tr: Orta-büyük boyut görsel yüksekliği

en: Medium-Large size image width
tr: Orta-büyük boyut görsel genişliği

en: Memory exceeded. Please try another smaller file.
tr: Bellek sınırı aşıldı. Lütfen daha küçük bir dosya deneyin.

en: Menu
tr: Menü

en: Menu Locations
tr: Menü konumları

en: Menu Name
tr: Menü ismi

en: Menu Options
tr: Menü Seçenekleri

en: Menu created
tr: Menü oluşturuldu

en: Menu deleted
tr: Menü silindi

en: Menu item added
tr: Menü elemanı eklendi

en: Menu item deleted
tr: Menü elemanı silindi

en: Menu item is now a sub-item
tr: Menü elemanı artık alt eleman

en: Menu item moved down
tr: Menü elemanı aşağı taşındı

en: Menu item moved out of submenu
tr: Menü elemanı alt menünün dışına taşındı

en: Menu item moved up
tr: Menü elemanı yukarı taşındı

en: Menu locations
tr: Menü konumları

en: Menu options
tr: Menü seçenekleri

en: Menus
tr: Menüler

en: Menus can be displayed in locations defined by your theme or in <a href="%s">widget areas</a> by adding a &#8220;Custom Menu&#8221; widget.
tr: Menüler temanızda belirlenen alanlarda ya da &#8220;Özel Menü&#8221; bileşeni ile <a href="%s">bileşen alanlarında</a> görüntülenirler.

en: Menus can be displayed in locations defined by your theme.
tr: Menüler temanızda belirlenen alanlarda görüntülenirler

en: Merge table cells
tr: Tablo hücrelerini birleştir

en: Metadata
tr: Meta bilgileri

en: Middle
tr: Orta

en: Missing Attachment
tr: Kayıp Dosya Eki

[ctx: Missing menu name.]
en: (unnamed)
tr: (adsız)

en: Missing parameter(s): %s
tr: Eksik parametre(ler): %s

en: Mission complete. Message %s deleted.
tr: Görev tamam. %s mesajı silindi.

en: Mon
tr: Pts

en: Monday
tr: Pazartesi

[ctx: Monday initial]
en: M
tr: P

en: Month: %s
tr: Aylar: %s

en: Move down
tr: Aşağı indir

en: Move down one
tr: Bir aşağı taşı

en: Move one level down
tr: Bir seviye aşağı taşı

en: Move one level up
tr: Bir seviye yukarı taşı

en: Move out from under %s
tr: %s altından çıkar

en: Move to another area&hellip;
tr: Başka bir alana taşıyın&hellip;

en: Move to the top
tr: En üste taşı

en: Move under %s
tr: %s altına taşı

en: Move up
tr: Yukarı çıkar

en: Move up one
tr: Bir yukarı taşı

[ctx: Move widget]
en: Move
tr: Taşı

[ctx: Multisite active signup type]
en: all
tr: hepsi

[ctx: Multisite active signup type]
en: none
tr: hiçbiri

[ctx: Multisite active signup type]
en: user
tr: kullanıcı

en: Must be at least 4 characters, letters and numbers only. It cannot be changed, so choose carefully!
tr: En az dört karakter uzunluğunda, sadece harfler ve rakamlardan oluşmalıdır. Daha sonra değiştirilemeyeceği için dikkatli seçin!

en: Mute
tr: Sessiz

en: Mute Toggle
tr: Sesi kapat/aç

en: My Sites
tr: Sitelerim

en: Name
tr: İsim

[ctx: Name for the Text editor tab (formerly HTML)]
en: Text
tr: Metin

[ctx: Name of link anchor (TinyMCE)]
en: Name
tr: İsim

en: Navigation Label
tr: Dolaşım etiketi

en: Navigation Menu
tr: Dolaşım menüsü

en: Navigation Menu Item
tr: Dolaşım menüsü elemanı

en: Navigation Menu Items
tr: Dolaşım menüsü elemanları

en: Navigation Menus
tr: Dolaşım menüleri

en: Need more help? <a href='%s'>We got it</a>.
tr: Daha fazla yardım mı lazım? <a href='%s'>Bizde mevcut</a>.

en: Network Admin
tr: Ağ yöneticisi

en: Network Admin: %s
tr: Ağ yöneticisi: %s

en: New %1$s Site: %2$s
tr: Yeni %1$s site: %2$s

en: New %1$s User: %2$s
tr: Yeni %1$s Kullanıcı: %2$s

en: New Category Name
tr: Yeni kategori ismi

en: New Link Category Name
tr: Yeni bağlantı kategorisi ismi

en: New Page
tr: Yeni Sayfa

en: New Post
tr: Yeni Yazı

en: New Site Registration: %s
tr: Yeni site kaydı: %s

en: New Site: %1$s
    URL: %2$s
    Remote IP: %3$s
    
    Disable these notifications: %4$s
tr: Yeni Site: %1$s
    URL: %2$s
    Uzak IP: %3$s
    
    Bu bildirimleri devre dışı bırak: %4$s

en: New Tag Name
tr: Yeni etiket ismi

en: New User Registration: %s
tr: Yeni Kullanıcı Kaydı: %s

en: New User: %1$s
    Remote IP: %2$s
    
    Disable these notifications: %3$s
tr: Yeni Kullanıcı: %1$s
    Uzak IP: %2$s
    
    Bu bildirimleri devre dışı bırak: %3$s

en: New comment on your post "%s"
tr: "%s" yazınızda yeni yorum

en: New document
tr: Yeni belge

en: New menu name
tr: Yeni menü ismi

en: New password
tr: Yeni parola

en: New pingback on your post "%s"
tr: "%s" yazınızda yeni geri bildirim

en: New trackback on your post "%s"
tr: "%s" yazınızda yeni geri izleme

en: New user registration on your site %s:
tr: %s siteniz için yeni kullanıcı kaydı:

en: Newer Comments &raquo;
tr: Yeni Yorumlar &raquo;

en: Newer comments
tr: Daha yeni yorumlar

en: Newer posts
tr: Daha yeni yazılar

en: Next
tr: Sonraki

en: Next &gt;
tr: Sonraki &gt;

en: Next &raquo;
tr: Sonraki &raquo;

en: Next Page &raquo;
tr: Sonraki Sayfa &raquo;

en: Next Post
tr: Sonraki Yazı

en: Next page
tr: Sonraki sayfa

en: Nicename may not be longer than 50 characters.
tr: Güzel isim 50 karakterden uzun olmamalı.

en: No
tr: Hayır

en: No %1$s was set in the arguments array for the "%2$s" sidebar. Defaulting to "%3$s". Manually set the %1$s to "%3$s" to silence this notice and keep existing sidebar content.
tr: "%2$s" yan sütunu için %1$s parametre dizisi belirtilmemiş. "%3$s" varsayılanlara dönülüyor. %1$s değerlerini kendiniz "%3$s" olarak düzenleyip, bu mesajı gizleyebilir ve var olan yan sütun içeriğini koruyabilirsiniz.

en: No Comments
tr: Yorum Yapılmamış

en: No Comments<span class="screen-reader-text"> on %s</span>
tr: Yorum yok<span class="screen-reader-text"> %s</span>

en: No Repeat
tr: Tekrar yok

en: No alignment
tr: Hizalama yok

en: No categories
tr: Kategori yok

en: No categories found.
tr: Kategori bulunamadı.

en: No color
tr: Renk yok

en: No comments yet.
tr: Henüz yorum yapılmamış.

en: No editor could be selected.
tr: Hiç bir düzenleyici seçilemedi

en: No file selected
tr: Dosya seçilmedi

en: No image selected
tr: Görsel seçilmedi

en: No image set
tr: Görsel belirlenmedi

en: No items
tr: Eleman yok

en: No items found.
tr: Herhangi bir öğe bulunamadı.

en: No media attachments found.
tr: Ortam eki bulunamadı.

en: No menus have been created yet. <a href="%s">Create some</a>.
tr: Henüz hiç menü oluşturulmamış. <a href="%s">Bir tane oluşturun</a>.

en: No more comments found.
tr: Daha fazla yorum bulunamadı.

en: No pages found in Trash.
tr: Çöp kutusu içinde bulunan sayfa yok.

en: No pages found.
tr: Sayfa bulunamadı.

en: No posts found in Trash.
tr: Çöp kutusu içinde bulunan yazı yok.

en: No posts found.
tr: Hiç yazı bulunamadı.

en: No results found.
tr: Hiçbir sonuç bulunamadı.

en: No route was found matching the URL and request method
tr: İstek yöntemi ve bağlantıyla eşleşen güzergah bulunumadı

en: No search term specified. Showing recent items.
tr: Arama kriteri belirtilmemiş. En güncel öğeler gösteriliyor.

en: No tags
tr: Etiket yok

en: No tags found.
tr: Etiket bulunamadı.

en: Nonbreaking space
tr: Kesintisiz boşluk

en: None
tr: Hiçbiri

en: November
tr: Kasım

[ctx: November abbreviation]
en: Nov
tr: Kas

en: Number of comments to show:
tr: Gösterilecek yorum sayısı:

en: Number of items found: %d
tr: Bulunan öge sayısı: %d

en: Number of links to show:
tr: Gösterilecek bağlantı sayısı:

en: Number of posts to show:
tr: Gösterilecek yazı sayısı:

en: Numbered list
tr: Numaralı liste

en: OK
tr: Tamam

en: October
tr: Ekim

[ctx: October abbreviation]
en: Oct
tr: Eki

en: Older comments
tr: Daha eski yorumlar

en: Older posts
tr: Daha eski yazılar

en: On some systems the name of your database is prefixed with your username, so it would be like <code>username_%1$s</code>. Could that be the problem?
tr: Bazı sistemlerde veritabanı isimlerinin önünde kullanıcı adı ön ek olarak kullanılır, eğer böyleyse <code>username_%1$s</code> olabilir. Acaba problem bu olabilir mi?

en: Once Daily
tr: Günde Bir

en: Once Hourly
tr: Saatte Bir

en: One or more database tables are unavailable. The database may need to be <a href="%s">repaired</a>.
tr: Bir ya da daha fazla veritabanı tablosu kötü durumda. Veritabanın <a href="%s">tamir</a> edilmesi gerekiyor olabilir.

en: One response to %s
tr: %s için bir cevap

en: Only a static class method or function can be used in an uninstall hook.
tr: Bir kaldırma kancasında sadece statik sınıf metodu ya da fonksiyonu kullanılabilir.

en: Oops! That embed can&#8217;t be found.
tr: Amanın! Bu gömme işlemi bulunamadı.

en: Oops: %s
tr: Eyvah: %s

en: Open link in a new tab
tr: Bağlantıyı yeni sekmede aç

en: Open sharing dialog
tr: Paylaşma penceresini aç

en: Or link to existing content
tr: ya da var olan içeriğe bağlantı verin

en: Original: %s
tr: Orijinal: %s

en: Out from under %s
tr: %s altından dışarı

en: Page %s
tr: Sayfa %s

en: Page Archives
tr: Sayfa arşivleri

en: Page ID
tr: Sayfa NO

en: Page IDs, separated by commas.
tr: Sayfa numaraları, virgüllerle ayrılmış.

en: Page break
tr: Sayfa arası

en: Page not found
tr: Sayfa bulunamadı

en: Page order
tr: Sayfa sıralaması

en: Page title
tr: Sayfa başlığı

en: Pages
tr: Sayfalar

en: Pages list
tr: Sayfa listesi

en: Pages list navigation
tr: Sayfa listesi dolaşımı

en: Pages:
tr: Sayfalar:

en: Paragraph
tr: Paragraf

en: Parent Category
tr: Ebeveyn kategori

en: Parent Category:
tr: Ebeveyn kategori:

en: Parent Page:
tr: Ebeveyn sayfa:

en: Parent term does not exist.
tr: Ebeveyn terim bulunmuyor.

en: Passing an integer number of posts is deprecated. Pass an array of arguments instead.
tr: Tam sayı olarak yazı sayısını parametre geçmek artık kullanılmıyor. Bunun yerine parametre dizisi gönderin.

en: Password
tr: Parola

en: Password Lost and Changed for user: %s
tr: Şu kullanıcı için kayıp parola yenisiyle değiştirildi: %s

en: Password Lost and Found
tr: Kaybolan Parolalar Bulunur

en: Password Protected
tr: Parola Korumalı

en: Password Reset
tr: Parola sıfırla

en: Password reset is not allowed for this user
tr: Bu kullanıcı için parola sıfırlamaya izniniz yok

en: Password:
tr: Parola:

en: Paste
tr: Yapıştır

en: Paste as text
tr: Metin olarak yapıştır

en: Paste is now in plain text mode. Contents will now be pasted as plain text until you toggle this option off.
tr: Yapıştırma şu an yalın metin modunda. Siz bu ayarı kapatana kadar yapıştırılan içerikler yalın metin olarak yapıştırılacaklar.

en: Paste table row after
tr: Tablo satırını ardına yapıştır

en: Paste table row before
tr: Tablo satırını önüne yapıştır

en: Paste your embed code below:
tr: Gömme kodunuzu aşağı yapıştırın:

en: Pending <span class="count">(%s)</span> | Pending <span class="count">(%s)</span>
tr[0]: Kontrol bekleyen <span class="count">(%s)</span>
tr[1]: Kontrol bekleyen <span class="count">(%s)</span>

en: Pending Review
tr: İnceleme Bekliyor

en: Permalink saved
tr: Kalıcı bağlantı kaydedildi

en: Permalink: %s
tr: Kalıcı bağlantı: %s

en: Pingback excerpt:
tr: Özet Pingback:

en: Pingback from %1$s to %2$s registered. Keep the web talking! :-)
tr: %1$s adresinden %2$s adresine gönderilen pingback kaydedildi.

en: Pingback:
tr: Geri bildirim:

en: Play/Pause
tr: Oynat/duraklat

en: Playlist Settings
tr: Oynatma listesi ayarları

en: Please enter a site name.
tr: Lütfen bir site adı girin.

en: Please enter a site title.
tr: Lütfen bir site başlığı girin.

en: Please enter a username.
tr: Lütfen bir kullanıcı adı girin.

en: Please enter a valid email address.
tr: Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

en: Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.
tr: Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

en: Please include a %s template in your theme.
tr: Lütfen temanıza bir %s şablonu ekleyin.

en: Please log in again.
tr: Lütfen tekrar giriş yapın.

en: Please see <a href="%s">Debugging in WordPress</a> for more information.
tr: Daha fazla bilgi için lütfen <a href="%s">WordPress hata ayıklama</a> adresine bakın.

en: Please try again.
tr: Lütfen tekrar deneyin.

en: Please try uploading this file with the %1$sbrowser uploader%2$s.
tr: Lütfen dosyaları %1$starayıcı yükleyicisini%2$s kullanın.

en: Plugin Information:
tr: Eklenti Bilgisi:

en: Plugin updates may not complete if you navigate away from this page.
tr: Eğer bu sayfadan ayrılırsanız eklenti güncellemeleri tamamlanmayabilir.

en: Plugins
tr: Eklentiler

en: Popular Tags
tr: Popüler Etiketler

en: Possible reason: your host may have disabled the mail() function.
tr: Olası sebep: servis sağlayıcınız mail() fonksiyonunu engellemiş olabilir.

en: Post Archives
tr: Yazı arşivleri

en: Post Comment
tr: Yorum gönder

en: Post Thumbnail
tr: Yazı öne çıkan görseli

en: Post Type Archive
tr: Yazı tipi arşivi

[ctx: Post format]
en: Aside
tr: Kenar

[ctx: Post format]
en: Audio
tr: Ses

[ctx: Post format]
en: Chat
tr: Sohbet

[ctx: Post format]
en: Gallery
tr: Galeri

[ctx: Post format]
en: Image
tr: Görsel

[ctx: Post format]
en: Link
tr: Bağlantı

[ctx: Post format]
en: Quote
tr: Alıntı

[ctx: Post format]
en: Status
tr: Durum

en: Post navigation
tr: Yazı dolaşımı

en: Post type names must be between 1 and 20 characters in length.
tr: Yazı tipi uzunluğu 1 ile 20 karakter arasında olmalıdır.

en: Posted title:
tr: Gönderilen başlık:

en: Poster Image
tr: Poster görseli

en: Posts by %s
tr: %s tarafından yazılan yazılar

en: Posts list
tr: Yazı listesi

en: Posts list navigation
tr: Yazı listesi dolaşımı

en: Posts navigation
tr: Yazı dolaşımı

en: Posts page
tr: Yazı sayfası

en: Posts published on %s
tr: Yazılar %s tarihinde yayımlandı

en: Powered by <a href="%s" title="Powered by WordPress, state-of-the-art semantic personal publishing platform"><strong>WordPress</strong></a>
tr: <a href="%s" title="Sanat eseri anlamsal kişisel yayım platformu WordPress ile güçlendirilmiştir."><strong>WordPress</strong></a> ile güçlendirilmiştir.

en: Powered by WordPress
tr: WordPress'in desteğiyle

en: Powered by WordPress, state-of-the-art semantic personal publishing platform.
tr: WordPress&#8217;in desteğiyle, kişisel yayım ortamı.

en: Preload
tr: Ön yükleme

en: Press return or enter to open this panel
tr: Enter tuşu ile bu paneli açabilirsiniz

en: Press return or enter to open this section
tr: Bu bölümü açmak için enter tuşuna basın

en: Preview
tr: Önizleme

en: Preview as a browser icon
tr: Tarayıcı ikonu olarak önizleme

en: Preview as an app icon
tr: Uygulama ikonu olarak önizleme

en: Previewing theme
tr: Tema önizleme

en: Previous Post
tr: Önceki Yazı

en: Previous page
tr: Önceki sayfa

en: Print
tr: Yazdır

en: Privacy:
tr: Gizlilik:

en: Private
tr: Özel

en: Private <span class="count">(%s)</span> | Private <span class="count">(%s)</span>
tr[0]: Özel <span class="count">(%s)</span>
tr[1]: Özel <span class="count">(%s)</span>

en: Private: %s
tr: Özel: %s

en: Privately Published
tr: Özel olarak yayımlandı

en: Protected Comments: Please enter your password to view comments.
tr: Parola korumalı yorumlar: Lütfen yorumları görmek için parolayı giriniz.

en: Protected: %s
tr: Korumalı: %s

en: Public
tr: Herkese Açık

en: Public, Sticky
tr: Herkese Açık, Sabit

en: Publish
tr: Yayımla

en: Publish on:
tr: Yayımlanacağı tarih:

en: Published
tr: Yayımlanmış

en: Published <span class="count">(%s)</span> | Published <span class="count">(%s)</span>
tr[0]: Yayımlanmış <span class="count">(%s)</span>
tr[1]: Yayımlanmış <span class="count">(%s)</span>

en: Published on:
tr: Yayım tarihi:

en: RSS Error: %s
tr: RSS Hatası: %s

en: Random Order
tr: Karışık sıra

en: Randomize suggested headers
tr: Önerilen başlıklarda rastgele

en: Randomize uploaded headers
tr: Yüklenen başlıklarda rastgele

en: Randomizing suggested headers
tr: Varsayılan başlıklar rastgele

en: Randomizing uploaded headers
tr: Yüklenen başlıklar karıştırılıyor

en: Read more...
tr: Daha fazlasını oku...

en: Read the <a href="%s" target="_blank">bug report</a> page. Some of the guidelines there may help you figure out what went wrong.
tr: <a href="%s" target="_blank">Hata raporu</a> sayfasını okuyun. Oradaki bazı rehberler neyin yanlış gittiğini anlamanıza yardımcı olabilir.

en: Recent Comments
tr: Son Yorumlar

en: Recent Posts
tr: Son Yazılar

en: Redo
tr: İleri al

en: Register
tr: Kayıt Ol

en: Register For This Site
tr: Bu Siteye Üye Ol

en: Registration Form
tr: Kayıt Formu

en: Registration complete. Please check your email.
tr: Kayıt tamamlandı. Lütfen e-posta kutunuzu kontrol edin.

en: Registration confirmation will be emailed to you.
tr: Kayıt onayı size e-posta olarak gönderilecektir.

en: Registration has been disabled.
tr: Kayıt olma engellenmiş.

en: Remember Me
tr: Beni Hatırla

en: Remove
tr: Kaldır

en: Remove From Bulk Edit
tr: Toplu Düzenlemeden Çıkar

en: Remove Menu Item: %1$s (%2$s)
tr: Menü elemanını kaldır: %1$s (%2$s)

en: Remove audio source
tr: Ses kaynağını kaldır

en: Remove featured image
tr: Öne çıkarılmış görseli kaldır

en: Remove image
tr: Görseli kaldır

en: Remove link
tr: Bağlantıyı kaldır

en: Remove poster image
tr: Poster görselini kaldır

en: Remove video source
tr: Video kaynağını kaldır

en: Reorder menu items
tr: Menü elemanlarını yeniden sıralayın

[ctx: Reorder menu items in Customizer]
en: Reorder
tr: Yeniden sırala

en: Reorder mode closed
tr: Yeniden sıralama düzeni kapatıldı

en: Reorder mode enabled
tr: Yeniden sıralama düzeni etkin

en: Reorder widgets
tr: Bileşenleri yeniden sırala

[ctx: Reorder widgets in Customizer]
en: Reorder
tr: Yeniden sırala

en: Replace
tr: Değiştir

en: Replace Audio
tr: Sesi değiştir

en: Replace Image
tr: Görseli değiştir

en: Replace Video
tr: Videoyu değiştir

en: Reply
tr: Cevapla

en: Reply to %s
tr: Cevap %s

en: Required fields are marked %s
tr: Gerekli alanlar %s ile işaretlenmişlerdir

en: Reset Password
tr: Parolayı sıfırla

en: Restore last draft
tr: Son taslağa geri dön

en: Reverse order
tr: Sıralamayı ters çevir

en: Revision
tr: Sürüm

en: Revisions
tr: Sürümler

en: Rich Text Area. Press Alt-Shift-H for help
tr: Zengin metin editörü. Alt-Shift-H ile yardım alabilirsiniz

en: Right
tr: Sağ

en: Robots
tr: Robotlar

en: Row
tr: Satır

en: Row group
tr: Satır grubu

en: Row type
tr: Satır tipi

en: Rows
tr: Satırlar

en: Sat
tr: Cts

en: Saturday
tr: Cumartesi

[ctx: Saturday initial]
en: S
tr: C

en: Save
tr: Kaydet

en: Save &amp; Activate
tr: Kaydet ve etkinleştir

en: Save &amp; Publish
tr: Kaydet ve yayımla

en: Save Draft
tr: Taslak olarak Kaydet

en: Save and preview changes before publishing them.
tr: Yayımlanmadan önce kaydedip ön izleyin.

en: Save as Pending
tr: Bekliyor olarak Kaydet

en: Saved
tr: Kaydedildi

en: Saved.
tr: Kaydedildi.

en: Saving Draft&#8230;
tr: Taslak Kaydediliyor&#8230;

en: Saving...
tr: Kaydediyor...

en: Say It!
tr: Söyle!

en: Schedule
tr: Zamanla

en: Schedule for:
tr: Zamanla:

en: Scheduled <span class="count">(%s)</span> | Scheduled <span class="count">(%s)</span>
tr[0]: Zamanlanmış <span class="count">(%s)</span>
tr[1]: Zamanlanmış <span class="count">(%s)</span>

en: Scripts and styles should not be registered or enqueued until the %1$s, %2$s, or %3$s hooks.
tr: Betikler ve stiller %1$s, %2$s, ya da %3$s kancalarından önce kayıt edilmemeli ya da sıraya alınmamalıdır.

en: Scroll
tr: Kaydır

en: Search
tr: Ara

en: Search Categories
tr: Kategorilerde Ara

en: Search Link Categories
tr: Bağlantı kategorilerinde ara

en: Search Media
tr: Ortamlarda ara

en: Search Menu Items
tr: Menü elemanlarında ara

en: Search Pages
tr: Sayfalarda Ara

en: Search Posts
tr: Yazılarda Ara

en: Search Results %1$s %2$s
tr: Arama Sonuçları %1$s %2$s

en: Search Results for &#8220;%s&#8221;
tr: &#8220;%s&#8221; için arama sonuçları

en: Search Tags
tr: Etiketlerde Ara

en: Search Widgets
tr: Arama bileşenleri

en: Search installed themes&hellip;
tr: Yüklü temalar arasında ara&hellip;

en: Search menu items&hellip;
tr: Menü elemanlarında ara&hellip;

en: Search or use up and down arrow keys to select an item.
tr: Bir öğe seçmek için arama yapın ya da yukarı ve aşağı tuşlarını kullanın.

[ctx: Search widget]
en: Search
tr: Ara

en: Search widgets&hellip;
tr: Arama bileşenleri&hellip;

en: Security error.
tr: Güvenlik hatası.

en: Select
tr: Seç

en: Select Category
tr: Kategori Seçin

en: Select Color
tr: Renk seç

en: Select Day
tr: Gün seçin

en: Select File
tr: Dosya seç

en: Select Files
tr: Dosya seçin

en: Select Image
tr: Görsel seç

en: Select Link Category:
tr: Bağlantı kategorisi seçin:

en: Select Menu:
tr: Menü seçin:

en: Select Month
tr: Ay Seçin

en: Select Post
tr: Yazı seçin

en: Select Poster Image
tr: Poster görseli seç

en: Select Week
tr: Hafta seçin

en: Select Year
tr: Yıl seçin

en: Select a city
tr: Şehir seçin

en: Select all
tr: Tümünü seç

en: Select an area to move this widget into:
tr: Bu bileşeni taşıyacak bir alan seçin:

en: Select and Crop
tr: Seç ve kırp

en: Separate tags with commas
tr: Etiketleri virgül ile ayırın

en: September
tr: Eylül

[ctx: September abbreviation]
en: Sep
tr: Eyl

en: Session expired
tr: Oturum süresi doldu

en: Session expired. Please log in again. You will not move away from this page.
tr: Oturumunuzun süresi dolmuş. Lütfen tekrar giriş yapın. Bu sayfadan başka sayfaya gönderilmeyeceksiniz.

en: Set featured image
tr: Öne çıkarılmış görsel olarak belirle

en: Set image
tr: Görsel belirle

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Sharing options
tr: Paylaşma seçenekleri

en: Shift + Alt + letter:
tr: Shift + Alt + harf:

en: Shift-click to edit this widget.
tr: Bu bileşeni düzenlemek için shift tuşu ile beraber tıklayın.

en: Shortlink
tr: Kısa Bağlantı

en: Show
tr: Göster

en: Show Artist Name in Tracklist
tr: İz listesinde sanatçı ismini göster

en: Show Images
tr: Görselleri göster

en: Show Link Description
tr: Bağlantı Açıklamasını Göster

en: Show Link Image
tr: Bağlantı Resmini Göster

en: Show Link Name
tr: Bağlantı İsmini Göster

en: Show Link Rating
tr: Bağlantı Puanını Göster

en: Show Tracklist
tr: İz listesini göster

en: Show Video List
tr: Video listesi göster

en: Show advanced menu properties
tr: Gelişmiş menü özelliklerini göster

en: Show hierarchy
tr: Hiyerarşiyi göster

en: Show invisible characters
tr: Görünmez karakterleri göster

en: Show more comments
tr: Daha fazla yorum göster

en: Show password
tr: Parolayı göster

en: Show post counts
tr: Yazı sayılarını göster

en: Sidebar
tr: Yan Menü

en: Sidebar %d
tr: Yan Menü %d

en: Signup
tr: Üye ol

en: Site Address (URL)
tr: Site Adresi (URL)

en: Site Admin
tr: Site Yönetimi

en: Site Domain:
tr: Site alan adı:

en: Site Icon
tr: Site ikonu

en: Site Identity
tr: Site kimliği

en: Site Language:
tr: Site lisanı:

en: Site Name:
tr: Site adı:

en: Site Preview
tr: Site önizleme

en: Site Tagline
tr: Site sloganı

en: Site Title
tr: Site başlığı

en: Site Title:
tr: Site başlığı:

en: Site name must be at least 4 characters.
tr: Site adı en az 4 karakter olmalıdır.

en: Site names can only contain lowercase letters (a-z) and numbers.
tr: Site ismi sadece küçük harfleri (a-z) ve rakamları içerebilir.

en: Site registration has been disabled.
tr: Site kayıtları kapatılmış.

en: Sites
tr: Siteler

en: Sites you are already a member of:
tr: Zaten üyesi olduğunuz siteler:

en: Size
tr: Boyut

en: Skip Cropping
tr: Kırpmayı atla

en: Skip to toolbar
tr: Araç çubuğuna atla

en: Slow down cowboy, no need to check for new mails so often!
tr: Biraz yavaşla kovboy, yeni e-postalara bu kadar sık bakmana gerek yok!

en: Software Name
tr: Yazılım İsmi

en: Software Version
tr: Yazılım Sürümü

en: Someone has requested a password reset for the following account:
tr: Birisi aşağıdaki hesap için parola sıfırlama talebinde bulundu:

en: Sorry, comments are closed for this item.
tr: Üzgünüz, bu öğe için yorum yapma kapatılmış.

en: Sorry, deleting the term failed.
tr: Üzgünüz, terim silme başarısız oldu.

en: Sorry, editing the term failed.
tr: Üzgünüz, terim düzenleme başarısız oldu.

en: Sorry, new registrations are not allowed at this time.
tr: Üzgünüm, şu an için yeni kayıtlara izin verilmemektedir.

en: Sorry, no posts matched your criteria.
tr: Üzgünüz, kriterlerinize uygun yazı yok.

en: Sorry, no such page.
tr: Üzgünüz, böyle bir sayfa yok.

en: Sorry, no such post.
tr: Üzgünüz, böyle bir yazı yok.

en: Sorry, one of the given taxonomies is not supported by the post type.
tr: Üzgünüz, belirtilen kategorilerden biri bu yazı tipi tarafından desteklenmiyor.

en: Sorry, revisions are disabled.
tr: Üzgünüm, sürüm tutma etkin değil.

en: Sorry, site names must have letters too!
tr: Üzgünüm, site adları harfler de içermelidir!

en: Sorry, that email address is already used!
tr: Üzgünüz, bu e-posta adresi zaten kullanılıyor!

en: Sorry, that email address is not allowed!
tr: Üzgünüz, bu e-posta adresine izin verilmiyor!

en: Sorry, that file cannot be edited.
tr: Üzgünüz, bu dosya düzenlenemez.

en: Sorry, that site already exists!
tr: Üzgünüm, bu site zaten var!

en: Sorry, that site is reserved!
tr: Üzgünüm, bu site özel olarak ayrılmış!

en: Sorry, that username already exists!
tr: Üzgünüz, bu kullanıcı adı zaten kullanılıyor!

en: Sorry, that username is not allowed.
tr: Üzgünüz, bu kullanıcı adına izin verilmiyor.

en: Sorry, the comment could not be edited. Something wrong happened.
tr: Üzgünüz, yazınız düzenlenemedi. Bir şeyler ters gitti.

en: Sorry, the comment form is closed at this time.
tr: Özür dileriz, yorum formu şimdilik kapalı.

en: Sorry, the new category failed.
tr: Üzgünüz, yeni kategori oluşturma başarısız.

en: Sorry, the user cannot be updated.
tr: Üzgünüm, kullanıcı güncellenemez.

en: Sorry, usernames must have letters too!
tr: Üzgünüz, kullanıcı adlarında harf de yer almalı!

en: Sorry, you are not allowed to add a term to one of the given taxonomies.
tr: Üzgünüz, belirtilen kategorilerden birine terim ekleme yetkiniz yok.

en: Sorry, you are not allowed to assign a term to one of the given taxonomies.
tr: Üzgünüz, belirtilen kategorilerden biri için terim atama yetkiniz yok.

en: Sorry, you are not allowed to create password protected posts in this post type
tr: Üzgünüz, bu yazı tipinde parola korumalı yazı oluşturma yetkiniz yok

en: Sorry, you are not allowed to create private posts in this post type
tr: Üzgünüz, bu yazı tipinde özel yazı oluşturma yetkiniz yok

en: Sorry, you are not allowed to edit posts.
tr: Üzgünüm, yazı düzenlemenize izin verilmiyor.

en: Sorry, you are not allowed to edit this post type.
tr: Üzgünüz, bu yazı tipini düzenleme yetkiniz yok.

en: Sorry, you are not allowed to edit this post.
tr: Üzgünüz, bu yazıyı düzenleme yetkiniz yok.

en: Sorry, you are not allowed to post on this site.
tr: Üzgünüz, bu sitede yazı yazmak için yetkiniz yok.

en: Sorry, you are not allowed to publish pages on this site.
tr: Üzgünüz, bu sitede sayfa yayımlamak için yetkiniz yok.

en: Sorry, you are not allowed to publish posts in this post type
tr: Üzgünüz, bu yazı tipinde yazı yayımlama hakkınız yok

en: Sorry, you are not allowed to publish posts on this site.
tr: Üzgünüz, bu sitede yazı yayımlamak için yetkiniz yok.

en: Sorry, you are not allowed to stick this post.
tr: Üzgünüz, bu yazıyı sabitleme yetkiniz yok.

en: Sorry, you can not edit this post.
tr: Üzgünüz, bu yazıyı düzenleyemezsiniz.

en: Sorry, you cannot edit pages.
tr: Üzgünüz, sayfaları düzenleyemezsiniz.

en: Sorry, you cannot edit posts on this site.
tr: Üzgünüz, bu sitede yazıları düzenleyemezsiniz.

en: Sorry, you cannot edit this page.
tr: Üzgünüz, bu sayfayı düzenleyemezsiniz.

en: Sorry, you cannot edit this post.
tr: Üzgünüz, bu yazıyı düzenleyemezsiniz.

en: Sorry, you cannot edit users.
tr: Üzgünüm, kullanıcıları düzenleyemezsiniz.

en: Sorry, you cannot edit your profile.
tr: Üzgünüm, profilinizi düzenleyemezsiniz.

en: Sorry, you cannot publish this post.
tr: Üzgünüm, bu yazıyı yayımlayamazsınız.

en: Sorry, you cannot stick a private post.
tr: Üzgünüz, özel bir yazıyı yapışkan yapamazsınız.

en: Sorry, you do not have access to user data on this site.
tr: Üzgünüz, bu sitede kullanıcı bilgisine erişmek için yetkiniz yok.

en: Sorry, you do not have the right to add a category.
tr: Üzgünüz, kategori eklemek için yetkiniz yok.

en: Sorry, you do not have the right to delete a category.
tr: Üzgünüz, kategori silmek için yetkiniz yok.

en: Sorry, you do not have the right to delete this page.
tr: Üzgünüz, bu sayfayı silmek için yetkiniz yok.

en: Sorry, you do not have the right to delete this post.
tr: Üzgünüz, bu yazıyı silmek için yetkiniz yok.

en: Sorry, you do not have the right to edit this page.
tr: Üzgünüz, bu sayfayı düzenlemek için yetkiniz yok.

en: Sorry, you do not have the right to edit this post.
tr: Üzgünüz, bu yazıyı düzenlemek için yetkiniz yok.

en: Sorry, you do not have the right to publish this page.
tr: Üzgünüz, bu sayfayı yayımlamak için yetkiniz yok.

en: Sorry, you do not have the right to publish this post.
tr: Üzgünüz, bu yazıyı yayımlamak için yetkiniz yok.

en: Sorry, you have used your space allocation.
tr: Üzgünüz, size ayrılan alanın tamamını kullanmışsınız.

en: Sorry, you may not use that site name.
tr: Üzgünüm, bu site ismini kullanamazsınız.

en: Sorry, you must be able to edit posts on this site in order to view categories.
tr: Üzgünüz, kategorileri görüntülemek için bu sitede yazıları düzenleme yetkinizin olması gerekiyor.

en: Sorry, you must be able to edit posts on this site in order to view tags.
tr: Üzgünüz, etiketleri görüntülemek için bu sitede yazıları düzenleme yetkinizin olması gerekiyor.

en: Sorry, you must be logged in to post a comment.
tr: Üzgünüz, yorum yapmak için giriş yapmalısınız.

en: Sorry, your entry could not be edited. Something wrong happened.
tr: Üzgünüz, yazınız düzenlenemedi. Bir şeyler ters gitti.

en: Sorry, your entry could not be posted. Something wrong happened.
tr: Üzgünüz, yazınız gönderilemedi. Bir şeyler ters gitti.

en: Sorry, your term could not be created. Something wrong happened.
tr: Üzgünüz, teriminiz oluşturulamadı. Yanlış bir şeyler oldu.

en: Sort by:
tr: Sırala:

en: Source
tr: Kaynak

en: Source code
tr: Kaynak kodu

en: Spam it: %s
tr: İstenmeyen: %s

en: Special character
tr: Özel karakter

en: Split table cell
tr: Tablo hücresini böl

en: Static Front Page
tr: Sabit ön sayfa

en: Still waiting for your email?
tr: Hâlâ e-posta mı bekliyorsunuz?

en: Strength indicator
tr: Güç göstergesi

en: Strikethrough
tr: Üzeri çizili

en: Style
tr: Stil

en: Stylesheet
tr: Stil dosyası

en: Stylesheet is missing.
tr: Stil sayfası kayıp.

en: Stylesheet is not readable.
tr: Stil dosyası okunabilir değil.

en: Submit
tr: Gönder

en: Submit Comment
tr: Yorumu Gönder

en: Submitted on:
tr: Gönderilme tarihi:

en: Subscript
tr: Alt simge

en: Suggested embed #%d
tr: Önerilen ortam #%d

en: Suggested image #%d
tr: Önerilen görsel #%d

en: Suggested image dimensions:
tr: Önerilen görsel boyutları:

en: Sun
tr: Paz

en: Sunday
tr: Pazar

[ctx: Sunday initial]
en: S
tr: P

en: Superscript
tr: Üst simge

en: Support Forums
tr: Destek forumları

en: Table cell properties
tr: Tablo hücresi özellikleri

en: Table properties
tr: Tablo özellikleri

en: Table row properties
tr: Tablo satırı özellikleri

en: Tag Cloud
tr: Etiket Bulutu

en: Tag: %s
tr: Etiket: %s

en: Tagline
tr: Slogan

en: Tags
tr: Etiketler

en: Tags list
tr: Etiket listesi

en: Tags list navigation
tr: Etiket listesi dolaşımı

en: Tags:
tr: Etiketler:

en: Taxonomy names must be between 1 and 32 characters in length.
tr: Kategori isimlerinin uzunluğu 1 ve 32 karakter arasında olmalıdır.

en: Taxonomy:
tr: Etiketleme:

en: Template
tr: Şablon

en: Template is missing.
tr: Şablon kayıp.

en: Term ID is shared between multiple taxonomies
tr: Terim numarası birden çok sınıf arasında paylaşılıyor

en: Term meta cannot be added to terms that are shared between taxonomies.
tr: Paylaşılan sınıflarda terimlere terim meta verisi eklenemez.

en: Text
tr: Metin

en: Text color
tr: Yazı rengi

en: That email address has already been used. Please check your inbox for an activation email. It will become available in a couple of days if you do nothing.
tr: Bu e-posta adresi zaten kullanılıyor. Lütfen etkinleştirme postasına bakmak için gelen kutunuzu kontrol edin. Bir şey yapmazsanız, birkaç gün içinde erişilebilir olacak.

en: That name is not allowed.
tr: Bu isim kullanılamaz

en: That site is currently reserved but may be available in a couple days.
tr: Bu site şu an için ayrılmış durumda ama bir kaç güne kalmaz müsait olur.

en: That user does not exist.
tr: Böyle bir kullanıcı mevcut değil.

en: That username is already activated.
tr: Bu kullanıcı adı zaten etkin.

en: That username is currently reserved but may be available in a couple of days.
tr: Bu kullanıcı adı şu an ayırtılmış durumda, fakat birkaç gün içinde müsait olabilir.

en: The "%s" theme is not a valid parent theme.
tr: "%s" teması geçerli bir ebeveyn tema değil.

en: The %1$s option is deprecated for the family of %2$s functions. Use the %3$s function instead.
tr: %2$s yordam ailesindeki %1$s yordamı artık kullanılmıyor. Bunun yerine %3$s yordamını kullanın.

en: The %1$s option is deprecated for the family of %2$s functions. Use the %3$s option instead.
tr: %2$s yordam ailesindeki %1$s seçeneği artık kullanılmıyor. Bunun yerine %3$s seçeneğini kullanın.

en: The %s directory of the develop repository must be used for RTL.
tr: Geliştirme deposundaki %s dizini RTL için kullanılmalıdır.

en: The GD image library is not installed.
tr: GD resim kütüphanesi kurulu değil.

en: The JSONP callback function is invalid.
tr: JSONP geri dönüş fonksiyonu geçerli değil.

en: The REST API is disabled on this site.
tr: REST API bu sitede etkin değil.

en: The SSL certificate for the host could not be verified.
tr: Sunucunun SSL sertifikası doğrulanamadı.

en: The Site Icon is used as a browser and app icon for your site. Icons must be square, and at least 512px wide and tall.
tr: Bu site ikonu siteniz için tarayıcı ikonu ve uygulama ikonu olarak kullanılır. İkonlar kare ve 512px yüksekliğinde ve genişliğinde olmalıdır.

en: The Site address you entered did not appear to be a valid URL. Please enter a valid URL.
tr: Girmiş olduğunuz site adresi geçerli bir web adresi değil. Lütfen geçerli bir web adresi girin.

en: The URL to the admin area
tr: Yönetim paneli için adres

en: The WordPress address you entered did not appear to be a valid URL. Please enter a valid URL.
tr: Girmiş olduğunuz WordPress adresi geçerli bir web adresi değil. Lütfen geçerli bir web adresi girin.

en: The called constructor method for %1$s is <strong>deprecated</strong> since version %2$s! Use %3$s instead.
tr: Çağrılan %1$s yordamı %2$s sürümünden bu yana <strong>geçerliliğini yitirmiş</strong>! Lütfen bunun yerine %3$s kullanın.

en: The changes you made will be lost if you navigate away from this page.
tr: Bu sayfadan ayrılırsanız yapmış olduğunuz değişiklikler kaybolacaktır.

en: The constant <code>VHOST</code> <strong>is deprecated</strong>. Use the boolean constant <code>SUBDOMAIN_INSTALL</code> in wp-config.php to enable a subdomain configuration. Use is_subdomain_install() to check whether a subdomain configuration is enabled.
tr: Sabit <code>VHOST</code> değeri <strong>geçerliliğini yitirmiştir</strong>. Bunun yerine alt alan adı ayarları için wp-config.php dosyasındaki <code>SUBDOMAIN_INSTALL</code> mantıksal sabitini kullanın. is_subdomain_install() metodunu kullanarak alt alan adı ayarlarının etkinliğini kontrol edin.

en: The description will be displayed in the menu if the current theme supports it.
tr: Geçerli tema destekliyorsa, açıklama menüde yer alacaktır.

en: The email address entered did not appear to be a valid email address. Please enter a valid email address.
tr: Girilen e-posta adresi geçerli bir e-posta adresi değil. Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin

en: The email could not be sent.
tr: E-posta gönderilemedi.

en: The following formatting shortcuts are replaced when pressing Enter. Press Escape or the Undo button to undo.
tr: Enter tuşuna basılırken aşağıdaki biçimlendirme kısayolları değiştirildi. Escape ya da geri al tuşuna basarak geri alabilirsiniz.

en: The following values do not describe a valid date: month %1$s, day %2$s.
tr: Bu değerler geçerli bir tarihi ifade etmiyorlar: ay %1$s, gün %2$s.

en: The following values do not describe a valid date: year %1$s, month %2$s, day %3$s.
tr: Şu değerler geçerli bir tarih ifade etmiyorlar: yıl %1$s, ay %2$s, gün %3$s.

en: The given object ID is not that of a menu item.
tr: Verilen nesne no bir menü elemanı değil.

en: The handler for the route is invalid
tr: Güzergah işleyicisi geçersiz

en: The login page will open in a new window. After logging in you can close it and return to this page.
tr: Giriş sayfası yeni bir pencerede açılacaktır. Giriş yaptıktan sonra pencereyi kapatıp bu sayfaya dönebilirsiniz.

en: The menu ID should not be empty.
tr: Menu NO boş olmamalıdır.

en: The menu name %s conflicts with another menu name. Please try another.
tr: Menü ismi %s başka bir menü ismi ile çakışıyor. Lütfen başka bir tane deneyin.

en: The page template is invalid.
tr: Sayfa şablonu geçerli değil.

en: The parent theme is missing. Please install the "%s" parent theme.
tr: Kök tema eksik. Lütfen "%s" kök temasını yükleyin.

en: The passwords do not match.
tr: Parolalar uyuşmuyor.

en: The pingback has already been registered.
tr: Pingback zaten kayıtlı.

en: The post cannot be deleted.
tr: Yazı silinemez.

en: The post type %1$s is not registered, so it may not be reliable to check the capability "%2$s" against a post of that type.
tr: %1$s yazı tipi kayıtlı değil, yani bu tip için "%2$s" yeteneğinin sorgulanması pek güvenilir değil.

en: The post type may not be changed.
tr: Yazı tipi değiştiremeyebilir.

en: The post type specified is not valid
tr: Belirtilen yazı tipi geçerli değil

en: The query argument of %s must have a placeholder.
tr: %s sorgu argümanı bir yer tutucuya sahip olmalı.

en: The requested theme does not exist.
tr: İstenen tema mevcut değil.

en: The requested user does not exist.
tr: Böyle bir kullanıcı bulunmuyor.

en: The role specified is not valid
tr: Belirtilen rol geçerli değil

en: The search results will be updated as you type.
tr: Arama sonuçları siz yazdıkça güncellenecektir.

en: The site %s is yours.
tr: %s sitesi sizin.

en: The site is already active.
tr: Site daha önce etkinleştirilmiş.

en: The site you have requested is not installed properly. Please contact the system administrator.
tr: İstekte bulunduğunuz site düzgün bir şekilde yüklenmemiş. Lütfen sistem yöneticisi ile iletişime geçin.

en: The site you were looking for, %s, does not exist, but you can create it now!
tr: Açmaya çalıştığınız site, %s, bulunmuyor, fakat siz hemen şimdi oluşturabilirsiniz!

en: The site you were looking for, %s, does not exist.
tr: Aradığınız site, %s, mevcut değil.

en: The slug &#8220;%s&#8221; is already in use by another term
tr: Kısa isim &#8220;%s&#8221; şu an başka bir terim tarafından kullanılıyor

en: The source URL and the target URL cannot both point to the same resource.
tr: Kaynak URL ve hedef URL aynı kaynağı gösteremiyor.

en: The source URL does not contain a link to the target URL, and so cannot be used as a source.
tr: Kaynak URL, hedef URL'ye bir bağlantı içermiyor; bu yüzden kaynak olarak kullanılamıyor.

en: The source URL does not exist.
tr: Kaynak URL mevcut değil.

en: The specified namespace could not be found.
tr: Belirtilen isim alanı bulunamadı.

en: The specified target URL cannot be used as a target. It either doesn&#8217;t exist, or it is not a pingback-enabled resource.
tr: Belirlenen hedef URL, hedef olarak kullanılamaz. Ya öyle bir adres mevcut değildir, ya da ilgili adres pingback&#8217;lerin etkin olduğu bir kaynak değildir.

en: The specified target URL does not exist.
tr: Belirlenmiş hedef URL mevcut değil.

en: The tag cloud will not be displayed since there are no taxonomies that support the tag cloud widget.
tr: Etiket bulutu bileşenini destekleyen sınıf olmadığı için etiket bulutu gösterilmeyecek.

en: The term name cannot be empty.
tr: Terim ismi boş olamaz.

en: The theme directory "%s" does not exist.
tr: "%s" tema klasörü mevcut değil.

en: The timezone you have entered is not valid. Please select a valid timezone.
tr: Girmiş olduğunuz zaman dilimi geçerli değil. Lütfen geçerli bir zaman dilimi seçin.

en: The user is already active.
tr: Bu kullanıcı zaten aktif.

en: The web browser on your device cannot be used to upload files. You may be able to use the <a href="%s">native app for your device</a> instead.
tr: Cihazınızdaki web tarayıcısı dosya yüklemek için kullanılamıyor. Bunun yerine cihazınız için geliştirilmiş <a href="%s">uygulamayı</a> kullanabilirsiniz.

en: Theme Details
tr: Tema detayları

en: Theme support for %1$s should be registered before the %2$s hook.
tr: %1$s tema desteği %2$s kancasından önce kayıt edilmelidir.

en: Theme without %s
tr: %s olmayan tema

en: Themes
tr: Temalar

en: There are no HTTP transports available which can complete the requested request.
tr: İstenen isteği karşılayabilecek HTTP taşıyıcı olmadığı için istek tamamlanamıyor.

en: There are no associated subtitles.
tr: İlişkili altyazı yok.

en: There are no options for this widget.
tr: Bu bileşen için hiç tercih yok.

en: There are no widget areas currently rendered in the preview. Navigate in the preview to a template that makes use of a widget area in order to access its widgets here.
tr: Önizlemede şu an için hiç bileşen alanı bulunmamakta. Burada bileşenlere ulaşabilmek için bileşen alanı olan bir tema şablonunu deneyin.

en: There doesn&#8217;t seem to be any new mail.
tr: Yeni e-posta gözükmüyor.

en: There doesn't seem to be a %s file. I need this before we can get started.
tr: %s dosyası mevcut görünmüyor. Başlamadan önce bu dosyaya ihtiyacım var.

en: There has been an error cropping your image.
tr: Görseli kırparken bir hata oluştu.

en: There is a revision of this post that is more recent.
tr: Bu yazı için daha güncel bir sürüm mevcut.

en: There is no excerpt because this is a protected post.
tr: Burada alıntı yok çünkü bu yazı korumalı.

en: There was a configuration error. Please contact the server administrator.
tr: Bir yapılandırma hatası söz konusu. Lütfen sunucu yöneticinizle irtibat kurun.

en: There was a problem, please correct the form below and try again.
tr: Bir hata oluştu, lütfen aşağıdaki formu düzeltip tekrar deneyin.

en: This action has been disabled by the administrator.
tr: Bu işlem yönetici tarafından etkisizleştirilmiş.

en: This argument has changed to an array to match the behavior of the other cron functions.
tr: Diğer zamanlı fonksiyonların davranışları ile örtüşmesi için argüman bir diziye çevrildi.

en: This content is password protected. To view it please enter your password below:
tr: Bu içerik parola ile korunmaktadır. Görmek için lütfen aşağı parolanızı girin:

en: This either means that the username and password information in your %1$s file is incorrect or we can&#8217;t contact the database server at %2$s. This could mean your host&#8217;s database server is down.
tr: Ya %1$s dosyasındaki kullanıcı adı ve parola bilgileriniz yanlış ya da %2$s konumundaki veritabanı sunucusuna bağlanamıyoruz. Veritabanı sunucunuz çökmüş olabilir.

en: This feature requires inline frames. You have iframes disabled or your browser does not support them.
tr: Bu özellik dahili çerçevelere ihtiyaç duyat. Ya tarayıcınızda dahili çerçeveler özelliği kapatılmış ya da tarayıcınızın desteği yok.

en: This file is empty. Please try another.
tr: Bu dosya boş. Lütfen başka bir tane deneyin.

en: This file is not an image. Please try another.
tr: Bu dosya bir görsel değil. Lütfen başka bir dosya deneyin.

en: This file is too big. Files must be less than %d KB in size.
tr: Dosya çok büyük. Dosyalar %d KB boyutundan daha küçük olmalıdırlar.

en: This file no longer needs to be included.
tr: Bu dosyanın artık dahil edilmesi gerekmiyor.

en: This file type is not allowed. Please try another.
tr: Bu dosya türüne izin verilmiyor. Lütfen başka bir tane deneyin.

en: This is larger than the maximum size. Please try another.
tr: Bu dosyanın boyutu, izin verilen sınırın üstünde. Lütfen başka bir dosya deneyin.

en: This is the short link.
tr: Bu kısa bağlantıdır.

en: This means that we lost contact with the database server at %s. This could mean your host&#8217;s database server is down.
tr: Bunun anlamı %s konumundaki veritabanı sunucusu ile bağlantıyı kaybettik. Veritabanı sunucunuz çalışmıyor olabilir.

en: This page validates as XHTML 1.0 Transitional
tr: Bu sayfa XHTML 1.0 Transitional standardında.

en: This panel is used for managing navigation menus for content you have already published on your site. You can create menus and add items for existing content such as pages, posts, categories, tags, formats, or custom links.
tr: Bu panel sitenizde hali hazırda yayınlanmış içerik için dolaşım menüsünü yönetmek için kullanılır. Sayfalar, yazılar, kategoriler, etiketler, biçimler ve özel bağlantılar ile menüler oluşturabilirsiniz.

en: This post is password protected. Enter the password to view comments.
tr: Bu yazı parola korumalı. Yorumları görmek için parolayı girin.

en: This site has been archived or suspended.
tr: Bu site arşivlenmiş ya da askıya alınmış.

en: This site has not been activated yet. If you are having problems activating your site, please contact %s.
tr: Site henüz etkinleştirilmemiş. Eğer sitenizi etkinleştirme ile ilgili problemler yaşıyorsanız lütfen %s ile iletişim kurun.

en: This site is no longer available.
tr: Bu site artık kullanılabilir değil.

en: This taxonomy is not hierarchical so you can't set a parent.
tr: Kategori hiyerarşik değil, dolayısıyla bir ebeveyn belirleyemezsiniz.

en: This taxonomy is not hierarchical.
tr: Kategori hiyerarşik değil.

en: Thu
tr: Per

en: Thumbnail
tr: Küçük resim

en: Thumbnail Height
tr: Küçük görsel yüksekliği

en: Thumbnail Width
tr: Küçük görsel genişliği

en: Thursday
tr: Perşembe

[ctx: Thursday initial]
en: T
tr: P

en: Tile
tr: Döşe

en: Tile Horizontally
tr: Yatay döşe

en: Tile Vertically
tr: Dikey döşe

en: Time Format
tr: Zaman Biçimi

en: Time Zone
tr: Zaman Dilimi

[ctx: TinyMCE]
en: Blocks
tr: Bloklar

[ctx: TinyMCE]
en: Formats
tr: Biçimler

[ctx: TinyMCE]
en: Headings
tr: Başlıklar

[ctx: TinyMCE]
en: Insert template
tr: Şablon ekle

[ctx: TinyMCE]
en: Templates
tr: Şablonlar

[ctx: TinyMCE menu]
en: Edit
tr: Düzenle

[ctx: TinyMCE menu]
en: File
tr: Dosya

[ctx: TinyMCE menu]
en: Format
tr: Biçim

[ctx: TinyMCE menu]
en: Insert
tr: Ekle

[ctx: TinyMCE menu]
en: Table
tr: Tablo

[ctx: TinyMCE menu]
en: Tools
tr: Araçlar

[ctx: TinyMCE menu]
en: View
tr: Görünüm

en: Title
tr: Başlık

en: Title Attribute
tr: Başlık özelliği

en: Title:
tr: Başlık:

en: To activate your blog, please click the following link:
    
    %s
    
    After you activate, you will receive *another email* with your login.
    
    After you activate, you can visit your site here:
    
    %s
tr: Blogunuzu etkinleştirmek için, aşağıdaki bağlantıyı tıklayın:
    
    %s
    
    Etkinleştirdikten sonra, giriş bilgilerinizi içeren bir başka e-posta alacaksınız.
    
    Etkinleştirdikten sonra blogunuzu buradan ziyaret edebilirsiniz:
    
    %s

en: To activate your user, please click the following link:
    
    %s
    
    After you activate, you will receive *another email* with your login.
tr: Kullanıcınızı etkinleştirmek için, lütfen aşağıdaki bağlantıya tıklayın:
    
    %s
    
    Etkinleştirdikten sonra, giriş bilgilerinizi içeren *başka bir eposta* alacaksınız.

en: To move focus to other buttons use Tab or the arrow keys. To return focus to the editor press Escape or use one of the buttons.
tr: Odağı diğer tuşlara taşımak için sekme ya da ok tuşlarını kullanın. Düzenleyiciye yeniden odaklanmak için ESC ya da tuşlardan birini kullanın.

en: To reset your password, visit the following address:
tr: Parolanızı sıfırlamak için, aşağıdaki adresi ziyaret edin:

en: To set your password, visit the following address:
tr: Parolanızı belirlemek için, şu adresi ziyaret edin:

en: Toggle Editor Text Direction
tr: Yazı editörünün metin yönünü değiştir

en: Toggle section: %s
tr: Bölümü dönüştür: %s

en: Toggle section: Custom Links
tr: Bölümü değiştir: Özel bağlantılar

en: Too many redirects.
tr: Çok fazla yönlendirme.

en: Toolbar
tr: Araç çubuğu

en: Toolbar Toggle
tr: Araç çubuğunu göster/gizle

en: Top
tr: Üst

en: Trackback
tr: Geri İzleme

en: Trackback excerpt:
tr: Özet geri izleme:

en: Tracks (subtitles, captions, descriptions, chapters, or metadata)
tr: İzler (altyazı, başlık, açıklama, bölüm ve bilgiler)

en: Translation Updates
tr: Çeviri güncellemeleri

en: Trash <span class="count">(%s)</span> | Trash <span class="count">(%s)</span>
tr[0]: Çöp <span class="count">(%s)</span>
tr[1]: Çöp <span class="count">(%s)</span>

en: Trash Selected
tr: Çöpe taşıma seçildi.

en: Trash it: %s
tr: Çöpe At: %s

en: Trash widget by moving it to the inactive widgets sidebar.
tr: Bileşenleri etkin olmayan yan sütuna taşıyarak kaldırabilirsiniz.

en: Tue
tr: Sal

en: Tuesday
tr: Salı

[ctx: Tuesday initial]
en: T
tr: S

en: Turn off Fullscreen
tr: Tam ekranı kapat

en: Twice Daily
tr: Günde İki Kere

en: URL: %s
tr: Adres: %s

en: Unable to create directory %s. Is its parent directory writable by the server?
tr: %s dizini oluşturulamıyor. Bir üst dizin sunucu tarafından yazılabilir mi?

en: Unapproved
tr: Onaylanmamış

en: Unattached
tr: Eksiz

en: Uncategorized
tr: Genel

en: Under %s
tr: %s altına

en: Underline
tr: Altı çizgili

en: Undo
tr: Geri al

en: Unknown Feed
tr: Bilinmeyen Besleme

en: Unmute
tr: Sesi geri aç

en: Untitled
tr: Başlıksız

en: Untrash
tr: Çöpten geri al

en: Untrash Selected
tr: Çöpten geri alma seçildi

en: Update
tr: Güncelle

en: Update Category
tr: Kategoriyi Güncelle

en: Update Failed!
tr: Güncelleme başarısız!

en: Update Failed: %s
tr: Güncelleme başarısız: %s

en: Update Link Category
tr: Bağlantı kategorisi ismini güncelle

en: Update Tag
tr: Etiketi Güncelle

en: Update audio playlist
tr: Ses oynatma listesini güncelle

en: Update canceled.
tr: Güncelleme iptal edildi.

en: Update completed successfully.
tr: Güncelleme başarıyla tamamlandı.

en: Update gallery
tr: Galeriyi güncelle

en: Update video playlist
tr: Video listeini güncelle

en: Updated!
tr: Güncellendi!

en: Updating %s...
tr: Güncelleniyor %s...

en: Updating...
tr: Güncelleniyor...

en: Updating... please wait.
tr: Güncelleniyor... lütfen bekleyin.

en: Upload Files
tr: Dosya yükle

en: Upload Images
tr: Görselleri yükle

en: Upload Limit Exceeded
tr: Yükleme sınırı aşıldı

en: Upload failed.
tr: Yükleme başarısız.

en: Upload stopped.
tr: Yükleme durdu.

en: Uploaded By
tr: Yükleyen

en: Uploaded To
tr: Yüklendiği yer

en: Uploaded on:
tr: Yüklenme tarihi:

en: Uploaded to this page
tr: Bu sayfaya yüklenmiş

en: Uploaded to this post
tr: Bu yazıya yüklenmiş

[ctx: Uploader: Drop files here - or - Select Files]
en: or
tr: ya da

en: Uploading
tr: Yükleniyor

en: Usage of user levels by plugins and themes is deprecated. Use roles and capabilities instead.
tr: Eklentilere ve temalara bağlı kullanıcı seviyeleri geçerliliğini yitirdi. Bunun yerine rolleri ve yetenekleri kullanın.

en: Use %s instead if you do not want the value echoed.
tr: Eğer değerin ekrana basılmasını istemiyorsanız %s kullanın.

en: Use %s instead.
tr: Yerine %s kullanın.

en: Use as featured image
tr: Öne çıkarılmış görsel olarak kullan

en: Use commas instead of %s to separate excluded terms.
tr: Hariç tutulacak terimler için virgül yerine %s kullanın.

en: Use the %s filter instead.
tr: Yerine %s filtresini kullanın.

en: User Dashboard: %s
tr: Kullanıcı paneli: %s

en: User has blocked requests through HTTP.
tr: Kullanıcı HTTP üzerinden gelen istekleri engellenmiş.

en: User registration has been disabled.
tr: Kullanıcı kaydı engellenmiş.

en: User registration is currently not allowed.
tr: Kullanıcı kaydına şu an izin verilmiyor.

en: Username
tr: Kullanıcı adı

en: Username may not be longer than 60 characters.
tr: Kullanıcı adı 60 karakterden uzun olamaz.

en: Username must be at least 4 characters.
tr: Kullanıcı adı en az 4 karakter olmalıdır.

en: Username or Email:
tr: Kullanıcı adı ya da e-posta

en: Username:
tr: Kullanıcı adı:

en: Username: %s
tr: Kullanıcı adı: %s

en: Usernames can only contain lowercase letters (a-z) and numbers.
tr: Kullanıcı adları sadece küçük harfleri (a-z) ve rakamları içerebilir.

en: Users
tr: Kullanıcılar

en: Valid <abbr title="eXtensible HyperText Markup Language">XHTML</abbr>
tr: Geçerli <abbr title="eXtensible HyperText Markup Language">XHTML</abbr>

en: Vertical space
tr: Dikey boşluk

en: Video Details
tr: Video detayları

en: View Attachment Page
tr: Ek sayfasını görüntüle

en: View Category
tr: Kategoriyi görüntüle

en: View Page
tr: Sayfayı Görüntüle

en: View Post
tr: Yazıyı Görüntüle

en: View Tag
tr: Etiketi görüntüle

en: View attachment page
tr: Ek sayfasını görüntüle

en: Visit %s&#8217;s website
tr: %s isimli kullanıcının sitesini ziyaret edin

en: Visit Site
tr: Siteyi Görüntüle

en: Visual
tr: Görsel

en: Visual aids
tr: Görsel destek

en: Wait a little longer. Sometimes delivery of email can be delayed by processes outside of our control.
tr: Bir süre daha bekleyin. Bazen kontrolümüz dışında gelişen olaylar neticesinde e-postaların teslim edilmesi gecikebiliyor.

en: We cannot find a title on that page.
tr: Bu sayfada bir başlık bulunamadı.

en: We send your registration email to this address. (Double-check your email address before continuing.)
tr: Kayıt işlemleriniz ile ilgili e-postayı bu adresinize göndereceğiz. (Devam etmeden önce e-posta adresinizi iki kere kontrol edin.)

en: We were able to connect to the database server (which means your username and password is okay) but not able to select the %s database.
tr: Veritabanı sunucusuna bağlanabiliyoruz (ki bu kullanıcı adı ve parolanın doğru olduğu anlamına gelir) fakat %s veritabanını seçemiyoruz.

en: Website
tr: İnternet sitesi

en: Website: %1$s (IP: %2$s, %3$s)
tr: Websitesi: %1$s (IP: %2$s, %3$s)

en: Wed
tr: Çar

en: Wednesday
tr: Çarşamba

[ctx: Wednesday initial]
en: W
tr: Ç

en: Welcome back, %s. By filling out the form below, you can <strong>add another site to your account</strong>. There is no limit to the number of sites you can have, so create to your heart&#8217;s content, but write responsibly!
tr: Tekrar hoşgeldiniz, %s. Aşağıdaki formu doldurarak <strong>hesabınıza bir başka site ekleyebilirsiniz</strong>. Sahip olabileceğiniz site sayısı ile ilgili bir sınır yok, dolayısıyla gönlünüzce site oluşturun ama yazarken sağduyulu olun.

en: What do I do now?
tr: Şimdi ne yapacağım?

en: When in reorder mode, additional controls to reorder menu items will be available in the items list above.
tr: Yeniden sıralama düzeninde üstteki elemanlar listesinde yeniden sıralama ile ilgili yenni ögeler kullanılabilir duruma gelir.

en: When in reorder mode, additional controls to reorder widgets will be available in the widgets list above.
tr: Yeniden sıralama modunda aşağıdaki bileşen listesinde bileşenleri yeniden sıralamak için ekstra kontroler ortaya çıkacaktır.

en: When starting a new paragraph with one of these formatting shortcuts followed by a space, the formatting will be applied automatically. Press Backspace or Escape to undo.
tr: Yeni bir paragrafa başlarken bu biçim kısayollarından birinin ardından boşluk karakteri gelir, biçim otomatik uygulanır. Silme ya da Esc tuşuna basarak geri alabilirsiniz.

en: While you can crop images to your liking after clicking <strong>Add new image</strong>, your theme recommends a header height of <strong>%s</strong> pixels.
tr: <strong>Yeni görsel ekle</strong> ile yüklediğiniz görselleri istediğiniz gibi kesebileceğiniz gibi, temanız size <strong>%s</strong> yüksekliğinde kesmenizi öneriyor.

en: While you can crop images to your liking after clicking <strong>Add new image</strong>, your theme recommends a header size of <strong>%s &times; %s</strong> pixels.
tr: <strong>Yeni görsel ekle</strong> ile yüklediğiniz görselleri istediğiniz gibi kesebileceğiniz gibi, temanız size <strong>%s &times; %s</strong> piksel boyutlarında kesmenizi öneriyor.

en: While you can crop images to your liking after clicking <strong>Add new image</strong>, your theme recommends a header width of <strong>%s</strong> pixels.
tr: <strong>Yeni görsel ekle</strong> ile yüklediğiniz görselleri istediğiniz gibi kesebileceğiniz gibi, temanız size <strong>%s</strong> genişliğinde kesmenizi öneriyor.

en: Whoops, the provided date is invalid.
tr: Belirtilen tarih geçersiz.

en: Widget moved down
tr: Bileşen aşağı taşındı

en: Widget moved up
tr: Bileşen yukarı taşındı

en: Widgets
tr: Bileşenler

en: Widgets are independent sections of content that can be placed into widgetized areas provided by your theme (commonly called sidebars).
tr: Bileşenler temanız tarafından sağlanan (genellikle yan sütunlarda) bileşen alanlarında yer alan bağımsız içerik alanlarıdır.

en: Width
tr: Genişlik

en: WordPress &rsaquo; Error
tr: WordPress &rsaquo; Hata

en: WordPress &rsaquo; Success
tr: WordPress &rsaquo; Başarılı

en: WordPress Address (URL)
tr: WordPress Adresi (URL)

en: WordPress Embed
tr: WordPress gömme

en: WordPress Failure Notice
tr: WordPress Hata Bildirimi

en: WordPress database error %1$s for query %2$s
tr: %2$s sorgusu için WordPress veritabanı hatası %1$s

en: WordPress database error %1$s for query %2$s made by %3$s
tr: %3$s tarafından oluşturulan %2$s sorgusu için WordPress veritabanı hatası %1$s

en: WordPress database error:
tr: WordPress veritabanı hatası:

en: Words: %s
tr: Kelimeler: %s

en: XHTML Friends Network
tr: XHTML arkadaş ağı

en: XML Error: %1$s at line %2$s
tr: XML hatası: %2$s satırında %1$s

en: XML-RPC services are disabled on this site.
tr: XML-RPC servisleri bu site için kapalı.

en: Y/m/d
tr: d.m.Y

en: Year
tr: Yıl

en: Year: %s
tr: Yıl: %s

en: Yes
tr: Evet

en: You appear to have already installed WordPress. To reinstall please clear your old database tables first.
tr: Görünün o ki WordPress&#8217i çoktan yüklemişsiniz. Tekrar yüklemek için lütfen ilk önce eski veritabanı tablolarınızı temizleyin.

en: You are about to permanently delete these items.
      'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
tr: Bu öğeleri kalıcı olarak silmek üzeresiniz.
     'İptal' ile vazgeçebilir, 'Tamam' ile silebilirsiniz.

en: You are about to permanently delete this item.
      'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
tr: Bu nesneyi kalıcı olarak silmek üzeresiniz.
     Durdurmak için 'İptal', silmek için 'Tamam' tuşuna basın.

en: You are about to permanently delete this menu. 
     'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
tr: Bu menüyü kalıcı olarak silmek üzeresiniz.
     İptal etmek için 'Vazgeç', silmek için 'Tamam' düğmesine basın.

en: You are about to trash these items.
      'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
tr: Bu öğeleri silmek üzeresiniz
     'İptal' tuşuna basarak vazgeçebilir, 'Tamam' tuşu ile silebilirsiniz.

en: You are attempting to log out of %s
tr: %s sisteminden çıkış yapıyorsunuz

en: You are currently browsing the %1$s blog archives for %2$s.
tr: Şu an %1$s blog arşivinde %2$s için kayıtlara göz atıyorsunuz.

en: You are currently browsing the %1$s blog archives for the day %2$s.
tr: Şu an %1$s blog arşivinde %2$s günü için kayıtlara göz atıyorsunuz.

en: You are currently browsing the %1$s blog archives for the year %2$s.
tr: Şu an %1$s blog arşivinde %2$s yılı için kayıtlara göz atıyorsunuz.

en: You are currently browsing the %s blog archives.
tr: Şu an %s blog arşivine göz atıyorsunuz.

en: You are currently browsing the archives for the %s category.
tr: %s kategorisi için blog arşivini geziyorsunuz.

en: You are customizing %s
tr: %s sitesini özelleştiriyorsunuz

en: You are logged in already. No need to register again!
tr: Zaten giriş yapmış durumdasınız. Yeniden kayıt olmanıza gerek yok!

en: You are not allowed access to details about this site.
tr: Bu site hakkındaki detaylara erişme yetkiniz yok.

en: You are not allowed access to details of this post.
tr: Bu yazı hakkında ayrıntılara erişme izniniz yok

en: You are not allowed to assign terms in this taxonomy.
tr: Bu kategoride terim atama yetkiniz yok.

en: You are not allowed to browse users.
tr: Kullanıcılara göz atmaya yetkiniz yok.

en: You are not allowed to change the page author as this user.
tr: Bu kullanıcı olarak sayfaların yazarlarını değiştirme izniniz yok.

en: You are not allowed to change the post author as this user.
tr: Bu kullanıcı olarak yazıların yazarlarını değiştirme izniniz yok.

en: You are not allowed to create pages as this user.
tr: Bu kullanıcı ile sayfa oluşturmanıza izin verilmiyor.

en: You are not allowed to create posts as this user.
tr: Bu kullanıcının adına yazı oluşturma yetkiniz yok.

en: You are not allowed to create terms in this taxonomy.
tr: Bu kategori içinde yeni terim oluşturma yetkiniz yok.

en: You are not allowed to customize the appearance of this site.
tr: Bu sitenin görünümünü özelleştirmeye izniniz yok.

en: You are not allowed to delete terms in this taxonomy.
tr: Bu kategoride terim silme yetkiniz yok.

en: You are not allowed to edit posts in this post type.
tr: Bu yazı tipindeki yazıları düzenleme yetkiniz yok.

en: You are not allowed to edit terms in this taxonomy.
tr: Bu kategoride terim düzenleme yetkiniz yok.

en: You are not allowed to edit theme options on this site.
tr: Bu sitede tema ayarlarını düzenlemeye yetkiniz yok.

en: You are not allowed to moderate or edit this comment.
tr: Bu yorumu onaylamaya ya da düzenlemeye izniniz yok.

en: You are not allowed to update options.
tr: Tercihleri güncellemek için izniniz yok.

en: You are now logged out.
tr: Çıkış yaptınız.

en: You are posting comments too quickly. Slow down.
tr: Çok hızlı yorum gönderiyorsunuz. Biraz yavaşlayın.

en: You can also place menus in widget areas with the Custom Menu widget.
tr: Özel menü bileşeni ile bileşen alanlarına istediğiniz menüleri koyabilirsiniz.

en: You can create a %s file through a web interface, but this doesn't work for all server setups. The safest way is to manually create the file.
tr: %s dosyasını web arayüzü ile oluşturabilirsiniz ama bu her sunucu düzeninde çalışmayabilir. En garanti yol dosyayı kendinizin oluşturmasıdır.

en: You can see all comments on this post here:
tr: Bu yazıya yapılmış tüm yorumları buradan görebilirsiniz:

en: You can see all pingbacks on this post here:
tr: Bu yazıya yapılmış geri bildirimlerin hepsini burada görebilirsiniz:

en: You can see all trackbacks on this post here:
tr: Bu yazıya yapılmış tüm geri izlemeleri burada görebilirsiniz:

en: You cannot use that email address to signup. We are having problems with them blocking some of our email. Please use another email provider.
tr: Kayıt olmak için bu e-posta adresini kullanamazsınız. Bu posta servisi, bizim e-postalarımızın bir kısmını engellediği için sorun yaşıyoruz. Lütfen başka bir servisten aldığınız adresi kullanın.

en: You do not have permission to do that.
tr: Bunu yapmak için izniniz yok.

en: You do not have permission to preview drafts.
tr: Taslakların önizlemesini yapmak için izniniz yok.

en: You do not have permission to upload files.
tr: Dosya yüklemek için izniniz yok.

en: You don't have permission to do this.
tr: Bunu yapmak için izniniz yok

en: You have attempted to queue too many files.
tr: Sıraya çok fazla sayıda dosya koymaya çalıştınız.

en: You have been added to this site. Please visit the <a href="%s">homepage</a> or <a href="%s">log in</a> using your username and password.
tr: Bu siteye eklendiniz. Lütfen <a href="%s">ana sayfayı</a> ziyaret edin ya da <a href="%s">giriş</a> sayfasında kullanıcı adı ve parolanıız girin.

en: You have logged in successfully.
tr: Başarılı bir şekilde giriş yaptınız.

en: You have searched the %1$s blog archives for <strong>&#8216;%2$s&#8217;</strong>. If you are unable to find anything in these search results, you can try one of these links.
tr: %1$s blog arşivlerinde <strong>&#8216;%2$s&#8217;</strong> araması yaptınız. Eğer hiç bir şey bulamadıysanız aşağıdaki bağlantıları deneyebilirsiniz.

en: You may only upload 1 file.
tr: Sadece 1 dosya yükleyebilirsiniz.

en: You must be <a href="%s">logged in</a> to post a comment.
tr: Yorum yapabilmek için <a href="%s">giriş yapmalısınız</a>.

en: You must be logged in to complete this action.
tr: Bu eylemi gerçekleştirebilmek için giriş yapmalısınız.

en: You must be registered to comment
tr: Yorum yapmak için kayıtlı olmalısınız

en: You must first <a href="%s">log in</a>, and then you can create a new site.
tr: Bir site oluşturabilmek için önce <a href="%s">giriş yapmalısınız</a>.

en: You need to pass an array of types.
tr: Tiplerden oluşan bir dizi aktarmalısınız.

en: You should specify a nonce action to be verified by using the first parameter.
tr: Doğrulama için ilk parametreyi kullanarak bir nonce aksiyonu belirtmelisiniz.

en: Your Comment
tr: Sizin yorumunuz

en: Your PHP installation appears to be missing the MySQL extension which is required by WordPress.
tr: PHP kurulumunuzda WordPress'in çalışması için gerekli olan MySQL eklentisi eksik.

en: Your account has been activated. You may now <a href="%1$s">log in</a> to the site using your chosen username of &#8220;%2$s&#8221;. Please check your email inbox at %3$s for your password and login instructions. If you do not receive an email, please check your junk or spam folder. If you still do not receive an email within an hour, you can <a href="%4$s">reset your password</a>.
tr: Hesabınız etkinleştirildi. Seçmiş olduğunuz kullanıcı adı &#8220;%3$s&#8221; ile <a href="%1$s">giriş</a> yapabilirsiniz. Lütfen e-postanızı %3$s kontrol edin, parolanız ve giriş talimatlarınız gönderilmiştir. Eğer bir e-posta almadıysanız lütfen istenmeyen ya da çöp klasörlerini de kontrol edin. Eğer bir saat içinde yine de e-posta almazsanız <a href="%4$s">parolanızı sıfırlayabilirsiniz</a>.

en: Your account is now activated. <a href="%1$s">Log in</a> or go back to the <a href="%2$s">homepage</a>.
tr: Hesabınız etkinleştirildi. <a href="%1$s">Giriş yapın</a> ya da <a href="%2$s">anasayfa</a>ya geri dönün.

en: Your account is now activated. <a href="%1$s">View your site</a> or <a href="%2$s">Log in</a>
tr: Hesabınız etkinleştirildi. <a href="%1$s">Sitenizi görüntüleyin</a> ya da <a href="%2$s">giriş yapın</a>

en: Your account is now active!
tr: Hesabınız şimdi etkin!

en: Your address will be %s.
tr: Adresiniz %s olacak.

en: Your blogroll
tr: Bağlantılarınız

en: Your browser does not support direct access to the clipboard. Please use keyboard shortcuts or your browser&#8217;s edit menu instead.
tr: Tarayıcınız panoya direkt erişime izin vermiyor. Lütfen tuş takımı kısayollarını ya da tarayıcınızın Düzenle menüsünü kullanın.

en: Your comment is awaiting moderation.
tr: Yorumunuz denetim için bekliyor.

en: Your email address will not be published.
tr: E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

en: Your latest posts
tr: En son yazılarınız

en: Your new password has not been saved.
tr: Yeni parolanız kaydedilemedi.

en: Your password has been reset.
tr: Parolanız sıfırlandı.

en: Your password reset link appears to be invalid. Please request a new link below.
tr: Parola sıfırlama bağlantısı geçersiz görünüyor. Lütfen aşağıdan yeni bir bağlantı isteyin.

en: Your password reset link has expired. Please request a new link below.
tr: Parola sıfırlama bağlantısının süresi doldu. Lütfen aşağıdan yeni bir bağlantı isteyin.

en: Your server is running PHP version %1$s but WordPress %2$s requires at least %3$s.
tr: Sunucunuz PHP %1$s sürümü kullanıyor fakat WordPress %2$s en az %3$s gerektirir.

en: Your session has expired. You can log in again from this page or go to the login page.
tr: Oturumunuzun süresi dolmuş. Bu sayfadan tekrar giriş yapabilir ya da giriş sayfasına gidebilirsiniz.

en: Your site at <a href="%1$s">%2$s</a> is active. You may now log in to your site using your chosen username of &#8220;%3$s&#8221;. Please check your email inbox at %4$s for your password and login instructions. If you do not receive an email, please check your junk or spam folder. If you still do not receive an email within an hour, you can <a href="%5$s">reset your password</a>.
tr: Siteniz <a href="%1$s">%2$s</a> etkin. Seçmiş olduğunuz kullanıcı adı &#8220;%3$s&#8221; ile giriş yapabilirsiniz. Lütfen e-postanızı %4$s kontrol edin, parolanız ve giriş talimatlarınız gönderilmiştir. Eğer bir e-posta almadıysanız lütfen istenmeyen ya da çöp klasörlerini de kontrol edin. Eğer bir saat içinde yine de e-posta almazsanız <a href="%5$s">parolanızı sıfırlayabilirsiniz</a>.

en: Your site&#8217;s most recent Posts.
tr: Sitenizin en güncel yazıları.

en: Your site&#8217;s most recent comments.
tr: Sitenizin en güncel yorumları.

en: Your theme supports %s menu. Select which menu appears in each location. | Your theme supports %s menus. Select which menu appears in each location.
tr[0]: Temanız %s menü destekliyor. Lütfen hangi konumda hangi menünün görüntüleneceğini seçin.
tr[1]: Temanız %s menü destekliyor. Lütfen hangi konumda hangi menünün görüntüleneceğini seçin.

en: Your theme supports a static front page.
tr: Temanız sabit ön sayfayı destekliyor.

en: Your theme supports one menu. Select which menu you would like to use.
tr: Temanız bir adet menü destekliyor. Lütfen hangi menüyü kullanacağınızı seçin.

en: [%1$s] Activate %2$s
tr: [%1$s] Etkinleştir %2$s

en: [%1$s] Comment: "%2$s"
tr: [%1$s] Yorum: "%2$s"

en: [%1$s] Please moderate: "%2$s"
tr: [%1$s] Lütfen denetleyin: "%2$s"

en: [%1$s] Trackback: "%2$s"
tr: [%1$s] Geri İzleme: "%2$s"

en: [%s] New User Registration
tr: [%s] Yeni Kullanıcı Kaydı

en: [%s] Notice of Email Change
tr: [%s] E-posta değişikliği bildirimi

en: [%s] Notice of Password Change
tr: [%s] Parola değişikliği bildirimi

en: [%s] Password Lost/Changed
tr: [%s] Parola Kayıp/Değiştirildi

en: [%s] Password Reset
tr: [%s] Parolayı Sıfırla

en: [%s] Your username and password info
tr: [%s] Kullanıcı adı ve parola bilginiz

[ctx: add new from admin bar]
en: Link
tr: Bağlantı

[ctx: add new from admin bar]
en: Media
tr: Ortam dosyası

[ctx: add new from admin bar]
en: User
tr: Kullanıcı

[ctx: add new media]
en: Add New
tr: Yeni ekle

[ctx: add new on admin bar]
en: Page
tr: Sayfa

[ctx: add new on admin bar]
en: Post
tr: Yazı

[ctx: adjective]
en: Approved
tr: Onaylanmış

[ctx: adjective]
en: Spam
tr: İstenmeyen

[ctx: adjective]
en: Trash
tr: Çöpe at

[ctx: admin bar menu group label]
en: New
tr: Yeni

[ctx: admin color scheme]
en: Blue
tr: Mavi

[ctx: admin color scheme]
en: Coffee
tr: Kahve

[ctx: admin color scheme]
en: Default
tr: Varsayılan

[ctx: admin color scheme]
en: Ectoplasm
tr: Ektoplazma

[ctx: admin color scheme]
en: Light
tr: Açık renk

[ctx: admin color scheme]
en: Midnight
tr: Gece yarısı

[ctx: admin color scheme]
en: Ocean
tr: Okyanus

[ctx: admin color scheme]
en: Sunrise
tr: Şafak

[ctx: auto preload]
en: Auto
tr: Otomatik

en: by %1$s &#8212; %2$s @ <a href="#comment-%3$s">%4$s</a>
tr: %1$s tarafından &#8212; %2$s @ <a href="#comment-%3$s">%4$s</a>

en: close tags
tr: etiketleri kapat

[ctx: custom headers]
en: Previously uploaded
tr: Daha önce yüklenenler

[ctx: custom headers]
en: Suggested
tr: Önerilen

[ctx: daily archives date format]
en: F j, Y
tr: j F Y

en: domain
tr: alan adı

[ctx: editor button]
en: Code
tr: Kod

[ctx: editor button]
en: Left to right
tr: Soldan sağa

[ctx: editor button]
en: Right to left
tr: Sağdan sola

[ctx: editor button]
en: Show blocks
tr: Blokları göster

[ctx: find/replace]
en: Find
tr: Bul

[ctx: find/replace]
en: Next
tr: Sonraki

[ctx: find/replace]
en: Prev
tr: Önceki

[ctx: find/replace]
en: Replace
tr: Değiştir

[ctx: find/replace]
en: Replace all
tr: Tümünü değiştir

[ctx: find/replace]
en: Replace with
tr: Şununla değiştir

[ctx: find/replace]
en: Whole words
tr: Tüm kelimeler

en: g:i a
tr: H:i

[ctx: genitive]
en: April
tr: Nisan

[ctx: genitive]
en: August
tr: Ağustos

[ctx: genitive]
en: December
tr: Aralık

[ctx: genitive]
en: February
tr: Şubat

[ctx: genitive]
en: January
tr: Ocak

[ctx: genitive]
en: July
tr: Temmuz

[ctx: genitive]
en: June
tr: Haziran

[ctx: genitive]
en: March
tr: Mart

[ctx: genitive]
en: May
tr: Mayıs

[ctx: genitive]
en: November
tr: Kasım

[ctx: genitive]
en: October
tr: Ekim

[ctx: genitive]
en: September
tr: Eylül

[ctx: horizontal table cell alignment]
en: H Align
tr: Yatay hizalama

en: l, F jS, Y
tr: l, j F Y

[ctx: label]
en: Search for:
tr: Arama:

[ctx: label for custom color]
en: Custom...
tr: Özel...

[ctx: links widget]
en: All Links
tr: Tüm bağlantılar

[ctx: list style]
en: Circle
tr: Çember

[ctx: list style]
en: Default
tr: Varsayılan

[ctx: list style]
en: Disc
tr: Disk

[ctx: list style]
en: Lower Alpha
tr: Küçük alfa

[ctx: list style]
en: Lower Greek
tr: Küçük yunan

[ctx: list style]
en: Lower Roman
tr: Küçük roman

[ctx: list style]
en: Square
tr: Kare

[ctx: list style]
en: Upper Alpha
tr: Büyük alfa

[ctx: list style]
en: Upper Roman
tr: Büyük roman

[ctx: media]
en: Remove video track
tr: Video izini kaldır

[ctx: menu]
en: (Currently set to: %s)
tr: (Şu anki: %s)

[ctx: menu location]
en: (Current: %s)
tr: (Şu anki: %s)

[ctx: missing menu item navigation label]
en: (no label)
tr: (etiket yok)

en: moved to the trash.
tr: Çöp kutusuna taşındı.

[ctx: nav menu home label]
en: Home
tr: Başlangıç

en: new WordPress Loop
tr: yeni WordPress Döngüsü

[ctx: next post]
en: Next
tr: Sonraki

[ctx: noun]
en: Comment
tr: Yorum

[ctx: noun]
en: Trash
tr: Çöp

en: number_format_decimal_point
tr: ,

en: number_format_thousands_sep
tr: .

en: of
tr: ,

[ctx: page]
en: Add New
tr: Yeni ekle

[ctx: password mismatch]
en: Mismatch
tr: Parolalar uyuşmuyor

[ctx: password strength]
en: Medium
tr: Orta

[ctx: password strength]
en: Strong
tr: Güçlü

[ctx: password strength]
en: Very weak
tr: Çok zayıf

[ctx: password strength]
en: Weak
tr: Zayıf

[ctx: placeholder]
en: Search &hellip;
tr: Ara &hellip;

[ctx: post]
en: Add New
tr: Yeni Ekle

[ctx: post]
en: Draft
tr: Taslak

[ctx: post]
en: Pending
tr: Bekleyen

[ctx: post]
en: Private
tr: Özel

[ctx: post]
en: Published
tr: Yayımlanmış

[ctx: post]
en: Scheduled
tr: Zamanlanmış

[ctx: post]
en: Trash
tr: Çöp kutusu

[ctx: post format]
en: Format
tr: Biçim

[ctx: post format archive title]
en: Asides
tr: Yan sütun

[ctx: post format archive title]
en: Audio
tr: Ses

[ctx: post format archive title]
en: Chats
tr: Sohbetler

[ctx: post format archive title]
en: Galleries
tr: Galeriler

[ctx: post format archive title]
en: Images
tr: Görseller

[ctx: post format archive title]
en: Links
tr: Bağlantılar

[ctx: post format archive title]
en: Quotes
tr: Alıntılar

[ctx: post format archive title]
en: Statuses
tr: Durumlar

[ctx: post format archive title]
en: Videos
tr: Videolar

[ctx: post revision title]
en: %1$s %2$s, %3$s ago (%4$s)
tr: %1$s %2$s, %3$s önce (%4$s)

[ctx: post revision title extra]
en: %1$s [Autosave]
tr: %1$s [Otomatik kaydet]

[ctx: post revision title extra]
en: %1$s [Current Revision]
tr: %1$s [Mevcut sürüm]

[ctx: post type general name]
en: Media
tr: Ortam

[ctx: post type general name]
en: Pages
tr: Sayfalar

[ctx: post type general name]
en: Posts
tr: Yazılar

[ctx: post type singular name]
en: Page
tr: Sayfa

[ctx: post type singular name]
en: Post
tr: Yazı

[ctx: previous post]
en: Previous
tr: Önceki

[ctx: revision date format]
en: F j, Y @ H:i:s
tr: j F Y @ H:i:s

en: sitename
tr: siteadi

[ctx: spellcheck]
en: Finish
tr: Bitir

[ctx: spellcheck]
en: Ignore
tr: Yok say

[ctx: spellcheck]
en: Ignore all
tr: Tümünü yok say

[ctx: submit button]
en: Search
tr: Ara

[ctx: table body]
en: Body
tr: Vücut

[ctx: table cell]
en: Cell
tr: Hücre

[ctx: table cell alignment attribute]
en: None
tr: Hiçbiri

[ctx: table cell scope attribute]
en: Scope
tr: Kapsam

[ctx: table column]
en: Column
tr: Sütun

[ctx: table columns]
en: Cols
tr: Sütunlar

[ctx: table footer]
en: Footer
tr: Dip

[ctx: table header]
en: Header
tr: Başlık

[ctx: taxonomy general name]
en: Categories
tr: Kategoriler

[ctx: taxonomy general name]
en: Tags
tr: Etiketler

[ctx: taxonomy singular name]
en: Category
tr: Kategori

[ctx: taxonomy singular name]
en: Tag
tr: Etiket

en: text direction
tr: metin yönü

[ctx: theme]
en: Change
tr: Değiştir

[ctx: translations]
en: Available
tr: Uygun

[ctx: translations]
en: Installed
tr: Yüklü

[ctx: verb]
en: Trash
tr: Çöp

[ctx: vertical table cell alignment]
en: V Align
tr: Dikey hizalama

[ctx: video or audio]
en: Length
tr: Süre

[ctx: widgets]
en: %1$s on %2$s
tr: %2$s için %1$s
